Brandstoffenvoorziening blijft nog moeilijkheden ondervinden ViM WILIIGEN 9 GRATIS! Défailhandel zorgt voor distributie School-voetbaltournooi gisteren met elf wedstrijden begonnen Bepalingen voor bromfiets-rijders Paasetalage - £trdtdaq>- „De hogere waarden van de sport speciaal voor onze jeugd" Fa. BEEMSTERBQEI „Hotel Berlijn" in Tivoli-theater abonnement! De kolen zijn van de bonmaar Kleine prijsstijging niet onmogelijk Itf HET KORT Een van de COLLIERS uit de grote sortering van WARENHUIS Onderwijzers-Debo op Vrijdag 30 Maari Strafschoppen brachten VGLO 4 de zege „Glasbaars" telt meer dan honderd leden Pranger reed de ronde van Noord-Holland uit PREDIKBEURTEN VEILIG VERKEER Definitieve regeling in voorbereiding Onze Damestassen Handschoenen Koffers en Parapluies (Franse import) Fa. j. N. QUERELLE buurtvereniging Molenstraat thans ook opgeheven Lezing in Christelijk MilHair Tehuis KEIZERSTRAAT 15 Enno Crabbendam sprak voor de Sportraad i 'M:tak - p \$mi li J SI ft Neemt nu een Schoolvoetbal in 1951 Tussen Haaks en Kuifje Texel De T.E.S.O. in 1950 Breezand DONDERDAG 22 MAART 1951 Wij maakten deze week een praatje met de secretarie van de Bond van Neder landse Handelaren in Brandstoffen, afdeling Den Helder, de heer P. H. Kruijff. Uiteraard kwam het gesprek al spoedig op de brandstoffenvoorziening en de prijzen van de hnisbrand, waarvan naar w(j hadden vernomen een verho ging op til zou zijn. Ten slotte informeerden wij naar de juistheid van de klacht, dat het stoken van eierkolen aanleiding zou kunnen geven tot schoor steenbrand. De antwoorden die wij ontvingen, waren eensdeels geruststellend, anderdeels klonken zjj minder optimistisch. Dat laatste heeft voornamelijk be trekking op de brandstoffenvoorziening. Velen blijken namelijk nog maar altijd in de veronderstelling te verkeren, dat sinds de brandstoffen van de bon zijn alles op dit gebied rozengeur en maneschijn is. Het tegendeel is echter het geval. De distributie door middel van bon-aanwijzingen is wel van de baan, maar in wezen is er nog altijd van distributie sprake. derland verhoudingsgewijs zeer weinig „magere kolen" produceert. Daaruit is de schaarste aan anthraciet en derge lijke huisbrandsoorten te verklaren. Eén mud per week. De handel kan op het ogenblik ge middeld één mud per week per afne mer distribueren. Dat is op zichzelf ruimschoots voldoende, want zelfs bij flink stoken heeft men in een normaal huishouden geen vijftig mud kolen per jaar nodig. Maar het is minder ple zierig, dat de klanten niet te kust en te keur kunnen gaan. Zij zullen genoe gen moeten nemen met cokes, eierko len, driekwart-vet kolen en dergelijke soorten, die overigens met enig over leg alle zeer bruikbaar zijn "als huis brand. Kleine verschuivingen ten, gun ste van degenen, die bij voorkeur anthraciet en magere kolen stoken, kunnen voorkomen doordat anderen, hetzij om financiële, hetzij om andere redenen, het liefst eierkolen of cokes stoken. Brandgevaar? Is het nu waar. dat het stoken met eierkolen gemakkelijk het ontstaan van een schoorsteenbrand tot gevolg kan hebben? Om deze vraag te beantwoor den, moet eerst eraan worden herin nerd dat een schoorsteenbrand alleen kan uitbreken wanneer de schoorsteen verontreinigd is. De normale afzetting van roet kan worden verwijderd door de schoorsteen te vegen. Maar door het stoken van eierkolen k a n in de schoor steen een laagje teer worden gevormd, dat door het vegen niet wordt verwij derd omdat de oppervlakte ervan te glad is. Deze „teer-aanzetting" kan echter alleen voorkomen, wanneer de eierkolen onoordeelkundig worden ge stookt. Eierkolen bevatten namelijk drie a vijf procent teer. Wanneer deze kolen in kleine hoeveelheden op het vuur worden gebracht, zodat de vlammen door de kolen heen