L.S. K.- elftal moest ook tegen de Marine capituleren GRATIS! Competitie Waterpolo begonnen Watervogels overtuigend geklopt in Schagen: 4-1 voor geelzwarten Tweede elftal van HRC speelde gelijk tegen WFC 2 abonnement O. en O. Sportweek geopend Gaat de beker naar de Landmacht? Knijff schiep de kans voor de winnende goal Neemt nu een Vanavond de eerste thuiswedstrijden Anna Paulowna Kleuterschool heeft het financieel moeilijk Dertig-jarige J.V.C. vierde feest Huldiging van beide kampioense'f tanen Lekenrechtspraak bij PJ C- Tussen Haaks en Kuifje Eindexamen Rijks H.B.S. B Meefinstrument voor forpedo aangezien I N HET KORT De ..Torren lieten hun kans tweemaal glippen Drie minuten voor het einde de gelijkmaker Helder 4 nog geen kampioen Wieringen Vierjarig kind door een vrachtauto overreden Landbouwtentoonstelling gaat niet door werdXhX Na ^e^oXeX m Urk Burgerlijke Stand Callantsoog Kinderen speelden toneel Burgerlijke Stand MAANDAG 18 JUNI 1951 Het jaarlijkse sportevenement, dat nu al voor de zesde maal door de Stichting „Comité O. en O." wordt georganiseerd, is Zaterdagavond begonnen met de voetbalwelstrijd tussen de vertegenwoordigende ploegen van de Koninklijke Marine en de Luchtstrijdkrachten. Het LSK-eltfal, dat iil de op 5 Juni gespeelde eerste wedstrijd in de trial-meet om de RAO-wisselbeker een overtuigende nederlaag tegen de Landmacht-ploeg had geleden, moest nu ook in het Marine- team zijn meerdere erkennen. Al moet hierbij onmiddellijk worden verklaard, dat de maritieme zege wel enigszins geflatteerd was. De wedstrijd, die gespeeld werd op het HRC A-terrein, werd door een kleine 2500 bezoekers bijgewoond. geenszins uit het veld geslagen en kwam er na de rust steeds beter in Vooral rechtsbuiten Van Overbeke schiep door zijn snelle runs fraaie kansen voor de LSK-voorhoede. Het v/as jammer, dat deze speler niet meer trekballen gaf, maar zijn voor zetten steeds zo scherp plaatste. In de veertiende minuut van de tweede helft passeerde linksbuiten Röhrig van LSK enkele spelers. Hij gaf de bal niet af, maar schoot onhoudbaar in (1—1). Toen begcm de wedstrijd een span nend verloop te krijgen. Beide par tijen waren gebrand op de winnende goal. Snelle aanvallen golfden over en weer, maar de verdedigingen hiel den stand. Ieder nam al genoegen met een gelijk spel, toen rechtsbuiten Knijff van de Marine zijn harde wer- Voor de aanvang sprak de voorzitter van de Stichting „Comité O. en O." een korte rede uit ter opening van de Militaire Sportweek 1951. Hij kon in het bijzonder de volgende autoriteiten verwelkomen: burgemeester mr. G. D. Kehorst, wethouder P. Th. Luijckx, de kapitein ter zee van de technische dienst S. G. Barendregt, de kapitein luitenant ter zee vlieger W. van Praoijen, de luitenant ter zee van speciale diensten der eerste klasse J. C. H. Bol en de kapitein N. E. Verduijn Lunel van de Luchtstrijdkrachten. In zijn rede sprak de heer J. J- Landman er zijn vreugde over uit, dat de belangstelling voor de Sportweek nog steeds toeneemt, zowel in mili taire kringen als onder de burgerij. Ook de samenwerking tussen het be stuur van O. en O. en de plaatselijke sportverenigingen wordt steeds beter. Het comité ziet in dat alles een bewijs van de steeds groeiende band tussen de wel en niet unifcrrmdragende delen van ons volk. Het is één der idealen van O. en O., aan het versterken van deze band te mogen