Vluchtige notities uit Nieuwediep NOORDERBREEDTE Stad en Omgeving T.C.GOVERS Mej. M. Caarls k reeg ere-medaille voor 40-jarige trouwe dienst UW WONING^ 'rl De Bioscopen Jubileum bij de firma gebr. Meijer TIVOLI „Paul Vlaanderen" DE WITTE: „De wolf van Sila" Collecte voor „Zonnehuis" Uitslag vijfde periodieke zeilwedstrijd De heer Dorlijn treedt af als penningmeester IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje is uw kasteel Jeugddienst Lutherse kerk Aanslagbiljet maakte stadgenoot gelukkig Spreeuwenjong diP Oevecht tussen vleer muis en speelgoedauto? DE Fiscus en Debti hebben Donderdagavond een soort tweekamp gehouden. Het kwam n.L toevallig zo uit, dat de volleybalploeg en de voetbalploeg van de beide „bedrijven" elkaar deze avond moesten ont moeten. De volleybal-ont moeting werd met 21 door de Fiscus gewonnen. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van „Her mes", waar ook het school- hockey-tournooi gaande was. Vandaar, dat de vol leyballers veel belangstel ling genoten. DE wachtkamer was vol. Strijd om de schaaktitel Kampioenschap Marine te Hilversum Het was bij de firma Gebr. Meijer aan de Ruijghweg Vrijdagmiddag een drukte van belang. Daar werd namelijk de expeditie-zaal In gereedheid ge bracht. teneinde mej. M. Caarls, die op deze dag veertig jaar bij de firma in dienst was, een waardige ontvangst te bezorgen. Tegen half vijf arriveerde de jubila- resse met haar familie, van huis ge-, haald door de directie. Onder een luid „Lang zal zij leven" werd mej. Caarls binnen geleid. De heer J. B. F. Meijer opende de feestelijke bijeenkomst met een harte lijk woord van welkom. De heer Meijer zeide, dat het een wel zeer mooie dag was voor mej. Caarls. Daarom had de directie ook gemeend, haar thuis te moeten opzoeken, om haar de zilveren ere-medaille voor veertigjarige trouwe dienst alsmede een enveloppe te over handigen, en haar te feliciteren met haar jubileum. Hierna kreeg het per soneel de gelegenheid van zijn belang stelling blijk te geven. De heer Smits fungeerde als ceremo niemeester, en gaf onmiddellijk het woord aan mej. C. Glim, die na een pittige speech namens het'personeel 'n kapstop en bloemen aanbood. Mej. Voor de meeste mensen is de naam Francis Durbridge zeer nietszeggend. Meer bekendheid heeft de naam Paul Vlaanderen in de loop der jaren ver worven. Zo zal men zich stellig de tal rijke hoorspelen herinneren, waarin de scherpzinige speurder Vlaanderen de zaken steeds in het reine brengt. In Engeland, het geboorteland van de heer Durbridge, die de Paul Vlaanderen- hoorspelen schreef, heet de hoofdper soon uit deze spannende mysteries Paul Temple. Deze Temple en deze Vlaande ren zijn in feite één-en-dezelfde per soon, die, met achter zich het brein van hun schrijver, de meest ingewik kelde situaties naar een ontknoping leiden. In de Tivoli-bioscoop wordt nu tot en met Maandag vertoond „Paul Vlaan- deren's triomf", een Engelse detective film met John Bentley en Dinah She- ridan in de hoofdrollen. Ditmaal wordt Vlaanderen's hulp in geroepen door een jonge vrouw, wier vader, professor Hardwick, werd ont voerd. Vlaanderen vermoedt, dat een internationale spionnagebende, de „Z"- organisatie, meer van deze zaak weet. Hij gaat in die richting speuren, na tuurlijk geassisteerd door de bekende Sir Graham Forbes van Scotland Yard. Hoe het Vlaanderen gelukt, het bevre digende happy-end te verkrijgen, kan men zien in de Tivoli-bioscoop. Men kent het genre van de radio, zodat men weet wat Vlaanderen kan bieden. Het verhaal zit goed in elkaar, maar munt als filmisch geheel niet uit door vak manschap. Silvana Mangano, de Italiaanse ster die zoveel van zich deed spreken door haar rol in „Bittere rijst", vertoont zich in een wat ingetogener creatie in de aanmerkelijk betere film „De wolf van Sila". Ook hierin spreekt Silvana weinig, maar zij zegt