„Achilles": kleine dolksteken op verscheidene punten ar Dansen Formosa Prijslijst RUNDVLEES Bernard Koomen FELIX kattenbrood JONGE MEISJES DAMES North State Afdeling Nederlandse Vereniging vierde het veertig-jarig bestaan Raad Callantsoog nam snel een serie besluiten UW 0MZEI VERGROTEN Militaire oefening zonder zware gevechten Troepen in Wieringermeer wachtten vergeefs op „blauwe" parachutisten cigarettes Verbindingsdienst op de proef gesteld Maandag 30 April Koninginnedag en Dinsdag 3 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) in Gloedvol betoog over misbruik van alcohol Dank voor de heren Tuk en Timmerman ,De dochter van O'Grady" in de Tivoli-bioscoop Youth for Christ-rally in C.J.M.V.-gebouw Jeugdappèl op verjaardag van de Koningin Plan voor schoolwoning moei nog even wachten Uitslag Dorcas-verloting Texel Auto in de Waddenzee Feest op Bevrijdingsdag IN HET KORT Actie „Storm" in de Sluisdijkstraat Tussen Haaks en Kuitje Als reclame t.e.m. Zaterdag Gekookte Worst f 1.- LEVERWORST. f 0.40 alles per h a 1 f kilo Slagerijen Keizerstraat 93 Den Helder zelfst. hulp in de huish. illll Kou of Griep I er is weer volop Felix! DONDERDAG 26 APRIL 1951 RONDER ENIGE TWIJFEL was de opzet van de oefening „Achlllis" omvang rijker dan die van de veelbesproken operatie „Crescendo" van de Koninklijke Landmacht. Aan .Achillis" wordt immers deelgenomen door zee-, land- en lucht strijdkrachten, zowel van Nederland als van Engeland. Bij de organisatie is men uitgegaan van een zo groot mogelijke overeenkomst met een „totale oorlog" op kleine schaal. Een gedeelte van de beschikbare strijdkrachten ontving de op dracht, het Noorden van de provincie Noord-Holland, inclusief de Wadden eilanden Texel en Vlieland, in staat van verdediging te brengen. De tegenpartij moest trachten, met alle beschikbare middelen in het verdedigde gebied binnen te dringen en de „roden" tot overgave te dwingen. De rode partij, hoofdzakelijk bestaande uit de infanterie-bataljons 911, 912 en 913, versterkt door de Nationale Reserve, kreeg de beschikking over klein varend materieel alsmede over een aantal vliegtuigen. De blauwen, bestaande uit Nederlandse en Engelse marine eenheden, konden voor het aan land brengen van mariniers gebruik maken van Vier grote landingsvaartuigen (LCT's) en zes kleine landingsvaartuigen (LU's), alsmede over een aantal amphibies, die zich zowel te water als te land kunnen bewegen. Ook de aanvallende partij had vliegtuigen, voornamelijk Gloster Meteor straaljagers van de vliegbasis Leeuwarden. ÏUIEN ZAL begrijpen, dat in het kader van de algemene opdracht niet kon worden voorspeld, waar de blauwen en de roden elkaar zouden ontmoeten. In het blauwe hoofdkwartier moest men, na het begin van de oefening, aller eerst aan de weet zien te komen, hoe de rode verdediging was georganiseerd En deze op haar beurt moest zodanig worden ingericht, dat de roden paraat waren om iedere aanval, op welk punt dan ook, te weerstaan. Daaruit is het te verklaren, dat het de eerste anderhalve dag niet tot een treffen is gekomen. De rode verdedi ging verspreidde de beschikbare troe pen zodanig over het bedreigde gebied, dat alle grenzen onder voldoende con- tröle stonden. De Oostkust van Noord- Holland, tussen Wieringen en Hoorn werd in vakken verdeeld, en in ied sr vak werd een dubbele wachtpost ge plaatst die beschikte over een draag bare zend- en ontvanginstallatie („Walkie-talkie"). Omstreeks acht a tien kilometer landinwaarts waren p verschillende punten mobiele infanle- rie-eenheden geplaatst, die onmiddel lijk naar een bedreigd punt moesten uitrukken wanneer de betrokken wachtpost alarm maakte. Kon de stoot niet worden opgevangen, dan beschik te de verder landinwaarts gelegerde hoofdmacht over voldoende reserves. Geheim, geheim LIET SPREEKT vanzelf, dat het m- structieve spel pas goed kon wor den gespeeld, wanneer de roden volk'-» men onkundig