Afdeling Gezinsverzorging, nieuwe loot aan levenskrachtige stam de films van deze week helraD^,^.»Vd.""; Vlootaalmoezenier Wilmink viert zijn zilveren priesterfeest Koor uit Marseille bezoekt Heldet* Het lustrumcongres van de V.B.Z. Scheidende voorziüer W. Overeem hei eersie „lid van verdienste'' tr Voornaamste voorstellen met instemming begroet IN HET KORT „Ons Genoegen" behaalde een tweede prijs Openbare les opleiding Koopvaardijpersoneel Morgenmiddag receptie in „Stel/a Maris" „Winnubst" brengt van avond een serenade TIVOLI: Geschaduwd ÏÏ.V». Vrij-Evangelische gemeente naar andere vergaderruimte Wognums zangkoor komt een concert geven lil HM mmmm Hetvolgende verhaal is echt gebeurd. De plaats van handeling zal Gradus u niet noemen, omdat die niet ter zake doet. WITTE: „Paniek in de ijsrevue" Drie officieren beëdigd op Hr. Ms. „Pelikaan" Opsporing voortvluchtig meisje verzocht Tussen Haaks en Kuifje Hr. Ms. Ceram in Oostende Notaris J. W. de Wijn legt *ijn ambt neer ZATERDAG 2! JULI 1951 Eén van de belangrijkste onderwerpen uit de beschrijvingsbrief voor dc vijfde algemene vergadering van de Militaire Belangenvereniging van Bcrocpsschepe- lingen bij de Zeemacht was het prae-advies, dat het hoofdbestuur had uit gebracht over het rapport van de Studiecommissie „Gezinsverzorging". Deze studiecommissie, die op 5 Februari van dit jaar werd geïnstalleerd, heeft zich met grote nauwgezetheid van haar taak gekweten en tijdig voor de algemene vergadering een uitstekend gedocumenteerd rapport ingediend. Uit de bespre king van het rapport bleek, dat het door de afgevaardigden met grote instem ming werd begroet. Met algemene stemmen werd het hoofdbestuur gemachtigd, een afdeling Gezinsverzorging in het leven te roepen. De financiële consequen ties daarvan werden ten volle aanvaard. In de loop van de dag werd de eerste steen reeds gelegd, toen onder de aanwezige afgevaardigden een collecte werd gehouden met een opbrengst van 71. Toen de vergadering gistermorgen om negen uur werd heropend, zette men de algemene beschouwingen, voor namelijk over het beleid van het hoofd bestuur, voort. Vrijwel alle afdelingen waren over dit beleid bijzonder te spre ken, zodat ook deze tweede congres dag in een zeer prettige geest kon be ginnen. De begoting voor 1952 kon eveneens de goedkeuring van de afge vaardigden wegdragen. Het verslag van de studiecommissie „Gezinsverzorging" werd vervolgens aan de orde gesteld, met het reeds in de aanhef vermelde resultaat. De le den der V.B.Z. kunnen nu binnen af zienbare tijd definitieve gegevens over de nieuwe loot aan de levenskrachtige V.B.Z.-stam tegemoet zien. Lid van verdienste. Hoewel de vereniging reeds het ere lidmaatschap kent, als een onderschei ding voor degenen die zich op uitzon derlijke wijze voor de V.B.Z. en haar leden verdienstelijk hebben gemaakt, gevoelde men de behoefte aan de mo gelijkheid, alle leden die zich in het verenigingswerk hebben onderscheiden te belonen, zonder het erelidmaatschap aan luister te laten inboeten. De ver gadering ging daarom met algemene Een uit zes en twintig zangeressen en twee en twintig zangers bestaand koor uit Marseille brengt in het kader van een trip door Nederland op Maan dag 30 Juli een bezoek aan Den Helder. Het gezelschap staat onder leiding van de aalmoezenier Louis Bos, die verbonden is aan het instituut „Méli- zan" te