Luchtstrijdkrachten bleven tegen de Landmacht onder de maat Weinig belangwekkende agenda in snel tempo afgewerkt Van Elderen won in Koningstraat in Ronde de „K.S.K."-premie De „Tromp" in zwaar gevecht GEMEENTERAAD HELDER Strengere maatregelen tegen het brandgevaar De jeugd heeft behoefte aan speelterrein .O. en 0."-sportweek 1951 lag vijl Groep van vier minuten voor Fijne trekjes aan de Sportlaan Doelman De Rijk capituleerde 4 maal Twee doelpunten van De Jong (Willem 2) Oefening Progres Spannende strijd m J/ Tussen Haaks en Kuitje Veertien Marine-officieren beëedigd WOENSDAG 6 JUNI 1951 De maandelijkse vergadering van de gemeenteraad, gisteravond ten raadhuixe gehouden, muntte uit door soberheid. De behandelde onderwerpen waren geen van alle van grote importantie en ook de discussies beperkten zich tot het uiterste minimum. Er was één punt, dat blijkbaar voor een bredere bespreking in aanmerking kwam, maar het (niet aanwezige) publiek en de pers konden daarvan geen getuige zijn. Dat ging over een kwestie tussen het gemeentebestuur en de aannemer J. Bosker uit Wieringen, welke aangelegenheid nog aanhangig Is bij de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven. In dit stadium werd een korte bespreking in besloten zitting gewenst geacht. De vergadering werd niet bijgewoond door de heren J. J. Kistemaker (WD) en J. Landman (PvdA), die bericht van verhindering hadden gezonden. Naar aanleiding van één der inge komen stukken, betrekking hebbende op de grond- en bestratingswerkzaam heden voor de nieuwe Landbouw school te Julianadorp. bracht mr. J. Mulder (AR) de wenselijkheid naar voren van het instellen ener „Urgen tie-commissie". welke het college kan adviseren over de bedragen, die in de loop van ieder dienstjaar kunnen worden geïnvesteerd. In dit verband merkte de heer C. R a n (KVP) op, dat de gemeentebesturen z.i. niet auto noom genoeg zijn. Van de zijde van het college werd toegezegd, dat de suggestie van mr. Mulder in overweging zal worden ge nomen. Jubileum Gemeentewet Alvorens tot de verdere behande ling der agenda werd overgegaan deelde de voorzitter, mr. G. D. He- horst, mede dat men over het ge hele land een bijzondere raadsverga dering wil wijden aan het jubileum van de Gemeentewet, welke dezer da gen honderd jaar geleden van kracht werd. Als datum voor deze herden king werd Donderdag 5 Juli bepaald. De raad ging ermee accoord, dat de eerstvolgende vergadering op die da tum zal worden gehouden. De aan vang is gesteld op halt acht. Na de officiële herdenking zullen de gewone agendapunten aan de orde. worden ge steld. Brandgevaar Het voorstel om maatregelen te ne men ter vermindering van het brand gevaar ontmoette geen principiële be zwaren, al vond de heer F. M. v. d. Woude (PvdA) het vreemd, dat het college in de Bouwverordening een bepaling wilde opnemen over de plaat sing van kachelpijpen. Hij was van mening, dat een kachelpijp een zo ambulant voorwerp is, dat hierom trent een bepaling in de Algemene Po litieverordening de voorkeur verdien de. De voorzitter merkte op, dat men het begrip „Bouwverordening" niet al te letterlijk moest opvatten. In de bestaande bouwverordening is trou wens ook reeds sprake van kachel pijpen. De heer mr. J. Mulder (AR) in formeerde wat het college wil onderr nemen tegen die gevallen, welke thans nog „normaal" zijn, maar straks in strijd met de gewijzigde Bouw- en Politieverordening zullen zijn. De voorzitter antwoordde: „Wij wil len door de voorgestelde wijzigingen een norm bepalen. De bestaande si tuatie zal zich daaraan langs lijnen der geleidelijkheid moeten aanpassen". Banken of tafeltjes Door B. en W. werd voorgesteld, aan het bestuur der Christelijke schoolvereniging medewerking te ver lenen voor de aankoop van vijf en twintig schoolbanken. De heer B. Schreuder (CPN), die de voor keur gaf aan tafeltjes en stoeltjes in de scholen, vroeg de mening van het