(hefarme 4 JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER SHAG nbekende MOMENT VAN AFBREKEN KWAM TOEN DE CHINEES AANVIEL CPin, Para, Pom als fotografen Middenstand staat er slecht voor NOORDWIJK De 0 Voogd WEK DE GAL IN UW LEVER OP £3S3£«SSs5B „MAAR WE LIETEN NIETS ACHTER Wat de oorzaak was van hei grote drama Dr e dagen zonder eten Het Radioprogramma vk^dodUj. Vooral de kruideniers krijgen zware klappen Kopersstaking? als muzikaal centrum 'n enkel tablet doet wonderen m n Dichtje zonder naam Lichte, pittige VIRGINIA 50 gr. 75 ct Nederlands succes op Food Fair in Chicago Voor meer dan millioen aan directe orders WOENSDAG 87 JUNI 1961 De oorlogscorrespondent Wlm Dussel schrift ons uit Korea: Het Nederlandse Detachement Verenigde Naties kan niet meer. Het Is ver doofd, afgemat, volkomen vermoeid. Als straks ln October hebben we ge hoord Jan Soldaat thuis komt zal hfl u kunnen vertellen van het grote drama. Een drama tengevolge van een aaneenschakeling van feiten, die ln de afgelopen maanden hebben plaatsgevonden. De Nederlanders konden één opdracht niet vervullen. Waarom? Hoe? Wel, het einde aan de kracht van de Nederlandse Korea-strijders kwam op 17 Mei, hij de tocht naar de top van heuvel 975, die zoals uit de getalsverhouding blijkt driemaal zo hoog is als de vermaarde 325 Het regende: een fijne, scherpe re gen. En er was mist. Het was echt weer voor de Chinezen, die op de vol gende heuvel zaten. De compagnieën klommen. Ze hadden honger en dorst, want door al die bewegingen, door al het gegraaf was er niets van eten ge komen. En boven op een tjot is geen waterDoch er was meer ditmaal. Men was moe. Iedereen wist het van iedereen. Hoengsong heeft op de ze nuwen gewerkt. Het voortdurende ver huizen, immer slapeloze nachten. De dagen rond het Whatsjon-reservoir, waarbij we eerst de aftocht van vele Amerikanen en later van weer een ander onderdeel moesten dekken, de dagen van honger, lopen, lopen en nog eens lopen, zonder eten, zonder drin ken, zonder slapenDan eindelijk: één keer eten, één nacht slapen en dan weer naar voren. De spanning van de daar op volgende dagen, waarin elk ogenblik een nieuw Chinees offensief werd verwacht. Weer trekken, graven, trekken, graven en geen warm eten. Zeven en dertig dagen lang geen warm eten, maar drie dagen helemaal geen eten, maar bloemen, mals en knoflook, geplukt uit de veldenEn dan nu deze tjot van 975 meter Graaf je in! We hebben die hoge top bereikt. Er was mist, daarboven. De wolken en de koude lucht, de natte grond en ver der niets. Maar de nuchtere stafkaart zei: graaf je hier maar in. Eten, drin ken, een bed; het is er niet. De Chi nees kan komen. Nu, straks of van nacht, waarschijnlijk vannacht. En daarom: graaf je in, als je leven je lief is. En zo staat dan in zijn „foxhole" do soldaat, die knikkebollend kijkt naar de andere tjot, heuvel 1051, die hij door de mist amper ziet en waar de Chinezen zijn. De meesten komen aan de morgen niet toe, want midden in de nacht moe ten we weer verder! Heuvel 1051 moet genomen worden. U weet nu de hoogte. Een andere eenheid heeft het er niet kunnen houden. Als het dag wordt is de definitieve opdracht nog niet geko men. De belde compagnieën liggen op een uitloper van 975 te wachten op 't sein tot uitvoering van de opdracht. Reeds worden verkenningen uitge voerd. Geen artillerie. De mannen zitten wezenloos voor zich uit te staren. Er zijn geen grap pen meer. Officieren lopen met ver beten gezichten rond, turen door hun kijkers minutenlang naar heuvel 1051, daar tegenover ons. Daar zitten de Chinezen. Het zijn er duizenden. Alles is groen. Daar bewegen alle bomen. DONDERDAG 28 JUNI HILVERSUM I 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 School radio. 10.00 Omroeporkest 10.15 Morgendienst. 