weer tweede klasser overwinning op Vitesse Helder 2-0 na Succesvol seizoen voor trainer Slotemaker en zijn jongens De speeltuinen Visbuurt en Tuindorp openden Zaterdag hun poorten Smaldeel 5 maakt oefenreis en „goodwill-trip" naar de Oostzee „Stad en Ommelande" genoot van beschaafd cabaretprogramma Eremedailles uitgereikt aan zeven employés van Drukkerij de Boer Matige wedstrijd aan de Sportlaan Kampioenssirijd leed onder zenuwen Keeper Zonneveld sloeg de bal in eigen doel BRAVO HELDER! Wat zal de komende competitie brengen? Officiële receptie op Zaterdag 12 Mei Receptie ten Raadhuize Werken en Ontspanning vierde feest Burgemeester Rehorst werd beschermheer Piëteitvolle opdracht voor Hr. Ms. ,,Duboi$" „'t Kan nog net!" voor de 38ste maal Humanisme en moraal Waardering voor trouw en verrichtte prestaties Ons postduivennieuws Tussen Haaks en Kuitje Vanavond tentconcert door het Stedelijk Muziekkorps £EN GROTE, DANSENDE EN JOELENDE MENIGTE hief na afloop van de wedstrijd HelderVitesse '22 elf transpirerende, maar dolgelukkige wit jak ken op de schouders. De vreugde daar aan de Sportlaan kende geen grenzen meer, nadat eindelijk een tweede doelpunt kort voor het einde opluchting bracht voor Opgekropte zenuwen, die niet te stillen bleken met het consumeren van „kam pioenskoeken" en „kalmerende kauwgum" van ome Manus Nak. Aanvoerder Van der Meulen. blond en rood, ging als eerste de hoogte in, een grote krans om de hals. En daarna volgden de anderen, uitgelaten en gelnkkig lachend, verzekerd van de wetenschap, dat zjj zich voor de volle honderd procent voor de promotie van hun vereniging naar de tweede klasse hadden gegeven. Al leek hun spel dan ook in de verste verte niet op kampioensvoetbal Vitesse '22 heeft zich tot het uiterste ingespannen om Helder nog eens een weekje op de titel te laten wachten. Hoewel 't de Castricummers niet is mogen gelukken, moest het toch tot twintig minuten voor het laatste fluit gnisaal duren, eer keeper Zonneveld voor de eerste maal de bal achter zich uit het net moest halen. Voor die tijd had deze lange doelwachter met al teveel werk gehad, en wat hem werd verstrekt mocht geen naam hebben, ondanks al het harde werken van de aanstaande kampioenen. Het bleek al apoedig, dat de gasten een fris en jeug. dig enthousiasme aan de dag vermoch ten te leggen, en het zij geprezen (voor de thuisclub), dat de stoere spelers van Vitesse miserabele schutters bleken te lijn. Twaalf minuten. Eerst na twaalf minuten konden wij de eerste behoorlijke aanval van de witjakken noteren. Dank zij goed voor bereidend werk van rechtsbuiten Schouwenaars, belandde de bal uit een hoge voorzet in de „vijandelijke" doel- mond. En hoe hoog de witjakken daar ook sprongen. Zonneveld was nog altijd even langer. Mos kreeg toen de bal, maar zijn half mislukte schot ging ra kelings over Slechts enkele minuten later had scheidsrechter Melief voor buitenspel gefloten, toen Van der Men len juist tegen de binnenkant van de rechter staander schoot. Veel bewonde ring hadden wij in het begin vooral voor de trapvaste spil Van der Neut. die overigens naar behoren door Him pers en Bal werd gesecondeerd. In het middenveld ontbrak niet veel. hoewel de middenlinie van Helder stuwend te kort schoot Dit euvel werd onbevan gen door linksbinnen Van der Meulen en rechtsbinnen Mos. d- samen vlotte aanvallen ombouwden, die evenwel strandden on de hechte verdediging van de gasten Telkenmale rukten de bin nenspelers on. Van der