Pin, Pain, Pom als fotografen 's Werelds exclusiefste club BRANDERIGE HUID DËBRALINE Engelse jongen een vliegtuig stal driemaal De Voogd Onbekende JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER P£ JOCKEY.CLU BTE PARIJS Zwier en deiiige tradiiie zijn haar kenmerken Paardensportminnaars richtten haar op Uit de dood herrezen VERVOLG STADSNIEUWS Verduistering De R.A F. .moet" hem niet meer Het Radioprogramma Fussell verspeelde de sympathie der Engelsen Wieringen Leerlingenuitvoering UIT HET ZAKENLEVEN Texel Zijpe Bouw van K.l.-station is aanbesteed Callantsoog Bouw van boerderij werd aanbesteed DINSDAG SS MEI mi (Van een correspondent te Parijs) -EN VAN DE laatste nog overgebleven burchten van snier en deftige traditie op internationale basis is de Jockey-Club in Parijs. Zij ia er een van uiterste ex- eiusiviteit, want al l«kt de lijst van de 1100 leden met hun klinkende namen ook behoorlijk lang, toch is het voor een gewone meneer Durant even onmogelijk om de ballotage te doorstaan en als lid opgenomen te worden, als voor een Graaf purand, dat wil zeggen voor iemand, die zich met een dergelijke twijfelachtige titel zou willen voorstellen. Twijfelachtige personen worden In de Jockey-Club namelijk niet toegelaten. r\E CLUB waarvan het lidmaatschap tot de meest begeerde voorrech ten behoort en het maatschappelijk aan zien verhoogt, bestaat sinds 1834, toen een twaaftal jonge viveurs bijeenkwa men om over hun lievelingssport te praten. Bescherming en bevordering van öe paardenfokkerij was het eigenlijk* doel van de nieuw opgerichte club. Aan deze tijd herinnert nog heden een /an een stoel voorziene weegschaal, staande naast de trap, die naar de eigenlijke clublokalen leidt. In de begintijd van de club moesten alle leden zich hier laten wegen, om te zien of ze nog als ruiter in aanmerking kwamen. Rust en deftigheid Op de eerste verdieping van het club gebouw bevinden zich de lees- en ge zelschapslokalen en de speelzalen, je. nevens de eetzaal. Voor de bar in het sousterrain interesseert de echte club man zich niet. Daar worden namelijk ook niet-leden en vrouwen toegelaten; hij kan zich daar niet echt thuis voe len. Het leven en lawaai, dat van be neden steeds weer naar boven door dringt, wordt als een onaangename sto ring beschouwd. Want de man van de Jockey-Club wil rustig en in zeer besloten kring leven; als hij van buiten komt, overnacht hij liever in een van de ter beschikking staande slaapka mers op de derde verdieping dan in een luxe hotel. Een staf van 35 man personeelse cretarissen, portiers, kellners, bedien den enz. waakt over gemak en welbiha- gen van de clubleden. Tussen zes en acht uur in de namiddag beginnen de clublokalen zich te vullen. Er wordt hoofdzakelijk bridge gespeeld. Er mag nooit over politiek en godsdienst ge sproken worden. Een rijk voorziene en veelzijdige bibliotheek met meer dan 20.000 delen staat ter beschikking van hen, die geen zin hebben om te praten of te spelen. Alle bestaande almanak ken en werken over adelijke families zijn daarin te- vinden, want de Jockey- Club waakt met uiterste nauwgezetheid over de echtheid der titels. Hoe men lid wordt Ieder jaar worden er 35 a 40 nieuwe leden aangenomen, die door twee oude re leden geïntroduceerd moeten wor den en geballoteerd worden. Uitzonde ringen worden niet gemaakt, niet eens bij Koninklijke Hoogheden, waarvan de club er verschillende onder haar leden telt. Gedurende de bezettingstijd werd deze exclusiviteit door de Duitsers ge respecteerd. Er is ook een lidmaatschap voor be paalde