het meest met haar ogen en haar figuur. Het is niet xo'n wonder, dat Salvator verliefd wordt op Rosaria (Silvana Mangano). Zij hadden elkaar al jaren geleden ontmoet, bij het begin van het verhaal. Rosaria's broer was toen het slacht offer geworden van het heerszuchtige optreden van Salvators vader, Rocco. De film vertelt deze tragische geschie denis in een reeks van knap opge bouwde scènes, die menig staaltje van voortreffelijk camerawerk vertonen. Rocco is schuldig aan de dood van Rosaria's moeder en van haar broer Pietro, wiens verloofde Orsola, de zus ter van Rocco, een ongelukkig leven tegemoet gaat. Jaren later komt Ro saria, als volwassen meisje, in haar ge boorteplaats, waar niemand haar her kent. Zij krijgt een betrekking op Roc- co's boerderij, en neemt op haar wijze wraak op de man, die de dood van twee mensen op zijn geweten heeft. Zij ont vangt daarbij de stille steun van Or sola, die ten slotte zelfs in letterlijke zin de bloedwraak vervult. De wraak van Rosaria is haar geveinsde liefde voor Rocco, die zij daags voor hun hu welijk verlaat met Rocco's zoon Sal vator. Ador, de wolfshond, brengt Rocco op hun spoor. Juist zal Rocco een schot lossen op Rosaria, door wie hij zich be drogen weet, als Orsola deze moord voorkomt door Rocco neer te schieten. Z was haar broer gevolgd, en is nu de actieve getuige van het slot der dra matische geschiedenis. Haar leed is ge wroken. en de liefde die zij heeft moe ten ontberen mag nu worden ervaren door Salvator en Rosaria. „De wolf van Sila" is een boeiende film, waaruit menigmaal het emotio nele Italiaanse temperament spreekt In het voorprogramma van deze film, die tot en met Maandagavond in de Witte-bioscoop wordt vertoond, draait o.m. een uitstekende semi-klassieke „musical". Pronk declameerde een toepasselijk ge dichtje. en gaf bloemen namens de meis jes, die direct onder leiding van mej. Caarls staan. En daarna kon men de jubilaresse persoonlijk gelukwensen, terwijl ver schillende meisjes zich klaar maakten om zich op de schone rederijkersconste te kunnen werpen. Zij brachten enkele aardige voordrachten ten tonele, die, naar het daverende applaus te oordelen, bij de collega's zeer in de smaak vielen. Na een tractatie werd nog geruime tijd gedanst op de muziek van de ge luidsinstallatie van de heer Kriele. Mej. Caarls zal aan deze middag ongetwp- feld nog lang met genoegen terugden ken. Vandaag over een week wordt een straatcollecte gehouden voor de Chris telijke vereniging tot verpleging van behoeftige chronische zieken „Het Zonnehuis". Collectanten kunnen zich opgeven aan 't adres Dahliastraat 64. Begunstigd door ideaal weer, werd Vrijdag de vijfde periodieke zeilwed strijd gehouden. De start was zeer enerverend, daar tengevolge van de nog doorstaande vloed vijf sloepen moesten worden teruggeroepen. Spe ciale vermelding verdient het zeilen van bootsman T. de Bruin, die, hoewel hij moest over-starten, beslag wist te leggen op de derde plaats. Luitenant ter zee der eerste klasse D.W.P. Jan sen werd eerste, gevolgd door luitenant ter zee der tweede klasse D. Tober. In het algemeen klassement heeft luite nant ter zee Jansen met zestien punten de leiding. Luitenant ter zee Tober staat op de tweede plaats, met 121/3 punt. Op de derde en vierde plaats vol gen luitenant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef en schipper C. A. Ufkens, beide met twaalf punten. Op Dinsdag 26 Juni houdt de voet balvereniging „Helder" in Formosa haar jaarvergadering. Behalve de ge bruikelijke punten staat de bestuurs verkiezing op de agenda. Aftredend zijn de heren A. Wiersma (voorzitter), J. J. Dorlijn (penningmeester), W. J. Biersteker (tweede secretaris) en M. Looij (commissaris). De heer Dorlijn heeft zich niet herkiesbaar gesteld. De overige aftredenden zijn wel herkies baar. In de plaats van de aftredende penningmeester stelt het bestuur de heer H. W. Bouthoorn candidaat. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. Ud- ding, Lijsterstraat 40. telefoon 2588, en A. J. F. Thorbecke, Javastrgat 113, te- lëfoon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas. Keizerstraat 87, telefoon 2929; na zes uur Timorlaan 21, telefoon 2420. De vereniging ..Zedenopbouw" houdt vanmiddag van vier tot vijf uur haar wekelijkse spreekuur aan het adres Javastraat12a, hoek Celebes- straat. Vandaag wordt in Den Helder een straatcollecte gehouden voor het fonds tot stichting van een dierenasyl. Hedenavond wordt in Casino de „Juttersparade nr. 1" opgevoerd ten bate van het Rode Kruis. Op het terrein aan de Meeuwen straat wordt vanmiddag met een ze vental wedstrijden het schoolhockey- tournooi besloten. Hedenmiddag om kwart over twee begint op het terrein aan de Meeuwen straat het korfbaltournooi van KVH. Op Zaterdag 16 en Zondag 17 Ju ni krijgt HRC bezoek van de Amster damse voetbalvereniging „Argonaut"; 's Zondags worden een junioren- en een adspirantenwedstrijd gespeeld. Vanavond van negen tot elf uur vindt op het Rialto-terrein de laatste trekking plaats van de K.S.K.-winkel- actie. Van de Lutherse kerk (Wezenstr.) ontvingen wij nog de volgende predik beurt: 10.30 uur ds. J. W. Sepmeijer, Gistermiddag keerde Hr. Ms. „Soemba" uit Rotterdam in Den Hel der terug. Ook het tweede flottielje mijnen vegers ligt weer in one haven. z Gisteravond om ongeveer half ns- gen liep de Duitse kabellegger „Hum mel" binnen. Het is morgen hoog water om 10.30 en 23.20 uur, en laag water om 4.35 en 17.25 uur. Maandag is het hoog water om 11.05 uur, en laag water om 5.10 en 18.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.5 graden Celsius. Vooral, wanneer de inrichting verzorgd is door de vakman op dit gebied Wonin f inrichting koningstraat (Advertentie, Ing. Med.) In de Lutherse kerk aan de Wezen straat wordt morgenavond om half acht de laatste maandelijkse jeugd dienst inr dit seizoen gehouden. Twee vloötpredikanten zullen in deze dienst voorgaan. De Nederlands-hervormde predikant ds. J.: W. Sepmeijer zal als liturg optreden en zijn Gereformeerde collega ds. G. Th. Rothuizen zal een jeugdpreek houden over het onderwerp „Angst". Het orgel zal worden bespeeld door mevr. A. Graaff-Kamp. De dienst is voor een ieder toegankelijk, maar de rijpere jeugd zal in het bijzonder welkom zijn. De jongeren worden ver zocht, zoveel mogelijk in de midden- banken van de kerk plaats te nemen. In de ochtenddienst, die om half elf aanvangt hoopt ds. j. w. Sepmeijer eveneens voor té gaan. (Advertentie, Ing. Med.) ii 70 WEET MEN soms niet, hoe iemands nvpr#rnf np we/c/cer nachtrust plotseling kan worden (jy Cl Cf UI uc ,,-retnnrd. Een relatie van een nd-l f)EZE WEEK werden Wtj uit een diepe slaap gewekt door een luid vreemd. soortig geraaa U kent toch dat verschijnsel?? Vlak voor het inslapen kort voor het ontwaken dringen de geluiden om ons heen altijd veelvou versterkt tot ons bewustzijn door. Het getik van de klok begint te gelijken op het gedreun van een heiblok en het gezoem van een mug schijnt afkomstig te zijn van eeii straaljager op topsnelheid. Nu behoeft dat niet persé een toestand van slapeloosheid tot gevolg te hebben. Een gezond mens, die slapen wil, moet dat kunnen terwijl vlak voor zijn slaapkamerraam een motor met open knalpot staat warm te draaien. Gelukkig behoren wij tot dezulken, omdat wij ons niets plegen aan te trekken van geluiden, die niet rechtstreeks en opzettelijk tot ons zijn gericht. Vandaar dat wij gewoonlijk dwars door alle wekkers heenslapen. Wij nemen doodeenvoudig aan, dat het geratel niet voor ons is bestemd. tii I van vrees voor een klein gevaar wel jyjAAR van de week werden wij toch om zes uur in de morgen uit 't diepst van een zorgeloze droomtoestand naar de luidruchtige wereld