Algemene beschouwingen bij de begroting nog niet ten einde .VM* Que*e//e Grootste zuinigheid is geboden De groente-exporf naar Duitsland ZON REGEN! Basketballende H.A.V.-dames werden kampioen van Den Helder GEMEENTERAAD DEN HELDER College kreeg veel stof te verwerken „Opstapper" Jan J. van Dok verliet Nieuwediep Arbeider aan Buitenhaven san het hoofd gewond Tussen Haaks en Kuifje Berouw na de zonde Openbare bijeenkomst van het Bijbelgenootschap „Neptunus" niet tegen de Mijnendienst opgewassen f* Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat Zes punten verschil in tweede wedstrijd H.R.C. toonde zich één punt sterker dan Helder IN HET KORT Lezing: Aquariumvissen in de natuur ,,Mijn dochter kiest een man" voor WGW NeVoBo-bestuur aangevuld met de heer G. Planken MINVOEGELIJKE WOORDEN Helder—RK WA Zonda* om drie uur DONDERDAG 19 APRIL 1951 De Algemene Beschouwingen namen zoveel tijd in beslag, omdat verschei dene punten uit Begroting, Memorie van Toelichting en Algemeen Rapport inspireerden tot commentaar. Ais eerst sprak gistermiddag de heer J. H. Smith (PvdA), die de finan ciële positie der gemeente aan een be schouwing onderwierp. In feite sluit de begroting met een tekort van f 405 542,Maar het college heeft aan genomen, dat het Rijk een extra bij zondere bijdrage zal verlenen, zodat bezuinigingen niet nodig zullen zijn. Enigszins schamper vroeg de heer Smith, waarom geen andere noodzake lijke uitgaven werden geraamd. Het zou immers weinig moeite hebben ge kost, als ontvangstpost een nog grotere bijzondere bijdrage van het Rijk te ramen. De heer Smith betreurde het, dat nog geen plan is ontworpen tot moder nisering van de reiniging. Weliswaar laten de financiën de uitwerking van zulk een plan nog niet toe, maar het verdient aanbeveling om voorbereid te zijn, wanneer de tijd rijp is. Inzake de positie van de kleuter scholen adviseerde de heer Smith, de gemeente deze scholen te doen bou wen. Zij kunnen dan aan de besturen worden verhuurd. „De gemeente met haar staf van bekwame ambtenaren zal vlugger door de barrière van moei lijkheden, die aan de bouw van een school voorafgaan, heenkomen dan een schoolbestuur". Ten slotte informeerde de heer Smith naar de bestaansmoge lijkheid van een Middelbare Technische School in Den Helder. Groot Den Helder. De heer C. R a n (KVP) wilde graag inlichtingen over de nieuwbouw in Groot Den Helder. Heeft de technische dienst der gemeente daar soms fouten gemaakt bij het treffen der voorberei dingen? Zijn er voldoende grondborin gen verricht? Voorts was de heer Ran belangstellend naar de plannen van de Nederlandse Spoorwegen ten aan zien van het station Zal het misschien nodig zijn, het Centrum-plan nader te bezien? De Katholieke woordvoerder be pleitte nog een spoedige doorlichting van de gehele bevolking en een bevor dering van de vestiging van industrieën in deze gemeente, bijv. een visconser- venindustrie. Cultuurgrond. Het probleem van het toenemende verbruik van cultuurgrond ten behoeve van de woningbouw werd ter sprake gebracht door de heer J. J. Landman (PvdA). Architectonische en culturele eisen komen hier in botsing met de bittere noodzaak om met de grond te woekeren. De heer Landman zag de voordelen, die aan het toepassen van hoogbouw zijn verbonden, niet zo groot als over het algemeen wordt ver ondersteld. Deskundigen hebben be cijferd, dat deze bouwwijze een bespa ring geeft van nog geen twintig pro cent. Misschien kan worden overwo gen, het systeem toe te passen, waarbij één-gezinswoningen worden gebouwd in blokken, die door groenstroken