Veel lof voor minister Mansholt Verschillende fracties vinden de pachtprijzen te laag Mr. Jonkman in functie getreden als voorzitter der Eerste Kamer Boudewijn I in pale s te Brussel Blanke vrouw werd godin der Indianen Donna Norma weigert naar de beschaafde wereld terug te keren Pleegde luchtpassagier meineed? Minister Rutten sprak voor Benelux Eerste Kamer nam landbouwbeleid onder de loun „Apart tuinbouwschap bepleit Pronk weer sterker dan Lesueur Bakker op de derde plaats ONTSLAG ARBEIDERS IN DE TUINBOUW Centrum van Atoomenergie in Belgische Congo Koning Leopold na buiienlandse reis naar Laeken Accoord over dotatie Fanny naar Helsinki Het onderwijs behoeft wijzigingen Luc van Dam - De Bruin Ruime overzeese ervaring mogelijk van veel nut TWEE WINSTPUNTEN VOOR DR. MAX EUWE TEMIDDEN DER KRIJGSZUCHTIGE ARARA's Enige overlevende van expeditie De V.S. verstrekken een lening aan India Een watersnood in Slavonië Overeenstemming inzake hulp aan Joego-Slavie Vliegramp in Argentinië eiste acht doden Schatten van vlieghoogte ,,een hachelijke zaak" Joegoslavisch onderminister gearresteerd KERKELIJK NIEUWS Engelse koning moet lange tijd rust houden BU de behandeling van de begroting van landbouw, visserij en voedselvoor- llening, gisteren in de Eerste Kamer, vyn vele waarderende woorden aan het adres van minister Mansholt ge sproken. De critiek beperkte zich tot detailkwesties van het beleid. De heer Louwes (WD) opende de rij van sprekers en bepleitte de be staanszekerheid der arbeiders in de landbouw op het peil van die der in dustrie-arbeiders te brengen. Hij drong aan op het spoedig tot stand komen van een algemene maatregel van ba- stuur tot regeling van de P.B.O. voor de landbouw, hetgeen zal bijdragen tot een goede plichtsvervulling op vrij willige basis van de Nederlandse agrarische gemeenschap. Spr. hoopte voorts, dat ook een regeling van de pachtprijzen, die momenteel aan de be zitters onrecht doen, haar beslag zal krijgen. Wat de tuinbouwpolitiek be treft, meende spr. dat de juiste ge dragslijn nog niet is gevonden. De heer Kolff (CHU) was verheugd, dat minister Mansholt „de laatste regeringscrisis heeft overleefd". Ook Z.i. zijn de pachtprijzen te laag. De heer Kolff toonde zich een warm voor stander van een apart tuinbouwschap, daar de tuinbouw geheel eigen belan gen heeft. Indien de regering heeft toe gestemd in het Belgische verbod voor de invoer van Nederlandse sla, dan achtte spr. dit hoogst bedenkelijk. De Belgische houding maakt de Neder landse tuinbouw zeer bevreesd voor de Benelux-unie. Komt er geen ver andering, dan zal Nederland volgens spr. tegenmaatregelen ten opzichte van de Belgische import moeten over wegen. De heer Rip (AR) wees op de kwets bare positie van de export. Nieuwe afzetgebieden moeten daarom worden gezocht. Verder vroeg hij hoe het stond met het z.g. „plan-Mansholt". De norm van 20 procent ondernemerswinst was Z.i. juist gebleken. Wat de pachtprij zen en de bedrijfsorganisatie betreft, sloot hij zich aan bij de heer Kolff. Een zelfde geluid liet de heer Kuiper (KVP) horen. Hij kon met het beleid Gisteravond werden in een goed ge vuld stadion te Utrecht internationale wielerwedstrijden gehouden. De uitslagen van de stayerwedstrijden Waren: Eerste rit 40 km.: 1. Lesueur 35.30; 2. Pronk op 5 meter; 3. Bakker op 10 me ter; 4. Bijster op 20 meter; 5. De Best op 200 meter. Tweede rit: 1. Pronk 35.56.6; 2. Le sueur op 10 m.; 3. Bakker op 40 m.; 4. De Best op 360 m.; 5. Bijster. De totaal uitslag: 1 Pronk, 2 Lesueur 8. Bakker; 4. De Best; 5. Bijster. van minister Mansholt geheel instem men. Ook deze spr. had critiek op de houding van Belgie. De heer Hoogland (PvdA) kon zich eerst dan met de benoeming van een van Mansholts bekwaamste medewer kers, ir. Staf, tot minister van oorlog verenigen, indien