Hr. Ms. „Van Galen" naar Korea 777 „F.A.C." vergastte haar leden op een aantrekkelijke feestavond Onze PRIJSVRAAG van de week Donderdag IS—21 Maart 1951 Ook nu f SO.— aan prijzen! Stemming aan boord uitstekend SPREEKWOORDEN of GEZEGDEN Aflossing van de Evertsenis onderweg Tot het laatste moment werd hard gewerkt De meisjes-afdeling trad voor het eerst op Hr. Ms. „Johan Maurits" in dienst gesteld Tussen Haaks en Kuifje BIJ HOOG EN LAAG ORANJEBOOM BIER! GIREER UW ABONNEMENTSGELD! De bridgecometifie Oefeningen getuigden van goede voorbereiding Nieuws van „DOK" HCSC naar Hoorn Ontspanningsavond in haf Badhotel IN HET KORT Uool (U deAcU tnocd ïïloAgen btqwi dt dfidt 6tüt! En voor samenlezers: Wees baas in eigen huis 't Samenlezen is een kruis De Nutsspaarbank in Februari N. hemelrijk de nieuwe voorzitter van IVA ta enky one. of tfie Stede Sxpte&S fami£y $T4TE (XPRgSS 20 for fL 1."" VEILIG VERKEER Gedragsregels voor bestuurders van motorrijtuigen Het gebeurde in Nieuwediep BBB-cursus ten einde Filmavond Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Sluiting gemeentebureaux met de feestdagen PREDIKBEURTEN Vierling geboren! VRIJDAG 16 MAART 1951 Wanneer deze krant verschijnt, hebben dc schroeven van Hr. Ms. torpedoboot- jager „Van Galen" reeds de eerste mijlen kielzog getrokken van de lange route naar de Koreaanse wateren. De spanning van het afscheid is gebroken en de bemanning gaat zich langzaam maar zeker instellen op het normale leven aan boord van een varend schip. Over een maand zal de oorlogsbodem in Hongkong zjjn, waar nadere orders zullen worden ontvangen. De mannen aan boord zijn dan inmiddels een hechte eenheid gaan vormen, paraat voor de verantwoordelijke taak in de Koreaanse wateren. De stemming op de „Van Galen" Is zodanig, dat deze Nederlandse torpedobootjager waarvan immers de operatieve waarde grotendeels afhankelijk is van het moreel der bemanning de eer van onze vlag zeker zal boog houden. evenals de „Evertsen" op gezette tij den deelnemen aan bombardementen van doelen aan de kust, misschien zal de jager luchtaanvallen te doorstaan krijgen en er is ook een kleine kans dat de bodem in contact komt met vijandelijke onderzeeboten. De beman- ninge wacht dat allemaal rustig af Natuurlijk zal het dikwijls voorkomen, dat er dagen en dagen niets gebeurt. Dat er perioden zijn van „stomweg" patrouilleren. Maar ook daarop is men aan boord van Hr. Ms. „Van Galen" voorbereid. De bibliotheek van de ja ger telt tweehonderdvijftig boeken, er zijn verscheidene films aan boord, voor diverse gezelschapsspelen is gezorgd, zodat de opvarenden in hun vrije uren voldoende bezigheid kunnen hebben En omdat de „Van Galen" ook wel Voor het vertrek brachten wij nog •ven een bezoek aan de jager, die op de buitenstaander niet de indruk maakte, binnen zo korte tijd te zullen afvaren voor een grote reis. De Nieu- wedieper weet echter wel, dat er tot het laatste nippertje wordt gewerkt om een oorlogsbodem vaarklaar te .maken Nog nooit heeft één van Hr. Ms. schepen een etmaal vóór het ver trek rustig aan de steiger gelegen. Maar ook nooit heeft een oorlogsschip zee gekozen, wanneer de zaken niet naar behoren geregeld waren. Men weet het wonderlijk genoeg altijd zo in het vat te gieten, dat een paar mi nuten voor het commando „Alles los „van boord moet worden gejaagd" zoals één der opvarenden van Hr. Ms. „Van Galen" het