van elkaar zijn gescheiden, en langs de korte zijden zijn verbonden door een straat- Na te hebben geïnformeerd naar de plannen tot uitbreiding van da begraaf plaats, sprak de heer Landman zijn vreugde uit over de voorgenomen sub sidiëring van het jeugdwerk De toe komst van ons volk is zeer nauw be trokken bij het welzijn van de jeugd Het percentage „ongrijpbare jeugd" is in Den Helder nog veel te hoog. Het leidersprobleem speelt hierbij een grote rol. De laatste opmerking van de heer Landman was gericht tegen de KVP. die indertijd bezwaren had gemaakt tegen het kermisvieren op Zondag. De Katholieke Sportcentrale organiseerde echter kort daarna een fancy-fair, die uiterlijk weinig of niets van een kei- mis verschilde, maar toch ook op Zon dag voortgang vond. Zedelijke moed De rustige sfeer, waarin de begro tingsdebatten werden gehouden, wilde de heer mr. J. Mulder (AR) eerder verklaren uit de aanwezigheid van de zelfde zedelijke moed waarmede het •pbouwwerk in Nederland ter hand is genomen, dan uit onverschilligheid. Dat gaf hem aanleiding deze zedelijke moed nader te bezien, en daarbij net gehele wereldgebeuren als achtergrond te nemen. De moeilijkheden waarin de mensheid is verstrikt zijn volgens mr. Mulder voorgevloeid uit het steeds ver der afwijken van de dienst van God. De mens is zijn eigen normen gaan stellen, en heeft slechts ontzag voor de menselijke rede. Terugkerende tot de gemeentebegro HOORNSE GEMEENTERAAD heeft vorige week het staaltje geleverd de begroting voor het jaar 1951 in één avond af te werken. De vroede va deren van de Coenstad startten om zeven uur, en beten door in de begrotings- koek tot '9 nachts half twee. Toen was het gebeurd. Hoorn en Den Helder zijn belde aan het water gelegen, maar vertonen toch opmerkelijke verschillen. Zo ia het ten onzent een traditie geworden, de behandeling van de gemeente begroting een evenement te laten zijn dat drie of vier dagen in beslag neemt. Wanneer we de besprekingen van Dinsdagavond die niet op de begroting betrekking hadden buiten beschouwing laten, dan heeft de raad nu twee zittingen van de, ja hoevee!?, achter de rug. Toen gisteravond om elf utir de vergadering werd verdaagd tot hedenmiddag twee uur, was men nog niet gereed met de Algemene Beschouwingen. Elf sprekers hadden het woord ge voerd, maar er stonden er nog zes op het lijstje. Het ligt in de bedoeling, van daag deze inleidende phase af te werken. Morgen wordt niet vergaderd, zodat volgende week Dinsdagmiddag het coilege de gemaakte opmerkingen en gestelde vragen zal beantwoorden. ten van het overleg met de Marine (over de bebouwing van Kanaalweg en Weststraat) en de Spoorwegen (over het stationsemplacement). Zou het niet voordeliger zijn voor de bevolking, wanneer de gehele stroomvoorziening door de provincie wordt overgenomen? Dan zouden ook misschien de „onren dabele gebieden" eerder uit de nood zijn. Na nog ten aanzien van de feestweck te hebben gezegd, dat velen uit de burgerij hierdoor worden geprikkeld tot het doen van uitgaven waartoe zij niet bij machte zijn, richtte de heer Mulder zich tot burgemeester Rehorst, die nu een jaar van werkzaamheden in Den Helder achter de rug heeft „Wij prij zen ons gelukkig, dat onze verwachtin gen tot dusverre volkomen zijn ver vuld", zo zeide mr. Mulder. Inrichting woningen Een zeer practisch punt werd belicht door mevr. C. A. Hamel D i t o (PvdA), die het in stellen van een ad viescommissie van huisvrouwen har telijk toejuichte. Deze commissie kan waardevolle wenken geven bij het ont werpen van de woningbouwplannen. In