meewerken. Nadat de heer Landman de Sport week voor geopend had verklaard, speelde de harmoniekapel „Winnubst" het Wilhelmus. Toen betraden de spe lers, die voor de zittribune aangetre den stonden, het veld. De toss werd gewonnen door LSK. welke ploeg uit kwam in de volgende opstelling: De Rijk (MOC '39); Van Baest (SET), v. d. Biesebos (HVC); v. d. Borg (Frisia), Swenkels (Helmondia) Rodink (ESCA); Röhrig 'HBS), As- gink (Brabantia), De Putter (Leoni- das), Wertwein (VVH), Van Overbeke (DOCKO). De opstelling van het Marine-team luidde: Kauters (Spartaan); Beelen (PSV), Snelders (Zaandijk); v. d. Vliet (Ex celsior), Hendriks (Vitesse), Wilheser (Vitesse); Evers (TYBB), Homan (DWV), Brinkman (SCH). Willems (ADO), Knijff (HRC). De wedstrijd Na de aftrap door de Marine volg de enig terrein-verkennen, waarin een klein overwicht van de Marine merk baar was. Er ontwikkelde zich een over en weer gaande strijd, waarin vooral Homan (Marine) een rol speel de. Er waren nog geen doelpunten ge scoord, toen de LSK langzaam maar zeker de toon begon aan te geven. Het individuele spel van de LSK-ers was zeer behoorlijk en het samenspel be gon vlotter te verlopen. Er hing een LSK-deelpunt in de lucht, maar spij Hendriks van de Marine stond zijn mannetje en achter hem stond een sterk backs*el. Ten overvloede lever de keeper Kauters prima werk, zodat het niet tot een doelpunt voor de Luchtmacht kwam. Intussen bleef Homan, de linksbin nen van de Marine, geducht actief. Hij zag na 27 minuten spelen zijn doorzetten beloond met een doelpunt, waarna de stand tot de rust 10 voor de Marine bleef. De LSK" was echter Zij, die zich nu op dit blad abonneren, ontvangen de fof 30 JUNI as ver schijnende nummers ken beloond zag. Een scherpe voor zet werd hard ingeschoten. De uitste kend keepende doelman De Rijk hield de bal, maar kon hem niet klemvast krijgen. Daarvan maakte de overigens matig spelende linksbuiten Evers ge bruik, door onhoudbaar te scoren (21 voor de Marine). Drie minuten later floot scheids rechter D. van Male het einde. Het publiek was getuige geweest van een goede wedstrijd, waarin bij de Marine de achterhoede (en wel met name linksback Beelen) en linksbin nen Homan hadden uitgeblonken. Bij de LSK waren Van Overbeke, Assink en De Putter het meest op de voor grond getreden. De uitstekende presta ties van de beide keepers noemden wij reeds. Zoals te verwachten was, bleef het langs het lijntje betrekkelijk rustig. Gemoedelijk, en zonder een uitgespro ken voorliefde voor één der beide clubs, volgde men de wedstrijd. Men leefde mee bij iedere aanval en liet aanmoedigingen horen wanneer er even een felle strijd werd geleverd. De spelers van beide elftallen be gaven zich na de wedstrijd naar „For- mosa", waar hun door het comité O. en O. een warme maaltijd werd aan geboden. Dat de jongens zich dit lie ten smaken, behoeft geen betoog, te meer daar de meesten hunner reeds vroeg de reis naar de Marinestad hadden aanvaard. Na de maaltijd bleef men nog een uurtje gezellig bijeen. De Directie Vrijdagavond togen alle Helderse zeventallen naar de Zaan. De dames speelden dus de eerste competitie wedstrijd van haar leven tegen Nereus III, terwijl de herenzeventallen resp. tegen Neptunus 1 en 2 moesten uitko men. Het tweede zevental had Donderdag avond al een wedstrijd gespeeld tegen Nereus 4, welke ploeg zij tot de rust behoorijlk