blijven spelen, ver brandt nog minstens driekwart van de teerbestanddelen. Gooit men evenwel de kachel vol met eierkolen, dan trek ken de teerdampen naar de schoorsteen, waar de damp afkoelt en als vloeibare teer neerslaat tegen de binnenwand. Deze laag wordt glad en hard, en zal niet spoedig in de brand vliegen, maar het gevaar daartoe is wel degelijk aan wezig wanneer vonken door de schoor steen worden getrokken. Dat kan ook gebeuren zonder dat men papier of lompen in de kachel deponeert, daar in het pijpje tussen kachel en schoorsteen altijd wel een laagje roet wordt afge zet. Voor degenen die eierkolen stoken is het dus zaak, dit pijpje af en toe leeg te halen. De verantwoordelijkheid hiervoor is nu geheel bij de détailhandelaren ko men te berusten. Zij worden met ver schillende soorten huisbrand bevoor raad en hebben tot taak, hun afnemers naar recht en billijkheid van het nodige te voorzien. Verleden jaar bracht dit nog niet zo veel moeilijkheden mede, daar de brandstoffen handel over een behoorlijke vooraad beschikte. Na het einde van het vorige stookseizoen is de aanvoer echter belangrijk afgeno men. In het lopende seizoen werden door de handelaren minder kolen ont vangen dan in het seizoen 19491950. De oorzaak daarvan was de sterk ver minderde import, met name uit Enge land en Duitsland, zodat de brandstof fenvoorziening in hoofdzaak afhing van de productie uit eigen bodem. De ge volgen van deze verminderde aanvoer begonnen pas voelbaar te worden in Januari van dit jaar, toen de handela ren door hun voorraden heen raakten. Sindsdien kan slechts datgene onder de afnemers worden gedistribueerd, wat door de brandstoffenhandel wordt ont vangen. Dat zijn dus in hoofdzaak brandstoffen van eigen bodem. Het zal vermoedelijk wel bekend zijn, dat Ne- Een probaat roetwerend middel (dat overigens wel bezwaren zal ontmoeten van hen, die zich voor de voedselvoor ziening van het vee interesseren) is het éénmaal per week verbranden van een bak aardappelschillen in de kachel. Deskundigen hebben proefondervinde lijk vastgesteld, dat de roetwerende werking hiervan zeer groot is. Over het algemeen is „dun stoken" raadzaam, vooral ook omdat hiermede het hoogste rendement van de brand- stoffen wordt verkregen. Ten slotte nog iets over de prijzen der brandstoffen. Wat dit punt betreft, heerst bij de brandstoffenhandel de overtuiging, dat „de pap niet zo heet wordt gegeten als zij wordt opgediend". Een zeer geringe stijging van de prijs van anthraciet en dergelijke magere soorten is niet onmogelijk. Er komen dit jaar wel z.g. zomerprijzen. maar dan alleen voor de minder gewilde soor ten. In vergelijking met de zomerprij zen van verleden jaar is dus sprake van een kleine stijging van de gemid delde prijs. „Op de valreep" willen wij nog een beroep doen op degenen, die geneigd mochten zijn, kolen te gaan „hamste ren". Onder de huidige omstandigheden doet een ieder, die meer kolen wil be trekken dan een mud per week, een poging om zijn medeburgers te benade len. Wanneer een leverancier hieraan niet wil medewerken, moet men niet proberen, bij 'n ander zijn hamsterlust te gaan bevredigen. In het algemeen is en blijft een behoorlijke distributie van de huisbrand gewaarborgd, wanneer de afnemers trouw blijven aan hun leve rancier. Men tone ook in dit opzicht de nodige discipline! Vanavond om acht uur wordt in het atelier van de Noorder Kunstkring .de Voorjaarstentoonstelling van het werk der leden officieel geopend. Hedenmiddag om drie uur wordt de Nutskleuterschool aan de Van Galenstraat afscheid genomen van de directrice, mevr. I. M. Krijnen-Boer. Bij Koninklijk Besluit is ir. B. W. A. Bijvoet in vaste dienst benoemd als hoofd van het bureau Electrotechniek van het Ministerie van Marine. Op de