OLIEVERF r.r; «r NOORDERE.REEDTE Stad en Omgeving ssss rrr£ Vijfhonderd Helderse scholieren spoorden naar Nijmegen Opkoper door kantonrechter voor drie overtredingen gestraft Flinke belangstelling voor de 7e Avond-vierdaagse Over het nemen van fotos en het omvertrappen van kachels N 5. organiseerde een welgeslaagd uiisiapje Trein reed onder luid gejuich binnen Tussen Haaks en Kuitje 2.50 1.75 Conform de eis: I 225- of dertig dagen Vier Marva's onder de deelnemers IN HET KORT Opa Jutte doet het nog best „Kijkje op hei lort Oosibaiierij" Tien guldens waren voor een advies Beiaardbespeling Beëdiging van officieren „Ken ik daarvoor gaan zitten, meneer?" Dienst O.W. maakte kennis met de nieuwe directeur Zomertournooi MSC om de „Houten Koning" het „Tuindorp-Zuid" viert eerste lustrum WOENSDAG 13 JUNI 1951 JN EEN WOLK VAN GEwxTICH stoomde gisteravond om kwart voor elf een extra trein in station Den Helder binnen. Nog voor het gedender van de wielen tot de talloze wachtenden op het Stationsplein doordrong, golfde reeds het gejoel van vijfhonderd blijde kinderstemmen over de spoorbaan. Een prachtige reis naderde zijn einde. De leerlingen van verscheidene Helderse scholen voor lager, voortgezet lager en uitgebreid lager onderwijs waren gis termorgen om half zes met een speciale trein vertrokken om een door de Ne derlandse Spoorwegen georganiseerd uitstapje te maken. Het is een welbe stede dag geworden, waaraan zowel de leiders als de schoolkinderen nog lang met plezier zullen terugdenken. Via Haarlem reed de trein recht streeks naar Nijmegen, waar de meer dan vijfhonderd kinderen in groepen werden verdeeld. Van half elf tot half zeven heeft men de beschikbare tijd bijzonder nuttig en aangenaam weten te besteden. De jongelui genoten van de Belvédere af van het prachtige uit zicht over het glooiiende land in de omgeving van Nijmegen, de Heilige Land-stichting werd bezichtigd en het Valkhof werd bewonderd. Natuurlijk ontbrak het bezoek aan een speeltuin niet op het programma. Een bergspoortje bracht de Helderse gasten naar de speeltuin „Erica" in Berg-en-Dal, een dankbaar gebruik van de talrijke attracties (o.a. de motor bootjes en de ponies) werd gemaakt. Een interessante bustocht werd on dernomen naar de Duitse grens. Vele kinderen hebben thuis naar waarheid kunnen vertellen, dat zij ook nog even in het buitenland zijn geweest, al wa ren het maar enkele stapjes. De uren gingen snel voorbij, zodat eigenlijk nog veel te vroeg het station Nijmegen weer moest worden opge zocht. De locomotief stond al zwaar te puffen en kon precies op tijd de terug reis aanvaarden. Om 10.44 moest de trein in Den Helder aankomen. Het werd 10.47. Deze drie minuten verschil op zo'n lang traject zal niemand het stoompaard kwalijk hebben genomen. De honderden jongens en meisjes, aie bij de nadering van Nieuwediep een drachtig een feestelijk gejuich aanhie ven, hebben er waarschijnlijk niet eens op gelet. En de vele wachtende fami lieleden waren maar wat blij, dat de kinderen weer behouden en in een opgewekte stemming op hun basis wa ren teruggekeerd. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 866 kg bot, 1682 kg garna len, 74 kg kaan, 105 kg kabeljauw, 41 kg horsmakreel, 93 kg muiets, 2710 kg schar, 18039 kg schol, 78 kg pieterman, 51 kg joon, 1152 kg tarbot. 7568 kg tong. 3799 kg wijting, 2 kg zalm. Hr. Ms. „Mercuur", die bezig is met het lichten van de gezonken „TX 2", heeft gisteren de mast met het want en een gedeelte van het voorschip boven water gebracht. Vandaag wordt getracht, een strop om de scheepsromp aan te brengen. Hr. Ms. mijnenveger „Schulpen- gat", die bij de Hydrografische dienst is gedetacheerd, kwam gisteren uit Scheveningen terug en werd doorge- schut naar de Marnixkade. Het tweede flottielje mijnenvegers dat gistermorgen naar het veegterrein is vertrokken, zal het weekeinde in IJmuiden doorbrengen. Gisteravond omstreeks zeven uur keerden Hr. Ms. fregatten „Dubois" en „Van Ewijck" in Nieuwendiep te rug. Hr. Ms. korvet „Batjan" koos van morgen zee voor het houden van schietoefeningen. Het is morgen hoog water om 1.50 en 14.00 uur, en laag water om 7.50 en 20.