Vlootaalmoezenaar B. J. Wilmink vierde zijn zilveren priesterfeest Helderse Vierdaagse-tippelaars vanmorgen vertrokken Vijfhonderd plantjes door Helderse schooljeugd opgekweekt Drie Urker vissers een week geschorst Hoogtijdag voor Katholiek Den Helder Jubilaris celebreerde plechtige Hoogmis Vele autoriteiten ter receptie in tehuis Vrolijk kinderfeest in de Marinecantine Tussen Haaks en Kuitje Nog geen bakkerscursus Ongeval op Pompstation Vijftigtal deelnemers met zes nieuwelingen Schoolwandeltocht 1951 met ideaal weer Opa Jutte ook ditmaal van de partij 't Zand Vrachtwagen in sloot Tentoonstelling en prijsuitreiking in Museum Kleurkrijt en atlasje werden niet begeerd Zomer aan de Builenkant Vissen in mijnenvelden He!der3 redde zich,won in Schagen met 5-4 Het millioen is vol Texel ön%£ QmrvUiAüek l ,«ïfl Waldorp ontslaat 250 man personeel MAANDAG 23 JULI 1951 In een sfeer van hartelijke toegenegenheid is gisteren het zilveren priester feest van vlootaalmoezenier B. J. Wilmink gevierd. Tijdens de receptie, die in het R.K. militair tehuis „Stella Maris" werd gehouden, en die door zeer vflen uit alle kringen werd bezocht, heeft de jubilaris uit de toespraken die tot hem werden gericht, de conclusie Kunnen trekken, dat men zijn persoon en werk in hoge mate heeft leren waarderen. Dat was een goed tegenwicht tegen de ge dachte, die in vlootaalmoezenier Wilmink op deze hoogtijdag leefde: Wat heeft er toch veel aan ontbroken. Deze bescheidenheid werd door één der sprekers een typerende eigenschap van de jubilaris genoemd. Het respect dat men hem toedraagt, is toe te schrijven aan de geestelijke grootheid die met deze beschei denheid gepaard gaat. drietal gebrandschilderde ramen aan voor de tehuiskapel, burgemeester mr. G. D. Rehorst complimenteerde in net bijzonder ook de moeder van de jubi laris, pastoor Vos uit Soest herinnerde aan de zegenrijke jaren dat kapelaan Wilmink zijn priestertaak in de Soester parochie vervulde, de majoor-machi nist W. Overeem complimenteerde na mens de Militaire Belangenvereniging van Beroepsschepelingen bij de Zee macht, ds. F. Colenbrander bood zijn gelukwensen aan namens de drie te Den Helder geplaatste vlootpredikan- ten, de heer P. Th. Luijckx feliciteerde namens het tehuisbestuur, de majoor- De feestelijkheden, die door een co mité onder ere-voorzitterschap van de kapitein-luitenant ter zee A. C. M. de Neeve, met als voorzitter de luitenant ter zee van administratie der tweede klasse W. van den Braak en als secre taris de heer J. Hoogenbosch, waren voorbereid, werden Zaterdagavond in geleid met een openingslof in de paro chiekerk van de H.H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht, na afloop waarvan de harmoniekapel „Winnubst" de jubi lerende vlootaalmoezenier een serenade bracht. In ditzelfde kerkgebouw celebreerde aalmoezenier Wilmink gistermorgen een plechtige Heilige Mis, welke o.m. werd bijgewoond door de hoofdvloot- aalmoezenier mgr. J. F. M. de Sain, de hoofdlegeraalmoezenier mgr. v. Strae- len, en verscheidene burgerlijke en mi litaire autoriteiten. De feestpredicatie werd uitgesproken door de- vlootaal moezenier J. S. Nieuwendijk, die met een enkel woord de betekenis van het priesterambt belichtte. Het feestelijk karakter van deze Hoogmis werd nog geaccentueerd door de aanwezigheid van vele koorknapen en bruidjes, en de voortreffelijke medewerking van het R.K. kerkkoor onder leiding van de heer Frans