konden volgen. Toen was 't echter grotendeels met hen gedaan. Ne reus 4 legde met 4—2 beslag op de over winning. De dames hebben zich in hun eerste wedstrijd behoorlijk geweerd. Vanzelf sprekend waren de verwachtingen nog niet al te hoog gespannen, gezien het gebrek aan wedstrijdroutine bij de Hel derse meisjes. Zij brachten het er ech ter beter af dan hun mannelijke colle ga's, want zij zagen kans een 22 ge lijkspel uit het water te slepen. Het tweede kreeg nu een zware wed strijd te verwerken tegen Neptunus 2, dat met een aantal zwaargewicht polo spelers te water kwam. Onze jongens lieten zich van de beste zijde zien. Zij konden vóór de rust best mee komen, getuige de 11 stand bij het doelwisse- len. Hierna kwam echter het tekort aan uithoudingsvermogen te voorschijn. De tegenstanders gingen gewoon door, doch de Bruinvissen jongens konden 't niet voldoende meer bijsloffen, met als gevolg een 41 overwinning voor Nep tunus. Dat dit geen slecht resultaat is, moge blijken uit het feit dat Neptunus de afgelopen week het toch zeker be hoorlijk sterke Nereus 4 met 60 een broekje gaf. Neptunus 1Bruinvissen 1. En ten slotte kwamen dan de gerou tineerde spelers te water, n.1. Bruinvis sen 1 tegen Neptunus 1, dat vorig jaar kampioen werd in dezelfde afdeling. Veel twijfel bestond er dus niet aan een overwinning van Neptunus. Het begin van de wedstrijd had een aardig verloop. Beide ploegen gingen vrijwel gelijk op en het eerste doelpunt van de Zaankanters was volkomen ver diend, evenals dit het geval zou zijn ge- Het is dan weer zover dat de waterpolocompetitie begonnen is, zowel voor de bond als in de diverse kringen. Zoals wij enige tijd geleden reeds schreven hebben de Bruinvissen met drie zeventallen voor de competitie ingeschreven, t.w. het eerste herenzevental in de Bondscompetitie en het tweede herenzevental (hoofdzakelijk bestaande uit adspiranten) alsmede de dames in de competitie van de kring Noord-Holland benoorden het IJ. Inmiddels zijn de eerste wed strijden reeds gespeeld en voor de komende weken staat er nog heel wat op het programma. weest indien Wildenberg het vijande lijk doel gevonden had en niet een bui tengewone kans verprutste door van pl.m. 3 meter afstand keihard tegen de paal te schieten. Langzaam maar zeker kwam Neptunus echter opzetten en wer den de Nieuwediepers steeds verder op hun eigen helft teruggedrongen. Van de Water weerstond door zijn meesterlijk keepwerk vele gevaarlijke aanvallen en harde schoten, en het was daarom gro tendeels aan hem te danken, dat het met de rust nog steeds bij dat ene doel punt van Neptunus was gebleven. Na de rust ging het op de oude voet door. Neptunus bleef het initiatief hou den. en. de Heldersen kwamen er jjrac- tisch niet meer aari te pas. Nog drie maal moest v d Water in zijn netje vis sen. Door wat intensiever werken van de achterhoede had de score iets gemi- niseerd kunnen worden. Tegen het einde kwamen de Bruinvis sen weer iets meer in de aanval. Zij or ganiseerden nog enkele doorbraken, die echter geen doelpunten meer oplever den, waardoor Nptunus met een 4-0 overwinning de eer werd gelaten. Maandagavond om half acht worden op de Dijk de eerste thuiswedstrijden gespeeld. De dames bevechten het DAW-zevental, terwijl het eerste heren team eveneens tegen Alkmaar de strijd moet aanbinden, die naar onze ver wachtingen wel in het voordeel van 't