B. en W. twijfelen niet aan financiële medewerking van het Rijk Tegen pijnen! Neg kunt U voor oude prijzen kopen Neg is de keuze fantastisch groot J. F. Beemsterboer Fa. 1EEMSTE1B0EI Predikbeurten Dick de Reus solist in symphonisch concert door de Marinierskapel ORANJEBOOM HET ALLERBEST! GEMEENTERAAD DEN HELDER Voorzitter en twee wethouders lieten hun mening over vele zaken horen Besprekingen worden Maandagmiddag vervolgd KEIZERSTRAAT 15 Keizerstraat 15, Den Helder, tel. 2626 Baten voor Gezamenlijke Militaire Fondsen IN HET KORT Tussen Haaks en Kuit je „Laatste woord in Zeven Provinciën-affaire Het tennisprogramma v0°r twee Zondagen De behandeling van de gemeentebegroting werd gisteren voortgezet met het slot van de algemene beschouwingen. Reeds gistermiddag om vier uur hadden raadsleden in eerste instantie het hunne gezegd zodat het College met de beantwoording kon beginnen. Het voornaamste punt van hetgeen gistermiddag werd besproken, was de te verwachten dekking door het Rijk van het begrotings tekort van ruim vier ton. Burgemeester Rehorst maakte aanvaardbaar, dat geen Vrees voor onverwachte bezuinigingen behoefde te worden gekoesterd. De tweede spreker namens het college was wethouder Van der Vaart, die de Aljechin-prcstatie leverde om een rede van twee en een half uur te houden over een zeer gevarieerde collectie onderwerpen. Wethouder Van Loo had het zijne in drie kwartier gezegd. Hun beide collega's kunnen zich tot Maandagavond acht uur bezinnen op de verdediging van het beleid in hun afdeling. De derde begrotingszitting, die gister middag om twee uur aanving, werd geopend door de heer A. J. Mulder (KVP), die even terugkwam op hetgeen de heer Landman over de feestweek had gezegd. Persoonlijk is spr. tegenstander van de feestweek, die hij economisch niet verantwoord acht. Hoewel de KVP- raadsfractie niets uitstaande heeft ge had met de organisatie van de Kaspoca- bazar, wilde de heer Mulder er wel op wijzen dat de baten van deze fancy-fair ten goede kwamen aan het werk onder de R.K.-jeugd. De heer Mulder verklaarde zich, even als in vorige zittingen, een sterke voor stander van de vestiging van industrie- en in deze gemeente. Hij betreurde het voorts, dat de duinen maar afgesloten blijven. Is het niet mogelijk een kam peerterrein te reserveren? Naar aanleiding van wat de heer Schreuder had gezegd over de „oorlogs psychose", bracht de heer Mulder naar voren, dat de vredesgedachte z.i. geba seerd moest zijn op sociale rechtvaardig heid en Christelijke naastenliefde. Het moeilijke woord. Na te hebben geïnformeerd naar de stand van zaken wat betreft de over dracht van wegen en plantsoenen in het Koegras door het Polderbestuur aan de gemeente, propageerde de heer F. M. van der Woude (P.v.d.A.) de va- cantiespreiding, mede ter bevordering van het vreemdelingenverkeer. Hij be sloot zijn algemene opmerkingen met enige critiek op het gebruik van vreem de woorden in officiële stukken en toe spraken. De Nederlandse taal bood z.i. uitdrukkingsmogelijkheden genoeg. W andelkaarten? Ook de heer C. Bakker (P.v.d.A.) klaagde over de afsluiting van de dui nen, terwijl de behoefte aan recreatie gebied zo groot is. Kan het gemeente bestuur niet bevorderen, dat er wandel- kaarten worden uitgegeven, of is inder daad het mijnengevaar nog aanwezig? De treinverbinding. „Een aanfluiting voor 't prestige van ie Spoorwegen en een groot ongerief voor de reizigers" noemde de heer W. de Boer (AR) de toestand van het spoorwegmateriaal op de lijn Alkmaar- Den Helder. Hij drong er bij het college op aan, in dezen al 't mogelijke te doen. Voorts bepleitte de heer De Boer het begaanbaar maken van het trottoir van de Fabrieksgracht en het egaliseren van de ergste kuilen, zolang het wegdek nog niet definitief kan worden bestraat. De voorstellen ten aanzien van een Volks- credietbank zag spr. met grote belang, stelling tegemoet en hij vroeg ten slotte of de Röntgenafdeling van het zieken huis wel aan de eisen voldoet. Vooroorlogse politiek. Een gloedvol betoog over de vooroor logse regeringspolitiek hield de heer C. Steenlage (P.v.d.A.)daartoe