Gehele stad door wolven bedreigd Wasmachine tevens stofzuiger en vele andere snufjes Duitse kinderen vertrokken gezond en wel naar de Heimat De kunst van het schiemannen verdwijnt meer en meer Legereenhedèn iegen de „belegeraars Herenmodebeurs in Apollohal Nieuwe orchidee:„Winsion Churchill" Hongersnood en doodsangst F, VERHAAL veroorzaakte grote ontzetting in de stad. Maar geen van de bijna 400 000 inwoners dacht er aan. dat de wolven het zouden wagen tot in de straten van hun stad door te dringen en dat de nachtelijke overval op het dorp in de jungle directe gevol gen voor Lucknow zou hebben. Doch Minister Roem zietalleen maar vrede in Zuid Molukken Ook de Avifauna komt er! Grootmoedigheid bij ex- politieke gevangenen Bij bootsman Bolier in Amsterdam Nieuwe legerpredikant en 18 man naar Korea jL/O*-* jlv» (Van onze correspondent te Calcutta) nE BONGEBCATASTEOPHE. die als gevolg van een langdurige droogte periode en de onmiddellijk daarop volgende zware overstromingen, op het egenblik India tentert, heeft niet alleen mensen getroffen. De dieren der wilder nis hebben door de onbarmhartigheid der natuur niet minder zwaar te lijden. Wat de dorst en de verschroeiende hitte nog in het leven hadden gelaten, hebben ie waterstromen, die van de Himalaya naar beneden bruisten, letterlijk weg geveegd. Het kleine wild stierf bij masea's; herten, reeën en antilopen zijn naar andere weideplaatsen gevlucht. De wolven echter, die in reusachtige horden de wildernis bevolken, waar ze in normale tijden rijkelijk voedsel vinden en daarom piet met de lrstige wreedheid van hun Siberische en Canadese soortgenoten de mensen te lijf behoeven te gaan, temen onder de zweep van de honger bier het ware gezicht van hun ras: bloeddorst en hardnekkigheid in de vervolging van bun slachtoffers, die hen sinds de oertijd tot de schrik der mensen maken. Bo te in het jungle-ge bied bij Lucfc- bow, de hoofdstad van de Verenigde provincies, een wolvenplaag ontstaan, die de hele bevolking met angst ver- yult. Berst overvielen de beesten kin1- derou en vrouwen, die naar de rivier of de bron gingen, om water te halen, waarvoor ae vaak een lange weg moes ten afleggen. De landbevolking ge raakte door de herbaalde bloedige roof tochten der wolven in grote opwinding en hield sindsdien de kinderen in huis; de vrouwen durfden alleen in grote groepen naar het water te gaan. De wolven veranderden hierop hun tac tiek en gingen de jager en de boer, die «r alleen op uit moesten, te lijf. Iedere enkeling die de beesten' zagen, was on herroepelijk ten dode opgeschreven. De boeren sloten zich ter afweer aan- «en en werkte" van dat ogenblik af uitsluitend in >epen op het land. GROTE AANVAL TO SCHEEN HET een tijd lang, dat het gevaar geweken was. Deze hoop bleek echter spoedig ijdel te zijn. De wolven, die zich normaal in de jungle ophouden, waar ze nu echter geen voedsel meer vinden, overvielen op een nacht met een horde van honderden een eenzaam liggend dorp. De lemen wanden en de strodakken van de hut ten hielden niet lang stand tegen de van honger razende beesten. De bewo ners werden, zonder zich te kunnen verdedigen, midden in hun slaap ver rast. Van 60 mannen, vrouwen en kin deren werden er 25 levend verscheurd, landeren bleven zwaargewond liggen en slechte een kleine groep zag kans naar Lucknov te vluchten. De nieuwste snufjes (Van onze fpeciale verslaggtever) In de Amsterdamse Apollo-Hal wordt deze week een herenmodebeurs gehouden. Burgemeester d'Ailly heeft de opening verricht en zich deskundig laten voorlichten over de beste en meest elegante kleding voor heren. Het leek erop, of Amsterdams burgervader zich minder onwennig voelde in dit millieu dan wij. Geen wonder overigens, want des burgemeesters garderobe zal men iets uitgebreider mogen verwachten dan de onze. Per slot van rekening Was het in deze Apollohal voor het eerst van ons leven, dat we ons zo nabij een ministerssteek bevonden, of die van een ambassadeur, van