thans zeer sterke DAW zal uitvallen. Als men de kleuterschool aan de Kleine Sluis in stand wil houden, zal er zo een en ander met meer energie aangepakt moeten worden, dan tot nu toe geschiedde. Er zullen meer dona teurs moeten komen, het schoolgeld zal misschien verhoogd en zeker zal aan de inning daarvan straffer de hand ge houden moeten worden. Daarover wa ren allen het eens, die op de vergade ring van de kleuterschoolvereniging aanwezig waren en het warme pleidooi van de heer Vergaay vóór kleuteron derwijs en zijn practische wenken had den gehoord. De heer Vergaay was met de heer Kooiman op deze bijeenkomst aanwezig als bestuurslid van de afde ling Volksonderwijs en kon voor zijn raadgevingen putten uit z'n ervaringen als bestuurslid van de algemene kleu terschool in Breezand, waar men ook moeite heeft de eindjes aan elkaar te knopen, maar waar alles toch beter marcheert. Uit de besprekingen bleek ver der, dat er een beter begrip, door meer en beter contact, moet komen tussen ouders, bestuur en leidster. Het financieel verslag van mevr. Wis- sekerke-Keyzer klonk nu. dank zij de „fooi" aan de leidster (die sluitpost was), nog niet zo somber, maar de be groting. opgemaakt voor de nieuwe om standigheden, was met de middelen waarover men thans kan beschikken, niet sluitend te krijgen. Het onderbren gen van de kleuterschool in een ander gebouw vraagt grotere uitgaven, ter wijl ook het „salaris" van de leidster, of deze nu al of niet gediplomeerd zal zij,n verhoogd moet worden. Het keurige jaarverslag van de se cretaresse, mevr. Mosk-Den Das. sprak van een achteruitgang van het aantal donateurs van 37 op 31 en van het leer lingen-aantal van 32 op 31. Daar men ten aanzien van het voort bestaan der kleuterschool voor beslis singen kwam te staan, die niet scherp genoeg omlijnd als punt van bespreking op de agenda waren geplaatst en er zich bovendien op de vergaderig nieu we gezichtspunten voordeden, werd er besloten, de volgende week nog eens te vergaderen en dan spijkers met koppen te slaan. Ook het uitloten van rentelo ze voorschotten en het maken van een schoolreisje werd aangehouden. U a-rtiziarie bestaan van de voetbalveren.gmg „j.v.c» Ter herdenking van het door het eerste elftal van de handbal, behalen van va. werd Zaterdag afdeling „J.H.C.' en oo 00 yond gehouden voor de leden en donateurs, in café „Prins Hendrik" een te een De leiding van deze avond berustte bij de heer T. Speur, die op de hem eigen humoristische ^jze d aanwezigen een woora van w P» .Tl'tnS van De drie musketiers het g schap, dat deze avond zou opvrolijken, werd overgegaan tot de £uldl£lnt; t de beide kampioens-elftallen. E*r werden de dames van het eerste eiftai van JHC met de leider, de heer K. Minnes, en de dames-bestuurslede^ mevr. Minnes en mevr. Blaauboer P het toneel geroepen en gecomphmen teerd door de heer T. Speur, waarbij aan allen een foto van het elftal weid De aanwezigheid van Mr. H. Jonker op de bijeenkomst van de afdeling der Plattelands Jongeren Gemeenschap was er wel niet vreemd aan, dat mej. r. Schuiling een flink aantal leden we - kom kon heten, nadat zij dit eerst de heren Jonker en De Geus had gedaan De heer Jonker vervulde deze keer geen spreekbeurt, maar stelde een vijf tal rechtszaken aan de orde, die de le den tot een oplossing moesten brengen De aanwezigen werden daartoe in vijf groepen verdeeld en men kreeg 