RCCSZ fffmmcf -Aom Romijn (handgranaat) weer eerste in de Nationale Vijfkamp rd,ere?^ S Vriendendienst en burenplicht Hoogheemraadschap Wieringen maakte begroting op Nog O dagen van restanten Hessels won gisteren de veldloop Wichers eindigde op de tiende plaats Julianadorp Prachtig uitstapje Naar de Schothorst Sport- en volksfeesten Van onder de toren Onze correspondent in Anna Paulowna mijmert over: Zijpe Plattelandsvrouwen bijeen °etten Het onderhoud van de Zeewering T exel Burgerlijke Stand Tienduizendste inwoner M O.-polder 't Zand Handbalsters hielden jaarvergadering Markt Leeuwarden Wilhelm, de balling van Wieringen Bekwaam hoefsmid en portretschilder Vijf jaar in de Nederl. Hervormde pastorie Zondag: Wielerronde van Wieringen Wegen behoeven dringend onderhoud Hoop op subsidie van hogerhand „DE KOMEET" 30 tot 3O°/0 beneden de normale prijs Voor alle Studieboeken en Schoolbenodigdheden DE WIT's Gebruikte Schoolboeken ZATERDAG 21 JULI 1951 (Van onze speciale verslaggever) gistermorgen op" te "Leusderhïeid'blUd 'h?'® hand^ranaatwerpen verkeerden grote spanning? Het U'ÏTetT T iD voor velen de zwaarste opgave van aUe óndTrde|P h? T'" velf,00P b,eek Helders» marinier Hessels HH Week in h tfuzun' Echter nie* voor de bereid on dit onderdeel 11 j S°ede conditie en was serieus voor- Hessels de beste tfld, n.1. van 13 mbTl2 5*"se**!» deeln®lners maakte de donkere klassement van delventl^l^dfLZ^ZT' De prestaties in de veldloop van de overige Helderse deelnemers waren niet bijzonder. Na Hessels was Wichers (als tiende) de eerstaankomende „Nieuwe- dieper", gevolgd door Schenkel (13), IJzendoorn (16) en op de 18e en 19e plaats resp. Crama en De Neef. In hotel „Waterloo" wérden na af loop de prijzen uitgereikt. Daarbij werd de voorzitter van de Vijfkamp-commis sie, de heer Van Steeden, gehuldigd, omdat hij thans 35 jaar achtereen zit ting heeft in deze commissie. Tot 1936 als volijverig secretaris en daarna als voorzitter. Namens de deelnemers over handigde kapitein Kessels (Tilburg) als oudste deelnemer hem een fraaie zilveren sigaretenkoker. Ook Kolonel b.d. Scherpenhuyzen liet enkele waar derende woorden horen. Bij de prijsuitreikng waren tal van hoge militaire autoriteiten aanwezig, onder wie de voorzitter van het Neder lands Olympsch Comité, Kolonel C. F. Pahud de Mortanges. De gedtailleede uitslagen waren: Groep Paardrijden: 1 H. W. Hand- graaf (Haarlem) tijd: 15 min. 33.7 sec., 2 A. Beukers (Tilburg), 3 G. R. Tim mer (Den Haag), 4 J. van Wijlick (Volkel), 5 M. Sterk (Tilburg). 6 J. Swagemakers (Tilburg). Groep Handgranaatwerpen: 1 J. A Hessels (Helder) tijd 13.12.5 sec., 2 D van Winden (Arnhem), 3 G. R. van Neck (Den Haag), 4 A. Mentink (Vol- kel), 5 A. J. Romijn (Doorn), 6 P. Kraus (Doorn), 7 A. J. Kragting (Ede). 8 C. A. Sterkman (Haarlem), 9 F. O van Kregten (Den Haag), 10 R. Wichers (Helder), 11 J. v. d. Hoeven (Haarlem), 12 W. H. A. Jobse (Volkel). 13 H. Schenkel (Helder), 14 Rotmans J. (Haarlem), 15 L. J. H. v. d. Veer (Haar lem). 16 G. H. IJzendoorn (Helder), 17 W. G. Voogd (Haarlem), 18 Th. Crama (Helder), 19 C. A. de Neef (Helder), 20 W. P. M. Boin (Bussum). Groep Motorrijden: 1 Th. Schultze (Apeldoorn) tijd: 14 min. 14.8 sec.. 2 H. C. Huiskamp (Roosendaal). 3 H. Schou ten (Roosendaal) 4 A. Siebeler (Haa* - lem). 5 A. E. J. Blom (Volkel). 6 W. van 't Hof (Roosendaal). Eind-klassementen. Groep A (paard rijden) 1 H. W. Handgraaf (Haarlem) 8 punten. 