Voor de Schoonmaak Nogmaals de „Zeven Provinciën" VILTZEIL BALATUM T. C. G0VERS Stad en Omgeving H.B.S.V. gaf geslaagde opvoering van „Hedenavond om elf uur' De Bioscopen Excentriek sfuk viel zeer in de smaak Frans Claessen maakte keurig decor IN HET KORT Tentactie NCGB Onthoudt één ding Koopt bij v.d. Witte Hr. Ms. „Ceram" word politiekruiser Tussen Haaks en Kuifje Hr. Ms. „Johan Maurits" naar Nieuw-Guinea Engelse oorlogsbodems naar Nieuwediep Oefening „Achilles" begint Dinsdag De afkeuring van de sergeant-konstabel Rozenburg adopteert Hr. Ms. „Rozenburg" Ruime sortering in Ltz. U. F. van Veen verlaat O. S. en O. Het gebeurde in Nieuwediep TIVOLI: „Misdaad achter het voetlicht" Volgende week de Emmabloem-collecte Verkoopmiddag „Doreas" V/D WITTE 8. CO. ZATERDAG 21 APRIL 1951 Het wordt meer en meer een liefhebberij, om excentrieke toneelstukken op te voeren. Onlangs bracht d« Kweekschool zo'n stuk, en gisteravond kwam de HBSV op het toneel met „Hedenavond om elf uur", een spel van soortgelijke strekking. En niet om het een of ander, dergelijke toneelstukken liggen de spelers en hun publiek wel. En, waarom ook niet. Is het bijvoorbeeld niet grap pig, wanneer de butler Dominic zich plotseling tot de zaal wendt om te vertellen dat het doek nu maar eens moet zakken? Toon Hermans is één van hen, die zo goed hebben begrepen welke indruk zo'n situatie op het publiek maakt. Loopt hij niet over het toneel, tijdens een door anderen gespeelde schets, als „The third man", met een stok met ballons over de schouder, om „de spanning er in te houden"? De HBS-scholieren hebben gister avond een beste beurt gemaakt, met een zeer verdienstelijke opvoering van een alleraardigst stuk. En er werd zeer behoorlijk geacteerd ook. Vermelden wij bovendien, dat aan het geheel zo bijzonder veel aandacht was besteed. Want het is niet erg, wanneer eens een foutje wordt gemaakt. Integendeel. Maar het is wel te laken, wanneer blijkt dat men zich niet voldoende op de uitvoering heeft voorbereid. En dat nu was de HBSV niet te verwijten. De medespelenden hebben gewild, dat er iets goeds op de planken kwam. Voor scholieren, dilettanten, dan wel te ver staan. Nog maar al te vaak komt het voor, dat men uitgaat van de veronder stelling: „Och, als het straks zo ver is, dan loopt alles wel". Steeds wordt ech ter bewezen, dat het niet loopt, zonder een gedegen voorbereiding. Een waarderend woord voorts voor de heer M. Beekhuis van Till, die een keurig décor ontwierp, dat werd uitge voerd (met vakmanschap) door Frans Claessen. En dan de regisseur, de heer H. J. R. Smith, die zijn jongens en meisjes heeft geleerd, hoe een verant woord succes te herkrijgen. „Hedenavond om elf uur", had een Gedurende het komende week end zal de doktersdiens in Den Hel der worden waargenomen door de art sen G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059, en A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2103. De apothekersdienst wordt waar genomen door apotheek E. W. Beth, Spoorstraat 9, telefoon 2150; ook na zes uur. Voor het diploma derde stuurman grote handelsvaart slaagde in Den Haag de heer F. Minkels, leerling van de Zeevaartschool te Den Helder. In de 'gymnastiekzaal van de ULO aan de Molenstraat wordt vanmiddag om twee uur en vanavond om half acht het school-tafeltennistournooi van IVA voortgezet. In Formosa treedt vanavond het bekende jeugdorkest „De SerenataV van de heer Bohlen op. Voor het eerst zal men ook kunnen