8 a 10 minuten bedenktijd. De heren Jonker en De Geus kenden de punten toe, ie heer Oltmans maakte de stand op voor de verschillende groepen. De uitslag was, dat groep III 37 punten behaalde, groep II 33, groep V 30, groep IV 26 en groep I 23 punten. Het was voor de afdeling een succes volle avond en de toezegging van da heer Jonker om binnenkort eens voor de P.J.G. een lekenrechtbank te organi seren werd dan ook met vreugde ont vangen. Bij de rondvraag werd het reisje naar Avifauna besproken. Men kwam echter nog niet tot het vaststel len van de datum voor deze tocht, geschonken, benevens een JHC-speldje. Ook de heer Minnes werd in deze hul- Waarschijnlijk doordat iemand een brandende sigaret heeft weggewor pen, is gistermiddag op het fort „Hars- sens" een gedeelte van de grasbegroei ing afgebrand. Het vuur werd door ar beiders van de havenwerken met zand geblust. Het is morgen hoog water om 7.15 en 19.40 uur en laag water om 1.05 en 13.40 uur. Voor het diploma HBS B vijfjarige, cursus slaagden de volgende leerlingen van de Rijks HBS hier ter stede: Nan- cy van Duim, Mar Vink, Joop Boelhou wer, Jan Breebaart, Arie de Bruijn, Carl Denker, Jacques Latjes, Wim Nieuwpoort, Kees Slot, John Swint, Al- bert Vlas en Jan van der Wulp. Geen der candidpten had her-examen, twer candidaten werden afgewezen. De eind examens HBS A worden eind Juni af genomen. Bij nader onderzoek van het door de HD 25 uit de Noordzee opgeviste voor werp is gebleken, dat dit geen torpedo is, maar een instrument om de zeestro men te meten. Dit instrument was reeds geruime tijd geleden op vrij grote af stand van Texel in de Noordzee gelegd Deze plaats was gemarkeerd met een boei. Er is destijds een mededeling in een bericht aan zeevarenden over op genomen geweest, zodat ook de vissers van de HD 25, volgens bevoegde zijde, op de hoogte hadden moeten zijn. Onderzocht wordt of het meetinstru ment door het opvissen ook schade heeft opgelopen. Daarna wordt het weer op zijn plaats gelegd. In het kader van de O. en O.- Sportweek wordt vanavond om zeven uur op het HRC-terrein de finale ge speeld van de wedstrijden om de Bur gemeester Ritmeester-wisselbeker. Bo- venien worden vanmiddag en van avond in „Formosa" schernjwedstrij- den gehouden. Vanmiddag om half drie wordt voor de scholier die onlangs door ziekte verhiTi'1-: 1 w-ren, het practi sche gedeelte v. n het verkeersexamen afgenomen. GRONDAANKOOP TE ALKMAAR De heer S. E. Engel, alhier, heeft verzocht van de gemeente Alkmaar te mogen kopen een perceel grond aan de Mauritskade aldaar, ter grootte van 291 m2, voor de prijs van f 12.25 per m2 of in totaal voor f 3564.75. B. en W. stel len voor tot verkoop over te gaan. Schagen heeft Zaterdagavond weinig moeite gehad Watervogels de derde nederlaag in successie toe te brengen en dat terwijl de geel-zwarten niet op volle sterkte uitkwamen. Vooral na de rust kwamen de „Torren" er niet aan te pas en steeds weer sneed Schagens rechtervleugel (KaterDe Graaf) door de Helderse achterhoede, waarin men vruchteloos de buitenspelval gebruikte om het gevaar te keren. Toch heeft Watervogels een kans ge had deze strijd te winnen. Reeds zeer spoedig maakte doelman Slikker een fout en Mullem was er als de wind bij om zijn ploeg de leiding te gever. Schagen kon maar niet op gang komen en als de gasten toen even hadden doorgebeten was de strijd wellicht voor hen beslist geworden. Wel kreeg Schagen enkele goede kansen doch het duurde tot een kwartier voor de rust vóór De Graaf door de achterhoede slipte en van enkele meters via de paal inschoot. 