gekscherend uitdruk, te. Maar dan is ook het schip tenvolle berekend voor zijn taak. Vrijwilligers Schip en bemanning zijn één. De „Van Galen" is een joed schip, met een goede bemanning. Misschien zijn er lezers die menen, dat er moeilijk geschreven zou kunnen worden dat het moreel aan boord niet goed zou zijn. Het is immers mogelijk om te veron derstellen, dat sommigen niet bepaald met plezier de reis naar de Koreaanse wateren hebben aanvaard. Maar dan vergist men zich toch. De gehele be manning van de „Van Galen" bestaat uit beroepspersoneel, dus eigenlijk uit vrijwilligers. Wij vernamen aan boord, dat zelfs de gelegenheid tot ruiling van dienst werd geboden aan degenen die dat om bepaalde redenen wensten. Een gehuwde korporaal, in wiens ge zin over enkele weken een blijde ge beurtenis wordt verwacht, werd ver vangen door een collega, die het bui tengewoon op prijs stelde, aan de ope raties in de Koreaanse wateren te kunnen deelnemen. Zo zijn er meer gevallen geweest, wat uiteraard een zeer gunstige invloed heeft gehad op de stemming aan boord. Naar onze mening heeft de marineleiding er goed aan gedaan, de jager op deze wijze te bemannen, vooral nu het slechts ging om een betrekkelijk klein percentage van het marinepersoneel. Hoe de bemanning zich het werk nabij Korea voorstelt? Dat is niet nauw keurig te omschrijven, omdat men nuchter genoeg is om met alle moge lijkheden rekening te houden. Waar schijnlijk zal Hr. Hs. „Van Galen" De dames-gymnastiekvereniging „F.AC." heeft gisteren in „Musis Sacram" haar jaarlijkse feestavond gehouden. Evenals voorgaande keren bestond deze uit een soiree, die op gepaste wijze werd afgewisseld met gymnastische oefeningen. Deze keer voor het eerst werden deze oefeningen uitgevoerd door leden van de in het najaar van 1950 opgerichte meisjesafdeling. Het geheel werd een bijzonder prettige avond, die tot diep in de nacht voortduurde. Gistermiddag om vier uur werd Hr. Ms. „Johan Maurits" weer in dienst gesteld. Het schip had een goede onderhoudbeurt gehad, en nog steeds waren werklieden van de Werf ijverig In de weer om het karwei zo spoedig mogelijk gereed te krijgen. Eodoende was het nog wat romme lig aan boord, toen kapitein-luitenant ter zee P. A. Riedel, adjunct-direc teur van de Rijkswerf, het schip over droeg aan de nieuwe commandant, de kapitein-luitenant ter zee C. ter Poorten, die Hr. Ms. „Johan Maurits" vervolgens in dienst stelde. Overste Ter Poorten dankte ln de eerste plaats voor de steun die van de Rijkswerf werd ondervonden, en hoopte daarop ook ln de komende weken nog te mogen rekenen. De commandant vertrouwde op de vol ledige medewerking van de beman ning, om van de „Johan Maurits" eet. goed ichip en een goede gevechts eenheid te maken. Hij rekende er op, dat flink en met plezier zal worden gewerkt ln een stevig onderling ver trouwen tussen meerderen en onder geschikten. De „Johan Maurits" zal zeer waar schijnlijk reeds op 21 April naar Nleuw-Guinea vertrekken, waar het schip een jaar gestationneerd zal blij ven. Men verwacht, dat het schip medio 1952 weer terug zal zijn. Nadat het commando „Vlag, geus en wimpel hijsen" was uitgevoerd, verklaarde overste Ter Poorten de bodem in dienst te hebben gesteld. De bemanning maakte behalve met hun commandant nog kennis met de eerste officier, de luitenant ter zee der eerste klasse A. van der Moer, het hoofd van de machinekamer, de luitenant ter zee T. D. der tweede klasse E. Ouweneel, en schipper Tien pond. De Duitse tonnenlegger „Wilhelms hafen" heeft gisteravond de haven van Den Helder weer verlaten. Hr. Ms. „Zuiderdiep" is gisteren naar Rotterdam vertrokken. Hr. Ms. „Orkaan" keerde van Vlis singen terug. Het ia morgen hoog water om 1.10 en 13.35 uur, on laag wate.