luisteren naar een Hawaiïan-ensemble, een der attracties van de avond. Hedenmiddag van vier tot vijf houdt de Christelijke vereniging „Ze- denopbouw" haar wekelijkse spreekuur in de ULO, Vismarkt. Op 'n feestavond van de Konink lijke Nederlandse Bond van Oud onderofficieren, hedenavond in Casino, wordt een opvoering gegeven van het blijspel „Het gouden kalf". Vanavond om half acht wordt ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan der buurtvereniging Tweede Vroon straat een herdenking gehouden bij het Vliegermonument. Aan boord van het m.s. „Sibajak", dat vandaag in Rotterdam wordt ver wacht, bevindt zich onze repatriërende stadgenoot M. H. van de Beek, Tulp straat 7. Morgenmiddag om half drie wordt op Texel een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een HRC-combinatie en Texel 1. De bouw van een groentenzaak aan de Willem Barendszstraat, ten be hoeve van de fa. M. Blom en Zn., is gegund aan de fa. A. Smit en Zn. te Sint Pancras. De plannen van de Nederlandse Christelijke Gemeenschapsbond, om in Den Helder weer een evangelisatie actie te houden, beginnen vaste vorm te krijgen. Het tijdvak, waarin de tent op het Rialto-terrein zal staan, is met welwillende medewerking van de eige naar vastgesteld van 6 tot 11 Mei. Pre dikanten en andere sprekers uit Den Helder en van buiten zegden reeds hun medewerking toe. Ook aan afwisseling in de vorm van zang en muziek, zoals bij dergelijke samenkomsten gebruike lijk, zal het ditmaal niet ontbreken. Constant, H.D.Z. enz. v.a. f 26p.p.m.g. inl le kl. reparatie-inrichting voor Goud en Zilver rtoHinl Hnrlneemaker ingewikkeld gegeven. Wij zullen daar op niet ingaan. Het pseudo-dienstmeisje Netty (Wies Scheffer) zorgde er voor dat alles op -ijn pootjes terecht kwam. Wies Scheffer heeft al meermalen haar talent getoond, zodat wij mogen vol staan met te zeggen: 't was weer best. Wim Nieuwpoort gaf de brave butler Dominic gestalte, op een wijze, die vele malen de vreugde onder de enthousias te aanwezigen ten top deed stijgen. Mo gen wij besluiten met de namen te noemen van de andere medespelenden, die ieder het hunne bijdroegen tot het welslagen van deze laatste avond van dit seizoen: Rinus Rietdijk, Willy Gil- lot, Rob de Groot, Freek Dienaar, Else- lies Loen, Daan Roos, Charles Limo- nard en Gerrit van der Haagen. Na afloop werd gedanst onder lei ding van Hans Claessen, op muziek van „Jam-session no. 5". Over veertien dagen zal Hr. Ms. „Ce- ram" in dienst worden gesteld als po litiekruiser. Het korvet is gisteren naar de werf gegaan om voor deze nieuwe bestemming gereed te worden gemaakt. Hr. Ms. onderzeebooijager Queen Wilhelmina", die voorlopig als politiekruiser zal fungeren, is gisteren van de Rijkswerf naar de Buitenhaven gekomen. Hr. Ms. „Marnix" is gisteren naar Amsterdam vertrokken. Maandagmiddag om drie uur zal Hr. Ms. „Kortenaer" onder bevel van de kapitein-ter-zee A. C. M. de Neeve naar zee vertrekken om haar taak als artillerie-instructieschip aan te vangen. Het is morgen hoog water om 8.05 en 20.15 uur en laag water om 2.15 en 14.25 uur. De temperatuur vanhet zee water was 6,6 graden Celsius. Hedenmiddag om één nur vertrekt Hr. Ms. „Johan Maurits", onder bevel van de kapitein-luitenant ter zee C. ter Poorten, naar Nieuw-Guinea. De Ma rinierskapel onder leiding van de kapi tein der Mariniers Gijsbert Nieuwland zal het afscheid muzikaal opluisteren. Vanmorgen om kwart over negen heeft de Commandant Zeemacht Neder land, de