OORDER&REEDTE „Zeevolk", maritiem festijn in het Tivoli-theater Stad en Omgeving Kapitein ter zee Kommer draagt Maandag het commando over Opa Hendrikse(oud-stafmuzikant) vandaag negentig jaar 4 Lusirumspel viel ook in Den Helder een enthousiast onthaal ten deel Illustratieve muziek door de Marinierskapel H.B S. nam afscheid van mej. Niemeijer Tussen Haaks en Kuifje Er komen banken aan de Dijk IN HET KORT „Van Speyk" uif Willemstad vertrokken „Vlucht naar het paradijs" in de Witte-bioscoop De N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland Spreekuur wethouder Luyckx Een halve eeuw achter het slagwerk De heer Rondel thans ook in HRC-bestuur iit sa WÏ r™* Nieuw bestuur HBSV Besommingen IJmuiden ZATERDAG 14 JULI 1951 Toen de personeelsvereniging van het ministerie van Marine enige weken ge leden haar eerste lustrum vierde, werd ter gelegenheid van dat jubileum een grootse marinerevue opgevoerd, waarvan de roep ook naar Den Helder is uit gegaan. Zo kon het gebeuren, dat gisteravond enige honderden stadgenoten, waaronder tal van marinemensen, met hooggespannen verwachtingen naar het Tivoli-theater togen, waar de revue „Zeevolk" ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen ten tonele werd gevoerd. Na afloop konden de Nieuwediepers gelök de Koningin van Scheba getuigen, dat de helft hun niet was aangezegd. „Zeevolk", waaraan bijna honderd dames en heren medewerkten, nog afgezien van de Marinierskapcl, werd met toenemend enthousiasme ontvangen. Qua inhoud, opzet en uitvoering voldeed dit massale marinespel aan hoge eisen. Het was een fris en eerlijk stuk werk, waaraan de uitvoerenden kennelijk met de grootst mogelijke ambitie hun krachten hadden gewijd. De tekstschrijver Cees Oost heeft in het eerste bedrijf de tijd van „houten schepen met matrozen van ijzer" wil len uitbeelden, en in het tweede bedrijf de marine van thans. Dank zij het rijke arsenaal van medewerkers, waarover de regisseur, de heer Tonny Verwey, kon beschikken, was het mogelijk in een veelheid van afwisselende scenes een boeiende suggestie te geven van de sfeer v"" en" en „nu". De tonec jioep, waaronder enkele goede krachten schuilen, had een werk zaam aandeel in het geheel, maar ook het koor en de solisten (waarvan wij noemen de sopraan mevr. Hollestelle en de bariton D Valkenburg) verleenden menige prijzenswaardige bijdrage. Een afzonderlijke vermelding verdient de ZOU HIJ GOED ZJJN natuurlijk, WANT IK BRENG MIJN FILM ALTIJD BIJ VERNER. CRONE MOtvEN. (Advertentie, Ing. Med.) De RHBS te Den Helder heeft giste ren afscheid genomen van mej. B. J. Niemeijer, lerares Frans, die de school wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd gaat verlaten. Het afscheid is bijzonder hartelijk geweest, hoewel leerlingen en collega's haar slechts node zagen vertrekken. In een leraarsvergadering heeft de di recteur van de HBS, de heer H. E. Loen gistermorgen doen uitkomen, dat haar heengaan voor de school een ver lies betekent. Mej. Niemeijer zelf wens te geen huldiging, maar dat had zij toch niet in eigen hand. Na in Groningen te hebben gestu deerd was mej. Niemeijer eerst een jaar werkzaam in Arnhem, alvorens zii in 1918 haar intreden deed in de Helderse HBS. Zij had bijzondere ver diensten, en vermeldenswaard is voor al. dat haar lessen steeds gedegen en fris bleven. TUdens de leraarsvergadering heeft de heer Loen haar toegesproken. Hji deed zijn woorden vergezeld gaan van het boek „Nederland in beeld", een ge schenk van de collega's. 