bleven van de blauwe plannen. Het moet gezegd worden, dat de geheimhouding wederzijds perfect is bewaard. Behalve in de topleiding van de oefening als geheel, dus bij de Commandant Zeemacht Nederland en zijn staf, beschikte niemand over vol doende gegevens om een overzicht van het verloop der acties te krijgen. Daar mee werd een groot belang gediend, namelijk het beproeven van het ver bind in tssysteem. De verbindingsdienst is in de moderne oorlogvoering een ge wiehfig onderdeel, omdat immers van het feilloos functionneren hiervan do snelheid (en dus voor een groot deel tevens het succes) van een operatie afhangt. Eén der officieren noemde ons voorts als één der voornaamste bedoe lingen van de operatie „Achilles" het „war-minded" maken van iedere deel nemende militair. Aanvankelijk haper de bij de roden wel het één en and-u in de verbindingen, en ook in het ge bruik van de wachtwoorden werden fouten gemaakt. Daarenboven hebben de roden kunnen leren, dat een losse opmerking tegen een ogenschijnlijk onschuldige burger voor de blauwen een waardevolle tip kan betekenen. Zo was dat is althans onze indruk geweest niet het voornaamste doe' van „Achilles" het ontketenen van ge vechten. Wanneer men uitsluitend daarop heeft gewacht, dan zou het re sultaat van deze grootscheepse oefening weinig bevredigend kunnen worden genoemd. Natuurlijk zijn hier en daar, en dah nog op zeer kleine schaal, de twee partijen in gewaoend contact geweest. De hoofdzaak van het spel lag echter in het uitvoeren van troepen- en scbeepsbewegingen aan weersz'id"n iet nauwgezet volgen van de verrichtingen der tegenpartij, en het snel reageren op de kleinste offensieve actie. Daar om had men meer aan vele kleine spel - deprikken op verscheidene punten, dan aan één grote geconcentreerde aanval op één plaats. Nu moesten de rod« troepen tot de laatste minuut pa raat blijven voor het eventuele af slaan van de hoofdaanval, en tegel ii- kertiid alle aandacht besteden aan de sp"ldeprikken die door de blauwe aan vallers op de meest uitéénlopende pun ten werden gegeven en stuk voor stuk tot een gevaarliik offensief zoud *n kunnen uitgroeien. fN DE Wieringermeer werd ernstig rekening gehouden met het optreden van Belgische parachutisten, die giste ren tegen het aanbreken van de dag werden verwacht. Ook zouden aan de dijk tussen Den Oever en Medetnblik vijandelijke troepen aan land worden gezet. Hoewel het weer bijzonder gunstig was, is het optreden der parachutisten uitgebleven. En evenmin kwam d? blauwe landingsvloot voor de Wie- ringermeerdijk in actie. Gistermorgen tegen dagworden werden de eerste vij andelijke speldeprikken, die misschien voorbpden waren van omvangrijker ac ties, gemeld. Vier rode motortorpedo boten, die op het IJselmeer in Noorde lijke richting voeren, werden bestoo'--' door enkele straaljagers, die duikaar vallen deden. Reeds in de voornach' slaagde ten Oosten van Andijk een kleine LU er in, de kust te bereike- en zes man aan land te brengen. Deze charterden een particuliere auto cn drongen in het verdedigde gebied bin nen. Omstreeks vier uur gistermorgen zette de vijand ter hoogte van Leek- sterhoek, ten Zuidwesten van Enkhui zen, een tiental jeeps aan land, die kans zagen diep in het verdedigde ge bied binnen te dringen. Tegen zessen werden zij in de omgeving van Span broek gesignaleerd. Dat was voor de roden aanleiding tot het ontketenen van een snelle opsporingsactie, welke voorzover wij konden nagaan zonder resultaat is gebleven. Het der de regiment van bataljon 913 had er overigens voor gezorgd, dat de vijan delijke jeeps de Wieringermeer niet ongehinderd zouden kunnen binnenrij den, want alle toegangswegen waren onder controle geplaatst. Gesneuveld. TEN OOSTEN van de brug bij De Kooy troffen wij een „rood" deta chement, dat naar het scheen gereed stond (en lag) om een zware aanval te weerstaan. Het bleek echter, dat al deze manschappen