schout bij nacht C. W. Slot, een bezoek aan boord gebracht en een laatste inspectie gehouden. Zoals be kend, ligt de „Johan Maurits" gemeerd voor het Commandementsgebouw. Bestemd voor Achilles Maandagmorgen omstreeks elf uur worden in de haven van Den Helder enkele eenheden van de Britse marine verwacht, die zullen deelnemen aan de oefening „Achilles" .Het zijn twee tor- pedobootjagers, vier motortorpedo boten en vier motor-gunboats. Het En gelse landingsvaartuig H.M.S. „L 4039" is reeds gistermiddag aangekomen en heeft ligplaats genomen aan de onder zeebootsteiger. Naar wij vernemen, zal de grote ma ritieme oefening „Achilles" op Dinsdag 24 April beginnen. Wij schreven reeds uitvoeringer over deze driedaagse ge combineerde oefening, welke werd ont worpen door de Franse vice-admiraal R. Jaujard, vlag officier voor Centraal West-Europa. Aan „Achilles" wordt deelgenomen door Britse en Nederland se zee- land- en luchtstrijdkrachten, o.m. door het Smaldeel 5, het Korps Mariniers en de Koninklijke Land macht, alsmede door vliegtuigen van de MLD-basis Valkenburg. De oefening Achilles" wordt uitgevoerd onder lei ding van de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot. wegens asthma uit de Koninklijke Marine ontslagen voom,a|ir. abel A H F. F. uit Amsterdam, wien op 18 Januari JJ. (t0fn - ir «fond ter zake beledieinar^ Op Donderdag 26 April zal op het eiland Rozenburg een plechtigheid worden gehouden ter gelegenheid van de adoptatie van Hr. Ms. „Rozenburg" door gemeentebestuur en bevolking van deze Zuidhollandse gemeente. De mijnenveger is gistermorgen naar Rotterdam vertrokken, waar de M865 voor het bezoek aan het „peeteiland" in gereedheid zal worden gebracht. Op Vrijdag 27 April wordt de „Rozenburg" in Nieuwediep terug verwacht 183 en 200 breed Woninginrichting Koningstraat De in 1935 d^nt. mr. J. M.lMl.en het r„ht t.t ,?n h„ laatste woord, ontnomen werd, is Donderdag daartoe alsnog h, de gel«Mnh «j gesteld Veertien dagen na de bewuste zitting m Januar, zou de rechtbank i„ d..n. m»r «I h.e.d kM. 'lerdag nog twee doktoren als getuigen zouden word«i £*oord Dat |s lnder(, geschied en na dit verhoor kreeg de verdachte het laatste woord. die aan ernstige bronchiale asthma h geleden, anders zou hij het zich m Op 1 Mei a.s. zal de luitenant ter zee der le klasse van de Koninklijke Marine Reserve U. F. van Veen de ma- rinedienst verlaten, om kort daarop een burgerlijke functie bij een grote maatschappij te Utrecht te aanvaarden. De Marine te Den Helder verliest in de heer Van Veen een persoonlijkheid, die zich als stafofficier van O.S. en O. en Marvo buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt, zowel voor het marine personeel als voor de burgerij. Vóór zijn vertrek uit Den Helder zullen wij nog nader op dit afscheid terugkomen. Tot zijn opvolger bij O. S. en O/Mar- vo is benoemd de luitenant ter zee der le klasse L. D. de Kroon, thans eerste officier aan boord van Hr. Ms. wacht schip „Buffel". De brandweer moest driemaal op één avond uitrukken om een schoor steenbrandje te blussen. Ditmaal waagde de rode haan zijn kans in de Crocusstraat, aan de Ruyghweg en aan de Lange Vliet. Bij een in aanbouw zijnde boer derij aan de Rijksweg is een muurtje omgevallen. Waarschijnlijk kon het verse metselwerk de druk van de harde wind niet weerstaan. Het onge valletje kwam een arbeider, die bij het muurtje stond, op een gebroken been te staan. Een vijftal inwoners van Hemelum en