Kaag, die tot besluit een briljante uitvoering gaf van de toccata Uit de vijfde orgelsymphonie van Widor, Receptie. Om twaalf uur bleek het r.k. militair tehuis aan de Koningstraat haast te klein om allen te bevatten, die vlootaal moezenier Wilmink wilden gelukwen sen. Het openingswoord werd gespro ken door de kapitein-luitenant ter zee A. C. M. de Neeve, die namens alle katholieken in Den Helder, zowel van de Koninklijke Marine als uit de burgerij, een missaal aanbood voor de tehuiskapel. Het resterende bedrag werd de jubilaris in een enveloppe overhandigd. Een rij van sprekers vertolkte daarop de gevoelens, die op deze feestelijke dag in aller harten leefden. De hoofd- vlootpredikant mgr De Sain bood een Dat het bureau O. S. en O. van vele markten thuis is, bewezen de luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon en zijn trouwe medewerkers (en -sters) Zaterdagmiddag door de organisatie van het kinderfeest, dat san het kroost van het marineperso neel in een fleurig versierde Marine cantine werd aangeboden. Het was warm in de zaal, maar dat was voor de jeugd geen beletsel om uit volle borst de wijsjes mee te zin gen, die door de Rotterdamse accor deonist T. van Vliet werden gespeeld. Met snel kloppende hartjes werd ge noten van de amusante tekenfilmpjes, die door de „operatrice" van O. S. en O., marva L. van der Laan, met het grootste genoegen werden gedraaid. Ook de goochelaar Eddy Schuyer, die reeds eerder in de Marinecantine op trad, had plezier in het jonge volkje dat zijn manipulaties ademloos (zoals dat heet), maar lang niet sprakeloos volgde. Inmiddels zorgde de cantinebeheer- der, de heer Muste, voor de trac!aties, want natuurlijk mochten deze op een kinderfeest niet ontbreken. Er kwam limonade, ijs en koek en toen de pret tige middag ten einde was kregen de jeugdige feestgangers nog een reep chocolade meer naar huis. Zouden zij er ver mee gekomen zijn? Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9604" te Zaterdag in Nieuwediep terugge keerd. Twee Nederlandse plezierjachten, de „Rob 2" en de Louise" hebben ge durende het afgelopen weekeinde Nieuwediep aangedaan. Het is morgen hoog water om 11.25 uur en laag water om 5.30 en 18.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,6 graden Celsius. Naar wij vernemen, zal dit jaar op de Ambachtsschool nog geen begin ge maakt kunnen worden A ct de bakkers cursus. Het aantal leerlingen, dat zich hiervoor heeft opgegeven bedroeg slechts zeven, zodat moest worden be sloten het openen van de cursus een jaar uit te stellen. MULO-EXAMENS Zaterdag zijn te Alkmaar geslaagd voor het Mulo-examen A: M. J. Kramer en K. van Laar, beiden te Den Helder, S. Grin, Anna Paulowna. J. Zwaag, Eierland, A. Berkenbosch, Den Burg, J. Metselaar en M. E. Steyn, Beiden te Den Oever. torpedomaker F. A. D. Wendel namens het r.k. marinepersoneel, de heer C. M. Schneiders als voorzitter van „Katho liek Den Helder" en ten slotte mevr. Ursem namens de echtgenoten van het R.K. marinepersoneel. In zijn dankwoord uitte de jubile rende vlootaalmoezenier zijn grote dankbaarheid jegens allen, die hem op deze dag op zo bijzondere wijze van hun sympathie en vriendschap hadden doen blijken, maar bovenal jegens God, Die hem in de vijf en twintig jaren van zijn priesterschap zovele zegeningen in geestelijk en materieel opzicht heeft geschonken. Alvorens ook de niet-officieel ge nodigden hun gelukwensen konden aanbieden, werd in