Meulen wat eleganter den Mos, die soms het tempo verwaarloosde. Weinig geschoten Er was een half uur gespeeld, toen Helder op het nippertje aan een 10 achterstand ontkwam. Groot van Vi tesse was een tikkeltje te vlug met een soepel kopballetje, waaruit middenvoor Eijkhoff een prima kans werd geboden Maar Eijkhoff zag geen kans een verontrustend schot te lossen. Toen er eindelijk een fatsoen lijk schot volgde, kwam het van de voet van Heyster. Maar deze had geen tijd meer om terrein te verkennen, met het gevolg dat Zonneveld kalm knie lend kon vangen. Bijna was in die eer ste helft een aarzeling Vitesse noodlot tig geworden. De achterhoede bleef staan voor (zuiver) buitenspel, maar Van der Meulen en Heyster gingen door. Er volgde zelfs een hard schot, dat echter ook al in de veilige armen van de doelman terecht kwam. Tijdens deze wedstrijd heerste op het Veld een „valse" spanning. Vals. omdat deze spanning niet net gevolg was van doordacht spel met geraffineerde tech mek, maar vm de herhaaldelijk gestel de vraag: „Zouden zii het redden?" Hoe weinig effect de Helder aanvallen sorteerden, moge blijken uit het voor de rust genoteerde aantal corners Hel der kreeg er. geen enkele te nemen Vitesse forceerde er slechts drie. In de tweede helft ring bet aanmerkeliik be ter, hetgeen misschien de bescheiden 20 overwinning accentabeler maakt De witjakken namen zes hoekschonpen tegen de gasten drie. Door het oog. Kort na de hervatting kropen beide doelen eenmaal door het oog van de naald. Eerst Helder (toen een opgeleg de kans met een onzuiver schot werd besloten), daarna Vitesse, toen Heyster van rechts tegen de linkelpaal knalde. Een prachtig schot van dezelfde speler ging over. En toen, na vjjf en twintig minuten, toen geen mens meer vat kon krijgen op het vertoonde spel, kreeg Helder eindelijk zjjn 10 voorsprong. Uit een corner van links gleed de bal hoog en scherp voor het doel, waar Zonneveld in plaats van vooruit achterwaarts sloeg. Onmiddellijk daarop verhieven de duizenden toeschouwers zich, om uiting te geven aan hun vreugde. Hel der stond /oor! Vijf minuten voor het einde stelde Schouwenaars de overwinning veilig. Zonneveld miste de bal half, waardoor de rechtsbuiten van Helder de gelegen heid kreeg het leder nog een laatste tikje te geven. Nagestaard door de spe- Iers van Vitesse rolde het monster over de doellijn (20 En kort daarop weer klonk het laatste fluitsignaal. Nee, Helder kan op deze wedstrijd niet trots zijn. Grootse prestaties wer den niet bereikt, en de beide doelpun ten vermochten de toeschouwers ook al niet in extase te brengen. De beide malen dat werd gejuicht, was slechts het voorspel tot de feestavond in „Ca sino". En de spelers? Zjj hebben hun best gedaan, zonder uitzondering. Maar in de tweede klasse zullen zij even anders moeten uitpakken, dat staat als een paai boven water. Onze tweede derde klasser Is thans ook gepromoveerd; Met die mooie sportprestatie Hartelijk gefeliciteerd Zo'n vijftig vóór, en achttien tegen Is toch wel een resultaat Waarmee Helder vol vertrouwen Straks de tweede klas in gaat. Jaren is er voor gevochten; Pech, sprak ook een woordje mee Zonder dat, 't is nu gebleken, Komen er in twee jaren twee. De wagen is nu aan het rollen; Mannen, houdt de gang er in: Wie wordt eerste, eerste klassej? Span je nog eens extra in. Of het Helder is of Racing, Of allebei, da's nogal glad; Een eerste klasser moet er komen In 't belang van onze stad. A. R. En hier is dan het