10.45 Sopraan en piano. 11.00 Voor de rieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gra mofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- dfclingen. 12.33 Gramofoonmuziek. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws- en katholiek nieuws. 13.20 Instrumentaal septet. 13.40 Pianoduo. 14.00 Promenade-orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.25 Kamer muziek. 18.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal en semble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Volksme lodieën. 17.50 Regeringsuitzending: C. A. van Ginneke; „Jacht op krokodillen". 18.00 Ver zoekprogramma. 18.30 „Het kleine-boe ren- vraagstuk op de zandgrondvraaggesprek. 18.45 Reportage. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 „ln dienst van het vaderland", causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gramofoonmuziek. 20.30 „Ir; de voetsporen van Paulus", reportage. 20.50 Gramofoonmuziek. 21.00 Gevarieerde mu ziek. 21.45 Vierhandig pianospel. 22.15 Bui tenlands overzicht. 22.35 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport, 23.25—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Radioscoop. 11.45 Voordracht. 12.00 Metropole Orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Gramofoonmuziek. 13.00 nieuws. 13,15 Mededelingen of gramofoonmu ziek. 13.20 Instrumentaal kwintet. 13.45 „U kunt het geloven of nitP\ 13.50 Gramofoonmu ziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Pianovoor dracht. 15.00 Voor die zieken. 18.00 Uitwisse lingsprogramma Kampen—N aks kov (Denemar ken). 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Strijkorkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Lichte mu ziek. 19.00 Vraaggesprek over de K.M.A. te Breda. 19.10 Orkestconcert. 19.45 Parapsycho logisch Radio Experiment. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Radio Philharmonisch Or kest en solist. 21.30 „Onze Prins heeft het zelf gezegd", klankbeeld. 22.00 Gramofoonmuziek. Intermezzi; Gesproken brief uit Londen en Va- cantietips. 22.40 Lachte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 20.30—24.00 Gramo- f. Alle struiken schijnen te lopen. Dat ztjn de Chinezen, die zich camoufleren tegen waarneming uit de lucht De mannen wachten. Eén compagnie heeft vanmorgen al een poging ge daan om in de richting van de heuvel te komen. Ze slaagde niet. Halver wege kon niemand meer en keerde Ynen terug. 's Middags is er nog steeds geen de finitieve opdracht. Maar op heuvel 1051 is iets te zien. Al uren lang: de Chinezen, Ze komen de heuvel af, de vallei in, daar beneden ons. Honder den Chinezen stromen naar beneden. En dat gaat steeds maar door. De ra dio geeft het bericht door en daarna: „Gooi er artillerie op. Stuur vliegtui gen!" Maar er gebeurt niets, want er is geen artilleriesteun beschikbaar op dat moment» Mortiervuur. De spanning stijgt ten top. De vallei krioelt van de Chinezen. Straks moe ten wij naar beneden, de vallei in; dit alles tegemoet. Niet alleen tegen deze overmacht, maar ook tegen onze eigen wapens, die de Chinezen op heuvel 1051 hadden gevonden. Met een hand vol uitgeputte soldaten De troep zei niets. Hij lag in voor lopige verdediging, want natuurlijk zou de vijand komen. „Moet je oplet- Hl«» 'S "I1 W" _Al I 81. Het bericht, dat Jimmy Brown had aangekondigd, dat hij binnen een paar dagen aan een zwemtocht over de Atlantische Oceaan dacht te beginnen, kwam ln kanjers van letters op alle voorpagina's der kranten te staan. De man die het Kanaal binnen vier uren bedwongen had zou van Calais naar New York gaan zwemmen. Op het eerste gezicht leek het slechts bluf en er waren heel wat sportredacteuren die dat woord in hun commentaar op het nieuws onomwonden gebruikten. Maar er waren anderen, die er toch