sportvelden aan de Sportlaan en de Jan Verfailleweg werden gisteren voor de school-voetbalcompetitie de eerste wedstrijden gespeeld. De jeugd was weer geladen met het vanouds bekende enthousiasme, dat veel voor de komende ontmoetingen doet verwachten. De ouderen zullen zich hun jongensjaren her inneren, waarin zij nauwelijks de Paasvacantie konden afwachten, belust als zij waren óp een ferm partijtje voetbal tegen de verschillende plaatselijke scholen. Diezelfde geestdrift bezielde gisteren tal van schoolvoetballertjes, die dan ook hun beste beentje hebben voorgezet. Met veel belangstelling hebben wij gistermiddag de wedstrijd RKJ 1OLS 1 gade geslagen. In het elftal van de RK Jongensschool stond een klein ventje op de fniddenvoorplaats. Hij zag telkenmale kans de vrij lange achter spelers van de tegenpartij te mislei den, waarna hij zichzelf en zijn mede voorwaartsen goede scoringskansen schiep. Het ventje wist drie doelpunten te scoren, en zijn elftalgenootjes wa ren niet weinig trots op deze hattrick van hun middenvoor. De RK Jongens school won ook met 30. Van de andere wedstrijden laten wij thans de uitslagen volgen: OLS Banka —OLS 7 14; RK BreezandOLS I 3—1; OLS 8—VGLO 4 7—9 (na straf schoppen)OLS TuindorpOLS 4 01; Chr. Opleidingsschool 1OLS 6 18; Chr. BreezandRehoboth 69; OLS 14—OLS Hippolytushoef 0—9: RKJ 2—Chr Opleidingsschool 2 3—1; BLO—Groen van Prinsterer 32; Re hoboth 2Comeniusschool 14. De OLS 10 was op deze eerste dag vrij. Voor de toeschouwers was vooral ze- - aantrekkelijk de wedstrijd OLS 8 VV'0 4. School 8 stond' aanvanke lijk met 20 voor, overigens zeer ver diend. In de tweede helft daalde het tempo enigszins, en het gelukte de VGLO'ers de stand op 2—2 te brengen En daarbij bleef het. zodat strafschop pen moesten worden genomen, ""ot driemaal toe nog wel VGLO 4 was het „De aquariumsport wordt in Den Helder populair", dat waren de woor den van de heer S. H. van Heulen, de voorzitter van de jongste plaatselijke aquariumvereniging „Glasbaars" tij dens de laatst gehouden ledenvergade ring. Voorts deelde hij mede, dat het ledental de honderd reeds is gepas seerd, hetgeen een mooi resultaat mag worden genoemd voor een vereniging die in November 1949 werd opgericht, Het honderdste lid werd een boek over de liefhebberij met een oorkonde aangeboden. De aanbrenger van dit lid kreeg een toepasselijke verrassing in de vorm van een stel Vuur Neons. De heer Van Heulen was zeer verheugd over de groeiende belangstelling voor het tropische aquarium. Het contact adres van de „Glasbaars" is de heer W. J. Pluymers, Ruyghweg 53. Betreffende de Zondag gehouden Ronde van Noord-Holland bereikten ons over de verrichtingen van de Hel derse deelnemers nog enkele gegevens, die wij onze lezers niet willen onthou den. Hoewel de vier DOK-rijders het par cours van 225 km vol goede moed wa ren begonnen, waren er reeds twee uitgevallen vóór onze stad werd be reikt. Alleen Trompetter en Pranger zaten nog goed. De achterstand op de kopgroep bedroeg echter reeds onge veer negen minuten. In de omgeving van Alkmaar werd Trompetter uitge schakeld. Pranger wist deze zware ronde uit te rijden. Hij viel als zeven tiende zelfs nog in de prijzen. gem gelukkigst en zegevierde ten slotte zelfs met 7—9. Ongetwijfeld zeer te leurstellend voor School 8. Zaterdag worden dg wedstrijden voortgezet en komen tevens de Oudere scholieren aan de beurt. De eerste wed strijden beginnen om negen uur, de laatste om drie uur. Intussen is komen vast te ntaan, dat ook dit jaar de traditionele wed strijd OnderwijzersDebo zal worden gespeeld. In onderwijskringen is men zeer optimisttsch gestemd ten aanzien van deze ontmoeting, die voor Vrijdag 30 Maart op het programma staat. Naar wij vernamen, beschikt ook Debo over enkele zeer enthousiaste krachten, zo dat een spannende strijd kan worden tegemoet gezien. GOEDE VRIJDAG DEN HELDER: Ned. Herv, Nieuwe' kerk Weststraat. 