Bemanning van de „HD 47" maakte benauwde ogenblikken door GRATIS! Oranje Blauw kampioen in eerste klasse volleybalcompetitie Paasetalage De heer Haan en zijn opvolger een avond temidden der slagerspatroons Fa. BEEMSTERBQER Schoolvoetballers komen volgende week reeds in het veld Helderse Gemeenschap voor 1 Mei definitief geformeerd VETLTG VERKEER Uitslag Boekenweek-étalagewedstrijd abonnement! Botier bij Texel op een zandbank gelopen Drie mannen met vlot naar de wal Scheepje wordt als verloren beschouwd Zeeuwse mosselvissers hebben moeilijkheden Vissersbond vergadert binnenkort in Alkmaar Onze Damestassen Handschoenen Koffers en Parapluies (Franse import) Fa. j. N. QUERELLE Directeur Huizinga in de kring verwelkomd Tussen Haaks en Kuifje Hr. Ms. „Van Galen" morgen naar Korea KEIZERSTRAAT 15 Koffer „Maria" verkeerde in moeilijkheden Eerste verantwoording van de commissie Het wedstrijdrooster tot en met 27 Maart Bestuursraadvergadering op 27 April Verkiezing van een nieuw bestuur Diverse gedragsregels voor weggebruikers De heer J. T. Groenendaal de gelukkige uit zeshonderd deelnemers H. K. V. veroverde de tweede plaats Beslissingswedstrijd voor de dames? IN HET KORT Bouw Christelijke school Wilhelminastraat gegund Waar is de „Christa'? Uitbreiding Centrale Marine magazijnen aanbesteed Prijswinnaars op Schager veetentoonstelling Neemt nu een DONDERDAG 15 MAART 1951 Jacob Post zat er gistermiddag om twee uur heel wat beter voor dan de nacht tevoren. Toen, omstreeks vijf uur. strandde de Helderse botter „HD 47" op een zandbank nabij de Zuidwestpunt van Texel. De drie opvarenden, schipper Piet Post, z(jn zoon Jacob en Teunis van der Hert, hebben zich slechts met de grootste moeite van de verdrinkingsdood kunnen redden, zich vastklemmend aan een houten reddingvlot van een vierkante meter. Zwemmend en duwend, geholpen door een stormachtige wind, bereikten zij in ongeveer twintig minuten, doornat en verkleumd van de koude, de Texelse wal. Later werd het driemanschap door de „Dorus Rjjkers" naar Nieuwediep gebracht. Daar arriveerden de schip breukelingen om kwart voor elf, doodmoe doch behouden. Intussen hebben de zorgen zich op gehoopt in de harten van de mannen, die verwachten nu brodeloos te staan. Alle andere schippers hebben hun volk en voordat een nieuwe botter gereed is zal weer een jaar vervlogen zijn. Terwijl de bemanning van de „H.D. 47" nog in nood verkeerde, voer de „Dorus Rijkers" de haven uit. De „Do- rus" kon het wrak van de botter door de ondiepten echter niet bereiken. De reddingboot heeft later de drie man nen, die langs het strand naar De Mok waren gelopen (Van der Hert op blote En om kwart vóór twee gistermiddag zat Jacob Post aan de witte kool. Vrij wel geheel van de schrik bekomen, ver telde hij bij horten en stoten het nach telijk avontuur op het ijselijk koude water. En ergens boven sliep schipper Post, die al hard naar de zestig gaat, energiek de verschrikkingen van de voorbije uren weg. Motor sloeg af Wegens het slechte weer, besloot de bemanning van de „H.D. 47" om de Visserij de rug toe te keren, en in ge zelschap van de botters „H.D. 184" en „HD. 180" het Molengat in te draaien. Dwars van strandpaal 10 op Texel liep het scheepje vast op een zandbank, waarna vrijwel onmiddellijk de motor afsloeg. Het overspoelende zeewater had zich met de olie vermengd. Schip per Post en zijn beide matrozen zijn zolang mogelijk aan boord gebleven, maar