tijd, dat voora' verleend wordt aan tijdelijk in Parijs geaccrediteerde diplomaten. Gezanten krijgen het de finitieve lidmaatschap. De „groene kaart" van de clubleden, die recht geeft op speciale gunsten en voorrechten, ver leent tevens toegang tot alle renbanen ter wereld, waar de Jockey-Club in hoog aanzien staat. In de zorgeloze tijden van de negen tiende eeuw was de Jockey-Club me nigmaal het toneel van dwaze escapa des, bijvoorbeeld toen enige clubleden op hun pony's de trap opreden en in het zadel een partij biljart speelden. Er werden weddenschappen afgesloten om duizenden francs, o.a. over het aantel getrouwde en ongetrouwde tafelgeno ten bij het clubdiner, of over een roeke loze jonge edelman, die beweerde, dat hij geblinddoekt van zijn huis dwars door Parijs naar de club kon gaan. Dat was een zorgeloze en overmoedige tijd. Overigens is de naam van de Jockey- Club ook aan en groot theaterschan daal uerbonden: Richard V/agner dank te het eerste fiasco van zijn „Tann- hauser" aan de leden van de club, die gewend waren op een bepaalde tijd naar de opera te gaan. Ze kwamen meestal bij de tweede acte, waarin steeds een ballet moest voorkomen. Zo eisten ze ook, dat in de nieuwe opera van de Duitse componist, die op per soonlijk bevel van Napoleon 111 op het programma was gezet, een choregra- phische scène zou worden ingelast, wat Wagner met begrijpelijke verontwaar diging weigerde. De club. die voltallig verschenen was, wreekte zich voor deze verloochening van haar wensen door een fluitconcert. Dat branden en schrijnen van Uw huid kunt gij afdoende bestrijden met het ontsmettende huidgenees middel met „dieptewerking" HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS GEEN PLEISTERS, GEEN VLEKKEN Uitgerust met een respectabel aantal dreggen en wat dies meer zij, toog de Rotterdamse politie gistermorgen naar de Scheepmakershaven, in de omgeving van een daar liggend binnenschip. De 49-jarige schipper was n.L sinds Zon dagmorgen tien uur spoorloos verdwe nen. Hij was op dat uur naar de kerk gegaan, maar niemand had hem terug gezien. De geheel overstuur geraakte echtgenote, die de gehele Zondag en ook de nacht tevergeefs had gewacht, kwam gisteren bij de politie aangifte doen van de vermissing. Juist zou gistermorgen de eerste dreg in het water geworpen worden, toen er een man kwam informeren wie er verdronken moest zijn. Het was de schippe- zelf die plotseling was komen opdagen. Hij had, zo vertelde hij, een vriend ontmoet, die zaken voor hem wist in Haarlem. In de Spaarnestad had hij de laatste trein gemist en aan een telegrammetje had hij niet gedacht. (Advertentie, Ing. Med.) Van balcon gevallen De twee en een half-jarige Maria A- T Meeuwsen uit de Vlinderstraat te Rotterdam viel van het balcon van de tweede etage. Met zware verwondingen werd het meisje naar het Bergweg ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aan komst bleek te zijn overleden. Het is reeds vele maanden geleden, dat Jantje M. uit Den Helder voor de Alkmaarse politierechter in Alkmaar terecht stond ter zake van verduiste ring van een gouden ring. Gisttren diende deze zaak voor de derde maal, nadat eerst een voorlichtingsrappoit over M. was ingewonnen. De inlich tingen waren zodanig, dat mr. Van de Wall Bake besloot te volstaan meteen voorwaardelijke straf van zes weken met een proeftijd van twee jaar. De officier van Justitie had tevoren een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden geëist. WOENSDAG 23 MEI HILVERSUM I, 402 m.t 7.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.10 Leven in de Schaduw", hoorspel. 