college in deze. De heer J. H. S m i t h (PvdA), die eveneens een modernise ring van het schoolmeubilair wenste, meende dat men in dit geval toch ban ken moest kiezen, omdat het een aan vulling van de schoolinventaris gold. Wethouder Van L o o bevestigde dit laatste en deelde terloops mee, dat hij de schoolbank prefereerde Het voorstel werd toen aangenomen, evenals dat om een crediet van f 18.370,te verlenen voor de aankoop van een Röntgen-dieptebestralingsap- paraat ten behoeve van het gemeente ziekenhuis. Hamerstukken Alle overige agendapunten werden doorgehamerd. Zo onder meer het voorstel om de nodige gelden be schikbaar te stellen voor de bouw vap een gymnastieklokaal op het terrein van de Sint Alovsiusschool aan de Stakman Bossestraat. welk lokaal te vens ter beschikking zal komen van de Chr. ULO aan de Vismarkt en de openbare lagere school aan de Vis markt. In de rondvraag urak de heer J. H. K e ij z e r (CH) een lans voor de be woners van de „Nieuwstad". Komt er een busverbinding met dat nieuwe stadsgedeelte? En mr. J. Mulder (AR) sprak de wens uit. dat van ge meentewege zou worden gezorgd voor egalisering der onbebouwde terreinen achter de Javastraat en de Singel. Wanneer overtollige erond daarheen wordt gebracht kan met weinig kos ten een welkome soeelgelegenheid voor de jeugd worden geschapen. Een dienovereenkomstige wens had de heer Mulder voor de in aanbouw zijn de stadsgedeelten. Weth. L u ij c k x kon mededelen, dat de directeur van Openbare Werken juist daags tevoren de situatie ter plaatse had opgeno men. Hij was tot de conclusie geko men, dat een afdoende egalisering veel geld zou kosten, omdat het be wuste terrein achter de Javastraat meestal blank staat. Wat de andere stadsgedeelten betreft wilde de wet houder alle mogelijke medewerking toezeggen. Het college zal de nodige aandacht aan dit onderwerp besteden. De „O. en 0."-sportw«ek 1951 wordt op Zaterdag 16 Juni op het H.R.C.-terrein officieel geopend met de voetbalwedstrijd Ko ninklijke Marine-L.S.K., die om zeven uur aanvangt. Verder ziet het sportweek-programma er als volgt uit: Maandag 18 Juni: IS uur Schermwedstrijden tussen equi pes van Marine, Landmacht en L.S.K. in „Formosa"; 19 uur Finale serie wedstrijden om de Burgemeester Ritmeester-baker. Dinsdag 19 Juni: 19 uur Demon stratie-wedstrijd basketball op het H.R.C.-terrein. Woensdag 20 Juni: 19 uur Der de wedstrijd voetbaïtournooi Koninklijke MarineLandmacht op het Helder-terrein. In de pauze loop door Den Helder (3.5 km). Donderdag 31 Juni: 19 uur Zwemwedstrijden tussen ver tegenwoordigende ploegen K.M., KI. en L.S.K. in het Marinebad op de Werf. Vrijdag 22 Juni: 19 uur Verlie- zersronde Ritmeester-beker op het H.R.C.-terrein. Zaterdag 23 Juni: 19 uur Voet balwedstrijd Nederlands Militair Elftal-Combinatie tweede klas- sers H.R.C. en Helder. Om tien minuten over twee gistermiddag passeerden de eerste deelnemers aan de Ronde van Nederland Den Helder. Op de Middenweg werden zij luide aan gemoedigd door een flink aantal belangstellenden. Dit kopgroepje, bestaande uit de renners Harm Smits, Jan Lambrichs, De Ruiter en Jan van Elderen, had een voorsprong van vijf minuten op het grote peloton, waarin onder andere ook Gerrit Schulte meedraaide. Natuurlijk had deze voorsprong nog niet veel te betekenen met in de eer ste etappe nog een kleine tweehonderd kilometer voor de boeg. Maar in ieder geval zou één van deze vier koplopers toch gaan strijken met de K.S.K.