Verrassende uitslagen in het M.S.C.-zomertournooi Astor uit Callantsoog met zijn baas voor de kantonrechter Goed varensgezel veranderde op de vaste wal in een dronkaard ZUIIWB6 Nieuws van het eiland Texel Muzieknis te Hippolytushoef onder grote belangstelling ingewijd b.j Firma Kiljan Bommel na remise toch overwinnaar Fraaie prestatie van Lengers „Helder" kreeg er weer honderd leden bij Ons postduivennieuws IN HET KORT Kolossale bouvier liggend op het matje „Schuldig zonder straf" luidde het vonnis „Kapitein Blood" in de Tivoli-bioscoop Brand in de meubelmakerij was spoedig geblust Ditmaal een voorwaardelijke hechtenis Motorrijder tekende hoger beroep aan Jubileum bij de Dienst Sociale Zaken Anderhalf jaar geëist voor meineed Bisschop van Haarlem ingehaald Drie jongens op stap Veel zand weggespoeld Tussen Haaks en Kuifje Schoolreisje van de RH BS Beiaardconcert Julianadorp Dames hadden succes Anna Paulov/na Veel waarderende woorden voor t)Harmonie" Burgemeester verrichtte overdracht Een geslaagd reisje UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN f schoonmaken en repareren van Uw haarden en kachels WOENSDAG 27 JUNI 1951 het SStïSrÏJÏR Maandag tijen voortgezet. Er w rd v^hni™! v dertiental P"' n verschillende verrassingen genoteerd. Zo verloor W. J. Geus onverwacht van J van tatie. door zijn partij tegen J. P. Bommel die' be^Tkl"*'" SS! Smoest een kansen heeft besiissingspartij van een kwartier worden gespeeld. Deze werd tn»n a„„ geroutineerd spelende Bommel gewonnen. toen d0or de In de hoofd/eerste klasse werden voorts de volgende uitslagen verkre gen: dr. Brouwer—K. Geus 0—1; A. H. Verschuur—R. Mol 0—1 en Th. de Jeu P. van Dijk 01. De overige uitslagen waren gister avond: G. J. Brandhoff—R. Muller 1—0, B. Jasper—P. Bremer 0—1, L Stolk— J. Bruinsma 0—1, P. Knibbe—P. Bak ker 01, C. J. EgbertsJ. van Ames- foort 0—1, J. J. 't Oosten—Th. Adriaanse 1—0, R. de Leeuw—P. Kroon 1—0, C. Buys—J. Beun 0—1, H. Ver schuur was vrij. De elfjarige Bouke Jasper verloor ditmaal van P. Bremer. In deze partij bleek wel, dat deze jonge schaker nog veel moet leren. R. de Leeuw, die in de vierde klasse van de kampioenscompetitie vrijwel niet aan bod kwam, toonde zich gisteravond sterker dan de derde klasser P. Kroon. Voorts gelukte het de derde klasser 't Oosten te zegevieren over de tweede klasser Th. Adriaanse. Een andere vierde klasser, P. Bakker, bleef in de running door een overwinning op de sterkspelende Knibbe, die nogal gul omsprong met het materiaal. Thans zijn nog veertien spelers over, die komende Maandag de strijd zullen voortzetten. Op het programma staan: J. BruinsmaR. Mol, R. de LeeuwJ. van Brederode, H. VerschuurP. van Dijk, J. Beun—J. P. Bommel, J. J. t Oosten—K. Geus, G. J. Brandhoff—J. van Amesfoort, P. Bakker—P. Bremer. Het laat zich aanzien, dat de volgen de spelers een nederlaag tegemoet Aan het begin van de jaarvergade ring, die gisteravond door de voetbal vereniging „Helder" in Formosa" werd gehouden, heeft voorzitter Wiersma met een enkel woord de leden her dacht. die in het afgelopen jaar zijn overleden. Nadat voor hun nagedach tenis een minuut stilte in acht was genomen, gaf de voorzitter een over zicht van de in dit seizoen geleverde prestaties. Het derde elftal bleek het zorgenkind te zijn. De spreker hoop te, dat dit elftal in de komende be slissingswedstrijden aan degradatie zay weten te ontkomen. Kort daarop werd Simon Hertog binnengeleid. Deze knaap had het hon derdste lid aangebracht en natuurlijk moest hij voor dat prachtige werk be loond worden. De heer Wiersma deed dat met een verenigingsspeldje. Het jaarverslag van de heer Zikken- heiner verwekte, toen het was voor gelezen, een daverend applaus. Uit dit verslag bleek, dat Helder niet te kla gen heeft. De trainer, de heer Slote- maker, kreeg nog eens een pluim en