1—1. Enkele minuten later werd het 21, toen Van 't Hert c.s. voor buiten spel bleven staan en Grootes ongehin derd kon inschieten. Hoe het zij: de grensrechter van Watervogels vlagde niet en scheidsrechter Brugge (die ook zijn vorm had thuis gelaten) ging op hem af. Watervogels kreeg nog een kans het tij te doen keren. Dat was een kwartier na de fust. Schagen deed het kalm aan en af en toe kwamen de gasten tot Slikker. Bij één van deze uitvallen veroorzaakte Verra een penalty, doch rechtsachter Beers schoot de bal over de lat. Schagen werd daarna even fel ler, schiep zich ettelijke kansen en toen na een half uur verzuimd werd De Graaf de weg naar Dirks te versperren kwam er een schot van vijftien meter, dat Dirks niet kon zien. In de volgende minuut miste Schoorl voor Schagen een penalty (Dirks stopte het schot), maar het werd even later 4—1, wéér door De Graaf nadat Dirks hem de bal voor de voeten had geslagen. Eindstand. Schagen speelt nu in de halve finale tegen West-Frisia, dat gistermiddag WW na verlenging met 4—3 klopte^ Anderhalve minuut voor tijd leidden de Werverhovers nog.,,, Het is de Roodjakken niet mogen lukken WFC 2 in eigen huis te kloppen. Door dit gelijke spel promoveert WFC 2 nu naar de Reserve 2 klasse. Zelfs heb ben de Roodjakken vóór de rust enige mooie kansen gehad maar verder dan een 19 voorsprong kwamen zij niet. promoveren naar de tweede klasse. Voor H.R.C. is het jammer dat het deze maal niet is gelukt. Volgend jaar maar weer proberen. H.R.C. 2 speelde vooral voor de rust een prima partijtje voetbal. Of het nu door de zenuwen kwam of dat W.F.C. 2 niet beter kon weten wij niet, maar H.R.C. 2 sneed steeds door de Wormer- veerse voorhoede heen en de midden linie schiep tal van kansen. Na onge veer een kwartier kreeg De Vries een vrije schop te nemen. Hij plaatste de bal naar de vrijstaande Pulles, die de bal keurig opving en onhoudbaar doel puntte. Verder dan dit ene doelpunt kwam H.R.C. niet. Zij hebben echter wel de kans gehad. Vooral het laatste half uur kregen zij haast niet te mis sen kansen. De voorhoede was echter niet op schot en zo gebeurde het dat met de rust de Roodjakken slechts een 1—0-voorsprong hadden. Na de rust kwamen de Wormeveerders in het of fensief. Zij kregen verschillende cor ners te nemen. Dijkshoorn stond ech ter succes in de weg. Ongeveer drie minuten voor het einde kwam de ge lijkmaker. Uit een corner van links kwam de bal bij de midvoor die in hin derlijke positie nog juist de bal achter Dijkshoorn wist te plaatsen. H.R.C. gooide hierna nog alles op de aanval maar de Wormeveerse defensie bleef gesloten. Zo eindigde deze wedstrijd dus in een 11 gelijk spel, hetgeen be tekent, dat W.F.C. de promotie-compe titie met succes zag bekroond door te De stand is nu als volgt. W.F.C. 2 3 2 10 H.R.C. 2 4X12 V.VA. 2 3 1 0 2 5—2 7—5 2—7 In de afd. Noord-Holland zijn nog enige restant wedstrijden gespeeld. Zo won Helder 3 van Succes 2 met liefst 52. Door dit feit is Helder 3 dus be houden voor de res. Ie klasse. Helder 4 dat kampioen kon worden als Ooster end zou verliezen had pech. Zelf won nen de witjakkén met 42, maar ook Oosterend won en wel van W.G.W. 2 met 5—2. De wedstrijd in