C Pim. Pain, Pom en de Paashaas Hfasenol thefarine 4 lust ff Sport in 't kort AKKERTJES 19 April: geboortedag van wijlen prins Hendrik der Nederlanden JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER DE SLEITEL 0 3lr De laatste militairen uit Indonesië weldra thuis Van Galen lost Zaterdag de Evertsen af KERKELIJK NIEUWS Het Radioprogramma MIJNHARDTJES: sterke bestrijders van pijnen I PURMERËNDER MARKT Anglo-lranian willigt de eisen der stakers in Vijf en zeventig jaar geleden Het Rode Kruis was zijn levenswerk Drie onverlaten maakten Den Haag onveilig Bevrijdt U 'n enkel tablet doet wonderen m Assistent-accountant had effecten verduisterd net zo'n ellendig ge^üeJ m om morgen ziek te zijn WOENSDAG 18 APRDL 1861 (Van onze militaire medewerker) Zaterdag 7 April heeft het troepen- schip „New Australia" de haven van Tandjong Priok verlaten met bestem ming Nederland. Aan boord bevinden zich 1600 millitairen, in hoofdzaak van de H-brigade. Met het vertrek van dit ■chip wordt een streep gezet onder een van de pakkendste hoofdstukken uit de Jongste militaire geschiedenis in Ne derland: de repatriëring van de Ned. troepen uit Indonesië. De militair, die thans nog in Indone sië verblijft, doet dit uit eigen vrije wil, met uitzondering van een kleine groep van specialisten, die nog enkele weken langer zullen moeten blijven, omdat zü niet gemist kunnen worden. Deze komen echter per vliegtuig terug, *n zullen ongeveer gelijktijdig met hun wapenbroeders van de „New Australia" in Nederland arriveren. Op of omsteeks 1 Mei 1931 zal men dus kunnen zeggen: de K.L. uit Indo nesië is weer thuis! Duizenden en nog eens duizenden jonge Nederlanders hebben in de af gelopen zes jaar de reis heen en te rug naar de tropen gemaakt. Wil men enige cijfers: drie divisies en drie brigades gingen derwaarts, gevormd door de lichtingen '45, '46, '47, '48 en '49 I. Ruw geschat zijn van deze lichtingen 120 180.000 man in Indo nesië geweest. Verliezen Helaas, velen zijn daar voor goed gebleven, gesneuveld, Of door ziekte overleden. Volgens de laatste gege vens hebben 4751 militairen het offer van hun leven gebracht tijdens hun diensttijd in Indonesië. Van de Kon. Landmacht sneuvel den 1602 militairen; door ziekte of ongevallen verloren 987 het leven. Voor het voormalig KNIL zijn deze cijfers resp. 722 en 1098, voor de Kon. Marine 202 en 140. Hun stoffelijk hulsel rust op een der ere-kerkhoven in de Archipel Schepen voeren of en aan Vele schepen, varend onder velerlei vlag, hebben de Nederlandse militai ren veilig naar Nederland gebracht. Vooral na de souvereiniteitsover- dracht steeg het tempo zeer snel. Toen ging er geen week voorbij, of er meerden in Amsterdam, dan wel in Rotterdam, een of meer troepensche pen. Minister Schokking sloeg er des tijds vrijwel niet èèn over. Zijn toe spraken tot de opvarenden, even vóór de debarkatie, terwijl zij als 't ware stonden te trappelen van ongeduld om aan land te gaan, waren steeds pakkende improvisaties. Hij wist de juiste toon te vinden. Ongeveer 80 schepen zijn na de souvereiniteitsoverdracht met troe pen naar Nederland gevaren. Zrj brachten ongeveer 80.000 man naar huis. Mei 1950 was de record-maand. Toen meerden hier 9 schepen met 12.500 militairen. Daarna is het steeds in dalende ljjn gegaan. Er kwamen maanden met èèn of 2 schepen, en nog geen 1000 militairen. Militaire noodzaak dwong daartoe. Daar is wel eens over gemopperd. Maar nu is dan alle leed vergeten. De New Australia brengt de restan ten van de H-brigade naar Neder land. Zij hebben het de laatste maan den zeker niet gemakkelijk gehad, deze militairen van de lichting 1949-1. Daarom zfl hun verwelkoming niet minder hartelijk dan die van hun vele tienduizenden voorgangers! Vandaag