verder werd dank gebracht aan de di verse commissies, die zich op bewon derenswaardige wijze van hun taak hadden gekweten. Het jaarverslag van de penning meester vermeldde een nadelig saldo. Men hoopt dit in het komende seizoen teniet te kunnen doen, daar dit jaar wel extra hoge kosten moesten wor den gemaakt. Zeer gewaardeerd werd het optre den van Arie Krab, die de voorzitter een aanwinst van honderd nieuwe le den kon melden, als opbrengst van de met zoveel enthousiasme gevoerde leden-werfactie. Ook de bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De heer J. Dor- lijn had zich weer herkiesbaar gesteld, zodat alle aftredende bestuursleden opnieuw konden worden benoemd. De herkozen heren waren: A. Wiersma, J. Dorlijn, W. Biersteker en M. Looy. Staande de vergadering werd toen op verzoek van de heer Wiersma gestemd om het voorzitterschap. Negentig, pro cent der uitgebrachte stemmen wezen weer de heer Wiersma aan. De overi ge functies worden onderling verdeeld. De elftalcommissie bestaat thans int de heren D. Bak, J. van Doorn W. Gode en J. Bakker. Nadat de rond vraag naar genoegen was behandeld, behoorde ook deze, in prettige sfeer gehouden vergadering, weer tot verleden. De postduivenvereniging „Hollands- Noordpunt" hield Maandag een wed vlucht met oude duiven van St. Quot- tin af. De afstand bedroeg 362 km. Door de zware regenval konden de vo gels niet op de vastgestelde datum in vrijheid worden gesteld, geschied de toen Maandagmorgen om kwart over zeven met Z.W.-wind. e vogel bereikte het hok om 1L45 uur. De prijzen werden als volgt behaald. P. Mallee 1-5-7-9; J. Zoon 2-3-6, H. Brons 4; R. Mulder 8-10. - Ook „Victoria" vloog van St. Quentin. De eerste duif werd gecon stateerd om 11.38.15 uur, de iaatste om 11.56.40 uur. De uitslag was. D. Make- laar 1-2-4-16* S. Riewers 3-11; J. van Gilg 5; J. Riemers 6-7-16-18; C. Breg- man 8-13-17; W. Verhaag 9; J.J1*0?* 10-23; P. Tijdeman 12; J. Dl"nk®f B. Brunink 19; J- Kramer 20; B. de Boer 21; A. Heijblok 2®i fc 24-26.; W. *a«flbS gaan. Bruinsma, De Leeuw, Verschuur, Beun, 't Oosten en Bakker. De strijd tussen Brandhoff en Van Amesfoort draagt een geheel open karakter. Om het kampioenschap van Den Hel der werden nog enkele restantjes afge werkt. In de hoofdklasse speelden H. A. Herderschee en J. van der Kuyl tweemaal tegen elkaar. Het betroffen hier twee afgebroken partijen, waar van ieder er één won. In de eerste klasse dolf D. de Lange het onderspit tegen J. Noordeloos. Voerman versloeg in de derde klasse A. Coppens. Vanavond om zeven uur houden de Helderse Friezen op het Hermes- terrein kaatswedstrijden. Aan de neutrale bijzondere Kweekschool voor Onderwijzers(essen) werden Dinsdag zes candidaten ge ëxamineerd, die allen slaagden. De na men van de geslaagden volgen hier: mej. J. W. Schaper, en de heren J- Buijs, H. H. A. Verwoert en G. Monen. Twee geslaagden kwamen van buiten. De Intendant Zeemacht Nederland zal op 24 Juli om twee uur in de Ma- rine-cantine aan de Buitenhaven in het openbaar aanbesteden de levering van consumptie-aardappelen, gedurende het tijdvak 1 Augustus tot 1 October. Voorts wordt op 17 Juli, even eens ten behoeve van de Koninklijke Marine, in het openbaar aanbesteed de levering van vers en bevroren rund vlees en van vers varkensvlees gedu rende de maanden Augustus en Sep tember. Ook deze aanbesteding wordt om twee uur in de Marine-cantine ge houden. Onze stadgenoot, de heer A. van Krimpen, behaalde bij de machinisten examens te Den Kaag het voorlopig diploma machinist bij de grote vaart. De naam van de verdachte, B. de V., was al lang afgeroepen, toen gistermid dag ook Astor ter zitting van de Helderse kantonrechter, mr. J. 