RIKKI EN HET SLAVATSKY-MYSTERIE Bouw mee aan hei Leger IK OW VA Noordhollandse junioren niet tegen Zaankanters opgewassen «i Geselecteerden plaatsen in Schagen Technische Commissie voor puzzle Een volkomen verdiende 5-3 overwinning Zaans elftal telde prima krachten DWS speelde beter dan HAV en won met 81 Magere dag voor KVH DOK-renners startten weer Vierbondeniournooi nadert, maar Werkelijke uitblinkers niet ^ersperdf' Het was hoofdzakelijk aan gevonden Hermes 1 (heren) gisteren tweemaal in het veld HCSC 2 werd kampioen na overwinning op Vrone Giel de Roode gepasseerd Nederlandse ruiteréquipe nam deel aan wedstrijden Onregelmatigheden bij de Groningse slagerscentrale Opleidingsschool voor de burgerluchtvaart te Eelde? Vrijwilligersleger in Mandsjoerije Predikant uit Ladelund komt naar Putten NS-personeel schonk 23.500 gulden aan Stichting '40-'45 Granaat gedemonteerd iMtkracktige tori! HELDERSE COURANT V', AUT0H0MTEURS - PAMTSERWA6EMM0NTEURS TANKM0MTEURS. MAANDAG 16 APRIL 1951 Op het terrein van de voetbalvereniging „Watervogels" te Den Helder werd gaterdagwiddag een proefwedstrtjd gespeeld tussen een Noordhollands junio- ren-etftai en een elftal van junioren uit de Zaanstreek. De Zaankanters heb- ben dere ontmoeting, die vroeger was begonnen dan werd bekend gemaakt, volkomen verdiend met 5—8 gewonnen. De NoordhoHaodse junioren kwamen voor de rnri vrijwel niet aan de aanval toe. De Zaanse ploog daarentegen, combineerde er lastig op los, en niet zelden moest doelman Somerdjjk (Geel pft) In de strijd werpen, hetgeen hem overigens uitstekend af ging. Zo kon het ook gebeuren, dat de Zaanse ploeg slechts met een 1—0 voorsprong aan de thee toekwam. pe Noordhollandse junioren speelden Ib de eerste helft tegen de flauwe wind ln. Maar daaraan lag het toch niet dat cü practtsch uitsluitend verdedigend jonden optreden. De Zaankanters wa ren overwegend sterker, steunend voor al op spil Fonteijn (O.S.V.) en met een jeer goede rechtervleugel, bestaande nit Sombroek (Z.F.C.) en Kat (Q.S.C.). gn ook middenvoor Buys (K.F.C.) en dians clubmakker Van Gelder op de jinksbinnenplaats waren in deze aan- raislinie goed op dreef. De combinaties vlotten bost. Keer op keer sneed deze voorhoede door de Noordhollandse ver dediging heen, waar Krouwel (Scha gen). Boersen (S.R.C) en spil Koster (Helder), lang en langzaam als zij wa ren, dan om de tuin werden geleid. Het duurde tot ongeveer vier minuten vóór de rust voordat rechtsbinnen Kat. die naar buiten was gezwenkt, keeper Somerdijk met een ver en hard schot wist te verrassen. Somerdijk slaagde er hoog opspringend, met in, het leder on der controle te krijgen (0-1). Wegens buitenspel... In de tweede helft werd de score al spoedig opgevoerd door Sombroek. en Buys wist er zelfs 0-8 van te maken. Toen Kat bovendien kans zag de Noord hoilandse doelman voor de vierde keer te verschalken, dacht een ieder langs het lijntje dat de Noordhollanders wel konden inpakken. Maar nauwelijks was de bal weer midden-uit gespeeld na 't vierde doelpunt.' of linksbuiten Lange- rak (H R.C.) kon het eerste tegenpunt maken (1-4). Dat gaf weer hoop en leidde tevens tot een tweede doelpunt, dat kwam van de voet van Van Mullem (Watervogels). Het werd, ten onrechte enzes inarans, wegens buitenspel afge keurd. Toch zouden de Noordhollan ders het begeerde tweede doelpunt krij gen. Van de Berg (H.R.C.) produceerde het (2-4). In deze periode hadden de Zaanse spelers werkelijk hun handen vol aan de verwoede, maar slecht op gezette aanvallers van hun tegenstan ders. Laagerak (H.R.C.) benutte toen •en zeer moeilijke kans. Door een te