kranige eerste elftal van ..Helder", dat het kam pioenschap behaalde en de wit jakken naar de tweede klasse bracht. Van links naar rechts (ge knield naast trainer Slotemaker): Himpers, Boekei en Bal; daarach ter (gebogen): Beekhoven en Van der Neut; staande: Schouwenaars, Mos. Puhl, Heyster, Van der Meu len en Krab. Verder ziét men op deze foto nog grensrechter De Snaijer en (met hoed) voorzitter Wiersma. £N WIE KOMT NU de meeste lof toe bij de promotie van Helder naar de tweede klasse? Voorzitter Wiersma en zjjn mede-bestuurders? De spelers? Of misschien aan trainer Slotemaker, die zjjn eerste seizoen bij de witjakken reeds met een zo overtuigend succes zag bekroond? Laat ons niet alle hulde in de schoenen van trainer Slotemaker schuiven. Dat zou niet de juiste weg zjjn. Maar wel mogen wij zonder meer aannemen, dat hij de grondlegger :s geweest voor de prima geest in het elftal. Deze bijzondere verdienste heeft niet elke oefenmeester. De heer Slotemaker heeft intussen wel bewezen, uit het goede hout gesneden te zijn. En, over enkele maanden, breekt dan weer het nieuwe seizoen aan. Helder zal in de tweede klasse uitkomen. HRC heeft reeds ondervonden, wat dat zeg gen wil. Enthousiasme is niet voldoen de in deze hogere klas$p. De eerste wedstrijden zullen misschien ook te leurstellend verlopen. Het supporters- aantal zal wellicht afnemen, en in het elftal zullen misschien wijzigingen wor den aangebracht. Dat alles staat ,vn nieuwe tweede klasser te wachten. Nu behoeft men zich daarover niet onge rust te maken, wanneer de witjakken met HRC als voorbeeld, een inzinking in de tweede helft van de competitie weten te boven te komen. Houden wu het voorlopig daarop, met tot besluit nog een beschrijving van de feestelijk heden van gisteren. De spelers bevrijd van stof en zenu wen, werden in kalme gang naar „Formosa" gereden, waar hun een heer lijk diner wachtte. De tocht door de stad bracht duizenden mensen op de been, want voorop marcheerde het Ste delijk Muziekkorps, dat feestelijke klanken over de huizen blies. Dat was een ere-tocht voor aanvoerder Van der Meulen en zijn mannen, die gedurende cfë eerste heeft van de voetbalwedstrijd in de ogen van het publiek niet veel goeds hadden kunnen uitrichten. Die wedstrijd heeft overigens zeef grote belangstelling getrokken. Op de tribune merkte wij onder andere op burgemeester Rehorst en echtgenote, kolonel Barendregt, wethouder Van Loo en de waarnemend commissaris van politie, mr. J. Blanken. Na afloop van de wedstrijd werden de eerste harte lijke woorden gesproken door voorzit ter Wiersma, die zijn jongens felici teerde met hun trotse promotie. Ach tereenvolgens voerden nog het woord de aanvoerder van Vitesse (met een bouquet bloemen) en aanvoerder Van der Meulen Na het diner volgde in Casino een feestavond. En wat voor een feest avond' Dat was niet te beschrijven! De stemming was best. Op Zaterdag 12 Mei wordt een officiële receptie ge houden. Wij herinneren er nog even aan, dal het gemeentebestuur vanmiddag van vijf uur tot half zeven ten raadhuize een ontvangst zal houden ter gelegen heid van de verjaardag van H. M. Ko- nigin Juliana. TRAINER SLOTEMAKER Tot besluit van het winterseizoen gaf de personeelsvereniging van Open bare Werken in „Centraal" een caba retavond. Hiertoe was het in onze stad tot nu toe onbekende gezelschap „De West-Frisia's" uitgenodigd en dat het spreekwoord „Onbekend maakt onbe mind" niet altijd opgaat, bleek wel toen voorzitter Horst