Fietstocht met vele ongelukken Deelnemers aan V. U.-excursie namen kijkje achter de tralies van Artis Nieuws uit Wieringen „Anti-militairisme, ja dan neen? Schaakcompetitie weer met Bommel aan de kop burgerlijke stand Uit het zakenleven IN HET KORT Contactavond „Glasbaars" De twee nieuwe fregatten naar New Castle (USA) Hedenavond hokeywedstriid Kweekschoo ILyceum I 't Zand De Plattelandsvrouwen waren een dagje uit Anna Paulowna Discussie-avond in Kapel te Den Oever De OLS Hippo eerste in atletiekwedstrijden Slingerende wielrijder molesteerde chauffeuren meisje Loóddiefstallen aan de orde van de dag Onderwijzers binnen de krijtlijnen De jeugd op reis WironZAP Geslaagd imZiZnïe™ beUng'stellend °P 1 over het onderwerp ,,De„ l ?en ««^den als gastheer op te treden wanneer rt j verklaarde xieh toen bereid, excursie naar „Artis" wildé organiserende» Vlid \0,ks,1",versiteit e*n* e«n graag gebruik willen maken Vü-bestuor heeft van dit aanbod Dr. Portielje leidde Helderse gasten rond Over de excursie, die Zondag werd gehouden, schreef één der deelne mers ons o.m. het volgende: Na de ontvangst in „Artis" heeft dr. Portielje zijn Helderse gasten enige wenken gegeven ten aanzien van hun gedrag tegenover de bewo ners van de dierentuin. Aldus gewa pend met de nodige gegevens omtrent de „étiquette" in de dierenwereld be gaf het gezelschap zich onder de ver trouwde leiding van dr. Portielje bin nen de omrastering van de verblijf plaats van menige Artis-bewoner. Men kon zich ervan overtuigen, dat menig dier, dat bij het publiek bekend staat als een „ijselijk gevaarlijk beest", prettig en goedmoedig in zijn omgang met mensen is. Wanneer de mens op psychologisch juiste wijze het dier weet te benaderen, is bijvoorbeeld een kameel niet een dier, dat kwaadaardig bijt en spuwt. De kameel toont dan juist een kinderlijke aanhankelijkheid tegenover de mens,, die het dier be grijpt en op de juiste wijze benadert. Zelfs de wilde en „ontembare" zebra bleek vriendschap te hebben gesloten met dr. Portielje, en de scheermesbek- pauw toonde zijn aanhankelijkheid door een stuk biskwie in stukjes te verdelen voor de voeten van de heer Portielje. De rhinoceros liet zich rus tig aanhalen, en ook de apen en lui paarden vroegen om een liefkozing. Het was aardig om te zien, hoe vele dieren op een bepaalde karakteris tieke roep reageerden. De strijd om het schaakkampioen schap van Den Helder duurt nog in alle hevigheid voort. In de hoofdklasse heroverde Bommel wederom de lei ding, dank zij een overtuigende over winning op J. M. Koning. De partij Van der KujjlHerderschee werd af gebroken in een voor eerstgenoemde gunstiger stelling. Ook de partij K. GeusR. Mol werd afgebroken. Het verrassende hierbij was, dat Mol er verreweg het beste voorstaat. In de eerste klasse verloor Van Dijk van dr. Brouwer. Lengers zegevierde over Bosch, wat men stellig niet di rect had verwacht. Het heeft er alle schijn van, dat Van Dijk en Lengers gelijk gaan eindigen. In de tweede klasse staat Knopper verloren in zijn afgebroken partij te gen J. van Amesfoort. Knopper en Beun hebben hierdoor gelijke kansen op de titel. Groenveld zal in de derde klasse nog stevig moeten vechten, wil hij kampioen worden. Hij verloor gister avond van C. Egberts. In de vierde klasse is de strijd om de tweede plaats in hevigheid toege nomen door een verrassende neder laag van Bakker tegen nummer laatst op de ranglijst, Bomers. Ie klasse: J. Marsman (1)D. de Lange 1LH, De Lange—Marsman (1) */slij, Marsman (1)Dokter l/oVz. 2e klasse: J. 