de tehuiskapel een kort Danklof gehouden, tot besluit van de kerkelijke plechtigheden op deze feestelijke dag. Zaterdagmorgen is de heer R. K., machinist bij het Pompstation van de waterleiding te Huisduinen, gestruikeld en met zijn hoofd op een afsluiter te recht gekomen. Hij kreeg daarbij een vrij ernstige verwonding en moest in bewusteloze toestand naar het gemeen teziekenhuis worden overgebracht. Hij is daar in observatie opgenomen. Morgenochtend zullen duizenden wandelaars uit alle windstreken van ons vaderland starten voor het grote jaarlijkse wandelsportevenement, de Vierdaagse afstandmarsen. Ook ditmaal zal Nieuwediep goed vertegenwoordigd zijn, en wel door een vijftiental burger-deelnemers en enkele groepen van de Koninklijke Marine. Al deze sportieve dames en heren hebben zich de iaatste maanden gron dig voorbereid. De training is nu ten einde, alleen kunnen zij de uren die hen nog resten nuttig besteden door bij elkander het enthousiasme, dat in hen leeft, nog te versterken. Binnenkort een lustrumtocht van „De Duinkanters" Al was het aantal deelnemers aan de Schoolwandeltocht minder groot dan de voorgaande jaren, het is toch voor de honderdzeventig jeugdige tip pelaars een prettige en geslaagde mid dag geworden, mede dank zij het prachtige zomerse weer. De vier schoolgroepen en de vijftien individuele deelnemers startten om half twee bij de R.K. meisjesschool. Zij die het meeste vertrouwen hadden in hun uithoudingsvermogen en het minst beducht waren voor blaren, ko zen het 'parcours van vijftien kilometer, dat via de Donkere Duinen leidde. De overigen liepen de tien kilometer via het Timorpark en Huisduinen. De zilveren legpenning, die door het gemeentebestuur beschikbaar was ge steld, viel ten deel aan de groep van de opleidingsschool, o.l.v. de heer H. J. Muts, welke groep uit vier en vijf tig deelnemers bestond. De Vakschool voor Meisjes legde beslag op de twee de prijs, een verzilverd kransje, be schikbaar gesteld door de wandelsport vereniging „De Zilvermeeuw". De der de prijs, een medaille van „De Jutter", werd gewonnen door de groep van de Bankastraatschool o.l.v. de heer L. M. F. Ruder. Bij de finish, op het schoolplein van de R.K. meisjesschool, werden deze prijzen met een toepasselijk woord uit gereikt door de bondsofficial, de heer H. J. A. Lückner, die voorts aan alle groepen een groepsprijs en aan allé deelnemers de N.W.B.-draagspeld over handigde, onder dankzegging aan het onderwijzend personeel der deelne mende scholen. Naar wij vernemen zal binnenkort wederom een jeugdwandeltocht wc den georganiseerd en wel ter gelegen heid van het derde lustrum der ver eniging „De Duinkanters". De meeste Helderse deelnemers zijn vanmorgen vertrokken, hetzij per trein, hetzij per auto of touringcar. De groot ste groep werd „geleverd" door de vereniging „De Jutter", waarvan twin tig leden deelnemen. Verder lopen er vijftien Zilvermeeuwen, acht Duinkan ters en zes politiemannen mee. Onder het drietal individuele Helderse deel nemers is ook dit jaar weer de vitale nestor, Opa Jutte, die nu voor de zes de maal de Vierdaagse gaat meelopen. De Koninklijke Marine zal vertegen woordigd zijn door de ploegen van Hr. Ms. „Pelikaan", Hr. Ms. wachtschip Willemsoord, de Sportschool en een drietal Marva's van Hr. Ms. „Schor pioen". Deze dames zullen te Nijmegen worden ingedeeld in het landelijke Marva-peloton. Verscheidene burger-deelnemers zul len als