10.30 uur ds Sepmeijer, 19 uur ds. De Hoest (H avondmaal)Palmstraat 10 uur d, Borghardt (H.avondmaal), 19 uur ds Borghardt (H.avondmaal)Huisduinen 19 uur ds. Sepmeijer (H.avondmaal). Geref. kerk 20 uur ds. Hamming. Chr. Geref. kerk. Steengracht, 20 uur leesdienst. Geref. gem.. Janzen dwarsstraat, 19 uur leesdienst. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 19.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs (Avondmaal). Oud Kath. kerk, Middenweg, 22 Maart 19 uur hoogmis; Goede Vrijdag 9 uur heilige dienst. Baptisten gem Spoorstraat, 8 uur samenkomst aan de Keizersgracht. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 en 20 uur samenkomst. Geref. kerk (art. 31), Weststraat, 20.30 uur ds. F. Tollenaar. Lutherse kerk. Wezenstraat, 19.30 uur dr. J. Stellwag (bed. H.Avondm.) JULIANADORP: Ned. Herv. gem 1930 uur H.avondmaal. „Bethel' 19.30 uur samenkomst. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem geen dienst. Twee-wielige motorrijtuigen, voorzien van een hulpmotor, worden, in dien z(j aan bepaalde voorwaarden voldoen, nader vast te stellen door de Directeur van de Rijksdienst voor het Wegverkeer, als fietsen beschouwd. In dat geval moeten zij rijden op de verplichte fietspaden met een maxi mum snelheid van 20 km per uur. De bestuurder moet 16 jaar zijn. Zi) mogen niet rijden op de niet-verplichte rijwielpaden, tenzij de motor uit geschakeld is. Toelichting: In afwachting van een definitieve regeling wordt be stuurders van „bromfietsen" aangeraden reeds nu van de verplichte rijwiel paden gebruik te maken. toont U een buitengewone sortering Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat Het toch reeds sterk geslonken aantal buurtverenigingen in Den Helder is wederom met één verminderd door de opheffing van de buurtvereniging „Mo lenstraat". Het bestuur achtte het voort bestaan niet langer verantwoord, daar in het afgelopen jaar een te groot per centage van de leden hun lidmaatschap had opgezegd. Men ziet echter met ge noegen terug op hetgeen in de afgelo pen jaren, met de steun van vele actie ve leden en medewerkers, tot stand kon worden gebracht. Tn ons jachtige leven is 1 het wellicht niet eens opgevallendat het giste ren de eerste lentedag was. Wel heeft men ver heugd het zonnetje in het gelaat gezien, blij, dat de stormachtige wind had moeten plaats maken voor een mooie dag. Maar de lente is giste ren toch heus begonnen- O, in andere plaatsen heeft men al wat eerder kennis kunnen nemen van de eerste lentebo den. Maar dat weet men in Nieuwediep nu een maal: de wind, de zoute zeewind, kent geen mede lijden voor bottende twijgjes. Daar raast de storm rusteloos door de straten, die al niet beter weten. Behalve op een dag als gisteren, toen de schoolvoetballers begun stigd werden met een warm zonnetje. De win kelstraten brachten vele kinderwagens op, voort gedreven door parmantig stappende moeders die hun kinderen de eerste zonnestralen niet wilden onthouden. En die kinderen, en die moeders, en wij alle maal kunnen een beetje warmte best gebruiken Wind en sneeuw en hagel zijn uit den boze, vooral in een tijd van loon- en huisvestingsmoelUjkh e- den als deze. De remmen moeten eens los.' De kap pen van de kinderwa gens moeten open. zodat guitige kleuterogen de zon vriendelijk kunnen tegen knipperen. De zor gen en moeilijkheden kunnen even worden vergeten op zo'n eerste lentedag, die misschien een mooie tijd inluidt. Langs de haven is het ook best wandelen nu. Glanzend spieaelen j brede rompen oorlogsbodems j het kabbelende toate* dat zich klotsend r»enot met de golfjes die uit dt wallekant worden gedre. ven. Bedrijvige