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 15,5 graden Celsius. Geschikt voor binnen- en buitenwerk BUSSEN V. D. GLANSLAKVERF van 1 kg. alle kleuren BUSSEN V. GRONDVERF van 1 kg. D. hetgeen evenwel hem ten laste gelegd, wijl waren de wetten zijn gemaakt om ze na te leven. ,CS"' 'T riat de mazen van het net voor hem groot ge- Maar S. heeft blijkbaar gem refeende echter buiten de waard, kanton- noeg waren om er door te kruip veroordeelde tot driemaal f 75, rechter mr. J. 't Hooft, die hem conform de eis of driemaal tien dagen hechtenis. Het jaarlijkse weerkerende wandelfestijn, de avondvierdaagse, is ook in Den Helder weer begonnen. Gisteravond heeft men de wandelsportliefhebbers kun nen zien starten bij „Centraal" in de Koningstraat, waar gedurende vier avon den de organiserende commissie is gezeteld. De avondvierdaagse wordt nu door het gehele land voor de achtste maal gehouden. In tal van plaatsen is men nog niet aan dit aantal toe, en zo beleeft onze stad thans zijn zevende avond vierdaagse. Men kent de afstanden: driemaal vijftien kilometer, en éénmaal twintig kilometer. De twintig kilometer wordt in Nieuwediep Donderdagavond „genomen" daar tal van militairen reeds Vrijdag met verlof gaan. In de krant van Zaterdag ver meldden wij abusievelijk, dat de avonddienst der apotheken deze week na zes uur wordt waargenomen op Timorlaan 21. Dit moet evenwel zijn: Timorlaan 31. In de „Sportkroniek" lazen wij de volgende verzoeken om overschrij ving: L. Daalder van De Koog naar Texel; Tj. Douma van De Koog naar Texel; K. van Tatehove van De Koog naar Terel; J. E. Vos van de Forésters naar Schagen. Op het Helder b-terrein wordt vanavond om zeven uur gespeeld de voetbalwedstrijd M.O.K. (Hilversum)- Koudehornkazerne, in het kader van de „O. en 0."-sportweek. De winnaar van deze ontmoeting komt tegen Wil lemsoord A. in de finale om de Bur gemeester Ritmeester-beker. Vanavond geeft de toneelgroep „De Ooievaar" in Casino een opvoering van het detective-blijspel „Een bruid kwam op bezoek", voor de Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Den Helder. Hoofdagent M. Zwaneveld is de zer dagen geslaagd voor het politie- diploma met aantekening. De aquariumvereniging „Glas- baars" houdt vanavond om acht uur in de bovenzaal van café Sanderse een contactavond. Er zullen iichtbeelden worden vertoond over tropische vissen en planten in hun natuurlijke kleuren. De Zaterdag door de Nederlandse vereniging voor Dierenbescherming gehouden collecte voor het Dierenasyl heeft f 288,10 opgebracht. Bovendien werd een bedrag van f 10.in het fonds gestort door de kleindiersport- vereniging „Den Helder 'en Omstre ken. Over de militaire deelname heeft men dit jaar weer niet te klagen. Wij kregen de volgende groepen op: Peli kaan, Argis, L.S.K., Neptunus en de Sportschool. Bovendien marcheert ach ter de Neptunusmannen een viertal Marva's. Deze Marva's, M. A. Steve- rink, G. Duvster, J. M. S. van Achtho- ven en A. E. Streeder, maakten een kranige indruk. En dat moet trouwens wel, wanneer je met z'n vieren de ge hele Marva moet vertegenwoordigen! Verder lopen mee: „Jonge Strijd", de padvindersgroep „De Jutters", de wan delsportverenigingen „De Jutter", „De Duinkanters" en ,De Zilvermeeuw". De Duinkanters kwamen op met een senioren- en een jeugdgroep. En dan waren er nog twee meisjes, die indivi dueel zullen trachten de in het uit zicht gestelde beloning te verdienen. En heeft de voorbijganger de heer Jutte nog gezien, deze