geroutineerde Vierdaagse tip pelaars proberen, in aanmerking te ko men voor het gouden, zilveren of bron zen Vierdaagse-kruis. De hoogste score werd tot nu toe geboekt door de oud brigadier van politie K. Willemse, die nu voor de dertiende maal gaat deel nemen. Een andere oud-politieman, de heer S. Veldman, wil dit jaar het dozijn volmaken. Voor de tiende maal starten de heren G. Does, J. Spaans en D. Kooijman. Mevr. G. Does-Neuhaus en de heer N. van de Poll beginnen met hun ervaring van zeven Vierdaagsen ook tot de „cracks" te behoren. De heer F. Himpers hoopt dit jaar het cijfer zeven te behalen. De overige deelne mers Zijn: mevr. E. Emmelot-Geervliet (voor de 6e maal), A. Heeres (6), L. Huisman (6), mevr. T. Himpers-Vis- ser (5), mevr. J. Stadig-Geervliet (5), mevr. S. de Kramer-van Straten (5), R. J. Wijma (5), mej. P. Hoenson (4), mej. R. Rholof (4), mevr. N. ten Bosch-Ka- ger (4), mej. Th. Beneker (4), J. C. Bo venkerk (4), mej. J. A. Bovenkerk (4), mej. A. Makelaar (4), C. Neefkes (4), K. Slot (4), mevr. A. J. Veldman-Ni- hazer (3), mevr. E. Bruintjes-Kieken- bos (3), L. P. ten Bosch (3), P. Cirk (3), M. van 't Hert (3), mej. M. Ewalt (3). mej. A. Meijer (3), mevr. T. Srel- Revers (2), mevr. N. Oudenaarde-van der Linde (2), W. Petersen (2), H. Poester (2), J. van de Parel (2), J. Nieuwenboer (1), J. Snel (1), H. Hee res (1), H. Wijnstra (1), mej. S. Visser (1), mevr. Kossen (1), mevr. P. A. Overhand (1). De drie individuele lopers zijn G. Baris (7). Opa Jutte (6) en G. den Har- tog. Zoals wij reeds berichtten, bestaat de politiegroep uit de heren Van der Meulen, Beers, Postmus, Aberson, Van der Wende en Molenaar. Vrijdagmiddag omstreeks vier uur is een vrachtauto van de firma Schra- ma uit Bennebroek in de Bosweg bij 't passeren van een in dezelfde richting rijdende maaimachine in een sloot ge reden. Twee voor de maaimachine ge spannen paarden schrokken hiervan en sloegen de langboom in stukken. Eén van de dieren, eigendom van de heer A. de Graaf, werd vrij ernstig gp- wond en moest door de dierenarts wor den behandeld. Door de kraanwagen van Garage de Moor uit Schagerbrug werd de vrachtauto weer op het droge gebracht. De chauffeur was er met de schrik droog afgekomen. (Advertentie, Ing. Med.) De commissie „School en Werktuinen" behoefde niet de illusie te koesteren, dat alle veertienhonderd plantjes, die dank zfj de medewerking van het gemeen tebestuur in het voorjaar aan de Helderse schooljeugd konden worden uittereik zouden worden ingeleverd voor de eind-tentoonstelling in het Museum. Zij mocht daarentegen niet ontevreden zijn met het aantal van rond vijfhonderd, dat Zater dagmiddag in het expositielokaal prijkte. Het waren lang niet allemaal pracht exemplaren, maar het was toch van groot belang dat zoveel kinderen de nodige zorg aan hun plantjes hadden besteed en nu prijs stelden op een beoordeling door de jury, welke ook dit jaar weer bestond uit de heren J. Henderikx en S. van der Lijn. Burgemeester mr. G. D. Rehorst, die Zaterdagmiddag om vijf uur de prij zen ui'reikte, had alle waardering voor het werk van de organiserende com missie, die op deze wijze haar aandeel levert in de opvoeding van de Helder se jeugd. Hij stelde de prijswinnaar- tjes, voor zover deze aanwezig waren, in de gelegenheid een keuze te doen uit de collectie leuke en nuttige prij zen die op een grote tafel uitgestald lagen. Er bleven enkele prijsjes over, be- s'emd voor de