Marseille. De Franse bezoekers v/orden 's middags om twee uur per autobus in Den Helder verwacht, waar zk zich zullen toevertrouwen aan de goede zorgen van de V.V.V. „Den Hel der" en het bureau O. S. en O. der Koninklijke Marine, 's Avonds geeft het koor een korte zanguitvoering in de Marinecantine. Wanneer er Helderse jongelui zijn, die als gids willen assisteren bij de rondleidingen die op het programma staan, dan kunnen zij zich opgeven bij het bureau van de V.V.V., ark „De Vraagbaak", Loodsgracht. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108, en J. Ud- ding, Lijsterstraat 40, telefoon 2588. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. Ter afsluiting van het seizoen or ganiseert O. S. en O. vanmiddag een kindervoorstelling in de Marinecantine, voor kinderen van militaren. Het wekelijkse spreekuur van de Chr. vereniging „Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehou den aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebesstraat. Nagekomen predikbeurt: Baptis- ten-gem., Spoorstraat, 12 uur Zondags school, 16 uur ds. C. van Wier; Dinsdag 20 uur vrouwenkjans; Donderdag 20 uur ds. C. van Wier, bijbellezing en bidstond, Om half twee vanmiddag starten de deelnemers aan de Schoolwandel- tochten van de N. H. W. B. Het aantal tippelaartjes bedraagt dit jaar slechts 130. Verleden jaar waren er 420, het jaar daarvoor 600. In het Museum Den Helder 's vanmiddag van half drie tot vijf uur nog de tentoonstelling van planten, die door leerlingen van de lagere scholen worden opgekweekt. De beslissingsstrijd in de reserve eerste klasse C. van de afdeling Noord- Holland is nog niet ten einde. Zondag worden gespeeld: Succes 2Watervo gels 2 en Schagen 2—Helder 3. Het koor van de kinder-operettever- eniging „Ons Genoegen", onder leiding van de heer A. Krijgsman, heeft giste ren met succes te Austerlitz aan een concours deelgenomen. De jongens en meisjes verwierven 291 punten en kwamen daardoor in het bezit van een tweede prijs. Na het concours hebben de kinderen nog een gezellig ritje naar Utrecht ge maakt. Laat in de avond keerde het ge zelschapje in Den Helder terug. stemmen accoord met het voorstel tot het instellen van het lidmaatschap van verdienste. Uit de kring der afgevaardigden kwam hierna de suggestie, deze on derscheiding voor de eerste maal toe te kennen aan de scheidende voorzitter, de majoor-machinist W. Overeem, die ook weer tijdens dit congres de voor zittershamer op zo respectabele wijze hanteerde. Deze gedachte vond alge meen weerklank, zodat de rij der leden van verdienste reeds is geopend met een figuur, wiens werkkracht tijdens de drie jaren van zijn voorzitterschap bijzonder gunstige resultaten voor de V.B.Z. heeft opgeleverd. Met 3471 tegen 1796 stemmen (er werden 302 blanco stemmen uitge bracht) besloot de vergadering tot het instellen van een Raad van Advies, welke een belangrijk aandeel kan heb ben in de bestudering van zaken, die te veel tijd van het hoofdbestuur zou den vergen. Tot het instellen van een Ereraad werd met 4996 tegen 573 stem men besloten. Ook de rest van de agenda kon in een vlot tempo worden afgehandeld. De meeste voorstellen, die door de af delingen waren ingediend en in de be schrijvingsbrief voorkwamen, werden met algemene stemmen «angemomen. Het belangrijke voorstel inzake de ziekteverzekering in V.B.Z.