welk hoofd deksel de fa. Boogers Zn. uit Rot terdam er op zo'n zes tot twaalf per jaar kan afleveren. Niet om deze redenen alleen voelden we ons, ondanks alle vriendelijkheid die ons omringde, een beetje onwennig in dit millieu. Het is namelijk een he renmode beurs, zeer in het bijzonder door de gezamelijke fabrikanten van herenmode-artikelen ingesteld ten be hoeve van de detaillisten. Niet dat men een ruimer publiek wil weren. Zeker niet. Woensdagavond en vanavond kan „de gewone man" naar de Apollohal trekken. Zijn komst werpt zelfs nog bijzonder nut af, omdat de exposeren de fabrikanten het betaalde entreegeld zullen afdragen aan een zo nuttige in stelling als het Emma-Kinderzieken- huis. Maar toch, de standhouders rich ten zich in het bijzonder tot hun ver- ttrouwde detaillisten die hier in een magnifiek arrangement hun eigen ver koopsgoederen kunnen terug vinden en misschien tussen al dat fraaie goed ook nog iets kunnen ontdekken, dat de vertegenwoordiger tot nu toe ver zuimde aan te prijzen. De vraag is nu, wat ons als leek van dit schoons het meest getroffen heeft. Tja. we zouden het niet eens precies weten te vertellen. Zijn het de twee millioen boordenknoopjes en andere kleine attributen, voor het overhemd, die de fa. Grossman Cie van het Frederiksplein jaarlijks weet af te le veren? Is het de in deze kring zo ern stige vraag, wanneer het Nylon-over hemd op de markt zal verschijnen, dat men 'g avonds maar even behoeft te wassen, om de volgende morgen weer een schoon exemplaar ter beschikking te hebben? b het 't Hollandia-snufje om hu ook met twee-delige sportcostuums °P de markt te verschijnen In het ex clusieve genre? Of heeft ons het Cor- duroy-overhemd nu werkelijk het meest geboeid? We weten het niet. En we willen er ons ook verder het hoofd niet over breken .Slechts één conclusie hebben we na ons bezoek. Er is hier in Neder land een enorme zorg, om en mij els heer gekleed te doen gaan. Het wordt hoog tijd, dat we daar eens een klein beetje meer oog voor krijgen, "et initiatief en de fantasie, ook te on zen dienste opgebracht, rechtvaardigen ni*t langer, dat we er ao zorgeloos aan spoedig bleek het tegendeel. De boeren buiten de stad moesten zich in hun boerderijen verschansen en niemand durfde meer naar de markt te gaan om daar zijn producten aan te bieden. De stad, waar reeds een zeer strenge rant soenering van levensmiddelen was in gevoerd, bleef nu plotseling van alle toevoer van vlees, groente en graan verstoken waardoor de schaarste tot een catastrophe werd. Sedert de wolven onder de boeren op het land geen slachtoffers meer von den, waagden zij zich steeds dichter bü Lucknow. In hun honger naar vers vlees drongen ze zelfs tot in het hart van de Stad door, waaruit ze zich zelfs door de politie niet lieten verdrijven. Talrijke mensenlevens zijn reeds aan de beesten ten offer gevallen. De Indiase regering heeft nu moderne legereen heden met automatische wapens en vlammenwerpers opgeroepen, die dag en nacht de straten der stad en de om geving doorkruisen om de onverdraag lijk geworden plaag meester te wor den. Op de Britse tentoonstelling, die georganiseerd werd door de vereniging van orchideeën-kwekers, won deze prachtige bloem, die naar Winston Churchil genoemd werd, een eerste prijs. De Indonesische minister van buiten landse zaken. mr. Moh. Roem, die een bezoek van twee dagen aan Ambon heeft gebracht, heeft bij zijn terugkeer te Djakarta aan Aneta medegedeeld, dat in de Zuid-Molukken de toestand thans weer normaal is. „Ik heb de indruk", zeide hij, „dat de bevolking van de Zuid-Molukken geen gebrek heeft aan voedsel en textiel. Wel zijn er tengevolge van de aange richte schade gedurende de beweging van de Republiek Zuid-Molukken nog vele moelijkheden met de huisvesting. Er wonen nog duizenden mensen in kampen. Zeer belangrijk", aldus de minister verder, „is, dat ik onder de Ambonese bevolkingsgroep geen sepa ratistische tendenzen heb kunnen con