's Avonds namen de leerlingen af scheid van hun lerares Frans. Dat ge schiedde in restaurant „Formosa", tij dens een gezellig soiree, dat tot diep in de nacht voortduurde. Ook de leer lingen, die mej. Niemeijer zo hebben leren waarderen, boden haar een boek werk aan. De oud-voorzitter van de HBS-V, Wim Nieuwpoort, mocht het haar namens de jongens en meisjes overhandigen. Later op de avond drukten alle leer lingen de scheidende lerares persoon lijk de hand, waarmee drie en dertig jaren van een werkzaam leven in dienst van de Helderse HBS werden afgeslo ten. De jongelui konden daarna nog wat dan en en wel op de muziek van de irmd van Jan Keijzer. Hr Ms. „Hollandsdiep" en Hr. Ms. „Texelstroom" keerden gisteren uit IJmviden in onze haven terug. Hr. Ms. „Goeree" en Hr. Ms. „Mal- zwin" gingen naar het Bassin om uit dienst gesteld te worden. De Duitse kuster „Erna" heeft gistermorgen de reis naar Huil voort gezet. Hr. Ms. ..Kortenaer" en Hr. Ms. „Batjin" liepen gisteravond het Nieu- wed<c0 binnen. Het is morgen hoog water om 3.25 en 16 55 uur. en laag water om 9.30 en 22 20 uur. Maandag is het hoog water om 4.50 en 17.20 uur en laag water om 11 en 23.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,1 graden Celsius. balletgroep, waarvan de leidster, mevr. Clear Renee, een voortreffelijke solo- dans te zien gaf. Zo werd het eerste bedrijf, dat speelde in de zeventiende eeuw, een lust voor oog en oor, niet in de laatste plaats door de uitstekende begeleiding door de Marinierskapel, die de illustratieve muziek van Karei Das van Grol met meesterhand speelde. De welverzorgde costumering, die de heer H. W. Seker voor zijn rekening had genomen, verhoogde de suggestiviteit van het gebodene. Na de pauze werden de toeschouwers verplaatst in de nieuwe tijd. In plaats van een volgetuigd zeilschip voeren nu twee moderne kruisers en een onder zeeboot op het zee-décor. Cees Oost moet goed thuis zijn in de marinesfeer, want de vlotte dialogen waren uit het leven van de rasechte marineman ge grepen. Aan zilte humor ontbrak het niet, maar toch evenmin aan de ernst. In een indrukwekkende scène werd de Slag op de Javazee in herinnering ge bracht. Origineel was de wijze, waarop de balletgroep was ingeschakeld bij de uitbeelding van een serie marineter men. De show van marine-onderdelen, waarmede de revue werd beëindigd, ging spelenderwijs over in een zich nog eenmaal presenteren van alle medewer kenden. ot hen allen richtte de luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, die ook de avond had geopend, een gloedvol dankwoord, aan het eind waar van hij aan de leiders en de voornaam ste medewerkenden een stoffelijke hul de in de vorm van bloemen of een doos sigaren aanbood. Een ware ovatie viel ten deel aan de kapitein der mariniers, Gijsbert Nieuwland, die de algemene leiding had van de opvoering en wiens ensemble zch weer van zijn beste zijde had laten zien. Het hele gezelschap op de planken werd ten slotte verrast met een fraai opgemaakt bloemstuk, dat voor het personeel van het ministerie in Den Haag nog een tijdlang een tast bare herinnering zal zijn aan een on vergetelijke avond in Neerlands eerste marinebasis. Het Wilhelmus, waarmee om kwart voor twaalf de Marinierskapel afscheid nam, werd door allen in de zaal mee gezongen, waarop het dankbare publiek voor de laatste maal een gul en lang durig applaus liet horen. In de „goede oude tijd" stonden op de Dijk zowel houten als gemetselde banken, die op mooie dagen een aan trekkelijk zitje boden. Al deze banken zijn tijdens de bezettingsjaren verdwe nen en het Rijk is niet voornemens, nieuwe te plaatsen. Nu komen B. en W. bij de raad met het voorstel om van gemeentewege een 33-tal banken langs de zeedijk te laten aanbrengen. Er zouden vier vijf banken per jaar geplaatst kunnen worden. De kosten worden geraamd op f 200 per bank. Men wil de banken zodanig constru eren, dat de hardhouten zittingen ge makkelijk van de betonnen voetstuk ken kunnen worden verwijderd met het oog op de opslag gedurende de wintermaanden. De eeêrste vijf banken wil men nog deze zomer laten aan brengen. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485, en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t.m. Vrijdag waarge nomen door de heer F. Bijl, Sluisdijk straat 135, telefoon 2303; na zes uur Soembastraat 44, telefoon 3558. De vereniging „Zedenopbouw" houdt vanmiddag van vier tot vijf uur haar wekelijkse spreekuur aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebes- straat. Op het sportterrein van de Rijks werf beginnen vanmiddag om half drie de Werfkampioenschappen, afdeling athletiek. H.R.C. speelt hedenavond om ze ven uur aan de Sportlaan een vriend schappelijke wedstrijd tegen Z.F.C. Voor de beslissingscompetitie van de reserve eerste klasse (Noord-Hol land) worden morgen gespeeld: Succes 2Schagen 2 en Watervogels 2West- frisia 4. Donderdag is onder grote belang stelling van de zijde van collega's vrienden en bekenden Hr. Ms. „Van Speyk" uit Willemstad naar Nederland vertrokken. Gouverneur Struycken was vertegen woordigd door kapitein-adjudant R. van der Beek. Hoe anders van genre is de film, die thans in de Witte-bioscoop wordt ver toond, vergeleken bij „Zonder medelij den", die er Donderdagavond nog draaide. En dat is eigenlijk maar goed ook, want ook in de wereld van het witte doek verschillen de smaken. „De vlucht naar het paradijs" is een luchtig verhaal, waarin Bobby Breen, het kleine, bekende zangertje, de hoofdrol vertolkt. Hij heet ditmaal Roberto, en verzorgt in Rosito met zijn motor met-zijspan een taxi-dienst. Hij leert een Amerikaan kennen, de zoon van een millionnair, die verliefd wordt op de schone Juanita, wier vader ter plaatse de grootste thee-tuinen bezit. De handel gaat niet best, en wanneer de Amerikaan Fleming komt vertel len, dat hij een massa theebladeren wil kopen, geraakt het hele plaatsje in feeststemming. Edoch, de Amerikaan was het slechts om Juanita te doen. De thee interesseerde hem in veel min dere mate. Maar enfin, aan het slot van de film komt toch alles goed. Fleming krijgt zijn Juanita, Juanita en haar vader zullen veel thee naar Amerika expor teren, en de kleine Roberto zal in het vervolg in een echte taxi rondtoeren. Een luchtig geval nietwaar, de film die tot en met Maandagavond in de Witte gaat. Bobby Breen laat zich in een viertal vlotte melodietjes horen, en natuurlijk slaat zijn zang in! In het voorprogramma draait een grappig Laurel/Hardy-filmpje. In lvt Tivoli-theater wordt van hedenavond tot en met Maandagavond de Italiaanse komiek Toto op het doek gebracht in „De keizer van Capri". Door B. en W. wordt voorgesteld, de burgemeester en de vier leden van de Commissie van Bijstand voor de Wa ter- en Lichtbedrijven aan te wijzen als vertegenwoordigers van de gemeen te Den Helder in de aandeelhouders vergaderingen van de N.B. Gasvoorzie ning kop Noordholland. Wanneer de raad hiermee accoord gaat, zal de Hel derse vertegenwoordiging in de gen- noemde N.V. dus bestaan uit de heren mr. G. D. Rehorst, G. J. Eijlders, K. Hoornsman, H. Meijer en A. J. Mulder. Wethouder P. Th. Luyckx is op Dins dag 17 Juli verhinderd spreekuur te houden, inzake aangelegenheden be treffende de woonruimtewet. Opvolger kapitein ter zee K van Dongen Maandagmorgen 16 Juli om elf uur zal de kapitein ter zee D. J. Kommer het commando over Hr. Ms. Wachtschip „Neptunus" en het Commandement Mari tieme Middelen Willemsoord overdragen aan de kapitein ter zee K. van Dongen. Kolonel Van Dongen, die kort geleden uit Indonesië thuisvoer, was tijdens de