RIBFLUWEEL ESKA.. 4 aan de top T. C. Govers Gevallenen van Marine en Koopvaardij op waardige wijze herdacht Steunt de Stichting 1940-45! Deense biologen brachten bezoek aan het Zoölogisch Station Stille Tocht en herdenkingsdienst Naiionale plechtigheid op hei Havenplein Meer dan fwiniig kransen en vele bloemstukken Friis de Zwerver'' sprak in de Nieuwe Kerk Kranslegging bij twee monumenten Aanbevelend woord van de Burgemeester Inktvissen als belangrijk studieobject Herdenking op de Werf Drie corpsen vergezellen vanmiddag de jeugd „Winnubst" geeft vanavond een tentconcert £IU twttcje MEUBELEN VITRAGE LOPERS TAPIJTEN enz. Helders Mannenkoor nu Maandag in de aether „De Gup" twee jaar IN HET KORT ZATERDAG 5 MEI 1951. „Wy zijn hier niet byeen gekomen om bepaalde acties te gedenken, maar wel om onze kameraden te herdenken die in de stryd zyn gebleven," aldus de Commandant Zeemacht Nederland, de schout bij nacht C. W. Slot, tydens de gistermorgen op het Havenplein gehouden nationale herdenking van alle gevallenen van de Koninkiyke Marine en de Koopvaardy. De aanwezigheid van vele hooggeplaatste militaire en burgerlijke autoriteiten zette zeer veel luister bij aan de indrukwekkende plechtigheid, die door een groot aantal leden van het marinepersoneel en enige honderden burgerlijke genodigden werd bygewoond. Terwyi de Marinierskapel gedragen muziek speelde, wer den niet minder dan twee en twintig kransen aan de voet van het monument „Voor hen die vielen" gelegd, waarna nog bloemen werden gelegd door enkele nabestaanden van gevallenen. Toen om vijf minuten voor elf de vlag by het monument halfstok werd gehesen, hadden verscheidene auto riteiten reeds hun plaats in het per fect opgestelde carré ingenomen. Wij zagen de generaal-majoór J. G. War- ringa, de generaal-majoor vlieger S. Mante, de luitenant-kolonel De Gre- vel, de kolonel der mariniers L. Lan- geveld, de heer P. de Bats als ver tegenwoordiger van de Inspecteur- generaal van Scheepvaart en burge meester mr. G. D. Rehorst van Den Helder. Voorts waren verscheidene deputaties en afgevaardigden van verenigingen aanwezig. Vergezeld van de kapitein-luite nant ter zee C. W. Th. baron van Boetzelaer (adjudant van H.M. de Koningin), jhr. S. G. van Weede (plaatsvervangend directeur-generaal van Scheepvaart) en de kapitein ter zee G. N. H. baron van Till (verte genwoordigend de Inspecteur-Gene raal der Koninkiyke Marine), en verwelkomd door de eerste maten van het „Wien Neerlands Bloed", betrad om klokke elf uur de Com mandant Zeemacht Nederland het terrein van de plechtigheid. Het mili taire ceremonieel, waarbij de com mando's werden gegeven door de ka pitein ter zee F. H. M. van Straelen, verliep op een wijze, de Koninkiyke Marine waardig. Hun offer een voorbeeld. In zijn herdenkingsrede stond schout bij nacht Slot in het bijzonder stil bij de bemanningen van de Ne derlandse onderzeeboten, die in de tweede wereldoorlog zijn gebleven en waarvan nimmer enig spoor werd gevonden. „Ze behoren tot de grote groep ge vallenen, waarvan wij nog steeds niets meer kunnen zeggen dan dat éne woordje, dat in de oorlog zovele familieleden en kameraden de eerste grote schok bracht, namelijk vermist. Het lqkt niet waarschijnlijk, dat wij over hen ooit nog nadere berichten zullen krijgen en daarom acht ik het gepast, hen ditmaal speciaal te ver melden," aldus de Commandant Zee macht Nederland. De schout by nacht wendde zich tenslotte tot de jongere leden van het marinepersoneel: „Van u in het byzonder wordt verwacht, dat u zich het offer van hen die vielen waardig zult tonen, en dat u er zich op voor bereidt om datzelfde offer te bren gen, als de handhaving van de eer en de onafhankelijkheid van ons va derland dat ooit zullen eisen." De koopvaardij. Namens de Directeur-generaal van Scheepvaart voerde vervolgens jhr. S. G. van Weede