-verband, dat reeds op de eerste congresdag ter sprake was gekomen, werd ter verdere bestudering aan het hoofdbestuur op gedragen. Ook hieromtrent kunnen de leden spoedig een prae-advies tegemoet zien. Nieuwe voorzitter. Gisteravond om acht uur was de be schrijvingsbrief afgewerkt en restte de vergadering nog één punt: het afscheid van voorzitter Overeem. Bij monde van de woordvoerder der afdeling Vlissin- gen werd majoor Overeem namens alle afdelingen hartelijk dank gebracht voor de meer dan lofwaardige wijze waarop vuld. Hij heeft het vertrouwen, dat de deze zijn taak als voorzitter heeft ver vereniging hem drie jaar geleden schonk, geenszins beschaamd, maar in alle opzichten waardig gemaakt. Ook de secretaris, de majoor-schrijver H. Braun, die nu ruim een jaar zeer nauw met majoor Overeem heeft samenge werkt, kon daarover niet anders dan met grote waardering en erkentelijk heid spreken. Hij had diep respect ge kregen voor de gaven van hoofd en hart, waarover de voorzitter bleek te beschikken. De vergadering wilde hetzelfde ver trouwen graag schenken aan de ma joor-vliegtuigtelegrafist W. Taekema, die de taak van majoor Overeem op zich nam. Men vertrouwde hem dé voorzittershamer toe in de overtuiging, dat hij in de geest van zijn voorgangers zou blijven handelen, tot heil van de V.B.Z. niet alleen maar ook van het ge hele personeel der Koninklijke Marine. Men kon om half negen het restau rant „Den Hout" aan de Bezuiden- houtseweg te Den Haag verlaten met het gevoel van voldoening, dat het lus trumcongres een bijzonder aangenaam en succesvol verloop had gehad. De V.B.Z. heeft de weg naar het tweede lustrum Ingeslagen in een blakende welstand, geleid door een college dat zich zijn verantwoordelijkheid zowel naar „boven" als naar „beneden" be wust is. In de nieuwe kazerne aan de Buiten haven (de onderzeedienstkazerne) wordt op Dinsdag 24 Juli een openbare les gegeven in de cursus Koopvaardij- beveiliging, welke op X Mei j.1. een aanvang heeft genomen. De opleiding van de eerste groep cursisten is nu vrijwel voltooid. Tot bijwoning van de openbare les zijn verscheidene autoriteiten, die bij de scheepvaart zijn betrokken, uitgeno digd, o.m. reders en scheepvaart inspecteurs. De bezoekers worden om half elf bij de kazerne verwacht, waar na een korte rondgang de openbare les volgt ii. de vakken Artillerie, Scheepsbevei- liging, Lijfsbehoud en Militaire vor ming. Vervolgens staat een rondvaart op het programma, gevolgd door een bezichtiging van de havenwerken. In de middaguren zal een practische les in de artillerieschool (fort Oostbatte rij) worden bijgewoond. Waarschijnlijk volgt dan om half vier een défilé voor de Commandant Maritieme Middelen Willemsoord, welk défilé voor het Koninklijk Instituut wordt afgenomen. Tot besluit van de dag wordt in aan sluiting op het défilé een korte mars door de stad gemaakt. VISSERIJBERICHT URK, 20 Juli 1951. Door 130 vaartui gen werd aangevoerd: 13.110 pond kuil- paling 0,961.07; 1143 pond Hjnaal 1.30 1.40; 22 pond snoekbaars 0,86; 136 pona rode baars 0,87 per pond en 742 bakken nest 3,72 per bak. Het zal op Woensdag 25 Juli een kwart eeuw geleden zijn, dat de toen 25- jarige Bernardus Johannes Wilmink in de kathedrale kerk te Utrecht door de Aartsbisschop van Utrecht, mgr. H. van de Wetering, tot priester werd gewijd. Vlootaalmoezenier B. J. Wilmink staat dus nu voor