genstander op de hielen gezeten, loste hij plotseling met de linkervoet een ge weldig hard schot. Doelman Bakker O.V.V.) had geen schijn van kans (3-4). De stand word niet gelijk, want de Zaankanters konden zich tijdig herstel len. Nog menigmaal werd Somerdijk leen zeer talentvol keeper) aan de tand gevoeld en eerst in de laatste minuten moest hij capituleren voor een schot van Kat (3-5). Het was te houden ge weest, maar iedereen maakt foutjes. De Zaanse doelman had kort tevoren de bal onder zich door laten rollen. Vraagt men ons de namen van de vier beste Spelers. dan zeggen wij: Somerdijk, Kat. Van Gelder en de kleine linkshalf Smit van Z.F.C., hoewel het vooral voor de laatstgenoemde beter zou zijn, wanneer De HAV dames hebben gisteren ver loren van DWS. De Helderse dames traden aan met enkele invalsters, die evenwel aan de nederlaag geen schuld bedden. DWS was nu eenmaal de be tere, waaraan moet worden toegevoegd, dat de dames vaa dit elftal zich bezon digden aan een te zware dekking, het geen door de scheidsrechter werd toe gestaan. De regenval van de laatste Weken had hot veld vanzelfsprekend •rg zacht gemaakt, waardoor het tem Po aanmerkelijk werd gedrukt Er kon slechts een aanval worden opgebouwd, Vrannaer de bal van hand tot hand ging. De HAV dames, technisch eniger ■saté verzv akt door de nieuwe speel sters, konden slechts één doelpunt soo *e« Zij gaven de moed niet op. hoewel de achterstand steeds groter werd. Dws won ten slotte met 81. hjj eerst het „gepingel afleerde. Erg fraai was de wedstrijd zeker niet en veel nieuw materiaal zal men niet heb ben ontdekt. Onder leiding van de heer Van der Heyden kwamen de voLgende ploegen in het veld: De opstellingen Zaanstreek: doel Bakker (LVV.); achter: Keesman (C.S.V.) en De Graaf (Zilvermeeuwen); midden: Halle (K.F. C.), Fonteijn (O.S.V.) en Smit (Z.F.C.) voor: Sombroek (Z.F.C.), Kat (Q.S.C.), Buys (K.F.C.)Van Gelder (K.F.C.) en Fleur (K.F.C.). Noord-Holland: doeL- Somerdijk (Geel-Zwart)achter: Boersen (S.R.C.) en Krouwel (Schagen); midden: Gouds bloem (D.T.S.), Koster (Helder) en Huigen (W.G.W.); voor: Lafere (Hel der). Van Mullem (Watervogels), Van de Berg (H.R.C.), Holboom (H.R.C.) en Langerak (H.R.C.). Het derde twaalftal van de kolfbal vereniging Helder heeft gistermiddag om twaalf uur tegen W.W.S.V. 2 ge speeld. K.V.H. 3 slaagde er al spoedig in een 2-0 voorsprong te nemen. Na het vakwisselen vlotte het niet meer in de Helderse gelederen. De gasten zegevierden uiteindelijk met 3-2. K.V.H. 2 bond om twee uur de strijd aan met Zaandam-Zuid 1, dat in deze afdeling de bovenste plaats bezet. De Zaankanters waren de K.V.H.'ers in techniek de baas. Het tempo werd ech ter zeer gedrukt door het strakke lei den van de scheidsrechter. Zaandam- Zuid boekte een 3-0 overwinning, na dat een doelpunt van K.V.H. om' onbe grijpelijke reden was afgekeurd. DOK-renners De A-klasse van de wielervereniging ..D O K." startte Zondag voor de pun- tenrace over een afstand van 74 km Rekening houdenden met de wind, wa ren de tijden niet slechts te noemen De uitslag was: 1 Walraven 2 uur 16.5 fm.: 2 Ris op twee lengten; 3 De Nee- ve 2 uur 20 min. De B-klassers reden 65 km. De strijd was hier hevig, en de renners deden niet veel voor elkaar onder. Eerst in de laatste ronde brandde Lemmers los waarna hij het peloton stuk reed Hier was de uitslag: 1 Lemmers 2 uur 11 min.. 2 Koster, 2 uur 14.5 min., 3 Hoep 2 uur 17 min. In de C-klasse werd een rit gemaakt over 55 km. Een sprint moest de be slissing brengen. Kuiper eindigde als eerste: 1 Kuiper 1 uur 43 min., 2 Van Doorn op een half wiel, 3 Greene