kinderen die het plantje hadden ingezonden, waarvan in het onderstaande lijstje alleen het nummer is vermeld. Het zou misschien de moeite waard zijn, eens na te gaan waarom de doosjes kleurkrijt tot de minst-begeerde prijzen behoorden. Het meisje, dat het toeristen-atlasje van Nederland versmaadde, zei desge vraagd dat ze voorlopig toch geen reis door Nederland zou gaan maken. Lie ver een springtouw voor vandaag dan een parelsnoer in de verre toekomst, zal zij met een prille zin voor het prac- tische lebben gedacht. Het is ons ont gaan, met welk prijsje zij tenslotte ge noegen heeft genomen. Maar dat zij volkomen gelukkig naar huis is gehup peld, wagen wij te betwijfelen. Zo leveren gebeurtenisjes als deze prijsuitreiking altijd weer levenslessen in zakformaat, die de belangstellende toeschouwer soms onverwachte vreug de verschaffen. Laten wij nu tot besluit de namen (voor zover bekend) van de prijswin naars vermelden: EUS: 1 nr 10; 2 nr 43; 3 Ali Dop- leman, Rehobothschool; 4 Johanna Mahieu, St. Mariaschool; 5 Wim Ma kelaar. Comeniusschool; 6 nr 29; 7 Ka- rel van Oorschot, Bankastraatschool; 8 Ria Engel, Mariaschool; 9 nr 35; 10 Henny Kok, school 14; 11 Rietje Hof man, VGLO: 12 Geertje van Barneveld, Groen van Prinstererschool. CUPHAEA: 1 Minie Boon. Rehoboth school; 2 Jan Dunselman, st. Josepn- school; 3 Martha Brinkman. St. Maria school; 4 Jacques de Graaf, school 1; 5 Annemieke Laféber. Sf.' Mariaschool; 6 Gerard Kleimeer, school 4; 7 Corrie Zits, St. Mariaschool; 8 Maria Blan- kers, St. Mariaschool. SALVIA: 1 Rita Bak, school 14; 2 Petrus Mallee, school 5; 3 Paul Ekkers, St. Josephschool; 4 nr 305. PELARGONIUM: 1 niet toegekend; 2 niet toegekend; 3 Grietje Eelman, school 14; 4 Adri de Haan, Chr. oplei dingsschool; 5 nr 250; 6 nr 257; 7 Clara van Hoek, school 6; 8 Henk van Mar kus, Chr. opleidingsschool. BEGONIA: 1 nr 163; 2 Emmy Mark. school 5; 3 Uly Zwaan, school 14; 4 Anny van der Giessen. school 8; 5 nr 268; 6 Janny Woering, Bankastraat school: 7 Corry van der Giessen. school 8: 8 Janny Vink. school 5; 9 nr 90; 10 Bertuss van der Lijn, chool 4. \AN de Buitenhaven viert de zomer hoog tij. De Wind waait welis waar nog niet zoals men graag ziet, maar goed, t is te doen. Jongedames in charmante shorts be wijzen dat. Wat staat ie mand, die zelf nog niet aan z'n vacantie toe ts, overal toch nuchter Tc genover. Hij ziet, geze ten op een gezellig ter rasje, de Texelse boot op de aanlegsteiger toe schuiven. Uit de brede pijp stuift de zwarte rook Zuidwaarts; de vlaggetjes van het ter rasje wapperen West waarts. De boot ligt vast, de passagiers stappen op de wal, zakelijk-doorde- weeks of vacantie-achtig. Want dat is typisch, de toerist pik je er meteen uit. Men herkent hem veelal aan luchtige of potsierlijke kledij, die de vrijheid zo veraangena men. Hij heeft zich voor een week of veertien da gen losgeschud van stropdassen en boordjes. Toont thans radicaal de behaarde borst, die brui nig is getint. De dames zijn gesierd met noncha lant hangende halsdoek jes in vele en felle kleu ren. Hun lastigste kle dingstuk is de jurk, die wil dartelen in de zee wind. nEZE en dergelijke mensen gaan en ko- men bij de aanlegsteiger waarlangs het traagjes kabbelt. Zy zy al enkele dagen op reis, Hebben nauwelijks ge hoord, dat Wim vanJst in een ravijn is gedut keld en weten helemaal Jet, waar Hamman zich momenteel bevindt. Kent u dat zalige gevoel van ni ets-weten, dal slechts