- om 7.05 en 19.00 uur. De temperatuur van het zee water was 4,8 graden Celsius. eens een haven zal binnenlopen, heeft de dienst voor O S. en O. ervoor ge zorgd, dat ook diverse openluchtspor ten kunnen worden beoefend, lot vreugde van de O. S. en O.-officier de luitenant ter zee der tweede klasse H. van der Linden, werd vanmorgen nog een compleet badminton-spel aan boord gebracht. Zo gaat men aan boord van 'Ir. Ms. „Van Galen" welgemoed naar lat ge deelte der aarde, waar het Westen en het Oosten gewapenderhand elkanders krach en meten. Deze Nederlandse torpedobootpjager zal daar zijn, mede als een symbool van de positie dis ons land welbewust op bet wereldtoneel wil innemen. Dat de beste wensen van de marine- leiding schip en bemanning daarbij vergezellen, werd vanmorgen tot uit drukking gebracht door de Comman dant Zeemacht Nederland, de schout bij nacht C. W. Slot, die na de gebrui kelijke inspectie een afscheidstoe spraak heeft gehouden tijdens een „Alle hens" aan boord. En na het laat ste „Vaarwel" van de familieleden der opvarenden heeft de Marinierskapel de jager met het „Wilhelmus" uitge leide gedaan. Moge Hs. Ms. „Van Ga len" voorspoedig varen en te zijner tjjd behouden in onze haven terugke ren. Ter besparing van incassokosten kunt U gebruik maken van de girodienst door Uw abonnements geld voor het 2e kwartaal 1951, groot 9,15, vóór 31 Maart a.s. op girorekening 449041 ten name van de Helderse Courant te Den Helder, te storten of van Uw re kening te laten overschrijven. Na die datum gaan de kwitanties, verhoogd met incassokosten, de deur uit. Weet U ook, dat U alle rompslomp kunt vermijden door de girodienst opdracht te geven het abonne mentsgeld voor ieder' kwartaal automatisch van Uw rekening af te schrijven? Formulieren op aan vraag bü ons kantoor. DE DIRECTIE. Woensdag werden in de plaatselijke bridgecompetitie de volgende wedstrij den gespeeld: Royal IIHBC II 3032 gelijk; Royal I—VBC III 38—29; Royal 3—HBC 6 58—21; Royal 4—VBC 6 46-11. De stand is nu: - le Klasse A 1. HBC 2 6 5 0 1 10 47 2. Royal 2 7 4 2 1 10 52 3. VBC 2 6 2 1 3 5 17 4. HBC 3 7 2 1 4 5 50 5. OBC 1 6 1 0 5 2 32 le Klasse B. 1. VBC 1 6 5 0 1 10 +142 2. OBC 2 8 5 0 1 10 34 3. HBC 1 6 2 2 2 6 2 4. VBC 3 7 1 2 4 4 68 5. Royal 1 7 1 0 6 2 —110 2e Klasse A. 1. OBC 3 5 1 0 11 81 2. VBC 5 6 3 1 2 7 50 3. HBC 4 6 3 0 3 6 12 4. HBC 6 7 3 0 4 6 22 5. Royal 3 7 1 0 6 2 97 2e Klasse B. 1. OBC 4 6 4 1 1 9 96 2. VBC 4 6 4 0 2 8 24 3. Royal 4 7 3 0 4 6 9 4. HBC 5 6 2 1 3 5 20 5. VBC 6 7 2 0 5 4 91 F.AC." heeft zich gedurende de bijna zeven jaren van haar bestaan opgewerkt tot een belangrijke vereni ging, die tientallen dames wekelükó een gezond verzetje biedt. Hoewel deze afdeling betrekkelijk weinig naar bui ten optreedt, mag zij zich in een flink aantal leden verheugen. En gisteravond verschenen dan onder leiding van de heer J. Dekker voor het eerst de meis jes in het openbaar. Voorzien van het nieuwe verenigingsembleem en ener giek werkend, vormden zij een fris groepje dat