toen hun botter begon vol te lo pen, wierpen zij het reddingsvlot te water. Zij hadden gewacht tot de duis ternis had plaats gemaakt voor een grauw licht, dat het hun mogelijk maakte de situatie enigszins te over zien. De „H.D. 47", een ongeveer dertig Jaar oude, ijzeren botter die in het be zit was van een vijftig pk motor, lag scheef weggezakt. En Jacob Post ver wacht, dat van het scheepje weinig te redden valt. Zij hadden prachtige nieuwe visnetten, waarvan er reeds één was weggespoeld. De buit van ander halve nacht vissen, weliswaar gering, ging ook verloren. Maar het meest nog betreurde 4e bemanning het verlies van hun botter. „Gelukkig liep er weinig vloed", ver zuchtte Jacob, terwijl hij zijn vork diep in een stuk dampende worst priem de, „anders waren we het Marsdiep ingedreven". Het bestuur der stichting voor de Zeeuwse Visserij-belangen wil op 17 Maart te Goes een vergadering beleg gen waar verscheidene sprekers, ook uit het bedrijfsleven, het woord zullen voeren over de positie waarin de mos selvissers zijn komen te verkeren, door het optreden van de mosselparasiet. Tevens zal worden aangeduid op welke wijze het bedrijfsleven zich een verbe tering van de toestand voorstelt. Helaas schijnt in sommige kringen nog de misvatting te bestaan, aldus het bestuur, dat het de mosselvissers in de laatste jaren best mogelijk is geweest wat opzij te leggen. Als echter niet op de een of andere wijze een middel tot bedrijfssteun kan worden verkregen, dan zal, naar in vakkringen wordt ge vreesd, wel eens een zeer groot per centage van de erkende mosselvissers failliet kunnen gaan. Dat zou voar de betrokken visserij-gemeenten, de opva renden, de nevenbedrijven, enz. ruïneus zijn en dit zal zeker gebeuren als nog langer wordt gewacht, aldus de opvat ting van het stichtingsbestuur. Voor de vergadering zullen worden uitgenodigd leden van de Staten-Gene- raal, het Zeeuwse provinciaal bestuur, leden van de Provinciale Staten en de betrokken gemeentebesturen. Ook de in de mossèlvisserij werkzaam zijnde be manningen worden uitgenodigd. Verschillende sprekers zullen hun mening over de problemen van het mosselvraagstuk zeggen, waarbij ook het bedrijfsleven zelf aan het woord zal komen. De jaarvergadering van de Neder landse Vissersbond wordt Zaterdag 24 Maart gehouden in ,,'t Wapen van Heemskerk" te Alkmaar, 's morgens om tien uur. Behalve de gebruikelijke huishoudelijke punten staat op de agenda een lezing over de visserij industrie in de Verenigde Staten van Amerika, te houden door dr. C. H. J. van den Broek. toont U een buitengewone sortering Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat voeten), aan boord genomen en in Den Helder veilig aan wal gezet. De „H.D. 184" van schipper J. Wezelman was toen reeds binnen. Van de „H.D. 180" had men niets meer gezien. Het schip liep vannacht om kwart over drie de haven binnen. Het was reeds eerder ge signaleerd door de UK 186, 22 mijl uit de Nederlandse kust. „H.D. 180" veilig? Vannacht bereikte ons nog de ver heugende tijding, dat de bemanning van de „UK 186" gistermiddag om twee uur, ongeveer twintig mijl Noord westelijk van het lichtschip „Texel", het vermiste bottertje „HD 180" had gezien. De ,.HD 180" koerse nabij boei „ST 4" in O.Z.O.