wordt de torpedobootjager „Van Galen" onder bevel van kapitein luitenant ter zee A. M. Valkenburg te Hongkong verwacht. Op Zaterdag 21 April zal het schip zijn taak als on derdeel van de zeestrijdkrachten der Verenigde Naties in het Verre Oosten overnemen van de torpedobootjager „Evertsen", welke bodem op 24 April de thuisreis naar Nederland zal aan vaarden. Van 4 tot 7 Mei bevindt de „Evert sen" zich te Colombo. Voorts ligt het in het voornemen Tanger te bezoeken. Op 2 Juni wordt het schip te Den Hel der verwacht Ned. herv. kerk: Aangenomen naar Andel J. R. Hanen- burg cand. te Leeuwarden, die be dankte voor Blija, Kooten en voor Zijpe. Aangenomen naar Schiedam J. D. Smits te Veenhuizen. Bedankt voor Ophemert C. J. de Haan te Aarlander- veen. Ger. kerken: Beroepen te Epe J. H. Post te Wie- ringerwerf; te Oude Pekela G. van 't Rier te Vollenhove St. Jansklooster Bedankt voor Murmerwoude W. C. P. den Boer te Voorden. Artikel 31: Beroepen te IJsselmonde, Bolnes, Slikkerveer C. van Kalkeren te Schou- wezijl. Chr. ger. kerken: Beroepen te Barendrecht C. Smits te Driebergen. Ger. gemeenten: Tweetal te Enkhuizen: C. van Dam te Werkendam en A. van Stuyvenberg te Nunspeet Twee weken geleden werd door het St Stephens ziekenhuiTul ham road, een baby opgenomen, die slechts 600 gram woog. In een couveuse wordt het kind van zuur stof bediend en gevoed met een „Belorey", een instrument dat als een vulpen werkt Tiny Susan Toone wordt door een zuster op- jepast. De hand van de zuster geeft een duidelijk beeld van de mini male afmetingen van het kind. Mlllllillllllllllli DONDERDAG 19 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en -Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 0.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Instrumentaal Septet. 13.40 Piano-recital 14.00 Promenade-orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Cembalo-gezel schap en bas. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vo caal-ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugd uitzending: K. H. Smit: „Wat wil je weten". 18.00 Verzoekprog'ramma. 18.30 „Vrijheid in gebondenheid", causerie. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.30 „In dienst van het vaderland". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Geva rieerd programma. 22.20 Buitenlands overzicht. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 28.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Idem. 10.30 De Antwoord-man, 10.45 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radios- coop, 11.45 „Een hengelaar vertelt....", cau serie. 12.00 Walsmuziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Orkestconcert. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Piano-voordracht. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor tennissers. 18.20 Sport- problemen. 18.30 Piano- en orgelspel. 18.50 Gesprek met de brandweerman. 19.00 Licht© muziek. 19.50 Causerie over de Nederlandse krijgsmacht en het Atlantische Pact. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Avro-aller- lei. 2020 Philharmonisch Orkest en soliste. 21.30 „Venus II", hoorspel. 22.30 Gram.mu ziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 28.30—24.00 Gram.muziek. 