een geheel ge vulde zaal welkom kon heten. De leden en introducé's zullen zich overigens geen verwijt hebben gemaakt over hun massale opkomst, want er is genoten van frisse en originele humor, de hu mor van de goede soort. Na een iet wat weifelend begin met het liedje „Bijgeloof der mensen" wisten Henk Westerman en Klaas Leguit al spoe dig de juiste snaar te treffen en hier mede was tevens het contact met de zaal gelegd. Alle programma-onder delen volgden elkander in vlot tempo op en de artisten kregen ruimschoots geleeenheid hun talenten te tonen. Wh noemen b.v. Klaas Leguit in de goed gespeelde schets „Opa's ver jaardag" en niet te vergeten de koste lii'-e „Affaire Brussel", in welk schets je. Theo Oud de hoofdrol had. Trouwens, de handelsreiziger was ook volkomen voor zijn taak berekend en de char mante Miny Blankers wist met haai vlotte acteertalent het juiste effect te bereiken. Henk Westerman wekte bewondering op met enige aardige staaltjes van te lepathie. Hij wist niet alleen de afgege ven voorwerpen te omschrijven, maar ook de eigenaar op te sporen. Ten slotte willen wij de muzikale medewerker Will Böttger noemen, die die de zaal liet genieten van zijn ac- cordeonspel. En een algemeen woord van waardering voor de keurig verzorg de costumes en décors, die veel tot het slagen van het geheel hebben bijgedra gen. Na een bijzonder genoeglijk bal werd de succesvolle avond omstreeks drie uur beëindigd. Zaterdagmiddag om kwart over twee zat een kleine blonde penter net l0 gemoedelijk in de grote zandbak, druk scheppend en vormpjes vullend, a.sof kij al uren bezig was. Maar tien minuten tevoren hep h.j nog mee te dribbelen in de kinderstoet, die achter de dappere trommelslagertjes aan door Tuindorp trok. Heel de buurt mocht en moest het weten: de speeltuin ging weer open. tot heil van de jeugd en tot vreugde van de ouders. Die opening maar een heel simpele gebeurtenis. Het hek werd ontsloten, en even later had de jeugd ,1 bnit genomen van alle speelwerktuigen. Wie daaraan mocht twijfelen, moet maar eens een speeltuin binnenlopen en de kinderen een tijdje gadeslaan. En, staande bij de glijbaan, moet hij maar niet denken aan de slijtage va# de broekjes en jurkesHoogstens kan hij daaruit het advies aan d» ouders putten, hun kinderen niet d» beste kleren aan te trekken wanneer zij naar de speeltuin gaan. Het zal de jeugd niet gauw vervelen. Wie zijn eigen kinderjaren nog niet vergeten is, zal kunnen begrijpen hc- een klimkooi en een zandbak, een wip en een schommel, een draaimolen en een hobbelpaard, de rekstok en de rin. gen elke dag weer nieuw zijn voor het kroost, dat zich als bezige bijtjes be. weegt van speeltuig tot speeltuig. in de Visbuurt en in Tuindorp is het feest Zaterdag begonnen. De kinderen uit de Vogelwijk moeten nog even geduld hebben. Ook zij kunnen straks hun hart ophalen in een speeltuin, die er wezen mag. Het was niet maar „het nieuwtje dat de kinderen in zo groten getale de tuin deed bestormen. Dezelfde kleutei uit de zandbak was dat nieuwtje allang vergeten, toen hij eenmaal dat droge lekkere zand en die leuke vormpje? had gevonden. Hij ging druk aan t werk. en zijn vriendje zat naast hem op de knietjes, bouwend aan een machtig zandfort. De leden van de Speeltuinvereniging, die vorige week de lezing door de heer C. lest hebben bijgewoond, weten dat het spel voor de kinderen even belangrijk is als het werk voor de volwassene, ja mis schien nog belangrijker, omdat het op een heel