stateren. Men beseft er ten volle, dat de Molukken een deel vormen van In donesië en de Molukken willen één' zijn met Indonesië". „De beweging van de Republiek Zuid- Molukken behoort tot het verleden. Bin nenkort zullen naar Ambon een rechter en een officier van Justitie vertrekken om het onderzoek in de zaken van de leiders der Republiek Zuid-Molukken te bespoedigen". Massale vechfparfij tussen Koreanen te Tokio Vierduizend Koreanen zijn te Tokio slaags geraakt met tweeduizend politie mannen toen zij onder het uitroepen van anti-Amerikaanse leuzen een de monstratie hielden tegen het verbod van het verspreiden van anti-Ameri kaanse vlugschriften. Zeven-en-twintig agenten en 15 Koreanen raakten ge wond. De politie wist ten slotte de orde te herstellen. De grijze bootsman Leendert Boller, die in zijn jeugd nog op een bewapend zeilschip voer en een der weinig overgebleven zee lieden is, die de kunst van het schiemannen nog verstaat. Huishoudbeurs: 9—18 Maart in de RAI. (Van een speciale verslaggever). JEMAND MET EEN WEERGALOOS GOEDE KIJK op de psyche der vrouw, heeft ons dringend gevraagd, het onderwerp voorzichtig in te lei den. Daarom noemen we voorlopig alleen een datum. Vrijdag 9 Maart. Het is een gezellige datum. Een datum om even te onthouden. Er zullen die dag en de daaropvolgende negen dagen heel wat dames hoofdstadwaarts trekken. Een moderne vrouw voelt zich nu eenmaal geen moderne vrouw, wanneer ze de jaarlijkseeh, ehhuishoudbeursIn het R.A.I.-gebouw niet ge zien heeft. Ziezo, dat is opgelucht. Het hoge woord is er dan toch uit. En laten we nu meteen maar vertellen, dat we daar In die grote tentoonstellings hal in Amsterdam even een vóórkjjkje genomen hebben. LIET IS ER nog een verschrikkelijke janboel. Op tientallen uitgetekende vakken zijn standhouders aan het bouwen. Hier ziet men een romantisch prieeltje verrijzen, daar een kostbare reukstoffenwinkel, elders een bioscoop, of televisie zend- en ontvangappara- taur, en geheel achterin die grote zaal wordt op duizend vierkante meter vloer een vogeldorado gecreëerd met rots- en waterpartijen en dennenbos. In dit laatste project, dat ongetwijfeld een van de grootste attracties zal wor den van deze Huishoudbeurs 1951, heeft natuurlijk „Avifauna" de hand. Het zal de eerste keer zijn, dat er iets Avi- Fluitsignaal verbrak vriendschapsband (Van onze speciale verslaggever) Vijfhonderd Duitse kinderen, bijna allen uit Berlijn of naaste omgeving, hebben drie maanden gastvrijheid genoten in Nederlandse gezinnen van N.V.V.-leden en Humanitas-vrienden. Gisteravond keerden ze naar de Heimat terug. Opgeto gen over het goede Holland, geroerd door de zorg, waarmee ze drie maanden omringd zijn geweest en waaraan nu dan toch weer een einde kwam, en licha melijk zo'n tien tot dertig pond zwaarder geworden. Er werden heel wat tranen geplengd bij dit afscheid, zoals bij elk ander afscheid, dat zo gemakkelijk een afscheid voor het leven kan zijn. Het schrille fluitsignaal van de stationschef, dat ds machinist van de electrische naar Amersfoort naar de handle deed grij pen, was als een vlijmscherp mes. Er werd zonder pardon als het ware een vriendschapsband mee doorgesneden, die van dag tot dag sterker geworden was, gedurende die drie maanden van liefdevolle zorg voor deze kinderen. Een normaal afscheid dus zou men zeggen. Ontroerend door de hartelijk heid. die erbij aan het licht kwam. Ont roerend ook om de oprechte sentimen ten, waarvoor even zomaar in het open baar de sluizen werden opengezet. Een normaal afscheid.., maar toch... „Ja meneer, u ziet het goed", zei ons een niet zo jong moedertje die de tra nen in de ogen blonken. „Ja meneer, ex-politieke gevangene uit de bezet tingstijd". We zagen het aan het insig ne. dat ze op de revers van haar man tel gespeld had. „Toch neem ik ze graag jveer op. Me dochter heb zo'n jcch ge had .Zo'n schat! Kaak, meneer, die lek kere dikkerd daar is 't. Die daar, in 't hoekie van de coupee. Van 't zomer