reeds als „gesneu veld" te boek stonden Rood verkeerde in de veronderstel ling, dat de vijand uitsluitend over straaljagers beschikte, en koesterde daarom geen vrees voor het groepje Fireflies en Spitfires dat in snelle vaart naderde. Deze „goede vrienden" ont popten zich echte als schietlustige vij anden, die aldus het oordeel van de scheidsrechters het gehele detache ment onschadelijk hadden gemaakt, nog voor de mannen zich naar hun bren-, gun-carriers hadden begeven. Een klein half uurtje later arriveerden de am bulance-auto's om de „gewonden" naar het hospitaal te brengen. Voor nen was „Achilles" al vroeg ten einde.jnaar elders in het bedreigde gebied bleven d roden waakzaam en paraat. Oorlogvoeren is voor negentig pro cent wachten. Soms draai je een paar dagen onder hoogspanning, maar dan -ebeurt er in maanden niets. Zo is het •ik met „Achilles". Waivt"i. m nog eens wachten, en toch geen ogenblik de aandacht laten verslappen. En dan moeten de roden er maar niet aan denken, dat zij bij voorbaat tot de nederlaag zijn gedoemd.... i De afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken hield dezer dagen ter viering van het veertigjarig bestaan een feestavond, die door de voorzitter, de heer H. J. Marinus, met een woord van welkom aan leden, genodigden en medewerkenden werd geopend. De heer Marinus memoreerde, dat men nog had overwogen of het jubileum al dan niet moest worden herdacht. De wetenschap, dat de vereniging in deze tijd van toenemend alcoholgebruik en -misbruik weer eens in de belangstelling zou komen, deed de afdeling besluiten het jubileum op sobere yvijze te vieren. ouderen de verplichting wilde opleg gen, de strijd tegen de alcohol aan te binden, vooral in het belang van de jeugd. Hij eindigde, met de jubileren de vereniging geluk te wensen na mens de N.H.P.C., en een enveloppe met inhoud aan te bieden, te beste den voor het jeugdwerk. Mevrouw BackerBreed kwam op de planken om enkele schetsen voor te dragen. Vooral „Aanzoek" van Falkland viel zeer in de smaak. Na de pauze traden nog op de mando linevereniging „Trémolando" van de heer Geluk en de A.J.C., die enkele dansen uitvoerde. Om half twaalf kwam het einde van deze geslaagde bijeenkomst Over de jaren van vóór de oorlog kon de voorzitter weinig vertellen, daar tijdens de bezetting bet archief verloren is gegaan. Al spoedig na de oprichting evenwel, trad één man naar voren die jaren lang zijn stem pel op de beweging heeft gedrukt, de heer Tuk, die ruim dertig jaar de Voorzittershamer hanteerde, en nu, na zijn aftreden, nog waardevolle adviezen geeft. De heer Marinus bracht hem daarvoor dank. Alle na men te noemen van mensen die zich voor de afdeling verdienstelijk heb ben gemaakt, zou te ver voeren, al dus de heer Marinus. Hij maakte een uitzondering voor de afgetreden se cretaris, de heer Timmerman, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Ingekomen was een brief van de heer C. J. Bijlsma, de voorzitter van het Helders Drankweercomité, die niet kon komen en de vereniging nu op deze wijze zijn gelukwensen aan bood. De voorzitter van de N.C.G.O.V., de heer Hendriks, complimenteerde ver volgens de jubilerende afdeling, waar- bjj hij de wens uitsprak dat de on derlinge samenwerking ook in de toekomst gehandhaafd zou blijven. Zijn woorden gingen van een bloem stuk vergezeld. Hierna liet de „Hel- derse Orkestereniging" een tweetal nummers horen, „Der Kalif von Bag dad" en de „London-Symphonie". De heer Druker hield vervolgens een gloedvol betoog, waarin hij de Vanavond voor het laatst gaat in de Tivoli-bioscoop de alleraardigste show en kleurenfilm „De dochter van Rosie O'Grady". De ex-artist Dennis O'Grady wil niets meer met het theaterleven te ma ken hebben, en hij verbiedt zijn doch ter Patricia dan ook ten strengste daar ooit binnen te treden. Maar. Patricia leert toevallig de beroemde Tony Pastor kennen, en dan is het lieve leven