ander doel gericht is. Wan neer de volwassene werkt, doet hij da' om iets tot stand te brengen. Het kind dat speelt is onbewust, maar met ontembare ijver bezig aan het oefe nen van velerlei spierfuncties en ka raktereigenschappen. Het spel is voor de vorming van de jonge mens van on schatbare waarde. Wie in het spel wei nig meer ziet dan een onschadelijke tijdpassering, of een nuttig middel om de kinderen zoet te houden, zal een speeltuin hoogstens beschouwen als een instituut dat de moeders wat arm slag geeft. De kinderen vermaken zich daar wel, terwijl zij aan moeder geen last bezorgen. Maar zo ligt het toch niet. Vooral in de moderne tijd. nu de jeugd niet meer kan beschikken over de straat als speelterrein, zijn speeltuinen on misbare elementen in de samenleving. Onder bevel van schout bij nacht A. de Boojj zal het Smaldeel 5 van Zaterdag 5 tot Vrijdag 25 Mei een oefenreis en goodwill-trip" maken naar de Oostzee. In d-e nacht van 4 op 5 Mei vertrekken Hr. Ms. lichte kruiser „Tromp" (onder bevel van de kapitein ter zee H. Bos) en de onderzeeboten Hr. Ms. .Zeehond" en „Zwaardvis" (commandanten resp. de luitenants ter zee der eerste klasse I. R. van Wely en H. A. Reitsma) uit Rotterdam. Terzelfder tijd verlaten Hr. Ms. fregatten „Dubois" en „Van Ewijck" (rosp. onder bevel van de luitenants ter zee der eerste klasse T. Brunsting en J. Bussemaker) "He haven van Den Helder. Op 9 Mei worden de beide fregatten en de beide onderzeeboten te Kopen hagen verwacht, terwijl Hr. Ms „Tromp" doorstoomt naar Stockholm, waar de kruiser twee dagen later ar riveert. Eerstgenoemde schepen blijven tot 15 Mei in Kopenhagen, de „Tromp" vertrekt op 16 Mei uit Stockholm. Het smaldeel verenigt zich in de Oostzee, waar een serie oefeningen volgt. Het is niet onmogelijk, dat daaraan ook door Deense oorlogsbodems zal worden deelgenomen. Op 21 Mei, als het smaldeel deOos'- zee weer zal hebben verlaten, wordt 't versterkt door de onderzeeboot Hr. Ms. „Tijgerhaai" (commandant de luitenant ter zee der eerste klasse J. van Nieu- wenhuizen). Dezelfde dag begeeft Hr. Ms. „Du bois" zich naar de Noorse haven Far- sund. Zoals bericht heeft het fregat dan de vier grafstenen aan boord, wel ke door de Nederlandse Oorlogsgra venstichting zijn bestemd voor de gra ven van officier-vlieger tweede klass- J. D. Dolman, sergeant-vliegtuigtele grafist K. van Tongeren, korporaal vlieger H. W. Lijn en marinier tweede klasse A Bom, die de bemanning vorm den van een Lockheed Hudson van het 320ste Squadron, welk vliegtuig in nut najaar van 1941 in de nabijheid van Farsund neerstortte. De „Tromp" en de beide fregatten worden op Vrijdag 25 Mei te Den Hel- Zeven en dertig opvoeringen van de revue ,,'t Kan nog net!" had het Gro ninger gezelschap „De WK-ers" achter de rug, toen het Zaterdag in een stamp vol Casino moest optreden op een feestavond van de Groninger vereniging ,Stad en Ommelanden". Reeds tijdens de frisse proloog bleek, dat de revue nog lang niet was „doodgespeeld". Integendeel. Alles liep gesmeerd en de grappenmakers van het gezelschap zagen kans hun scherts met zoveel plezier te lanceren alsof zij er zelf verrast over waren. De komieken van „WK" waren Geert Keizer, Hein de Viller en Thies Prins, die in menig schetsje hun talenten konden botvieren. Een char mant intermezzo verzorgde mej. Truus- je Dekker, met een zeer verdienstelijke solodans op de Bloemenwals van Tschaikowski. Temidden van alle vro lijkheid werd de ernst niet vergeten De