de promo tiecompetitie van Helder 2, V.S.V. 2— Zeeburgia 2 is uitgesteld. Hier is dus nog geen beslissing verkregen. NEDERLANDS-BELGISCH ACCOORD INZAKE OORLOGSSCHADE Nederland en Belgie hebben een overeenkomst gesloten aangaande de vergoeding van oorlogsschade, geleden door onderdanen van het andere land op hun gebied. Deze regeling komt er op neer. dat de getroffenen zullen wor den gebracht onder de in het land hunner inwoning geldende voorschrif ten voor de vergoeding van materiële oorlogsschade. Van een ongeluk, dat Zaterdagavond om ongeveer zeven uur plaats had aan de Slingerweg te Hippolytushoef is de vierjarige Harrie Beukers het slacht offer geworden. Het knaapje, dat ach ter een geparkeerde groentenauto aan het spelen was werd door de bestuur der, een zekere J. B., gewaarschuwd Waarschijnlijk is dat niet tot 't knaapje doorgedrongen. Toen de chauffeur daarna vol gas achteruit reed, niet verwachtende dat het jongetje zich nog achter de wagen bevond, overreed hij het kind. Het kreeg de achterwielen over het lichaam. Dokter J. Kok, die spoedig ter plaatse was, constateerde ernstig letsel. In zorgwekkende toe stand werd het slachtoffertje naar het Sint Lidwma-ziekenhuis te Den Hel der overgebracht, alwaar het drie kwarl tier na aankomst overleed. De deernis met de zwaargetroffen ouders is alge meen. Zaterdagavond werd door de leden van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, in combinatie met de mid denstandsvereniging uit Wieringen eer Wseb mg geh0uden> o^er voorzit.' terschap van de heer J. Mulder. Dc bedoeling van deze vergadering wa^ e tentoonstellingsplannen gezamenlijk waarvan ril versch»lende redenor, f A k0rte tijd van voorbe eiding wel één der voornaamste was besloten de tentoonstelling dit jaar niet MUTATIES BIJ DE MARINE De luitenants ter zee van adminkt ie der eerste klasse G. Bakker en de Poorter zijn bevorderd tot k pitem-luitonant ter zee. diging betrokken. Hij ontving als blijk va waardering een vulpen. De dames- bestuursleden werd een bloemstuk ge offreerd. Bij monde van mej.. Gou. wen berg werd de heer Minnes een tegel met een foto van het elftal aan geboden. Ook de meisjes van het adsp.. elftal ontvingen ieder een foto van het elftal en een JHC-speldje. Van de gelegenheid tot spreken werd gebruik gemaakt door de heer Diet, de afdelings-leider van de handbal, na mens het Ned. Handbalverbond. die de prettige samenwerking prees tussen de voetbal- en de handbal-afdeling in ju. lianadorp. Hij wenste het eerste elftal van JHC, dat nu gepromoveerd is naar de tweede klasse van het district, nog vele successen toe en hoopte haar nog eenmaal in de hoofdklasse te zien. De ere-voorzitter van JVC, de heer Tigchelaar, feliciteerde ook JHC en hoopte, dat JVC de voetsporen van dit handbal-elftal zou volgen. De heer B. de Boer. de trainer van JVC, feliciteerde de voetbalvereniging met haar 30-jarig bestaan en de hand bal-vereniging met haar succes. De heer A. van Spelden bood de da mes van JHC een bloemstuk aan en had voor JVC een nieuwe voetbal ter beschikking. Het ere-lid, de heer J. Blaauboer, de oudste In jaren en tévens het oudste gewezen bestuurslid van JVC memo reerde nog enkele voorvallen uit het begin van JVC en bood zijn felicitaties aan. Nog was de huldiging niet afge lopen. want nu kwam de heer T. Speur zelf aan de beurt, die 1 Mei j.1. zijn 25-jarige functie als