aan de gang. Patricia loopt van haar vader weg, en krijgt in Pastor's show een baantje. Ten slotte komt alles weer goed en ziet men de koppige va der zelf nota bene op de planken. David Butler heeft een betere show film gemaakt, dat lijdt geen twijfel. In de hoofdrollen June Haver. Gordon MacRae, James Barton (uitstekende vertolking van de ex-vaudeville artist). Szöke Szakall en Gene Nelson. De Witte-bioscoop vertoont van avond „Het slavenschip", met onder andere Worner Baxter, Mickey Rooney en Wallace Beery. Op Zaterdag 28 April houdt de Youth for Christ weer een jeugdrallye, ge organiseerd door het comité Den Hel der. Reeds verscheidene malen was in onze stad een dergelijke bijeenkomst de laatste keer in „Formosa". Dit keer viel de keus op het C.J.M.V.-gebouw in de Spoorstraat. Een ieder boven de vijftien jaar is daar Zaterdagavond hartelijk welkom. Het programma wordt ditmaal geheel door Helderse krachten verzorgd. Als spreker zal op treden ds. G. Th. Rothuizen over het onderwerp: „Wat doe je er mee?" Het muzikale gedeelte is in handen van Kees Bijlsma en Jans van Doorne. Nog enkele jongeren zullen voorts iets ten beste geven. De toegang voor deze jeugd-rallye, die om acht uur aan vangt. is wederom vrij. De laatst-opgerichte sectie van de Helderse Gemeenschap, de Sectie Jeugd, heeft reeds van zijn activitV doen blijken. Op Koninginnedag, Maan dag 30 April, wordt 's morgens om half acht een jeugd-appèl georgani seerd, waaraan alle organisaties voor het vrije jeugdwerk kunnen deelnemen. De organiserende sectie stelt er uiter aard prijs op, dat zoveel mogelijk jeugdverenigingen aan deze oproep gehoor geven. De verzamelpunten zijn: de Vismarkt, de Werfpoort (West straat), school Tuindorp en school Herzogstraat. Vandaar vertrekken de verschillende groepen om precies half acht naar het stationsplein, waar bur gemeester mr. G. D. Rehorst een korte toespraak zal houden. Vervolgens wor den dan enkele liederen ten gehore gebracht. De burgemeester zal zijn toespraak om kwart voor acht begin nen. Wanneer dus de jeugdleiders zor gen, dat hun verenigingen aanwezig zijn, dan kan op Koninginnedag een geslaagd jeug<j-appèl worden gehou den. Een onvoltallige raad van Callantsoog de heren Mooij en De Haan waren wegens drukke werkzaamheden ver hinderd heeft gisteravond in snel tempo een tamelijk onbelangrijke agen da afgewerkt. De punten beperkten zich hoofdzakelijk tot administratieve kwesties, die veelal met een hamerslag van de voorzitter, burgemeester Cor reljé, werden beslist. Bij de ingekomen stukken was een brief van de heer A. C. J. W. Vader uit Barsingerhorn, die afzag van de huur van het zomerwoningterrein nummer 18. Voor dit terrein, groot 331 m2, was intussen al een nieuwe liefhebber, de heer D. Roos uit Den Helder. Aan hem werd het terrein verhuurd voor de prijs van f 13.24 per jaar gedurende vijf jaar. Op een door de heer Kuiper in de laatste vergadering gestelde vraag inzake de rattenbestrijding deelde de voorzitter mede, dat de Plantenziek- tenkundigen Dienst een meermalige bestrijding per jaar niet goed uitvoer baar acht. Men zou dan namelijk een ander, voor mens en dier gevaarlijk, vergif moeten gebruiken, omdat de rat ten voor het normale vergif immuun worden. Op een vraag van de heer Mooij over de mogelijkheid tot ver huur van volkstuinen werd medege deeld. dat het bedoelde terrein (onlangs van de erven Kater aangekocht) tot de bebouwing aan de tegenwoordige pachter moet worden verhuurd. De heer Baken kreeg te horen, dat het onderhoud van de Westerweg voor re kening van de gemeente is. De weg zal, nu het wat beter weer is geworden, spoedig onderhanden genomen worden. B .en W. kwamen met een voorstel aan de heer J. Bakker Jbzn. over 1950 een bedrag van f 32.43 terug te betalen van de door hem betaalde vergoeding voor het gebruik van het parkeerter rein. De heer Bakker betaalt dan over 1590 ongeveer tien procent