geloof aan hechtten, want, zeiden ze, iemand die zich van golfstromen niets aantrekt en die in zulk een moordend tempo over het Kanaal kan zwemmen, dat de volgboot hem nauwelijks heeft kunnen bijhouden, is tot méér in staat. Maar wat gaat hij doen, als hij slaap Het is toch uitgesloten dagen lang een zware lichamelijke inspanning richten zonder nu en dan een paar uur te slapen. Piet Potlood bracht dezecri tische opmerking aan Jimmy over. Deze zag zijn vriend nadenkend aan en zei. trommel de hele pers maar gauw bij elkaar, dan zal ik de heren eens ver tellen wat ik van plan ben. VOOR DE TEERSTE KINDERHUID (Advertentie. Ing Med.) Bij zonnebrand,doorzit ten, schrijnen, smetten (Advertentie, Ing. Med.) ten," zei iedereen. „Nog een uur en we krijgen mortiervuur". En dat kwam. Het waren de granaten, die de Chi nezen hadden buitgemaakt. Ze zijn meesters in het schieten. Het fabel tje, dat ze door hun beste troepen heen zijn, wordt door ons niet meer geloofd. Het eerste schot was raakt. Een Zuldkoreaanse soldaat werd zwaar gewond. Hij is meegenomen la ter, maar stierf. De overige granaten deden de rest: gewonden en paniek. En niet alleen door de granaten, maar ook de mitrailleurs en de scherp schutters, die plotseling begonnen te schieten. Dit was het moment van afbreken, Waarvoor al zo vaak werd gevreesd. Het was de druppel, die de volle maat deed overlopen. Een half uur later zat de Chinees op de tjot. Maar ze vonden niets. Geen wapens, munitie en ook geen gewonden; want dat alles had den we meegenomen. 40. Pim slaapt diezelfde dag nog in zijn eigen mand. „Ja jongens", zegt hij tegen zijn broertjes, „jullie zullen het voortaan wat ruimer krijgen". „Ruimer krijgen? Hoe bedoel je dat?" vraagt Pom verbaasd. „Nu gewoon, precies zo als ik het zeg. Je snapt toch wel, dat ik als burgemeester hier niet kan blij ven wonen?" Pom en Pam kunnen van verontwaardiging geen woord uitbren gen. „Ja het spijt me voor jullie", gaat Pim verder, „maar ik zal mijn intrek moeten nemen in de burgemeesterswo ning. Dat ben ik aan mijn ambt ver plicht!" En zonder verder antwoord af te wachten, sluit hij zijn ogen om heer lijk te gaan slapen. Maar Pom en Pam kunnen geen oog dicht doen. „Oh, wat zijn we begonnen", zucht Pom. „Nu hadden we Pim zijn verbeelding willen afleren en nu is alles nog veel erger geworden. Straks wil hij niet eens meer wat met ons te maken hebben!" Het duurt een hele tijd, voordat de broer tjes van Pim in slaap vallen. De vol gende ochtend komt er dadelijk werk aan de winkel. Nauwelijks zit Pim op zijn burgemeesterszetel of daar komt de bode binnen met een lading post. Een hele mand vol brieven giet hij op de tafel leeg, zodat de arme Pim er bij na onder bedolven raakt. DE GERUCHTEN, dat het onder de middenstanders hier en daar minder goed begint te gaan, nemen weer toe. Men krijgt de indruk, dat we ongeveer even ver heen zijn als ruim een jaar geleden, toen het begin van een malaise viel te bespeuren. Deze zette toen echter niet door, overal traden prijsverhogingen op, die vooral werden toegeschreven aan de gebeurtenissen in Korea, de om zetten stegen plotseling weer en het gevaar was, althans voorlopig, afgewend. April van dit jaar bracht echter weer een kentering. Enkele indexcijfers, waarbij 1/12 van de jaaromzet 1949 100 is gesteld, tonen deze terugslag duidelijk. De cijfers zijn afkomstig van het Economisch Instituut voor de Mid denstand. Maart '51 April '51 Kruideniersbedrijf 126 104 Tabaksartikelen 111 98 Schoeisel 165 103 Textiel 134 104 Hierbij dient natuurlijk te worden overwogen, dat Maart vijf Zaterdagen telde tegen April vier, dat in Maart de Paasdagen vielen. Vooral bij artikelen als schoeisel en textiel is dit van in vloed geweest. Het is echter duidelijk, dat de gehele daling