12.00 Piano recital. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire causerie. 13.20 Amusementsmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Bondsdag van de Bond van Gereformeerde Vrouwenverenigingen. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de meisjes. 15.15 Kamerorkest. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Clavecimbel en viool. 17.45 Regeringsuitzen ding: „Een Surinaamse huisvrouw vertelt", door M. Kleine-Van Hiel. 18.00 Dameskoor, 18.30 Bariton en orgel. 19.00 Nieuw» en weer berichten. 19.15 Discussie voor jonge mensen. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.15 Herdenking Mr. Guillaume Groen van Prinsterer. 21.30 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. 22.20 Beis beschrijving. 22.30 Vocaal Ensemble. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- *4.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd" 8.23 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Kook praatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram.' muziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het Platteland. 12.38 Gram.muziek. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Zo werkt Nederland" 13.22 Banjo-Ensemble. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Hoorspel voor de frugd. 15.50 Pianovoordracht. 16.00 Voor de fougd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de faugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Militaire reportage. 18.30 Lichte muziek. 18.50 „Zo werkt Nederland". 19.00 „De beïnvloeding van de mens", cau- 19.15 Lichte muziek. 19.30 Voor de feugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commen taar. 20.15 Dansmuziek. 20.50 Brand in „Da Jonge Jan", monologen-spek 22.00 Omroep- •rtest. 22.40 Sport. 22.45 „De ontdekking v*n de diepzee", causerie. 23.00 Nieuwa, 23-15 Orgelspel. 23.35-24.00 Gram muaiek. (Van onze correspondent te Londen) DE 20-jarige Brynley Fussell, die ne genmaal uit een Engels verbete ringsgesticht ontsnapt was, waarvan driemaal met een gestolen vliegtuig, is thans door de rechtbank te Northamp- ton tot 21 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zijn moeder viel flauw in de rechtszaal, toen het vonnis werd uitgesproken en de rechter haar zoon beschreef als „een geharde misdadiger". Fussell zelf vertrok geen spier. Tijdens de opsomming had hij rustig zitten le zen in een dik boek, getiteld „Britse testpiloten". Ditmaal had Fussell terecht gestaan voor het stelen van zijn derde vliegtuig, waarmee hij in November naar Frank rijk ontsnapt was. Ten tijde van die sensationele vlucht had men in Enge land geglimlacht om de roekeloze durf van de jongen, die uit een reeks goed kope handleidingen geleerd had om een vliegtuig te besturen. Of liever, om het de lucht in te krijgen, want hij wist niet hoe hij ermee moest landen. In Frankrijk had hij laag vliegend een „buiklanding" moeten maken. Merkwaardig genoeg was hij er heel huids afgekomen, hoewel het vliegtuig vernield werd. Tijdens het proces in Northampton verdween echter het gevoel van sym pathie, dat de Engelsen aanvankelijk voor de „sportieve" Fussell gekoesterd hadden. Er werd n.1. onthuld, dat hij niet minder dan 77 vorige vonnissen voor diefstal op zijn naam had staan. Zijn criminele loopbaan was reeds op elfjarige leeftijd begonnen met de dief stal van een electrische speelgoedtrein, een fiets en een motorboot. Ondanks zijn misdadige verleden had de directeur van het verbeterings gesticht zijn best gedaan om een plaats