van de op brengst. Ingaande 15 Mei 1951 werd het parkeerterrein tot wederopzegging aan de heer Bakker verhuurd voor een bedrag van f 35 per jaar. Verwacht mag worden, dat deze huur eveneens tien procent van de opbrengst zal zijn Uitbreidingsplan gewijzigd In de uitbreidingsplannen van Cal lantsoog en Groote Keeten werden en- Tijdens de verkoopdag van „Dor- cas" werd een verloting gehouden die het volgende resultaat had: 1. D91 sprei, D130 kussen, Dll kleedje, D145 kleedje, D200 baddoek en washandje; 2. Oranje, 189 kleed, 210 taart, 300 kleedje, 53 kleedje, 296 gehaakt strikje, 205 pannelappen; 3. Geel, 204 ontbrjtlaken, 176 ge haakt kleedje, 70 kleedje, 118 was handjes, 210 geborduurd kleedje. De prijzen kunnen vóór 1 Mei worden afgehaald bij mevrouw Reijers, Molengracht 20. „STAD EN OMMELANDE" GEEFT REVUE-AVOND Voor de Groninger vereniging „Stad en Ommelande" komt Zaterdagavond in Casino het gezelschap V.V.K. jk Groningen op de planken met de "c- vue ,,'t Kan nog net". kele wijzigingen aangebracht. De wii»i ging voor Groote Keeten was gehe«i van ondergeschikt belang, terwijl rij voor Callantsoog inhield, dat bij de in' gang van het dorp twee huizen bouwd mogen worden en er bij het sportterrein wat meer ruimte koim voor nieuwe huizen. Voortaan zulle daar ook zomerwoningen mogen staan Zeer weinig veranderingen teweeg' brengende verordeningen op de hef fing van vergunningsrecht voor de veri koop van sterke drank en verlofsrecht voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein werden vastgesteld Het is nu zo, dat de eerste maal voor een nieuwe vergunning een bedrag van f 170 zal moeten worden betaald. Naar aanleiding van een vroeger door de heer Mooij gestelde vraag Werd overeenkomstig een voorstel van B en W. besloten tot het doen aanbrengen van een moderne bliksemafleider od de ambtswoning van de burgemeester De fa. Schoen en De Vries te Alkmaar zal dit werk uitvoeren voor f 4go. Ten slotte kwam nog even „het gym. nastieklokaal" ter sprake. Nadat beslol ten was dat de heer B. Ouwerlin» voor de bij hem in huur zijnde school- woning gedurende een half jaar geen huur zal behoeven te betalen, „opdat hij met dit geld het huis bewoonbaar kan stoken", vroeg de Schagen naar de plannen voor deze woning. De voorzit- ter vertelde, dat er nog niets aan ge! daan is. In ieder geval zal men voor het hoofd der school eerst een andere woning moeten hebben en dan is het nodig te informeren, of men het huis tot gymnstieklokaal mag verbouwen. „Met flink gas achteruit!" dacht de heer G. Dekker uit Oudeschild, toen hij bij de steiger van Oost zijn vracht autootje zou keren. Zo gezegd, zo ge. daan, maar in plaats dat de auto ia z'n achteruit was gekoppeld, stond hij in zijn tweede versnelling. Het gevolg daarvan was, dat de auto vooruit schoot en te water ging. Het voertuig maakte een behoorlijke val, want door de Noord-Oostenwind stond er heel weinig water. De auto kwam op zijn kop terecht, maar doordat beide por tieren automatisch opensprongen, kon de bestuurder meteen de edele zwem kunst gaan beoefenen. Hij bereikte veilig de wal en kon bij de fam Jn. Daalder, Oost, droge kleren aantrek ken. Daar de kraanwagen van de heer Jn. Reij niet voor het gebruik gereed was, werd een auto met lier van de heer C. Keijser, Stenenplaats, inge schakeld en nadat de verongelukte wa gen in zee op de wielen was gebracht, kon hij door de lier langs de glooiing van de dijk naar boven getrokken worden. De auto was verzekerd (Tex. Crt.) De Texelse feestvereniging heeft voor het bevrijdingsfeest weer grote plannen. Des morgens om acht uur is er muziek door Texels Fanfarecorps op de toren te Den Burg, waarna om 9 uur een optocht met versierde fietsen, autopeds, enz. wordt gehouden. Des middags om twee uur vin den kinderspelen plaats. Zaterdag begint de étalagefoutenwedstrijd te Den Burg. Een grote deelname is de algemene ver wachting. Vanavond spreekt