-pre- mie van f 50 in de Koningstraat. On geveer ter hoogte van de Nutsspaar- bank was het begin van de sprint aan gegeven. De finish was in de Koning straat bij „Musis Sacrum", waar—-het zwart za< van de mensen. To' ie *f vrov vier renners de Koningstraat i«„aer- den, werd het tempo iets verhoogd. Had men evenwel verwacht een uiterst scherpe sprint te kunnen aanschou wen, dan is men bedrogen uitgekomen. Niets minder was namelijk waar. Ge vieren trok men op de witte streep af. waar men Jan van Elderen blijkbaar de eer wilde laten het eerst te pas seren. Jan van Elderen won dus de vijftig gulden van de K.S.K. Achter hem kwa men achtereenvolgens door: Smits (39), De Ruijter (ingevallen voor Ca- mellini, no. 25) en Jan Lambrichs (56). Vijf minuten later trok het grote peloton als een kleurig lint door de Helderse straten. Als laatsten zagen wij achtereenvolgens geheel alleen passeren de Fransman Jean Abello, de Belg Henri Evens, Fernando Della Guistina en Jean Erussard. De politie had voor een uitstekend^ afzetting gezorgd, zodat de renners ongehinderd konden passeren. Dat in Den Helder wel degelijk belangstel ling bestaat voor de wielersport, werd gisteren duidelijk bewezen. Verschei dene bedrijven hadden hun personeel toegestaan het doorkomen van de ren ners gade te slaan. Voor de toeschouwers bij de wedstrijd LandmachtLuchtmac dat avond op het Helder-terrein werd gespeeld, was het een hele s ook Clavan bjj de luchtstrijdkrachten van de partij was. Dat bui e ge% velen moeten hebben gehad, zal evenwel spoedig zijn weggedrongen ander gevoel: dat van teleurstelling. Want zelfs met deze Clavan, die en s toch eens in het Nederlands elftal uitkwam, wisten de LSK-ers tegen de nee ploeg van de Landmacht niets uit te richten. Er zal dit jaar trouwens heel sterk elftal moeten komen, wil men de landmacht er onder krijgen, dat combinatievermogen van gisteravond bijvoorbeeld, zal wellicht oor ge andere zo maar op de been te brengen ploeg, worden geëvenaard. niet opgewassen. Een prima Voor de rust ging het nog met de L.S.K. en het eerste kwartier van de tweede helft was ook veelbelovend. Maar de Landmacht liet zich niet spoedig imponeren en het gevolg was een nieuw hevig offensief. De 40 overwinning werd dan ook geheel in de tweede helft bevochten. Hoewel de Landmacht wat „gladder" speelde in de eerste helft, wat soepeler en door- kneder, ging de strijd toch aardig ge lijk op. En wat het missen van opge legde kansen betrof, daarin waren beide voorhoeden prima. In het elftal van de luchtstrijdkrachten viel in de eerste plaats doelman De Rijk (M.O.C. '39) op. Deze lange knaap had een bewonderenswaardige stijl, waar mede hij Lugthart (Be Quick) en Stephan (Heracles) een doorn in het oog was. Was middenvoor Stephan er kort na de aanvang niet keurig door heen? En trachtte hij niet De Rijk met een listig balletje naar de verkeerde kant te brengen? Maar op het aller laatste ogenblik zonk De Rijk door de knieën en met het puntje van zijn rechterschoen werkte hij de bal uit het doel. Geraffineerd Na vijf en twintig minuten noteer den wij eindelijk weer een aanval, die het noemen waard is. De linker vleu gel van de Landmacht had het leder keurig opgebracht, geraffineerd com binerend met lichte tikjes, die de L.S.K.'ers wanhopig deed heen en weer rennen. Vlak voor het doel be machtigde rechtsbuiten De Jong (Wil lem 2) het leder, maar hij miste deze prachtige kans op onnavolgbare wijze. En wat een bewondering moet men niet hebben gehad voor rechtsback Kammeijer (AGOW), die twee LSK' ers de bal ontnam, als waren zij kin deren. Linksbuiten Hoekema van Leeu warden mocht er trouwens ook zijn. Uiterst snel trof hij de achterhoede van de LSK. die zuiver verdedigend kansen zocht om zich aan een wurgen de greep te onttrekken. De rechtsbuiten van LSK. Overbeke van DOSKO, was de stoommachine in de voorhoede. Meines van Frisia was in de sprint tegen deze kleine, gladde speler niet opgewassen voorzet van Overbeke werd door zijn collega Röhrig (HBS) op de andere vleugel overtuigend om zeep gehol pen. Vlak voor de rust schoot de mid denvoor van LSK tegen de lat en kort daarop toonde Clavan eindelijk, dat hij er toch wel kaas van heeft' gegeten als het nu beslist moet. Hii zond een pass ef. om van te smullen. Maar linksbuiten Röhrig zag nóg kans de bal buiten het doel te