uur 58 min. fm ver upriifffff De éénmaal half uitgespeelde en daarna ettelijke keren uitgestelde voet balwedstrijd tussen twee proefelftallen van de Afdeling Noord-Holiand heeft Zaterdagavond dan toch de tweemaal drie kwartier gehaald. De zon en de wind hadden het veld van „Schagen" aardig gedroogd, maar de geselecteerden voelden er zich bij zonder onwennig op. Vele van hen hadden dan ook vijf of zes weken geen bal behoorlijk geraakt. Dat was voor al in de eerste helft goed te bemerken. De duidelijk betere A-ploeg deelde toen volkomen de lakens uit: de witten kwamen er geen moment aan te pas. De 2—6 voorsprong van de oranje- zwarten was bepaald niet geflatteerd. We benijden overigens de ijverige T. C. van de Afdeling niet. Met uit zondering van De Graaf (VESDO) was er ia de witte ploeg voor de rust nie- rngnd, die opviel. De A-ploég Was op weg om de selectie compleet te over leven. Koot (VLOS) schitterde in de achterhoede, terwijl de lange, gemak kelijk trappende spil Heystek (Uit geest) slechts behoefde te demonstre ren. In de voorhoede klopte het niet altijd en speciaal Ramler (WGW) had zijn schot in Nieuwediep gelaten. Bij zonder nuttig was het work van links binnen Neijenhuis (RCZ), die met Boerhave van Flevo het middenveld volkomen beheerste en steeds weer Bouma (Flevo) en Holst (Wiron) tot stormlopen inspireerde. Daaruit ont stonden overigens maar twae doelpun ten, beide door Bouma van enkele nie ters langs doelman Mooij (Schoort) geschoten. De rollen waren na de rust totaal omgekeerd. De witten voelden, dat er eindelijk iets moest gebeuren en in de voorhoede ging het toen beter. Mid- voor Kossen ideaal type voor een aanvalsleider, maar al te individualis tisch schoot uit alle standen, ter wijl de binnenspelers De Graaf (Pet ten) en Schaper (Blokkers) plotseling alle druk van zich hadden afgeschud Toen na tien minuten linksbuiten Wit (Schagen 2) een lange pass van Scha per m vrije positie oppikte en de uit zijn evenwicht gebrachte Berkhout (RKEDO) prompt passeerde, was alles weer mogelijk. De witten begonnen er steed6 beter in te komen, drukten de oranje-zwarten lange perioden geheel weg. Heystek moest Kossen verschil lende malen ruimte toestaan en Wit dook telkens weer gevaarlijk op als de bal in de omgeving van Berkhout kwam. In de achterhoede begon Van der Schaaf (ODIZ) goede dingen te doen, tarwql De Graaf steeds maar op nieuw Ramler de weg naar het doel de ver teruggekomen Neijenhuis en Boerhave te danken, dat oranje-zwart geen doelpunten meer behoefde weg te geven. Een puzzle dus voor de Technische Commissie om uit deze twee en twin tig tot een selectie te komen. En dat temeer, omdat er negentig minuten zeer matig gevoetbald werd. We zou den met de beste wil van de wereld geen werkelijke uitblinkers kunnen noemen. De opstelingen waren: A- ploeg. doel Berkhout; achter Stukje (Sporters) en Koot; midden Back (Sporters), Heijstek. Van Amersfoort (WGW); voor Ramler, Boerhave, Bou ma, Neijenhuis en Holst. De B-ploeg: doel Mooij; achter De Graaf en Honig (Schagen 2); midden Van Wees (WGW), Van der Schaaf. Duyvis (LSW); voor Wijnker (VZV) Schaper, Kossen, De Graaf en Wit. Om het verloop van de competitie te bespoedigen, had men de Hermes-heren verzocht, om Zondag in Amsterdam twee wedstrijden te komen spelen Hermes 1 kwam 's morgens in het veld tegen Amsterdam 6, waartegen met 88 werd gelijk gespeeld. De doelpun ten van Verfaille (2) en Lagerveld wa ren van uitstekende kwaliteit. De Am sterdammers profiteerden enkele ma len van te ver uitlopen van de Her mes-keeper. 