OP IEDERS Harde werkers moeten beloond worden! BELOOF J. F. Beemsterboer Stad en Omgeving Interessante wandeling door het hetoudePompeji Geen ingrijpende wijzigingen „Kunst aan het Volk" gaf een zeer prijzenswaardig concert DANSEN uw Kinderen 'f'W Het vaandel is weer terecht! FORMOSA Het gebeurde in Nieuwediep Bridge-drive ten bate van het zwakke kind „Blauwe week" tegen het alcoholmisbruik ONDER ONS GEZEGD ORANJEBOOM MER! Lezing voor het Nederl. Klassiek Verbond Tussen Haaks en Kuifje Helderse prijswinnaars in Solex-rallye Biljartevenementen op komst De actie „Storm" Amerikaanse slagschepen naar Europa De (Tromp" in Stockholm Tweede wedvlucht van „Het Noorden" De zomerdienstregeling yw/fr- PREDIKBEURTEN Julianadorp Diploma's van de Lagere Landbouwschool Korte berichten Urk Regeringsnota gevraagd over televisiebeleid Oliebrand in Oostenrijk V*f.lï>AG 11 MEI 1951 Het is opvallend, hoe de arbeiderszangvereniging „Kunst aan het volk" in de betrekkelijk korte tijd, die verlopen is sinds de laatste uitvoering, vooruit is gegaan. Ook het aantal leden is gestaag groeiende, al kunnen wij niet verhelen, dat het aantal mannelijke leden wat aan de lage kant is voor een gemengd koor. Het progrmma, dat in Casino werd uitgevoerd, was in zekere zin een bont aller lei: strijdliederen, opera-melodieën en gedegener werken werden gezongen, zo dat er voor het zeer gevarieerde publiek veel aantrekkelijks te beluisteren viel. Met genoegen zal men ook terugdenken aan het optreden van d-; beide solisten, mej. Tonny Verschoor (sopraan) en de vijftien-jarige Jan Beenders (jongens sopraan), beiden uit Haarlem. Alleen 2e Pinksterdag Na het openingswoord van de voor zitter, de heer A. Welboren, stapte de heer Steenlage naar voren. Deze ver telde over een mysterieus pak, dat sinds 1946 in een kast van het gebouw van de H.B.B. aan de Zuidstraat had gestaan. Het was gekomen toen alle man druk bezig was met de inrichting van het gebouw en niemand had er enige aandacht aan geschonken Het was in een kast verzeild geraakt en het slot van die kast raakte defect, met als gevolg dat „het pak" vergeten werd tot het bij de periodieke schoon maakbeurt te voorschijn kwam. De heer Steenlage droeg deze gehele geschiedenis in detectiveverhaal-stijl voor, zodat toen nog niemand wist .vat dat „pak" toch wel bevatte. Van ach ter uit de zaal werd de inhoud ervan naar voren gebracht. Het bleek het vaandel te zijn. dat tijdens de bezetting in de kelders van het N.A.F. in Am sterdam terecht was gekomen. De „tand des tijds" had er wel ietwat aan geknaagd, maar het is op te knappen. De voorzitter wist „zo onverwacht geen passend dankwoord te zeggen en besloot het koor het Vaandellied te la ten zingen als dank voor de behouden terugkeer van het verloren gewaande vaandel. Al was er dan ook niemand, die het vaandel verwachtte, een stan daard daarvoor was door vooruitzien de geesten aan de zijkant van het to neel geplaatst. Het concert De directeur, de heer A. J. A.nsz, kan tevreden zijn over het peil, waar op hij in zo betrekkelijk korte tijd iet koor heeft weten te brengen. Wij ge loven gaarne, dat een nieuw lid „nog niet kan zingen" en dat er enige tijd overheen gaat aleer hij of zij tot dra gelijke prestaties komt. Doch