pennigmeester her dacht. Hij werd hiervoor gecomplimen teerd door zijn mede-bestuurslid, de heer E. Zon, die hem een album voor zijn postzegelverzameling aanbood. Aan mevr. Speur werd een bakje met bloemen aangeboden. Na al deze huldigingen en het zingen van het clublied en een feestlied voor JHC, op woorden gezet door de heer B. de Boer, was het verdere gedeelte van de avond gewijd aan het optreden van „De drie musketiers". Wat dit drie- presteerde was in één woord uitste kend. Ze hebben de zaal doen schate ren om hun leuke nummertjes. De con ferencier Leo van Norden was geestig n beschaafd en ook de dansmuziek door dit drietal gegeven, hield de aan wezigen nog enige uren gezellig bijeen. G e b o r e n Riekelt, z. v. Steven Korf en Grietje Bakker; Diena, d. v. Jurie Pasterkamp en Lambertha Johan- na Masschert; Klaas. z. v. Okke Hoef nagel en Trijntje Marretje Romke* Luut, z. v. Jelle van Veen en Eiltje Bakker. Gehuwd: Klaas de Boer en Harmpje Hakvoort; Alle Hartman en Sijtje ten Bokkel: Overleden; Evert de Vries, oud 36 jaren. 1 ZONDAGSRIJVERBOD ZAL VOOR DE GEHELE GEMEENTE GELDEN Op het uitbreidingsplan der gemeen te en het nieuwe gedeelte van Urk is het rijverbod op Zondag met auto's en motorrijtuigen nog niet van toepas sing. Het kwam dan ook vele malen voor dat ook op Zondag auto's in dit gedeelte der gemeente werden gesigna leerd. Om hier paal en perk te stellen, zullen B. en W. binnenkort 'n voorstel aan de Raad doen tot een algeheel ver bod. IJSELMEERWATER IN DE SINGELS De laatste tijd werd er veel geklaagd over de onaangename geur van de sin gels. In dit water was n.1. nog geen doorstroming mogelijk. Om deze onaan genaamheid op te heffen, zullen bin nen enkele dagen op de dijk van het IJselmeer enige pompinstallaties wor den aangebracht, die fris water in de singels zullen pompen. BOOTREISJES NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN Met een der boten van de Eerste Ur- ker Stoomboot Maatschappij de „Os- tera", zullen vanuit Kampen tochten worden gemaakt naar de Zuiderzeewer ken. Nog deze week zullen deze uit stapjes aanvangen. VISSERU-BERICHT Op 16 Juni werd door 140 vaartuigen Sin- gevoerd: 13.653 pond kuilpaling 9.85—0.95, 1087 pond lijnaal 1,08-1,17, .50 pond snoek- baers 0,74, 498 pond rode baars 0,70 en 81 pond bot 0,16 per pond; 704 bak nest 4,20 pei bak. De opvoering van „De Gouden Kroon door de leerlingen van de openbare lage- re school alhier, welke in zaal Vriesman plaats vond, is een succes geworden. Ver geleken bij het vorige optreden was er een aanmerkelijke vooruitgang te consta teren Er werd niet overhaast gesproken, terwijl de gebaren Juist werden uitge voerd. De heer Ouwerling met zijn help sters en helpers kunnen met genoegen te rugzien op het werk dat ze aan deze uitvoering hebben gehad. Een genoegen voor het oor was het optreden van de leugdtge eccordeonnlst Gert Bijvoet. D* uitgevoerde nummers werden op vlotte wijze vertolkt. Zijpe Geboren: Wilhelmus Gcrardus J°"'' T v. Nicolaas SHjkerman en Margaretn» Veldman. - Maria Anna Cornella. d. v' Adriaan Ligthart en Maria Cathariw Zwemmer. Swier Htttjo. z. v. Swie Hittjo van der Veen en Roelofje j, Bruinewoud. Gerrlt, z. v. Pleter Kat en Antje Kat. Overleden: Jan Hendrik De**,r'Ê .laar, echtgenoot van Neeltje Kre,' ,)n Cornelis Smit, 73 Jaar, echtgenoot va Trijntje Ko*.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2