laatstgenoemde de aangewezen minister van oorlog blijkt te zijn. Doch hij zou het beden kelijk vinden, indien politieke motie ven hier een rol hebben gespeeld. Dan zou het mogelijk zijn, dat bin nenkort een generaal minister van landbouw zou worden", aldus spr. In de avondvergadering vroeg de heer Kievit (PvdA) meer aandacht voor de visserij en in het bijzonder voor de moeilijkheden, waarmede de mosselvissers te kampen hebben. De heer Brandenburg (CPN) meende bij alle lof voor de minister toch een al gemene ongerustheid beluisterd te hebben. „Het wordt steeds meer dui delijk, dat alles door Amerika wordt voorgeschreven", aldus spr., die de verbreking van de handelsbetrekkin gen met de Oosteurcrpese landen als een vijandelijke daad beschouwde. Verder is volgens spreker het huidige landbouwbeleid gericht op bevoor deling van de grote kapitaalkrachtige boeren. De minister antwoordt Nadat de heer Wendelaar zjjn teleur stelling had uitgesproken over het feit, dat de minister één van zijn hoge amb tenaren, die een dienstauto voor parti culiere doeleinden gebruikt had, In be scherming had genomen, kwam minis ter Mansholt zelf aan het woord. De algemene ongerustheid onder boeren en tuinders was volgens de minister te verklaren uit de biltere ervaringen uit het verleden. „Ik leg er dan ook altijd de nadruk op, dat de problemen slechts in internationaal verband zijn op te los sen". Spreker was het niet eens met de critiek op de Benelux-samenwerklng, welke ons vele voordelen heeft opgele verd, De export naar Belgie en Luxem burg is veel groter dan voor de oorlog. De sla-uitvoer-stop was uitdrukkelijk afgesproken zodra de prijs van sla be neden een bepaald minimum zou dalen. Een apart tuinbouwschap naast een landbouwschap achtte de heer Mans holt ongewenst. De pachtprijs achtte spreker van gro te invloed op de prijsvorming. Dit vraagstuk zal de SER degelijk bestude ren. Voor een aantal bedrijven en ge bieden gaf de minister toe, dat de pachtprijs wel erg laag is. Men moet echter rekening houden met de be staansmogelijkheden van de pachter. De bewindsman hoopt, dat het advies van de SER niet al te lang zal uit blijven. Ten aanzien van de export moeilijkheden voor tuinbouwproducten is de regering zeer actief geweest. Tot dusverre zijn de moeilijkheden dan ook nog steeds opgelost. Wat het integratie- streven betreft, was spreker van oor deel, dat een nieuwe conceptie in de Europese landbouw, die het mogelijk maakt deze tot ongekende hoogte op te voeren, nodig is, De reacties op het plan-Mansholt zijn welwillend, doch zeer voorzichtig. Het gerucht, als zou de minister tegen een supra-nationaal orgaan zijn, is onjuist. Over de opmer king van de heer Wendelaar zei de heer Mansholt, dat er op zijn departe ment een strenge controle wordt uit geoefend. De betrokken hoge ambte naar is over zijn foutieve handelwijze ernstig onderhouden. Met de stemmen van de communisten tegen, werd het begrotingshoofdstuk z.h.s. aangenomen. In de vergadering van de Eerste Kamer der Staten-Generaal sprak mr. J. A. Jonkman, die voor het eerst als voorzitter van het college optrad, gistermiddag een rede uit, waarin hjj H. M. de Koningin zijn dank betuigde voor het in hem gestelde vertrouwen. Ook de raad van ministers en in het bijzonder de minister van Binnenlandse Zaken zeide hij dank verschuldigd te zijn voor het feit, dat zjj de verantwoordeiykheid voor zyn benoeming hebben willen aanvaarden. Voortaan zal bij ontslag van vaste en losvaste arbeiders in de tuinbouw bü eindiging van het dienstverband geen ontslagvergunning van de direc teur van het Gewestelijk Arbeids bureau meer nodig zijn. Hiermee is een eind gekomen aan de moeilijkhe den, die zich op dit gebied hebben voorgedaan en die voor de Stichting van de Landbouw aanleiding zijn ge weest, verlening van een