2 A. Beukers 15 punten, 3 G. R. Timmer 15 punten. 4 J. Swagema kers 20 punten. 5 M. Sterk 22 punten. 6 J. van Wijlick 30 punten. Groep B (handgranaatwerpen). 1 A J. Romijn (Doorn) met 31 punten, 2 E O. van Kregten 36 punten. 3 C. A. Sterkman, 4 A. J. Kragting 44 punten. 5 A. Mentink 46 punten. 6 G. H. IJzen doorn 46 punten, 7 P. Kraus 47 punter. 8 J. A. Hessels 60 punten. 9 G. E. Veldhuizen 60 punten, 10 Th. Crama 66 punten, 11 G. R. van Neck 67 punten, 12 H. Schenkel 68 punten, 13 D. van Een gezelschap, bestaande uit leden van de Hollandse Maatschappij van Landbouw met hun dames, bracht een bezoek aan het Centraal Bureau voor Landbouwwerktuigen, Malerij en Pak huizen te Rotterdam. Na een bezoek aan dit grootse gebouw van acht ver diepingen met een hoogte van 45 m., werd de dames en heren een consump tie aangeboden en zelfs een diner. Hierna werd de tunnel bezichtigd en volgde een rndvaart door de havens. Op de terugreis deed men Avifauna aan. Woensdag a.s. maken de leerlingen van de Lagere Landbouwschool onder leiding van de heer Henderikx, een ex cursie naar De Schothorst, het proefbe drijf van Dr. Grashuis bij Amersfoort waarna op de terugreis een bezoek aan Schiphol volgt en een rondvaart door de grachten van Amsterdam zal wor den gemaakt. Donderdagavond vergaderde het be stuur van de Harmonievereniging „Kunstzin" met de commissie, die tot taak heeft de jaarlijkse sport- en volk' feesten van deze vereniging voor te be reiden. Deze feesten zullen worden ge houden op 25, 26 en 27 Augustus. Er komen onder andere een kinder draaimolen, zweefmolen. schiettent bussensport, hoeplatent, enveloppespovt bumberspel. suikerkraam roulettekraam visboer en een ijscokraam. De Zater dagmiddag zal aan athletiek zijn ge wijd. 's Avonds wordt er een handbal wedstrijd gpspeeld door het pas gepro moveerde JHC 1 tegen een nader te vragen tegenstandster, 's Zondagsmid dags zal JVC 1 een wedstrijd tegen een nog niet bekende tegenstander spelen Na afloop van deze wedstrijd worden enige volksspelen gehouden. Voor de Maandagmiddag zal de medewerking worden gevraagd van de rijvereniging „Hollands Noorden" voor een demon stratie, terwijl er ook nog gesproken werd over wielerwedstrijden, grasbaan- wedstriiden of een Ronde van Juliana dorp. Ook zal bij voldoende deelname een Etalagewestviid worden georgani seerd. Winden 70 punten, 14 L. J. H. v. d. Veer 72 punten, 15 W. G. Voogd 75 punten, 16 C. A. de Neef 75 punten, 17 P. Wichers 75 punten, 18 H. Hospes 79 punten, 19 W. G. Vrind 82 punten, 20 J. Rezembinder 83 punten. Groep C (Motorrijden): 1 Th. Schult ze 8 punten, 2 A. E. J. Blom 17 punten, 3 H. C. Huiskamp 21 punten, 4 A. Sie beler 21 punten, H. Schouten 22 pun ten, 6 W. van 't Hof 24 punten. De eerste prijswinnaars in elke groep van het geheel ontvingen een fraaie be ker. Voor de tweede en derde prijs winnaars waren medailles beschikbaar. In totaal ontvingen 19 deelnemers het Vijfkamp-diploma en het Vijfkampkruis Extra prijzen waren er voor de bes te prestaties van de onderdelen. Beste Tuiter: A. Beukers, beste handgranaat werper: C. Sterkman, beste motorrijder: Th. Schultze, beste schermer: F. O. van Kregten, beste schutters: Th. Crama, beste zwemmer: Th. Schultze en beste veldlopen J. A. Hessels. Het mooie weer trekt weer velen de Meer in of naar de badgelegenheden. Te Den Oever zoekt men 't water op bij de spuisluizen en te Westerland bij de