't Hart—J. Brufnsma 0—1, I. Stolk—J. 't Hart a/i—y2, C. Bo- degomTh. Adriaanse 10. 3e klasse: J. Duit—P. Bremer Vz—y2, Gisteravond is voorts de loting ge weest voor het zomertournooi om de „Houten Koning". Wij hopen de uit slag daarvan morgen te publiceren. Een en vijftfig spelers zullen aan dit tournooi deelnemen. Na de rondgang werd de heer Por tielje hartelijk dank gebracht voor de bijzonder prettige wijze, waarop hij de excursie had geleid. De directeur op zijn beurt was zeer erkentelijk voor de warme belangstelling, die zijn Helderse bezoekers voor het leven der dieren hadden getoond. Hij verklaarde zich bereid, op Zondag 15 Juli ander maal een V.U.-gezelschap uit Den Helder rond te leiden. Een ieder, die interesse heeft om aan deze tweede excursie deel te ne men, kan zich (uiterlijk 1 Juli) laten inschrijven bij de secretaresse van de Helderse Volksuniversiteit, mej. E. S. Held, Singel 53. Bevallen: J. K. Koningstein-van der Zee, z.; A. Wolters-Bogart, z.- T. Bot- de Ruiter, d.: I. E. Fonteijn-Smit, d.; E. T. de Kramer-Hoenson, z.; A. Bruijn- Peters, z.; A. Ringelberg-Jorna, d.; C. M. Barhorst-Janson, d.; J. C. J. Smak-Tettelaar, d.; M. de Wit-van der Vaart, z.; M. E. Roels-van der Hert, z.; L. van der Veer-Tijmstra, z.; E. Stroet- Schoen, z.; G. Fahrenfort-Kraal, z.; O. Gobée-Scheffrahn, d.; C. van Stipri- aan-Darphorn, d.; A. Morée-van de Pol, z.; A. Schuringa-Kruize, z.: O. Snijder- Zegel,d. Ondertrouwd: A. A. Tuin, en: A. P. Thomas; R. van der Vaart, en: L. Bethlehem; H. Heuvers, en: E. J. Greeuw; W. Carstens en A. Doves. Gehuwd: J. A. Bethlehem, en: G. A. Woestenesch; A. L. van Harmeien, en: M. de Boer. Overleden: J. D. Krug, 89jr, vr.; L. Verwoerd, echtgen. v. J. Noordijk, 50 jr.; A. Kaag, m., 50 jr.; T. Bot, vr., 3 dagen; H. Berkeljon, vr., 83 jr.; S. Sweep, m., 77 jr. Onder grote belangstelling o.a. van verschillende adellijke personen in ballingschap werd te Parijs het huwelijk voltrokken tussen Prins Michel de BourbonParma en prinses Yolande de Broglie. Het prinselijk paar bij het verlaten van de kerk. In het Handelsregister werden de inschrijvingen van de volgende zaken gewijzigd: P. Kalis Cz„ Lysterstraat 38, Den Hel der. Bedrijf verplaatst naar Tessel, De Waal W I. A. Groot, Zijpe, Stolpen F 101, uitge treden eigenaar A. Groot. Bedrijf wordt voortgezet door een vennnootschap on der firma onder de naam: firma Alb. Groot, met als vennoten A. Groot, N. I. Groot en I. P. Groot De Phoenix, (Coningstraat 101QA. Den Helder. Handelsnaam gewijzigd in: Instituut Nijkamp. De Tivoli-bioscoop vertoont van hedenavond tot en met Donderdag „De danseres van Marakkech". In de Witte-bioscoop gaat tot en met Donderdagavond „Apachen Rose" met Roy Rogers. De heer C. J. Kries uit Den Hel der is bij de P.B.N.A. te Arnhem ge slaagd voor het examen eleetro-tech- nisch tekenaar. Een aan de Buitenhaven uiterst rechts geparkeerde auto van een Hei- lo'er werd door een taxi aangereden. Eerstgenoemde wagen werd bescha digd. Een jongen schoot met een kata pult een meisje juist boven een oog. De aquariumvereniging „Glasbaars" houdt morgen in de bovenzaal van café Sanderse op het Koningsplein haar maandelijkse contactavond. Er is een projectie-apparaat aanwezig en er zul len lichtbeelden worden vertoond over tropische vissen en planten in hun na tuurlijke kleuren, waarbij de nodige toelichting wordt gegeven. Het belooft dus een interessante en leerzame