Jannen steken donker af tegen de grijze hemel, die mi,, tige wolkenbankjes toont Op de botters staan uit. sers, leunend tegen het want, de kansen van de komende vaart te be spreken. De storm wordt op deze ogenblikken niet gevreesd. En in de stad gaan de zonneschermen neer want de zon mag dan al welkom zijn, de kostbare artikelen in de etalages met zorg opgesteld, moe-' ten fris en kleurig bl(j. ven. De zon straalt weer over Nieuwediep. Een ieder hoopt dat die stra. lenbundels het kunnen volhouden. Dat belooft iets voor zorgeloze dagen aan het strand. Gisteravond zou in „Musis Sacrum" aan de Koningstraat een bijeenkomst wor den belegd, die was georganiseerd door de Helderse Sportraad. Daar evenwel een gedeelte van de zaal was ingericht voor het dansen, besloot het bestuur van de Sportraad met de grootste spoed een andere gelegenheid te zoeken. Het ii uiteraard voor een spreker onmogelijk de muziek van een dansorkest te over stemmen. v.a f 44.— per paar Juwelier Zo kon het gebeuren, dat de waarne mend-voorzitter van de Sportraad, de heer A. G. van der Linde, de belang stellenden voor de lezing van de heer Enno Crabbendam over het onderwerp „De hogere waarden van de sport, speciaal voor onze jeugd", enige tijd later een woord van welkom toeriep in de bovenzaal van het Christelijk Mi litair Tehuis aan de Kanaalweg. De lezing van de heer Crabbendam werd met grote belangstelling gevolgd, hoewel een dergelijk onderwerp voor jeugdleiders en adspirant-jeugdleiders weinig nieuwe aspecten biedt. De heer Crabbendam begon met te vertellen, dat de mentaliteit van de jongere men sen na de oorlog zeer in hun nadeel was veranderd. Wij moeten thans po gen, aldus de spreker, de jeugd aan het normale leven aan te passen, terug naar de goede richting. Vooral de sport kan in deze belang rijke diensten bewijzen, daar ook min der begaafde kinderen tot grootse sportprestaties in staat blijken te zijn. Niet iedereen, zo vervolgde de heer Crabbendam, is geschikt om de jeugd te leiden. Het is teer materiaal, dat een viertal eigenschappen bezit: eerzucht, fantasie, egoïsme en imitatie-vermo gen. Voor de jeugdleiders is het zaak deze eigenschappen in goede banen te leiden, of radicaal ondergeschikt te maken. Vanzelf kwam de spreker ver volgens op het punt zelfvertrouwen, hetgeen hij met enkele aardige voor beelden wist te staven. Men was het ongetwijfeld met de spreker eens, toen deze zei, dat een op sportieve wijze toegebrachte nederlaag hoger moet worden gesteld dan een door minder oirbare handelingen behaalde overwin ningen. Waarschijnlijk komt de heer Crab bendam een volgende keer, eveneens voor de Helderse Sportraad, spreken over het veel behandelde onderwerp „Professionalisme en amateurisme". •*-"%> s. jfc "C S i I r* - I - v ypi- 4Jj T'. -,fT" - fc '4 ê- JMW Vanavond voor het laatst wordt in het Tivoli-theater vertoond de naar een roman van Vicki Baum vervaar digde film „Hotel Berlijn". Het is een wat verward verhaal geworden, deze rolprent van Peter Godfrey. Waar schijnlijk heeft Vicki Baum in haar roman een vel suggestiever beleid kunnen scheppen van de toestanden in „Hotel Berlijn" in 1945, kort voor de ondergang van het Derde Rijk Martin Richter (Helmut Dantine), een be langrijk lid van de ondergrondse be weging, die uit een concentratiekamp is ontsnapt, houdt zich schuil in het hotel. Hij verbergt zich ten slotte in de kamer van een actrice, die er veel voor over heeft om Berlijn te kunnen verlaten. Maar deze actrice verraadt Richter voor eigen welzijn aan de Ges tapo. Voordat deze organisatie van haar inlichtingen gebruik heeft kun nen maken, wordt zij door de onder grondse ontvoerd. Richter schiet de verraadster zelf neer. Dit is in korte trekken de inhoud van deze film, die beoogt een