Begroting vanmiddag in behandeling Het horloge ai Herdenkingsavond bij het 30-jarig bestaan van „Ora et Labora" f45- Tavenu's laatste optreden in dit seizoen een groot succes GEMEENTERAAD DEN HELDER De voorafgaande agendapunten zijn afgewerkt Britse vloot uit de mottenba!len Tariefsverhogingen en woningbouw besproken Fa. Beemsterboer „Nieuwe Egelantier" voor de Helderse huisvrouwen ,,Als de klok waarschuwt", een dankbaar stuk Open doekje voor mevr. Bartoo-Zijlstra Bestuur sectie „Jeugd" De heer J. Jongkees een kwart eeuw dirigent D6 zee brengt goede en slechte tijdingen, belang rijke en onbelangrijke. En wat nu volgt is ook geen levenszaak, maar Gradus wil het u toch even vertel len- Twee veertienjarige stadgenoten, Sam de Lbos en Jaap van der Plas. von den Zaterdagmiddag om vier uur bij Kaap Hoofd een f'es, waarin zich een briefje en een sportprentje bevon den' Op het briefje was in het Engels geschreven: „Beste vinder, Ik gooi deze fles in zee bij het strand van Ramsgate op >7 Maart De. commandant van het Amphibisch Oefenkamp Texel heeft bekend ge maakt, dat van 16 Apri i tot 1 November 1951 op de „Hors" zal worden gescho ten. Daarom ls het. wanneei de rode vlaggen zijn ge hesen, ten strengste verbo den de Hors te betreden. Herdenking bij het Vliegermonument Koperen buurtvereniging Tweede Vroonstraat Laatste schoolconcert Tussen Haaks en Kuitj* De raad is gisteravond niet aan de gemeentebegroting toegekomen. Men Slaagde er in, jnist een kleine drie nnr te doen over de voorafgaande agendapun ten, zodat de voorzitter gevoeglijk kon voorstellen het hierbij maar te laten, en het laatste en gewichtigste punt te bewaren tot men opnieuw en van fris spraakwater voorzien bijeen zou komen. Besloten werd, de vergadering heden middag om twee uur voort te zetten, tot vijf uur, en dan weer verder te gaan om •cht uur hedenavond. De leden kunnen dan al hun aandacht op de begroting concentreren, want de rest is afgedaan, met uitzondering van enkele puntjes die men bij de Algemene Beschouwingen nader onder de loupe wil nemen. gunste van kinderrijke gezinnen een goedkoper tarief vast te stellen. De heer mr. J. Mulder (AR) wilde deze suggestie ondersteunen, en de heer H. T. Keeijzer (CH) voegde daaraan toe, dat de vijf procent loonsverhoging voor een deel teloor gaat aan een vermeer dering der inkomsten- en loonbelasting, en aan prijsverhogingen als deze. De heer B. Schreuder (CPN) zeide, zonder meer tegen te zullen stemmen, „omdat de lasten, die op de bevolking drukken, toch al zwaar genoeg zijn.'* Wethouder Van der Vaart bracht daarop naar voren, dat de openbare nutsbedrijven nu eenmaal zichzelf moe ten bedruipen. De noodzaak dwingt de gemeente tot verhoging der tarieven. „De financiële omstandigheden, waarin de gemeente verkeert, zouden een rege ling zoals de heer Ran voorstelt toch niet toelaten. We kunnen daarom bui ten beschouwing laten, hoe principieel over een dergelijke regeling moet wor den gedacht. Persoonlijk voel ik er niet zoveel voor. De prijs van brood en tramkaartjes, om een paar willekeurige voorbeelden te noemen, is toch ook voor kleine en grote gezinnen gelijk". De wethouder van Financiën, de heer P. Th. L u i j c k x, bestreed niet, dat De vergadering werd niet bijgewoond door de heer J. J. Kistemaker (WD) die bericht van verhindering had ge zonden. Het eerste punt, waarover een enkele opmerking werd gemaakt, was het voorstel betreffende het uitbreidings plan Zuid-Oost. De heer J. J. Land man (PvdA) vroeg, wanneer de eerste huizen ln deze nieuwe stadswijk nabij de Burgemeester Houwingsingeï gereed zullen komen. Wethouder P. S. van der Vaart antwoordde: „Wij hopen binnen enige weken!" Een ander woningcomplex kwam ter sprake, toen het voorstel betreffende de bouw van 361 Airey-woningen nabij de Jan Verfailleweg aan de orde kwam. Da heer J. H. Keijzer (CH) had nog al enige critiek op dat onderdeel van de woningbouw. Hij maakte verschei dene opmerkingen van technische aard, en zeide, dat de woningen in verschil lende opzichten niet aan de bouwveror dening voldoen. Ook de „natte boel", waardoor de aanbouw aanmerkelijk wordt vertraagd, had zijn gramschap opgewekt. Is hiervan alleen de zware regenval de oorzaak, of had men op een hoger niveau moeten bouwen? Wethouder Van der Vaart stelde er prijs op, al de gemaakte opmerkingen op schrift te mogen ontvangen, opdat hij het een en ander met de deskundi gen van Openbare Werken zou kunnen bespreken. Het merendeel van de klachten moest worden geboekt op het conto van de systeembouw. „Het maakt verschil, of je huizen koopt dan wel huizen bouwt," betoogde de wethouder. „Wanneer je systeembouw aanvaardt, accepteer je gelijktijdig eventuele af wijkingen van de bouwverordening. Er zijn trouwens elders in de stad tal van huizen, die wel aan de bouwverordening voldoen, maar toch aanmerkelijk min der zijn dan deAirey-woningen." De heer S. Prins (WD) kon dat laatste geheel onderschrijven. Gas en electriciteit Vrij uitvoerig werd gedebatteerd over het voorstel tot verhoging van de gas- en electriciteitstarieven. De heer C. Ran (KVP) betreurde het namelijk, dat de grote gezinnen weer het gelag moeten betalen. Er is wel sprake van een progressieve regeling van de Kin derbijslag, maar spreker gaf toch het college in ernstige overweging, ten In de „Bethelkerk" werd gisteren een openbare herdenkingsavond gehouden, ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van het Gereformeerd Evangelisatie zangkoor „Ora et Labora". En niet het koor alleen jubileerde, ook de dirigent, de heer J. Jongkees, stond deze dag in het middelpunt van de belangstelling. Het was namelijk precies vijf en twintig jaar geleden, dat hij voor het eerste als dirigent voor „Ora et Labora" stond. de financiën der gemeente geen enkele uitspatting toelaten. Hij was echter van mening, dat de openbare nutsbedrijven zichzelf kunnen bedruipen wanneer de totale inkomstenpost groot genoeg is. Het verdiende z.i. wel overweging, of een evenredige verdeling der lasten naar draagkracht kon geschieden. De grote gezinnen zijn ook grote afnemers. Via één leiding en één meter, dus met dezelfde onkosten, betrekken zij even veel gas en electriciteit als twee of drie kleine gezinnen. Dat betekent voor de gemeente een voordeel, dat misschien ook in de tarieven tot uitdrukking kan worden gebracht. Grondaankoop Het voorstel tot het aankopen van rond 135 hectare grond nabij de Rijks weg en de Jan Verfailleweg, voor een bedrag van bijna een millioen gulden, deed bij de heer G. J. Eijlders (AR) de vraag opkomen, of de gemeente grootgrondbezitter gaat worden. Hij gaf het college in overweging niet meer grond aan te kopen, dan binnen afzien bare tijd voor de woningbouw nodig is. Wethouder Van der Vaart ant woordde hierop, dat de raad hierom trent gerust kon zijn.'Ook op dit gebied wordt, vooral met het oog op de ge meentelijke financiën, een voorzichtig beleid gevoerd. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met het voorstel accoord. De ove rige voorstellen, waaromtrent wij in vo rige edities reeds de voornaamste bij zonderheden hebben medegedeeld, wer-, den eveneens zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. dat U nooit teleurstelt 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. vanaf Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM DEN HELDER Keizerstraat IS. De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft gisteren in „Formosa" haar jaar lijkse feestavond gehouden, waaraan wederom medewerking werd verleend door het artisten-duo Lien de Jong en Marinus Smit. Dit tweetal heeft de da mes op gezellige en beschaafde wijze bezig gehouden met voordrachten, schetsjes en gedichten. De bijeenkomst