avond te worden, waarop belangstellenden hartelijk welkom zijn. De stad New Castle in de staat De- laware van de Verenigde Staten her denkt op 16 Juni de dag, dat het drie honderd jaar geleden onder de naam Nieuwer-Amstel door Stuyvesant werd gesticht. Bij de ter gelegenheid van deze her denking te houden feestelijkheden zul len de fregatten „Van Zijll" en „De Zeeuw" onder bevel van de luitenants ter zee der eerste klasse J. A. Bientjes en F. J. Kroesen mede ons land verte genwoordigen. Beide schepen worden zoals bekend, op 3 Mei te Boston door de Koninklijke Marine overgenomen van de Amerikaanse marine. Het ligt in de bedoeling, dat beide bodems na hun verblijf te New Castle de reis naar Nederland aanvangen. Het mixed hockey-team van de ULO is op de tweede plaats in het school- hockeytournooi gekomen, na twee fraaie overwinningen, resp. op Kweekschool 2 (2—0). De doelpunten in eerstgenoem de wedstrijd werden gemaakt door Wim Hessen en Jetty Zegel, in laatstgenoem de wedstrijd door Tinekq Weenink en Wim Hessen. Vanavond om half acht begint op terrein aan de Meeuwenstraat de be slissingswedstrijd om de tweede plaats in het jongenstournooi. De eerste elf tallen van de Kweekschool en het Ly ceum komen tegen elkaar in het veld. GESLAAGD Dezer dagen werden te Den Haag door het Nederlands Radio-genoot schap de examens afgenomen voor e staatserkenning Radio-technicus. Niet tegenstaande de exameneisen sinds verleden jaar werden verzwaard, slaagde de heer J. van de Sande als eerste stadgenoot voor dit examen, en hij verwierf daarmede de staatserken ning. Koning Paul van Griekenland decoreert officieren en manschappen, die onlangs uit Korea terugkeerden, alwaar zij aan de strijd hadden deel genomen. Op de achtergrond Koningin Frederika. Het reisje, dat de plattelandsvrouwen hebben gemaakt, is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Het was leerzaam, interessant, genoeglijk, terwijl de band tussen de leden door deze uitstapjes ten zeerste wordt versterkt. Allereerst ging men naar het Gooi, door de oude vestingstad Naarden, naar Laren om daar een weverij te bezichtigen. Men zag er het hand- en het machinaal weven. Menige dame ging met een kleed of kussen huiswaarts. In Laren werd ook nog een tentoonstelling van schilder- en tekenwerken bezocht. Via paleis Soestdijk werd de tocht voort gezet, waarna men in Zeist arriveer de, waar de Gero-fabrieken bezocht werden. Het was voor de dames die aan het stille platteland gewend zijn, niet prettig zoveel lawaai te horen, maar wat ze zagen was buitengewoon inte ressant. Het graveren, het slaan, het poetsen en uiteindelijk het eindproduct kant en klaar de fabriek te zien ver laten, was werkelijk de moeite waard. Door de directie werd een kostelijke thee aangeboden. Bovendien kregen alle dames een kleine surprise Na nog een bezoek aan Utrecht te hebben gebracht, arriveerden de dames om half elf per bus van de firma Johan- nes weer veilig en wel thuis. „ALTIJD VERDER" „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf-Quiêvrain (286 km). Om 7.20 uur werden dè duiven in vrijheid gesteld. De eerste duif kwam om 10.43 en vloog met een snelheid van 1409 meter per minuut. Prijzen en punten werden be haald door: A. Liefhebber 1, 4 8 met 317 punten; G. Nieuwenhuizen 2, 7, 10 met 265 punten; A. v. d. Zee 3 met 152 punten; W. Blaauboer 5 met 125 pun ten; K. Koster 6, 11 met' 161 punten; C. Okkerse; 9 met 74 punten. Aan de Langedijker Groentencentrale werden'heden