dit verband stelde mevr. Hamel voor, een modelwoning te laten inrichten, want verscheidene gezinnen tonen op het gebied van de woninginrichting te weinig overleg en vindingrijkheid. Waar wonen wij? De heer J. H. K e ij z e r (CH) be perkte zich in zijn algemene beschou wing tot een leerede over de schrijf wijze van de naam Den Helder, welke op 13 Maart 1928 door de raad werd vastgesteld. Er zijn echter nog ver scheidene instanties, die de naam van onze goede stad met een kleine d schrijven. Bezuinigen! Hoe moeten we bezuinigen, wanneer het Rijk niet eens voorziet in het be grotingstekort van vier ton, zo vroeg de heer S. Prins (VVD). Aan de hand van cijfers schetste spr. de de plorabele financiële positie van het Rijk. Consumptie en investeringen zijn tezamen groter dan de nationale pro ductie. Ook de gemeenten moeten hun aandeel in de zo noodzakelijke bezui niging leveren. Sprekende over de werkgelegenheid in Den Helder, verklaarde de heer Prins zich voorstander van industriali satie. Wat de woningbouw betreft be pleitte spreker het meer toepassen van verdiepingenbouw ter besparing van cultuurgrond. Ook de dringende behoef te aan een nieuwe schouwburg werd door de WD-woordvoerder naar voren gebracht. Hij had vernomen, dat een houten noodschouwburg met zeshon derd zitplaatsen te koop was voor der tig- a veertigduizend gulden en gaf in overweging de mogelijkheden in deze richting eens te onderzoeken. Huizen ten plattelande „Wanneer in Juliandorp geen huizen worden gebouwd, krijgen we een tekort aan landarbeiders", betoogde de heer K. Hoornsman (PvdA). Hij brak een lans voor de woningbouw in het plattelandsgedeelte der gemeente en le verde in dit verband tevens critiek op het ontbreken van gas en water in de „onrendabele gebieden". Door beide omstandigheden trekken de eigen arbei ders naar de stad, en zijn de boeren aan gewezen op import nit Drente en Over- ijsel. Wil men het reeds klemmende arbeidersvraagstuk ten plattelande niet nog groter maken, dan moet aan beide punten aandacht worden besteed. De heer Hoornsman vroeg nog, waarom de bouw van de nieuwe Landbouw school nog steeds niet werd aanbesteed. Te veel subsidies? „De gemeente-financiën eisen bijzon dere voorzieningen"., zo begon de heer G. J. Eijlders (AR). „Die treffen wij ook. zal het college zeggen, want wij vragen immers een bijzondere uit kering aan het Rijk." Dat vond de heer Eijlders een uiting van gebrek aan ver antwoordelijkheid. omdat nu alleen de moeilijkheid wordt verschoven. Het was zijns inziens zeer de vraag, of de ge meente die extra uitkering wel zou ont vangen. Hij gaf de voorkeur aan dras tische bezuinigingen, bijvoorbeeld op de subsidies, met uitzondering van die voor de t.b.c.- en kankerbestrijding en de kleuterscholen. Wel bepleitte hij een subsidiëring van de Anti-Vloekbor i, welke hij op grond van godsdienstige argumenten noodzakelijk achtte. Oorolgspsychose. Het communistische raadslid, de heer B. Schreuder, was van mening dat de oorlogspsychose onder de bevolking werd versterkt door de maatregelen op het gebied van de luchtbescherming en het instellen van de reserve-politie. Hij was er voorts van geschrokken, dat het gemeentebestuur gewag had gemaakt van de eventuele oprichting van een fabriek van snelvurende kanonnen in onze gemeente. Na enige technische opmerkingen te hebben gemaakt over de in aanbouw zijnde woningen in Groot Den Helder, deed de heer Schreuder het voorstel, een commissie uit de raad een bezoek te laten brengen aan enkele montage woningen. die reeds een paar jaar be woond