in de RAF voor hem te vinden, wan neer hij 21 jaar zou zijn. Het was Fus- sell's grootste wens om piloot te wor den. Hij had een hartstocht voor vlieg tuigen. Verleden jaar had de RAF erin toegestemd om hem een kans te geven, zodra hij op 21-jarige leeftijd uit het gesticht ontslagen zou worden. Maar Fussell was te ongeduldig om nog een jaar te wachten. Voor de derde maal stal hij een vliegtuig en ontsnapte naar Frankrijk. Ditmaal heeft hij voor goed zijn kansen bedorven voor zijn toe komstige plaats in de RAF. 50. Intussen was ook de burgemees ter van Dover gearriveerd. Hij was de man, die voor de winnaar een prijs van f 100.000 had uitgeloofd en daar belofte schuld maakt, had hij de dui ten in een stevige jutezak meteen maar meegenomen. Triomfantelijk kwam hij er mee aandragen. Maar voordat hij de eerste prijs aan winnaar Jimmy Brown zou overhandigen, be klom hij een stoel voor het houden van een redevoering. Hij bezong daar in de heldendaden van de dappere zwemmer, die daar voor hem stond en hij beschreef het moeizame geploeter van de anderen, die nog streden met het geweld der golven. Het werd een eindeloze redevoering, want de bur gemeester toonde v/el veel eerbied en enthousiasme voor de unieke presta tie van Jimmy, maar prettiger vond hij het nog naar zijn eigen woorden t- luisteren. Toch was hij blij. toen er tersluiks iemand naast hem kwam staan die hem iets in het oor fluis terde Na een kort openingswoord van de heer Bakker opende J. Kroon de lange rij van leerlingen met een walsje van Baulanjer. Vervolgens hoorden we G. Engel, die zich er ook aardig door heen wist te slaan. T. Hiddink, K, en J Greinardes en J. Springsma deden het op het orgel ook aardig. Daarna speelde Bets Bakker op de piano een ballade van Hofmann. M. van Hagen speelde een prelude van Chopin ge heel uit het hoofd. Twee vioolleerlin- gen: J. de Neeve met een allegro van Rieding en de heer C. Lelieveld met een regret van Nieutemps, gaven een zuivere voordracht. R. en H. v. d. Kooij speelden vierhandig een dans van Diabelli. Heel aardig in stijl snel de A. van Haga een Turkse mars van Mozart. A. en G. Hiddink en L. Post- ma speelden hun orgelwerken goed. Na de pauze beluisterden we A. Kok, S. Vlieg en H. Limpers in goed voor gedragen pianowerken, waarna H en K. Kooiman en A. Dijkstra hun vor deringen op het orgel gaven. Ook W. Dekker met Lied und Freud van Petre, B. Kooij met een Impromptu van Schubert en R. v. d. Kooij met een wals van Brahms gaven een ge voelvolle voordracht. De jeugdige Tiny Hazeloop speelde Fiir Elise van Beet hoven zeer goed van stijl en techniek. Mej. Donaberger speelde een wals van Chopin en mevr. Breebaart een nocturne van Chopin. Mevr. Kaan leverde knap werk met haar im promptu van Schubert. De heer Zan- stra sloot de rij met de bekende pre lude van Rachmaninoff. Hij benader de hiermee de ware solist, prachtig van techniek en voordracht. De heer Bakker dankte alle medewerkenden aan deze avond en reikte aan de vlijtigste leerlingen een getuigschrift uit. ^^0 9. Pim is er helemaal niet rouwig om, dat Tijs Bok hem gezegd heeft, dat hij nu geen plaats meer kan afstaan voor verdere foto's. En dat is eigenlijk niet aardig van Pim. En een beetje egoïstisch ook. Maar het lijkt wel of Pim zich er niets van aantrekt, dat zijn twee broertjes hem kwaad aankijken. Er zijn nog genoeg kleine jongetjes in het dorp die met grote ogen naar hem opkijken. „Bah, ik zou niet eens in die krant willen staan", zegt Pom. „Wat doen ze met een krant? Ze pakken er vis mee in of groenten. Nogal