-riching, waarschijnlijk met de bedoeling om via deze omweg Terschel ling te bereiken. Het scheepje had niet voldoende kracht om tegen de zee in te worstelen, >-n had ogenschijnlijk wei nig averij opgelopen. Alleen had de be manning van de „UK 186" bij het Hel derse kottertje geen bezaanzeil meer kunnen ontdekken. In intieme kring hebben de Helderse slagerspatroons en hun oud-collega's gis teravond afscheid genomen van de heer D. Haan, die kort geleden zijn functie als directeur van de Vleeskeuringsdienst aan de heer A. M. Huizinga heeft over gedragen. De nieuwe directeur, die het gezellig samenzijn in de bovenzaal van „Formosa" bijwoonde, heeft zich er van kunnen overtuigen, dat de samenwerking tussen de slagers en zijn voorganger niets te wensen heeft overgelaten. De voor zitter van de Helderse Slagerspatroonsvereniging, de heer J. van Twisk, heeft in zijn openingswoord de «ud-directeur hartelijk toegesproken en hem als aan denken een vulpen en vulpotlood overhandigd. De heer Van Twisk deed een klein boekje open uit de lange reeks van jaren, dat de slagers en de heer Haan met elkaar hebben samengewerkt in het belang van de volksgezondheid. Beide partijen hebben altijd veel be grip voor eikaars positie getoond, wat de samenwerking bijzonder heeft be vorderd. Met het uitspreken van de wens, dat in dezelfde lijn kon worden voortgewerkt met de heer Huizinga, werd de nieuwe directeur in de kring der slagers verweikomd. Ook de heer Haan bleek zich nog tal van aardige voorvallen uit zijn ambtsperiode te herinneren. Hij maak te van de gelegenheid gebruik om nog eenmaal in een gemoedelijk praatje te wijzen op de betekenis van het werk der Vleeskeuringsdiensten. De heer Huizinga, die ook even het woord voer de, zeide getroffen te zijn door de sfeer van hartelijke verstandhouding die blijkbaar in de loop der jaren is gegroeid. Hoe moeilijk het ook zou zijn, zich onmidellijk in dit voor hem nieuwe millieu volkomen te kunnen aanpassen, de goede wil daartoe was aan zijn kant zeker aanwezig. Een enkel woord van afscheid na mens de oud-collega's werd gesproken door de oud-voorzitter, de heer P. Wit Sr., de man in wiens slagerij aan de Van Galenstraat de eerste koe in Den Helder werd gekeurd. De huidige secretaris, de heer P. Wit Sr., was er toen als jongen getuige van, dat het De Duitse tonnenlegger „Wil- helmshafen", onderweg van Emden naar het Duitse lichtschip „S. 2", heeft in verband met het slechte weer gisteren de haven van Den Helder aangedaan. Hr. Ms. „IJ. 861" keerde giste ren van Vlieland in Nieuwediep terug. Gistermorgen heeft het Itali aanse stoomschip „Volanta" de Z.W.- boei van het lichtschip „Terschellin- gerbank" aangevaren. De boei schoot los, en dreef om de Noord-Oost weg. Het is morgen hoog water om 0.00 en 12.20 uur, en laag water om 6.15 en 16.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 4.9 graden Cel sius. dier voor de consumptie geschikt werd verklaard. Volgens een ruwe schatting zijn er nadien zo'n vijftigduizend koeien onder het critisch oog van de directeur an de keurmeesters doorge gaan, afgezien nog van de gekeurde varkens, kalveren, schapen en paarden Tijdens het genoeglijke samenzijn, dat in ongedwongen sfeer nog een urtje werd voortgezet, werden tal van herinneringen opgehaald. Door deze afscheidsbijeenkomst zal de „inwerk- periode" van de heer Huizinga stellig met enige maanden zijn bekort! Morgenmiddag om twaalf uur zal Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen" de haven van Nieuwediep verlaten, op weg naar Korea. De bodem, waarvan de luitenant ter zee der le klasse A. M. Valkenburg het bevel voert, is giste ren van de werf gekomen. Aan boord wordt thans alles voor het vertrek in gereedheid gebracht. In de tweede helft van April kan de jager- op de plaats van bestemming zijn, waarna dan de „Evertsen" naar Nederland kim terugkeren. v.a f 33.