't Hooft, ver scheen. De heren achter de groene tafel moesten even geduld hebben, want de kolossale hond, een voorbeeld van gemoedelijke gezelligheid, bleek niet bjj machte alleen tegen de trap op te komen. Zijn baas moest hem dus dragen, het geen stellig geen benijdenswaardig karwei was. Maar eindelijk stapte Astor vrolijk over de drempel, waarna hij alle vier zijn poten hard nodig had om op het gladde zeil staande te bleven. Toen hij er te moe van werd, zonk hij be>- rustend door de knieën, en legde de brede kop tussen de voorpoten. heer De V. schuldig. Hem zal even wel geen straf worden opgelegd. Het ligt nu in de bedoeling, dat nam de ambtenaar op zich, contact op te ne men met de politie te Callantsoog, waarbij men hoopt een goede oplossing te vinden. Ook mr. 't Hooft vond de verdachte schuldig, en voorts zegde hij de burgemeester het recht toe, Astor gevaarlijk te vinden. De heer De V. kreeg toch geen straf. Toen Astor in al zijn logheid glijdend en struikelend de zaal verliet, fluister de een zachte stem op de publieke tri bune: ,,'t Is een lieve hond". Astor had dus aller hart gewonnen. Men moet weten, dat de heer B. de V. caféhouder is in Callantsoog, en dat de vriendelijkheid van de grauwe kolos aan zijn voeten in die gemeente een verkeerde beoordeling krijgt. Althans van de burgemeester, het hoofd van 't College, dat de heer De V. in Januari een brief zond, waarin zwart op wit was neergelegd, dat Astor gevaarlijk werd geacht, en zich dientengevolge voortaan slechts met een muilkorf voor op de openbare weg zou mogen bege ven. Maar de heer De V. was daar vierkant tegen, zoals hij dan ook op recht verklaarde. Niet alleen was het hem onmogelijk de hond in zijn zaak, die zo vele uitgangen telt, voortdurend in de gaten te houden, maar bovendien vond hij het in het geheel niet prettig voor Astor. Daar hield de politie ech ter geen rekening mee, en het gevolg was dat Astor tweemaal op het kerk plein werd aangetroffen, zonder muil korf, hetgeen leidde tot twee processen - verbaal. Terwijl de kantonrechter de tenlaste legging voorlas, ging Astor er rustig bij liggen. Hij deed, alsof hem de hele zaak niet aanging, hoewel hij trachtte tegemoetkomend met een stompje aan zijn achterlijf te kwispelstaarten. Hij geeuwde zelfs niet Toen zijn baas net voor hem opnam, hief Astor de kop op, om de heer De V. bemoedigend toe te knipogen. Het stompje begon heviger te zwaaien. Het kwam er ten slotte op neer, dat Astor verre van gevaarlijk was. Hij had weliswaar de onhebbelijke gewoon te om snel en zwaar tegen iemand op te springen, maar dat waren tekenen van appreciatie. Zo ook moest men het spelenderwijs bijten in de handen be schouwen. Én inderdaad, het moet ook uw verslaggever van het hart, dat As tor niet direct de indruk wettigde, dat die beminnelijke goedaardigheid slechts valse schijn was. Twee getuigen kwa men het overtuigende bewijs leveren. Met foto's (Astor temidden van kinde ren), met brieven en met woorden. De kolos had zelfs nog nooit iemand ge beten. Onze bouvier Astor stond dus als een goede hond te boek. Niettemin was de ambtenaar van oordeel, dat <}e overtreding van een. verordening strafbaar is. Hij achtte de ze overtreding dan ook bewezen en de In het Tivoli-theater kan men tot en met Donderdag de film „Kapitein Blood, de piratenhoofdman" gaan zien. Men weet het, kapitein Blood is de grote zeeheld, de schermkampioen, die heel gemakkelijk de harten der vrou wen breekt. Louis Hayward vertolkt de hoofdrol. Hij wordt in deze avontu ren bijgestaan door Dona Drake, Pa- tricia Medina en George Maccready. Met een aantal ontsnapte slaven heeft Peter Blood, een Ierse aristocraat met de doktersgraad, een groep zeerovers gevormd. Daarmee trekt hij zo gewel dig van leer, dat Karei H van Spanje zich genoodzaakt ziet op het hoofd van de piraat een grote beloning te zetten. Blood krijgt ten slotte niet de voor raad munitie en voedsel die hij voor zijn mannen nodig heeft, waarna hij besluit