zeventigjarige „wandel-rot?" Hij gaat nu voor de derde maal mee in de Avond-vier daagse en wij kregen wel de indruk, dat hij het maar een peuleschilletje vindt. En hoe kan het anders, wanneer je reeds vijfmaal met succes de Nij meegse Vierdaagse hebt getippeld? Alles met elkaar werden gisteren hon derdachtenzestig deelnemers ingeschre ven. Een zeer bevredigend aantal. De commissie die met de leiding is belast, bestaande uit de heren H. J. A. Lücker (NHWB-official), F. Himpers, A. Bak ker, J. Bovenkerk en J. H. Oors en mej. S. Visser, waren daarover dan ook best te spreken. Men marcheerde gisteravond langs de volgende route: Centraal, Polder weg, Krugerstraat, Singel, Monument, Dorus Rijkersstraat, Coen Botstraat, Timorpark, Ziekenhuis, Huinduiner- weg, Duinweg, Jan Verfailleweg, Nieuwstad, Jan Verfailleweg, Doggers vaart, Nieuwe weg, Brakkeveldweg, Overweg, Ruyghweg, Meeuwenstraat, Burgemeester Houwingsingel, Lijster straat, Ruyghweg, Bassingracht, Bin nenhaven, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat. Voor vanavond luidt de route: Ko ningstraat, La. Polderweg, r.a. Mid denweg, Jan Verfailleweg, r.a. ffóéfd' poort Donkere Duinen, vrije wande ling, daarna zijpad uit bij de ontspan ning, Duinpad op naar strand en daar' langs naar Huisduinen, Dijk langs tot Buitenhaven, r.a. Ankerpark, r.a. Zuid' straat, r.a. Weststraat tot Werfpoort, l.a. Bierstraat, Spoorstraat, r.a. KO' ningstraat, Centraal. De militaire deel nemers zullen deze route precies vol gen. De burgers lopen evenwel in te genovergestelde richting, zodat de wan delaars elkaar onderweg tegenkomen. Gisteravond werden geen uitvallers genoteerd. Een jongeman uit Den Helder, zekere H. B„ mag in zijn vrije tijd maken. Natuurlijk zocht hij aardige onderwerpen, waarbij hij onmiddellijk ac aan de zee, met op de achtergrond wat schepen. Toen hij echter bij zee w am, kon hij nergens scheepjes ontdekken. Hij koos daarna voor een pren je een radiomast op het fort Oostbatterij. Hij fotografeerde dus een militair oh jee en dat mag niet. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt, en het kiekkas je en de film werden in beslag genomen. met eigen ogen hadden gezien. Maar een militaire klant wist toch te vertel len, dat hij even zijn blikken van de kachel liet afdwalen, en dat onmiddel lijk daarop het gevaarte neder kwam. En de voet van M had er zoeven nog tegen geleund. Er verscheen ook nog een advocaat ter zitting, die optrad ais curator van de beide firmanten waar aan de cafetaria toebehoorde, want na tuurlijk werd er schade geleden. De kantonrechter ging wel accoord met de eis: f 15 of 5 dagen, maar de vorde ringen wees hij af. Dat moest dan maar langs civielrechtelijke weg geschieden. Midden op de weg. Militair f. K. was op de kruising HoofdstraatKerkhofsteeg te Wie- ringen midden op de weg blijven staan, toen een auto naderde. Hij was althans niet ver genoeg ter zijde gaan staan. De bestuurder van de auto schreef het toe aan baldadigheid. Ambtenaar en kan tonrechter waren het met hem eens, en veroordeelden K. tot f 25 of 10 da gen. Hij had maar aan de kant moeten gaan, dan zou de richtingwijzer van de wagen ook niet gebroken zijn. Voor de Kantonrechter verklaarde B. dat hij nooit had geweten, dat het ver boden is militaire objecten te fotogra feren, De ambtenaar vond, dat de ver dachte had kunnen begrijpen dat zoiets niet mag. „En bovendien", oordeelde deze, „het is niet eens een mooie foto" De jongeman begon zich te verdedigen, wijl het op die dag nogal aan de don kere kant was geweest aan de buiten kant. „Wat heb je eigenlijk aan een foto met al die staken?", vervolgde de ambtenaar, die het geheel kennelijk geen reclame achtte voor Nieuwediep. De eis was f 5 of drie dagen. En zo wenste ook de Kantonrechter het. De amateur-fotograaf deelde nog mede, dat hij al