werd geopend door mevrouw Veen, die onder andere me vrouw Rehorst mocht welkom heten. Hefel in het kort liet de voorzitster ver volgens de verschillende bijeenkom sten in het seizoen 1950-1951 de revue passeren, en het moet gezegd worden: men mocht over het aantal leerzame avonden en middagen (met prettige verzetjes voor de dames) niet ontevre den zijn. Nog fris in het geheugen la gen onder meer de filmavond van de Noord- en Zuidhollandse Reddingmaat schappij de causerie door mevr. King- ma- Boltjes van het Instituut van Huishoudelijke Voorlichting, en de handwerktentoonstelling. In Mei wordt het seizoen afgesloten met een film avond van Philips. De feestavond van gisteren werd ook weer een volledig succes. De „Nieuwe Egelantier" zorgde voor een onderhou dend en afwisselend programma. Noe men wij slechts het „Diner" en de ge schiedenis van brandmeester Koper buik, een hoofdstuk uit Godfried Bo- mans' „Kopstukken". In de pauze wer den de dames op gebak onthaald, en tussen de bedrijven door speelde Douwe de Vries accordeon en piano, waarbij dapper werd meegezongen. De „huis vrouwen" hadden weer een genoeglijke avond! _~«ia (lat Tavenu" tevreden mocht zijn over de on. ^L^^Als de klok waarschuwt" in Casino. Inderdaad, de verwaehtin. voering van „Als he) toeschouwere, werden verre overtroffen. Men gen van de Urachten, ook niet te hoog gegrepen, en als w« had. met een aantal ni p0stiiion" dit vrolijke mysterie van R J, goed zijn ingelicht ^Slicht gebracht. Eén en ander h' ^T5t°£dï gezelschappen een goede keus hebben gemaakt, want bevestigen, dat b - ander probleem dan de ontmaskering „Als de klok waarschuwt' ke* gee*toneelschrijvers er ta van een spokende moord«»ar ^emHen^siaag ^rjn karakters te schilderen, waardoor de acur deze, raak getypeerde, figuren uit te beelden. taak hadden Verschillende vaartuigen van de Britse marine, die na de oorlog opgelegd werdenen zodoende de benaming van „mottenballen-vloot" kreeg, worden weer voor opera tionele doeleinden in gereedheid gebracht. De foto toont, hoe de be manning van H. M. S. „Widemouth Bay" de kanonnen „uitpelt". Op de achtergrond H. M. S. „Berry Head". In het gebouw Palmstraat werd Maandagavond een vergadering gehou den van de sectie „Jeugd" der Helderse Gemeenschap, welke werd bijgewoond door afgevaardigden van vrijwel alle verenigingen uit deze sector. Het be stuur der sectie „Jeugd" kreeg in deze vergadering een definitieve samenstel ling, welke luidt als volgt: voorzitter de heer J. Bonte, Ruyghweg 99 (Lu thers jeugdwerk); secretaresse mej. A. Bras, Suisdijkstraat 25 (VCJC)leden mevr .E. Sipsma-Krul, Begoniastraat 31 (Nederl. Padvindstersgilde), de heer L. Bakker, Ooievaarstraat 151 (AJC), de heer F. J. ten Hoope, Ruyghweg 148 (R.K jongeren) en A. de Wit, Sluis dijkstraat 117 (Oranjegarde). Dit successtuk van „Tavenu vertel over het gezin van de gepensionneerde zeekapitein Brouwer, dat zich »ee" gevestigd in een kasteel op het land „Eikenstins" in Friesland. De kapitein is de zee nog niet vergeten, en ook Lolke, zijn bootsman (die op het land goed voor huisknecht speelt), is nog behept met krachtige termen, dre slechts te blussen zijn met een „dub bele" voor hem en de kapitein. Mevr. Brouwer, een lorgnet voor de angstige ogen. wijst de twee ruwe zeebonken voortdurend de goede richting. Zij is zich wel degelijk bewust van haar stand, die ook leidt tot een oprechte bewondering voor de fatterige dokter Van Gendt. van wie meer dan normale belangstelling uitgaat naar haar char mante dochter Babette. Deze familie, en het dienstmeisje Wietske, wonen pas op het slot, waarover vreemde geruch ten de ronde doen. Het zou er spoken, en wanneer men de oude Sinne zou moeten geloven, dan is er al driemaal iemand gestorven, wanneer 's avonds om tien uur plotseling een der gewich ten van de oude hangklok in de woon- hal