zijn. Hij verklaarde zich geen voorstander van deze bouwmethode. Het bleef een geheim Een hartig woordje van critiek lever de de heer H. Meijer (PvdA), die dezer dagen zijn neus had gestoten toen hij de waarnemend directeur van de Visafslag had gevraagd naar de om zetten gedurende 1950. Deze functio naris had hem deze inlichting gewei gerd, op grond van een verbod van de betrokken wethouder. „Ik meen. dat ik als lid van de Visserijeommissie recht op dergelijke gegevens heb", aldus de heer Meijer, die zich afvroeg of hij misschien te eniger tijd niet meer in het gebouw van de Visafslag werd toe gelaten. Spreker wees op het ongunstige ver loop van de visserij in het afgelopen jaar, en sprak de wens uit dat het ge meentebestuur het nodige zou doen om de vissers het markten in Den Helder aantrekkelijker te maken. Ten sll-te informeerde de heer Meijer naar de toe komst van het Afslaggebouw en naar de maatregelen, die het college denkt te nemen voor het personeel van de gasfabriek, dat te zijner tijd overbodig wordt. Toen de algemene beschouwingen op dit punt waren aangeland, werd de ver gadering verdaagd tot hedenmiddag twee uur. Onlangs i: onze s a genoo' de heer .fan Jansen van Dok naar het buiten land vertrokken. Wij vermelden dit, ornaat hij daarmede tevens ais opsiap per' 'de Koninklijke Noord, en Zuid hollandse Redding-maatschappij vaar wel heeft gezegd. De heer Jan Jansen van Dok. die werd geboren op 9 Mei 1918, heeft van 1 September 1946 tot 31 Maart 1951 met een onderbreking van slechts zes maanden, gedurende welke tijd hij in Engeland werkzaam was, dienst ge daan als opstapper aan boord van de te Den Helder gestationneerde motorred dingboot „Dorus Rijkers". Hij maakte vijf en veertig reddingtochten mee. waarbij in totaal zeven en vijftig men sen werden gered. Verscheidene van deze tochten vergden van de bemanning het uiterste. In 1947 kreeg de heer Jan Jansen van Dok de bronzen medaille van de N.Z.H.R. Mij., voor de nachte lijke redding van vier opvarenden van het Deense stoomschip „Lilian" op 12 Januari 1947. Van Dok was aan boord een zeer goede kracht, bekwaam, moe dig en actief. Voorts kwam zijn ken nis van de Engelse taal bij reddings pogingen. wanneer met een in nood verkerend schip contact moest wor den gezocht, uitstekend van pas. Per 1 April werd hij door de Koninklijke Marine naar Londen overgeplaatst, waar hij werd toegevoegd aan de Mili taire Attaché. Gistermorgen om ongeveer kwart voor twaalf gebeurde aan de Buiten haven een ongeval, dat nog betrekke- v-v-e B werkzaam voor de fa. Hattum en Blan kevoort, was daar bezig met het af krabben van een gedeelte van een ijze ren betonbekisting. Dat gedeelte stond niet recht, en door het kloppen viel het plotseling voorover. B. kreeg het op het hoofd. Daar men vreesde dat hij een hersenschudding had opgelopen, werd hij naar het gemeentelijk zieken huis „Parkzicht" overgebracht. Daar bleek zijn toestand redelijk wel te zijn. Voor levensgevaar was niet te vrezen. Hr. Ms. „Zeehond" liep gisteren binnen en meerde officieus voor het eerst aan de nieuwe onderzeeboot-steiger. Gistermorgen arriveerde Hr. Ms. „Ceram" weer in de haven van Nieuwediep. Hr. Ms. „Marnix" daarentegen, verliet de haven. Hr. Ms. „Rozenburg" ging naar de Werf. Het is morgen hoog water om 6.50 en 18.45 uur, en laag water om 0.45 en 12.50 uur. De temperatuut van het zeewater was 6.7 graden Celsius. Snikkend luisterde Joh. van der H. uit 's Hertogenbosch gistermiddag naar die Alkmaarse politierechte*, mr. J. Markus, die hem terzake verduiste ring van enkele stukken