weet wat turnen is. Over het algemeen werden eenvoudige oefe ningen gedaan, die evenwel getuigden van een gedegen voorbereiding en dan ook steeds verdiend met een hartelijk applaus konden worden beloond. Be halve in een springrietoefening en een brugoefening zagen wij de meisjes in een elegant uitgevoerde baloefening. De meisjes misten nog de geroutineerde flair van oudere sportzusters, die wü onlangs bezig zagen (het ging nog wat stroef), doch de bewegingen waren zeer beheerst en werden vrijwel ge heel gelijkmatig op het rhythme van een tango van Malando opgevangen. Een aardige attractie was het. acro batische nummer van de heren J. Dek- ker en De Graaf, in samenwerking met Tiny Goedbloed. Lastige en een voudige standen wisselden elkgar af, doch alles werd met een verbluffend gemak uitgevoerd. De heren demon streerden nog enkele zwaaien achter waarts met voetsteun, om vervolgens met een zeer goede stand te besluiten In de partner-oefeningen waren de meisjes minder bedreven, waaraan het „op-de-vingers-kijken" waarschijnlijk mede schuldig was. Een enkele maal ging er iets verkeerd, maar dan werd het goed overgedaan. Wel een teken dus, dat de meisjes haar taak kenden Tussen de bedrijven door werd ge danst. Arie Boot en het orkest van Jan Zeegers hielden de stemming er voor treffelijk in, zodat deze feestavond (die dooor de voorzitster .mevrouw T. Kwak met een kort woord was geopend) vol ledig aan zijn doel heeft beantwoord. Op Woensdag 21 Maart zullen worden gespeeld: HBC 2—VBC 2; HBC 1— VBC 1; HBC 4VBC 5 en HBC 5— VBC 4. Zondag wordt weer de ronde van Noord-Holland (225 km) verreden Daarin starten ook vier renners van de Helderse wielervereniging „D.O.K.", en wel A Walraven, J. C. van der Heijden, S. Pranger en J. Trompetter. Het zal ons benieuwen of dit viertal zich heeft kunnen handhaven, wanneer de kop groep Den Helder passeert. Ook aan de ronde van Zaandam voor nieuwelingen nemen drie D.O.K.'ers deel. Het zijn J. Griffioen, P. de Boer en E. Bosch, die natuurlijk hun uiterste best zullen doen om bij de eerste tien te behoren. HC8C 1 speelt morgenmiddag te Hoorn tegen de reserves van HCSV. Deze wed strijd mag voor onze stadgenoten geen moeilijkheden opleveren. Wij rekenen dan ook op een overwinning voor HCSC. Het vierde elftal reist mee en zal de strijd aanbinden met HCSV S. De beide elftallen vertrekke<- om half twee van garage Moorman. De a-adaplranten vertrekken om 18.16 uur me» de trein naar Anna Pau- lowna om tegen Breez. Boys a 4e spelen. HCSC b ontmoet op eigen terrein om vijf uur Kaagvogels b. ln het Badhotel hebben de oudjes van deze inrichting en van het ge meentelijk verpleeghuis Woensdag weer een bijzonder prettige avond gehad. Medewerking verleenden „Het Heldere dameskoor", „Ons eigen lied" (Julianadorp) en het dubbel- mannenkwartet „Euterpe". He» geheel stond onder leiding van de heer Ploeg. De koren zongen alleen en ook gezamenlijk. Vooral het „Ave Verum" van Mozart kreeg van de drie groepen een prachtige vertolking. Het door de gecombineerde damee koren gezongen „Guter Mond" mocht eveneens veel succes oogsten. „Euter pe" besloot de avond met het be roemde wiegelied van Mozart. In de pauze bood de heer Van dt Berg een tractatle aan, die natuurlijk eveneens in de smaak viel. Ten slotte dankte deze de dirigent en de dames en heren die hadden gezongen voor de mooie avond. Het is wellicht