gezongen „Herinnering" van mevr. Keizer maakte misschien juist door de tegenstelling zo'n diepe indruk, dat het één der succesnummers van de avond werd. Er waren enkele onderdelen van de show, die iets teveel werden gerekt. Zo bijvoorbeeld de proloog en de dans scène met de stewardessen. Maar voor het overige legde de leider van het ge zelschap. de heer D. van Golberdinge, veel eer in met hetgeen de VVK'ers voor .Stad en Ommelande' presteerden. Het was een vlot en beschaafd geheel, dat door allen in de zaal met veel ge noegen werd gevolgd. Voorzitter Lenstra zei in zijn ope ningswoord, dat hij aan de voorberei ding van deze avond niet had kunnen meehelpen, aangezien de dienst hem elders riep. „Ik heb er geen schuld aan," zou dat kunnen inhouden, maar ook dat was geenszins het geval. Het bestuur bleek een goede keus te heb ben gedaan, door „WK" voor de 2de maal in Den Helder te laten optreden. Pen groot aandeel in het succes had de pianiste mevr. T. Keizer—Rozema, die de revue op vaardige wijze muzi kaal omlijstte. Ook mej. Kitty Prins, het zangeresje van het gezelschap, stal de harten van de Helderse Groningers. Toen beide dames, elk gewapend met een gitaar, moderne melodietjes gin gen zingen, brachten zij de zaal tot groot enthousiasme. der terugverwacht. Dé drie onderzee boten lopen dezelfde dag te Rotterdam binnen. Ministerieel bezoek De minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, zal morgen een bezoek brengen aan Hr. Ms. „Tromp", „Du bois" „Van Ewijck" en „Tijgerhaai" die momenteel in de Parkhaven te Rotterdam liggen. Beschermheer Dat ook burgemeester mr. G. D, Rehorst het speeltuinwerk een warm hart toedraagt, moge daaruit blijken dat hij zich onmiddellijk bereid heeft verklaard het beschermheerschap van de Speeltuinvereniging „Den Helder" te aanvaarden. Gistermorgen heeft dr Libbe van der Wal voor de Humanis scbe Gen n- schap gesproken over „Humanisme en moraal". Het begrip .moraal" wilde spr. definiëren als het hele complex van opvattingen over wat goed en wat slecht is, in een bepaalde groep op een bepaalde tijd. Ieder, die een han deling keurt, is bezig met wat wij „zedelijk oordeel" noemen. Welbe schouwd oordeelt de mens ieder ogen blik in zijn leven. Het is daarbij van de grootste betekenis, welke maatsta ven hij daarbij aanlegt. De „moraal" bestaat niet alleen uit ons directe ze delijke oordeel, maar ook uit de me ningen die wij ons uit overerving, ge woonte en levenservaring hebben ver worven. Daardoor staan we tegenover een daad niet onbevangen. De moraal is geneigd, meer de daad in zijn ge volgen te beoordelen dan de g--'ndbeid waarin de daar dwerd volvoerd. Voorts kan het oordeel worden ver,roebel! door een zekere mate van eigenbelang. Een juiste maatstaf kan volgens dr. Van der Wal worden gevonden door de gerechtigheid voorop te stellen. Niet het eigen standpunt of voordeel voor opstellen. maar: een ander liefhebben gelijk zichzelve. De causerie van dr. Van der Wal werd door een korte discussie gevolgd. De bijeenkomst werd geopend en ge sloten door pianospel van mevr. Nieu- wenhuis. De zeven leden van het personeel der N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr„ die door H. M. de Koningin werden begif tigd met een eremedaille, werden Za terdagmorgen om elf uur door burge meester mr. G. D, Rehorst ten raad- huize ontvangen. De burgemeester bleek uitstekend op de hoogte te zijn van hetgeen de on derscheidenen in de loop van bijna een halve eeuw voor de