zijn zilveren priesterfeest, waarvan de viering in het komende weekeinde met gepaste luister zal plaats vinden. Morgenmiddag van twaalf uur tot kwart over één wordt in het R.K. militair tehuis „Stella Maris" aan de Koningstraat een receptie voor genodigden gehouden. Hedenavond om zeven uur begint in de kerk van de H.H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht een openingslof, met medewerking van het kerkkoor onder leiding van de dirigent-organist, de heer F. Kaag. Na afloop zal de R.K. harmoniekapel „Winnubst" de jubilaris een serenade brengen op het Kerkplein. De plechtige H. Mis, die morgenoch tend om half tien ir hetzelfde kerk gebouw begint zal worden opgedragen door vlootaalmoezenier Wilmink. De feestpredicatie zal worden gehouden door vlootaalmoezenier J. S. Nieuwen- dijk. Na de receptie wordt in de tehuis kapel een danklof gehouden voor ge nodigden, en dan om twee uur bestaat ook voor niet-genodigden de gelegenheid, de jubilerende vlootaal moezenier geluk te wensen. Tot besluit van de jubileumviering wordt Maandagavond in de Marine cantine een feestavond gegeven voor het R.K. marinepersoneel. Ter voorbereiding van de viering van het jubileum heeft zich een erecomité gevormd, bestaande uti de hoofdvloot- aalmoezenier mgr. J. F. M. de Sain, deken A. Harst, pastoor K. A. H. van Veen, kapitein ter zee F. H. M. van Straelen en kapitein-luitenant ter zee J. P. van Doorn. Het feestcomité be staat uit de heren kapitein-luitenant ter zee A. C. M. de Neeve (voorzitter), lui tenant ter zee van administratie der tweede klasse W. van den Braak (se cretaris), A. van Rooy (penningmees ter), vlootaalmoezenier G. J. Bots, J. D. Mahieu, P. Th. Luijckx, A. W. van den Berg, majoor-torpedomaker W. H. C. van Linden, sergeant-torpedomaker J. Lafeber en timmerman derde klasse G. B. J. Busscher. De enige dame, die deel uitmaakt van het feestcomité, is de hoofdmarva derde klasse M. A. H. Ste- verink. De film, die tot en met Mandag >n de Tivoli-bioscoop wordt Frank J. gebaseerd op 8eS^_en»„VAmerikaanse werk tegen de be- Wilson, ex-chef Geheime Dienst Recherche in zijn ----- -g. lasting-ontduikende Ai m()0r. sters, die er geen been in zie wanneer dat hun 1 komen. Men heeft er den, goede kan één uitgelicht vermoed, dat hu de staat dollar heeft bena- genomen van wordt voor drie milliocn teU. Niet ,lle« staat, nee, men heeft zeKerneu, j_i- wnnk warren, ui zelfs rug ders genadeloos. Frank Warren, die de leiding heeft, aarzelt ten "lotte of hij de strijd maar niet zal stak wanneer men hem bedreigt me op zijn vrouw. In dit stadium krijgt het drieman schap de ontbrekende schakel, het de finitieve bewijs. Op het laatste og - blik heeft het er alle schijn van, da „Big Fellow" zijn straf nog zal ont gaan. De gehele jury blijkt omgekocht of bedreigd te zijn. Voor dit gevaiweet de rechter echter een oplossing, „mg Fellow" gaat twintig jaar gevangenis straf tegemoet.... Deze rolprent zit goed m elkaar. Het verhaal boeit van het begin to e einde, ondanks enkele typisch Ameri kaanse sentimentele scènes. Bijzonder te waarderen is, dat men de „Big Fe - low" zelf vrijwel niet ziet. Hoogstens een man, die zijn gelaat met de hand beschermt tegen flitsende camera s. Glenn Ford levert een prima hoofd rol. De voornaamste rollen naast hem zijn toebedeeld aan Nina Foch, James Whitmore en Barry Kelly. De diensten van de Vrij-Evangeli sche gemeente, die thans nog worden gehouden in de Doopsgezinde kerk aan de Kerkgracht, zullen met ingang van Zondag 5 Augustus worden gehouden in het H.D.C.