— per paar Juwelier Gisteravond om elf uur hoorde men, dat de kotter „Maria" (Stellendam 5) in moeilijkheden verkeerde. Het schip vertoefde met een defecte motor onge veer tien mijl ten Westen van het licht schip „Texel". De „Maria" vroeg sleepboot-assis- tentie. Zoals wij dezer dagen reeds meldden, begint op Woensdag 21 Maart weer de school-voetbalcompetitie. In het programma, dat w(j plaatsten zijn enkele wijzi gingen aangebracht. De school-voetbalcommissie mocht reeds enkele bijdragen ontvangen, die moeten helpen de kosten te bestrijden. Hier volgt de eerste verantwoording: De B. 2,50, F. K. 5.Watervogels 5. Afdeling D. 24 Maart: 2—3, a. RHBS 1—AVTS 2; 3— 4, b. Av. Mach. School 1Kweekschool: 2—3, c. ULO (2) 1—Chr. ULO 1; 2—3, d. RK ULO 1Hand. Av. School; 34, e. Av. Mach. School 2Landbouwschool 1; 23. f. ABS 1Av. Amb. 1; 34, g. ABS 2 AVTS 1: h. Lyceum 1 ls vrij. 27 Maart: 4,305,30, i. Lyceum 1winn. a; 4,305,30, j. winn. bWinn. c. Er wordt volgens het afvalsysteem ge speeld op de terreinen HRC A en B, Hel der A en B. en WGW A en B. De vóór de wedstrijden geplaatste cijfers geven de aanvangsuren aan. Tot en met Dinsdag 27 Maart luidt het wedstrijdrooster Afdeling A: 21 Maart: 1,30—2,30, b. OLS Banka—OLS 7; 2,30—3,30, c. RKJ 2—OLS 2; 1,30—2,30, d. RK BreezandOLS 5; 2,303,30, e. OLS 8VGLO 4; 1,30—2,30, f. OLS Tuin dorp—OLS 4; 2,30—3,30, g. Chr. Opl. 1— OLS 6; 1,30—2,30, h. Chr. BreezandRe- hoboth 1; 2,30—3,30, i. OLS 14—OLS Anna Paulowna; 1,302,30. j. RKJ 2Chr. Opl. 2; 1,30—2,30, k. BLO—Gr. v. Prinsterer: 2,303,30, 1. Rehoboth 2—Comenius (a. OLS 10 is vrij). 24 Maart: 1011, m. OLS 10winnaar b; 910, n. winn. cwinn. d. 1011, o. winn. ewinn. f; 910, p. winn. gwinn. h; 10 11. q. winn. iwinn. j; 1011, r. winn. k— winn. 1. 27 Maart: 910, s. winn. mwinn. n; 9 10. t. winn. o—winn. p; 23, winn. q winn. r. Verliezersronde afdeling A: 24 Maart: 910, mm. verl. b—veri. c; 9 10, nn. veri. dverl. e; 910, oo. verl. f verl. g; 1011, pp. verl. hverl. i; 23, qq. verl. jverl. k; 23, rr. verl. 1 is vrij. 27 Maart: 910. ss. winn. mmverl. 1; 910, tt. winn. nnwinn. oo; 2—3, uu. verl. ppwinn. qq. Afdeling B: 27 Maart: 9—10, a. ABS 11—VGLO 3; 10 11, b. RK ULO 3Lyceum 3; 23, c. VGLO 2—RHBS 8; 3—4, d. ABS 10—VGLO Hippolytushoef. Afdeling C. 27 Maart: 10—11, a. ABS 5—ULO (2) 2; 10—11, b. ABS 4—ABS 6. Het is alweer enige tjjd geleden dat de Helderse Gemeenschap in een nieuwe vorm werd gegoten en dat het bestuur opdracht kreeg de verdere organisatie ter hand te nemen. In de afgelopen maanden zijn verschillende secties ontstaan, die onder een voorlopig bestuur aan het werk zijn gegaan. Zo werden gevormd de secties jeugd, muziek, zang, ontwikkeling en ontspanning, terwijl de Helderse Sportraad bereid werd gevonden voorlopig de belangen van de sport te be hartigen. gingen en instellingen, op welke verga dering een definitief bestuur gekozen zal worden. Op 27 April zal een nieuwe bestuursraadvergadering worden ge houden, waarop een nieuw bestuur van de gemeenschap zal worden gekozen uit candidaten gesteld door het oude bestuur en door de secties. Inderdaad zal dus 1 Mei gestart wor den met een definitieve organisatie en een vast bestuur, dat