gemeenschap in 't algemeen en voor het bedrijf in het oii- zonder hebben gepresteerd. De heer Rehorst zag in de getoonde trouw aan één werkkring het bewijs van de uit stekende arbeidsverhoudingen in het grote drukkerijbedrijf, waarvan hij de directie wilde betrekken in zijn welge meende gelukwensen. Achtereenvolgens reikte toen de bur gemeester de zilveren eremedaille van de Oranje-Nassau-orde uit aan de he ren P. van Strijen (chef binderij), K de Leur (chef zetterij), C. Boer (chef binderij), W. Nieuwenhuizen (handzef- ter, secretaris van de typografenbond afd. Den Helder), en de bronzen me daille aan de heren C. de Boer Jr„ Heekelaar en J. Vlam (handzetters) De heer D. J. Luyendijk, bedrijfslei der der N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr., sprak namens de directie zijn er kentelijkheid uit voor de wijze waarop De postduivenvereniging „Het Noorden" hield Zondag haar eerste wedvlucht van Dord. recht af (afstand 127 hm). Hierbij was tevens de Paasvlucht ingedeeld, waarvoor iedere lief hebber twee duiven moest aanwijzen. De vogels werden om tien uur met helder weer en west tot zuidwesten wind gelost. De eerste duif bereikte haar hok om 10.41.58 uur. niet ten gemiddelde snelheid van 85 km per uur. De uitslag san de Paasvlucht was- 1 c Bontes, 2. C Kos, 3. J. Buis, 4. Gebr. Ham-' 8 T l ir oS' p<»t. 7- A. Rie veld, 8. T J Ko, 9. G. de Wit, 10. J. M.nsh.n- den, 11. J. Barendrecht, 12. J Geus, 13 C Buis, 14. G. Buis, 15. J. van Doom. ie] l! Schoonhoven, 17. W. Manshanden, 18. Witten- herg, 19. W. Pluymers, 20. J. van Hoek, 21. M. Nellestein. De liefhebbers moeten denken aan de loze atslag; geen twee ringen ia ren busje. de burgemeester de onderscheidingen had uitgereikt en de sfeer waarin dit mocht geschieden. Ook uit naam van zijn collega's vertolkte de heer K. de Leur in een gloedvolle speech de dank baarheid voor de onderscheidingen, die zij terecht konden beschouwen als een vorstelijk blijk van waardering voor hun plichtsbetrachting en bekwaamheid Onder het genot van een kopje kof fie en een sigaar praatten de burge meester en zijn gasten nog een kwar tiertje na over de lusten en lakten der typgrafie, en de sociale veranderingen die zich in deze bedrijfstak hebben vol trokken. De beide Engelse oorlogsbodems, die aan de oefening „Achilles" hebben deelgenomen, H.M.S. torpedobootjager .Opportune" en H.M.S. fregat „Bleas- dale", zijn gistermiddag om half twee vertrokken. De Nederlandse kustvaarder „Ge- zina", onderweg van Scheveningen naar Ado (Finland), heeft gisteren Nieuwediep aangedaan. Het is morgen hoog water om 4.15 en 16.10 uur en laag water om 9.45 en 22.55 uur. Door de Intendant Zeemacht Ne derland zal op Dinsdag 15 Mei worden aanbesteed de levering van rund- en varkensvlees aan de Kininklijke Ma rine gedurende de maanden Juni en Juli 1951. Ter gelgenheid van Koninginnedag geeft het Stedelijk Muziekkorps onde- leiding van de heer D. H. Steinroi» vanavond om acht uur een openlue concert in het Julianapark. Eerst word" het Wilhelmus gespeeld, en dan een mars van Alford de ouvertur „Yelva" van Reissiger. Het ieeste J programma wordt voortgezet met wals „Lotusblumen" van Ohlsen en^" fantasie uit .Der Freischütz' van von ber. De toehoorders zullen dan in w derner sferen worden gebracht me Populaire „Stardust" van Carm J waarna tot besluit van het conce't volledige taptoe, met tamboers, P'JP en hoornblazers, za' worden uitgev"

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2