de kern van het koor moet wel goed zijn, want de vele nieuwelingen die er in de laat ste tijd zijn bijgekomen bleven keurig in het gareel. Alleen moet ons van het hart dat de sopranen de strijdliederen wel wat al te fors zongen. Toegegeven dat een strijdlied een strijdlied is en geen concertwerk, wij geloven toch dat door de hoge noten iets in volume te temperen het oor aangenamer gestree,d zou worden. Dat het koor overigens in het pia nissimo zeer goed is. werd weer bewe zen bij het zingen van de naar onze mening twee beste stukken van deze avond, het „Ave Verum" en „Vrede' Zoals wij reeds opmerkten is het jam mer dat niet meer mannen zich geroe pen voelen met het koor mee te wer ken, ongetwijfeld zou de stemverdelieg dan veel beter tot haar recht komen. Met. waardering kunnen wij ook ver melden het ..Kerkkoor" uit „Ca- valleria Rusticana" voor koor en so praan. Dit moeilijke werk. dat hier en daar niet helemaal in het gehoor utt werd feilloos uitgevoerd De solisten De gast-soDraan, mej. Tonny Ver schoor uit Haarlem, heeft met haai warm-getimbreerde stem een goede in druk gemaakt op het Helderse publiek Naar onze smaak was Berceuse de Jo celyn" van Godard een hoogtepunt /an deze avond maar ook het operette! ied „Du solist der Kaiser meiner Seele sein" werd door het publiek zeer naar waarde geschat. Als toegift zong zij nog het „Zie hoe het vriend'lijke zon licht", een prettige en gewaardeerdp Een betonvlechter. die aan de Buitenhaven werkzaam is. kwam bij de politie vertellen, dat hem een briefje van f25 was ontstolen. Het geld moet tussen 30 April en 2 Mei zijn weggenomen uit een portemon naie. die was opgeborgen in een pan talon. De keet. waarin het kledingstuk was opgehangen had men niet afge sloten. De berijder van een bromfiet- verleende op de hoek Lorentzstraat— Brakkeveldweg geen voorrang aan een van rpehtc Irornrn'Sö „a„conpnallto Hel fietsje werd gekraakt en de man inpi epi irYti'» naa? „nrPe-, "vergphracht Daar bleek, dat hij er met een schaaf wond aan het hoofd was afgekomen De 22-jarige glazenwasser Van R is aan de Burgemeester Houwingsinge van vier meter hoogte gevallen door dat de ladder weggleed Hij wilde de goot grijpen, maar dat mislukte Eer waeliin hrak ziin val. zodat het onge ItiV «vonderwei afliep Hij klaagde over oijn in de rug en werd ter obser vatie in het gemeente-ziekenhuis op genomen Zijn toestand geeft geen re(ten to4 angerustheid. Eer teen van de LSK kwam op de hoek Julianapark—Keizerstraat in conflict met een personenauto, die rechtsaf de Spoorstraat wilde inslaan Dp bestuurder van het militaire wa pentv had voorran"' moeten verlener Beide auto's liepen lichte schade op 'tfiarig iongetje uit de Dah lj8e» leeft on het Dolitiebureau een leru-'—ande in ontvangst moeten nr- omdat hij in de Lorentzstran' de riazpn mantel van een lantaarn had stukgegooid. afwisseling in dit programma van overwegend buitenlandse zang. Voor de vijftienjarige jongensso praan, Jan Beenders, hebben wij niets dan lof. Verwacht u geen over -t paard getild wonderkind, het is een doodgewone jongen die als (leerling stucadoor zijn dagelijks brood verdien4 Wij hadden af en toe de indruk dat hij iets geforceerd zong, doch dit kan mak kelijk een gevolg zijn van zijn ziek- zijn: hij lag 's morgens nog in oed, maar heeft alles op alles gezet om 's avonds in Den Helder te kunnen zin gen." Een enthousiaste zaal dankte tel ken male met klaterend applaus voor ieder nummer dat hij bracht. Wij wil len hier speciaal vermelden ..Liebster Herr Jesu" van J. S. Bach en „Santa Lucia". Koor, dirigent en solisten kunnen over deze avond tevreden zijn. Zij hebben een dankbaar publiek laten ge nieten van goede zang. Door alle plaatselijke bridgeclubs wordt gezamenlijk een drive georga niseerd ten bate van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstellingsoor den en gezondheidskolonies. Van ma rinezijde werd voor deze drive, die op Maandagavond 28 Mei zal worden ge houden, de Marineclub aan de Hoofd gracht belangeloos ter beschikking ge steld. Men zal zich herinneren, dat enige maanden geleden in hetzelfde gebouw de zozeer geslaagde drive ten bate van de zes militaire fondsen werd gehouden. De bridgers kunnen er op rekenen, dat ook ditmaal de belang stelling weer groot zal zijn. Het or ganiserend comité moest met het oog op de beschikbare ruimte het aantal deelnemende paren op maximaal hon derdtwintig stellen. Het inschrijfgeld werd bepaald op een rijksdaalder per paar, welk bedrag bij de aanmelding moet worden voldaan. Men kan zich laten inschrijven bii de heren C. k.aas- land, Reigerstraat 35 en C. van der Leek. Soembastraat 61. (Advertentie, Ing. Med.) Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het Helders Drankweercomité tot het opnemen van een woord ter aanbe veling van de „Blauwe week". Het stukje werd ondertekend door de heren C. J. Bijlsma en H. J. Marinus. resp. voorzitter en secretaris van het Helders Drankweercomité. Zij schre ven ons als volgt Ze hangen weer voor de ramen, de platen ter aankondiging van de collec te tot redding van drankslachtoffers. Afgebeeld staat een-man, die in gedach ten zijn onschuldige kinderen ziet, wier geluk bedorven wordt door zijn mis bruik van alcohol. En 't grijpt hem zo aan dat hij zijn glas in stukken gooit. Zo sterk is hij nu, hoevelen echter wil len ook, doch kunnen de verleiding niet weerstaan en grijpen opnieuw en telkens weer naar het glas, daarbij in hun roes vergeten, hoeveel ellende de alcohol teweegbrengt. Naar scha4ting zijn er in Nederland ruim 20.000 huishoudens, die te gronde gaan door alcoholmisbruik. Het doel van onze collecte is. landelijk een gro te som bij elkaar te brengen om over te gaan tot het stichten van consulta- tiebureaux voor drankzuchtigèn van alle gezindten. Aan deze bureaux zijn verbonden medici, psychiaters, enz. Deze zullen trachten de machteloze dronkaard op het rechte pad te bren gen en daardoor de gezinnen weer het levensgeluk te geven, waarop ieder recht heeft. Inwoners van Den Helder, koopt ons blauwe bloempje. Wij kunnen er niet van af door te zeggen: „Ben ik mijns broeders hoeder?" en dan schouderop halend, afwerend verder te gaan. Want, inderdaad, wij zijn als mens verplicht, onze medemens te helpen. Leest het manifest, dat wij verspreid hebben en gij zult ons helpen, gij, die de drank ellende niet aan den lijve! kent, maar die toch heel goed weet, hoe het met vele drinkersgezinnen staat. Laat uw inkerhand niet weten, wat uw rechter doet. In het comité