alleen van boord te gaan. En dan be ginnen de avonturen eerst goed. Als fruitkoopman vermomd dringt Blood steeds verder door bij de vijand, met het doel zijn gevangen genomen vrien den te bevrijden. De film eindigt met een amusant ge vecht tussen twee trotse zeilschepen. Door een hst weten Blood en zijn man nen te ontsnappen. Houdt mee van een weinig sabeige- kletter en van romantische handelin gen, dan moet men „KapiteinKood'' niet overslaan. Het recept kbcw voiop Gisteravond tegen half zeven weer klonken in onze stad de brandweer sirenes. Er was brand uitgebroken in de werkplaats van meubelmaker Korter in de L. Berkstraat, waarschijnlijk door sluiting in een motor, die de electrische zaag bediende. De houtkrullen vatten gemakkelijk vlam, maar gelukkig was de heer K. in het bezit van een eigen blusinstallatie, zodat hij al vast met de vuurbestrijding kon beginnen, terwijl de brandweer onderweg was. De vlam men waren dan ook geblust, toen de spuitgasten arriveerden. De brandscha de viel nogal mee. Aanzienlijker was de waterschade, die een hoeveelheid nieuw hout aantastte. De Helderse kantonrechter, mr. J. 't Hooft, heeft gistermiddag nogal wat „kleingoed" te behandelen gekregen. Zover het dese bc.iaming mag dragen ten minste, want er werd een flinke voorwaardelijke hechtenlsstraf geëist tegen een mijnheer, die niet bestand bleek tegen de verleiding van een borrel. De man deed, zoals kwam vast te stoan, zijn werk altijd naar behoren. Maar zodra deze varensgezel met beide benen op de vaste wal stond, was het mis met hem. Hij „zat" inmiddels enkele weken, en had voorts zes maanden Rijkswerkinrichting tegoed. Den Oever. Ter hoogte van het monu ment oordeelde het tweetal de tijd ge komen voor een kop koffie. Mevrouw B. had wel een beetje met haar hand gezwaaid, maar daaruit was niet vol doende gebleken wat de bedoeling was. Later werd duidelijk, dat de motor- berijder naar links wilde uitwijken. Het was inmiddels juist te laat ge worden voor de bestuurder van een personenauto, die achter de motor reed. De chauffeur remde en trok onmiddel lijk het stuur naar links. De wagen sloeg daarop om. De bestuurder van de auto en de echtgenote van de verdachte kwamen gisteren getuigen. De ambtenaar vond het gedrag van de motorrijder te laken, daar hij eerst goed had moeten uitkij ken om ander verkeer voorrang te verlenen. De verdachte verklaarde, dat hij de auto in het geheel niet had ho ren of zien aankomen. De ambtenaar vroeg f 30 of 10 dagen. De kantonrech ter maakte er f 6 of 3 dagen van, waar op de verdachte terstond en veronge lijkt boger beroep ging aantekenen. Voordat de varensgezel in hechtenis werd genomen, had hij de fles echter andermaal aangesproken. Daarvoor stond hij dan gisteren terecht. De ambtenaar hield de eis redelijk, omdat de varensgezel reeds in hechtenis zat. De kantonrechter vonniste conform met een voorwaardelijke hechtenis van twee weken en drie maanden Rijks werkinrichting (eveneens voorwaarde lijk), het geheel met een proeftijd van twee jaar. Verdachte J. J. B. uit Lemmer was het lang niet eens met de heren achter de groene tafel. Op 2 Mei had hij met een motor (zijn vrouw achterop) de Afsluitdijk bereden, in de richting van Gisteren is de heer B. Zondervan, adjunct-commies eerste klasse bij de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Za ken, vijf en zestig jaar geworden, waarmede hij dus de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Deze ver jaardag was evenwel minder belang rijk, dan het jubileum dat hij op 1 Juli viert. Dan is de heer Zondervan namelijk vijf en twintig jaar in ge meentedienst. Op 1 Juli 1926 werd de jubilaris aan gesteld als assistent van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, dat op 1 Nov. 1933 bij de Dienst Sociale Zaken werd voortgezet als Bureau voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Hij heeft zich in de loop der jaren een uitstekende reputa tie verworven, mede door zijn lidmaat schap van de Voogdijraad te Alkmaar, waaronder ook Den Helder ressorteert. Als zodanig heeft hij zich gedurende ongeveer dertig jaar zeer verdienste lijk gemaakt, vooral om zijn adviezen, die in de practijk zeer goed waren uit te voeren. Dat de heer Zondervan bij zijn aan stelling wel over capaciteiten moest be schikken, zal duidelijk worden, wan neer men weet dat hij voordien in het drukkersvak werkzaam was. Zijn nieu we werkkring was dus van geheel an dere aard. Men zal de heer Zondervan ook wel kennen als raadslid, welke functie hij gedurende twaalf jaar voor de voormalige SDAP bekleedde. Deze door zijn collega's en superieu ren zeer gewaardeerde kracht, zal Sociale Zaken dus over enige tijd met pensioen gaan verlaten. Vrijdagmorgen wordt hij op het gemeentehuis ontvan gen door het College van B. en W„ dat stellig niet zal nalaten de heer Zonder van een hartelijk en welgemeend dank woord toe te spreken. De Texelaar Thomas van S. had enige maanden geleden bij de rechtercommissa ris te Alkmaar een verkeerde verklaring afgelegd, tijdens de behandeling van een civiele procedure. Gistermiddag stond hij daarvoor terecht voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, waar hij de Officier achttien maandei? gevangenisstraf hoorde eisen. De verdediger mr. Muller, voerde aan dat zijn cliënt deze verkeerde verkla ring had afgelegd, omdat hij daarmede de man dacht te helpen die hem in de oorlog twee jaar vrijwillig huisvesting had verleend met alle risico's van dien. Bovendien merkte mr Muller op dat Van S. aanvankelijk een schriftelijke verkla ring had afgelegd, zonder dat hij had be grepen dat deze verklaring later nogmaals onder ede zou moeten worden herhaald. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Het Rooms-Katholieke gedeelte van Texel heeft Maandagavond de bisschop van Haarlem, Monseigneur Huibers, op feestelijke wijze ingehaald. Z. H. E. was met een extra boot om ongeveer zes uur van Den Helder ver trokken. Van Oudeschild naar Den Burg werd hij begeleid door een groot aantal ruiters, die vaandels en vlaggen van de parochies en de verschillende verenigingen met zich meevoerden. In Den Burg aangekomen, begaf de bis schop zich onmiddellijk naar de pasto rie in de Molenstraat, waar hij door een aantal kinderen werd toege zongen. Dinsdag heeft hij, na een be zoek aan de beide andere parochies op Texel, het eiland weer verlaten. AFSCHEID BIJ HET ONDERWIJS. Vrijdagavond zal de heer Van der Kolk die gedurende een periode van tien jaren hoofd der openbare lagere school te Den Burg is geweest, in ho tel „Texel" afscheid nemen van zijn leerlingen, de oudercommissie en het gemeentebestuur. De heer vd Kolk werd onlangs benoemd tot onderwijzer aan de ULO-schoo.1 te Het Bildt in Friesland. GESLAAGD. De volgende plaatsgenoten slaagden voor het diploma vijfjarige HBSt K. vtefetem a ttomiw e» a. vte* Zondagmiddag heerste in De Koog grote ongerustheid, daar drie jongetjes (5, 6 en 7 jaar), die om twee uur van huis waren gegaan, 's avonds tegen etenstijd nog niet terug waren. In de stromende regen zochten de ouders, fa milieleden en bekenden langs zee en in de duinen. Later bleek, dat de knaapjes te De Cocksdorp hadden gedi neerd. Gelukkig werden zij daar op de bus gezet. Om tien uur waren zij bij hun ouders terug. De harde wind van Zondag heeft aan het badstrand bij De Koog moeilijkhe den opgeleverd. Het lage water spoelde veel zand bij de badhuisjes weg. Het terrasje vóór de consumptie-tent ver dween geheel. Het is zeer de vraag, of het wel verstandig is geweest, Noorde lijk van de oprit strandhuisjes te plaat sen, daar het strand bij vloed smal is. Als het nog eens gaat stormen, dan wordt de positie van de huisjes daar hachelijk. KERMISDRIVE. De plaatselijke bridgeclub „Groot Slam" hield Maandagavond een kermis- drive. De deelname was niet bijzonder groot; er waren slechts 16 koppels. De uitslag was; A-groep 1 heer en mevr. Beemsterboer met 43 punten en in de B-groep: heren Bakker-Stolk met 38 punten. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 18 tot 23 Juni aan de vlsafslag te Oudeschild: 7858 kg garnalen, 618 kg geep. 26 kg kabeljauw, 39 kg mu iets, 52 kg schar, 2280 kg schol. 108 kg pieterman. 220 kg poon, 548 kg tarbot 2892 kg tong, 306 kg wijting. 2311 kg kreu kels, 15 kg zalm, 132 kg ongesorteerde vis, 16.184 kg vispuf. De Duitse schoener „Helena", die op de rede lag, is weer vertrokken. Hr. Ms. „Y. 861" en Hr. Ms. „Y. 862" zetten gisteren koers naar Sche- veningen. Het opnemingsvaartuig „Zeefak kel" ging naar Harlingen. De Nederlandse motorkuster, die Maandag met motorschade in Den Hel der arriveerde, heeft de reis naar Am sterdam voortgezet. Het Duitse passagiersscheepje „Möwe" vertrok binnendoor eveneens naar de hoofdstad. Het is morgen hoog water om 2.30 en 14.35 uur, en laag water om 8.10 en 21.10 uur. De temperatuur van hetzee water was 15.2 graden Celsius. De leerlingen van de R.H.B.S. heb ben dezer dagen hun jaarlijkse school reisje gemaakt. Het doel was ditmaal het Openluchtmuseum op de Water berg bij Arnhem. De heenreis ging via het Gooi en langs de Hoge Veluwe. De vele interessante bijzonderheden van ons folkloristisch museum trokken de algemene belangstelling. De route terug liep langs de Veluwezoom, waar bij een Wageningse boomgaard nog gele genheid was om van de prima kwali teit der vroege kersen te genieten en over de Leusder Heide. Het was een zeer geslaagde tocht, die door goed weer werd begunstigd. De stadsbeiaardier. de heer Tj. Joh. Dito, brengt morgenavond van acht tot negen uur op het klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwe zen het volgende programma ten ge hore: 1. Hoe zacht glijdt ons bootje (C. M. von Weber), 2. Preludium voor Bei aard (Jef Denijn), 3 a. De Kleinste (Jos. Beitjes), b. Avondliedje (Fr. Sil- cher), c. Het Roosje (H. Werner), 4. Sonate (G. van Hoey), 5. Varia. Het dameskoor „Ons eigen lied", dat heeft deelgenomen aan de zang- weds'rijd, die Zondag te Oosthuizen werd gehouden, heeft onder leiding van de dirigent, de heer D. Ploeg, een tweede prijs weten te behalen. Het gure weer en de stevige wind deden aan het klankgehalte wel enige af breuk, maar desniet'emin werd er met overgave gezongen. Vooral bij het pianozingen werd een behoorlijk resultaat bereikt. helder 3—succes 2 in de polder In het raam van de beslissingscompeti tie in de res. Ie klasse C van de NHVB zal Zondagavond op het BKC-terrein de wedstrijd Helder 3Succes 2 worden ve- speeld. bkc organiseert juniorendag Op Zondag 15 Juli zullen op het BKC- terrein junioren-wedstrijden worden ge houden, waaraan ploegen uit deze omge ving zullen deelnemen. Inspanning van burgerij beloond ZEER VELEN z(jn dezer dagen getuige geweest van het plechtige moment waarop de door de burgerij aangeboden muziektent door Burgemeester Kolff aan Harmonie werd overgedragen. Deze nis, die door de heer W. de Wit te Koog aan de Zaan werd ontworpen en veel overeenkomst vertoont met de nis op Texel, is een zeer fraai en groots gebouw geworden. In hun vrije tijd hebben leden van het corps dit bouwwerk opgetrokken. Burgemeester L. C. Kolff, die de nis namens de burgerij aan de muziekver eniging overdroeg, schetste het goede werk, dat Harmonie na 55 jaren van haar bestaan nog steeds voortzet. Zij heeft ten volle haar taak begrepen en tevens een intens medeleven getoond met de bevolking. Het beroep, dat op de bevolking werd gedaan voor het bouwen van deze kapel, was niet te vergeefs. Een bedrag, dat de 4000.