beeld te geven van de wanordelijke toestanden vlak voor Duitslands capitulatie. Vicki Baum zou Vicki Baum echter niet zijn geweest, wanneer zij de situatie niet ingewikkeld had gemaakt door het in lassen van duizend-en-één personen. Drie van de hoofdrolvertolkers uit „Hotel Berlijn", van links naar rechts: Henry Daniell, Raymond Massey en Andrea King. Dat toch een verdienstelijke film werd verkregen, was voornamelijk te dan ken aan het uitstekende spel van on der andere Raymond Massey (die be trokken was in het complot tegen Hitier) en Peter Lorre, die een prach tige creatie gaf van een gedesillusion- neerde en door mishandelingen murw gemaakte professor. Vanavond dus nog „Hotel Berlijn". Zij, die zich nu op dii blad abonneren, ontvangen de tot 31 MAART a s ver schijnende nummers De Directie Zoals men weet, heeft gistermiddag de school-voetbalcompetitie een aan vang genomen. Onlangs plaatsten wij reeds een korte verantwoording van binnen gekomen giften, waaruit de on kosten van het toSrnooi moeten wor. den bestreden. De aanvullende verant woording ziet er als volgt uit: Volks onderwijs f 10,Helderse Courant f 10,Oudercommissie school 5 f 10; Oudercommissie School 6 f 10,de heer G. P. Berkhouwer f 10,de heer H. J. de Flart f 1,sportvereniging HCSC f 5,—. Het is mofgen hoog water om 8.05 en 19.55 en laag water om 2.15 en 14.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 5,3 graden Celsius. De N.V. T.E.S.O. heeft een goed Jaar achter de rug. IS: winst U 33.386,58) is 542,47 hoger dan in 1949. Wel zijn de winsten niet meer zo groot als in de eerste jaren na de oorlog, doch de oorzaak hier van is o.a. te wijten aan het feit, dat de maatschappij sinds 1947 omzetbelasting moet betalen. De opbrengst van het personen- en rij- wielvervoer bedroeg 234.559,52, tegen I 225.901,77 in het vorige Jaar. Het aantal vervoerde personen was 304.024 tegen 309.545 in 1949. Het busvervoer verminder de enigszins, doch hiertegenover staat, dal het aantal vervoerde fietsen met ongeveer zesduizend steeg; in 1950 waren het er 86.434. De opbrengst van het busvervoer was in 1950 132.100.07: aan goederen- en visvervoer werd respectievelijk 126.800.80 en 10.085,45 ontvangen, tegen 110.408,25 en 10.790,45 in 1949. Het postvervoer le verde 13.218 op. welk bedrag bijna ge lijk is aan dat van 1949. De omzet van d' T.E.S.O. bedroeg met dat al in 1950 523.719,95, tegen f 504.364,87 in het jaar daarvoor. In totaal werd een bedrag van 40.641.38 afgeschreven. F 475 VOOR T. B. C.-RESTRIJDING. De door het N. V. V. gehouden col lecte ten behoeve van de t. b. c-bestrij- ding had de volgende opbrengst: Den Burg f 160.73. De Cocksdorp-Eierland f 41.64, Den Hoorn f 24.63, De Koog f 85.30. Oudeschild f 77.21, de Waa f 18.14 en Oosterend f 67.42, in totaal f 475.07. HOUTVERKOPING. De gemeente heeft 36 kopen iepen- Hout verkocht tegen een gemiddelde prijs van f 2.25 per stuk. De hele par tij bracht f 80 op. ZAKENNIEUWS. De Kamer van Koophandel te Al* maar heeft aan de heer J. Zwan te l» Koog vergunning verleend tot het u'" oefenen van het lederwarenambacht het perceel De Koog 104. Burg «en va» EIERVEILING. In de week van 12 tot 17 Maart den aan de eierveiling te Den 110.27 eieren aangevoerd, welke gemiddelde kiloprijs opbrachten f 2.10. VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN „„rhoUl Aan C. S. van P. uit Noordwijaer" was ten laste gelegd, dat hij niet voio de rechts had gehouden op de Schut* Breezand. Toen was met een teg*y,/- en botsing ontstaan. De ambtenaar O M te Den Helder achtte de be,tt me«r van de tegenligger mede schuldig daar het er alle schijn van had deze Van P. door langzamer te den voorrang zou verlenen. Van ontslagen van rechtsvervolging-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2