tien gulden had betaald om zijn fototoestel terug te krijgen. Daar ke ken de ambtenaar en de kantonrechter toch wel even van op. want waarvoor zouden zij het jongmens nogmaals la- ten neertellen? En zij vroegen: „Aan wie heb je die tien gulden dan be taald?" Het was spoedig opgelost. De jonge man was bij een advocaat geweest en deze had hem verteld, hoe hij weer in het bezit kon komen van het fototoe stel, dat niet het eigendom was geweest van de verdachte. „Die tien gulden", zei B., „die heb ik aan de advocaat be taald". Inmiddels zal de verdachte er wel achter zijn gekomen, dat deze tien guldens het honorarium vormden voor het advies van de adovcaat. De kachel omver Op 11 Maart had zekere M: te Wie- ringen in een cafetaria gezeten. Eén van zijn voeten steunde heel gemoede lijk op de rand van de kachel. Op een gegeven moment had M. tegen de ober gezegd: „Als je nou je mond niet houdt, dan trap ik de kachel om". En weinige ogenblikken later stortte de brandende kachel inderdaad ter aarde. Gistermor gen hoorde de kantonrechter twee ge tuigen; verdachte zelf was niet ver schenen. Het was jammer, dat de bei de getuigen het omver trappen niet De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, geeft Donderdagavond van acht tot negen uur weer een concert op het klokkenspel van het Monument Ne derlands Reddingwezen. Het program ma ziet er als volgt uit: 1. De redding boot (W. H. de Groot), 2. Thema met variaties (Gust. Nees), 3. Intermezzo (Tj. Joh. Dito), 4 a. Wals no. 15 (Joh. Brahms), b. Ases Tod (E. Grieg), c. Wiegenlied (R. Schumann), 5. Zee mans- en andere liederen. 6. Lied ohne Worte in A-dur (F. Mendelssohn Bartholdy). Op Vrijdagmorgen 22 Juni om elf uur zullen op het terrein van de Mijnen- dienstkazerne aan de Bassingracht achttien nieuwbenoemde officieren der Koninklijke Marine worden beëdigd. Belangstellenden dienen uiterlijk half elf aanwezig te zijn. De oude opkoper had in de eerste plaats op zekere dag in zijn boeken ge- schreven, dat hij een hoeveelheid me talen had verkocht, ter waarde van f 450. En dat is strafbaar, wanneer men er achter komt, dat hij zijn koopwaar van de hand deed voor f 2100. Voorts had S. in hst geheel niet genoteerd, dat hij nog f 250 had gebeurd voor een andere hoeveelheid metalen. En ten slotte had hij een partij gekocht (150 kg) en ook daarbij niet de goede weg bewandeld. ,,'t Is helegaar foutief", luidde het verweer van de verdachte, toen de ten lastelegging was voorgelezen. En hij vertelde, dat al zoveel van hem in be slag was genomen, dat hij zo als koop- men niet meer zal kunnen leven. „Dan zal ik er maar met m'n schrale pen sioentje van zien te komen". De ambtenaar wees verdachte er hierna op, dat deze kantonrechterszit- ting niets meer had uit te staan met een helingszaak, waarin S. was betrok ken en waardoor hij door de rechtbank was vrijgesproken, „Het gaat hier nu om administratieve fouten". En natuur lijk wilde de ambtenaar graag weten, waarom de verdachte zijn register niet op de juiste wijze had ingevuld. „Ik ben nu zes en zeventig jaar" her nam S„ „en het zal wel niet uit weel de gebeurd zijn. Al mijn koper werd in beslag genomen en binnen zés maanden ben ik nu tweeduizend gulden achter. Ik zal het wel verkeerd hebben opge schreven omdat ik in de misère zat." „Maar waarom noteerde u een ver keerde verkoopprijs?" hield de ambte naar vol. ,,'t Zal wel uit benauwdheid geweest hebbe" meende de verdachte. „Was het soms om aan de belasting te ontkomen?" „Ja, dat vermoed ik wel, meneer." Maar de heren achter de groene ta fel waren met dit antwoord niet tevre den. Zij wilden het precies weten en de ambtenaar was zelfs van mening, dat S. op deze leeftijd een voorbeeld van eerlijkheid moest zijn. Waarom S. maar f 450 had ingevuld? 