— overschreed, werd bijeen gebracht. Spr. sprak de hoop uit, dat in deze nis verschillende concoursen mogen plaats vinden. De voorzitter van het fanfarecorps te Zljpe bood zijn gelukwensen aan tè- zamen met een bloemstuk en een mu zieknummer. De heer Jac. Bakker van de zuster vereniging „Apollo" te Den Oever, wenste eveneens de vereniging geluk met deze mooie aanwinst. Hij hoopte, dat de beide verenigingen, om haar gestelde doel te bereiken, niet tegen over, doch naast elkaar sullen staan. De heer Weizenbach, voorzitter van de gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap", hoopte, dat deze nis ook door andere verenigingen benut zal kunnen worden, tot heil van het culturele werk op Wieringen. De voorzitter van „Harmonie", de heer C. Bosker, toonde zich dankbaar. Woorden van dank werden geuit aan de burgerij, die het bestuur in staat stelde dit gebouw in gebruik te ne men. Vervolgens betraden „Harmonie" en JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN Het 14-jarige knaapje A. K. werd Maan dagavond op de Koningsweg, ter hoogte van de molen, door de luxe auto van de tandtechniker De Herder aangereden. De bestuurder van de auto, welke uit de richting Hippolytushoef kwam, kon dit ongeluk niet voorkomen, doordat het Jon getje achter een andere auto naar het midden van de rijweg reed. Hij werd van zijn fiets geslingerd en kwam met een smak op de rijweg terecht. Met inwendi ge kneuzingen aan de arm werd hij ver voerd naar het ziekenhuis te Alkmaar. „Apollo" de nis en brachten verschil lende muzieknummers ten gehore. „Zang en Vriendschap" gaf vier liederen, die evenals de muzieknum mers uitstekend tot hun recht kwa men. Bij de uitvoering zowel van zang als muziek was de accoustiek goed. Voor de „Harmonie" betekent dit opnieuw een mijlpaal in haar lange bestaan. Onder leiding van ds. v. Beek trok de Hervormde Zusterkring Oosterland er Maandag op uit voor een tocht door West-Friesland. In Medemblik werd met de koster als gids de mooie Bonifacius- kerk bezichtigd. Enkhuizen met het Zuiderzeemuseum was het volgende doel. In dit fraaie museum viel veel te bewonderen. We noemen de typische klederdrachten van de bewoners der vissersplaatsen langs de oude Zuider zee, de vele scheepsmodellen, met bui ten in de Oosterhaven verschillende scheepstypen van vroegere en latere data, o.m. een Wieringer aak. Verder de tegelverzameling, verschillende dio rama's, een grote reliëfkaart van de Zuiderzee en het omringende land, al lerlei soorten netwerk van vroeger en nu, de visserij zelf, heel aanschouwelijk voorgesteld, enz. enz. De afd. Wier- maaierij met de verschillende daarbij gebruikte werktuigen trok uiteraard de bijzondere belangstelling van het ge zelschap. Nadat men nog een wande ling had gemaakt langs verschillende historische gebouwen, daterend uit het glorierijk verleden van de haringstad trok men naar Hoorn. Hier werd de lunch gebruikt en be zocht men het St. Pietershofje. Van Hoorn ging de reis via Beemster, Scher mer en Alkmaar naar Bergen. Hier werd een bezoek gebracht aan het Provinciaal Centrum van de Ned. herv. kerk „De Haaf". Na de thee ging de zusterkring naar een pottenbakkerij. Vol bewondering keken de dames naar het werk van de vaardige pottenbak zijn draaischijf uit een klomp klei een ker. die in een minimum van tijd op aantal voorwerpen vormde. Na een strandwandeling werd de maaltijd ge bruikt in ,,De Haaf". In een uitstekende stemming bereikten de dames ten slotte weer Oosterland "TTTTTn" DEKENS Laat U het ons even weien! Bijvallen en vernieuwen met Javahapok, in één dag retour. WONINGINRICHTING Telefoon 5393 Slulsdtjkstraat 4*. HET BESTE ADRES VOOR HET SMEDERIJ, VAN GALENSTRAAT 7-9, TELEFOON 2923 of 3286. W# hebben een uitgebreide sortering ONDER DELEN in voorraad en leveren U elk gewenst merk KACHEL of HAARD

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3