grote geallieerde mijnenveegoefening „Factotum" als liaison-officer toegevoegd aan de buitenlandse admiraals. In deze functie onderhield hjj het contact tussen de Nederlandse schout-bij-nacht C. W. Slot, onder wiens leiding de oefeningen werden gehouden, en de bevelhebbers der buitenlandse flottieljes. *1 TIJD wanneer de Marinierskapel in Den Helder speelt, kan men ^LTIJD WAisisr, ar(1 siadgenoot vinden, wiens haar nog niet de toehoorders een 'KU, yn negentigste verjaardag. De beUng8t(1' hdemaalgnjsis 'de'\>SV aan de dag legt. is niet zo ver^ ling, die de heer zjjn jonge jaren lange tijd deel Wft derlUk, ^""^^^J^Keorp dat drie van zijn zoons bU de „Staf terth uitgemaakt van 1het «wtóKo PJ ,,reek op het ogenblik tot het trio slager z«n gekomen, en dat zun k „doende letterlek de voetsporen van z|in' ten bespeeld. slagwerker bij de Koninklijke Mili taire Kapel in Den Haag. Toen begon voor hem een prachtige tijd. Ontelbare malen was hij als muzikant getuige van feestelijkheden en plechtige ge. beurtenissen, en zo kwam hij ook dik. wijls aan het Hof, waarvan hij zich prettige gastvrijheid nog altijd met dankbaarheid herinnert. Alleen het marcheren werd op de duur wat be zwaarlijk. Wanneer je 61 bent is het sjouwen met een grote trom heus geen sinecure. Toen in 1922 verliet de heer Hendrikse de dienst met pensioen en ging hij wonen in Den Helder, aan de Trompstraat. Een stil en rustig leventje in de ver getelheid kreeg hij niet. Daarvoor zorgde wel de uitgebreide familie- kring; zijn broers, zijn negen (ge- trouwde) kinderen en hun kroost. Op het ogenblik heeft de heer Hendrikse, wiens vrouw enkele jaren geleden is gestorven, één en twintig kleinkinderen, waarvan er zestien getrouwd zijn. Er zijn zelfs al vijf en twintig achter kleinkinderen, waarvan de heer Hen drikse de namen in één adem kan op noemen. Want zijn geheugen is nog uitstekend, al gaan zijn gehoor en ge zichtsvermogen lelijk achteruit. Maar dit ongerief draagt hij met grote op. gewektheid, dankbaar voor zijn goede gezondheid en de uitstekende verzor ging die hij ten huize van zijn dochter en schoonzoon (Breewaterstraat 38) ge niet. Wie hem aanziet, kan de heer Hendrikse (menselijkerwijs gespro ken) met een gerust hart nog vele ge lukkige jaren toewensen. jaar Toen Cornelis Hendrikse in 1873 uit Haarlem („Ja, ik ben een rasechte „mug"," zei hij trots) naar Den Helder kwam, was hij twaalf jaar. Hij ging hier in dienst bij de Koninklijke Ma rine en werd op het Wachtschip ge plaatst bij de opleiding tot stafmuzi kant. Hij was een veelbelovende leer ling en zei geen nee, toen hij mocht meespelen in de scheepskapel van Z.M. „Zilveren Kruis", die een reis ging maken naar de Middellandse Zee. Een paar jaar later bespeelde de jonge Kees Hendrikse het slagwerk in de scheepskapel van Z.M. ,Van Galen", die naar West-Indie voer. Hij was 23 jaar en had nog een heel leven voor de boeg, toen hij de marine verliet en naar Amsterdam toog. Daar kreeg hij zijn eerste particuliere enga gement in het variété-orkest van Frits van Haarlem. In later jaren is Cornelis Hendrikse paukenist geweest in ver scheidene andere orkesten. Vooral aan zijn tijd bij de opera bewaart hij tal rijke herinneringen. Hij werkte mede aan de Hollandse, Duitse, Italiaanse en Franse opera, en heeft toen achter de coulissen heel veel gezien, naar hij ons met een glimlach vertelde. In 1898 kreeg Cornelis Hendrikse weer een militair uniform aan, nu als iWiiiMiiiwWBwMMMBMwM JOURE het nieuwe raadhuis van Joure is vriendelijk, ge moedelijk en rustig, en het mag er waarlijk zijn. In de hall, waar de gedenkbank van de Helderse evacué's werd geplaatst, staat boven een loket geschilderd: „Ont vanger, open