ge- inspireerd door hetgeen de heren mr. J. Mulder en G. J. Eijlders oyer de na oorlogse regeringspolitiek naar voren hadden gebracht. De slechte financiële positie der bedrijven was z.i. mede een gevolg van de omstandigheid, dat nood lijdende gemeenten voor de oorlog geen reserves voor htm bedrijven mochten kweken. De winsten vloeiden recht streeks in de gemeentekas, en het zou dus geenszins onverantwoord zijn om thans tekorten uit de gemeentekas aan te vullen. Dat vooroorlogse beleid deed spr. opmerken: „De mens had toen nauwelijks de aandacht, laat staan de materiële dingen." Hij had bewondering voor de zedelijke moed, waarmede de arbeidende klasse het hoofd boven wa ter heeft kunnen houden ook in de tijd dat deze grote bevolkingsgroep weinig of niets te vertellen had. Fel opponeerde de heer Steenlage tegen hetgeen de heer Prins in de voor gaande zitting had gezegd over de te grote consumptie. „De oorzaak daarvan moeten we niet zoeken bij de arbeiders, maar bij de tienduizenden auto's die tonnen benzine verslinden, en dergelijke luxe uitgaven. Voor de oorlog moesten ook de vierhonderdduizend werklozen een belastingplaatje kopen, terwijl el ders enorme bedrijfswinsten in de wacht werden gesleept en op alle mogelijke manieren gebruikt. Wanneer er sprake is van een verkeerde monetaire poli tiek, dan wordt deze niet gevoerd door de regering maar door hen die 'de be schikking hebben over de geldmiddelen. In dit verband vond spr. het typerend, dat minister Stikker als kabinets-infor- mateur te rade ging bij zijn politieke tegenstander minister Lieftinck. De heer Steenlage bestreed de op merking van mr. Mulder, dat de werk loosheid in onze gemeente niet groot zou zijn. Een vrij groot aantal werk nemers in Den Helder behoort tot de groep der ongeschoolde arbeiders, die het eerst zonder werk raken wanneer er een kink in de economische kabel komt. Ter illustratie gaf de oud-wet houder van Sociale Zaken enkele cij fers: In het eerste kwartaal van 1949 stonden bij het Arbeidsbureau gemid deld per week 343 werklozen ingeschre ven, in het tweede kwartaal 91, in het derde kwartaal 54, in het vierde kwar taal 565, en in 1950 achtereenvolgens 362 in het eerste kwartaal, 163 in het tweede kwartaal, 123 in het derde kwar taal en 588 in het vierde kwartaal. In het eerste kwartaal van 1950 werd 32.000,— overbruggingssteun uitge keerd aan 85 behoeftigen. Daarom be pleitte de heer Steenlage op de kortst mogelijke termijn vestiging van arbeids intensieve industrieën, „desnoods een fabriek van fopspenen, als de heer Schreuder dan zijn stem wil geven!" Terugkomende op hetgeen de heren mr. J. Mulder en G. J. Eijlders hadden betoogd over de toenemende ontkerste ning in de wereld, als een der oorzaken van de chaotische algemene toestand, noemde de heer Steenlage het hinder lijk, wanneer men de schuld van alle moeilijkheden wil schuiven op anders denkenden. „Ik luister altijd met be langstelling en eerbied naar de toespra ken der Anti-Revolutionaire woord voerders en kan het billijken dart zij hun levens- en wereldbeschouwing naar voren brengen als achtergrond van hun denken en handelen in de raad. Maar ik ben tegen het verscherpen van tegenstellingen. Wanneer zo velen in de wereld het Christendom de rug toe wenden, wordt dat misschien mede veroorzaakt door de wijze waarop en kele exponenten uit de Christelijke groeperingen hun zienswijze in het openbaar propageren", aldus de heer Steenlage. v.a f 44.— per paar Juwelier De schouwburgkwestie. Dertig seconden nadat de heer Steen lage zijn gedachten had uitgesproken, bracht de heer J. Kreuger (P.v.d.A.) de raadsleden naar de zo dringend ge wenste schouwburg. Hij had vernomen, dat de houten noodschouwburg waar van de heer Prins gewag had gemaakt, ongeveer tachtigduizend gulden zou kosten. Na te hebben geïnformeerd naar eventuele plannen van de Koninklijke Marine op dit gebied, drong de heer Kreuger bij het college aan op de grootst mogelijke voortvarendheid. De Algemei Beschouwingen werden in eerste instantie afgesloten door de heer J. J. Kistemaker (WD), die vroeg waarom de gemeente het gras. gewas