z.g.n. quarantaine. Voor degenen die dit niet weten, diene, dat, toen het Noord-Hollands Kanaal nog niet was gegraven, de grote koopvaarders naar Den Helder en Hoorn over Marsdiep en Zuiderzee kwamen. Waren er dan (besmettelijke) zieken aan boord, dan moest het schip eerst in afzondering worden gehouden. Men ging dan in quarantaine en dat gebeurde te Wie- ringen vlak b\j de boerderij van Gert Lont op de Dam. Later was daar een kruitmagazijn van de Marine. Oorlogs schepen meerden van tijd tot tijd langs de kade (thans verdwenen) en laad den er buskruit. De oudere Wieringers weten dit nog best. Naar ik meen, ging daar de Rijksambtenaar Rump over. En zo komt het dan dat deze familie-naam op Wieringen nog steeds voorkomt. Nog steeds kunnen wij niet aan de weet komen, waar de nieuwe school zal worden gebouwd. B. en W. heb ben met diverse eigenaars onderhan deld, maar tot op heden kon men geen grond krijgen. Oorspronkelijk liet men het oog vallen op het terrein Helderse- straat/Parklaan/van Pommerenstraat, hetgeen ons een ideale plaats toelijkt voor dit doel. En ofschoon de gemeen te officieus al tot aankoop had beslo ten, mocht de koop van „hogerhand" niet doorgaan. Vermoedelijk zal alsnog worden getracht met de eigenaars tot overeentsemming te geraken. Laten we het hopen, want werkelijk: er is alhier dringend gebrek aan scholen. De vier en twintigste Juni herinnerden we elkaar er aan: Het is al weer elf jaar geleden, dat vreselijke bombardement in Den Helder. En we zagen weer voor ons die stroom van vluchtelingen, die zich over de polder uitstortte met vertakkingen langs alle wegen, de duizenden, die, met de schrik van de angst nacht op het gelaat en in de benen, op handkarren, kinderwagens en fietsen met beddegoed zeulden en onderdak zochten en vonden. Zesduizend inwoners telde onze ge meente en in een dag verdubbelde dat aantal. Wel gingen sommigen weer spoedig terug, maar anderen kwamen hun plaatsen innemen en jaren lang was ons inwonertal 12.000. Vrijwel geen huis of het herbergde evacué's. Een paar dagen geleden werden we er weer aan herinnerd, aan die droeve corlogstijd. We lazen, dat dankbaar Den Helder een bank schonk aan joure, aan Haskerland, waar in later dagen andere Heldersen een schuil plaats vonden, na gedwongen evacua tie. Een aardig gebaar van Den Hel der, waarvoor we ook hier veel waar dering hebben, want we zijn er van overtuigd, dat Den Helder (al horen we er dan ook niet veel over), vast niet vergeten is, wat hier en in de om trek voor de grote massa van zijn in woners is gedaan en het spreekwoord: Een goede buur is beter dan een verre De afdaling Zuid Zijpe van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft in café Homan een goed bezochte vergadering g'ehouden waarbij de heer C. Geurts uit Edam een lezing hield over „Lastige ouders of moeilijke kinderen". De dames luisterden vol aandacht naar de prettige causerie van de heer Geurts, waaruit te leren viel, dat het dikwijls de ouders zijn, die de zaak wat anders moeten aanpakken. Anderzijds: de houding van de kinderen laat ook wel te wensen over en het ene kind is veel gemakkelijker dan het andere. Mevr. De Boer—Van der Sluis sprak har telijke dankwoorden tot de heer Geurts. Vier nieuwe leden hebben zich opgegeven als lid van de afdeling. Het Hoogheemraadschap „Hollands Noorderkwartier" heeft in 1950 de post voor het onderhoud en de instandhouding voor de zeeweringen en