komt-ie terug. Met ze broertje, bij le ven en welzijn". Ex-politieke gevangene.... mijmer den we. met stille bewondering voor de grootmoedigheid van dit dus niet door angst en leed verkilde moederhart. Maar misschien een uitzondering, dach ten we verder. Nee, geen uitzondering, werd ons even verder te verstaan ge geven. „Drie jaar Dachau", wist ons een van de mensen te vertellen die als Humanitas-lid - de vereniging voor maatschappelijk werk zo n belangrij- ke rol speelde om deze ontvangst van Duitse kinderen in ons land mogelijk te maken. „Drie jaar Dachau. en vader en broer vier maanden in Amersfoort Een SS-er daar, cbe vloeiend Neder lands sprak, omdat hij het geleerd had als pleegkind in Holland na '14—'18. Hij heeft vader met een stok geranseld. In valide nu. Een hartader kapotgesla gen". Geen Moffen. Dan glijdt onze blik langs de blozen de gezichtjes daar in de verlichte trein onder de donkere overltapping van het Centraal Station. Langs de bravour- schoppertjes en de velen, die stilletjes in een hoekje wegduiken, omdat al dit ongewone hen wat overweldigt. Met de beste wil van de wereld kunnen we van die gezichtjes geen bestialiteit af lezen. Wel van sommige gezichtjes een levenswijsheid die niet meer kinderlijk is. „Wij zijn geen Moffen", had er een tegen zijn pleegouders gezegd. „Moffen, dat waren de Nazi's. Wij zijn Duitsers". In hoevere bij deze en andere gedach ten milieu-invloeden een rol spelen, het valt moeilijk te bekijken. Zeker is, dat deze uitwisseling tot stand kwam door een contact van Nederlandse zijde met de Duitse Arbeiterwohlfart, een sociaal democratische instelling, die in 1933 werd geliquideerd en onmiddellijk na de capitulatie weer in het leven terug kwam. „Wat wil je later worden", vroegen we de 12 jarige Patzelt Werner uit Berlijn, een volle wees, wiens vader de laatste maanden van de oorlog spoor loos verdween, en wiens moeder van honger is omgekomen, en die nu naar een oud tante terugkeert, waar hij eer der ook al bezorgd was. ..Dat weet ik nog niet", is zijn antwoord op onze vraag. ..Soldaat?" houden we ons vra- genspel vol. Hij, en met hem enkele kornuiten, die hem omringen, reageren fel en in goed Nederlands. „Waarom zouden we sol daat worden? Er is toch geen oorlog'. Zou je graag naa.r Holland terug komen?" willen we verder weten. „Als m'n vriendjes en zusje hier ook waren, zou ik gebleven zijn", is het niet zo ergverrassende antwoord. Brand in Mokum. Nog maken we een gesprek mee, dat een Duits journalist, met een van de knapen heeft. De journalist stelt zijn vragen uiteraard in het Duits. Steevast antwoordt de knaap in het Hollands met een kort „Ja, meneer". Men trekke hieruit geen voorbarige conclusies. Want het is ook voorgeko men, dat ze weigerden een andere dan hun moedertaal te spreken. De jongen, die het onderwijzend personeel van die school in Amsterdam N. eenvoudig ver steld deed staan over zijn voortreffe lijke kennis van de Nederlandse taal in woord en geschrift na deze drie maanden, was een ander uiterste, dat ontmoet werd. Maar dg canon „Brand in Mokum" kennen ze toch allemaal. Edele geste. Even spreken we op het drukke per ron nog met de consul generaal voor de Bondsregering van Duitsland in Am sterdam, de heer Du Mont. „Het is een heel mooie tijd geweest voor de kinde ren", zegt hij met zachte stem. „De pleegouders hebben zich zeer vee! moeite en opoffering getroost en de kin deren ontzettend veel liefde gegeven. Het is een bijzonder edele geste van Holland, die niet na zal laten diepe in druk te maken in Duitsland. Een actie van zeer zuivere menselijkheid. Dat is het wat we nodig hebben. Alleen door daden van hart tot hart, kan de muur, die het nationaal socialisme tussen uw volk en het mijne optrok, verbroken worden. Hoe bescheiden van opzet deze actie misschien geweest is, vertrouwen en begrip zijn er door aangekweekt. Het is goed, daarmee bij het kind te be ginnen. Dat heeft de toekomst". En dan glijdt de vriendschapstrein