-gebouw, Hoogstraat 65. In deze zelfde lokaliteit wordt van 4 tot met 6 September een driedaagse Maranatha-conferentie georganiseerd, met als sprekers ds. Veldkamp van Apeldoorn, ds. Mietes van Amsterdam en ds. Van Wijk uit Gouda. Het befaamde .Wognums Zangkoor", onder leiding van de heer D. Saai, komt naar alle waarschijnlijkheid op Woensdagavond 5 September een concert geven in de Nieuwe kerk, ten bate van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk. iliPI i" H-U*- :ië - WmmmÊÊÉËÊÈÊ .jjgjjg /•w- NOOD HET moge u bekend zijn, dat het met de woon ruimte nog niet best is. Gij, gelukkigen, met uw voeten onder e\gen tafel, zult het niet zo voelen als de tallo zen, die op zoek zijn naar enkele vierkante meters, waarin zij zichzelf, hun ta fel en hun bed kunnen ber gen, om daarna op betere tijden te gaan zitten wach ten. Trouwens, die betere tijden beginnen aï te komen, naar het schijnt, want van de week sprak Gradus nog iemand die een kamer kan krijgen. Laat ons juichen, stadge noten, met deze mens, die tekenen van voorspoed ont waart. Overhaast is de man naar het betreffende adres getogen: hij heeft het huis eerst vijf minuten met glim ogen bewonderd, en vervol gens de schel doen overgaan Zijn hart klopte weliswaar zeer bedeessd in deze mo menten van vreugde, maar hij ivas dan toch bezield met mooie gedachten over mede mensen, die kamers willen verhuren. Edoch, onze man had te vroeg gejuicht. Niet, dat de kamer er niet was, o, nee! Deze lag in al zijn helder heid voor zijn begerige ogen. Het bed was netjes opgemaakt en de zon deed manmoedig pogingen om het gemeubileerde vertrek een feestelijk tintje te ge ven. En, lezers, de zon had deze inspannende arbeid achterwege kunnen laten, want zelfs op mistroostige dagen zal deze kamer het doen. Het vertrek, dat moet u weten, is op goede stand gelegen. Het doet niet zo erg veel huur ook. Maar f 65. per maand. Onze man (de man die op de kamer afging) is nog in leven. Zijn schone dromen echter, waren in dwarrelen de cijfers opgegaan. Kunt ge het u voorstellen, lezers, dat hij deze aardige kamer (op nette stand) niet kan beta len? Want buiten de f 65. staat hij voor zijn licht-, gas- en waterrekening. En van de winter zal hij toch ook zijn voetjes moeten war men. Dan moeten er kolen in het kacheltje zijn. En moet hij niet eten? Had onze man een staart gehad, hij zou hem in de knoop hebben gelegd, en gebroken zijn afgedropen. En zo eindigt dit verhaal over de kamer van f 65. De eigenares ervan deelde nog mede, dat ze hem ge lukkig niet om het geld be hoeft te verhuren. Waarom dan wel, moge u en Gradus een raadsel blijven. STAMTAFEL mobilisa'ie-tijd heeft tal van moppen opgeleverd. Deze Gradus kent er één, die hij u graag wil vertellen. Korporaal Pieterse kwam af en toe met verlof naar huis, en dan trof hij zijn vrouw soms aan in gezel schap van één van zijn vrienden. Op zekere dag be gon dat Pieterse te vervelen en hij besloot, op de vuist te gaan. Zo gezegd, zo ge daan, en de vriend kwam er niet mals af. Maar het gevolg van deze twist was, dat Pieteise's kapitein een brief kreeg van mevrouw Pieterse, waarin stond: .Meneer de kapitein, ik verzoek u beleefd, de kor poraal