Noordwolde, die in Koegras naar kievitseieren zochten, werden gever baliseerd omdat zij niet in het bezit waren van de vereiste schriftelijke toestemming. Door de politie werden verscheidene berijders van bromfietsen bekeurd, omdat zij de verschuldigde wegenbe lasting niet hadden voldaan. Een stadgenote deed aangifte, dat van de drooglijn op haar erf een nieuwe twee-persoons deken en een mattenklopper waren ontvreemd. Verdachte hield vervolgens zijn pleidooi. De president verzocht hem af en toe niet in herhalingen te vervallen. Nadat de verdachte een uur gesproken had onderbrak de president hem, stelde vast, dat de rechtbank zich thans voldoende ingelicht achtte en sloot de zitting. Verdachte protesteerde hierte gen. De uitspraak zal worden gedaan op 26 April om half tien. Naar F. volhoudt, was en is hij er nog steeds van overtuigd, nimmer aan asthma te hebben geleden. Onmiddel lijk na te zijn afgekeurd, liet hij zich voor eigen rekening door andere dok- tqren onderzoeken, die bij hem geen asthma constateerden. Na een strijd van 15 jaar tegen allerlei instanties, zei verdachte tenslotte een proces te hebben uitgelokt door in een vlug schrift twee doktoren uit Den Helder, die hem in 1935 hadden afgekeurd, van valsheid in geschrifte te beschuldigen. Wegens belediging werd hij daarop daarop zelf gedagvaard. Twee getuigen Dr W. Reilingh uit Den Helder, als eerste getuige gehoord, verklaarde in dertijd in een commissie zitting te heb ben gehad, waarvoor verdachte was verschenen. Hij zeide, dat zijn eigen papieren, die op deze kwestie betrek king hadden, in 1940 bij een bombar dement zijn verbrand, zodat hij zijn ge heugen niet meer had kunnen opfris sen. „Ik wil er echter met nadruk op wijzen", zo ging hij voort, „dat het theoretisch mogelijk is, dat een medi cus zich vergist". De president vroeg hem voorts of hetmogelijk is, dat asth ma soms wel en soms niet te constate- valt. De arts bevestigde dit. Getuige ontkende met opzet een verkeerde diagnose te hebben gesteld. Van kwaadwilligheid was geen sprake, zo zeide hij. Waarschijnlijk was de com missie afgegaan op gegevens uit het ziekenboekje van verdachte. Dr W, A. Borghart, kapitein luite nant-ter-zee, bevestigde vervolgens in 1934 (dus na de muiterij van de „De Zeven Provinciën") dienst te hebben gedaan op de „Krakatau", waarop ook verdachte voer. Hij achtte het moge lijk. dat hij verdachte in die tijd had goedgekeurd om te voethallen, toen de „Krakatau" in een haven lag. Overi gens kon hij zich niets van dit geval herinneren. Hij nam aan, dat verdach te zeker geen ernstig geval was ge weest, dus geen patiënt was geweest, hr^m - - claudy Otelt u zich vóór: een klein, gezellig kamertje in een woning aan 't Dorus Rijkers hofje. Daarin, het middel punt van de belangstelling, zaten gisteren Claudius Blokker en zijn vrouw, Jo- hanna Goverts. Dit echtpaar was veertig jaar getrouwd, en natuurlijk moest deze Gradus bij deze oud-redder Claudy even een kijkje ne men. Men kent het recept: veel gezelligheid, een bor reltje, grote verhalen. Nou is Claudy zelf geen echte verteller, hoewel hij er als Blauwe Zeerridder toch waarlijk wel mag wezen Met particuliere scheepjes1 heeft hij meegeholpen aan de redding van zestig a zeventig mensen. De brui gom wordt In Mei twee en tachtig jaar, zijn vrouw U momenteel acht en zeven tig. De laatste jaren is Jo- hanna Blokker-Goverts een beetje aan de ziekelijke kant. Gelukkig ziet het echtpaar geen al te grote