der werkelijk heid gerammeid. Het vreemde geluid zwol aan, maar nam af naarmate het ochtendlijke zonlicht tot ons bewust zijn doordrong. Toen wij goed en wel wakker waren, bleek het gedruis in de kamer wel vreemdsoortig, maar toch niet van buitengewoon sterkte te zijn. Het was alsof een vleermuis een lucht gevecht leverde met een op wonderlij ke wijze opgestegen speelgodauto, waarvan de veer met schokjes afliep. De strijd verplaatste zich verrassend snel van wand tot wand, maar scheen tenslotte te worden beslist onder de ta fel. Wij moesten er haring of kuit van hebben. Iets van vrees kroon in ons nauwelijks ontwaakte hart naar boven. Wij meenden liever te doen te hebben met een levensgrote inbreker, die recht voor ons stond, dan met de veroorza- ker(s) van het gekke gerucht onder de tafel. Ons reeds lang geleden verwor pen geloof aan spoken bleek toch nog ergens in een stofnest onzer ziel te sluimeren. Misschien was ons gevoel van vrees voor een klein gevaar verwant aan de spreekwoordelijke angst, die vrouwen koesteren voor een muis. Manmoedig wierpen wij ons oo de knieën en deden (met gesloten ogen) een greep onder de tafel. Het „geraas verdubbelde en onze vijand vluchtte in een hoek van de kamer. Het was een spreeuw. Een zeer jong dier, met een brede, gesperde gele snavel. Doods angst sprak uit de oogjes en uit de ronde witte vlekjes, die wij op ver- schiedene plaatsen op het kleed en het meubilair aantroffen. Onzeker fladder den de amper volgroeide vleugeltjes, en het bekje veerde nijdig naar onze hand toen wij het spreeuwenjong p sloten tussen onze vingers. Wij openden het raam en zetten het diertje op de vensterbank, vanwaar het schuchter en gebrekkig opsteeg naar het dak. Een onmiddellijk naar de herkomst van onze nachtelijke bezoeker inge steld onderzoek wees uit, dat zich in de schoorsteen een spreeuwennest be vond. De avond tevoren had één onzer huisgenoten de kachel opzij gezet en de pijp verwijderd om een wild rumoe rend spreeuwenjong te bevrijden. Het tweede jong had zich in de loop van de nacht oud en wijs genoeg gevoeld om eveneens het nest te verlaten en via het open schoorsteengat onze ka mer binnen te dringen. 'w* 1 'M 1 i \Ti4~ W* - -T-; vissen JJE sport wordt in Den Hel der met een ongekend enthousiasme bedreven. Het moge een gezonde uiting van een welvarende stad Worden genoemd. Welke sport beoefent men in Nieu wediep eigenlijk niet? Er zijn er wel wat op te noe men, maar over het alge meen is de verscheidenheid zo groot, dat men niet meer de behoefte schijnt te ge voelen een modderbad in gereedheid te brengen, ten einde daarin een partij wor stelen weg te geven Hoe wel men ook deze sport el ders op onze aardbol met welgevallen bedrijft en ga deslaat. Of in Den Helder ook wordt gevist? Vraag dat aan Abe Lenstra, die verleden jaar uren aan de Dijk vertoefde, voorzien van een werphengel. Over een werphengel ge sproken! Men vertelde deze Gradus van de week het koddige verhaal van „De man met de werphengel", (Hat niets, maar dan ook niets, uitstaande heeft met het bekende „visserslatijn". Het gebeurde aan het Noordhollands Kanaal. Daar stond een niet zo jonge man te vissen. Men schatte hem op ongeveer zestig jaar. En deze heer ging er prat op, te weten, hoe men met een vistuigje moest omspringen. Hij had een prachtige werp hengel, en stak zijn kennis over deze rustige vissport niet onder stoelen of ban ken. In zijn nabijheid wa ren ook vele jongere men sen aan de slag. Zij keken met begerige blikken naar de werphengel en luister den nauwelijks naar de op schepperijen van de oude man, die trots als een pauw doceerde in het hen gelen. Tenslotte kwam men op het punt: Hoe gooit men zijn hengel in. En toen deed de man het. Hij gooide in; niet zijwaarts (zoals het behoort) maar over zijn hoofd. En de haak aan het eind van de. lijn zou ook stellig