houden. Aanvallend En toen de tweede helft. Een heftig aanvallende LSK-ploeg, die er op uit scheen, de Landmacht van het terrein te vegen. Kort na elkaar noteerden wij vier corners op het heiligdom van Gerberink (Enschede). Een van die hoekschoppen werd door Clavan ge nomen. Van de linker hoekvlag af. draaide hij de bal met de rechtervoet haarscherp onder de lat. Gerberink werd over de doellijn gewerkt, maar voordat hij viel, had hij de bal met de vingertoppen opnieuw corner getipt. In deze periode gelukte het Röhring ook, zijn eerste duel te winnen van Kammeijer. En weer kwam de LSK tot een hoekshcop. Deze corner werd besloten met een fraaie kopbal, die juist over ging. Na achttien minuten, toen Land macht het heft weer volledig in han den had genomen, kreeg De Jong ein delijk gelegenheid een doelpunt te maken. Hij deed het geheel alleen, drong tot vlak bij de goal door en be- sloot met een verrasende schuiver net langs de rechter staander (1o>! Vijf en twintig minuten ware* ver streken, toen rechtsbuiten Overbeke voor LSK de gelijkmaker voor het in. leggen had. Overbeke schoot echter recht in de armen van Gerberink. Een minuut hierna weer een keurige aan val van de LSK. die werd besloten met een buitenspel doelpunt. Of deze bal in buitenspelpositie werd gespeeld, was van de tribune af met te zien. Da meningen waren verdeeld, maar de scheidsrechter bleef bij zijn beslissing: ongeldig. Razendsnel Vijf minuten later plaatste een ach terspeler van LSK de bal verkeerd. Kolkman zette onmiddellijk zijn voet er achter, waarna De Jong zich over de bal ontfermde. Hij stond plotseling stil, keerde zich razendsnel om en het volgende ogenblik schoot zijn linker voet uit. Dat schot was voor De Rijk onhoudbaar (2—0). Het mooiste doel. punt werd na een half uur gemaakt, Van grote afstand loste rechtsbinnen Lugthart een geweldig hard en zuiver schot, waarop De Rijk te laat rea geerde (30). Vijf minuten voor tijd maakte links- buiten Hoekema het vierde en laatste doelpunt. Hij omspeelde Van de Bie- senbos (HVC) met een verbluffend gemak. Ten slotte ging Hoekema ook de doelman nog voorbij (40). En de LSK stond verder machteloos. In werkelijk gevaar kwam Gerberink niet. Het ontbrak de mannen van de luchtstrijdkrachten behalve aan vol doende capaicteiten bovendien aan doortastendheid. Niettemin was deze O. en O.-wed- strijd het aanzien meer dan waard. Want „de" fijne trekjes waren er, dat staat vast. En daarnaar ging men ten slotte kijken. A. B. H. Ms. „Tromp" 5 Juni. De spannendste strijd die tot dusverre in de oefening „Progres" is geleverd speelde zich in de afgelopen nacht in de Golf van Biscaje af. De als een con- vooi koopvaardijschepen fungerende Franse kruiser „Gloire", het Britse vliegkampschip „Indomiatble" en het onderzeebootmoederschip „Gustave Ze de" werden aangevallen door de raider „Tromp" en „George Luygues". Het convooi werd verdedigd door de krui ser „Swifture" en een sterke macht tor- pedobootjagers en fregatten. W ipliip WÊtÊn Men is gisteren gereed gekomen met het wegbaggeren van het Kemper bankje. Hr. Ms. „Stortemelk" voer naar Terschelling en keerde later op de dag in Nieuwediep terug. Het is morgen hoog water om 9 en 21.35 uur, en laag water om 3.10 en 15.45 uur. De temperatuur van het zee water was 13.7 graden Celsius. DIERENVRIEND j^eze week kreeg GracLus een brief van een mijn heer uit de Begoniastraat. Het epistel was nogal scherp gesteld, met naam en toenaam. Nu houdt Gra- dus er niet van, zo maar namen aan de openbaarheid prijs te geven. Niettemin volgt hieronder de inhoud van de brief: „Vele mensen bezitten één of ander dier. De één heeft «en noes de ander een hond 7.o heeft de heer S van de Rrakkeveldweg een nrachtige. grote herders hond. waaron hii zeer trots is. Zou hii deze hond door -iekte of een onaeluk moe ten verliezen, dav sou da' voor hem aeliik staan m»t de dood van een kind D» heer S is