wat lek kers om om een vis te worden gerold of om een kropje sla. Kom mee Pam, laten we een eindje verderop gaan. Als ik nog langer die opschepperij van Pim moet aanhoren, word ik misselijk!" En het tweetal trekt het dorp in, waar ze al gauw blijven stilstaan voor de win kel van mevrouw Bertha Bigmans. Mevrouw Bigmans heeft een boeken winkel en er is altijd wel wat te zien. (Advertentie, ing. Med.) In het handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: J. C. Straatman (E.), Den Helder, Spoorstraat 95. Verhuurinrichting van gemotoriseerde rijwielen en rijwielen. De volgende inschrijvingen werden gewijzigd: Th. Mallet. Den Helder, Ruyghweg 154. Bedrijf uitgebreid met groothandel in uurwerken, gouden en zilveren wer ken, naaimachines en salonmeubelen, alsmede onderdelen van deze artikelen, onder naam Groothandel „Malco". G. Stam, Callantsoog, Zeeweg 13. Be drijf verplaatst naar Den Helder, Sluis dijkstraat 49. P. Blokker, Zijpe, Schagerbrug E 149. Bedrijf verplaatst naar Schagen, Haven. Filiaal gevestigd te Zijpe, Keinsmer- brug E 149 post Schagerbrug. ,,'t Fruithuis", Texel, Den Burg, We verstraat 25. Uitgetreden eigenaar K. Wetsteen. Bedrijf wordt voortgezet door een vennootschap onder firma on der dezelfde naam. Vennoten: K. en J. M. Wetsteen. W. Hoveling, Zijpe, Petten, Plein 1945 no. 14. Bedrijf met de exploitatie van een verlof B. Plug-Brandsma. Wieringen, Hippo, Nieuwstraat 34. Vennootschap ontbon den. Bedrijf wordt voortgezet door D. Braas onder eigen naam. Onderstaande inschrijving werd op geheven; R. Beuving, Texel, de Cocksdorp 103. Brood- en banketverkopersbedrijf. BENOEMING. Aan mej. A. A. Dijt, onderwijzeres tn vaste dienst aan de openbare lagere school te Den Hoorn is met ingang van 17 Mei j.1. eervol ontslag verleend in verband met haar huwelijk. Zij zal de zelfde functie nog enige tijd in tijde lijke dienst waarnemen. SPEELTUIN ZATERDAG OPEN. Naar wij vernemen zal de speeltuin te Den Burg „De Hollebol" Zaterdag officieel worden geopend. Wil de tuin op die datum gereed zijn, dan moet er nog heel wat aan gewerkt worden. Voor de speeltuin bestaat reeds flin ke belangstelling. KOSTER BENOEMD. Tot koster aan de christelijke school te Oosterend is benoemd de heer Jn Medema. MARKTBERICHT. DEN BURG, 21 Mei 1951. Aangevoerd werden 1100 lammeren f 50—f 75, 13 kalveren van f 600—f 800, 7 pinken van f 360f 500, 106 biggen van f 30f 50 en 22 nuchtere kalveren van f 35— f 60. Deze eerste lammerenmarkt wa ren de prijzen uitstekend en was de handel vlot. De aanvoer lag enkele honderden lammeren lager dan het vorige jaar, doch dit komt vermoede lijk omdat de lammeren een slecht «r nat voorjaar hebben gehad en op dit moment nog niet bijzonder zijn ge groeid. Het bouwen van een K.I.-station met daarbij behorende werken in de ge meente Zijpe is door het Bouwbureau voor de Landbouw te Haarlem in de gemeente Schagen aanbesteed. Inge schreven werd als volgt: J. Baggerman, Bloemendaal f 134.000, D. Boekei, Schagen f 123.400. P. de Boer, Velsen-Driebuis f 130.495. G. Borsjes, Schermerhorn f 126.200. Fa. J. Bontebal en Zoon, Zevenhuizen f 133.500. P. Buis, Oudorp f 126.310. Fa. Buur, Haarlem f 124.850. J. A. Dekker, Alkmaar f 121.250. Doedens Bouwbedrijf, 't Zand f 119.000. A. v. Duyn, Noordwijk aan Zee f 130.900. Fa. Van Dijk en Co, Slootdorp f 140.250. D. Ent, De Rijp f 119.400. Fa. A. van Eekeren en Zoon, Oudesluis (N.H.) f 118.574. Fa. C. de Geus en Zoon, Broek op Langendijk f 124.400. Fa. P. de Geus en Zoon, St. Maarten f 138.350. J. Gilberts, Bilthoven f 