van 912.30 uur". Gradus heeft de onge lukkige niet zelf gezien. De man is open, het zij zo. Dwalend door het raadhuis ontmoette deze Gradus vele haasjes. Zij waren alle in ko per of andere metalen ver werkt, of kwamen op het wapen van de gemeente. Haskerland, het woord zegt het, verraadt de aanwezig heid van deze langoren. Bo ven, In de gang, rechts van de burgemeesterskamer, hing ingelijst, het volgende epis tel: „Van Wege den Koning. De Hooge Raad van Adel, gebruik makende van de magt aan denzelven ver leend, bü besluit van den 20sten Fcbruarij 1816, beves tigt bü dezen de Grictenye van Haskerland, ingevolge het, door haar gedaan ver zoek, in het bezit van het na volgende wapen, zijnde van lazuur, beladen met een lo pende haas, in zün natuurlij ke kleur, op 'n groene grond, het schild gedekt met een gouden Kroon. Gedaan in 's Gravenhage den 25e Maart 1818". Uit deze, zo helder gestel de, zin, kan de lezer begrü- pen, dat in het gemeentewa pen van Haskerland een lo pende haas voorkomt. Bij wü'ze van spreken dan, want wie het wapen goed bestu deert, zal heel gemakkelijk ontdekken, dat het haasje alleen maar doet alsof het loopt. Zo wil toch niet gezegd zün, dat hier sprake is van nep, wijl toch iedere ge meente zijn wapen heeft. Ten slotte is het de strepen in ons schild niet gegeven om te lopen, of te doen alsof. Nog even dit, had u Jaap Smit, Harry Ovcrmars en Martin Bontes moeten zien glunderen toen zü zoveel waardering ondervonden voor de door hen vervaardigde bank. Deze jeugdige meubel makers werden nog beloond ook, want de burgemeester van Joure verzorgde voor hen een kleine excursie naar een meubelfabriek. De drie jongens togen er heen, teza men met hun leraar, de heer Schippers. Gradus is niet mee geweest, maar Jaap, Harry en Martin hebben stel lig waardevolle kijkjes ge nomen. En Gradus kreeg bQ de ontvangst in de burgemees terskamer een glas melk, omdat hü geen voorstander is van receptiedranken. KLACHT J7EN stadgenote kwam met een klacht. Een gefun deerde klacht. Zij kocht er gens twee flesjes Perl (laat Gradus niet vertellen bij wie), waarvoor zij ook sta tiegeld moest betalen, twee dubbeltjes. „Aangezien wij nog steeds geen kapitalisten zijn", aldus de dame, ging ik, toen wij huiswaarts togen, de beide flesjes inleveren om m'n twee dubbeltjes terug te krijgen. Maar dat ging niet zo eenvoudig. Men wenste te weten, of ik zelf of een ander de flesjes had gehaald, en waér wij ze hadden gekocht. Eerst na lang aarzelen werd mij het geld terug gegeven". En de briefschrüfster ver volgde: „Toen ik later iets zat te drinken, kwam er weer een jongetje met een flesje. Hetzelfde toneeltje herhaalde zich, nog aange vuld met de vraag, of hü het flesje soms van een tafeltje had gegapt. Op dat moment kwam de vader van het jon getje binnen, en werd er maar gauw zand over ge daan. Gradus, dergelijke din gen vind ik heel erg. Moeten wij ouderen met zulke slech te gedachten de jeugd op voeden?" Kyk eens mevrouw, u heeft gelijk. En hoewel Gradus weet, dat er mensen zün die gevonden flesjes Inleveren, geeft het toch geen pas iedereen te wantrouwen. En de eigenaar van het bedrijf maakt op deze wijze zeker geen reclame. SCHRIK JJET kan vreemd gaan in de wereld. Dinsdag stap te een drie en twintig jarige Helderse jongeling naar het raadhuis om een visvergunning te halen. „Ik kreeg de vergunning", zo schreef de jongen Gradus, „maar bij het verlaten van het gemeentehuis kwam ik schrik niet tot de on plezierige ontdekking, dat ik drie en zeventig jaar ge worden was, want voor mijn geboortejaar stond 1878 inplaats van 1928". 't Zal je toch gebeuren, dat je ergens binnen stapt en er vijftig jaar ouder weer uitkomt! 