van de plantsoenen onderhands heeft verpacht, en niet door middel van een openbare inschrijving. Rijk en gemeente. De beantwoording van de vele ge. stelde vragen en gemaakte opmerkin gen werd geopend door de voorzitter, burgemeester mr G. D. Rehorst, die argumenteerde, waarom het college verwachtte dat het begrotingstekort van ruim vier ton zou worden gedekt door een bijzondere bijdrage v an het Rijk. De financiële politiek van de rege ring is in de eerste plaats gericht op een beperking der investeringen en niet op een verlaging van het algemene ver- zorgingspeil. Bij het samenstellen van de begroting is de uiterste zuinigheid betracht, maar B, en W. hebben geen afbraak-politiek willen voeren. Onge twijfeld zal het Rijk oog hebben voor de positie van Den Helder als getrof fen gemeente, en niet verlangen dat het verzorgingspeil in Den Helder lager komt te liggen dan in andere gemeen ten, die er financieel gunstiger voor staan. Het gemeentebestuur is er van overtuigd, dat de thans samengestelde begroting de goedkeuring van de be treffende Rijksdienst zal wegdragen en ziet met vertrouwen de gevraagde bij drage tegemoet. Schouwburg Wat de schouwburg betreft, kon de burgemeester mededelen, dat de K.A.B. niet afwijzend staat ten aanzien van de verlenging van het contract met de di rectie van Casino. Het gemeentebe stuur zal de goede zaak nog nader on der de loupe nemen. Voorts zal wor den getracht de Marine-cantine bij voorkomende gelegenheden ook be schikbaar te krijgen voor de burgerij. De voorzitter achtte verder de feest week niet schadelijk voor de culturele belangen. Inmiddellijk daarop zag hij terug op een klein jubileum. Woens dag was de heer Rehorst namelijk een jaar burgemeester van onze stad, waar aan hij was herinnerd door mr J. Mul der. Over de wethouderssalarissen gaf de voorzitter als zijn mening te kennen dat de noodzakelijkheid tot verhoging stellig aanwezig was. De wethouders hebben een volledige dagtaak, die een salaris van f 4500.volkomen recht, vaardigt. De bedrijven 's Avonds om zeven minuten over acht kreeg wethouder P. S. van der Vaart het woord, dat hij behield (met slechts vijf minuten onderbre king) tot kwart voor elf. Hij behandel de allereerst de kwesties aangaande het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, dat de belangstelling heeft van het provin ciaal electriciteitsbedrijf. Het is een taak van de gemeente, aldus spreker, dergelijke nuttige bedrijven in eigen hand te houden. Hij zag geen aanlei ding, het proces dat dienaangaande wordt gevoerd, te verhaasten. Het be drijf heeft als zodanig een sociale taak te vervullen, en slechts een zeer nauw contact met de afnemers kan het werk begunstigen. Men dient zich te realise ren. dat overname door de P.E.N. geen prijsverlaging met zich zal medebren gen. Ook de P.E.N. maakt financieel moeilijke jaren door. Nadat de heer Van der Vaart nog had gesproken over de bedrijven in het algemeen, de gasfabriek en de water leiding, belandde hij bij het onder werp: doorbraak Krugerstraat-Koning- dwarsstraat. De Nederlandse Spoorwe gen. die een voetgangerstunneltje bij de Sluisdijkstraat willen, wachten momen teel op de beslissing van de raad, en dan kan men nagaan wanneer moet worden begonnen. Deze phase in het centrum-plan is geheel gewijzigd, en de wethouder vond het jammer dat juist nu de investeringsbeperkingen werden opgelegd. Een verbeterd cen trum zou de aantrekkelijkheid van de stad vergroten. Klemmender vond de spreker het, dat de herbouwplichtige oorlogsgetroffenen op het centrum plan moeten wachten. Enkele interessanten mededelingen volgden over de bebouwing van de Weststraat en de Kanaalweg. In 1952 zouden 3770 woningen voor Marine personeel gereed moeten komen. Het is zo. dat de gemeente gr%ag de West straat zelf wil bebouwen, zodat de Ma rine alleen de beschikking heeft over de Kanaalweg (verband houdende met Fort Argis) en de Hoofdgracht. Boven dien zouden moeilijkheden rijzen, wan neer de Marine dacht het hele stuk grond aan de Weststraat nodig te heb ben, in verband met de te bouwen Zee vaartschooi en een internaat. Met de bouw