de eerste tomaten aan gevoerd. De heer J. Huibers, Heerhu- gowaard, léverde een partijtje van 7y2 kg, dat voor honderd gulden van de hand ging. wat God van ons vraagt, zijn we niet weerloos. Ook Jezus heeft niet de weg van de minste weerstand gekozen. Ook in dood en vervolging is vrede moge lijk, als de gemeenschap met God maar gehandhaafd blijft. In zijn repliek zei ds. Kruiswijk nog, dat iemand doodschieten niet betekent iemand vernietigen (denk aan het Eeu wige Leven). Het is beter, dat enkelen sterven dan dat de misdadigersstaat haar gang gaat. Alleen uit naastenlief de mag men oorlog voeren, niet uit eigenbelang en evenmin voor het va derland. Oorlog voeren van uit dit beginsel betekent tcfvens geeSelijke weerstand tonen. Ds. Schouten meende, dat het schot op Harry Lime niet te vergelijken is met oorlogsvoorbereiding. Evenmin mag men politie en militair apparaat op één lijn stellen. Excessen hangen onverbrekelijk samen met aanvaarding van het geweld. Wie A zegt moet ook B zeggen! Als geestelijke weerbaarheid moeten we de gezindheid kweken, dat we allen kinderen zijn van één Vader. Na een korte pauze kregen de aan wezigen de gelegenheid vragen te stel len Hiervan werd door velen gebruik gemaakt. Na beantwoording door da beide referenten en een korte samen vatting van beider standpunten, sloot ds. v. Beek de bijeenkomst. Dezer dagen werd. uitgaande van het Convent van Protestantse voorgan gers van Wieringen, in de Kapel te den Oever, een discussie-avond gehou den over het onderwerp „Anti-milita- risme, ja dan nee?". Nadat ds. v. Beek de bedoeling van deze avond had uiteengezet, kwam als eerste referent ds. Kruiswijk, Geref. pred. aan het woord. Hij trok een pa rallel tussen het ter dood brengen van de misdadiger Harry Lime (uit de film „The third man") en de oorlog tegen een misdadigersstaat. Zoals de een door zijn vriend gedood werd om te voorko men, dat hij nog meer onschuldige kin deren tot zijn slachtoffers zou maken, zo is een rechtsstaat voor God verant woord als ze, zolang een wereld-recht bank ontbreekt, tegen een misdadigers staat met geweld optreedt om te voor komen, dat ze haar duivelse practijken (marteling etc.) voortzet. Zo kwam spr. tot de conclusie, dat men uit naasten liefde desiloods oorlog mag voeren. Van zijn kant betoogde ds. Schouten. Ned. Herv. pred. te Hippolytushoef. dat we de Liefde tot God en de naaste als richtlijn moeten nemen. De Liefde tot God kunnen we tonen door de naasten lief te hebben. Liefde tot de naaste kan nooit betekenen, dat we de naaste vernietigen. Recht is daar, waar men sen mens zijn of mens kunnen zijn. Het militaire apparaat, oorlog voeren, houdt in ontmenselijking en daarom kan spr. geen enkel militair apparaat aanvaarden. Wat voor zin heeft verde diging, als men eerst vermoordt wat men verdedigen wil, n.1. het menselijke in ons? Ook Jezus onderstreepte de waarde van de enkele mens in de ge lijkenis van het verloren schaap. We kunnen, volgens spr., geen mens blij ven in de geest van het evangelie, als we geweld gebruiken. Dit alles wil niet zeggen, dat we weerloos moeten zijn, want als we trouw blijven aan Zaterdagmiddag vond op het Tone- gido-terrein o.l.v. het onderwijzend personeel de aangekondigde athletiek- wedstrijden voor de Wieringer school jeugd plaats. Allen hebben flink hun best gedaan om de eer van hun school hoog te houden. De uitslagen op de verschillende nummers waren als volgt: Hardlopen voor jongens: 1 Wim de Bie (H'hoef)2 