met zijn opgewonden kinderschaar on der de overkapping vandaan de duistere avond in. Het laatste wat we horen is een schelle jongensstem: „Grüsse 'mal in der-Zeitung Willem Koomen aus^As sendelft" Het is de stem van Joh. We ker uit Bronswijk, die drie maanden ge leden 36 kg woog en nu 45 kg, en voet bal de mooiste sport vindt. Laatste der (Zee-) Mohikanen (Van onze speciale verslaggever) IN HET OUDE vergeelde scheepsjour naal van de reeds lang geleden gesloopte bark van de Koninklijke Marine H.M. Sommelsdijk, staat onder de datum 12 November 1894 te lezen: „Passeerden vanmorgen op weg naar de West de Equator. Kwamen in plot seling opstekende hevige orkaan. Om vijf minuten vóór negen scheen do zon nog, om negen uur was het zo don ker, dat het voorschip san t zicht ont trokken was. Elke man gedurendo vier uren vastgesjord aan nagelbanken en verschansing van de brug. Met ge schoten bramstengen en gereefde mars zeilen in bergen water bijna stuurloos gelegen". „Ja en toen het wat bedaarde kre gen we een oorlam", zo vult bootsman Leendert Bolier, die als dertienjarige lichtmatroos de orkaan meemaakte, het sobere relaas aan, „maar we moes ten hem kruipend over het dek gaan halen". ^E ZIJN niet bij bootsman Bolier op de Prins Hendrikkade in Amster dam op bezoek om over orkanen te praten. Er zijn in ons landje veel zee lieden, die de hevigste toorn van water en wind getrotseerd hebben, al zullen er niet veel meer zijn, die dat gedaan hebben aan boord van een gewapend zeilschip, dat weinig afweek van het schip, dat Van Speyk in de lucht deed vliegen, of waarmee Nelson streed in de slag bij Trafalgar. Tegenwoordig bewonderen we de techniek, die de moderne zeekastelen geschapen heeft, maar wie wel eens in een scheepvaartmuseum is geweest en daar de modellen van de vaartuigen heeft gezien, waarmee onze voorouders op de zeven zeeën zwalkten, zal wel licht nog meer bewondering hebben voor het geduld en de ongemeen knap pe handenarbeid, die nodig waren om de tuigage en al dat andere touwwerk van een zeilschip te maken. Zo'n oude scheepsmat van gevlochten touw. zo'n kurkezak, zo'n ammiraal (zeildoekse putsen) zijn ware kunstwerken, ge wrocht door verweerde zeemansknuis ten. Veel ervaring Bootsman Bolier is één van de zeer weinigen, die deze kunst nog verstaat, de kunst van het schiemannen. Zestig jaar lang doet hij dit werk al. Eerst bij de Koninklijke Marine, later tot 1919 bij de Maatschappij Zeeland en daarna op de Kweekschool voor de Zeevaart in Amsterdam, waar hij tot 1941 de adspirant-stuurmansleerlingen de eerste beginselen van schiemannen, zeilen, roeien en wrikken bijbracht. In al die jaren maakte bootsman Bolier honderden modellen van de schepen, die zorgden, dat de I7e eeuw de Gou den Eeuw voor ons land werd en van de schepen, die heden ten dage de oceanen bevaren. Zo goed verstaat bootsman Bolier dit werk, dat hij al die verschillende tuigages van de oude zeilschepen uit het hoofd kan maken. Ieder blok, iedere krovijnagel komt op de juiste plaats. Als men een antiek model van een zeilschip wil laten res taureren, dan klopt men aan bij boots, man Bolier. Hij brengt het met groot geduld in zijn oorspronkelijke staat te rug. Hij maakt ook scheepsmatten, sterk als ijzer. Wij hebben nooit ge weten, dat er zo veel soorten scheeps matten waren. Er zijn Hollandse, Fran se, Engelse en Spaanse matten, alle maal bestaande uit een ingewikkelde samenvoeging van knopen en lusjes van touw. Dan de kurkezakken en am. miraals van bootsman Bolier, wonder lijke dingen, precies zoals onze voor vaderen ze gebruikten. Voor de „Piet Hein" Twee maai heeft bootsman Bolier de kurkezakken en ammiraals voor de „Piet Hein", het Koninklijk jacht, ge maakt. Eenmaal vóór de oorlog, toen het jacht werd uitgerust en eenmaal daarna, toen het door de Duitsers bijna geheel onttakelde en verwaarloosde scheepje opnieuw moest worden uit gerust. Bootsman Bolier ontving voor zijn werk een schriftelijke dankbetui