niet hieraan kan worden toegeschreven. De berichten omtrent de daling van enkele groothandelsprijzen voerden tot terughouding onder de kopers, die in de periode van de stijging overigens soms méér hadden gekocht dan strikt noodzakelijk was geweest. Deze terug houding heeft inmiddels hier en daar zulk een omvang aangenomen, dat men soms kan' horen spreken over een „ko persstaking". Platteland gezuiverd. Het moeilijkst zijn op het ogenblik de levensmiddelenzaken er aan toe en onder deze weer in het bijzonder de kruideniers. Natuurlijk moet men hier niet generaliseren. Er zijn gelukkig nog alitljd Iheel 'wat kruideniers, die een gezond bedrijf hebben. Men moet het zo opvatten, dat in deze branche vermoe delijk de meeste ondernemingen zijn, die met verlies werken. „De toestand op het platteland is het gezondst", zo deelde het Borgstel lingsfonds voor de Middenstand mede. Vóór de oorlog waren er in ieder dorp één of twee echte kruideniers. Daar naast vond men in de regel een aantal mensen, die als bijzaak een winkeltje dreven. Die zijn in de bonnenperiode verdwenen en de toestand heeft zich daardoor gezuiverd. In de steden is de toestand minder rooskleurig. Daar vindt men midden standers, die geleidelijk aan hun kapi taal interen, of dit reeds hebben ge daan. Onder hen zijn er, die minder verdienen dan de knecht, die se in dienst hebben. In de eerste drie oorlogsjaren, toen alles van een leien1 dakje ging, hebben ze zich een levenspeil aangewend, dat ze na 1948 hadden behoren op te ge ven. Velen echter konden dat niet en ze hebben 't gehandhaafd ten koste van het kapitaal, dat ze in hun onderne ming hadden gestoken. Voegt men daarbij de aanslagbiljetten voor achter stallige belastingen, die veel te laat zijn uitgereikt, de trage betaling door af nemers ten gevolge van' de teruglopen de koopkracht van het publiek, dan zijn daarmee enkele oorzaken opgesomd van de toenemende moeilijkheden. Bjj dit alles komt nog, dat sommi gen niet weten hoe ze er in werke lijkheid precies voorstaan. Wel maakt de middenstander meer en meer ge bruik van een boekhouder, soms van een boekhoudbureau, maar het gebeurt wel, dat deze ver ten achter zijn met het werk. En het ls geen zeldzaamheid, wanneer men middenstanders ontmoet, die nu nog niet weten, hoe ze in 1950 hebben geboerd. Zwakkeren zullen vallen. Het is van het grootste belang, dat de middenstander weet waar hij pre cies aan toe is. De balansen moeten op tijd klaar zijn. En dan moeten ze de tering naar de nering zetten. Er zullen verschillende middenstan ders zijn, die het niet kunnen. Ver wacht wordt, dat het aantal faillise- menten onder middenstanders de ko mende tijd zal toenemen. Er zijn er ve len, die aan eventuele moeilijke om standigheden het hoofd zullen kunnen bieden, er zijn er, die het op het ogen blik nog uitstekend hebben. Maar de zwakken zullen wegvallen. En daar door zal het voor de anderen succes sievelijk beter worden. Concerten in de open lucht (Van onze speciale verslaggever). Nn Scheveningen en andere badplaat, sen aan de Noordzee voor de vele gas ten, die er hun vacantle komen door. brengen, een aantal kunstmanifestaties en amusementsbijeenkomsten hebben georganiseerd, heeft ook Noordwtfk de lichte muze te hulp geroepen om aan te vullen wat een wispelturige zee de be zoekers te kort kan doen. De „Stichting Noord wijk" heeft na melijk dit seizoen voor het eerst een reeks artistieke avonden belegd, in de overtuiging daarmede een leemte op te vullen en aan de wensen van velen te gemoet te komen. In de kleine zaal van het Casino zal men Georgette Hagen, doorn, Willem Andriessen en anderen kunnen horen; de eerste opvoering jn Nederland (buiten Amsterdam) van „Kapitein Carvalko" door de Neder- landse Comedie kunnen zien, enz. Volkomen nieuwe wegen gaat men met twee openluchtconcerten bewan delen. De badplaats bezit in de centrale tennisbanen een uniek openluchttoneel, dat blijkens proefnemingen ook acous- tisch goed voldoet. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest concerteert er op 28 Juli en de Haarlemse Orkestver eniging op 18 Augustus (in geval van ongunstig weer op respectievelijk 29 Juli en 19 Augustus). Op de program ma's staan bij uitstek voor zulke con certen geschikte klassieke werken van het niet te zware genre, zoals de Kleine Nachtmusik, en Arlésienne Suite, ouver tures, walsen van Strauss en dergelijke Indien deze proefnemingen slagen, wil men waarschijnlijk met het Rotter dams Philharmonisch als vast orkest met een reeks van zulke concerten, met binnen- en buitenlandse solisten, deze openluchtmuziekuitvoeringen tot een vaste, artistieke traditie maken. Een andere noviteit is een miniatuur golfbaan achter het hotel „Seinpost", de eerste van haar soort in Nederland. Op de duinen verrijst hier tegelijkertijd een mooi stuk tuin-architectuur. De jaarlijkse reeks van dansavonden en sportevenementen hoopt men in Juli door tennisdemonstraties van enkele grote Internationale spelers na afloop van het Wimbledontournooi te verrij ken. BEROENDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET IN PUNCH EN GRIEP 20 TABLETTEN 75 Cf (Advertentie, Ing. Med.) 'k Vergeet het niet, nee, nimmer niet, 't is midden in m'n ziel gezet, zoals een woordeloos gebed: het zingen van mijn vader.... Ik hoor het Weer, zo telken keer, en niemand die z'n stem verstaat, omdat het niet in 't harte gaat, dat zingen van mijn vader. En is het stil, zo even stil, dan voel ik het als een gemis, omdat een k'nd zo open is, voor 't zingen uan zijn vader.,.. 'k Vergeet het niet, ach, nimmer niet, en ben ik een volwassen vrouw, ik blijf m'n kinderliefde trouw, het zingen van mijn vader..,, Gri DE REUS II kil m'n dnai imam 1 ion WEST POINT DOOR MARY BURCHELL 35) Norma had dolgraag villen zeggen, dat hij er in dat geval wat haastig mee was geweest om Paul Cantlin af te poeieren. Maar ze wist, dat het veel be ter was om niet over Paul te spreken, zelfs niet in scherts. Ze voelde zich bovendien een klein beetje gepiqueerd, omdat ze niets meer van hem had gehoord sinds zijn ver trek uit Fairlee. En hij had er nog wel zo de nadruk op gelegd, dat ze een heerlijke tijd samen zouden hebben als ze in Londen kwam en dan was er ook die belofte nog geweest om haar een paar van zgn clubs en iets van zijn werk te laten zien. Weliswaar waren zij en haar voogd nog pas een maand in Londen, maar ze vond, dat Paul kans had moeten zien haar op te zoeken of haar een woordje te schrijven als hij werkelijk zoveel belang in haar had gesteld als eerst scheen. Die dag echter kwam er wel een berichtje van Richard, waarin htj schreef dat hij gauw naar Londen zou komen. Terwjjl ze dit met Yorke be sprak, kreeg ze potseling een idee: „Hij moest maar met ons mee naar de opera Donderdagavond, als hij bij tijds komt", zei Norma, want haai voogd had haar beloofd de opera te gaan horen, waarnaar ze was genoemd. Justin Yorke zei sceptisch: „Ik be twijfel of een opera aan Inworth is besteed!" „O neen, dat geloof ik ook niet. Maar „Norma" is wel bijzonder mooi, is het niet?" „Ja, dat vind ik wel. Het wordt zel den gegeven omdat sopranen, die de titelrol kunnen zingen met een lan taarntje zjjn te zoeken en het hele werk staat of valt met de „Norma" rol. Misschien vindt Inworth het toch wel mooi. Het heeft in ieder geval me lodieën, die gemakkelijk in het gehoor liggen. Maar ik waarschuw je, als hij met zijn voet de maat gaat slaan, ik hem uit de loge in de stalles gooi". Norma lachte. „We zullen hem alleen meenemen als hij enthousiast is om te gaan". Richard bleek