Dirk Nas Mulder (id.); 3. Rikus Hooiveld (id.) Hardlopen voor meisjes: 1 Ety Mul der (Chr. N.S.)2 Henny Liebe (Chr. N.S.); 3 A. Hendrikse (W'land). Estafette jongens: 1 H'hoef; 2 Den Oever; 3 W'land; 4 O'land. Estafette meisjes: 1 Chr. Nat. Sch.; 2 Den Oever; 3 W'land, 4 H'hoef; 5 O'land. Hoogspringen jongens: 1 Evert Su per (H'hoef), 2 Jan Tijsen (O'land), Donald Halfweeg (W'land) en Cor Koelma (H'hoef), 3. Jan Tijsen (Den Oever) en Hans de Groote (id.) Hoogspringen meisjes: 1 Minke Rie- ipersma (Den Oever)2 Rietje van Driel (O'land)3 Hannie Marinisse (W'land). Rika ]\/Jartens (H'hoef). Ria Tijsen (Den Dever) en Aaltje Akker man id.) Verspringen jongens: 1 Kees Wage- maker; 2 Bert Dijkstra; 3 Jan Tijsen (allen O'land). Verspringen meisjes: 1 Adri de Nooyer (H'hoef); 2 Annie Schat (Hip polytushoef) 3 Coby Kooiman (Chr. Nat. Sch.) Totaal-uitslag: 1 OLS Hippolytus hoef 329 punten; 2 OLS Den Oever 251 punten; 3 OLS Westerland 223 punten; 4 OLS Oosterland 222 punten; 5 Chr. Nat. Sch. Den Oever 153 punten. „Staat gunstig bekend, doch drinkt graag een stevige borrel". Dit was de con clusie van het voorlichtingsrapport dat was uitgebracht over A. P. uit Bree- zand, die gisteren voor de politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, terecht stond. P. had op 12 April acht glaasjes oude klare gedronken vóór hij op zijn rijwiel de weg onveilig ging maken. Hij lokte een vechtpartij met een vracht autochauffeur uit, reed een achtjarig meisje aan en het avontuur eindigde in de spreekkamer van een dokter, waar hij zich ook al niet bepaald als een heer gedroeg. Gisteren presenteerde mr. Alblas P. de rekening van zijn losbandig leven en deze was zo hoog dat hij slechts kon zeggen „het ir verschrikkelijk". Toen de politierechter P. aan het be gin van de zitting vroeg of hij zelf van mening was, dat hij in staat was ge weest het rijwiel naar behoren te be sturen, antwoordde hij bevestigend. Dat was niet handig van hem, want de feiten wezen anders uit en nu moest mr. Alblas nog eens alles oplezen wat er op zijn gedrag was aan te merken geweest en dat was niet zo gering. P. had 't eerst 'n chauffeur van 'n vracht auto lastig gemaakt. Een 8-j. meisje, dat net uit school kwam, was ook al niet veilig voor hem. Hoewel het kind aan de uiterste linkerzijde van de weg was gaan lopen, werd zij in het voor bijgaan door de wielrijder geraakt. v, aardoor zij een ernstige hoofdwonde opliep. De man kwam zelf ook te val len en liep enkele lichte verwondingen op. Beiden werden naar een dokter gebracht, waar P. zich zeer lastig ge- '"Toen mr. Alblas de gehele geschie denis had voorgelezen en P. vroeg wat hij er nu zelf van dacht, antwoordde deze, dat hij er niets van had verstaan en of de politierechter het nog eens wilde zeggen. Bij de verdediging kwamen allerlei ongedachte factoren als draaiende sein- borden en zelfs de windrichting ter sprake. De officier van Justitie mr. A W. Holsteyn had zich echter goed ge prepareerd en weerlegde alle ontken ningen. Hij was van mening, dat P. de gevolgen van zijn drinkgelag maar eens goed moest voelen en eiste f250 subs. 60 dagen en een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. Alblas, die aanvankelijk van plan was geweest gevangenisstraf te eisen, sloot zich aan bij het requisitoir. Politie-allures. Des middags kwam P. op in de rol van getuige voor de groene tafel. Het betrof de kwestie met de chauffeur. Deze reed met een auto uit Haarlem in de omgeving van Anna