overbodig te zeggen, dat de ouden van dagen dergelijke avonden steeds zeer op prijs stellen. Voor de afdeling Den Helder var de vereniging „Volksonderwijs" word vanavond in Casino een propaganda (eestavond gehouden; de Onderwijzers toneelgroep Den Helder zal een op voering geven van het blijspel „Wienei Mélange". In Tivoli draait van heden- tot en met Maandagavond „Da vlam en de pijl", met Burt Lancaster en Virgini; Mayo; in De Witte staat op dezelfde avonden „Zamba en de Jungleprins' met Jon Hall, op het programma. Er blijkt weer grote belangstelling te bestaan voor onze spreekwoorden- prijsvraag, welke sinds 1 Maart in ons blad la opgenomen. Elke week plaatsen we een drietal spreekwoorden of gezegden in „plaat- vorm" en onze lezers hebben de taak daaruit op te maken welk spreekwoord daarin uitgedrukt wordt Elke serie valt ln een week van Donderdag tot en met Woensdag. Zo beginnen we vandaag met de derde serie. Morgen wordt het eerste plaatje opgenomen, Maandag no. 2 en Woensdag as no. 3. Daarmede wordt de derde rondt afgesloten. Ook ditmaal weer f 50aan prijzen, te verdelen in 1 1 25.—; lx 10.—; J y 5.— en 4 x 2.50. Toch zeker aantrekkelijk genoeg om een kans te wagen. Alle lezers van onze krant mogen er aan meedoen; zelfs niet-abonné's, die de krant in da bus krijgen, mogen deelnemen. Er ia dus ruimte genoeg En mocht U het alleen niet afkunnen, walaan, iaat alle gezinsleden een duit in 't zakje doen en de zaak komt in orde. De krant is ar nu eenmaal op uit om U op allerlei gebied bezig te houden, vandaar, behalve wereldnieuws, streeknieuwa, rubrieken e.d., een prijsvraag voor iedereen. Lat dus goed op: morgen komt de eerste in deze serie. De raat volgt Maan dag en Woensdag. Liefhebbers voor! In de loop van de maand Febr werd op spaarboekjes ingelegd f 439'489'84 (vorig jaar f 466.348,13) en terugbetaald f 508.632.30 (vorig jaar f 319.546,91). Er werd dus meer terugbetaald dan inge legd f 78 142,46 (vorig jaar meer in dan uit f 146.801.22). Het aan inleggers verschuldigde kapi taal. bij de aanvang van het jaar f8.853.560,40 bedraagt thans f8.661.472,31 (vorig jaar f 9.512.553.72). Het aantal posten van inleg bedroeg in Febr. 3408 (3299) en dat van terugbetaling 2833 (2041). In Febr werden uitgegeven 124 (134) nieuwe boekjes, terwijl werden Ingetrokken 93 (103) boekjes. In om loop zijn thans 22106 (21259) boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 19 (20) boekjes voor pasgeborenen. (Op deze boekjes plaatst de spaarbank een eerste inleg van f 1). De lediging van 206 spaarbusjes le verde een bedrag van f 3.114,99 aan kleine besparingen op. Bijkantoor Den Burg. Op boekjes werd ingelegd f 11.391,45 en terugbetaald f 300. Er werd dus f 11.091,45 meer ingelegd dan terugbe taald. Het tegoed bedraagt thans f 20.852,90. In Februari werden uitge geven 17 nieuwe boekjes, terwijl wer- geven 17 nieuwe boekjes. In omloop zijn thans 41 boekjes. Het aantal posten van inleg bedroeg 23 en dat van terugbeta ling 16. Uitgegeven werden 2 boekjes voor pasgeborenen. In haar clublokaal aan de Westgracht heeft de tafeltennisvereniging „I.V.A." gisteravond een belangrijke ledenver gadering gehouden. Een voornaam punt van de korte agenda betrof het afscheid van de heer J. Sinjewel Jr„ die alireaend was als voorzitter en zich niet herkies baar had gesteld. Hoewel de heer Sinje wel zijn functie als voorzitter van „I.V.A." heeft moeten neerleggen, zal Den Helder hem niet behoeven te mis sen. De heer Sinjewel zal namelijk aan blijven als consul van de afdeling, waarmede dus een werkzaam liefhebber voor de tafeltennissport behouden bleef. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heer N. Hemelrijk tot voor zitter werd benoemd. Aan het bestuur werden toegevoegd mej. G. de Klerk en de heer P. Banning. De nieuwe voorzitter dankte de heer Sinjewel in hartelijke bewoordingen voor diens bijzondere verdiensten gedurende de vier jaren dat deze in „I.V.A" een be stuursfunctie heeft vervuld. De heer Sinjewel bood „I.V.A" ter herinnering een beker aan, die jaar lijks zal worden toegekend aan het lid dat de beste prestaties levert. „I.V.A" had natuurlijk ook een verrassing in petto voor haar scheidende voorzitter. Een terugblik op het afgelopen wed strijdjaar stemde tot tevredenheid, en met vreugde werd de mededeling be groet, dat „I.V.A" ook dit jaar (waar schijnlijk half April reeds) het school- tournooi zal organiseren. I T S BEST Zij zijn verplicht buiten bebouwde kommen t.o.v. een voertuig waar zij achter blijven rijden, een zodanige afstand te bewaren, dat een inhalend voertuig zich kan invoegen. Het is de bestuurder ven een motorrijtuig verboden dit zonder voldoende toezicht op de weg te laten staan anders dan met in rust zijnde motor. Bestuurders van motorrijtuigen zijn verplicht bij dichte mist bij dag aan de voor- en achterzijde van het door hen bestuurde motorrijtuig een ver lichting te voeren als voor koplichten en achterlichten is voorgeschreven. Het is verboden een motorrijtuig te besturen zonder het stuur ten min ste met één hand vast te houden. Het is verboden op autowegen te stoppen of te keren. Al veertien dagen staat op het politiebureau aan de Kerkgracht een heren-sportrijwiel. De eigenaar kan het daar afhalen- Mevrouw M. kwam dezer dagen tot een teleurstellende ontdekking. Zij had namelijk van een haar onbekende aardappelhandelaar vijf en dertig kilo aardappelen gekocht tegen niet al te hoge prijs. Het koopje was geen koop je meer. toen bleek dat er iets aan het gewicht mankeerde. Zij had namelijk slechts vier en twintig kilo ontvanger- Mevrouw M. deed aangifte bij de poli tie, die alle Helderse huisvrouwen aanraadt haar aardappelen te kopen te Nieuwediep bekende adressen. - De politie heeft een inwoner van Den Helder aangehouden, die reeds enkele malen een hoeveelheid rood koperdraad had verkocht aan een op koper. Het draad was afkomstig uit een Marine-loods aan de Buitenhaven, waar twee monteurs het de heler ln handen speelden. De heler werd over gegeven aan de Marechaussee. De mon teurs zullen zich voor de krijgsraad moeten verantwoorden. Woensdag kwamen op het kruis punt Molenstraat/Diaconiestraat een personenauto, bestuurd door M. A. van der G., en een vrachtauto met elkaar in botsing. Het linkerachterspatbord en het linker achterportier van de per sonenauto (een taxi) werden bescha digd. De vrachtwagen kreeg geen scha de, doch veroorzaakte wel schade doo> bovendien tegen een straatlantaarn aan te rijden. Tegen de bestuurder van de vrachtauto, L. S., werd proces-ver baal opgemaakt. Door innige samenwerking tussen de werkgevers- en werknemers organisa ties in Den Helder kon de BBB cursus tot stand komen, waarvan Woensdag in „Formosa" de laatste avond werd ge houden. De heer Andriessen, hofleve