met een klap op de grond viel. En deze Sinne, die tientallen jaren de vorige slotheer trouw heeft gediend, vertelt van de eerste keer, en van de tweede keer. Maar over de dood van zijn meester krijgt men niets te horen. Dit is het grote geheim van de excen trieke Sinne, die de sleutel van de bui tenpoort bewaart. Mysterieus De familie Brouwer bemerkt reeds de eerste avond, dat men omtrent de spokerij niet heeft gelogen. Er wordt op de deuren gebonsd, er weerklinkt een hysterisch gelach, en ook van boven dringen geheimzinnige geluiden tot de woonhal door. De reacties van de mensen in het kasteel op deze spokerij zijn geheel verschillend. Ka pitein Brouwer is niet bang, maar hij stuurt steeds bootsman Lolke op het gevaar af. Mevrouw Brouwer lijdt het meest onder het mysterieuze gedoe. Haar dochter vindt het prachtig, en wacht zelfs vol spanning de komst van het spook af. En de oude Sinne is de onbetrouwbare figuur, een zo ver dacht persoon, dat men niet meer kan geloven dat hij zelf het spook uithangt. Later doet freule Van Sminia, de buurvrouw van de familie Brouwer, haar intrede op „Eikenstins". En zij vertelt over de zonen van- de vorige kasteelheer, over de goede zoon en over de slechte, verkwistende zoon. Zij beschrijft Casper als haar afgod, die enkele jaren geleden, tegelijk met zijn slechte broer, eensklaps was ver dwenen. Ten slotte blijkt, dat Casper is terug gekomen om uit te zoeken wie zijn broer heeft vermoord (daar van was hij beschuldigd), en dat Sinpe en later ook Babette hem daarbij be hulpzaam zijn. De dokter is de moor denaar, en hij spookte rond om de familie Brouwer angst aan te jagen. Behalve het jubilerende koor werk ten aan deze herdenkingsavond mede mej. Clary A. Meijnen, sopraan (een dochter van de in Den Helder wel bekende predikant ds. (Joh. Meijnen), mevrouw Betsy G. RiekwelBruin, alt, en dr. J. L. Sanders, orgel. Nadat ds. J. Hartkamp de bijeen komst met een kort woord had ge opend, werd allereerst tezamen ge zongen psalm 138, het eerste vers. En toen was het de beurt van „Ora et Labora", dat op zeer verdienste lijke wijze (wat zwak in de mannen stemmen) een aantal geestelijke lie deren ten gehore bracht. Een pret tige afwisseling vormden de soli door mej. Meijnen en mevrouw Riekwel Bruin. De sopraan was wel onzeker, maar zal in de toekomst stellig nog van zich doen horen. Mevrouw Riek- wel-Bruin zong haar gedeelten rus tig en correct. Beide zangeressen Steunden op goede orgelbegeleiding. In een toespraak betoogde ds. Hart kamp, dat het dertigjarig bestaan van het koor tevens dertig jaar evan gelisatie-werk inhield, met als zeer belangrijk onderdeel de straatpredi- king. In dit verband noemde de spreker met eerbied de naam van de heer Brasser, die kort geleden is overleden. Van de gelegenheid tot feliciteren hebben velen gebruik gemaakt. Wij noteerden de namen van de heren J. Sjoerdsma (namens de Kerkeraad), L. Kramer (Halleluja) en J. A. van der Vliet Jr. (Christelijk Mannen koor en de sectie Zang van de Hel derse Gemeenschap). Tal van an dere afgevaardigden van verenigin gen en koren bleven niet achterwege Tot besluit van deze geslaagde bij eenkomst dankte de voorzitter van „Ora et Labora", de heer H. Pitstra, onder meer de medewerkenden. Zijn dankwoord gin^ vergezeld van een geschenk. Ook mevrouw Jongkees deelde in deze hulde. F i KLEDING yroor de bewoners der Westduitse kampen wer dus verleden week in Den Hebder een goederen-inza meling gehouden. De op brengst is niet tegengeval len, dat heeft men reeds kunnen lezen. De inzame ling heeft evenwel niet ieders instemming gehad, dat is inmiddels ook wel gebleken. In deze krant verscheen dan ook Vrijdag reeds een ingezonden stuk van de heer Van E., die lie ver eigen landgenoten in Nederland geholpen gag. En gisteren ontving Gradus een brief van stadgenoot G. de B., die liever