van aanbeveling voor onze blauwe-week-collecte zijn de vol gende heren zo welwillend geweest, zitting te nemen: Mr. G. D. Rehorst. burgemeester; S. G. Barendrecht, direc teur Rijkswerf; J. Bergsma, kapt. Le ger des Heils-, P. S. v. d. Vaart, wet houder; J. Borghardt, Ned. Herv. pre dikant. Moge hun stem mede voor u een aansporing zijn, ons te helpen. (Advertentie, Ing. Med.) Voor de afdeling Den Helder van het Nederlands Klassiek Verbond heeft prof. dr. G. van Hoorn, hoogleraar in de archaeologie te Utrecht, een lezing met lichtbeelden gehouden over het onderwerp „Een wandeling door Pom- peji". Een groot deel van deze, dooi de lava van ae vulkaan Vesuvius Dedoj- ven stad is opgegraven, waardoor be langwekkend studiemateriaal is bloot gekomen. De spreker liet een plaatje zien van het „Forum Triangulare" de oudste kern van het handelsstadje Duidelijk waren de resten zichtbaai van de zuilen van een Dorische tem pel. Op een plattegrond van Pompeij gaf prof. Van Hoorn de wegen aan waarlangs hij zijn toehoorders in de geest wilde leiden. Ook het gedeelte van Pompeji, dat nog niet werd bloot gelegd (ongeveer een kwart van het stadje) werd aangegeven. Spreker nam de aanwezigen mee Hr. Ms. logementsschip „Buffel" is gistermorgen, gesleept door Hr. Ms. Orkaan", naar .msterdam vertrokken Gisteravond om half zeven zijn twee Belgische mijnenvegers in de ha ven aangekon.en; zij kregen ligplaats bij de Koopvaardersschutsluis. De Duitse kustvaarder „Eleonora", met een lading stukgoed onderweg van Londen naa. Rostock, is gisteravond in de haven komen bijliggen. Het is morgen hoog water om 10.50 en 23.35 uur, en laag water om 4 50 en 17.35 uur. Een groep Helderse Solex-berijders heeft deelgenomen aan de grote SchiD- hol-rallye, waarin ruim drieduizend van deze bromfietsjes meereden. Van al deze deelnemers bereikten er vijf en-zestig zonder strafpunten de finish Ouder hen waren vier stadgenoten, die op hun Solex een afstand van 248 kilo meter hadden afgelegd Deze gelukkige oriiswinnaars waren mevr. Mos en de heren Heijligenberg, Pottinga en Smits naar de overblijfselen van een oud theater, waarvan de binnenplaats was omgeven door een zuilenrij, die als foyer heeft dienst gedaan. 'Voorts naar een klein theater, dat voor muziekuit voeringen heeft gediend. De resten van de tempels van Jupiter en Isis werden getoond, de luxe van de bad- gelegenheden en de weelderige inrich ting van de huizen der rijke Pompe- janen. Vooral de prachtige mozaieken. de fijne muurschilderijen en de rijke kunstvoorwerpen wekten de bewon dering der toeschouwers. Daarna ging de wandeling door de straten met hun merkwaardige „over- stap-stenen", die werden gebruikt bij hevige regenval, langs kroegjes en vis- hallen en langs de wegen buiten de stad. waar de graven lagen. Als voorbeeld van de moderne methode om bij opgravingen de holten, die door het verteringsproces bij men sen. dieren en bomen zijn ontstaan, op h vullen met gips. werd een hond ge toond. zoals hij in zijn laatste ogen blikken was, toen de asregen van de Vesusius alle leven onder een dikke 'aag bedolf. Op 17, 18, 19 en 20 Mei a.s. zal er in het Noordhollands Koffiehuis, Luttik Oudorp te Alkmaar, een biljartwed strijd worden gespeeld om het per