algemene ontheffing van deze verplichting te verzoeken. Inmiddels is in land- en tuinbouw het nieuwe contractjaar in gegaan, zodat bedoelde maatregel pas over ongeveer een jaar practische be tekenis zal krijgen. Manono, een dorp in de Belgische Congo, ongeveer 160 kilometer ten Noor den van Elizabethstad gelegen, wordt mogelijk spoedig een wereldcentrum voor atoomenergie, zo is te Brussel ver klaard. In overeenstemming met de Amerikaanse regering zal de Belgische Tinmaatschappij „Geomine" daar een fabriek bouwen voor de productie van lithium, het „sleutelmateriaal" voor de waterstofbom. Bij Manono zijn rijke la gen lithium ontdekt. vastgelegd in een memorandum, dat binnenkort zal worden bekend ge- De Koninkiyke prins Boudewijn zal op 17 Juli, nadat hij in de verenigde Kamer en Senaat de eed op de grond wet heeft afgelegd, de titel dragen van „Boudewyn de Eerste, koning der Bel gen". Zyn vader, Leopold de Derde, zal de titel van „Koning Leopold" dragen. Hoewel hieromtrent nog geen bijzon derheden bekend zijn, blijken de lei ders der politieke partijen tot overeen stemming gekomen te zijn over de do tatie, waarvan Koning Leopold en zyn familie zal genieten, alsmede over het verblijf van het koninklijk gezin. Koning Leopold blijkt voornemens tt zijn, onmiddellijk na zijn troonsafstand een buitenlandse reis te ondernemen, die vijf tot zes maanden zal duren. Hierna zou Leopold zich vestigen in het paleis te Laeken. Het paleis te Brussel zou de officiële residentie worden van Koning Boudewijn. Naar verluidt zouden al deze détails worden Fanny Blankers-Koen, die gisteren te Middlesbrough arriveerde, verklaar de dat zij voornemens was deel te ne men aan de Olympische Spelen te Hel sinki in 1952, alhoewel ze wellicht al leen op de 80 meter horden zal uit komen. (Advertentie, Ing. Med.) Ter gelegenheid van de eerste offi ciële bijeenkomst van de ministers van Onderwys van België, Nederland en Luxemburg heeft de Nederlandse minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rut ten, gistermiddag in het Halfeeuw- feestpaleis te Brussel een rede gehou den, waarin hij een uiteenzetting gaf van de huidige politiek inzake onder wijs en schone kunsten in Nederland. Naar wy vernemen heeft de Haagse promotor Wetemans aanbiedingen doen toekomen aan Luc van Dam, kampioen van Nederland middenge wicht, en Jan de Bruin voor een wed strijd met de nationale titel als inzet. Luc van Dam zeide desgevraagd, dat hij grote bewondering had voor de Prestaties van De Bruin in diens laatste wedstrijden en dat naar zijn mening de tijd gekomen was voor een titelmatch tussen hem en de bokser die de meeste rechten op een derge lijke ontmoeting kon doen gelden. Hij had zich overigens al een jaar gele den bereid verklaard tegen De Bruin aan te treden. Op de tweede plaats sloot spreker zich aan bij de hulde, die in de vorige vergadering door de heer Anema en de minister-president aan prof. Kra nenburg was gebracht. Mr. Jonkman zeide, er naar te zullen streven in de lijn van zijn voorganger voort te gaan. Nadat spreker een korte beschouwing had gehouden over het democratische Nederlandse staatsbestel en zijn ge schiedenis, zeide hij slechts een korte ervaring mede te brengen van het staatkundig leven in Nederland en van de werkzaamheden der Eerste Kamer, waarvan hem nu de leiding was toe vertrouwd. Mr. Jonkman sprak echter de hoop uit, dat zijn ruimere overzeese ervaring dit tekort enigszins zou kun nen vergoeden. Hij zeide zijn nieuwe taak als een opgaaf van grote bete kenis te zien en deed ten slotte een beroep op de medewerking van allen om in de Eerste Kamer gezamenlijk de taak van de Staten-Generaal voort te zetten voor het welzijn van het Neder landse volk. Morgaret Truman die gisteren in ons land arriveerde bracht daarbij een bezoek aan de burgemeester van Amsterdam mr Arnold d'Ailly In de zegende ronde won dr. Max Euwe van de Amerikaan Byrne. Euwe opende met de koninginnepion en zijn tegenstander koos de Hollandse ver dediging. Byrne stond aanvankelijk vrij goed, maar kwam later in moei lijkheden zodat hij bij de 35e zet moest opgeven. Euwe won ook zijn afgebroken partij uit de zesde ronde tegen Guimard. De andere uitslagen waren: Najdorf (ARG)—Fine (V.S.) 1—0; Guimard (Arg.)