het water heb ben bereikt, ware het niet, dat het puntige ding in zijn achterhoofd bleef steken. De docent slaakte een ake lige kreet. De omstanders gnuifden. Met een zakmesje heeft men het haar van zijn achterhoofd gesneden en het haakje met het weer- haakje er uit gepulkt. Het was een pijnlijke geschie denis, zo vertelde men aan Gradus. TWEEKAMP Maar op het veld van de heer Tesselaar aan de Jan Verfailleweg kreeg de Fis cus klop van het Debo- voetbalelftal. Met 40 gin gen de belastingmensen er aan. Dat de nederlaag nog niet groter werd. was voor namelijk te danken aan de rechtsback Peerdeman, die zijn gebied voortdurend met ferme trappen zuiverde. Gradus' lijffotograaf dwaal de ook rond op het gebrek kige veldje. Hij heeft ech ter geen plaatje kunnen maken van de verwarde strijd, wijl beide ploegen niet tot grootse spelmomen ten kwamen. „Er zat geen diepte in", zei hij veront schuldigend. stamtafel het beroep van jongste bediende wordt door ve le mensen in hun drukke leven uitgeoefend. Mis schien zijn er echter lieden, die niet weten wat dat pre cies zeggen wil: postzegels likken, post wegbrengen, boodschappen doen, de as bakken leeggooienenz. Bovendien staan dergelijke knapen bloot aan de grap pen van hun „chefs". Zo vernam Gradus een vertel sel over een procuratiehou der op een flink kantoor, die zichzelf immer erg gees tig vond. De meeste era- ployé's lachten om zijn grappen, daar zij goede vrienden met hun chef wensten te blijven. Op zeke re dag had de procuratie houder weer een mop ver teld en alle employé's lach ten schaterend. Alleen de jongste bediende bleef on bewogen. „Waarom lach jij niet?" vroeg zijn baas. En de jongen antwoordde: „Ik ben tóch tegen de eerste opgezegd". TANDARTS Meer dan vol. En de stemming was gedrukt. Er kwam echter leven in de brouwerij, toen een jonge vrouw binnen trad. Op haar arm droeg zij Joke, een klein meisje, dat kennelijk geen kiespijn had. Wijl ook de moeder een gezonde in druk maakte, restte slechts het derde persoontje, even eens een meisje, dat bleek achter moeder aan hipte. Dat zesjarige meisje drukte na enige tijd van verken nen ijverig een grote zak doek tegen haar pijnlijke mondje. Daarna zette zij zich bedeesd in een hoekje. Het peutertje op moeders arm begon na enige tijd te zeggen: „Kieke-o". Heel de verdrukte gemeenschap langs de wanden van de wachtkamer keek verstrooid op, Een bleke dame begon te vertellen, dat zij de tandarts slechts vreesde op haar weg er heen. Zat zij enmaal, dan ging haar de gehele operatie langs het lijf. Een andere dame keek angstig op en verklaarde, dat zij juist de stoel waarin zij moest plaats nemen zo akelig vond en al die tan getjes en apparaten en bo ren. „Kieke-o", zei de dreu mes op moeders «rm. „Mamma, mamma, kieke-o". Uw Gradus, eveneens een mislukking in het domein van een tandarts, heeft veel van zijn ellende vergeten, omdat het hem een raadsel was, wat toch precies de uitroep „kieke-o" wilde be tekenen. En eindelijk werd het raadsel opgelost, toen moeder haar kindje zachtjes op haar armen begon te wippen, fluisterend, „Dat kan hier niet meisje". Maar één van de dames zei: „Er is hier toch wel 'n plee voor dat kind!" En de moeder zei: „Ja, Joke kan het woordje ikke niet zeggen. Zij bedoelt: Ikke nodig". Allen kwamen tot rust, toen moeder en kind zich naar het toilet haastten. De zesjarige bleef alleen achter, de blauwe oogjes vol medegevoel op de geslo ten deur gericht. GRADIUS. verstoord. Een relatie van een goede bekende onzerzijds heeft - evenens de- ze week - een nacht zeer slecht gesl». pen vanwege een aanslagbiljet. De be lastingdienst had hem - vriendelijk doch met klem - uitgenodigd, binnen een zekere tijd een bedragje te storten. Dat bedragje werd aangeduid door het cijfer één en drie nullen. Een aardig navorderingetje derhalve. Onze man zag die één en die drie nullen