dus een echte dierenvriend. Helaas hen ik. die da' dacht, bedrogen u i'aeko- men. meneer Gradus. Want Maandagmorgen liep de heer S met zijn omte hond op het Crocusvlein. toen een klein hondje het twee tal tenen kwam. De grote hond oreen het kleine dier tje in de nek. en sloeg het meniomanl tegen de straat- rtonev Het hondje bleef -man- nehnvnnrl Hogen. De grote herder kon men het gebeurde nog niet zo zeer kwalijk nemen, maar wat erger was, de heer S. stond er om te lachen. Hij had er werkelijk plezier in. Ver scheidene voorbijgangers, onder wie een lid van de dierenbescherming, spraken daarover hun afkeuring uit. De heer S. antwoordde, dat hij met hen niets had te maken. „Een klein kogeltje, en het diertje zou uit zijn lijden zijn". Maar hij moest eens na denken, en tot de ontdek king komen, dat de eigenaar van het kleine hondje stel lig ook dol was met zijn viervoetertje. Wat een op recht dierenvriend is die heer S., vindt u niet Gra dus? Of denkt u niet als ik het tegenovergestelde?" Wel, deze Gradus vindt, dat mijnheer S. niet hele maal verantwoordelijk mag worden gesteld voor het gedrag van zijn herder Maar zeer te laken is het ongetwijfeld, dat hij nief onmiddellijk heeft ingegre pen. En geenszins bewonde renswaardig acht deze Gra dus de houding van de heer S. Want, houdt men niet van andermans honden fdieren in het algemeen), dan is men geen dierenvriend. Dan gaan de gevoelens slechts schuil achter een „eigen-ik- politiekje". STAMTAFEL JTen grapje uit de dieren tuin kan ook geen kwaad. De stamtafel heeft er onbedaarlijk om ge lachen. Een tikkeltje over dreven misschien, wijl de mop overeenkomt met de grap van de mijnheer die je de spiegel voorhoudt en vraagt: ..Heb je wel eens een aap gezien?" Maar het stamtafelmopje was toch wel even geesti ger. Het kwam eigenlijk hier op neer: De oppasser van de die rentuin seinde aan zijn directeur: „Chimpansee ge storven. Moeten wij nieuwe kopen, of wachten tot u terug komt?" OUDJES Qp Dinsdag 12 Juni maken de Ouden van Dagen van Anna Paulowna en Bree- zand een uitstapje, waarbij zij ook Den Helder zullen passeren. Ongeveer vijf en tachtig luxe auto's en enkele bussen zullen om ongeveer negen uur 's morgens Nieu wediep binnen rijden. De wagens tellen in het totaal als inzittenden alleen al ruim driehonderd oudjes. Gisteren werd Gradus op gebeld door een meneer uit Anna Paulowna, die hem verzocht de burgers van Den Helder even over dit uitstapje in te lichten. Als u dus Dinsdag die auto's ziet passeren, waar de lezers, zwaait u dan even. 't Is maar voor de gezelligheid. EVERTSEN Jn het voorprogramma van de Tivoli-bioscoop wor den gedurende deze week de opnamen vertoond, die werden gemaakt bij de bin nenkomst van Hr. Ms. „Evertsen" in Den Helder. De directie van het theater heeft er voor gezorgd, da' alle opnamen voor de be volking van onze Marine- stad kunnen worden ge draaid. In de andere Neder landse steden zal de aan komst van het trotse schin slechts zeer verkort worden opgenomen in het Journaal Wil men zichzelf, vrien den, familieleden of ken nissen dus op het witte doek zien, dan moet men naar de Tivoli-bioscoop. Doe niet als deze nieuws gierige Gradus, die de Witte-bioscoop binnen trad. Want daar is van de „Evert sen" niets te zien! RONDE J£n gistermiddag kwamen dan de deelnemers aan de Ronde van Nederland door Den Helder. Gradus zag ze gemoedelijk saamge- klit op de Middenweg pas seren, voorafgegaan door een viertal vermetelen, be lust op een premie. Op de Middenweg was de belang stelling al even groot als in de Koningstraat en de Keizerstraat. Er stonden zelfs tientallen schoolkinde ren, onder geleide van hun onderwijzers, die toch ook iets van de grote Ronde wilden zien. Helemaal ach teraan kwam mijnheer Jean Erussard, waarschijnlijk door pech achterop ge raakt. En hebt u Gerrit ge zien? Onze Schulte? Zo knus met de armen over elkaar, achter in het grote