IJselmeerdijken met 88.990,overschreden. Uit de toe lichting blijkt, dat de overschrijding van deze post haar voornaamste oorzaak vindt in de omstandigheid, dat voor de Hondsbosse Zeewering belangrijk meer werd uitgegeven dan was geraamd, door dat meer stortsteen. zuilen en palen wei den aangekocht dan was begroot, o.a. met het doel wederom als vóór de oorlog over een behoorlijke voorraad te kunnen be schikken. Bovendien moest ook klei voor de bekleding van het buitentalud worden aangekocht. De door eerstbedoelde aankoop verkre gen voorraed, voorzover nog aanwezig op 31 December 1950. kan worden gesteld op een waarde van t 75.000. Geboren: Dia, d. v. Jacobus J. de Veij en Cornclia A. Koopman; Michelina The- odora Cornelia. d. v. Gerardus J Veeger en Theodora G. Witte. Marchien Jeannet- te. d. v. Jan Hoogerheide en Marchien de Raaf: Dirk, z. v. Dirk Krijnen en Aagje Eelman Ondertrouwd; Hendrik Schrama en Mientje Taag; Cornelis Barhorst en Maria M. de Porto. Getrouwd: Eliza J C. Schot en Anna M. van Wolferen; Christiaan G. de Vaal en Pieternella Vos. In de Noorü-Oostpolder is gister nacht in het gezin van de landbouwer W. A. Delhy een jongen geboren die de tienduizendste inwoner van de pol der is. Een vertegenwoordiger van de landdrost dr ir. S. Smeding reikte aan de gelukkige vader een spaarbank boekje uit met een bedrag van f 50. vriend", weet men zeker ook daar van toepassing, niet alleen op personen, maar ook op gemeenten. Men heeft natuurlijk juist „de verre vriend" met een tastbaar blijk van dankbaarheid willen eren, maar draagt in het hart de dankbaarheid voor „de goede buur". En die goede buur be denkt daarbij, hoe rijk, hoe sterk aan uitdrukkingskracht onze mooie taal is. Want is het niet treffend dat we altijd spreken van vriendendienst en buren plicht? WEDVLUCHT VOOR JONGE DUIVEN „Altijd Verder" hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Dordrecht. Om 10 uur in vrijheid gesteld, kwam de eerste duif om 12.28 uur aan. De af stand van 127 km werd door deze duif afgelegd met een snelheid van 857 me ter per minuut. De laatste prijswin nende duif arriveerde om 12.47 uur. De wind was Noord-Oost, de lucht be wolkt. Prijzen en punten behaalden: G. Nieuwenhuizen 1, met 162 pnt.; Joh. Jansen, 2, 5, 10 met 284 pnt.; A. v. d. Zee 3, 9, 17, 19 met 244 pnt.; J. Blaauboer 4, 11, 12 met 220 pnt.; A. Liefhebber, 6, 15, 16, 18, 20 met 172 pnt.; W. Blaauboer, 7, 8 met 220 pnt.; A. W. de Koek, 13, 14 met 124 pnt. BONDSDAGLID VEROORDEELD Hedler, een uiterst rechts lid van de Westduitse Bondsdag, is door een recht bank te Kiel veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wegens laster en ophitsing tot rassenhaat. Hij heeft zich voor ditzelfde feit eveneens een jaar geleden moeten verantwoorden, maar werd toen vrijgesproken. GESLAAGD Onze plaatsgenote G. A. Leijen slaag de gisteren voor het examen Mulo diploma A, dat te Alkmaar werd afge nomen. De leiding van de jaarvergadering van- de handbalsters berustte bij mej. T. Burger, daar de voorzitster door ziekte verhinderd was. Er werd op gewezen, dat de junioren, die nu naar de senioren overgaan, opnieuw gekeurd moeten worden. De keuringsbewijzen moeten vóór 1 Augustus in het bezit zijn van de secretaresse, mej. L. Berg. Zonder keuringsbewijzen wor den geen identiteitskaarten afgegeven. Bij te houden thuiswedstrijden zullen dooi twee meisjes regelmatig de linten gelegd worden. Het bestuur van de