Pieterse geen verlof meer te verlenen. Hij ver stoort steeds het huiselijk geluk...." TAART Al zullen dan volgend jaar naar Den Helder betere treinen lopen, een geschie denis als Gradus dezer da gen hoorde vertellen zat ook dan niet achterwege blijven. Het gebeurde in een electrische trein tussen Alk maar en Amsterdam. Dus nie\ zwartkijkers, in ons boemeltje naar Alkmaar! De wagon zat stampvol. In deze drukte was ook een dame gezeten, een taart op de vlezige knieën. Het ge bak was verpakt in een flinke doos, die heel wat ruimte vergde en twee ham den tot vasthouden. Op een gegeven moment, even vóór Heiloo, kreeg de dame blijk baar last van een loopneus Zij deed althans pogingen, om uit een tasje een zak doek te voorschijn te halen. Maar de taart zat haar dwars. Goede raad was duur: de taart werd in het middenpad geze*. Ach, en dan wil het we! eens voorkomen, dat iemand aanstalten maakt om uit te sstappen. Zo ook te Heiloo, alwaar een matroos zich dat recht aanmatigde. Hij droeg een dikke weekend-'as voor de buik en stapte resoluut door het middenpad. Wist hij, dat daar een taart stond....! Hij stap*e dus pardoes midden in de doos, en trapte nog eens na met een gebaar van ,Wat heb ik nóu an m'n fiets han gen!" Deze Gradus weet niet, voor wie het gebak bestemd was. Maar het staat vrijwel vast, dat hij (of zij) er niets van heeft gekregen. BOE Een jongetje van een jaar of acht reed daar van een helling. Hij trok een gezicht van „Wie maakt me wat", toen hij zijn zeepkist door de bocht scheurde. Uit een zijstraat kwam op hetzelfde moment een doktersauto. De bestuurder schrok hevig en remde onmiddellijk uit alle macht. De zeepkistbestuur der werd niet getroffen. De dokter sprong vlug uit de wagen om naar de knaap te gaan kijken. Maar deze mankeerde helemaal nie's, en met de handen in de zij' verklaarde hij: „Nou dokter, u boft, daar had ik u bijna aangereden!" Op deze foto ziet ge een zwaan, Hans geheten. Het keu kenpersoneel van „Parkzicht" noemt de langhals kZ' in tegenstelling tot de zusters, die de andem gen. Deze Kees (Hans) komt'elke tg voedseTZe t het ziekenhuis dat aan de achterzijde grenst aan de Fort gracht. Het plaatje hierboven toont twee leden van het keukenpersoneel, die Hans (Kees) voeden Fi waren de dames vergeten. dat de zwaan "bestond Toen kwam hij over land gewaggeld - Weer eens wat anders: een moord, zaak in een ijsrevue. Tot en met Maan- dagavond kan men in de Witte-biog. coop gaan zien, hoe dat afloopt. In dat ijsartisten-wereldje wordt een moord gepleegd. Het slachtoffer is een zekere Carl Lang, die vijf jaren in de gevange nis heeft doorgebracht, wegens moord op Paul Andrews, de vroegere partner van Lila, de ster van de ijsrevue. Hij keerde terug om chantage te plegen op dit meisje. Wanneer Lila tezamen met Don, (Je orkestleider, Carl Lang wil bezoeken, vinden zij de man dood. En dan neemt het speuren een aanvang. Don is de perste, die een spoor vindt. Een dames- handschoen.... Dit gegeven werd zorgvuldig uitge werkt, en wij geloven dan ook wel, dat men het op prijs zal kunnen stellen. Ten slotte bekent de moordenares de daad uit jalouzie te hebben gepleegd. Maar voordat het zover is, heeft men enkele goede ijsshows gezien, en van uitstekend spel kunnen genieten. De belangrijkste rollen worden vervuld door Vera Ralston (Lila), William Marshal (Don), Helen Walker en Nan- cv Kelly. John English voerde over „Paniek in de ijsrevue" de regie. Op bet ruime voordek van Hr. Ms. „Pelikaan", op haar vaste plaatsje ge- meerd liggend in de Buitenhaven, ijjn gistermorgen drie officieren van de Koninklijke Marine Reserve beëdigd door de commandant, de luitenant ter zee der eerste klasse A. J. de Graaff. Binnen het carré, dat werd gevormd door de gewapende wacht, de officie ren en de équipage van Hr. Ms. „Peli- kaan" en dat aan de Noordzijde werd gesloten door de M. L. D.