147.500. G. Gruson, Amsterdam f 149.000. Fa. D. Hamstra, De Rijp f 122.140. Fa. Hoo- gewerf, Ursem f 126.150. C. Hartog, Zaandijk f 127.000. H. Kingma en Zn. Vollenhove f 133.750. J. Kingma en Zn., Middenmeer f 140.680. A. P. Koomen, Zaandam f 126.700. Koop man, Nieuwe Niedorp f 143.900. S. Kops, Heiloo f 121.800. Fa. Koppen, Den Helder f 146.983. Gebr. Kaan dorp, Heiloo f 131.000. G. Kuypera, De Weere, Hoogwoud f 134.900. N.V. Kuin en Zoon, Opmeer f 129.800. D. Langedijk, Heiloo f 124.500. Fa. Min- neboo en Walboom, Den Helder f 146.500. W. D. van Mourik, Hilver sum f 145.150. A. Munsterman, Am sterdam f 151.000. Gebr. J. en J. Opdam, Heiloo f 118.980. C. Over- boom, Avenhorn f 129.000. Pierre v. d. Schoof, Tilburg f 156.900. J. van Steeg f 128.500. Joh. Seysener, Hil- legom f 131.200. Gebr. Tuyn, 't Zand f 118.089. H. Toes, Schagerbrug f 120.850. J. ter Voor, Hilversum f 134.900. - Th. Veul. 't Zand f 128.000. W. J. van Wageningett Amsterdam f 132.750. G. Wassink— Van Garderen, Middenmeer f 142.900. J. Wittebrood, Purmerend f 149,000. J. Dingerdis, Alkmaar f 123.875. DOOR HARY BURCHELL 7) Juffrouw Parry glimlachte niet en Norma dacht dat ze liften of het woord zelf of het leven in het alge meen afkeurde. „Ik zal u nu uw kamer laten zien', zei juffrouw Parry, „en wanneer u zich wat heeft gewassen en opgeknapt, zal mijnheer Yorke u ontvangen". Door de wijze waarop ze dit zei, voelde Norma zich al slordig. Dus volgde ze juffrouw Parry ge dwee naar boven en deed een schiet gebedje dat ze in staat zou zijn zich te gedragen naar de eisen die hier blijk baar werden gesteld. Boven gekomen liep juffrouw Parry de glanzend ge boende gang af die uitkwam op de grote overloop en opende de deur van de kamer aan het einde. In Norma's verrukte ogen was het alsof ze de zonsondergang tegemoet liep, want de fraai-betimmerde kamer met zijn zachte kleuren baadde in het avondlicht „Wat een beeldige kamer!" nep Nor- ma uit. „Is die werkelijk voor mij be stemd?" „Eh ja, juffrouw Norma". Juffrouw Parry ontdooide zó dat ze haar voor naam gebruikte. „Ik ben blij dat u hem mooi vindt". „Iedereen zou hem mooi vinden! Ik heb nog nooit zo'n beeldige kamer ge zien!" Norma liep rond en raakte een paar dingen in de kamer aan. „Heeft u alles voor me uitgezocht, juffrouw Parry?" „O, neen, juffrouw Norma!". De huis houdster scheen lichtelijk ontdaan over de veronderstelling dat een dergelijke keuze aan haar zou worden overgela ten. „Mijnheer Yorke zei dat het zo moest. Hij zei dat jonge mensen be hoefte hadden aan kleur en licht", voegde ze er zonder uitdrukking bij. „Zei hij dat?" Norma draaide zich om en keek de huishoudster nieuws gierig aan. „Wat aardig van hem!" Juffrouw Parry onthield zich van be vestiging of ontkenning van dit com mentaar op haar meester. Ze zei slechte: „Komt u beneden wanneer u klaar bent? U zult me in zijn kamer aan het eind van de hall vinden". Daarop liet ze Norma aan haar lot over. Er was geen tijd om heer domein san een meer dan oppervlakkige inepectie te onderwerpen, maar Norma bespeurde alras dat, indien het uiter lijk van het huis dan al in volmaakte Tudor-stijl mocht zijn gehouden, het inwendige aan vrij wat hogere eisen voldeed dan men in de Tudor-stijl stel de. De gebeeldhouwde eikenhouten meubelen en de blauw en crème ge blokte gordijnen waren geheel in stijl, maar een bekwame hand had daaraan alle mogelijke twintigste eeuwse com fort toegevoegd. En wat kennelijk een kleedkamer met de grote kamer ver bonden was geweest, en in latere tijd een kabinet voor het poederen der prui