24. De begerige meneer Leepvos zit te popelen om de tien gouden tientjes in handen te krijgen, die Pom wil ge ven voor één ei! „Geeft U ze maar hier, markies", zegt hij en strekt zijn han den al uit naar het leren zakje. „Ik zal met dat geld wel ergens een ei voor U kopen!" Maar daar vliegt Pom niet m. „Nee, nee beste vriend, niet zo haastig. Hoe weet ik, dat U terugkomt met dat ei? Maar ik wil niet krenterig zijn. Niemand kan van een Pompelmoes zeg gen dat hij krenterig is geweest vooruit ik zal U de helft geven en.. als U het ei brengtde ander» helft". „Tja, zoals U wilt, Hoogheid" stamelt de vos, die zijn ogen niet va» het zakje kan afhouden. „U kunt 7,, vertrouwen!" „Tja en dat is je geraden ook", zegt de markies", want de wraak van een Pompelmoes is versohrikk». lijk!" Maar de vos luistert al niet meer Met schitterende ogen heeft hij de vijf gouden tientjes aangepakt en neemt meteen de benen. „MMadiq VOOR GEVOELIGE VOETEN PURMEREND, 17 April 1951. Het aanbod van dieren was ruim duizend stuks minder dan vorig jaar op dezelf de dag. Het aanbod van vette koeien viel niet tegen en in de vroegte was de handel zeer behoorlijk. Vooral naar de beste koeien was veel vraag en la ter, toen bleek dat het aanbod wel groot genoeg werd, ging de handel wat stroever, maar de dieren bleven vrij prijshoudend. Het aanbod van gelde- koeien was minder dan vorige week, maar langzamerhand ontwikkelde zich meer handel. Ondanks het kleine aan bod van jong vee bestond daarvoor slechts weinig animo. Met de nuchtere kalveren was het beter gesteld, en ook de fokkers gingen voor goede prijzen van de hand. De schapenmarkt steekt wat de aanvoer betreft wel het meeste af met verleden jaar. De handel is traag en de prijzen zijn hoog. De wei den deden het ditmaal dan ook heel kalm aan, evenals de fokkers. Het kleine aanbod van vette varkens deed de prijzen flink omhoog gaan, maar van de beste was zeer weinig keus, zodat enkele f 1.90 opbrachten en de lichtere met de vette zeugen om de f 1.74. Er was een vlugge handel. De handel met de biggen viel tegen en was wat stug. Ook naar de fokzeugen was weinig vraag Met de paarden ging het al niet veel beter, maar de handel in konijnen was vrij goed. PURMEREND. 17 April 1951. Aange voerd 751 runderen waaronder 212 Vette koeien f 2-f 2.90 per kg, han del goed afloop Iets stugger; 141 Melk en kalfkoeien f 625f 1025, stug; 359 Geldekoeien f 500f 700, matig; 23 Graskalveren f 240f 350, stil; 1203 Nuchtere kalveren: voor de slacht f 30 f 80 en fok f 65—f 125. eoed: 16 Stie ren f650—f1300 matig: 308 Sehatien: we'derii f 90f 130 kalm. fok f 170 f 200 matig en vette f 110f 140, kalm: 34 Bokken en geiten f 10f 50. stug: 140 Vette varkens f 1 74f 1 90 oer kg. vluff: 823 Schrammen, zware bifeen en lichte bicgen. oriis reso.: f 30f 58. f 28f 52 en lichte f 18f 26 stuc: 20 Fokzencpn f 200f 325. stug: 34 Paar dcc f 850—f 875. stil Totaal 3313 stuks Pluim veemarkt 300 Tfonünen f 1 f 12. goed: 12000 stuks Kineieren f10 f 10 50 en 10 000 stuks Eendeieren f 8 f 8 50 ner 100 stuks: 1400 Kievits eieren 15 cent per stuk. De Anglo-Iranian Oil Company heeft de eisen van haar stakende ar beiders ingewilligd. De toelagen, waar van de uitbetaling op 22 Maart j.I. werd gestaakt, zullen weer worden toegekend. De Verenigde Staten hebben de Per zische regering gerust gesteld met be trekking tot het doel van de Engels- Amerikaanse besprekingen over de olie-kwestie. (Van onze speciale verslaggever) Op 19 April a.s. zal het 75 jaar gele den zijn, dat in het hertogelijk paleis te Schwerin in de Duitse staat Meck- lenburg een Hertog werd geboren, die voorbestemd was 33 jaar lang de eerste Koningin der Nederlanden, WilhelmJna, in haar moeilijke taak te steunen. Het is nu reeds 17 jaar geleden, dat Hen drik, Wladimir, Albrecht, Ernst, Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklen- burg-Schwerin overleed, maar de ber innering aan deze Prins, die zoveel deed voor het Nederlandse Rode Kruis, het reddingwezen en de padvinderij, leeft nog voort. Zijn jeugd verschilde niet van die van andere Duitse prinsen in die jaren. Hij kreeg een strenge opvoeding, die hem naar het uiterlijk een stug en bars man maakte. Na zijn huwelijk in 1901 met de toen 20-jarige Nederlandse Vorstin, bleek het