club was de Schager Courant zeer erkentelijk voor de service, die geboden werd middels het plaatsen van opstel lingen en andere berichten. De wens werd uitgesproken, dat de samenwerking tussen ka- tholieken en niet-katholieken een voorbeeld voor allen mag zijn en dat de sport daar in het algemeen aan mag medewerken. Het bestuur sprak de wens uit dat de ko mende competitie meer succes zal hebben dan de vorige. De geestelijk adviseur was verhin derd deze vergadering bij te wonen. Leeuwarden 20 Juli. Veemarkt: aan gevoerd: 118 stieren f 2.35—f 2.55, 145 vette koeien eerste soort f 2.60f 2.75. tweede soort f 2.30f 2.50, derde soort f 2.00—f 2.24. 471 melk- en kalfkoeien f 500—f 985, 210 pinken f 240—f 525. 262 graskalveren f 150f 275, 218 nuch tere kalveren f 35f 54, 290 vette en weideschapen f 75f 125. 562 lamme ren f 50f 75, 524 vette varkens, oude varkens f 1.504 1.65, vette biggen f 1.76—f 1.80, zouters f 1.74—f 1.76, 349 biggen en lopers, biggen f 25f 45, lo pers f 46t 85, 34 bokken en geiten, geen notering, 112 paarden f 450f 915, totale aanvoer 3295. Het bericht, dat de vroegere Duitse kroonprins Wilhelm van Pruisen in zjjn woning in Hechingen (Wurttem- berg) is overleden, heeft in Wieringen weer vele herinneringen wakker geroe pen, want Wilhelm is in de vijf jaar, die hjj in de N.H.-pastorie te Oosterland heeft doorgebracht, een bekende figuur in het Wieringer land geworden. Toen hij op 10 November 1918 na zijn vlucht uit Duitsland in Oosterland aankwam, stond de bevolking aanvan kelijk zeer sceptisch tegenover hem. doch op den duur won hij veler ge negenheid door de joviale wijze, waar op hij zich met de bewoners van Wie ringen onderhield. Dikwijls vertoonde hij zich in de inheemse klederdracht en droeg daarbij ook klompen. Het meest kenmerkend was voor hem echter zijn lange bruine leren jas. Hij ging veel op huisbezoek bij de Wierin gers en won vooral ook aan populari teit door het smeedwerk, waarin hij zich evenals in het portretschilderen een uitstekend vakman betoonde. Hij werkte veel in de smederij van Jan Luyt en de door hem gesmede hoef ijzers werden meestal als souvenir ver kocht, waarbij de helft van de op brengst ten bate kwam van de armen kas. Wieringen was in die dagen een Eens heeft Wieringen een belangrijke plaats in de wielersport in genomen en duizenden sportliefhebbers trokken toen naar de Wieringer wielerbaan. Dit is voor goed voorbij. Van de wielerbaan, waarop het koppel SchulteBoeien door duizen den werd toegejuicht en waar Ditmer Klink als beginneling startte, om jaren later als kampioen te eindigen, is weinig meer overgebleven dan een open veld. Toch bleef de interesse op het voorma lige eiland voor deze sport bestaan, ener zijds omdat Ditmer Klink eens de kam pioenstrui droeg, maar ook omdat er ver schillende jongeren naar voren kwamen, die op de baan iets wisten te presteren. Een goed renner is o.a. de jonge Jan Trompetter, die meerdere malen goede rijders achter zich liet en de besten wist te evenaren. Zondag zal dan weer eens een wieler sportevenement plaats vinden, welke werd georganiseerd door de afdeling Wieringen van de N.V.B.H.S., in samenwerking met de Helderse Wielrenvereniging „D.O.K." De race zal worden gehouden in de Hel derse buurt en Parklaan. Aan de start verschijnen niet minder dan zestig ama teurs. Hieronder zijn de bekende schaat- sencacks Jan Langedijk en de Leeuwar der Charisius. Vooral aan