—O'Kelly (B.) 1—0; Horowitz (V.S.)Kramer (V.S.) af gebroken. Reshevsky leidt thans met 5 pnt uit 6 partijen, voor Euwe met 5 bit 7 en Najdorf met 4 uit 6 en 1 afge broken party. VAN MELIS NIET BESCHIKBAAR Wegens het niet beschikbaar zijn van de Eindhovenaar Van Melis moest de voorhoede van de bondsploeg, die Woensdagavond 13 Juni in het Feyen- °'rd stadion tegen de Zweedse hoofd wasser Degerfors speelt, worden ge wijzigd. De opstelling is thans van rechts naar links: v. d. Tuin (Hermes D.V.S.), v. Beurden (B.V.V.). v. d. Weerd (Wapeningen) Bennaars (D.O K.O.) en V. Overbee' 'B.V.V.) Voorts «Peelt niet Busschers (Enschede) links achter maar Schyvenaar (E.D.O.) (Van onze correspondent te Rio de Janeiro) f\E beroemde opdracht, waarmede de New Yorkse dagbladuitgever Gordon Bennet indertijd zyn beste verslaggever, Henry Morton Stanley, naar het Afrikaanse oerwoud stuurde om de verdwenen ontdekkingsreiziger Livingstone te zoeken, heeft verleden jaar de Braziliaanse persmagnaat Assis Chateaubriand op het idee gebracht een expeditie uit te zenden om een onderzoek in te stellen naar het lot van een groep van drie reizigers, twee mannen en een vrouw, die in het Braziliaanse oerwoud verdwenen waren. De lyken van de twee mannen werden gevonden, maar van de vrouw ontbrak ieder spoor. Haar lot wekte des te meer belangstelling, daar de vrouw, wier naam Norma Iresema da Cunha was, tot een in hoog aanzien staande familie uit Belem in Noord-Brazilie behoorde. tig doordringend in het oerwoud en in het gebied van de gevaarlijke Ara ra's vonden de deelnemers onderweg steeds meer aanwijzingen, dat ze op de juiste weg waren: overal had men van een blanke vrouw gehoord, die onder de Arara's leefde, in hoog aan zien stond en de Indianen zelfs tot meer vredelievende mensen gemaakt had. Het was niet gemakkelijk met de Indianen in contact te komen. Alleen door uiterste zelfbeheersing en zonder gebruik te maken van wapens, zelfs niet toen de eerste pijlen ter begroe ting om de hoofden van de deelnemers aan de expeditie suisden, kon een zeker gevoel van vertrouwen gewekt wor- r\E vrouw was reeds een maand f V. na haar huwelijk weduwe geworden. Om haar verdriet te vergeten had ze zich eerst twee jaar lang gewijd aan het onderwys van kinderen van de aan de rand van het oerwoud wonende rubberplanters, maar vond toen, dat ze daar nog te dicht bij de beschaafde wereld woonde en besloot naar de als buitengewoon krijgzuchtig bekend staande Arara-Indianen te gaan, waar van men zegt, dat ze iedere blanke en de leden van andere stammen zonder cjen> waartoe ook allerlei geschenken, pardon vermoorden. Op weg daarheen- waren haar twee begeleiders dan ook vermoord, terwyl men over het lot van de vrouw in het onzekere bleef. 'N October van het vorige jaar ging de zoekexpeditie op weg. Voorzich- zoals prachtige bonte stoffen, glazen versierselen en blinkende voorwerpen van alluminium, een bijdrage leverden. NA lange voorbereidingen en bespre kingen werden de blanken naar de ne derzetting van de Ar ara-stam gebracht. waar ze temidden van een groep wil den een blanke, geheel ongeklede vrouw ontdekten, die by het zien van de vreemdelingen een hut binnensnel de, waaruit ze spoedig in een gewaad van stro en bananenbladeren weer te voorschijn kwam. Zo trad de langge- zochte haar ontdekkers tegemoet om hun haar Odysseusverhaal te vertellen. Ontneem ze