peloton? En ze fietsen maar. Zes dagen lang. Voor derlui centen. En vóórop de reclame-wagens, die harte lijk werden toegejuicht door de schoolkinderen. Uit pure baldadigheid, of alleen maar omdat ze er niets van begrepen. En binnen tien minuten had Den Helder zijn Ronde van Nederland gezien. Nou ja, de herinne ring blijft natuurlijk. GRADIUS. De tactiek van de raider was, dat de „Tromp" zou proberen zoveel mogelijk schepen van het convooischerm tot zich te trekken, waardoor de „George Luy- gus" de kans zou krijgen bij het- con vooi te komen. De „Tromp" paste in dit verband enige krijgslisten toe, waar vanvan het succes mede door de ge brekkige middelen tot uitvoering er van nog niet geheel vastgesteld, maar die toch in het begin van de aanval de convooibescherming ongetwijfeld om de tuin leidden. De torpedobootjager „Marnix" wat de eerste die de „Tromp" op zijn radar scherm ontdekte. De jager gaf echter, misleid door een krijgslist, een onjuiste melding aan de hoofdmacht convooibe scherming, geleid door de Engelse vice- admiraal Mansergh, door. Daardoor trok, ondanks een correctie van de En gelse jager „Scorpion", een belangrijk deel van de convooibescherming, nl. de kruiser „Swifture" en twee divisies ja gers op de „Tromp" af. Voordat ze bij de aanvaller waren had de ..Tromp" echter met zijn ver dragend geschut de „Marnix" en de „Scorpion" wegge veegd. Op het radarscherm van de ..Tromp" zag men vervolgens de jagers in onbe rispelijke formatie op zich afstormen. De „Tromp" liep eerst recht op hen in, maar toen de jagers stijfkoppig door voeren en op 4000 yards een lanceer- positie in namen, draaide de Neder lander af en dekte zich achter een ne vel- en rookgordijn. Hevig knallende lichtgranaten bege leidden de manoeuvre. De tegenstan ders schoten heen en weer als snoeken door een sloot, maar de „Tromp" zag geen kans door de ring van hardnek kige beschermers heen te dringen. Ver scheidene van al te opdringerige jagers zouden in werkelijkheid een flinke af rammeling hebben gehad, maar ook de „Tromp" zou er niet zonder kleerscheu ren zijn afgekomen. Of de ..George Leygus" geprofiteerd heeft van de af leidingsmanoeuvre van de ..Tromp" stond na afloop van de oefening nog niet geheel vast. De Fransman werd nl. opgehouden door een mistbank, waardoor hij minder vaart kon lopen. Toch kon hij contact met het convooi melden. Mocht dit inderdaad juist blij ken te zijn, dan zou de resterende con vooibescherming „een zacht eitje" voor de zware kruiser zijn geweest. Op de „Tromp" kijkt men thans met spanning uit naar de uitslag die vast gesteld zal worden door een scheidsge recht onder voorzitterschap van vice- admiraal Pothau, de leider van ,.Pr0" gres". Wat was het toch een onvergetelijk schouwspel de bl komst van Hr. Ms. tertsen", De vreugde onder de duizen den op de vaste wal De vreugde van de mannen aan boord En toen het schxp even later behouden aan de kant lag ko, de begroeting een aanvang nemen. Gradus' lijffotograaf ook ter verwelkoming aanwezig. En aan boord maakte h dit plaatje: een vader die blij zyn dochtertje opbeurt. De 'jffotograaf is wel een tactvol mens, nietwaar? Hij had loc even goed een zoenend echtpaar kunnen vereeuwigen. In de marinekazerne te Amsterdam heeft de commandant Maritieme Mid delen aldaar, de kapitein ter zee J- Bax, veertien nieuw benoemde off'c's' ren van de Koninklijke Marine met de gebruikelijke plechtigheden de officie™ eed afgenomen. De beëdigden zijn: lt ter zee kmr Brink, lt ter zee takmr H. Scbcffer, ter zee takmr F. M. Schouten, lt ter #e ta C. L. Bogaard, lt ter zee ta E. J B' Wiegers. adelborst sdkmr P. R adelborst edkmr J. J Scheerders, adelborst edkmr P. Abbo. sdelborS' edkmr J. w. de Leur. adelborst edkmr E. M Taks. adelboist edkmr Smit. ade'borst edkmr A J. de Lang adelborst sdkmr A. Blom. adelbor» sdkmr J. w. Bosboom.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2