zich onder meer tot taak zal stellen het tot stand bren gen van een inlichtingen- erf propa- gandabureau, en het samenstellen van een algemene agenda; daarnaast zal het doen uitgeven van een orgaan één der idealen zijn. Het lag in de bedoeling dat een defi nitieve vorm voor 1 Mei zou zijn ge vonden. In een bestuursraadvergade ring een vergadering van het bestuur van de gemeenschap en twee vertegen woordigers van iedere sectie is be sloten het er op aan te sturen dat deze nieuwe organisatievorm inderdaad vóór 1 Mei tot stand zal zijn gekomen. De verschillerde secties zullen bin nenkort vergaderingen uitschrijven met alle tot die sectie behorende vereni- Achteruit rijden. Bestuurders van voertuigen mogen daarmede slechts stapvoets en langs die zijde van de rijbaan, waar het voertuig zich vóór Thleraitrijden bevond, achteruit rijden en slechts voor zover zulks mogelijk is zonder dat gevaar of hinder voor andere weggebruikers ont- staat of schade wordt aangebracht. Openen portieren. Het is verboden een portier van een voertuig te openen of geopende laten, indien daardoor de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd of de veiligheid op de weg m gevaar wordt gebracht. Spelen op de weg. Het is verboden op verharde, voor het verkeer met motorrijtuigen openstaande, weggedeelten met ballen of andere voorwerpen te gooien of deze voort te schoppen of te slaan, op rolschaatsen, autopeds of soortgelijke voortbewegingsmiddelen te rijden of kindei snelen te be oefenen. Stoffen en voorwerpen op de weg. Het is verboden stoffen of voor werpen, hinderlijk of schadelijk voor het verkeer, op een weg te werpen of te laten vallen, te plaatsen of te leggen of te laten staan of liggen. Vervoer gevaarlijke voorwerpen. Het is verboden zeisen, hooivorken en dergelijke, welke niet voldoende beschermd zijn, op een weg te vervoeren. Uitritten. Het is bestuurders van voertuigen, ruiters en geleiders van rij en trekdieren en vee verboden van een uitrit een weg op te rijden of 9e gaan, indien daardoor het verkeer op die weg gehinderd wordt. De étalagewedstrijd, die de vijf samenwerkende Helderse boekhandelaren hebben georganiseerd ter gelegenheid van de Boekenweek 1951, heeft een op vallend grote belangstelling van het publiek getrokken. De opgave was niet m heel eenvoudig: de deelnemers moesten de vijftien boektitels opgeven, die in vijftien étalages werden aangeduid door een drietal voorwerpen. Niet minder dan zeshonderd stadgenoten hebben zich er aan gewaagd, hun kennis op het gebied van boeken op deze manier te toetsen. Dat er slechts zes en twintig juiste opgaven binnenkwamen is niet zo verwonderlijk, daar de jury een scherps selectie heeft toegepast en alleen die inzendingen goedkeurde waarvan de spel ling, zowel van de namen der auteurs als van de boektitels, onberispelijk was. Bij loting werden de namen vastge steld van de vijf gelukkigen, die voor een prijs in aanmerking kwamen. Be sloten werd, aan de elfjarige Piet Bijl. Spoorstraat 11, een troostprijs toe te kennen voor de wijze waarop hij zijn inzending had geïllustreerd. Gister avond kwamen de organisatoren en de zes prijswinnaars, die schriftelijk wa ren opgeroepen, bijeen in „Formosa", waar het lot de winnaar van de kost bare atlas van „De Bezige Bij" moest aanwijzen. De gelukkige was de heer J T. Groenendaal, Oostslootstraat 15 toevallig de enige winnaar die door werkzaamheden niet aanwezig kon zijn. Hem werd