ken, was nu veranderd in een zeer mo derne badkamer. Terwijl ze zich waste, haar donkere krullen borstelde en een wijn-kleurige jurk aantrok, die haar warme, kleurige schoonheid op zijn voordeligst deed uitkomen, keek Norma om zich heen, genoot van iedere nieuwe ontdekking en overdacht intussen de opmerking van haar voogd dat „jonge mensen behoefte hadden aan licht en kleur". Dat klopte helemaal niet met de beschrijvingen die ze de laatste uren over deze man had gehoord. Het was een aardige, vriendelijke opmerking, zo een als tante Janet in geen honderd jaar zou hebben gemaakt. Hoewel haar hart nu wel onbehoorlijk luid klopte, daalde Norma toch ook met grote nieuwsgierigheid de trep af, toen ze klaar was De grote hall was leeg, het huis heel stil hoewel van een warme, vrien delijke stilte; Norma bleef onder aan de trap een ogenblik staan. Toen herinner de ze zich de kamer waaruit de huis houdster bjj haar komst te voorschijn was getreden, ging er heen en duwde de deur zachtjes open. Maar de kamer was leeg. Eén enkel ogenblik geraakte Norma in paniek bij de gedachte dat ze mis schien heel alleen in huis was. Dit was belachelijk, want het hele ge bouw moest vol zijn van geruisloze, goed getrainde bedienden, anders zou deze hoge graad van comfort om niet te zeggen luxe die haar omgaf, nooit zijn bereikt. Juffrouw Parry waj waarschijnlijk bezig orders te geven aan juist die zelfde geruisloze, goed getrainde be dienden en zou wel dadelijk terug zijn. Norma keerde heel zachtjes vrijwel op haar tenen terug naar het mooi ste gedeelte van de hall en bemerkte dat de fraai-gebeeldhouwde eikenhou ten deuren op één na. waren gesloten. Die ene stond op een kier. Terwijl haar hart van opwinding plotseling sneller klopte, duwde ze die deur zachtjes verder open en keek e kamer in. (Wordt vervolgd) Het Bouwbureau voor de Landbouw te Haarlem heeft in de gemeente Schagen het bouwen van een boerderij met daarbij behorende werken in de gemeente Callantsoog aanbesteed. Er waren de volgende inschrijvers: 1. J. H. Baggerman te Bloemendaal 50200; 2. H. J. de Beer te Hilversum 47500; 3. P. de Boer te Velsen-Drie- huis 49300; 4. J. Bontebal te Zeven huizen 41200; 5. G. Borsjes te Scher merhorn 50300; 6. D. Boekei te Scha gen 45480; 7. D. Borst en Zonen te Callantsoog 45940; 8. P. Buis te Oudorp 45900; 9. A. v. Duyn te Noordwijk aan Zee 49750; 10. J. v. Dijk en Co te Slootdorp 47000; 11. D. Ent te De Rijp 47790; 12. Fa. C. de Geus en Zn. te Broek op LangendijS f 46700; 13. Fa. P. de Geus en Zn. te St. Maarten 46900; 14. J. Gilberts en Zn. te Bilthoven 47700; 15. C. Hartog te Zaandijk 49000; 16. Fa. Hogewerf te Ursem 48000; 17. J. Kingma en Zoon te Middenmeer 44864; 18. A. P. Koo men te Zaandam 48540; 19. Fa. Kop pen te Den Helder f 48600; 20. Fa. Sj. Kramer te Oude-Biltzijl 48553 21. D. Langedijk te Heiloo 42880; 22. Fa. Minneboo en Walboom te Den Helder f 48000 23. W. D. v. Maurik te Hilver sum f 48650; 24. Gebr. J. en J. Opdam te Heiloo 43780; 25. Aannemersbedrijf Joh .Seysener te Hillegom 49500 26. Gebr. Tuin te 't Zand 43000 27. Fa, W. Veenstra en Zoon te Den Helder 45790; 28. J. ter Voor te Hilversum 45600 29. R. Vos en Zonen te Cal lantsoog 46700; 30. W. J. v. Wage- ningen 47990; 31. J. Wittebrood te Purmerend 49500; 32. Veul te 't Zand 47200. ZIJPER DAMCLUB Voor de zomercompetitie van de Zy- per damclub werden de volgende wed strijden gespeeld. A. Slijkerman Pz.— A. Slijkerman Sr. 2—0; A. Blokker—P, Hoedjes 2—0; P. C. de Wit—P. Hoediti 2—0.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3