soonlijk kampioenschap libre van Noord-Holland Noord. Deelnemers zijn P. Tanbach uit Zaandijk, J. Broerse en R. Overdijk uit Zaandam, J. Pee toom uit Schagen, A. van Lingen uil Bergen en de Alkmaarders N. Venne- ker, G. Wessels en H. Hoogland. Er worden partijen van vierhonderd caramboles gespeeld. Noordhollanders zijn ook vertegen woordigd bij de strijd om het kam pioenschap van het gewest „Het Noord Westen" van de Ned. Biljartbond op dezelfde data in Utrecht. De titel eerste klas libre wordt daar ver speeld. Het district Den Helder wordt vertegenwoordigd door N. de Graaf te Den Burg (Texel), de Zaanstreek door J. C. Hos van ABC te Assendelft, West friesland door J. Meurs van SERIE te Medemblik, Schagen door J. Stammes van HNK te Schagen en Alkmaar door W. de Vries van „De Oude Prins" te Bergen. Voorts spelen mee de Haar lemmer J. v. d. Linden, de Aalsmeer der N. A. Zekveld (district Amster dam) en de Utrechtenaar J. Braudi- gom. Het bestuur van de Sluisdijkstraat- winkeliersvereniging heeft de gelegen heid opengesteld tot het storten van bijdragen ten bate van de actie „Storm". Zo men weet heeft men deze actie georganiseerd teneinde financiële steun te verlenen aan de Helderse Stichting voor Sociaal Werk. De eerste particuliere bijdrage is reeds binnen. De heer W. K. maakte twintig gulden over op de girorekening van de penningmeester. Wie dit goede voor beeld wil navolgen notere het nummer. 363824. ten name van de heer A. de Wit, Sluisdijkstraat, Den Helder. Het is wel gewenst, dat op 't „bij"-strookje de vermelding „Actie Storm" wordt geschreven. Twee slagschepen van de Amerikaan se marine ,de 45.000 ton metende „Mis- souri" en „Wisconsin" gaan deze zomer met elf andere Amerikaanse oorlogs schepen bezoeken afleggen aan Euro pese havens. Naast de normale beman ning maken nog 2740 adelborsten en reserve-officieren van de Amerikaanse marine de tocht mee. De Nederlandse kruiser „Tromp" zal vanmorgen in Stockholm aankomen. Tien minuten later zal de commandant van het smaldeel, waarvan de kruiser deel uitmakt, schout-bij-nacht A. de Booy, per vliegtuig arriveren. Zaterdag ontvangt de koning schoüt- bij-nacht De Booy in audiëntie, terwijl de bemanning in autobussen de stad zal bezichtigen. De postduivenvereniging „Het Noor den" heeft met 284 vogels deelgeno men aan de wedvlucht van Roozen- daal af. De duiven werden 's morgens om kwart over acht gelost bij Oosten wind. De eerste had de afstand van 159 kilometer reeds om 10.30.3 uur afge legd, de laatste bereikte het hok om 10.41.58 uur. De prijzen vielen ais volgt: C. Bontes 1, 8, 23, 27, 33, 39, 41 49: gebr. Ramler 2, 12, 37, 42; W. Pluij mers 3, 56; J. van Doorn 4, 17, 24, 36; P Dirks 5, 19, 34; D. Blokker 6, 40; J Barendrecht 7, 26, 44, 52; G. J. Witten- berg 9, 35, 40: L. Schoonhoven 10. 39 43; J. van Reek 11, 14; J. Manshanden 13. 47; M. Nellestein 15, 38, 57; gebr. Buis 16, 20, 29, 45, 46, 50; T. J. Kos 18, 22, 31: P. Manshanden 21; A. Geus 25; A. Rietveld 28, 55; J. Fleuri 32, 51: G. J. de Wit 53; G. Buis 54. Vanmiddag tussen vijf uur en half zeven wordt ingekorfd voor Vilvoorde Er worden twee taarten „vervlogen' waarvan de opbrengst ten goede kom4 van de Haak-in-actie. (Advertentie. Ing. Med.) een goed horloge, waar ze jaren pleizier van beleven en zjj zullen slagen voor hun examen of tentamen. W\j hebben een enorme keuze in de volgende bekende merken: ZenTRa vanaf 45.PONTIAC v.a. 55.PRISMA v.a. 56. ARTA v.a. 96.