laatstgenoemde hebben vele Wieringers herinneringen be waard doordat hij op de Westerlander ijs baan het Povinciakl kampioenschap ver dedigde. Onder de deelnemers zal men ook onze plaatsgenoot Trompetter aan treffen, die, naar wij hopen, het tot een goed resultaat zal weten te brengen. Het bestuur van de NVBHS verzoekt ons er op te willen aandringen, dat tij dens de wedstrijd huisdieren Worden vast gehouden. grote trekpleister voor persmensen en toeristen. Journalisten uit binnen- en buitenland bezochten de ex-kroonprms en ook minister Kan is geruime tijd op Wieringen geweest. Toen prins Wil helm ten slotte weer naar Duitsland mocht terugkeren, is hij op 22 Novem ber 1923 in alle stilte vertrokken. Toch verloor hij niet het contact met het eiland, waarop hij vijf jaar een gastvrij onderdak had gevonden. Hij onderhield vrij geregelde correspon dentie met verschillende mensen en hiervan getuigt o.a. de briefkaart, die op 13 November 1933 aan de smid Jan Luyt stuurde. Hij herinnerde daarbij aan het feit, dat het tien jaar geleden was, dat hij vap Wieringen vertrok. De tekst van de briefkaart luidt: Potsdam, den 13.X.I. 1933 Lieber Luydt! Heute sind es 10 Jahre, dass ich von Wieringen zurückkehren konnte. Ich gedenke hierbei besonders Ihrer mir stets bewiesenen treuen Anhanglich- keit. Viele Grüsse. Ihr Wilhelm. Deze foto werd genomen in de periode dat ex-kroonprins Wilhelm op het eiland Wieringen was ge ïnterneerd en een bezoek bracht aan zijn vader te Doorn In de gistermorgen in hotel Kaan te Hippolytushoef gehouden vergadering vormde een der hoogtepunten de bespreking der wegenvoorziening. Hoewel ir. Vink zich hierover bö het Waterschap had beklaagd, moest dit plan onder ogen worden gezien, doch de financiële zqde van dit object vormde wel het grootste bezwaar. Thans wordt echter gehoopt op een subsidie van hogere instanties, zo dat met deze werkzaamheden kan worden begonnen. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer J. Lont Czn„ voor zitter van het college van hoofdinge landen van het heemraadschap Wie ringen, werden door de secretaris, de heer M. Kooy, de notulen gelezen. Een tweetal goedkeuringen was ontvan gen van overdrachten aan de gemeen te Wieringen van de Cremersweg en de gedempte sloot aan de Gasthuisweg te Droeve. Wegens gedienstigheid van de secretaris van dit waterschap aan de cultuur-technische dienst zal aan het het heemraadschap een tweetal kaarten worden aangeboden, waarop de situatie is getekend van vóór en na de ruilver- kavelingswerken. De ingekomen stuk ken tot verhoging der rentetarieven, verhoging der waterschapsbezoldigin gen alsmede het schrijven van inves teringen bij uitvoeringswerkzaamheden gingen onder de hamer door. De reke ning en verantwoording over 't dienst jaar 1950 werd vastgesteld met een nadelig saldo van f 8378.28. De heer J. Veerdig, die periodiek aftrad, werd wederom als eerste op de aanbevelings lijst geplaatst, terwijl de heer N. Kool en de heer S. Lant werden toegevoegd. Bij de rondvraag vestigde de heer Kool de aandacht op verschillende slechte wegen, welke bij het heemraadschap in onderhoud zijn. De secretaris lichtte deze zaak nader toe. Hoewel het je- stuur van mening was, dat aan deze toestand een spoedig einde dient te ko men, vormde de financiële offers een grote zorg, gezien ook het nadelig sal do, waarmee men te kampen had. Mis schien zal de overheid echter een sub sidie verstrekken. De