wordt onder mijnd door het gebabbel op pleisterplaatsen? Weet u, dat mensen uit Tanger en Frankrijk Den Helder mooi vinden. Is dat wel eens tot ons Nieuivediepers doorge drongen, dat er mensen zijn, die onze stad be wonderen, zoals wij Oos tenrijk, Frankrijk en Tanger zouden willen bewonderen? Is het wel eens wezenlijk tot u doorgedrongen, hoe grap pig en mooi het is aan de Buitenhaven, waar wij er eigenlijk door bui tenlanders op worden gewezen? Goed, als u deze regels leest, dan zult u deze buitenlandse conclusie beamen, maar toch hebt ge er niet eer der recht diep over na gedacht. Wij zaten giste ren naast een gezelschap, waarvan vooral de man, n en, jongel ieden bruin en ongeïnter"' seerd schenen. Maar em1 opmerking die zij maafc® ten had iets tg doen met het aardige, intieme e» gemoedelijke daar aan de Buitenkant, waar wind zo'n tochtig Spe[ let je speelt. De j0nac* mannen waren kort ge. knipt, droegen zijde-ach. tige hemdgn onder brede jasjes van Amerikaanse snit. Zij konden zó 2yn weggelopen uit een ~9e. vierd dansorkest, dat zo treffend kan spelen ran „You in my arms". En zij hadden oog voor de Hel. derse en Hollandse schoonheid. Zij s-rakert er over, veelvuldig ge. bruikmakend van he f woordj,, „trés", want zij waren Fransen. JIJ zaten er, u>y zeiden het al, vrij ongeïnte resseerd bij, de ogen ver. scholen achter brede zonnebrillen. En zij ke- ken een beetje en be wonderden onze schoon. heid. En zij spraken er met elkaar over, en stootten elkaar tegen de opgevulde schouders. Wij konden onze gas ten moeilijk verstaan, maar eindelijk begrepen wij. Rechts van ons, in charmante shorts gesto ken, aten drie Hollandse meisjes patates-frites. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaken van schipper H. S. van de UK 141, schipper J. B. van de UK 22 en schipper F. B. van de UK 126, die ge vist zouden hebben op ongeveegde en daardoor gevaarlijke gronden benoor den Terschelling. De UK 141 en de UK 2 hadden, blij kens de klacht van de inspecteur- generaal, op 29 November 1950 gevist voorbij het Molengat, N.N.W. van de Brandaris, toen achter de UK 22 een explosie weerklonk, die schade aan het net en visbord veroorzaakte. De UK 126 viste op 14 Maart 1951 op ongeveer dezelfde plek, toen de giek van het zeil brak en er bij het klaren van de schade een matroos overboord sloeg en verdronk. De aangeklaagden verklaarden voor de raad, dat het voor hen een levens kwestie is in dit gebied te vissen en dat het daar niet gevaarlijk is: het mij nenveld N.t O. van Terschelling wordt steeds nauwkeurig gemeden. Schipper B. van de UK 22 („De drie gebroeders") heeft een jaar terug al eerder terechtgestaan voor eenzelfde vergrijp maar hij is toen niet gestraft. De inspecteur voor de s cheepvaart was thans van oordeel, dat een zeer gevoelige straf op haar plaats is, daar blijkbaar vele vissers menen, dat zij de veiligheidsvoorschriften kunnen overtreden zodra hun bedrijf daardoor meer lonend wordt. De raad besliste eerst in raadkamer, dat voor de uitspraak inlichtingen zul len worden ingewonnen over het aan tal schepen dat geregeld in het ge vaarlijke gebied vist en over het ge vaar, dat geacht wordt daar te bestaan. Dit onderzoek bracht aan het licht, dat er geen enkele stem is opgegaan, toen dt demagnetiseringsvoorschriften wer den verzacht, om de gebieden benoor den Terschelling vrij te geven. Voorts blijken er van 1 Januari 1949 tot 31 Maart 1951 van de 733 vissers