moeilijkheden rijzen, daar oud-redders ook in de kook kunst en in het huishouden hun mannetje staan. Toen uw Gradus gisteren binnen stapte, waren bijna alle buren op visiteJe zag onmiddellijk, waar je was terecht gekomen, want ge zellige „echte" mannen in dikke blauwe schipperstrui en, een borreltje voor zich op tafel, praatten er lustig op los. Over liefdesavon turen, maar ook over het verleden, het heden en de toekomst. En in deze krin gen behoort men toch wel tot de allergrootste optimis ten. Er ontspon zich name lijk een hele discussie over de ter tafel gebrachte „klod ders". Sommigen in het ka mertje, waren van mening dat het boerenmeisjes wa ren. Anderen hielden vol, dat de glaasjes boerenjon gens bevatten. „O, nou ja" zei de bruidegom, „wij noe men ze klodders. En zo klodderen wij maar raak" voegde hij er met een olijk knipoogje aan toe. Ja, er werd daar in de Dorus Rij kersstraat, waar het borst beeld van de grote redder Dorus van een fiere vlag was voorzien, hartelijk ge- la <#i en. En 's avonds kwam het „Stedelijk" het echtpaar een serenade brengen. In de stoet marcheerde ook het bestuur van „Moed, Volhar ding en Zelfopoffering" mee. Zo heeft men Claudy Blokker en zijn vrouw gis teren een prettige dag be zorgd. En dat mag ook wel eens, van tijd tot tijd f WAGENTJE Y^oensdag heeft Gradus ge schreven over het brief je van meneer G. de B„ die voor een jongetje in de buurt een invalidenwagentje zocht. Als Gradus er even aan had gedacht, dan had hij kunnen verwijzen naar het Rode Kruis, dat twee invalidenwa gentjes ter beschikking heeft, die men voor een middag kan lenen. Men kent het Rode Kruis, dus wanneer zich iets dergelijks nog eens zou voordoen, dan kan men bij deze instelling gerust en zon der schroom aankloppen om een wagentje. Maar een nog prettiger tijding heeft Gra dus voor meneer De b. Er ts namelijk een vriendelijk stadgenoot geweest, die kwam vertellen, dat hij een invalidenwagentje heeft, dat de veertienjarige jongen (waarover .Woensdag werd geschreven) kan krijgen. He laas weet deze Gradus niet het adres van de jongen of van meneer De b. (waarom stond dat eigenlijk niet onder het briefje), anders had hij misschien al blijde gezichten gemaakt. Komen mijnheer De B. of de ouders van de jongen even bij Gradus langs (Maandag bijvoorbeeld), dan krijgt men van Gradus het adres. Daar bedoelde familie die het wagentje beschikbaar heeft binnenkort gaat ver huizen, wil Gradus het nu niet bekend maken. Maar Woensdag hoopt hij toch even de naam van de milde gevers te noemen. Dat kan geen kwaad. burger W/oensdag was mr. G. D. Rehorst dus 'n jaar burge meester van deze goede stad Gradus heeft de eerste bur ger in dat jaarheel wat keertjes mogen ontmoeten. Neem de verenigingsavonden! Altijd heeft de heer Rehorst blijken van belangstelling ge geven, veelal in gezelschap van zijn echtgenote, die al even zeer de harten van de Helderse burgers heeft ge wonnen. Gradus meent er goed aan te doen, in dit smalle kolommetje even te vertellen, dat Den Helder 'n „pracht-burgemeester" heeft. Laat men deze Gradus aan de stamtafel nu niet betich ten van „strooplikkerij", want de woorden hierboven zijn werkelijk uit zijn hart gegrepen. Texel wilde de heer Rehorst niet voor niets graag op het eiland houden, verleden jaar! Gradus hoopt, dat Den Helder zijn burger vader heel lang mag behou den. meevaller Dij een opkoper aan de Westgracht werd dezer dagen een groot aantal car- tonnen dozen gesorteerd, die