ging van Z.K.H. Prins Bernhard en hij is daar terecht trots op. Bijna vijf en zeventig is bootsman Bolier nu, maar hij onderhoudt nog steeds het tuig van „Kaatje", het oefenschip van de Kweekschool voor de Zeevaart en van de sloepen. De ge hele dag scharrelt hij op de takel zolder. Als de kwekelingen hem daar zien, zeggen ze op respectvolle toon; „Daar heb je de Python". Die bijnaam kreeg hij, toen hij een onordelijk op gestelde colonne kwekelingen met de woorden: „Moet dit een colonne ver beelden?, het lijkt wel een python", in het gelid zette. Als de bootsman van de hoge .takel zolder door het raam kijkt, dan ziet hij het wijde Oosterdok en de Marine werf. In zijn jeugd zag men daar nog een woud van masten. Toen waren er nog velen, die de kunst van het schieman nen verstonden. Nu moet men hen zoeken. Met de kunstenaars verdwijnt de kunst. „Dat bedroeft me erg, meneer", zegt de grijze bootsman bij het afscheid- nemen, „het is zulk mooi werk en zo rustgevend". HEVIGE AARDSCHOK IN ASSAM Gisternacht zijn in Assam gedurende twee minuten hevige aardschokken waargenomen. Zij hadden dezelfde kracht als die. welke in Augustus van het vorige jaar grote verwoestingen aanrichtten. Thans zijn er geen berich ten van schade. faifna-achtigs in Amsterdam te zien zal zijn. De verwachtingen voor het bezoek aan deze beurs zijn hoog gespannen. Het zal niet zijn e n winkelbeurs. Noch een markt of k; nis. De opzet van deze tweede Huishoudbeurs na de be vrijding is gewijzigd. Het zal nu wor den een populaire show van industrie en importeurs. De huisvrouwen zullen in kennis gebracht worden met de laatste snufjes op huishoudelijk gebied, of op dat der mode. De vier manne quins van mevr. Elias-Smit zullen vijf maal daags de laatste creaties van de fa .Voss laten zien. Er zal voorlichting gegeven worden omtrent beroepskeuze, voeding, uw huisbrandvoorziening, E.H.B.O., moedermelkcentrale en Hoornvliescentrale, en duizend-en-een nuttige zaken meer. Suufjes J)AARBU zult U in aanraking komen met verschillende snufjes. Wij hoor den bijzonderheden vertellen over een wasmachine-met-centrifuge zowel voor was als vaat die na gebruik rustig op rolletjes gezet kan worden, en dan stofzuiger wordt. Het is een Deens fabrikaat. Een bijzondere at tractie heette voorts het Viledon- product, dat een vervangingsmiddel is voor zeemleer, even goed zou zijn, maar voordeliger. De Haagse dames, aan wie deze artikelen al eerder ge toond werden, waren er compleet weg van. Wie bijzonder practisch van aard is en welke huisvrouw is dat eigen lijk niet? zal met bijzondere interes se kennis nemen van de uitspraken van een jury van deskundigen (onder wie huisvrouwen) die een enorme collectie huishoudelijke fabrikaten toetste op uiterlijk en bruikbaarheid. De volwaar dig bevonden artikelen worden in een stand, die de vorm van een woning kreeg, geëxposeerd. Wie na dit alles verpozing zoekt in het RAI-restaurant, hij vinde tegen- zich het cabaret van Frans Nienhuys met o.a. Menno Grondsma als zang-pa- rodist. Het populaire orkest van Mar tin Erich zorgt voor speciale beursmu- ziek. Wanneer men ten slotte voldaan, maar moe natuurlijk, lijn 25 weer op zoekt om naar het C.S. te gaan...., och mevrouw vergeet u dan vooral niet de kleine te halen, die u met zo'n ge rust hart kon achterlaten in de speel- goedstad-kinderbewaarplaats, van deze Huishoudbeurs in de R.A.1 Met het K.L.M.-toestel „Vlaardingen", vertrokken gisteravond van Schiphol de nieuw benoemde leger-predikant kapi tein Ph. P. Meerburg en een aanvul- lingsgroep van 18 man voor het Neder landse detachement in Korea. Deze groep bestaat uit specialisten (verbin dingsdienst, monteurs, infanterie en hospitaalsoldaten) Bij het vertrek was ook de weduwe van de gesneuvelde commandant van het detachement, mevr. Den Ouden, aanwezig. Zij onderhield zich geruime tijd met de vertrekkende militairen en deelde aan hen sigaretten uit.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 7