voorlopige ra ming voor dit object bedraagt in totaal f 226.000. Een nieuwe begroting, waar in ook wegenteer en grint en een op pervlaktebehandeling zullen worden berekend, zal nog nader door de Gront- mij. worden opgemaakt. De heer M. Lont drong aan op een spoedige aan schaffing van een slotenreinigingsma- chine. Hij achtte dit van het grootste belang en zag hierin vele voordelen met het oog op de nieuwe werkzaamhe den. welke deze herfst zullen beginnen. De heer J. Dekker meende, dat het gemeentebestuur geattendeerd diende te worden op het slechte onderhoud van afscheidingssloten in de Hippolytushoe- ver Koog. De heer Lont was de mening toegedaan, dat er spoedig een oplossing gezicht diende te worden, om de be planting langs de wegen op te ruimen. Het bestuur, dat over deze materie reeds contact met het gemeentebestuur had opgenomen, zegde zijn medewer king toe. Met minder valide arbeiders zal men trachten dit werk te verrich ten. Met deze arbeidskrachten wordt door het rijk 75 pCt betaald op het loon. Nadat nog voorzieningen aan de oprit bij de nieuwe fietsbrug bij de Hippolytushoever Koog waren toege zegd, volgde de sluiting van deze ver gadering. VACANTIE- TOCIITEN 23 JULI: HAARLEM-SCHIPHOL, 'T GOOI-AMSTERDAM met rondleiding en rond vaart slechts 8. 26 JULI: AVIFAUNA-'T GOOI 7.—. 27 JULI: BINNENKOMST VIER DAAGSE NIJMEGEN 9.—. 27 JULI: KAASMARKT-RIJK DER 1000 EILANDEN- WIERINGERMEER- AFSLUITDIJK, 6.—. (Entrée's inbegr.) 30 JULI en 6 AUG.: 4 DAGEN KÖNIGS- WINTER, 80— p. p. REISBUREAU Koningstraat 76. Telef. 2676. Fa. ZEEGERS en Co., Ncliagen. Tel. 390. WONINGRUIL. Aangeb. woningen te: Amsterdam. Den Haag, Heerlen, Rotterdam, Leeuwarden. Heer-Hugo- waard, Arnhem, Hippo lytushoef, Julianadorp, Loppersum (Gr.), Vlis- singen, Heerlen, Hoorn Zwijndrecht, voor wo ningen in Den Helder Aangeb. woningen te Den Helder voor Bergen, Zaandam, Bergen op Zoom, omg. Amsterdam, Delft, Rijswijk, IJmui- den, Utrecht, 's Herto genbosch, Loosduinen Leiden, Castricum. Amersfoort, Deventer. Alkmaar. C. A. v. BIJNEN, Kerkgracht 39. U vindt bü ons uitsluitend de betere kwaliteiten RESTANT EGYPTISCH LINNEN REGENJASSEN r-J nA slechts enkele stuks, van 79.voor JJ.Ov RESTANT WEEKEND- of VACANTIESHIRTS, IA gr Fabrikaat Fablo en Sir Edwin van 15.25 voor in vele pastelkleuren RESTANT POPELINE OVERHEMDEN 7 Q C met 2 losse boorden in effen kleuren J RESTANT PRACHT KWALITEIT POPELINE OVER HEMDEN met 2 losse boorden in effen kleuren van q qa 15.75 voor7. OU RESTANT' PRACHT KWALITEIT POPELINE OVER- O Qr HEMDEN met vaste boord in effen kleuren O.zO In HOEDEN vele restanten van uitsluitend prima WERK- HOEDEN, tegen restantprijs. RESTANTEN POLOHEMDEN, J gr korte en lange mouw, reeds vanaf J RESTANT ZELFBINDERS merk Sir Edwin en I QP 7 Cfl vele andere; de tweede krijgt U cadeau J Cil J.3U ZIET DE SPFOUi' PRRTANTENETALAGE. roOltsTKAAT 49 TELEFOON 2606 1)E ZAAK VOOR DE MAN VAN SMAAK!! naar Boek-en Kantoorboekhandel P. BOSCH Sz„ Keizerstr. 13. Tel. 2631 ALBINO SNEEUWWITTE CEMENT zuurvast, roestwerend, verft landhuis, boerderij, fabriek, gevels, betonbouw en ijzer constructies blijvend prach-1 tig wit en waterdicht. Nog niet geëvenaard. Proefpakket 5 kg 12,5C rembours. A. J. VAN WIJK. Pijnacker. tel. Berkel K 1891—412. voor Gymnasium, Lyceum, H.B.S., Kweek, Mulo, Zelfstudie, enz. I vrnny onri»-i laruttie. OUDCSTR.tt KAM PIN

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3