afkomstig waren van 'n kledingmagazijn in Den Helder. Twee dames waren met de sortering belast. De dozen waren bestemd voor de oud-papier-pers, waarna het papier nogmaals zijn diensten zou kunnen bewij zen. Een der dames kwam op een gegeven moment op de gedachte, om eens in zo'n doos te kijken. En, wat ontdekte zij? Uit enkele do zen toverde zij. tevoorschijn: twaalf Egyptisch linnen re genjassen, jurken, en wind jacks, tot een waarde van ongeveer f 2000, Als deze Gradus alles dus goed heeft begrepen dan werd een bom duiten van de papiermolen gered. Natuurlijk gingen de vrou wen onmiddellijk naar de bewuste firma, om van hun belangrijke vondst te ver tellen. Gradus twijfelt er niet aan, of de eigenaar moet zeer verheugd zijn ge weest. Je kunt ten slotte beter tweeduizend gulden rijker dan armer zijn De beide vrouwen kregen als beloning ieder twee sigaretten. Deze Gradus onthoudt zich verder van commentaar. kampioen? JTn morgen kan onze derde klasser Helder dus kam pioen worden, en promove ren naar de tweede klasse. Men kent de situatie: Hel der moet de wedstrijd tegen RKVVA winnen, en Terras vogels moet tegen DEC ten minste één punt verspelen. Men begrijptInderdaad zou morgen het kampioen schap dus gevierd kunnen worden. Laat ons uitgaan van het standpunt, dat het gelukt. En dan zullen na af loop van de wedstrijd aan de Sportlaan de spelers, voorafgegaan door het Ste delijk Muziekkorps, per autobus naar Formosa wor den gebracht (Het restau rant „Formosa" dan, wel te verstaan! .Gradus). En daar weet men dan wel, wat ver der moet gebeuren. Allicht zit er een gezellige avond in. STAMTAFEL £r schijnt laatst een mijn heer in Den Helder te zijn geweest, die zijn drink water niet vertrouwde. Het werd verteld aan de stam tafel, door een andere mijn heer, die nu eens niet aan zijn borrel maar aan zijn koffie zat te nippen. De man van het drinkwater was zeer verstandig: hij deed de vloeistof, die een verdachte gele kleur had, in een klein flesje, en zond dat naar zijn huisdokter. Ten slotte wilde hij wel eens weten, of het kwaad kon. De volgende dag kreeg hij het antwoord: Vrij van eiwit en suiker. (Aan de stamtafel geloof de men het niet. Gradus.) GRADUS hebben herinnerd. De officier van Justitie, mr. persisteerde bij zijn eis van 'f loo wegens belediging plus 4 maand*! voorwaardelijk met een proeftijd 3 jaar. TM In zijn laatste woord betoogde ve dachte, met voorlezing van talloze at" testen en andere documenten, die h als bewijsstukken aanhaalde, dat er b'i zijn afkeuring geknoeid zou zijn tv ben afgekeurd, omdat ik te veel br» nie had", zeide hij. „omdat men ni«n aanwezigheid bij de dienst ongewenst achtte en ten onrechte heeft men daar- voor asthma als reden opgegeven. Als ik asthma had gehad, dan zou toch wel een- van die vele professoren en dok toren, die mij onmiddellijk na mijn af. keuring hebben onderzocht, dit hebben kunnen constateren. Zij achtten mij in tegendeel volkomen geschikt voor de dienst, ook in de tropen". Daarna voerde de heer F. aan, dat hij dit proces in het algemeen belang had uitgelokt, aangezien de wet vermeldt noch smaad, noch smaadschrift be staat voor zover de dader klaarblijke- lijk heeft gehandeld in het algemeen belang of tot noodzakelijke verdedi ging". De rechtbank achtte zich echter voldoende ingelicht, zodat verdachte hierna geen gelegenheid meer kreeg zijn pleidooi te vervolgen. Claudy Blokker en z'n vrouw veertig jaar getrouwd De film „Misdaad achter