's Middags kwam Hermes 1 uit tegen Pinoké 4. Dit werd een bui tengewoon prettige wedstrijd die in een kleine 2—1 overwinning voor Pino ké eindigde. Het Helderse doelpunt werd door Verfaille gescoord. Hermes 3 (heren) verloor in Amster dam zijn laatste competitiewedstrijd met 40 van Ijsvogels 3. Verder werd nog in de hoofdstad gespeeld de ont moeting VVV 1 (dames)Hermes 1. Ook deze wedstrijd eindigde in een ge lijk spel (11). De heren van het tweede elftal ont moetten aan de Meeuwenstraat Ijsvo gels 2, waarvan met 20 werd gewon nen. Vooral in het eerste kwartier was Hermes overwegend sterker. Van Wol veren en Rijkeboer wisten dit over wicht in doelpunten uit te drukken. En verder kenmerkte deze wedstrijd zich door glïjpurtijen en series gemiste kansen. Ook Hermes 2 (dames) speelde thuis. Met 31 werd van Alkmaar 2 gewon nen. De Alkmaarse dames namen al heel gauw de leiding, toen in de aeh terhoede van Hermes een vergissing werd gemaakt. Het Helderse binnen- trio zorgde met drie doelpunten voor de 31 zege. Vooral hat laatste doel punt, van mej. Zegel, was heel mooi. In de tweede klasse van de Zaterdag middag-competitie heeft HCSC 2 eer gisteren na een overwinning op Vrone 1 het kampioenschap behaald. De gas ten uit St. Pancras hebben do zege overigens niet cadeau gegeven, hoewel de uitslag (4I) anders zou doen ver moeden. Het begin van deze strijd was wat rommelig. HCSC 2 speelde zenuwach tig, en kon op het vlugge spel van de gasten aanvankelijk geen vat krijgen. De eerste aanvallen waren dan ook voor Vrone, en de gastheren moesten in de verdediging alle zeilen bijzetten. Slechts met grote moeite kon Beijer een hard schot tot corner verwerken. Na twintig minuten spelen nam HCSC 2 het initiatief over. Er werd beter ge plaatst, en ook meer over de vleugels gespeeld. Wij noteerden verscheidene gevaarlijke situaties voor het doel van Vrone. doch de keeper van deze ploeg bleek uit het goede hout gesneden. Een kwartier vóór de rust had de thuisclub eindelijk succes. Van Veen had de bal bemachtigd, waarna hjj een run langs de lijn ondernam, die hij met een hard, doeltreffend schot besloot (10). De gasten kwamen toen fel opzetten, en zij slaagden er in gelijk te maken (11). De tweede helft was zeer aantrekke lijk, met HCSC 2 iets meer in de aan val. Na tien minuten gaf Stenis met een prachtige kopbal zijn club opnieuw de leiding (21). Vrone zette toen alles op de aanval, maar de verdediging van de thuisclub, met Vinke aan het hoofd, wist stand te houden. Met nog tien mi-, nuten voor de boeg werd Van Veen in het strafschopgebied ten val gebracht. De strafschop, die daarvoor werd toe gewezen, werd gekeerd, maar vervol gens toch zuiver ingeschoten (31). Even later bracht Kaisbeek de stand op 4—1. De wedstrijden van HCSC 3. de ju nioren en adspiranten a werden afge last. HCSC b verloor met 10 van HRC f. De Europese Boksunie heeft de Frans man Humez aangewezen als candidaat voor een titelgevecht met de Europese kampioen weiter, de Engelsman Eddie Thomas. De Nederlandse boksbond had Giel de Roode voorgedragen als can didaat. De Fin Elis Ask is aangewezen om in de ring te treden tegen de Euro pese kampioen lichtgewicht, de Frans man Pierre Montane. Ook in dit ge vecht staat de titel op het spel. BOTWINNIK HEEFT NOG STEEDS DE LEIDING. De dertiende partij van d* twee kamp tussen de Russische schaak meesters Botwinnik en Bronstein is na 56 zetten geëindigd in remise. De stand werd daardoor- 7—6 in hat voor deel van Botwinnink. De veertiende partij werd na spannende strijd afge broken in een ingewikkelde positie. HOCKEYKA^PIOENSCHAP De stand in de hockeycompetitie voor het kampioenschap van Nederland