per telefoon meege deeld, dat hij de hoofdprijs in deze wedstrijd had gewonnen. De andere dames en heren mochten een keuze doen uit een assortiment boeken. Het waren mej. L. C. Coster. Stationsstraat 17, zuster A. C. van Hoogdalen, gemeente-ziekenhuis, de heer N. H. van Vendeloo. Singel 38 en de heer J. van Denken, Breewater straat 14. Volledigheidshalve laten wij hier de namen der bedoelde auteurs en de titels der boeken volgen: 1. Joost van den Vondel, „Lucifer"; 2. Jac. Broer- sen, „De gouden kruik"; 3. Franz Kaf- ka „Het slot"; 4. Sanne van Havelte. „Onder de mimosa's"; 5. C. M. van Hille Gaerthé, „Kool en rozen"; 6. Lide Meijer, „Met mijn neus in de boter"; 7. John Hersey, „De muur"; 8 .Spiegeltje"; 9. Willem Frederik Her mans, „Conserve": 10. L. Jordan Miln, „Rijst"; 11- A. den Doolaard. „Orient-express"; 12. Jo Boer, .Kruis of munt"; 13. Godfried Bomans. „Kop stukken"; 14. Jan Campert, „Wier''; 15 Bas van Gelder, „Scherven". In de eerste klasse van de volleybalcompetitie is Oranje Blauw er door een overwinning op HKV in geslaagd het kampioenschap te behalen. Alleen al het feit dat Oranje Blauw dit jaar nog niet werd verslagen (in dertien opeenvolgen de wedstrijden), zegt, dat het kampioenschap inderdaad bij de sterkste ploeg is terecht gekomen. Het team zal nu op 14 April mogen meespelen om het kam pioenschap van het district Noord-Holland, met de kampioenspioegen van Am sterdam, Haarlem en Zaandam. den voor de onderste plaats in de twee de klasse, waarin Hermes met 15—8, 157 verloor van H.K.V. 2. Bij de dames-wedstrijden was weer spanning genoeg. ProPatria I won haar laatste wedstrijd. De H.A.V.-dames ze gevierden op het nippertje over Zee macht, na in de derde game met 14—10 te hebben achter gestaan. Alles ziet er dus naar uit, dat een beslissingswed strijd de kampioen zal moeten aanwij zen. Het is namelijk wel te verwach ten, dat H.A.V. de laatste wedstrijd te gen H.T.C. zal winnen. Een compliment komt toe aan H.K.V., voor de fraaie wijze waarop de tweede plaats op de ranglijst werd veroverd. H.K.V. heeft in het midden van het seizoen een periodieke inzinking ge had, maar wat de kweekschool-ploeg Dinsdagavond heeft laten zien met één van de beste spelers op de zieken lijst was uitstekend. Pas in de derde game, die tot 1010 gelijk op ging, wist Oranje Blauw ten slotte de overwinning uit het vuur te slepen. De ontmoeting duurde in het geheel bijna een vol uur. De cijfers waren 9-15, 15-11, 15-12. De overige eerste klasse-wedstrijden brachten overwinningen voor de beide Adelborsten-ploegen en Zeemacht, res pectievelijk op W.S.O.V., Pro Patria en H.A.V. Hoewel deze westrijden niet het peil bereikten van de eerste ontmoeting, v/as toch wel duidelijk te constateren, hoe men in de loop van het jaar is vooruit gegaan. Over het algemeen werd een behoorlijke techniek gedemon streerd. Ook de spelopvatting die weliswaar nog veel te wensen over laat was zeker beter dan een paar maanden geleden. Van invloed was stellig ook het scherpere fluiten, dat de Helderse scheidsrechters langzamer hand goed afgaat. De uitslagen waren: Zeemacht—H.A.V. 15—10, 12—15, 15—7; Adelborsten—Pro Patria 154, 15—13; Adelborsten 2—W.S.O.V. 15—8, 16—14. Ten slotte werd een beslissingswed strijd gespeeld tussen de twee gegadig- De wandelsportvereniging „De Zilvermeeuw" geeft op Zaterdag 24 Maart in „Centraal" een feestavond, waaraan medewerkt het bekende ge zelschap van de Westfriese