van de zuiveringsin stallatie moet spoedig een aanvang worden gemaakt, zo zei de wethouder verder Deze installatie is even nood zakelijk als het moerriool, en men hoopt in 1952 met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Aan mevrouw Hamel-Dito antwoord de de heer Van der Vaart, dat hij de inrichting van een modelwoning, waar over reeds in het college was gespro ken, zeer nuttig vond. Dit punt zal na der worden overwogen. Men heeft hierbij gedacht aan enkele nieuwe wo ningen aan de Burgemeester Houwing singel. De opmerkingen van mr Mulder, be trekking hebbende op de fröbelschool „Jachin", achtte de wethouder geheel ongegrond, daar aan de bouw van een nieuwe school juist veel aandacht was besteed. „Jachin" heeft destijds de ge legenheid gehad om met een bouwplan te komen (dan had de school er in middels al kunnen staan) doch men verzuimde dit. Begin Na de behandeling van een tweetal vragen van de heren Hoornsman en Eijlders, kwam de „Jan Verfailleweg" aan de orde. De heer Van der Vaart vond de vraag van de heer Ran (Zijn er bij de dienst van openbare werken fouten gemaakt?) zeer onplezierig ge steld. Hij wilde niet van dit punt uit gaan en liever hebben gemotiveerd: onvoorziene omstandigheden hebben een rol gespeeld, Er is inderdaad een zeer belangrijke overlast van water Deze vele regenbuien van de laatste tijd hadden daarop een nadelige in vloed. De grondwaterstand bleef hoog door t vele drangwater uit de duinen Men is thans bezig huisaansluitingen VouS tuöiJAU 22 AtiuL 1951 DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieu we kertc Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Postma van St. Pancras, 19 uur de heer Wan ders: Huisduinen 19 uur ds. De Hoest. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds Hamming, 17 uur ds. Rothuizen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. L. Floor van Opperdoes. Geref gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Oud Geref. kerk, Hoog straat, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. kerk (art. 31), Weststraat, 3.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Luth kerk. Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A Steil wag. Oud Kath. kerk, Middenweg. 10 uur heilige mis, pastoor Wijker. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.3C uur ds. A. P. Goudsbloem. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 u. Zondagsschool, 16 uur ds. C. van Wier; Dinsdag 20 uur vrouwenvereniging. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samen komst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donder dag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst (Vis- buurt), II uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Zaterdag 20 uur openbare bijeenkomst; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 12.15 uur Zondags school, 18.45 uur openluchtsamenkomst In de Spoorstraat, 20 uur verlossings samenkomst, leiders broeder en zuster C. den Ouden uit Schiedam; Maandag 14.15 uur vrouwenbond. JULLANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Ham ming. „Bethel", 10 en 19.30 uur sa menkomst; Dinsdag 16 u. meisjeskrans; Woensdag 19.30 uur bidstond; Donder dag 20 uur samenkomst Achterbinnen haven 16. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19.30 uur ds. H. J. Trommel. de verhoogde weeldebelasting niet Snf Ingegaan De door ons gekochte jaarbeursgoederen zijn nu binnen in een grote verscheidenheid. Een prachtige collectie GOUDEN ARMBANDEN, totaalprijs vanaf 100. Een zeer uitgezochte keuze GOUDEN HALF EDEL STEEN RINGEN, totaalprijs vanaf 25. Een stijlvolle sortering GOUDEN ZEGEL- en MONOGRAM- RINGEN. totaalprijs vanaf 38.50 Een enorme voorraad HORLOGES in de bekende merken: Liga, Arbor, Rodana, Ernest-Borel, Arta, Pontiac. Pris ma en ZentRa. Reeds een prima 15 st. anker waterdicht herenhorloge voor f 47.