he ren is thans' Venlo 4 4 0 0 8 15—1 HHYC 3 3 0 0 6 17—3 Groningen 4 0 13 1 111 DKS 5 0 14 1 3—21 Gedurende het afgelopen week-ein- de is te Nice een internationaal con- cours-hippique gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door een Ne derlandse ruiterploeg- Het parcours, dat 16 hindernissen tot een hoogte van 1.40 meter telde, was zeer zwaar. Het eerste springconcours werd gewonnen door de Fransman De Maupeou. De Nederlander Gelderman werd negen de. Zondag stond een springconcours, dat zestien sprongen tot 1.50 meter telde, op het programma. Het par cours moest twee maal afgelegd met verschillende paarden. De Nederland se deelnemers leverden uitstekende prestaties en vielen allen in de prij zen. Winnaar werd de Franse kapitein De Couet met vier fouten en een totaaltijd van 2 min. 58.4 sec. De Ne derlander J. Rijks werd tweede met ..Romanichel" en „Master". D. Gelder man bezette met „Ambassadeur" en „Countess" de zesde plaats, Janssens werd vijftiende met „C'est sa soeur" en „Brown Jack" en J. Gruppelaar werd zeventiende met „Randon Har vest" en ..Ampere". PARIJS—BRUSSEL WERD FRANSE ZEGE De wielerwedstrijd ParijsBrusseS (326 km) is Zondag gewonnen door de Fransman Guegen. die hiervoor acht uur. 21 min. en 58 seconden nodig had. Tweede en derde werden de Fransen Gauthier en Baldassari. De Groningse recherche heeft de boeken en bescheiden van de provin ciale Groningse slagersvakcentrale in beslag genomen. Reeds geruime tijd waren verdenkingen gerezen tegen het financiële beheer van deze cen trale. Het onderzoek, dat nog in een beginstadium verkeert, wordt voort gezet. De politie heeft evenwel in een en ander aanleiding gevonden de ad ministrateur, H. D„ te arresteren. Het is nog niet bekend, of men hier te doen heeft met fraude of financieel wanbeheer. Zeker is evenwel, dat het stichtingskapitaal niet meer aanwe zig is. Naar aangenomen mag worden, zal het vliegveld Eelde de bakermat wor den van een opleidingsschool voor vliegers van de burgerluchtvaart, welke school haar gelijke in Europa niet heeft. Indien inderdaad de keuze op Eelde zal vallen, zal dit vliegveld daarmede meteen uitwijkhaven van Schiphol worden. Zoals bekend, is de opleidingsschool thans ondergebracht op-het vliegveld Ypenburg (theorie en eerste vlieglessen) en Gilze Rijen (gevorderden). Deze gesplitste oplei ding heeft evenwel vele bezwaren en er werd reeds lang naar een oplossing gezocht. Maarschalk Tito zal een behande ling moeten ondergaan voor een aan doening van de galblaas. Op dokters voorschrift heeft hij Zondag Belgrado verlaten. Uit Mandsjoerije komen berichten over de aanwezigheid van een „inter nationaal vrijwilligersleger", waarin vrijwilligers uit elf landen dienst ge nomen zouden hebben. Opperbevelheb ber zou zijn de Russische generaal Klenkof. Naar verluidt is het leger m December j.1. tot stand gekomen en naar het voorbeeld der Sowjet-legeri samengesteld. De taak van het leger zou niet tot Korea beperkt zijn, doch zich uitstrekken tot de algemene ver dediging van het Verre Oosten. Zeer binnenkort zal ds. Joh. Meyer, predikant der Evangelische gemeento te Ladelund (Sleeswijk-Holstein) in West-Duitsland. een bezoek Drengen aan Putten. Ds. Meyer heeft er zorg voor ge dragen, dat de Puttenaren, die in het concentratiekamp bij Ladelund om hd leven kwamen, op het kerkhof aldaar ter aarde werden besteld. Aan zijn toedoen is het te danken geweest, dat talloze inwoners van Putten het vorige jaar een pelgrimstocht naar Ladelund kondeti maken. Als dank voor de vele zorgen door ds. Meyer betoond zullen de inwoners van Putten hem een