't Was hem zelf ter plaatse nog een raadsel, ,,'t Was zeker wel één of an der voordeel voor m'n eigen." En zo schoot men weinig op. De ambtenaar zei in zijn requisitoir, dat een helingszaak bij dit al op de ach tergrond stond. Hij oordeelde de over tredingen ernstig, temeer, daar ver dachte meermalen was gewaarschuwd. De eis luidde 3 maal f 75 of 3 maal tien dagen. En de kantonrechter liet het daarbij. De verdachte, een eenvoudig man, voor wie het vonnis een rib uit het lijf betekende, vroeg: „Ken ik daar voor zitten gaan, meneer?" En dat kon. Want zelfs al ben je oud en al zijn de tijden moeilijk, het recht moet zijn beloop hebben. In „Formosa" heeft het personeel van de dienst Openbare Werken gister avond tijdens een gezellig samenzijn de gelegenheid gekregen persoonlijk ken nis te maken met de nieuwe directeur, jhr. S. Laman Trip, de opvolger v ir. Alozerij. Als eerste voerde de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J Horst, het woord. Wethouder Luyckx wilde deze kans aangrijpen, om zelf ook eens nader kennis te maken met het personeel van deze tak van dienst, die hem zo na aan het hart ligt. De heer Laman Trip zeide veel be wondering te hebben voor het plichts besef van zijn ondergeschikten. In dit verband bracht hij tevens naar voren, dat de dienst nog wel voor outillage verbetering vatbaar is. De directeur verklaarde oprecht, dat hij veel ver wachtte van een innige samenwerking „Het is juist zo mooi", aldus de heer Laman Trip, „in dienst te mogen staan van de gemeenschap, wat zo geheel anders is in een particulier bedrijf" Voorts zegde hij zi.in volledige krach ten toe. om de personeelsvereniging tot groter bloei te brengen. En hierna werden allen door een drietal hoofden van dienst aan de heer Laman Trip en wethouder Luyckx voorgesteld. Tussen de bedrijven door speelde voor de aanwezigen de mandoline vereniging „Tremaiando" van de heev Geluk. Ten slotte werd nog enige tijd gedanst. AMATEURISME yoals men weet, had het „O en 0"-bestuur op de laatste dag van de sport week van dit jaar graag de nationale militaire ploeg laten spelen tegen een com binatie van de beide Hel derse tweede klassers. U en Gradus gingen daarmede natuurlijk accoord, hoewel de Helderse ploeg wellicht weinig tegen het militaire elftal in te brengen zou hebben gehad. Maar goed, waarom zou deze wedstrijd niet gespeeld kunnen wor den En wie zou er op tegen kunnen zijn? Tja, dat dacht men: Wie zou er op tegen kunnen zijn? En daar had men maar even buiten de afdeling Noord-Holland gerekend! Want voor deze Helderse combinatie had men name lijk de toestemming nodig van die instantie. En Aie kreeg men niet! De voorma lige Noordhollandse Voet balbond was slechts onder één voorwaarde bereid de vereiste toestemming te ver lenen: Wanneer het „Comité O. en O." van de inkomsten een flink bedrag wilde af staan aan de afdeling. En daarvoor voelde het „Comité" niet. Hetgeen be grijpelijk mag worden ge noemd. Is het immers niet zo, dat „O en O" de op brengst van de sportweek en de voordien gespeelde voetbalwedstrijden altijd zelf zo uitstekend weet te gebruiken voor goede doel einden in militaire kringen? Worden niet jaarlijks hon derden Marine-kinderen ver gast op een prachtig Kerst feest? Worden niet zieke en gewonde militairen ge holpen? Maar de afdeling meende ook aanspraak te mogen maken op inkomsten. En daarom werd de toestem ming niet gegeven. Gradus' inziens een gebrek aaV amateuristische gevoelens. En nu komt A.G.O.V.V. naar Den Helder. De op brengst zal in haar geheel ten goede komen aan het „Comité O. en O." Dat het goed weet te besteden. BESCHEIDENHEID ]V[et kinderen maakt een mens soms eigenaardige dingen mee. Vraag het Mels Oosterbeek maar, de school kampioen tafeltennis van dit jaar die onlangs zijn achtja rig broertje aan het trainen was. Na lang proberen kreeg het knaapje het ballelje af en toe