Paulowna, toen hij merkte, dat een voor hem rij dende fietser gelijk een verkeersagent met de hand allerlei gebaren maakte, die beduidden: Passeer mij niet, of Dat „ofbleek te bestaan in een aggressieve houding, plus een vuist slag, toen de wagen werkelijk plan nen tot passeren ging koesteren. Maar eerst stapte de fietser af en ging zelf moordenaarachtig midden op de weg staan. Toen de wagen stopte, ontstond er een woordenstrijd tussen deze weg gebruiker en de chauffeur, een zekere Cornelis van de D. De wielrijder tartte Cornelis uit te stappen,om nader van gedachten te wisselen. Toen Cornelis hier nog mee bezig was, had hij reeds een flinke klap te pakken en in zijn verbouwereerdheid antwoordde hij in dezelfde geest. Tot zijn verbazing stortte zijn aanvaller prompt ter aarde. Cornelis toog erop uit om de politie en medische hulp te halen en ont waarde bij zijn terugkomst (met assis tentie), hoe de aanvaller-aangevallene A. P. was herrezen en allerlei weer barstige termen liet horen. Hij wilde geen dokter en ook geen politie en wou maar liever naar huis Op deze weg terug deed zich bovenomschreven ongeval met het 8-jarig meisje voor. Volgens een getuige was de heer A. P. kennelijk onder de invloed geweest, hetgeen ook verklaarde hoe het kwam. dat hij voor de gewraakte klap los kwam zo zonderling over de weg slin gerde. De antwoord-klap van Cornelis werd vergeven, omdat redenen van zelfverdediging konden gelden. Gevaar voor de jeugd. Jan H. uit Hippolytushoef, die een kilogram gestolen lood had gekocht van een paar kleine jongens, had ver stek laten gaan. Hiermede ontkwam hij zijn straf echter niet. Mr. Holsteijn was van mening, dat de heler net zo schuldig was als de steler. „Dit soort mensen", aldus de off., „zorgt ervoor dat de jeugd falikant wordt bedorven" H. werd overeenkomstig de eis ver oordeeld tot een maand gevangenis straf. Jan D. uit Wieringen had een per soon tegen het hoofd geslagen en ge stompt. Aangezien verdachte niet was verschenen, was het pleit gauw be slecht.. Conform de eis van de officier veroordeelde de politierechter Jan tot een boete van f 25 subs. 10 dagen. Maria H. v. M. had van haar buur vrouw enige opmerkingen over een andere buurvrouw gehoord en deze blijkbaar onvoorwaardelijk geloofd. Tegen de dame in kwestie, die volgens het verhaal een niet al te kuis en op recht leven zou leiden, had ze het ge hoorde doorgegeven, maar van haar te verstaan gekregen, dat er heus hele maal niets van waar was. Ver-„zuste rend" hadden zij elkaar de hand ge drukt en waren bjj elkaar thee gaan drinken. Het was dan ook met grote verbazing, dat Maria een dagvaarding in haar bus vond. Aldus Maria's lezing van het geval. Aangezien de zaak door deze afgelegde verklaring nogal bleek af te wijken van wat de beledigde zelf hieromtrent naar voren had gebracht, achtten de officier en de politierechter het beter de zaak voor een nader on derzoek aan te houden. Gereedschap gestolen Simon K. uit Anna Paulowna was gedagvaard wegens diefstal van ge reedschap uit een proefbedrijf in de Wieringermeer. De diefstallen hadden plaats gevonden in de periode van De cember 1950-Mei 1951. De officier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn. wees er op, dat er meermalen diefstallen in de Wieringermeer gemeld werden en dat hoge straffen noodzakelijk zijn, om paal en perk aan dit kwaad te stellen Simon K., die niet verschenen was werd bij verstek veroordeeld tot 75 gulden boete of 25 dagen. Overwinning