- Een goed 15 st. ANKER HORLOGE voor 42.59 Onze bekende JONGENS HORLOGES, merk Kienzle voor j 8.75 14-daags BIB-BAM PENDULES voor 48.50 Een pracht KOEKOEK KLOK voor 35 Alle horloges en klokken zijn verzekerd tegen verlies, diefstal en breuk. te maken op het riolenstelsel. De firma die met de werkzaamheden werd be last, heeft nagelaten opzetstukken op de riolering te plaatsen. De wethouder vond een en ander een moeilijke puzzle. en hoopte, dat zou blijken dat het riool slechts tijdelijk poreus zou zijn. Voorts was de spreker van mening, dat men moet uitgaan van het stand punt: eerst de beschikbare grond be bouwen en pas daarna nieuwe terrei nen bouwrijp maken. Woningen moe ten er komen, aldus de heer Van der Vaart, ondanks de moeilijke tijdsom standigheden. Men heeft inmiddels er varen, dat de Marine de beschikking krijgt over nog een afzonderlijk bouw volume, zoals de regering dat heeft beslist. Aangaande de bebouwing van de Willem Barendzstraat en de open stukken in de stad, kreeg de raad te horen dat men grote ruimte had gela ten om tot particulier initiatief te prikkelen. De herbouwplichtigen kun. nen dan ook een plekje vinden, voor zaken en dergelijke. De laatste drie kwartier De heer Van der Vaart besloot zijn lange uiteenzetting met een „politiek praatje", naar aanleiding van opmer kingen door de A.R.- en de V.V.D.- fracties over bezuiniging en versobe ring. Het was scherp gesteld, ontlokte instemming en wekte nu en dan zelfs de lachlust op. Gaan wij daar evenwel niet verder op in, maar geven van kwart voor elf tot half twaalf het woord aan wethouder Van Loo, die min of meer verontwaardigd was over de critiek aan het adres van het ge- meentebetsuur. De heer Van Loo zag de wethouders als vertrouwensmensen en zou, wanneer zulks mogelijk was en in het belang van de gemeente nood zakelijk, zelfs genoegen nemen met vermindering van zijn salaris, in plaats van een toelage van f 400,per jaar. De spreker kwam terug op de er barmelijke toestand waarin op de kleu terschool aan de Anemonenstraat moest worden gewerkt. Veel bewondering had de heer Van Loo voor het onder wijzend personeel, dat onder deze om standigheden nog les kan geven. De wethouder bepleitte vervolgens de wenselijkheid van de M.T.S. Wat be treft het jeugdwerk meende de heer Van Loo dat niet genoeg kan wor den gedaan om de jeugd van de straat te houden. Hij vervolgde zijn „opvoe dend praatje" met meer belangstelling te vragen voor verdraagzaamheid, waarna hij besloot met enkele opmer kingen over de visafslag en de vacan- tiespreiding. Om half twaalf precies ging de raad uiteen, om Maandagavond om acht uur met nieuwe moed aan de voortzetting van de begrotings-besprekingen te gaan beginnen. Dank zij de activiteit van het plaatselijk comité der Gezamenlijke Militairs Fondsen konden enige honderden stadgenoten gisteravond in de Nieuwe kerk een symphonisch concert beluisteren, dat werd gegeven door de Marinierskapel onder leiding van de kapitein der mariniers Gijsbert Nieuwland, met mede werking van de gast-violist Dick de Reus. Deze speelde het beroemde viool concert in D dur, opus 61 van Beethoven, dezelfde compositie welke enige jaren geleden in Amsterdam werd uitgevoerd door Jehudi Menuhin met het Concert gebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum. In vergelijking met hetgeen toen de grootsten onder de groten van dit werk maakten, was het gisteravond gepresteerde zeker bewonderenswaardig te noemen. Gijsbert Nieuwland dirigeerde deze melodieënrijke en gaaf opgebouwde compositie in een strakke interpretatie, maar volgde de solist onmiddellijk wanneer deze een inniger uitbeelding met een enkele verantwoorde afwij king van het voorgeschreven rhythm* verlangde. Vooral in de cadenzen be reikte de solist een hoog peil van mu- siceren, waarbij hij naast zijn meester schap over het instrument een grot* innerlijke bewogenheid aan de dag leg. de. Het wel klein, maar toch voldoend» bezette symphonieorkest (de quanti- tatieve minderheid van de eerste violen was vrijwel niet meer merkbaar) on dersteunde de solist uitstekend, daarbij met vaste hand geleid door zijn diri gent. Ook de solo-maten voor fluit, hobo, fagot en hoorn werden keurig gespeeld. In het derde deel. het Rondo-alle gro, leidde de samenwerking tussen solist en begeleiding tot vele momen ten van voortreffelijk musiceren. Na de pauze werden twee