komiek Kees Stet. De gymnastiekvereniging „F.A.C." geeft hedenavond in „Musis Sacrum" een soirée, waarop een aantal oefenin gen niet zal ontbreken. Dezer dagen werd de bouw aanbe steed van de nieuwe Christelijke school aan de Wilhelminastraat. Het werk is thans door het bestuur der schoolver eniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" voor de som van f 187.200,— gegund aan de aannemersfirma gebr Smit te Sint Pancras. Het werk /.al vorder uitgevoerd onder architectuur van de heer J. J. van der Leek. IIIIIIIHIIIMIIIiellllMHIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIUMIIIIIIHIIMIIIIMIIIIHIIimilllllllllINtnilllllllllimWIMi Sedert 8 Maart wordt de 207 ton me tende Duitse coaster „Christa" vermist. Het kleine scheepje was, geladen met kolen, van Emden op weg naar Ham burg. De „Christa", die op 7 Maart uit Emden was vertrokken, werd op 8 Maart voor het laatst gesignaleerd door een Engels schip, nabij ton „J.E. 5". Nadien heeft men niets meer van het Duitse bootje vernomen. Wel vernam men van het lichtschip „Texel", dat op 13 Maart, 's avonds om ongeveer half elf, een zeer klein scheepje was gezien, dat in N.O.-rich- ting voer. Men had evenwel geen licht seinen gewisseld. Gisteren heeft in Den Haag de aan besteding plaats gehad van het bouwen van een utiliteitsgebouw en een admi nistratiegebouw op het terrein van de Centrale Marinemagazijnen nabij het Bassin alhier. Er waren in totaal 29 in schrijvingen. De hoogste inschrijvers waren de gebr. Smit te Den Helder met f 321.000, gevolgd door W. N. Vollenberg, Oss f 305.000; E. J. Torremans, Tilburg f 3C5.000; A. de Wilde, Gouda f 304.100; A. den Ouden en Zn.,' Gouda f 301.200; Bakkers Aannemers Mij., Den Haag f 300.300; fa. Hoek, Delft f 299.800; J. Pietersen, Delft f 299.700; P. Fröhlich, Harlingen f 299.100; J. P. van Os, Den Helder f 295.200; Ing. Bureau voor de Bouwnijverheid, Oegstgeest f 291.260; Wed. A. J. v.d. Sluis, Gorredijk f 291.250; J. v. Egteren en Zn.. Enschede f 289.400; C. van Essen, Den Helder f 288.780; G. Groot, Den Helder f 288.200; Gebr. v.d. Putten .Heemstede f 287.800; G. Schreurs en Zn., Diemen f 286.000; Aannemer» Mij. A. v. d. Wouw, Den Helder f 285.000; K. de Klerk, Huisduinen f 279.944; Meyers Aann. Mij., Apeldoorn f 276.300; fa. Bornebroek, Apeldoorn f 273.700; Aann. Mij. „De Condor", Am sterdam f 271.100; H. C. Geerdinks Aann. Bedrijf, Amsterdam f 268.000; L. C. Verzijden, Waddinxveen f 267.200; fa. Christiani en Nielsen, Den Haag f 267.100; De Vries en Zn., Den Helder f 266.600; Smulders Aannemers. Bedrijf, Utrecht f 265.400; A. Breed, Hoogwoud f 264.110 en G. j. van Krij, Rosmalen f 244.400. De bouw was begroot op f 247.645. Op de Paasveetentoonstelling, die gisteren in Schagen werd behouden, hebben de Helderse slagers mooie re sultaten behaald. De heer Nic. Goes uit de Keizerstraat verwierf met tien paarden acht prijzen, waaronder een z.g. dubbele ereprijs en vier eer ste prijzen. De heer R. Wit uit de Van der Duin van Maasdamstraat had de beste en zwaarste koe van de tentoonstelling ingezonden, en de heer J. Korver uit de Keizerstraat behaalde met één zijner koeien een eerste prijs. In haar clubhuis aan de gracht houdt de tafeltennisverenigu* „I.V.A." hedenavond een belangrijke ledenvergadering. N Zij, die zich nu op dii blad abonneren, ontvangen de (of 31 MAART a s ver schijnende nummers De Directie

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2