rancier te Baarn en een echt practijk man, behandelde het onderwerp „Hoe deel ik mijn wijk in?", waarmede bii de laatste van een drietal avonden op waardige en interessante wijze besloot Na afloop van deze causerie werd de heer Andriessen een aantal vragen ge -teld, waaruit zelfs een zeer leerzaam lebat ontstond. De afdeling Den Helder van de Ne ierlandse Vereniging van Huiavrou- ven heeft weer een filmavond in voor bereiding. Deze zal op Dinsdag 20 ^aart worden gegeven ln de boven '-aal van café „Postbrug". Op het pro gramma staat de vertoning van de Hroste-bedrijfsfilm „Geschenk der i "oden". Naar wij vernemen, zullen de bu- reaux der gemeente, met uitzondering van de afdeling Burgerlijke Stand, op Vrijdag 23 Maart (Goede Vrijdag) en Zaterdag 24 Maart gesloten zijn. Het bureau van de Burgerlijke Stand zal op beide dagen geopend zijn van 's morgens negen tot tien uur. DE ZWAARDVIS WEER THUIS Hr. Ms. onderzeeboot „Zwaardvis" on der commando van luitenant ter zee le klasse H. R. Reitsma, wordt vandaag op de onderzeebootbasis te Rotterdam terug verwacht van een oefenrels naar de Schotse wateren. ZONDAG 18 MAART 1951 DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieu we Kerk, Weststraat. 10.30 uur ds De Hoest (bevestiging lidmaten); Palmstraat, 9 en 10,45 uur ds Borghardt «bevestiging lid maten); 19 uur de heer Wanders; Huisdui nen, 19 uur ds Rasch. Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, 9 en 10,45 uur ds Hart kamp; 17 uur ds Rothuizen; Rehobothkerlc kerk, 10 uur ds Hamming; 17 uur de Hart kamp; Vrijdag 23 Maart (Goede Vrijdag), 20 uur da Hamming. Gereform. Ge meente. Janzendwarsstraat, 10 en 18 uur leesdienst. Chr. Gereform. Kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur, ds I. v. d. Knijff <v.m. bediening H.A.). Oud Gereform. Kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur da Gros* nawegen. - Gereform. Kerk (art 31». Weststraat, 8,45 en 17 uur. student C. de heen van Utrecht. Oud Kath. Kerk. Middenweg, 10 uur H. Mis ,net yamiuit- reiking, pastoor Wljker - Doop.-gerind# Gemeente, Kerkgracht, 10,30 uur ds J. J. J van Sluijs (doopdienst); Goede Vrijdag 19,30 uur ds J. J. J. van Sluijs (Avond maal). Baptisten Gemeente. Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool; 16 uur ds C. van Wier; Dinsdag 20 uur vrouwenvereniging; Donderdag 19,30 uur btlbelbespreklng en bidstond. Evangelisatie Vijzelstraat. 10 en 19,30 uur samenkomst; 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring: Donderdag 19,30 uur vrouwenkransï Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst (Visbuurt). 11 uur bidstond - Leger des Heiig, Spoorgracht, Zaterdag 19,15 uur bidstond: 20 uur straatzsng; Zondag 10 uur helligingsdienst (opdrachtdienst): 13 uur Zondagsschool; 18.45 uur openlucht samenkomst; 20 uur verlossingssemen- komst: Maandag 14.15 uur vrouwenbond; Goede Vrijdag 10 uur en 20 uur samen komst. Luth. Kerk. Wezenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem„ 10 uur. ds H J Trommel (bevestiging nieu we lidmaten). Gereform. Kerk, 10 uur leesdienst: W.ig uur ds Hamming. CALLANTSOOG: Ned Herv. Gem., 19.30 uur de H. J. Trommel. Op het bedrijf van de heer O. Goot jes te Wognum heeft een schaap het levenslicht geschonken aan niet min der dan vier lammeren, zijnde een zeer zeldzaam voorkomende gebeurtenis.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2