het woord. Deze schetste de zeer bijzondere positie, die de koopvaardij in oorlogstyd in neemt. De bemanningen van onze Nederlandse koopvaardijschepen heb ben getoond, zich volledig aan de oorlogsomstandigheden te kunnen aanpassen. Zg moesten soms grote ontberingen lgden, maar de geest bleef ongebroken. De mannen van de koopvaardy hebben meegestreden, met inzet van hun gehele persoonlijk heid, en enige duizenden hunner heb ben het hoogste offer moeten bren gen. „De ernst der tijden doet eens te meer beseffen, hoe groot de beteke nis van hun offer is geweest," zo be sloot jhr. Van Weede. Zelfcritiek noodzakeiyk. Met de uitspraak „Een volk dat zyn verleden vergeet, verspeelt zijn toekomst" ving de hoofdvlootpredi- kant, ds. J. H. Sillevis Smitt, zijn rede aan. Hij herinnerde aan het grote leed, dat het heengaan van dui zenden heeft gebracht in de kring van. hun familie en vrienden. „God alleen weet de mate van dat leed. Wy moeten Hem ervoor dan ken, dat Hij het gebed van duizenden heeft verhoord en ons de vrijheid her geven heeft. Zy die heengingen, heb ben gestreden tegen de geest van leugen, hebzucht en machtswellust die in de wereld was gaan heersen. De stryd der wapenen bracht ons de overwinning, maar de geest van leugenachtigheid en egoïsme is nog niet uitgeroeid. Ik ben minder bang voor de vijand buiten onze landsgren zen, dan voor die binnen ons aller hart. Een herdenking als deze is zin loos, en dus een leugen, wanneer by ons de zelfcritiek ontbreekt," zei ds. Sillevis Smitt. Ten slotte bracht de hoofdvloot- predikant de data 3 en 4 Mei met elkaar in verband. „Op de dag na Hemelvaart herdenken wij degenen, die hun leven offerden voor onze vrij heid. Het hoogste offer, waartoe ooit een mens bereid kon zyn, werd wel bewust en zuiver gebracht door Jezus Christus, wiens doorboorde handen daarvan getuigen. Die doorboorde handen zijn zegenend over de wereld Uitgespreid en hebben de macht van de boze reeds overwonnen," aldus ds. Sillevis Smitt, die vervolgens voor ging in het Onze Vader. Nadat een minuut stilte in acht was genomen en door de Mariniers kapel het Wilhelmus was gespeeld, werd tot de kranslegging overge gaan. Onder de tonen van „Ases Tod" legden achtereenvolgens Baron van Boetzelaer, schout by nacht Slot en jhr. Van Weede een krans bij het monument. Eenzelfde hulde aan de nagedachetnis der gevallenen werd gebracht namens de Koninkiy ke Landmacht en de Luchtmacht, en door burgemeester Rehorst namens het gemeentebestuur van Den Hel der. Het grasperk aan de voet van het monument was beladen met een ryke bloemenschat toen ook kransen en bloemstukken waren gelegd na mens de Vereniging van Marine-offi cieren, de Vereniging van koopvaar- dykapiteins, de V.B.Z., de Contact commissie Werknemers Koopvaardy, de gemeentelyke Zeevaartschool, het personeel der Rykswerf, het Karei Doormanfonds, het Prinses Margriet fonds, het Marine-sanatoriumfonds, de stichting Pelita, de Marine-onder officiersclub, de Algemene Militaire Pensioenbond, de Koninklijke Neder* landse Bond van Oud-onderofficieren, de Nederlandse vereniging van oud onderofficieren bij de zeemacht en de reddersvereniging „Moed, Volhar ding, Zelfopoffering", en door enkele nabestaanden. Met een kort woord van dank aan alle aanwezige autoriteiten, afge vaardigden en belangstellenden ein digde schout by nacht Slot deze in alle opzichten waardige en stijlvolle nationale herdenking der gevallenen van de Koninklijke Marine en de Ne derlandse Koopvaardy. Toen over het gehele land, gisteravond om klokslag acht uur, de twee minuten van volstrekte stilte aanvingen, stonden enige duizenden stadge noten zwygend in de nabyheid van het Verzetsmonument. Het gekrakeel van de kraaien in het Julianapark en het getjokker van een botter op het Mars diep accentueerde slechts de bijna onnatuurlyke rust en bewegingloosheid