het voetlicht", die tot en met Maandag in de Tivoli-bloi- coop wordt vertoond, mag dan al een pri ma rolbezetting hebben, deze rolprent heeft ons toch niet gehracht wat wij er van hadden verwacht. Niemand minder dan Jane Wyman (Johnny Belinda). Ri- chard Todd (die meer en meer op dt voorgrond treedt). Mariene Dietrich, Ml- chael Wilding en Alistair Sim (met de gro te ogen) spelen de voornaamste rollen. D« regie was in handen van de meester van de thriller: Alfred Hitchcock. Een merkwaardige film ls „Misdaad ach ter het voetlicht" itellig wel. Hitchcock heeft weer geducht gegoocheld met zijn machtige effectenspel, en getracht ook, zonder werkelijk sfeerrijke, actieve han delingen de spanning er in ta houden. Want spannend is deze film. Kenmerkend is de vreemde, geladen sfeer voor alle Hitchcock-producten. De camera glijdt langs de onmogelijkste kleinigheden, volgt de spelers in lange, niet onplezierige dia logen, en komt eerst op het allerlaatste ogenblik neer op de verrassende ontkno ping. Dat ls dus een zeer bijzondere ver dienste. Wij geloven evenwel, dat wat meer tast bare. volgbare spanning, de film beter zou hebben gedaan. Goed spel wordt geleverd, vooral door Alistair Sim. Een merkwaar dig mens. die elke rol aanvaardbaar speelt. Jane Wyman heeft stellig meer „bekoor lijks" dan Mariene Dietrich. die weer rol lend over een „sofa" op de haar eigen (on aantrekkelijke) wijze liedjes zingt. Richard Todd zal binnenkort zonder twijfel 'ot de meest geliefde sterren behoren. DE WITTE: „The Barkleys of Broadway" Fred Astaire en Ginger Rogers tezamen in één film (Barkleys of Broadway), dat betekent een „lekkernij" voor de liefheb bers van shows. Wellicht weet men, dat dit tweetal in vroeger jaren samen in tal van dansfilms heeft opgetreden. Toen volgde een scheiding, maar na de oorlof werd een verzoening tot stand gebrach» die onder meer leidde tot deze rolprent. Wie van dansen houdt (en dat zijn er velen), die mogen de „Barkleys of Broad way" niet missen. Spectaculaire passen, die schijnbaar met het grootste gemak door 's werelds meest bekende danspaar worden uitgevoerd. Het beroemde tweetal wordt onder meer geassisteerd door de fameuze pianist Os car Levant en Billie Burke. Gedurende de volgende week wordt in Den Helder de jaarlijkse Enonis- bloemcollecte, waarvan de opbrengsten goede komt aan de „T.b.c.-stichting Den Helder", gehouden. Van Maandag t/m Vrijdag de huis-aan-hu's-inzafflê' ling en op Zaterdag 28 April de straat- collecte. Dames en heren, die als col lectant of collectrice willen meehelpen, kunnen zich opgeven bij de heer H- Reijnen, Singel 2 c. De Nederlands-hervormde handwerk vereniging „Dorcas" houdt op Maan' dag 23 April in café „Postbrug" M? jaarlijkse verkoopmiddag en -avond, de afgelopen winter hebben de led® hard gewerkt, met als resultaat dat ea keur van gebreide goederen (o.a. ha en kleuterkleding), alsmede geborduin* de en gehaakte kleden en kleedjes k® worden aangeboden. Er zal ook e verloting worden gehouden. De brengst van verkoping en verloting bestemd om in de Kerstweek P8* ten te verstrekken aan gezinnen, een extraatje wel kunnen gebrU'*L Ret publiek beeft van 'i middags uur tot 's avonds tien uur toegang- ds. hartkamp voor DE n,derdagmiddag 4 uur zal de bellezing van de NCRV worden zergd door ds. J. Hartkamp, Ger» meerd predikant hier ter stede. He» derwerp i, „Christus, die ons l*veD I KEIZERSTRAAT103

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2