schepen zeker 45 binnen het verboden gebied te hebben gevist en 543 op de rand van dit gebied. Het eindoordeel van de raad spreekt Helder 3 is eerste klasser gebleven door op het SRC-terrein in Schagen met 5—4 van Schagen 2 te winnen. Al hadden de Schagers dan geen enkele belang meer bij deze strijd, vooral vóór de rust had Helder het zwaar te verantwoorden en liep zelfs een 2—0 achterstand op. Na de hervatting kreeg Helder een strafschop en daarmee een doelpunt en door fQuten in de Schager achterhoede en minder goede kijk op buitenspel van de scheidsrechter werd het 3—2 voor Helder. Toch kwam Scha gen weer op gelijke voet, maar toen Helder door nieuwe missers in de geel zwarte defensie tot 5-3 uitliep was het wel bekeken. In de laatste seconden be tekende een fraai schot van de Scha ger linksbuiten nog een doelpunt en zo won Helder met 5—4, 20 In Anna Paulowna heeft Succes 2 met I 0 van Watervogels gewonnen, waar door deze elftallen nu drie punten kre gen en dus gelijk eindigden. Beslissend is nu het doelgemiddelde van de ge wone competitie, dat ons helaas niet a!"1S' We verm°eden, dat het ge middelde van de Wieringcrs iets beter zal zijn. De eindstand van de beslis singscompetitie is: West-Frisia 4 Helder 3 Schagen 2 Watervogels 2 Succes 2 zich tegen de houding van de drie schippers uit en stelt zware straffen in het vooruitzicht voor hen, die door gaan met vissen op de gevaarlijke gronden. De drie schippers werden gestraft met hun de bevoegdheid tot het voe ren van het commando over een vis serschip voor de duur van één week te ontzeggen. Vrijdag bereikte de aanvoer aan de visafslag een totaal van meer dan f 1.000.000. Dit is twee weken vroeger dan in 1950. De oorzaken daarvan zijn de hogere noteringen voor paling en nest. De aanvoer van paling was, ver geleken met die van het vorige jaar, echter ongeveer 65.000 pond minder. VISSERIJBERICHT Door 150 vaartuigen werd aangevoerd 12498 pond kuilpaling, prijs 0 90—0.99 1101 poad lijnaal, 1.28—1 40. 25 pond snoekbaars 0.81. 102 pond rode baars 0.83 per pond en 803 bak nest 3.42 per bak. GEVONDEN VOORWERPEN Dames hoofddoek; grijze sportkous, ca puchon; portemonnaie; speelgoedhondje: een dames- en een herenbadpak in hand doek; een hamer. In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 107. Stand: Zw. 10 sch. op: 6, 9, 10, 12, 13, 20, 22, 24, 29, 30. Wit 10 sch. op: 16, 26, 31, 33, 35, 38, 39, 40, 41, 44. Opl. 1. 16-11 (6x17); 2. 40-34 (29 x 49); 3. 39 34 (49x47); 4. 34x3 (47 x29); 5. 35-30 (24x35); 6. 16-11 (17x26); 7. 3x18!! En nu nog even het volgende standje: Zw. 9 sch. op: 3, 6, 11, 13, 15, 18, 23. 24, 25. Wit 9 sch. op: 22, 32, 33, 34 35, 39, 40, 45, 48. Het is samengesteld door de Fran se dammer Ghestem. Wit wint door: 1. 34-30 (18x29); 2. 30x8 (3x12)1 3. 39-33 (29x38); 4. 35-30 (25x34)1 5. 40x16!! Ter oplossing voor ditmaal; Probleem 108 van A. Stuurman 'm 4 13 0 4 2 11 5-3 9—7 4 12 1 li_io 4 4 112 4—6 3 4 112 4-7 3 ,„Z*' 10 sch. op; 12, 13, 14, 15, 20, 22, 24, 26, 28, 35. Wit 11 sch. op: 25, 29, 31, 37, 40' 42, 43, 44, 45, 50. Wit speelt en wint. Naar het Vrije Volk meldt, heeft de 'nstrumen'enfabriek van Waldorp te Den Haag aan 250 man ontslag aange zegd wegens de financiële toestand van het bedrijf. De drie plaatselijke vakorganisaties hebben in allerijl eeO vergadering belegd met het voltallig» personeel om de toestand te bespreken^

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2