verrukt bij het voor uitzicht een avond in Norma's gezel schap door te brengen, onder wat voor omstandigheden ook en scheen geïn teresseerd door het feit dat het werk, zoals hjj zei „naar haar was genoemd", „Beste Inworth, Bellini's Norma werd al gegeven voordat jij of ik nog geboren waren", sprak Justin Yorke geamuseerd maar ongeduldig. „O ja? Wat is ze? Een Victoriaanse heldin?" „Neen. Een priesteres in de tijd der Druïden", antwoordde Norma's voogd droog. „Hemel dat ls een aardig poosje ge leden, is het niet?" sprak Richard vrolijk, als vond hij zelfs Druïden ac ceptabel in de stemming van het ogen blik. „Mijnheer Yorke zegt, dat je niet met je voet de maat mag slaan, want anders gooit hij je de loge uit", waarschuwde Norma met een vriendelijke glimlach. „Met mijn voet de maat slaan? Waar om zou ik dat in vredesnaam doen?" informeerde Richard op zijn teentjes getrapt. „Omdat haast ieder mens in de ver leiding komt op die stuitende manier zijn instemming te demonstreren ais er een melodie wordt gespeeld, die hij herkent", antwoordde Norma's voogd bedaard. „En het ls verbazingwekkend zo weinig mensen als er bestand zijn te gen die verleiding". „Mij best", grinnikte Richard, goed gehumeurd en Norma dacht hoe moei lijk het was hem te beledigen. Toen hij die Donderdag Norma en haar voogd in zijn auto van St. Johns- wood kwam afhalen, daalde Norma juist in haar brocaat-japon en met Richards verjaarsgeschenk aan van de trap af. „Goeie hemel!" riep Richard uit, ter wijl hij naar de trap liep en naar haar opkeek. „Wat staan die oorbellen iou geweldig!" J „Ze zouden Iedereen goed staan Ri chard", zei Norma met een glimlach en kreeg een kleur. „Neen, dat is niet waar. Ik heb ze hX Xe.der !'en„dragen en ze stonden haar heel anders verklaarde Richard wiens moeder toch een waardige dame was geweest. i Vilw rlentie, ln®. Mrü. „Je ziet er zelf uit als iemand van de opera met die oorbellen". „De japon is ook gedeeltelijk verant woordelijk voor het effect", merkte Justin Yorke koeltjes achter hem op en Richard Inworth wendde zich met een ruk om. „Ja, ja, natuurlijk. De japon is ook geweldig. Jjj weet welke kleren je moet kiezen, Norma, je ziet er ver schrikkelijk volwassen en indrukwek- kend uit. Ei is niets meer van het schoolkind over". En hij lachte goed keurend. „Ik zocht de jurk niet uit, dat deed mijnheer Yorke", legde Nqrma uit. „Maar jij wilde het ook", sprak haar voogd haastig en even geïrriteerd. „Ja, natuurlijk", Norma lachte hem toe en gaf hem baar avondcape om over de schouders te hangen. Terwijl hy dat deed sloeg hU van achteren zijn armen om haar heen en kuste even het puntje van haar oor. (Wordt vervolgd) «s (AiWejteuUe, Ing, Med.) (Van onze Haagse redacteur) Op de dezer dagen geëindigde Food Fair in Chicago hebben de Nederland se deelnemers voor meer dan een mil lioen gulden aan directe orders ge boekt, zo vernemen wij. Er zijn du* op een verheugend goede wijze zaken gedaan. Dat spreekt nog duidelijker als men weet, dat dit bedrag van ruim I 1.000.000,— niet bereikt werd op de verleden jaar in hetzelfde gebouw ge" houden United States international trade fair, waaraan de Nederlanders eveneens hebben deelgenomen entoen niet alleen met voedingsmiddelen maar ook met een keur van andere artikelen. De Nederlandse inzenders op de laatste Chicago fair zijn eenparig van oordeel, dat er nog grote mogelijk»®' den buiten de directe orders liggeB' Zij hebben een blijvende interesse ga- kregen voor de afzet ln Amerika, daar een markt gevonden en relaties opga* daan voor de toekomst, waaruit na alle waarschijnlijkheid regelmatige or ders zullen voortvloeien. De Nederlandse inzending wordt ook door de Amerikanen in gemeen als een groot suecsn

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6