—, LIGA v.a. 85.—, SILVANA v.a. 59.50, LACO v.a. 84.ORMO v.a. 49MEDANA v.a. 87.RODANA v.a. 59.UNION v.a. 52.50, LONGINES v.a. 235.en CYMA v.a. 124.—. Alle horloges met volle garantie en verzekerd tegen verlies, diefstal enz enz. En voor uw rakkers van jongens ons oersterk polshorloge KIENZI.E fabrikaat voor f 18.75. KEI/KKSTK A VI 17 DEN HELDER - TELEFOON 2626. (Advertentie, Ing. Med.) De zomerdienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, die op Zondag 20 Mei ingaat vertoont op het traject AlkmaarSchagenDen Helder geen veranderingen van ingrijpende beteke nis. De eerste trein (vertrek 5.20 uit Alkmaar) is onveranderd gebleven; de tweede (vertrek Alkmaar 7.05, Schagen vertrek 7.28, aankomst Den Helder 7.50) is verlaat tot 7.19, aankomst Den Helder 8.11. Ook de andere treinen ver tonen dergelijke wijzigingen. Het ver schil varieert van een minuut tot tien minuten vroeger of later. Trein 2567, die tot nu toe alleen op werkdagen rijdt (Alkmaar v. 21.04, Den Helder a. 21.48) zal straks om 21.13 uit de kaas stad vertrekken, maar nu ook op Zon en feestdagen. De Zondagstrein om 21.19 vertrek uit Alkmaar is daardoor komen te vervallen. De vertrektijd van de „marine-trein" in de nacht van Zon dag op Maandag is verlaat van 0.15 uur tot 0.21. Deze trein komt precies 1 uur in Den Helder aan. Stopt niet te Heer- hugowaard. (Advertentie, Ing. Med.) ZONDAG 13 MEI 1951 DEN HELDER, Ned. Herv. Gem. Nieu we Kerk, 10,30 uur ds C. J. Rasch; Palm straat 10 uur ds J. Borghardt: 19 uur de heer E. Wanders; Hulsduinen 19 uur ds J. Borghardt. Gereform. Kerk. Bethei- kerk, 9 en 10,45 uur ds J. Hartkamp; 17 uur ds G Th. Rothuizen; Rehobothkerk 10 uur ds M. Hamming: 17 uur ds J. Hartkamp. Gereform. Kerk (onderh. art. 31 K.O.), Nieuwe Kerk 8,45 en 18 uur ds F. Tollenaar. Christ. Gereform. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst Gereform. Gemeente, Janzendwars- straat 8, 10 en 16 uur leesdienst. Luth. Kerk, Wezenstraat, 10,30 uur ds J. Stell- wag. Doopsgezinde Gemeente, 10,30 uur ds J. J. J. van Slutjs. Oud Katholieke Kerk, 10 uur H.Mis; 19 uur de Vespers Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19,30 uur samenkomst: 12 en 14,30 uur Zondags school. Leger des Heils, Spoorgracht. Zaterdag 19 uur bidstond; 20 uur open luchtsamenkomst; Zondag 10 uur helli- gingsdienst; 12,15 uur Zondagsschool; 18.45 uur openluchtsamenkomst Spoorstraat: 20 uur verlossingssamenkomst o.l.v. Serg.- maj. W. F. Malcorps; Woensdag 19,45 uur openluchtsamenkomst in Oud Den Helder JULIANADORP, Ned. Herv. Gem., 10 uur ds H. J. Trommel. Gereformeerde Kerk, 10 uur leesdienst; 14,15 uur ds M Hamming. „Bethel", 10 en 19,30 uur samenkomst; Woensdag 19,30 uur bid stond. CALLANTSOOG. Ned. Herv. Gem., 19,30 uur, ds H. J. Trommel. TWEEDE PINKSTERDAG DEN HELDER, Ned. Herv. Gem.. Nieu we Kerk, 10.30 uur ds W. J. de Hoest, Palmstraat 10 uur cand. B. Kristensen. Gereform. Kerk, Bethelkerk. 10 uur ds M Hamming. Gereform. Kerk (ohderh art. 31 K.O.), Nieuwe Kerk, 8,45 uur ds F. Tollenaar. Christ. Gereform. Kerk. Steengracht, 10 uur leesdienst. Oud- Kath. Kerk, 9 uur H.Mls. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur samenkomst; Woens dag 20 uur Bijbellezing; Donderdag 19.30 uur Vrouwenkrans: Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst in de Visbuurt: 21 uur bidstond. De eerste trein uit Den Helder gaat met ingang van 20 Mei vijf minuten vroeger. De vertrektijd van de trein van 9.21 is vervroegd tot 9.15 en ook gedurende de rest van de dag rijden de treinen, behoudens een enkele uit zondering iets eerder. Een van die uit zonderingen is o.a. de trein, die nu om 17.21 uit Den Helder vertrekt en die straks zal rijden volgens het schema: Den Helder v. 17.45, Schagen v. 18.08, Alkmaar a. 18.30 (oude dienstregeling 18.05). De laatste trein gaat een mi nuutje later uit „Nieuwediep". Voor het diploma van de Lagere Landbouwschool te Julianadorp zijn ge slaagd: J. H. v. d. Berg, D. den Das, S. Geerligs, W. H. v. d. Hoek, K. Lange* reis, allen uit Anna Paulowna; A. A. Laan uit 't Zand, D. P. Lont uit Wie- ringen, G. Rademaker, Petten en P. Vries, Julianadorp. In de laatste ledenvergadering van de Plattelandsvrouwenvereniging werd het plan besproken om t.z.t. een excur sie te maken naar het PEN-bedrijf m Bloemendaal. Voorts ligt het in de be doeling, op Donderdag 24 Mei een oe- zoek aan de zuivelfabriek te Juliana dorp te brengen. De heer I. van Soest,onderwijzer aan School 1, is in gelijke functie be noemd te Hilversum. De heer R. Kossen is te Amster dam geslaagd voor het diploma Hulp keurmeester. BAZAR „GOEDE DOEL" Burgemeester G. Keyzer opende Woensdagmiddag de bazar „het Goede Doel", die gehouden wordt voor de t.b.c.-bestrijding. Er was voor de koop lustigen een ruime keuze in zelfge maakte goederen en werkstukken. BENOEMING Mej. J. Harkema, onderwijzeres aan de Rehoboth-school, hoofd de heer Hee- tebrij, werd benoemd als onderwijze res aan de Chr. School te Zaandam. Zij heeft deze benoeming aanvaard en gaat over enkele maanden Urk verla ten. VISSERIJBERICHT URK, 10 Mei. Door 102 vaartuigen werd aangevoerd: 8338 pond kuilpaling f 0.89—f 0.86; 1257 pond lijnaal f 0.94— f 1.05; 313 pond bot f 0.30 p. pond, en 736 bak nest f 2.65 per bak van 37 kg- Het Tweede Kamerlid Van Sleen (Arb) heeft de staatssecretaris van O.K.W., mr. Cals, een nota gevraagd over het televisiebeleid van de rege- ring. Hij heeft aan zijn verzoek de wens gekoppeld, dat noch de regering noch de omroepverenigingen defini tieve beslissingen zullen nemen alvo rens de Kamer de mogelijkheid heeft gehad over deze kwestie in debat te treden. Met een zekere reserve tegen* over dit laatste punt heeft mr. Cals toegzegd, dat hij het uitbrengen van een nota op korte termijn in overwe ging zal nemen. Een twee weken geleden ont?ane brand in een olieveld in de Sowjetrus- sische zone van Oostenrijk is weer op gelaaid. Deskundigen uit Wenen zeg gen, dat oorspronkelijk slechts aardgas brandde, maar dat het vuur nu door olie wordt gevoed en het gevaar voor uitbreiding aanzienlijk is toegenomen. Brandweerlieden kunnen door grote hitte niet binnen 60 meter van de vuurhaard komen. Er kan niets wor den gedaan om de brand te blussen- Het vuur moet uit zichzelf doven.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2