van de samengestroomde menigte. Juist voor de werfsirene het sein voor de stilte had gegeven, was door burgemeester mr. G. D. Rehorst een krans gelegd namens het gemeentebestuur van Den Helder. Enkele minuten later legde ds. F. Tollenaar een krans namens de Vereniging van oud-Illegale werkers. Tenslotte werd een bloemenhulde gebracht door freule E. van Beeck Calkoen, de zuster van de beeldhouwster van het monument, door een deputatie van de padvindery en enkele familieleden van gevallen verzets mensen. Deze korte plechtigheid vond plaats aan het eind van de Stille Tocht, waaraan door omstreeks dui zend stadgenoten werd deelgenomen. De tocht leidde langs het Vliegermo nument in de Tweede Vroonstraat, waar een ogenblik halt werd gehou den. Uit naam van de V.O.I.W. wer den daar bloemen gelegd. Opvallend was de talrijkheid van het publiek langs de route. Vele burgers bleken de Stille Tocht als een interessant kijkspel te beschouwen, wat overi gens van een pyniyk gebrek aan fijn gevoeligheid getuigde. Het laatste deel van de tocht werd onder het droefgeestige gelui der kerkklokken afgelegd. Precies op tijd arriveerde men bij het Verzetsmonu ment, waar reeds een grote schare belangstellenden was samengeko men. De plechtigheid had een zeer ordelijk verloop, wat ertoe bijdroeg om de sfeer van bezinning en her denken te verdiepen. Er werd niet gesproken en men ging na het leg gen van het laatste bloemstuk uiteen. In de Nieuwe kerk. Nadat „Winnubst" ter inleiding ge wijde muziek ten gehore had ge bracht, begon om half tien in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat een herdenkingsdienst, die onder meer werd bygewoond door burgemeester Rehorst en echtgenote, de Comman dant Maritieme Middelen, kolonel Kommer, en de waarnemend com missaris van politie, mr. J. Blanken. In deze plechtige samenkomst werd medewerking verleend door het Koninklijk Helders Mannenkoor, mej. Annie Sinjewel en ds. F. Slomp (Frits de Zwerver). Na een wel komstwoord van ds. Tollenaar, zong het Mannenkoor enkele toepasselijke liederen. Mej. Sinjewiel droeg vervol gens voor „Vergeten helden" en „In Memoriam". Ds. Slomp sprak daarna herden kingswoorden, waarin hij zich voor namelijk tot de jeugd richtte. Hij stelde de vele gevallenen ten voor beeld, en bracht de illegale werkers vooral dank voor hun geestelijke strijd, die uiteindelijk voorkwam dat de bezetters Nederland konden over winnen. De dienst werd besloten met het eerste en zesde couplet van het Wil helmus, dat door de talrijke aanwe zigen werd meegezongen. Gaarne geven wij aan de Burgemeester van onze gemeente, mr. G. D. Rehorst, de gelegenheid om in onze kolommen een woord te schryven ei aanbeveling van de Mei-actie der Stichting 1940'45. Dezer dagen zal te Den Helder wederom gecollecteerd worden door de Stichting 19JfO'45. Ben warm woord van aanbeveling voor deze collecte is zeker op zijn plaats. Naast hetgeen door de overheid gedaan wordt voot de nabestaanden van hen, die in de oorlogsjaren voor de goede zaak i an het verzet zijn gevallen, verricht de Stichting prachtig werk. Hierdoor kan plaats vinden een welkome en ook dikwijls noodzakelijke aanvulling van hetgeen wit anderen hoofde wordt gedaan. De tijd gaat snel en de herinne ringen aan de verschrikkelijke oorlogstijd beginnen te verbleken, vooral bij allen, die met de hunnen behouden hebben mogen blijven. Daarom is het goed in deze dagen, elf jaar na het uitbreken van de oorlog, even bij deze dingen stil te staan en te gedenken degenen, die voor het verzet grote offers hebben gebracht, dikwijls dat van hun leven. En laten wij allen in deze gedachtengang het werk der Stichting 1940'45 ondersteunen door haar collecte tot een succes te maken. De Burgemeester, REHORST. In de afgelopen week heeft een tweetal Deense biologen voor studie-doel einden een bezoek gebracht aan