-kapel uit Valkenburg, stonden de drie nieuwbe noemde officieren aangetreden. Het waren de adelborsten van speciale diensten der eerste klasse A. Sting en J. Beekman, en de adelborst van de electrotechnische dienst der eerste klas se C. Buijs. In een korte toespraak schetste de commandant de betekenis van de plechtigheid, waarna hij de eden afnam Hij heette hen ten slotte met een persoonlijk woord welkom ie het officierenkorps der Kon. Marine. Na afloop van de beëdiging maakte de équipage van Hr. Ms. „Pelikaan", voorafgegaan door de M. L. D.-kapel, een mars door de stad. en stak door het keukenraam. Verstandig, niet? «vn reikhals De politie hier ter stede verzoekt namens de kinderrechter te Alkmaar bekendmaking met de verblijfplaats van Anna Cornelia van Reek, geboren te Den Helder, op 24 Augustus 1934 wonende Sternstraat 38 te Den Helder, die op 16 Juni uit „Zandbergen" te Amersfoort is ontvlucht en tot heden nog steeds spoorloos is. Signalement: donkerblond krullend haar, bleke gelaatskleur, zij draaft vermoedelijk een bril en is gekleed in een blauw-witte gestipte blouse en rok, blauw jasje en witte schoenen. Mededelingen over haar verblijfplaats gelieve men te melden aan de Helderse politie. T Het Koninklijk jacht „Piet Hein", cat enige dagen voor lichte reparaties ■n de jachthaven van de K.M.J.C. heeft gelegen, is gisteren binnendoor naar Amsterdam vertrokken. Hr. Ms. „Kortenaer" liep gister morgen Den Helder weer binnen. Kr. Ms. „Vliestroom" arriveerde gisteravond. Kr. Ms „Borndiep" kwam van de Werf. Hr. Ms. „Schulpengat" ging er heen. Het is morgen hoog water om 10.10 ?7in 5 UUr en laag water om 415 en 17.10 uur. Maandag is het hoog water tm 10.50 en 23.30 uur en laag water om o5 en 17.45 uur. De temperatuur van r.et zeewater was 17,4 graden Celsius. Vandaag worden te Oostende de nieuwe vismarkt en de hieraan ver- onden installaties feestelijk geopend, «lerby zijn eenheden van de Britse, eense, Franse, Nederlandse, Noorse en Zweedse vloot aanwezig. ederland wordt vertegenwoordigd aoor.Hr. Ms- mijnenveger „Ceram" on- er bevel van luitenant ter zee eerste f. asse f; L- de Jong. De „Ceram" doet ans dienst als visserij-inspectievaar- c" ,za' °P 23 Juli weer uit Oostende vertrekken. 'hifT ®'aatscourant mededeelt, is W rrkl,jk Besluit aan notaris J. 7.„. 0 'in hier ter stede op zijn ver- verleend ontheffing uit zijn ambt WEER SCHIETOEFENINGEN. 17 i01 en met 31 Augustus be- ri™ °P Zaterdagen na 12 uur en Zon- ninu'1' z en bier ter stede schietoefe- p,m worden gehouden. Onveilig i' derl^H ,met een straal van 6,5 Ne- nerlandse landmijl. R.K. MULO-EXAMENS. R R-6 ivi"^maar z*jn geslaagd voor het I r„ U A: R- Th. Boom, J- men u?a' G' van D°orn, M. A. Koo- r5£ w- v- d. Oudenalder C. H. C. Rathmann, J. R. jacobs cn L Mantje, allen alhier, N. Duyster, Züpe.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2