't Was geluk kig maar een vergissing, die weinig om het jonge had. lüf STAMTAFEL JOCH maakt het soms geen verschil uit, of je 'n jaar tje ouder bent. Gradus kent het verhaal van twee oude mensen, die reeds vijf en twintig jaar verloofd waren, hetgeen de vrouw op zekere dag begon te vervelen. Ze deed vreselijk aardig tegen haar verloofde, en zei toen t Wordt nu toch zo langza merhand tijd eens te gaan trouwen. Ik ben 't zo beu..." „Dat is allemaal goed en wel antwoordde haar ver loofde, „maar wie wil ons nu nog hebben gradus In „Casino" heeft de voetbalvereni ging HRC gisteravond onder grote be langstelling haar jaarvergadering ge houden. Zo konden meer dan honderd leden vernemen, dat de vereniging het jaar met een ruim voordelig saldo had afgesloten, hetgeen alleen al tot tevre denheid stemde. De voorzitter, de heer R. de Boer, zag terug op de prestatie» die in het seizoen 19501951 waren ge leverd. Het was over het algemeen een rustig jaar, waarin het eerste elftal een zeer behoorlüke plaats in de tweede klasse waard bleek. De spreker be treurde het enigermate, dat het tweede elftal er niet in was geslaagd naar de reserve tweede klasse te promoveren. Het komende seizoen zal echter ander maal de gelegenheid bieden de gewens te resultaten te bereiken. De aftredende bestuursleden, de heren R. de Boer, C. J. Dienaar, J. Brinksma, J. Boersma en C. Kok werden bü stem ming herkozen. Alleen de heer J. Jan sen (vice-voorzitter) stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd in het bestuur benoemd de heer A. Rondel. De functies zullen onderling worden verdeeld. Van de elftalcommissie was alleen de heer C. Siersma herkiesbaar. De nieuwe elftalcommissie bestaat nu uit de heren C. Darphorn, E. Steenmeijer, W. Roomeyer, J. Dijkshoorn en C. Siersma. Voldoen wy nog even aan het ver zoek ,te vermelden, dat hedenavond om zeven uur op het terrein aan de Sport laan een oefenwedstrijd wordt 8e" speeld tussen HRC 1 en ZFC 1. coBW'».We,/,«dm„ot, dao- Het bruidspaar moest onder een gemeentehuis, men" door. Daaraan hingen bloemen eü !fB "bokket<m- werkleding, die het karwei als een taakZ p>? *chiIdc™ in zongen „Wij zijn niet bang". Waarmee y besch°nwden. Gradus' lijffotograaf vond het een kostei% metS bedoe^en. groeting na de huwelijksvoltrekking. Uniet? deze bc" Gisteravond in „Formosa" heeft de schoolvereniging van de HBS een nieuw bestuur gekozen. Dat was nood- zakelijk geworden door het vertrek van enkele leden, die de HBS met het di ploma in de zak verlieten. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: Freek Dienaar (voorzitter), Joop Scheer (vice- voorzitter), Rinus Rietdijk (penning meester), Mary van Ballegooy (secre taresse). Daan Roos tweede secretaris'. Rob de Groot, Jan van Vuren en Kisje de Haan (commissarissen). De besommingen van Vrijdag waren: Loggers: IJm. 129 5830, Kw 162 3650. Kw 155 3680; Ro 2 3600; Kotters: Kw J0 t 1500, Kw 66 115; IJm. 228 400; TX 9 2100' Prijzen per kg: gr. tong 2"5 280, grm. tong 225—180, kim. tong 182-* T ton8 I 142—125, II 105—90. tarbot 1. ,4~134- Prijzen per 50 kg: tarbot n 64. in 45, ongschar 74-65, gr. schol 63-62. grm. schol 70-67, kim. schol 67-60. schol I 51—47, II 29—8. schar 23-8, rooi 27,5021, gr, schelvis 33—26, KrI"' schelvig 31,5026. kim. schelvis 29-» schelvis I 25-19, II 19-14, wijting >rT 8. gr. gul 31-25. midd. gul 22—18.50. W- gul 16-8, kl. haal 22—21, poontjes U" muilen 20 50. - Prij8 per m kg: kabel' jauw 128-73. - De totale aanvoer be droeg 1780 kisten. ~L**et eers'e contingent van de Arn' rikaanse tweede pantserdivisie is \rl;' dagmorgen met de „General R- Ca 'an in Bremerhaven aangekomen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2