in „Formosa" voor de Helderse Schoolvereniging (Comeniusschool) dr. A. de Vletter, oud-rector van het Kennemer Lyceum, over „Schoolproblemen en hun oplos sing, te onzent en in Amerika". Door de Oranjegarde wordt van avond in Casino een opvoering gege ven van het historische volksdrama „De Hollandse jongen" Het program ma wordt morgenavond voor de Chris telijke Oranjevereniging herhaald. Voor het Nederlands Bijbelgenoot schap spreekt de vlootpredikant ds J. W. Sepmeyer vanavond in de Lutherse kerk over het onderwerp „Pastorale ervaringen bij de Koninklijke Marine" Vanmiddag om twee wordt in het clublokaal van de speeltuin Tuindorp de tentoonstelling van het wintercluh- werk geopend. Het publiek heeft van daag, morgen en overmorgen toegang van twee tot vijf en van zeven tot tien uur. Onze stadgenote mej. L. M. Wej- tcring slaagde voor het examen apothe kers-assistente. 'Op voorstel van de heer Alles heeft de Sluisdijkstraat-winkeliersvereniging het initiatief genomen voor een actie ten bate van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk. Daarbij is in -ie eerste plaats de bedoeling, steun te verlenen aan het gezin Post, dat on langs door het vergaan van de HD in financiële moeilijkheden is gekomen. Door bemiddeling van de Helderde Stichting voor Sociaal Werk kon aan deze mensen een voorschot worden verstrekt, maar dit bedrag is nog steeds niet gedekt door de binnengekomen bijdragen. De Sluisdijkstraat-winke liers hebben sympathie voor het stre ven van de Stichting, die haar sociale werk zoveel mogelijk wil doen zonder het houden van collecten en inzame lingen. omdat op dit gebied al zoveel van de burgerij wordt gevergd. De actie, die thans in de Sluisdijkstraat wordt ondernomen, heeft niets van een bedelpartij. De winkeliers uit deze straat stellen bij aankoop van f 0.50 een genummerd lot disponibel, dat aangewezen kan worden voor één der vele prijzen. Er worden geldprijzen be schikbaar gesteld tot een totaal bedrag van honderd gulden, en dan zijn er verder tal van materiële prijzen, die in de etalage van de firma Zuidweg te bezichtigen zijn. Aangezien de winke liers verwachten, dat deze verkoopai- tie stimulerend zal werken op de om zet, willen zijn twee procent van hun omzet afstaan. De opbrengst daarvan zal, met aftrek van de gemaakte kos ten, worden afgedragen aan de Helder se Stichting voor Sociaal Werk. De actie wordt gehouden van Vrii- dag 27 April tot en met Zaterdag 12 Mei. In deze periode worden dus de genummerde loten verstrekt. Het tweede flottielje mijnenvegers keerde gisteren in onze haven terug. Het is morgen hoog water om 11.30 uur en laag water om 5.35 en 18.10 uur. De temperatuur van het zeewater was 8,7 graden Celsius. BEVROREN HOLLANDS per 14 kilo per !4 kilo BIEFSTUK 1.95 2.15 HAAS -1.95 2.15 ROSBIEF 1.75 1.95 RIBSTUK 1.75 1.95 RIBLAPPEN 1.65 1.85 LAPPEN (mager) 1.55 f 1.75 LAPPEN (doorr.) 1.55 1.75 GEHAKT 1.45 1.65 POULET 1.45 1.65 DIK RAUW KOEVET 1.30 KALFS- en VARKENSVLEES tegen de bekende prezen. Gevraagd per 15 Mei in dok tersgezin met 3 kl. kind., waarvoor kinderjuffr. aanw is, v.d.e.n. Br. m. inl. en opg. v. verl. sal. Mevr. Degenaar, Gijsbr. v. Amstelstr. 328 B. Hilversum. iiiii onder de leden, oi last I van hoold- oi kiespijn 71 MIJNHARDT'e f POEDERS hei pen U er al. Dooi 45 - Uit bereikt U dooi geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Gedeelde vreugd ia*" is dubbele vreugd I Felix bestaat 25 jaar! Onze vreugde hierover is dubbel groot, want..» En het enige waar hond en kat het al 25 jaar roerend over eens zijn. is dat Felix toch wel het lekkerste (en gezondste) eten is wat er bestaat! Haal even een pak en geef Uw huisgenoot vandaag 'n extra Felix-feestdiner Op verschillende afdelingen kunnen wij en plaatsen. Aanmelden: Personeelafdeling, Janzeo ■straat 1, Den Helder. Geopend: elke werkdag van 912 en van 25 uur.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2