ge schenk aanbieden. Het personeel van da Nederlandse Spoorwegen heeft een bedrag van f23.500 bijeengebracht, bestemd voor de Stichting '40-'45. Zaterdagmorgen heeft de president van de N.S., ir. F. Q. den Hollander, een cheque ter grootte van dit bedrag, dat werd bij eengebracht uit de uitkering, die het spoorwegpersoneel omstreeks de jaar® wisseling heeft ontvangen, aan een vertegenwoordiger van het hoofdbe stuur van de Stichting, mr. J. Miliua, overhandigd. Zondagmorgen heeft een 54-jarig» arbeider op de zolder van zijn woning aan de Hoogte Kadijk te Amsterdam een 10.5 cm luchtdoelgranaat met een beitel bewerkt. Het projectiel ont plofte, waardoor hij zulke ernstige verwondingen aan zijn linkerhand op liep, dat deze vermoedelijk zal moeten worden geamputeerd. HEIDEBRAND OP DE HAVELSTERBERG. Zondagmiddag omstreeks drie uur is op het militaire oefenterrein op de Havelterberg een heidebrand ontstaan. Op zes a acht meter van een groot boscomplex kon het vuur bedwongen worden. Maar niettemin ging dertig tot veertig ha heide in vlammen op. De brand werd vermoedelijk veroor zaakt door vuur van publiek. ÏNGRID BERGMAN ZIET HAAR KIND TERUG. Ingrid Bergman krijgt deze zomer bezoek van haar 12-jarig dochtertje Jenny Lindstrom, dat zij in twee jaar niet gezien heeft. Zij zag Jenny voor het laatst in 1949 toen zjj naar Italië ging om in de film Stromboll op te treden. Er mt niet afleen Stijging m (MM abonnemen te Br oek de Handeldrijvende Middenstand nat zijn hnloeig en ad- in de 8- De pertier van het City-theater de riMjrmalige wegens onbekwaamheid ontslagen bulpbediende van de gemeentereiniging, Wil helmus Bilepijp is in de uitoefening van rijn huidige functie gekleed als de chef van de generale staf van een der Zuidamerikaan- republieken en daar is imet alle respect en •onder belediging) MacArthur neg maar een Peuterig beginnelingetje bij. Gouden tressen "eren de borst van Wilhelmus EUepüp, wien bet wijnrode eestuum als gegoten om de fer me leden zit. Zijn hoofd is bedekt met een tweeverdiepingspet waarvan het goud zo het echt ware - met één klap de positie van onze schatkist aanmerkelijk zou verbeteren. Welnu: de opmerkelijk geverfde vrouw, die aaa de greep van Rikki ontsnapt was zag zich toen zij nog een afstand van twee meter had af te leggen naar de deur der vrijheid plot seling gepmat* tegenover de imponerende per soonlijkheid van portier EUepijp. Of zij ver blind geworden is door de schittering van het goud, zal wel voor altijd een onopgelost raadsel blijven, maar één ding staat vast: op het moment, dat zij de heer Ellepijp in haar redeloze vaart ontwaarde, gaf zü een ernstige snik, hief in wanhoop de welgevormde armen plafondwaarts. knikte door de knieën en gleed schrijlings de positie der bewusteloos heid binnen. W Bij het dienstvak van de TECHNISCHE DIENST (RIMI) van de Koninklijke Landmacht k plaats als ONDEROFFICIER .n KORPORAAL in BEROEPSDIENST voor EISEN: Militair certiftceet, BOVAG- o< gelijkwaardig diploma en werkplaats ervaring. Voor tenkmonteur strekt vliegtuig motorkennis tot aanbeveling. Leeftijdsgrenzen 22 40 jaer. Rang en salaris afhankelijk ven bekwaamheid en ervaring. AANMELDING: Schriftelijk onder no. of persoonlijk bij: Hoofd Centrale Commissie voor Militaire Vakbekwaamheid (CCMV) Ven Soutelandelaan 16 te 's-Gravenhage. Persoonlijke aanmelding alleen op Maandag ea Donderdag ven 9 12 en 14-17 uur en voorts volgens afspreek en na oproep. Loonderving lol maximaal 8.- p»r dag •n werkelijk gemaakt» r»isk»st»n In d» laagste klasse w»rd»n vergood. Wv/W/ Iin

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5