een grie zelige rondedans maken, toen hij zijn ogen sloot, teneinde in de slaap het aanslagbiljet te vergeten. De nullen werden verraderlijke strikken, die zich om zijn (bezwete) hals slingerden, en die ellendige één priemde als een dolk mes in zijn borst, recht op het hart aan. En dan weer dacht onze man aan de vreselijke armoede die hij zou moe ten. lijden, alvorens hij de strop van duizend gulden te boven zou zijn. Kortom, onze man heeft een verschik- kelijke nachtmerrie gehad. Bleek en nerveus, en op een onmoge lijk vroeg tijdstip, belde hij de volgen de morgen aan bij die goede bekende van ons. Een hulpeloze zat in nood en vroeg om raad, welke hem (natuurlijk) niet werd geweigerd. „Laat dat briefje maar eens zien, of heb je het niet bij je?" De man had het bij zich, en legde het met trillende vingers op de tafel. „Kijk eens", stotterde hij onthutst, waar moet ik al dat geld vandaan ha len?" Die goede bekende van ons vouwde het papiertje open en las het rustig door. „Maar kerel," zei hij toen ver baasd, „kun je niet eens een tientje meer betalen?" Twee minuten later huppelde een volkomen opgeluchte stadgenoot door de Prins Hendriklaan, waar de spreeu wen vrolijk kwetterden in het geboom te ...Hoe kon ik die komma over 't hoofd zien", mijmerde hij nog na. „Tien komma nul nul, tien komma nul nul.." En hij nuttigde thuis zijn ontbijt als één die zojuist een geschenk van ne genhonderd en negentig gulden heeft ontvangen. Voor de rest van de dag was hij een gelukkig mens. Eén van de zéér. zéér weinigen, die door een belas tingaanslag in een uitgelaten stemming worden gebracht. Door een fraaie overwinning op H. A. Herderschee heeft K. Geus in de strijd om het schaakkampioenschap wederom de leiding overgenomen van J P. Bommel. Beide heren staan er nu als volgt voor: K. Geus 18 13 3 2 J. P. Bommel 16 13 2 1 In het totaal moeten twintig tijen worden gespeeld. 14.5 14 par- ferti° ^erlingen van onze Zeevaartschool zijn mo menteel toe aan het slot van hun twee-jarige cursus Zv zijn er natuurlijk allemaal op gebrand, hun einddiploma stuurmans-leerhng te behalen. Voor de school kluitenTto jongens nerveus samen, zoals dat overal geschiedt m tijd. Gradus' lijffotograaf ging even een kijkje nemen T kivam met bovenstaand plaatje terug. Het groepje werp 9 een haastige blik in de boeken. Elk kleinigheidje is immers weer meegenomen! De marine-kampioenschappen, dift Woensdag in het marine-opleidingfE kamp Hilversum begonnen, hebben ak eerste uitslagen: Schermen, degen: 1. Van Kregten, Den Haag; 2. Marze, Den Haag; 3. S'tra- tes, Doorn. Hoogspringen: 1. Van Kandou, Kon. Inst. Marine (KIM), 1.70 m.; 2. Prcgjper (UMLO, KIM)3. Van Roon, Valken burg. Discuswerpen: 1. Rebel, Hilvarsum, 40.69 m.; 2. Wijnhoven, Doorn; 3- Levy, Valkenburg. 1500 m. hardlopen heren: 1. Klaassen, Valkenburg, 4 min. 22.4 sec.; 2. Fenne, Valkenburg; 3. Schikhof, Rotterdam, mariniers. Zwemmen: 100 m. rugslag miarva's: 1. Korps, Den Haag, 1 min. 2fk6 sec.; 2. De Bood, wachtschip Amsterdam; 3. Van Dijk, Amsterdam. 100 m. rugslag heren: 1. Bijkerk, KIM, 1 min. 15.5 sec.; 2. Ruimscbotel, mari niers, Rotterdam; 3. Breukink, Doorn. 100 m. schoolslag marva's: 1. Cote, wachtschip Den Helder, 1 min. 37.6 sec.; 2. Van Dongen, Amsterdam; 3. ApeU' Den Helder. 100 m. schoolslag heren: 1. S. Dik* staal, Hilversum, 1 min. 16.6 sec.; 2. Slijs, Doorn; 3. Koolhof, KIM. 100 m. vr(je slag marva's: 1. Krop* (UMLO), Den Haag, 1 min. 24.6 sec.; 2. Do Bood, Amsterdam; 3. Rosier, Den Haag. 100 m. vrije slag heren: 1. Siegentha* Ier, Doorn, 1 min. 03J! sec.; 2. Dikstast Hilversum; 3. Bijkerk, KIM. Estafette 3 x 100 m. wisselslag mtr' va's: 1. Den Haag I. 2 min. 08.9 sec.; 2. Don Helder; 3. Amsterdam II. Estafette 3x100 m. wisselslag heren. 1- KIM I, i mjn 4j 3 sec 2. Doorn,' KIM II.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2