werken van iets lichter gehalte uitgevoerd. Eerst de frisse en contrastrijke Vijfd* Symphonie, waarin Schubert zulk me lodieus thematisch ma'eriaal op boei ende wijze heeft verwerkt Het orkest dat zich nu niet gebonden wist aan een harmonieus samenspel met een solist, musiceerde met élan en zelfvertrouwen van maat tot maat, en volgde gedisci plineerd de rake aanwijzingen van d« dirigent. Ook de ouverture .Rosamunde" van Schubert lag het orkest uitstekend en werd uitgevoerd op een wijze die respect afdwong. Het publiek, dat na ieder nummer (en zelfs ook na het eerste deel van het vioolconcert) dankbaar had geapplau disseerd, verraste dirigent en kapel ten slotte met een ovatie, waaraan kolonel Quant maar weinig had toe te voegen Zoals gebruikelijk eindigde de Mari nierskapel het concert met het Wilhel mus. Met een kort openingswoord intro duceerde de voorzitter van het GMF- comité, de kapitein ter zee L. H. Quant, het concert, waarvan de baten naar schatting ruim driehonde: gulden zou den bedragen. Door deze avond werd dus op artistieke wijze zowel een cultu reel als een sociaal belang gediend. De kapel speelde allereerst de popu laire Egmont-ouverture van Beethoven, in welk werk de strijkers en de blazers wel even moesten zoeken naar de juiste klankverhouding. Tegenover het volu me van het koper, en r 'fs van de hobo, hadden vooral de eerste violen sterker vertegenwoordigd kunnen zijn. De kleurrijke ouverture werd overigens met bekwaamheid en enthousiasme uit gevoerd en wekte goede verwachtingen voor het vioolconcert, dat als tweede werk op het p.ogramma stond. Voor de AR. kiesvereniging spreekt vanavond in een openbare vergadering in de Bethelkerk de heer dr. J. Schouten over het onderwerp: „De lessen der politieke geschiedenis voor heden en morgen". De toneelgroep van de H.B.S.V. geeft vanavond in Casino de tweede opvoering van het stuk „Hedenavond om elf uur". In de Tivoli-bioscoop wordt he den—t/m Maandagavond de film „Mis daad achter het voetlicht" vertoond, en in de Witte Bioscoop op dezelfde avonden de kleurenfilm „The Barkleys of Broadway", met Fred Astaire en Ginger Rogers. Onze stadgenoot, de heer W. D J. Laféberslaagde te Amsterdam voor het vakdiploma rijwielhersteller. In stad en gewest Hr. Ms. ..Marnix" is gisteren bin nengelopen en heeft ligplaats gekozen aan de nieuwe onderzeebootsteiger. Hr. Ms. onderzeeboot „Zeehond" is gistermorgen weer naar Rotterdam ver trokken. Hr. Ms. „Johan Maurits" is van de werf gekomen en kreeg ligplaats voor het Commandementsgebouw. De „Kor- tenaer" is nu verhaald naar de Atjeh- loods. Het is morgen hoog water om 7.25 er. 19 35 uur. en laag water om 1.30 en 13.40 uur. De temperatuur van het zee water was 7,0 graden Celsius. De in 1935 wegens asthma uit de Kon- Marine ontslagen voormalige sergeanl- konstabel A. H. F. Fonteijn, uit Amster dam, wien op 18 Januari, toen hij wegen» belediging voor de Amsterdamse recht bank terechtstond, het woord werd on'no- men, heeft gisteren nog de gelegenheid gekregen, zijn verdediging uit te sPre!ce"j Eerst zijn nog twee artsen over dit gev gehoord. De ene had zitting gehad in een commissie, waarvoor F. was verschene de andere had dienst gedaan op de katau", waarop ook verdachte voer ten U de van het drama met de „Zeven ProU" eien". Zij herinnerden zich heel wein van het geval. F. heeft ten slotte nog <*l een uur lang staan betogen, dat er bij afkeuring geknoeid is, om hem uit dienst weg te werken. Ook thans w hem het woord ontnomen, daar de rer bank zich voldoende ingelicht acl)y® h officier persisteerde bij ztln eis: f ij10 te wegens belediging en vier maande' vangenisstraf voorwaardelijk niet .g proefjaren. Morgen komen wij ulJ op deze zaak terug. Zondag begint voor de Helderst nis Club de competitie weer. »e gramma voor deze eerste dag nieuwe seizoen luidt: HTC 1—Sc 1; Set (Alkmaar) HTC 2; Molenkr (Bergen)-HTC 3; HTS 4-Insioe (Alkmaar); F„kkum 3HTC 5. Voor de laatste Zondag in 1 het programma er als volgt uit- j (Amsterdam)—HTC 1; HTC 2—ïy 4 (Amsterdt.m); HTC S—Breder* (Santpoort).

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2