echter al gauw, dat onder dat stugge uiterlijk een warm hart klopte. De Prins voelde zich al spoedig in Nederland thuis en het duurde niet lang of hij stelde groot belang in het wel en wee van het Ne derlandse volk. Hij had een open oog voor het moeilijke leven van de finan cieel weinig draagkrachtigen. Hij be steedde daq ook veel aandacht aan liefdadigheidswerk, maar zijn grootste verdienste voor ons land ligt wel in de opb'ouw van een sterke orga nisatie van het Nederlandse Rode Kruis, waarvan hij tot aan zijn dood, in Juli 1934, voorzitter was. Voorts heeft de Prins veel gedaan voor het Nederlandse Reddingwezen. De pad vinderij mocht zich eveneens in zijn grote belangstelling verheugen en vele malen schaarde de Prins zich met de jongens om het kampvuur. Minder algemeen bekend is, dat Prins Hendrik commendator was van de Ne- derlandse Johanniter Orde. Deze Orde was werkzaam in de liefdadigheid. Ondergeschikten van de Prins ge tuigden van hem, dat hij een prettig en humaan chef was, die nauwgezette punctualiteit van zijn mensen ver wachtte. Leden van zijn personeel, die zich verslapen hadden en vijf minuten te laat aan het werk gingen, konden rekenen op een geducht standje. De Prins was een hartstochtelijk ja ger en beoefende dikwijls het bergbe klimmen. De liefde voor de bergsport heeft Prins Hendrik zijn dochter, onze huidige Koningin Juliana al vroeg bij gebracht. Toen Prins Hendrik op 8 Juli 1934 overleed, bleek bij de begrafenis dui delijk, dat de Prins de allesbehalve ge makkelijk te winnen liefde van het Ne derlandse volk bezeten had. Drie manspersonen hebben In nacht van Maandag op Dinsdag d» Haagse binnenstad onveilig gemaakt Van het drietal was er een onder in. vloed, de beide anderen waren brood, dronken. Zij begonnen met bij e«j ziekenhuis een ruit in te slaan, ran selden daarna een niets vermoedend» voorbijganger af, die overigens flink partij gaf, schopten vervolgens een caféhoudster bewusteloos en sloegen ten slotte een schoenenhandelaar zyn etalage in. Kort tevoren had een an der 's mans grote etalageruit verbrij. zeld en de eigenaar was nu net bezig, zijn etalage leeg te halen. Het edel» driemanschap heeft na volbrachte ar beid een aantal paren schoenen mee genomen. De politie heeft zich met het geval bemoeid en de drie mannen inge rekend. Er wacht hun een zware straf voor hun euveldaden. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor regelmatig Togal, het middel bij uitnemendheid dat baat waar ander» falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f0.83, f2.08, f7.94. Nieuwe wisse/prijs voor de Tour Luc van Dam weer in de ring 24. Toen Jimmy Brown de volgende dag aan het trainen was, zag hij dat er een vreemde meneer over de balustra de van het zwembad naar hem stond te kijken. Jimmy zwom baantje na baantje en al die tijd bleef dq vreem de sinjeur hem met de ogen volgen. Jimmy werd er zelfs een beetje zenuw achtig van. Hy zag ook dat de vreem deling op een gegeven ogenblik een banaan uit zijn zak haalde en deze rustig ging staan opeten. Het water liep Jimmy uit de mond. Bananen! Dat was zijn lievelingskostje. Bananen, die bliefde hij op elk uur van de dag of de nacht. De meneer peuzelde de ba naan smakelijk op, diepte er toen nog een uit zijn zak, ontdeed deze van de schil, hield de roomblanke vrucht bo ven het water en riep tegen Jimmy: „Kun je vangen?" Jimmy had niet eens tijd om ja te roepen, want daar vloog de banaan hem al tegemoet en floep daar had Jimmy de lekkernij al ge vangen. Met de volgende beweging zat hij al achter zijn kiezen.... De „Parisien Libere" en „1'Equipe", de beide bladen die de Ronde van Frankrijk organiseren, delen mede dat een nieuwe wisselprijs ingesteld is met betrekking tot het ploegenklassement. Het