kabel, con form de eis veroordeelde tot f 25.of 10 dagen. Verdachte had deze stukken weggenomen toen hij als electro-mon- teur werkzaam was bij een firma te Den Helder. Hij toonde diep berouw over zijn daad, die hem tot werkloos heid had gebracht. De afdeling Den Helder van het Ne derlands Bijbelgenootschap organiseert op Donderdag 26 April om acht uur in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat een openbare bijeenkomst. Als spreker zal in deze vergadering optreden vloot- predikant ds. J. W. Sepmeijer, met het onderwerp: „Pastorale ervaringen bij de Koninklijke Marine". Voorts heeft men voor deze avond de medewerking van het Doopsgezind Kerkkoor en mevr. A. Graaff-Kamp (orgel) Op hel Ankerpark ontmoetten eikaar gisteren voor de marine-voetbalcom petitie de elftallen van de Mijnendienst en de Neptunus. Het was een zeer be langrijke wedstrijd, die Neptunus het kampioenschap had kunnen opleveren. Het bleek evenwel spoedig, dat de mannen van de Mijnendienst niet met zich lieten sollen. Zij waren voortdurend in de aanval, en het leed geen twijfel, of deze ploeg moest de wedstrijd winnen. De voor hoede van de Mijnendienst steunde vooral op middenvoor Homan (DWVi, die dan ook drie doelpunten voor zijn rekening nam. Het eerste ontstond, on danks een groot overwicht, eerst na vijf-en-twintig minuten. De Neptunus- doelman moest zwichten voor een ge weldig hard schot van de linkervoet (10). Twee minuten later sloeg Snel- ders de bal met de hand uit het Nep- tunus-doel (anders was het reeds een doelpunt geweesit), waarvoor Homan een penalty mocht nemen. Daaruit werd de stand op-20 gebracht. Kort vóór de rust gelukte het Lobbezo, door een blunder van de overigens goed spe lende spil Van Dijk, de achterstand tot 21 te verkleinen. Achter in de tweede helft deed zich het grappige voor, dat de scheidsrech ter een dikke tien minuten vóór tijd het einde aankondigde. De twee-en- twintig spelers waren reeds goeddeels in de kleedkamers verdwenen, toen men er hem op attendeerde. Onmiddel lijk daarop weerklonk opnieuw een fluitsignaal, waarna beide ploegen zich alsnog opstelden om de wedstrijd uit te spelen. De Neptunus-mannen e wisten van deze gelegenheid geen gebruik te maken om de partijen op gelijke voet te brengen. De druk op hun doel werd zelfs zo groot, dat ten slotte wel een doelpunt van de Mijnendienst moest volgen. Homan scoorde het (31). - ,4'l jgtó ft# t" Op de grote veilingen in de Streek heerst thans grote drukte in ver band met ae groenten-export naar Duitsland, die weer hervat is. De foto toont het laden van spoorwa gons met bestemming Kassei. Op de voorgrond een keurmeester tijdens het nemen van steekproeven. Met een KOFFER op reis 7.25 - 8.95 - 9.95 - 10.95 - 11.75 - 12.50 - 13.25 Met een PARAPLtJIE op stap! 8.65 - 9.75 - 11.25 - 14.50 17.50 - 19.50 enz. De H.A.V.-dames zjjn er in geslaagd het kampioenschap van Den Helder (basketball) te behalen, dank zjj een 2014 overwinning op de grote con currente K.V.H. 1. Het tempo lag Dinsdagavond hoger dan in de eerste wed strijd, die met 106 door K.Y.H. werd gewonnen. Deze laatste uitslag liet voor het kampioenschap van de H.A.V.