wat meer aan dacht geschonken wilde hebben aan de plaats zelf. De heer De B. kwam overigens met een verzoek: „Bit mij in de buurt woont een jongetje van veertien jaar, dat aan zijn stoel ge kluisterd zit. Wat zouden die mensen graag een inva liden-wagentje bezitten, om eens wat met dat kind te kunnen wandelen. Maar zij kunnen het niet betalen. Mijn vraag is nu, of Gradus daar geen raad op weef'. Wel, manheer De B., deze Gradus hoopt, dat dit stuk je wordt gelezen door men sen en instellingen die iets voor de jongen kunnen doen. En daarop rekent hij eigenlijk al een beetje. Mis schien hoort u er binnen kort nog wel van. En dan mijnheer Van E-: Uw ingezonden stuk eindig de met de woorden: „Van harte hoop Ik, dat het comi té ook eens om mijn kinde ren en die van anderen zal denken. Zij hebben het nodig*. Aan een groter huis, mijn heer Van E., kan deze Gra dus u niet helpen. Wel kwa men er mensen bij hem, die graag uw adres willen we ten, als uw jongens ten minste kleren nodig heb ben. U behoeft niets anders te doen, dan uw adres aan Gradus bekend te maken en dan heeft men voor u wel licht wat bruikbare kleding. Houden wij het daar op? EITJE ^ferleden week meldde Gra dus reeds het leggen van een eitje van twee gram. Een krielkippetje was van dat product de moeder. En gisteren kwam meviouw Kiekebos uit de Vlaming straat van haar kippen vertellen. In haar hand palm droeg zij een eitje van 3.9 gram. „En", verhaalde zij met klem, „dit ei is niet van een kriel maar van een volwassen kip"- Gradus heeft zich met haar over het ei gebogen en van ver bazing mede het hoofd ge schud. En het meest hebben mevrouw Kiekebos en Gra dus samen nog genoten, wanneer zij het eitje op zijn bureau trachtte neer te leggen. Want dan sprong het malle ding overeind als een volleerd duikelaartje. Waarom je als volwassen mens al niet lachen kunt. STAMTAFEL [Met nieuwe loopjongens kun je ook wat te stellen krijgen, bromde laatst een zakenman aan de stamta fel, terwijl hij langzaam van zijn borrel nipte, die een welkom fooitje voor zfln jongste knecht had kunnen zijn. „Mijn loopjon gen", zo vertelde hij, „lever de mij het volgend». Ik vraag hem laatst, waar m'n agenda is gebleven, en toen zei 'ie: - Die heeft meneer Pieterse meegenomen. Wat later vraag ik hem wie de deur had laten open staan, en hij antwoordde: - Dat heeft meneer Bruins ge daan. Nou moet u weten, dat Pieterse m'n oudste loopknecht is en Bruins de portier. Daarom zeg ik tegen die jongen, dat 'ie op moet houden met dat „ge- menéérT En nou komt er een dure klant voor me. M'n loop jongen gooit de deur van mn' kantoor open en roept: „Hé, Piet, een meneer wil Je spreken!" FLES 1961. Ais je een jongen of een meisje bent, wil je me dan schrijven zo veel als je wilt? Als je een volwassene bent, zend me dan toch een antwoord en het moment waarop je deze fles vond, W. C. Sturips (13 jaar en 11 maanden oud)". Aan de achterzijde van het stukje papier stonden naam en adres van deze Engelse jongeman vermeld. Zo, dat was het dan. Gra dus twijfelt er niet aan, ot Sam en Jaap uit Nieuwediep klimmen in de pen om hun Engelse vriend een briefje te schrijven. Je kunt ten slotte nooit weten waar het goed voor is, als de vacan- tie-tijd in zicht komt. OPGELET WJjl Gradus voornemens is het komende nieuwe jaar gezond en wel in te gaan zal hij zich in het gehee niet op de Hors wagen- Dit plan verdient stellig navol ging. gradus Over het spel kon men ook tevreden zijn. Meer dan tevreden zelfs voor zo ver het dc heren Pieterse (dokter Van Gendt), Peerdeman (Lolke) en Mans- handen (Sinne) en mevrouw Bartoo- Zijlstra (freule Van Sinnia) betrof. Het optreden van mevrouw Bartoo- Zijlstra was zelfs een groot succes (een- maal moest het spel voor een klate rend applaus worden onderbroken), maar naar onze smaak was zij toch juist even te „onbehouden". Overigens