het Zoölogisch Station der Nederlandse Dierkundige Vereniging aan de Buitenhaven. Het waren dr. E. Krogh, die verbonden is aan de medische faculteit van de Universiteit te Aarhus, en zyn assistent de heer H. Sögaard. Beide heren, die met een jeep onderweg zyn naar Tunis, hebben inmiddels hun reis voortgezet. Over enige maanden zullen zy op de terugreis naar Denemarken opnieuw Den Helder aandoen, om een collectie levende inktvissen mee te nemen. Dr. Kogh maakt op het ogenblik studie van het vraagstuk, hoe de voe dingsstoffen in het lichaam worden opgenomen. Een gedeelte van het voedsel, dat een levend organisme tot zich neemt, wordt verbruikt voor de opwekking van energie. Naast dit betrekkelijk snel verlopende verbran dingsproces is er het zeer langzaam plaats vindende opbouwproces, waar voor eveneens voedingsstoffen nodig zijn. De medische wereld is nog niet volledig op de hoogte van de wijze, waarop dit bouwproces verloopt. Men weet, dat een lichaam groeit, ten gevolge van de celdeling en de groei der individuele cellen, en voorts dat in een levend organisme voortdurend cellen afsterven en nieuwe worden gevormd, maar hoe dat alles precies gaat is nog steeds een belangwek kend studie-object. De beide Deense onderzoekers ma ken bij hun arbeid op dit gebied dankbaar gebruik van de omstandig- Gistermiddag na beëindiging van de werktyd werd op de Rykswerf een korte plechtigheid gehouden bij de ge denksteen, welke indertijd werd aan gebracht ter nagedachtenis van het werfpersoneel dat in de oorlogsjaren het leven liet. Door de directeur, de Kapitein ter Zee van de Technische Dienst S. G. Barendregt, werd namens het personeel een krans gelegd, nadat een mannenkoor, onder leiding van de heer D. Ploeg, een koraalmelodie had gezongen, gevolgd door een minuut stilte. Voorts werd een bloemenhulde gebracht namens het personeel van enkele werkplaatsen en door een aan tal familieleden. Het koor zong nog „Ecce quomodo moritur", waarop Kolonel Barendregt de talrijke aan wezigen bedankte voor hun belang stelling. heid, dat in het lichaam van de inkt vis een buitengewoon grote zenuw knoop aanwezig is. De cellen hiervan zijn meer dan een centimeter groot. Door de proefdieren te voeren met radio-actieve voedingsmiddelen, kan worden nagegaan waar de opgeno men stoffen in het lichaam blijven. Het vergt een studie van vele maan den om gewaar te worden, hoe de voedingsstoffen, die op één plaats in de zenuwknoop van de inktvis wor den opgenomen, verder over de ze nuw worden verdeeld. De inktvissen, die men by het on derzoek nodig heeft, zijn aan de Deense kust niet levend te krijgen. Nadat de heren Krogh en Sögaard in Tunis proefnemingen mèt de al daar gevonden inktvissen hebben verricht, keren zy naar Aarhus terug om het werk met „Helderse" inkt vissen voort te zetten. Mosselen l.p.v. filters. Tijdens hun bezoek aan Den Hel der hebben beide biologen met be langstelling kennis genomen van de ideale methode waarop het water in de aquaria van het Zoölogisch Sta tion wordt ververst. Zo men weet wordt het water onmiddellijk uit de Buitenhaven betrokken. Het behoeft niet, zoals overal elders wel het ge val is, te worden gefilterd, daar het slib uit het zeewater wordt geabsor beerd door mosselen die in de toe- voergoten leven. Zo juist ontvangen in alle modekleuren SPOORSTRAAT 103 ZIET OOK DE ETALAGE SP00RSTR. 96 HENDRIK. Gistermiddag is deze Gra- dus op visite geweest bij Hen drik van Urk, die zijn vijftig jarig jubileum vierde als vis- venter. Als men de leeftijd van de heer Van Urk in aan merking neemt (hij is een en zestig), dan begrijpt men wel dat hij nog maar een joch was, toen hij er voor de eerste maal met zijn viskar op uit trok. En, inderdaad, Henkie van Urk was nog geen twaalf jaar, toen hij op eigen kracht de wereld inging. Dat was op 4 Mei 1901. En gisteren zat hij dan