klassement voor deze wisselprijs zal worden opgemaakt aan de hand van de tijden van de drie best geplaatste renners van elke ploeg in elke etappe, en niet door optelling van de tijden der drie best geplaatsten in het eindklasse ment. De wisselprijs wordt begiftigd met een bedrag van 5% millioen francs, als volgt verdeeld 2.400.000 francs voor nummer 1 van het klassement, 1.600.000 francs voor nummer 2, 800.000 francs voor nummer 3 en 400000 francs voor nummer 4. Voorts wordt 800.000 francs beschikbaar gesteld voor de ploeg van acht man met de beste to- taaltljd. Op de eerste dag van het inter nationale |ennistournooi te Palermo werd onze landgenote Nel Hermsen in het dames enkelspel met 61, 61 uit geschakeld door de Engelse speelster Joan Curry. By een poging om de wereldsnel heidsrecords op de kilometer en de mijl in de 125 cc klasse te verbeteren is de Italiaanse coureur Maggi Renato op de via Appia ten zuiden van Rome door slippen ten val gekomen. Hy kreeg een schedelbreuk en is kort na zijn opne ming in het ziekenhuis overleden. PttrleU Weathworth W (80 BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET IN6N SN ftRISP30 TABUTT6N 7S CT. „Nu, ik persoonlijk acht het zwak ste deel ervan, dat hy beweer., bet lijk zo maar te hebben achtergelaten. Dat valt toch moeilijk aan te nemen. Juffrouw Silver schudde haar hoofd. „Misschien heb je nooit op een dorp gewoond. Mensen op eer dorp komen niet graag in aanraking met de poli tie. Ik vind het heel natuurlijk, dat Bush er een andere getuige, iemand van Harsch' eigen stand, bij wenste". „Ja.... als u dat denkt Ze glimlachte en vervolgde „M.i. ge tuigt het meest in Bush' voordeel iets wat je niet schijnt te hebben opge merkt. Ik bedoel de sleutel". Frank trok zijn wenkbrauwen op. „Bedoelt u, dat hy de sleutel weer in Harsch' zak stak. Ik voor my vond dat nogal bedenkelijk'. „O, neen" weersprak juffrouw Sil ver hem vastberaden. „Het is precies gebeurd, zoals Bush dat heeft beschre ven. Zoiets kun je maar niet beden ken en een schuldige zou het zeker niet hebben erkend. Neen dit was een van die instinctmatige, zonder bedoe ling verrichtte handelingen van iemand die een schrik heeft gehad Bush had geen reden om het uit te denken of toe te geven. Ik weet zeker, dat het is gegaan zoals hy zegt". „Met andere woorden: U gelooft, dat dat hij onschuldig is. Nu, 't zal mij be. nieuwen. Er zijn heel wat indirecte bewijzen, die zich opeenstapelen. Bush verliet de „Stier" en enkele minuten voor Ezra; zijn vrouw Heeft brande wijn in huis; hij bezit een grote en heel bruikbare kruiwagen, die in de schuur achterop het kerkhof staat en het droge grint op Ezra's schoenen komt overeen met het grint van de kerkhofpaden. Het is mogelijk, dat hy Ezra de kerk heeft binnengelaten, daar brandewijn heeft gevoerd hem heeft neergeslagen en toen in de krui wagen naar de plek waar de man ver dronken is heeft gebracht. Gisteravond was 't een bedekte lucht en de men sen in Bourne gaan vroeg naar bed. U ziet, aanwijzingen genoeg". Nogmaals kuchte juffrouw Silver Met de woorden; „Iemand is onschul dig voor de wet totda1 een jury hem schuldig heeft bevonden", eindigde ze het gesprek. VIER EN DERTIGSTE HOOFDSTUK Toen brigadier Abbott was vertrok ken, keek juffrouw Silver op haar hor loge. 'Al kwart voor zeven! Ze was bang, dat juffrouw Janice Meade wat een lief meisje! alweer naar Prior's End was teruggekeerd. Natuur lijk kon die arme juffrouw Madoc niet lang alleen worden gelaten, 't Was een treurige positie, waarin ze verkeerde, de arme vrouw erg treurig inder daad maar misschien zouden de wolken weer verdwijnen. Zo denkende, opende juffrouw Silver de glazen tuindeur en keek naar bui ten. 