voor Nieuwediep Na afloop van de schoolathletiekwed strijden speelden de Wieringer onder wijzers een voetbalwedstrijd tegen hun Helderse collega's. Met veel jeugdig publiek aan de kant ontwikkelde zich in de eerste helft een gelijkopgaande strijd. Keeper Rudolph werd het eerst gepasseerd. Schoten, resp. van de Wie ringer rechtsbinnen en rechtsbuiten waren hem te machtig. Toen werkten de Helderse meesters zich wat los en een tegenpunt volgde. De rust brak aan met de stand 21 voor Wieringen. Na de thee tapte Den Helder uit een ander vaatje, vooral nadat de Weerd voor Wieringen een derde doelpunt had ge maakt. De Wieringers werden meer en meer teruggedrongen en hun keeper, die niet al te betrouwbaar was, moest vier keer achter elkaar de bal achter de doellijn vandaan halen. Tijdens een korte opleving wisten de Wieringers de achterstand te verkleinen, maar kort daarna diende Den Helder van repliek en werd de stand op 64 gebracht. Dit was ook de eindstand van deze aardige sportieve strijd. Even voor het einde moest de heer Clowting uitvallen voor een „knietje". Het Heiverse elftal dat een beter siuitend geheel vormde dan het elftal van de Wieringer onderwij zers, heeft de overwinning zeker ver diend. De kinderen uit de laagste klassen van de O.L.S. te Oosterland hebben Vrijdag hun jaarlijkse schoolreisje ge maakt. Nadat ze een kijkje genomen hadden bij de dieren in de Alkmaarse H' ut en een poosje op de kaasmarkt hadden vertoefd, gingen de kinderen op wtg naar Volendam. Na een wandeling dcor dit toeristendorp werd een boot tochtje gemaakt met ae Marker-Ex press. Ook op Marden werden de ty pische klederdrachten bewonderd. Te vens werd een Mavkpr woning van binnen bekeken. Terug ui volendam ging het vandaar per bus naar het Strandbad Eöam. Daar vermaakten ue kinderen zich uitstekend, zowel in het wter van het IJselmeer als in de speeltuin. Natuurlijk werd de inwen dige mens niet vergeten. Vrolijk en dankbaar gestemd arriveerde het jeug dige gezelschap tenslotte weer in Oos terland. Zondagmiddag hadden de ontmoetin gen plaats tussen de beide Wiron-elf- tallen en ZAP-combinaties uit Bree- zand. „Apollo" had daarvóór haar best gedaan om zoveel mogelijk mensen naar het Wiron-terrein te brengen. Dit lukte slechts gedeeltelijk, zodat het te kort, dat het muziekconcours had op geleverd, nog wel niet zal zijn wegge werkt. Wat de beide wedstrijden be treft, Wiron II wist de Breezanders een 30-nederlaag te bezorgen. Het le elftal van Wiron was niet zo gelukkig. Ze moest de meerderheid erkennen van de ZAP-combinatie, die reeds in de eerste minuten een 10-voorsprong wist te verkrijgen. Hoewel Wiron ge durende de 2e helft het ZAP-doel haast voortdurend belegerde, bleef het hier bij. Gedoelpunt werd er niet meer. Een gelijk spel had Wiron zeker verdiend. Tijdens de pauze liet „Apollo" nog een tweetal vrolijke marsen horen. Onze oud-plaatsgenote, mej. KL Lont Sd., verwierf dezer dagen te Zaandam het diploma A, algemene zie kenverpleging. Mej. N. Bakker Jd„ slaagde aan de Chr. Kweekschool te Sneek voor het onderwijzers-examen. PAARD OP HOL. De landbouwer P. Broersma uit Wes terland, die zich dezer dagen naar het werk begaf met paard en wagon, kon, toen het paard van een motor schrok het dier niet meer in bedwang houden. De voerman werd yan de kar gewor pen en bekwam enige lichamelijke let sels. Dr. Kok verleende eerste hulp en constateerde enige gekneusde ribben.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5