-dames slechts één mogelijkheid open: de tweede wedstrijd met minstens vgf punten verschil te winnen. En dat ge lukte dan ook. H.A.V. won zelfs met zes punten verschil! De wedstrijd HAVKVH kenmerkte zich door goede combinaties en het dek kingssysteem werd op bevredigende wijze toegepast. HAV had met de rust een 108 voorsprong. Het zag er dus nog niet naar uit, dat de vereiste vijf punten zouden worden gescoord. Met nog acht minuten te spelen bedroeg het ting vroeg mr. Mulder naar de resulta- verschil zelfs nog pas één punt. Eerst gedurende de laatste vijf minuten kon HAV het tempo nog wat opvoeren en in de laatste drie minuten werd het kampioenschap veilig gesteld (2014). De HAV-ploeg bestond uit de dames Pompert (aanv.), Bot, Huitinga. Biodi- na, Bontes, Koek. Molenaar, Thurkow en Mallant. Zij zullen dus Zaterdag Den Helder vertegenwoordigen in de wed strijden om het kampioenschap van Ne derland. Verder werd de eerste promotie degradatie-wedstrijd tussen HRC en Helder gespeeld. Het werd een vrijwel gelijk opgaande strijd waarin geen van beide teams kans zag meer dan een paar punten uit te lopen. Helder was de doorzettende ploeg en daar tegen over stond de betere techniek van de HRC-ers. HRC zegevierde ten slotte met het kleinst mogelijke verschil (12 ll)i nadat de rust met een 5—4 voor sprong was ingegaan. De tweede wed strijd tussen deze ploegen is vastge steld voor Dinsdag 24 April. Wil Helder eerste klasser blijven, dan zal met minstens twee punten verschil van HRC gewonnen moeten worden. Een derde wedstrijd, die van geen enkel belang meer was, ging tussen KVH (de kampioen) en Oranje Blauw. KVH demonstreerde uitstekend spel. Alles gelukte en zo werd een grote en verdiende 43—12 overwinning verkre gen. Voor de heren gaat KVH natuur lijk naar de landskampioenschappen in de hoofdstad. Dit team bestaat uit de heren Schekkerman (aanv.), Groot. Snoey. De Jonge Visser, Gieles, Kos ter en Niggendijker. En ten slotte: de Hermes-dames ver sloegen FAC 3 met 158. Hermes be hield in de afdeling B dus haar fraaie tweede plaats Vanavond om acht uur geeft de HBSV in „Casino" de eerste opvoering van het toneelstuk „Hedenavond om elf uur". In de Nieuwe Kerk aan de West straat verzorgt de Marinierskapel, on der leiding van de kapitein der mari niers Gijsbert Nieuwland, heden avond om acht uur een symphonisch concert, bestaande uit werken van L. van Beet hoven en F. Schubegt. Op Donderdagavond 26 April houd» HRC in café Sanderae een algemene ledenvergade ring'. Besproken zal worden het punl „engage- ment oefenmeester". De heer W. A. Barten uit Alkmaar zal hedenavond om acht uur in de bovenzaal van café „Postbrug" voor ae aquariumvereniging „Rasbora" spre ken over „Vissen in de natuur", speci aal met betrekking tot Sumatra, waar zo vele bekende aquariumvissen van daan komen: Rasbora, Sumatraan en andere Barbelen, Leeri, Zoenvis, Knor rende Goerami enz. Zowel de vis als zijn natuurlijk milieu zullen op het projectiescherm verschijnen. 1.HJe,ders RK Toneelgezelschap heert tijdens de feestavond van WGW afdeling voetbal, in Casino gisteravond nogmaals voor het voetlicht gebracht de vrolijke romance in drie bedrijven „Mijn dochter kiest een man" Deze opvoering was bedoeld als tegenpres tatie voor de W G.W.-voetballers die het toneelgezelschap aan een prachtig zelfvervaardigd, decor hebben gehol-' pen, waarmede men vijf zes verschil lende interieurs kan opbouwen. Het werd een zeer geslaagde avond. Vooral de heer P. Fransen heeft zich zelf als „Jan d* Roeper" overtroffen. Zowel in Den Helder als op Texel wacht men vol spanning op de be- slissing, die de TESO-directie ral nemen over de „Van der Wijclc" Bovenstaande foto werd genomen toen het fraaie passagiersschip Nieuwediep terugkeerde van de geslaagde proeftocht naar Oude- schild. In de bovenzaal van „Formosa" heeft de afdeling Den Helder van d» Nederlandse Volleybal Bond gister, avond een algemene vergadering gg. houden, die door afgevaardigden van vrijwel alle