de illussie niet. De Indianen doden nooit vrcruwen en kinderen, die ze ongevaarlijk vin den. Donna Norma was gevangen ge nomen en geboeid, maar men had haar nooit kwaad gedaan; enkele dagen later had ze zich zelf van haar boeien bevrijd, zonder lastig gevallen te wor den, ze had kleine werkzaamheden verricht en was zo langzamerhand in het leven van de Indianen opgenomen. Al spoedig leerde ze het dialect van de Arara's verstaan en spreken en kon de wilden allerlei goede raad geven, waardoor ze hun grond beter konden bebouwen en grote oogsten binnen haalden. Nog meer successen kon ze behalen en zodoende groeide de dank baarheid en bewondering tot vereni ging aan; toen ze op een goede dag de beste zwemmers van de stam versla gen had door de hun nog onbekende crawl-slag, kreeg ze de erenaam van „Taxauaua Yara". de Godin der Wate ren. „Ontneemt deze mensen hun illusie niet", smeekte de lerares haar redders, die tevergeefs trachtten haar over te halen naar de beschaafde wereld terug te keren. Donna Norma zag geen reden aan deze smeekbeden gehoor te geven, daar ze onder de wilden volkomen gelukkig is en een nuttige taak te ver vullen heeft De minister memoreerde de vrijheid en verdraagzaamheid van het Neder landse onderwijs, maar zeide, dat het gebrek aan samenhang in dit onder' wijsstelsel het invoeren van belang rijke wijzigingen nodig maakte. Ook de gewijzigde internationale verhou dingen maakten veranderingen nood zakelijk, aldus de minister, en in dit verband noemde hij de plannen om in Nederland een internationaal aca demisch instituut op te richten. Minis ter Rutten zag hier ook mogelijkheden voor een nauwere samenwerking tus sen België en Nederland. Over de verhouding tussen overheid en cul tuur zeide de minister ten slotte, dat de overheid hierbij voor de moeilijk heid stond, dat zij de schone kun sten zowel moest steunen als vry la ten, daar zij over de waarde van kunstwerken geen oordeel mag uit spreken. maakt. Bij de ceremonie van de troonsaf stand op 16 Juli zullen Koning Leopold, de koninklijke prins Boudewijn en eer ste minister Pholien een rede houden. Ook de leiders der drie grote partijen zullen waarschijnlijk een toespraak houden, waarin zij nadruk zullen leg gen op de nationale verzoening. Amerika en India zijn het eens ge worden over een lening van 190 milii- oen dollar voor het kopen van brood graan. India zal hiervoor twee milli- oen ton graan kunnen aankopen. De lening zal op de gebruikelijke voor waarden door de ECA worden ver strekt. Onder meer zullen in het con tract bepalingen worden opgenomen over gedeeltelijke terugbetaling in strategische grondstoffen, die de V.S. nodig hebben. Slavonie (Joegoslavië) wordt geteis terd door de ergste overstromingen sinds veertig jaar. Vele boeren zijn dakloos geworden. Alleen al in het district Koetina zijn duizenden hecta ren met gewassen verwoest. De nieu we betonnen hoofdverkeersweg van Belgrado naar Zagreb is door de druk van het water zodanig ondermijnd, dat op een plaats een gat van vyf meter is ontstaan. De overstromingen zijn veroorzaakt door buitengewoon zware regenval. Enkele dorpen staan volkomen onder water. De onderhandelingen te Londen tus sen Amerika, Engeland en Frankrijk over het verlenen van financiële hulp aan Joegoslavië ten bedrage van vijf tig millioen pond sterling hebben tot overeenstemming geleid. Het Ameri kaanse aandeel in de bijdrage tot sta bilisatie van de Joegoslavische econo mie bedraagt 62 y2 procent, het Engelse 25 procent en het Franse 12 procent Reddingsploegen hebben het wrak gevonden van het ambulancetoestel, dat Maandag ten Zuiden van Buenos Aires is neergestort. De acht inzittenden zijn om het leven gekomen. Het toestel was op weg met een patiënt naar Buenos Aires. Aan boord bevonden zich nog een passagier, twee artsen, een ver pleegster en een bemanning van drie leden. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER WacUtverbod voor alle voertuigen. Ver boden stil te staan anders dan voor bet s onmiddellijk in- of uitladen van perso nen of goederen Geeft op alle borden acht die in Uw belang zyn aangebracht. Voor het Amsterdamse Gerechtshof stond gistermiddag in hoger beroep te recht J. M. H„ die op 2 Juli van het vorige jaar als passagier in de eenmo- torige Pipercub van de hr M H. P. een vliegtocht boven het strand naby Zand- voort en Bloemendaal had meege maakt. In December stond de piloot, M. H. P„ terecht voor de rechtbank te Haar lem, daar hij te laag zou hebben ge vlogen. Zijn passagier J. M. H„ die als getuige optrad, verklaarde toen met stelligheid voor de rechtbank, dat P. niet lager dan 200 meter had gevlogen, hetgeen echter door de talrijke getui genverklaringen werd tegengesproken. H. werd derhalve vervolgd wegens meineed en op 15 Maart door de Haar lemse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, waartegen hij hoger beroep aanteken de. De procureur-generaal van het Am sterdamse Gerechtshof, mr. Höffelman, was van oordeel, dat verdachte, die zelf een vliegbrevet bezat, zich duide lijk de geringe hoogte moest hebben gerealiseerd. De verklaring van H., dat hij door luchtziekte minder juist zou hebben waargenomen, achtte de procu- Voislaf Srzentic, Joegoslavisch on derminister van financiën, is gearre steerd op beschuldiging van samenwer king met de Kominform. Gezegd werd, dat belangrijke docu menten over onderhandelingen tus sen Joegoslavië en de wereldbank in verband met een Joegoslavisch ver zoek om een grote lening voor de wederopbouw verdwenen zijn. Comité 25 jaar NJHC opgericht Op initiatief van een aantal trek kers en treksters is te Amsterdam het comité „Vijf en Twintig Jaar Ned. Jeugdherbergcentrale" opgericht. De NJHC bestaat in 1954 vijf en twintig jaar en het is de bedoeling, tegen die tijd zoveel geld te verzamelen dat er een nieuwe jeugdherberg zal kunnen worden gebouwd. reur-generaal onaanvaardbaar, daar H. voor de rechtbank zeer gedecideerd in zijn verklaringen was geweest. In ver band hiermede eiste hij bevestiging van het vonnis van vier maanden. De ver dediger, mr. Roggeveen, noemde het schatten van de hoogte van het vlieg tuig een zeer hachelijke zaak en vroeg vrijspraak. De uitspraak zal op 26 Juni worden gedaan. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Putten: J. H. Cirkel te Ede, te Woudenberg, L. Blok te Kam pen, Klundert, J. Koene te Dirksland. Geref. Kerken: Beroepen te Gaenra, K Ubels, Kand. te Groningen, Krabbendijke, D. Bren- ner te Bruinisse, Overveen, K. H. Schu ring, Kand. te Groningen, Rotterdam Schernooi, Y. K. Vellenga te Meppel. Art. 31: Bedankt voor Deventer-Zutphen: J. F. Hey te Hasselt. Geref. Gem.: Bedankt voor Middelburg, H. Ligten- berg te Rotterdam-W. In een Dinsdagavond op Buckingham Palace uitgegeven medisch bulletin wordt het volgende gezegd: „De ge zondheid van de Koning gaat goed vooruit. In de afgelopen week is de temperatuur normaal geweest en de longontsteking is afgenomen. Met het oog op de catarrhale infectie, waaraan zijne majesteit dit jaar geleden heeft, hebben wij voorgeschreven, dat een lange rustperiode noodzakelijk is." Het bulletin was door vier artsen onderte kend. SCHAAPHERDER VEROORDEELD. Twee jaar geleden werd de 77-jarige W, Koestapel, een der laatste schaap herders in ons land, wegens mishande ling van zyn kudde veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Pas thans dien de deze zaak in hoger beroep voor iet Haagse Hof. Dit heeft hem een week gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd opgelegd. „SNIJDEN" DOET ZEER, OOK IN' HET VERKEER. Verbond voor Veilig Verkeer

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5