een uitstekende vertolking, die een tikkeltje bijschaving van node had ge had. De heer Peerdeman was meester, lijk als de rondborstige Lolke, en voot de heer Pieterse gold hetzelfde als 4» Franse woorden strooiende, fatterig» dokter. Bijzonder goed was zijn spel in het eerste bedrijf, bij de kennismaking en in het derde bedrijf, na de ontma». kering. De heer Manshanden gaf een rake typering van Sinne, standvastig en rustig met de juiste accentuering bij: „Wa'blief'." Jammer van de weini- ge malen dat hij zich versprak. D« heer Broekhuizen, met een weelderig buikje, was een te rustige zeebonk. Op de gewenste ogenblikken schoot hij even te kort, want spanning uitbeel den gaat niet op kalme wijze. Dan moet de onrust komen. Waarschijnlijk heeft de heer Broekhuizen er te wei nig rekening mee gehouden, dat hjj wèl de oplossing wist, maar de aan wezigen in de zaal niét. Behoudens dan natuurlijk de mensen, die de uitvoering door de „Postiljon" hadden bijge woond. Mej. Reekers (mevrouw Brou wer) kon ditmaal niet zo sterk op de voorgrond treden als in voorgaand» stukken. Op haar spel hebben wij geen aanmerkingen. Zij is nog altijd een van de weinigen, die ook als derden aan de handeling kunnen deelnemen. Me vrouw Heyblok-Vlam beeldde de lief tallige dochter Babette uit, die haar hart schonk aan Casper. Onze compli menten voor mevrouw Heyblok, die zich met een zeer sprekend gezicht vrij gemakkelijk door haar lang niet een voudige rol heenwerkte. Ook de heer Van Essen (Casper) kweet zich naar behoren van zijn taak. Als de meest „normale" figuur in dit gezelschap (met een geringe hoeveelheid schmink, zon- der de plicht te hebben een „karakter* te moeten uitbeelden) heeft hij wel bevrediging geschonken. En ten slotte mej. Veth (Wietske) in een niet on verdienstelijke rol. Een beetje „zegge- rig" nog soms, maar toch zeer behoor lijk. Waardig besluit, Over de regie van de heer H. Ph. G. Bartoo niets dan goeds. Wij wachten met spanning op de dingen die komen gaan in het volgende seizoen, wanneer misschien ook „zwaardere" stukken on der leiding van de heer Bartoo op de planken komen. De grime en het décor waren keurig verzorgd. Resumerende! „Tavenu" heeft het seizoen 1950-1951 op zeer waardige wijze afgesloten. Zaterdagavond om half acht zal, op initiatief van de buurtver. Tweede Vroonstraat, een herdenking woreien gehouden bij het Vliegersmonument m die straat. Na een korte toespraak van de voor zitter, de heer Nic. Zijp, zal de R.K- harmoniekapel „Winnubst" het beken de „Beati Mortui" spelen, ter inleiding van een toespraak door burgemeester mr. G. D. Rehorst Voor de sluiting van de plechtigheid speelt de kapel dan nog de élégie „Sur la Tombe", van t. MendelssohnBartholdy, en het koraal „Blijf bij mij, He,r!" De viering van het 12%-jarig bestaan der buurtvereniging Tweede Vroon straat, op Maandagavond 28 April in „Formosa", zal worden opgeluisterd door het revue-gezelschap „De Amuse- ment", dat voor de pauze een afwisse lend programma zal uitvoeren en na de pauze een blijspel in één bedriji voor het voetlicht zal brengen. Tevoren zal gelegenheid tot complimenteren worden geboden. Het bestuur van de Helderse Volks* universiteit deelt ons mede, dat Maan* dagmiddag in Casino het laatste school concert in dit seizoen wordt gegeven- De coloratuur-sopraan Anneke van der Graaf en de tenor John van Kester® zullen met pianobegeleiding van P' Pijnenborg (die ook de toelichting® zal geven) duetten en aria's uitvoer® uit opera's van Mozart, Verdi, Puccii» en Smetana. De aanvangstijden zijn ais gebruikelijk kwarf voor drie kwart voor vier. Hr. Ms. „L 9604" maakte 8iste^? een proeftocht. Daarna keerde zt) het bassin terug. g Het is morgen hoog water en 18 uur en laag water om ll-«® De temperatuur van het zeewater M graden Celsius.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2