aangesloten verenigin. gen werd bezocht. De diverse jaar- verslagen getuigden van een goed en verantwoord verenigingsjaar. Ook de financiële resultaten wsren be vredigend. Aan de verenigingen „Fiscus", „Pro Patria" en „Openbare Werken" werd verzocht een lid aan te wijzen voor de nieuwe kascommi». sie. Dit verzoek werd ingewilligd. Ook het verslag van de competitie- leider, de heer F. van den Heuvel Rijnders, liet een zeer optimistisch geluid horen. Zo werd bij de acht' dames- en drie en twintig herenploe- gen een goede vooruitgang in het spelpeil geconstateerd. Nadat enkele wijzigingen in het afdelingsreglemeat waren aangebracht, kwam het punt bestuursverkiezing aan de orde. Het gehele bestuur was aftredend. Daan van was de penningmeester, de heer Van Breda, door omstandigheden niet herkiesbaar. De andere bestuurslede# werden herkozen. Op voorstel van het bestuur werd de heer G. Planken aan het bestuur toegevoegd. De func tie van penningmeester zal aan d« heer H. Hofman worden toevertrouwd. Over de benoeming van de tech nische commissie moest even worden gesproken, daar enkele aanwezigen van mening waren dat deze com missie niet uit vier, maar uit een oneven aantal leden moet bestaan. Men kwam tot de conclusie, dat het aanvullende lid deua een dame moest zijn, daar anders bij de samenstel ling van een vertegenwoordigende herenploeg (waarover de dames, die vrjjwel nooit iets zien van het he- renspel, niet kunnen oordelen) nog een even aantal heren zou worden verkregen. Men zal zich over deze kwestie nader beraden. Tijdens de rondvraag werden di verse punten besproken, die wellicht leiden tot een nog beter verloop van de nieuwe competitie. Bij de Alkmaarse politierechter, ma J. A. Markus, moest zich gistermiddag Johanna D. verantwoorden voor emge minvoeglijke uitdrukkingen, die eerbaarheid van getuige J. B. wel scherpe twijfel getrokken hadden. Ter rechtzitting bleek, dat Johanna lievef niet aanwezig was. Er bleek ook, da de gewraakte woorden het hoogtepui» waren van een sinds tien jaren smeu lende en zo nu en dan in wilde hevig* heid oplaaiende burenruzie. De officie» van justitie, mr. dr. J. M. Velling* achtte het beledigend karakter in gebezigde uitdrukking bewezen en eis» f 25 of 15 dagen. De rechter vonnis» conform. Ook Petrus B. moest terechtstaan ter zake van belediging. Hij zou m eed Helderse scheersalon tijdens een a'^e' meen gesprek over de lonen en pruz tegen getuige G. S. een opmerking ?e plaatst hebben die het goede Neder:1 derschap van getuige tijdens de b«z tingstijd betwistte, zelfs hem ervan schuldigde een grote som gelds speeld en verdronken te hebben in duistere dagen van ellende. Hoe dit tÜ c «agcu van wsauwv. al is iemand een dief dan mag hem nog niet zo betitelen de o*»1 achtte ook hier het ten laste °e bewezen en eiste f 20, waarmee rechter zich verenigde. Zondagmiddag om drie uur SP Helder aan de Sportlaan de zeer langrijke competitie-wedstrijd RKVVA. Voor deze ontmoeting terreinkaarten in voorverkoop ver. baar bij sigarenmagazijn Mesker Spoorstraat, sigarenmagazijn Vanvjssef in de Keizerstraat en kapsalon aan de Ruyghweg. Kaarten voor bune worden evenwel niet in v koop gebracht. van| Omtrent het tijdstip van 34 jj. kunnen wij mededelen, dat mellKvVA loop van de wedstrijd Helder-—»1 verwacht, ook reeds de uitslag u* ten J--ToriaSVOge',^ ook reecis ae u*——- 0e\f ten van de ontmoeting Terrass yj DEC. Verspeelt Terras vogels n ook maar één punt, en wint dan kunnen de witjakken nog avond het kampioenschap viere

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2