't Was een mooie avond, werkelijk heel zacht, maar later zou 't minder warm zijn. Terwijl ze daar stond, ging de deur in de tuinmuur open, om Garth en Janice door te laten. Aangenaam verrast ging ze hen tege moet en wendde zich tot Janice. „Ik was al bang, dat ik u was misgelopen. Als het niet te laat is, zou ik graag even met u spreken". Onder 't praten drong het tot haar door dat tussen deze twee jonge men sen iets moest zijn voorgevallen, 't Leed geen twijfel, of ze vertoefden met hun gedachten in hoger sfeer, t Duurde even voor Janice de vraag kon beantwoorden. Diep blozend mompel de ze, dat ze bleef eten. „Juffrouw Madoc heeft gezelschap van een oude vriendin, die vannacht blijft logeren en heeft my dus niet jo- dig. U wenste me te spreken?" „Als u tijd beeft graag", antwoordde juffrouw Silver, haar meenemend. Toen ze in de studeerkamer waren en de deur gesloten was, volgde een nadere uiteenzetting. „Ik vrees, dat het ogenblik niet erg geschikt er voor is, maar we mogen geen tyd verspillen. Wil je je best doenje uiterste best, kindlief om je te herinneren, precies te herinneren, wat meneer Harsch die Dinsdagmorgen tegen je gezegd heeft. Misschien heb ben we nog wat over 't hoofd gezien Of is er wat, dat eerst onbelangrijk scheen, maar in het licht van latere gebeurtenissen van betekenis kan zyn Vertel me dus alles wat je je maar voor de geest kunt halen". Janice keek haar wat verschrikt aan Dit was wel heel ver weg van de plaats waar zy en Garth hadden ver toefd de hele afstand tussen leven en dood. Ze voelde zich lichtelijk ver dooid. Misschien was dit de oorzaak van het feit, dat haar antwoord niet op de gedane vraag sloeg. Stamelend spral ze: „Ik weet het niet. Juffrouw Madoc zeimaar dat was niet Dinsdag". „Wat was niet Dinsdag?" „Iets dat hij tegen juffrouw Madoc zei maar dat was Maandag, toen hij zo laat uit Marbury terugkwam. Ik ge loof niet, dat ik het u verteld heb". „Wat was het dan?" (Wordt vervolgd.) De vijftiende party van de schaak tweekamp tussen Botwinnik en Bron- stein is na 33 zetten in remise geëin digd. De stand is thans 8—7 in het voordeel van Botwinnik. De grote prijs van Vilvorde, een wegwedstrijd over 150 <cm is in 4» sprint gewonnen door de Belg Bogaerts in 4 uur 10 min. De uitslag luidt: 1 Bo- gaerts (Belg) 4 uur 10 min; 2. Impanii (B) op 10 meter; 3. Serin (B); 4. Evens (B); 5 Van de Meerschaut (B). Tijdens de bokswedstrijden, welke vandaag in het paviljoen Rotterdam van de Ahoyfial te Rotterdam worden gehouden met als hoofdpartij het ge vecht tussen Luc van Dam en de Australische halfzwaargewicht Jack Marr en de partij tussen Job Roos en de Spanjaard Luis Siera, zullen als bij- Dartiien enkele revanches van de on langs te Den Haag gehouden militaire kampioenschappen in de ring worden gebracht. Een assistentaccountant uit De® die op een kantoor in Den Haag werk zaam is. heeft zich schuldig gemaakt aan de verduistering van zes effecten met een waarde van f 1000 per stuk- Deze behoorden toe aan een juwelier De assistent-accountant was belast met de contróle op de boekhouding vaB een haringhandelaar in Schevening® Hij slaagde er in, zijn vertrouwen winnen en f 5400 van hem te le"e Dit gat heeft hij toen weer met de effecten, die hij de juwc had weten te ontfutselen. Deze ba echter, toen hij merkte, dat zijn ben» zoek was, al spoedig argwaan en wa schuwde de politie. De assist*®Jj accountant, die inmiddels ook nog valse verkoopmachtiging voor de fecten had afgegeven, is gearresteen» looi* Neem één of twee "AKKERTvrEo£ hete melk of thee en ga pr de wol. Terwijl gij slaapt a geneeskrachtige stoffen, waar ^WKERTJES" gevuld zijn hun we en als ge opstaat, zijt g"l lg« dat dat ellendige gevoel van de v avond zo spoorloos verdwene

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6