in zijn gezellige wo ning aan de Binnenhaven, te midden van bloemen en familieleden. Zo'n praatje met een jubi laris leidt altijd tot herinne ringen. Onze visventer komt er eerlijk voor uit, dat hij bij zijn werk niet alleen liefde heeft gegeven, nuiar ook heeft ontvangen. Al heel jong kwam Hendrik (uit hoofde van zijn beroep) in kringen tcrecli', die nodig verbetering behoefden. Hij knoopte dat in zijn oren, en dacht: „Als ik gen op sociaal werk, vooral ten behoeve van Marine-sche pelingen, die met moeilijk heden te kampen hadden. De heer Van Urk sloot zich aan bij de Nederlandse Midder- nachtzendingsvereniging, en kreeg toen de gelegenheid om als maatschappelijk werker be langrijk sociaal werk te ver richten. In de oorlog werd de vereniging opgeheven, maar na de bevrijding ging men met nieuwe moed aan de ar beid in de vereniging „Zeden- opbouw". Volgend jaar zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de heer Van Urk zich voor deze verenigingen begon te geven. Men verzocht hem in 1927 zelfs, om de leiding op zich te nemen over het „Zeemanshuis", waar schepe lingen zonder enige verplich ting de nacht konden door brengen. Aan dat Zeemans huis, dat tijdens de bezetting werd opgeheven, bewaart Hendrik van Urk de prettigste herinneringen. „En het ware te wensen," zo zei hij gisteren,' „dat het Zeemanshuis er nog was!" Toch zette de heer Van Urk zijn werk voort. Hij ging ge zinnen bezoeken, en nodigde matrozen uit om eens bij hem aan te kloppen. En niet zel den leidden deze bezoeken tot een beter inzicht van de be trokkenen, die aan de Binnen haven zo gastvrij werden ont- SPEECHES. Jubilaris Van Urk was gister morgen nauwelijks op de Vis- afslag gearriveerd, of de vlag werd gehesen. De waarne mend-directeur, de heer Bak ker, was de eerste die Hen drik feliciteerde met zijn jubi leum. Daarna voerde collega Triest (de voorzitter van „Ons Belang") het woord. De derde spreker was de heer Van Loo, die Van Urk in dé eerste plaats namens het Gemeente bestuur zijn gelukwensen aan bood. Natuurlijk waren er bloemen! 's Middags bleek wel, dat de heer Van Urk zeer veel prijs stelde op de woorden van de heer Triest. Gradus kreeg nog te horen, dat Hen drik van Urk zelf zeven jaar voorzitter was van de vis- détailhandel „Ons Belang". En van 1940 af is hij reeds 2e voorzitter! SPEELGOED. De 6-jarige Tonny Mud was erg trots op een ijzeren spoor wagen en twee kiepwagentjes. waarmee hij zo heerlijk kon spelen. Maar op Koninginne dag ging hij er mee in het zand zitten. En toen kwam hij op de gedachte, zijn speel goed door een kapot gaas in een tuin te gooien. En toen kon hij er niet meer bij, want het lag tussen een schot en een schutting, 's Avonds zag zijn moeder het nog liggen, doch de volgende morgen was het spoorwagentje verdwenen. Waarschijnlijk hebben passe rende kinderen Tonny's wa gentjes meegenomen. De arme jongen mist zijn wagentjes verschrikkelijk, en zijn moeder weet zich geen raad. Zij vroeg nu aan Gradus, of hij een stukje kon schrijven, dat dan misschien zou leiden tot het terugbrengen van het ver miste. En hier staat dat stukje dan. Men kan Tonny's speel goed op het kantoor van de Helderse Courant afgeven. Gradus zorgt dan wel, dat Tonny het netjes terug krijgt. Vanmiddag om vier uur vertrekken de Helderse Jeugdverenigingen van het Stationsplein voor een korte mars door de stad. Bij het gemeentehuis zal worden gedefileerd voor Burgemees ter en Wethouders. De muziekcorpsen die aan deze tocht deelnemen, zyn het „Helders Fanfarecorps", het corps van het Leger des Heils en „Winnubst". De leden van het Fanfarecorps moe ten om half vier aanwezig zijn by de school in Tuindorp. Het corps van het Leger des Heils verzamelt zich, ook om half vier, bij de Ooievaarstraat/ Fazantenstraat. „Winnubst" stelt zich op de speelplaats van de R.K. Meis jesschool aan de Javastraat op. Even eens om 3.30 uur. Onder leiding van de heer H. B. Schenkels geeft de Harmoniekapel „Winnubst" Zaterdagavond van acht uur tot half tien een concert in de muziektent Julianapark. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Wilhelmus (Marnix van St. Alde- gonde), 2. Vredeslied (arr. H. B. Schenkels), 3. Champion-mars (Ord Hume), 4. Ouverture „De zwarte diamant" (Fr. Popy), 5. Wiener Burger (Ziehrer), 6. Een avond by (Paul Lincke), 7. Janmaat, quadrille (Jac. Koning), 8. Neder landse school- en volksliederen, pot pourri (F. Jakma), 9. Mars-finale. van uw woning kan door ons worden verzorgd. Specialiteit voor de inrichting met BLANK EIKEN WONINGINRICHTING KONINGSTRAAT (Ingezonden Mededeling). Maandagmiddag om half één zal men door de radio het Jubileumcon cert kunnen beluisteren, dat het Koninklijk Helders Mannenkoor op 4 April in de Nieuwe Kerk heeft ge geven. Een gedeelte van dit concert althans, want de uitzending, die on langs werd uitgesteld, duurt tot tien minuten voor één. Op 17 Mei zal het twee jaar gele den zijn, dat de aquarium vereniging „De Gup" werd opgericht. Ter gele genheid van dit bescheiden jubileum wordt op Zaterdag 5 Mei een feest avond gegeven in „Centraal", Ko ningstraat. De verzorging van het programma werd toevertrouwd aan een Helders gezelschap met de opti mistische naam „Lach en vergeet". De avond kan tegen een lage entrée- prijs door belangstellenden worden bijgewoond. KORT. Heel in het kort nog twee kleinigheden van totaal uit eenlopende aard. Eerst dit: in de Oostslootstraat werden dezer dagen twee poesjes ver giftigd. Nu kan deze Gradus zich indenken, dat niet ieder een van katjes houdt. Maar het geeft geen pas, zich er op een dergelijke manier van te ontdoen. Tot besluit het volgende kleinigheidje op sportgebied: Debo heeft Woensdagavond de tafeltennissers van de Mar- mag met 10—7 verslagen. De Mar.-magazijnen misten Lee man, anders hadden zij wel licht een gelijk spel kunnen behalen. GRADUS. HENDRIK VAN URK vijftig jaar achter de viskar De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Hel der waargenomen door de artsen J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, tele foon 2981, en mevr. T. Schrauwen- Monshouwer, Timorlaan 8, telefoon 2707. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 125, tele foon 2581. De Christelijke vereniging „Ze- denopbouw" houdt vanmiddag van vier tot vijf uur haar wekeiykse spreekuur in de ULO aan de Vis markt. Predikbeurten Julianadorp: Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.15 uur ds. J. Hartkamp. Morgenochtend om tien uur be gint op de velden aan de Meeuwen straat het jeugd-Vuurtorentournooi van de hockeyclub „Hermes". Ter ge legenheid van het tienjarig bestaan wordt 's avonds om acht uur in „For- mosa" nog een soirée-dansante ëe' geven. Op Woensdag 9 Mei om acht u. organiseert de Marinesportverenigin? „Zeemacht" in „Centraal" bokswed strijden. Behalve leden van de Marine komen boksers van „De Ring" 111 actie. Van der Meulen van „Helder speelt dit weekend in Amersfoort ui het Nederlands politie-elftal tegen een militair elftal. Nagekomen predikbeurt Ned- Herv. Gemeente: Nieuwe Kerk, 1°^ uur ds. C. J. Rasch; Palmstraat, 1" uur ds. J. Borghardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huisduinen, 19 uur W. J. de Hoest; Julianadorp, 19.30 uur ds. H. J. Trommel; Callantsoog, 10uur ds. H. J. Trommel. Op Dinsdag 8 Mei bestaat de t J. J. Vermeulen, de Vivo-winkel aan de Visstraat, hoek Jan in 't Veltstraai, een kwart eeuw. In de zaak woru 's middags van drie tot vyf uur ee receptie gehouden. Wegens ziekte van de secrevv. resse wordt het secretariaat van afdeling Den Helder der Nederland» Vereniging tot Bescherming van 1 ren voorlopig waargenomen door heer R. Duinker, Kerkgracht 12-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2