over het netje. Natuurlijk werd hij door zijn grote broer gepre zen: „Het gaat al goed, Wim!" Het joch keek hem daar op aan, en antwoordde „Het geeft niet hoor Mels, als ik beter sla dan jij, dan train ik jou wel weer". STAMTAFEL Rechters hebben het wel eens moeilijk, maar soms kunnen zij ook recht har telijk lachen. Neem dat aan van deze Gradus, die dik wijls achter het perstafel tje heeft gezeten in het hei ligdom van de toga-dragers. Zo stond op zekere dag een mijnheer terecht, die er van werd beschuldigd een eet servies te hebben geleend, en dat zeer beschadigd te hebben terug gegeven. „Wat hebt u daarop te zeggen?", vroeg de rechter. .Edelachtbare", antwoord de de beklaagde, „in de eer ste plaats heb ik het servies niet geleend, ten tweede heb ik het heel terug gegeven, en ten derde was het al ge barsten toen ik het leende". TAFELTENNIS JJe tafeltennisvereniging „I.V.A." heeft weer eens een nieuw initiatief geno men. Vanavond worden op haar „zolder" aan de West gracht wedstrijden gespeeld, waaraan wordt deelgenomen door de tafeltennis-afdelin- gen van een viertal perso neelsverenigingen. Uitgeno digd. zijn: Elgawa, Debo, Politie en Marmag. Elk van deze verenigingen komt met één team. Als tegenstanders fungeren vier IVA-teams, waarbij men zoveel moge lijk rekening hoopt te hou den met het krachtsverschil. I.V.A. bezit immers ge oefende spelers, die stellig weinig moeite zullen heb ben met de meeste „ple- zier"-tafeltennissers. Slaagt deze avond, dan volgen in de toekomst meer van deze ontmoetingen. Belangstellen den zijn welkom. De wed strijden beginnen om half acht. GRADUS Gradus' lijf fotograaf heeft ditmaal postgevat bij de Rijks werf, op het moment dat aan de werkzaamheden een einde was gekomen. Dan stroomt het personeel weg, en vormt zich op de brug voor de hoofdpoort als het ware één grote men senmassa, die voetje voor voetje naar het grote hek schuifelt. Het vrije uur tegemoet. Maandagavond heeft in de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg de loting voor het zo- mer-schaaktournooi van MSC plaats gevonden. De wisselprijs, de „Houten Koning" is in het bezit van de heerK. Geus, die hem nu dus zal moeten ver dedigen. Een en vijftig spelers zullen Maandagavond met de strijd beginnen. De oudste deelnemer is drie en zeven tig jaar, de jongste elf. Weer eens een bewijs, dat het schaakspel zich in Den Helder in de belangstelling van jongen oud mag verheugen. De deelnemers waren natuurlijk zeer benieuwd naar de uitslag van de loting. Voor velen zal deze loting een verras sing hebben betekend, en voor anderen weer een teleurstelling. Het resultaat was: C. J. Bosch—dr. Brouwer, D de LangeK. Lengers, J. M. KoningR. Mol, J. Marsman (2)— K. Geus, Th. de Jeu—D. Dokter, J. van der KuylJ. P. Bommel, G. van Zoo- nenA. H. Verschuur, P. van Dijk— H. A. Herderschee, J. Smit—W. J. Geus. J. van Brederode lootte vrij. en komt dus meteen in de tweede ronde. Minderman—G. J. Brandhoff, J. Wie- ringaP. Bremer, R. MullerJoh. van Amesfoort, B. Jasper—P. Kelder, C- Geus—J. Bruinsma. I. Stolk—C. A. Bo- degom, H. BommersP. Bakker, A. CoppensJ. van Amesfoort, P. Knibbe L. J. van Veen, J. BurgersJ- J- Oosten, H. Hup—P. Kroon, J. Duit- C. J. Egberts, P. J. Steinberg—Th Adriaanse, H. Voerman—J. Beun, Groenveld—H. Verschuur, K. Veenstra C. Buys. Belangstellenden hebben gratis toe* gang tot het tournooi. De wedstrijden worden gespeeld op Maandagavond n> de bovenzaal van het Militair TehuW aan de Kanaalweg. Aanvang 8 uur. De buurtvereniging „Tuindorp-Zu' viert Zaterdag met een feestavond „Casino" het vijfjarig bestaan. Dez* avond Is toegankelijk voor leden donateurs. De toneelclub van de Pe soneelsvereniging „Elgawa" zal deze gelegenheid opvoeren „W1 vaart", een toneelspel in drie bearv ven.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2