Spanjaard Ruiz verraste Robic met een fel slotoffensief Een lustoord van folklore vaderlandse bouwkunde en De zon bracht jubelstemming tijdens derde etappe van de Vierdaagse Ex-kroonprins Wilhelm werd te Hechingen begraven Noordhollandse erfstukken in het Arnhemse Openluchtmuseum Parijs komi in zicht Koblet reed met de glimlach van een overwinnaar over vijf Alpentoppen N SLECHTS DRIE ETAPPES hebben de Fransen en de Italianen de tijd om Ll^lSPr0"Z Vft! K°.b'eit' negen minuten °P Geminiani, twaalf op Lazarides :i 'e WISSen- Twpe etappes, waaronder een tUdrit, de witser, die nu reeds met de lach van een overwinnaar langs Goddet niet tevreden ronde van duitsland Premier van Pakistan nodigt Nehroe uit Het was feest rond Nijmegen Bloembollen staan er goed voor Emir Talal nog in Geneve Ook Nederlandse patiënten aan boord van „Jutlandia" Oude uniformen in de stoet R.A.F. gaat luchtvloot inspinnen kerkeliïïT*nieuws Engeland wil Helgoland teruggeven Als een miniatuur-Nederland Ontvlucht aan het tempo van de moderne tijd Nieuwe actie tegen de communisten in V.S. Pyromaan gearresteerd Engeland zal dividendstop instellen Israëlische klacht tegen Egypte in Veiligheidsraad Dodelijke val van zes meter hoge steiger VRIJDAG 27 JULI 1951 de duizenden in Bobet teleurgestelde Franse wielerenthousiasten snelt. De 21e etappe heeft het bikkelharde voetstuk waarop Koblet sinds vele dagen te pronk staat geen moment aan het wankelen kunnen brengen. De Zwitser stelde zich gisteren tevreden met een aankomst in een groot peloton op de elfde plaats. Hfl arriveerde echter m Aix les Bains aan het wiel van Lucien Lazarides en achter zich Geminiani. Weliswaar klasseerde Bartali zich op de achtste plaats, doch in de zelfde tüd als de onverbiddelijke Koblet, wiens naam de oude Gino langzamerhand tot een obcessie zal zijn geworden. De verrassend goed rijdende Spanjaard Ruiz, die zich in deze Tour in één slag onder de groten heeft weten te scharen, werd etappe-winnaar met een voorsprong van twee minuten op Robic, Cogan, Dotto, maar met bijna zeven minuten op de gele truidrager. LIET kon wel eens zijn dat Jacques Goddet thans reeds plannen aan het utibroeden is om zijn Monstercourse het volgende jaar interessanter te ma ken dan de Tour van dit jaar. De laat ste dagen heeft het volkomen aan sen saties ontbroken en sensaties kan God det niet missen, daar anders de oplage van zijn kranten niet groot genoeg blijft om de vele onkosten welke de Tour met zich brengt, te kunnen dek ken. Niet alleen dus Bartali, die zijn laatste Tour de France zo gaarne met een overwinning had zien bekroond, niet alleaei Lazarides en Geminiani, die hun eigen moreel en uithoudingsvermo gen op het Zwitserse wielerfenomeen Koblet stuk hebben gereden, zullen te vergeefs op een inzinking van de Ko ning van de Tour hebben gewacht. Goddet heeft dat zonder twijfel ook gedaan, want zoals gezegd, hij is er niet bij gebaat dat de Tour reeds lang voordat Parijs in zicht is, in feite reeds zijn overwinnaar heeft gekregen. Al leen een ongeluk zoals bijvoorbeeld onze landgenoot Van Est ongelukkiger wijze heeft getroffen zou de strijd weer volkomen open maken. De aalgladde Koblet heeft echter geen enkel risico te nemen en de kans dat hij door een val of iets dergelijks uitgeschakeld zou kunnen worden, is dan ook uiterst ge ring. Maar zelfs als dat zou gebeuren, zelfs als Koblet niet in Parijs arriveert, dan nog zal hij de triomfator van de Tour de France 1951 zijn.' Ruiz in het offensief 7ELFS de vijf cols van de 21e etappe hebben niet het effect opgebracht dat de organisatoren er van hadden verwacht. Bij de beklimming van de Lauretet, de Laffrey, De Porte, De Cucheron en De Granier werd de ri valen van Koblet alle lust tot overma tige krachtsinspanning ontnomen, om dat de Zwitser zich steeds aan een of ander wieltje in de kopgroep rustig naar boven liet trekken. Voor Koblet was er natuurlijk totaal geen aanlei ding om zijn krachten tot volle ont plooiing te brengen. Vermoedelijk zal hij dat eerst doen in de tijdrit. Een groepje van renners dat er alleen nog maar belang bij heeft zijn positie in het algemeen klassement te verbete ren, kon daarom ongestoord enkele mi nuten nemen. Ruiz, Robic, Cogan, Dot to en Gauthier zouden dan ook, zoals spoedig bleek, uit gaan maken wie de 21e etappe op zijn naam zou krijgen. De Spanjaard, goed klimmer als hij is, had zeer goede papieren en alleen Robic kon het hem lastig maken. Het felle slotoffensief was echter ook Robic te erg en Aix les Bains ontving dan ook de Spanjool als trotse overwinnaar. De uitslag van de 21e etappe van de Ronde van Frankrijk, Briangon—Aix les Bains (201 km) luidt: 1. B Ruiz (Sp.) 6.45.24 (met bonificatie 6.44.24); 2. Robic (Parijs) 6.47.10 (met bonifica tie 6.46.40); 3. Cogan (WZW) z.t.; 4. Dotto (OZO) z.t.; 5. Gauthier (Fr.) z.t.; 6. Goasmat (WZW) 6.51.57; 7. Ockers (Belg.) 6.52.02; 8. Bartali (It.) z.t.; 9. De zesde etappe van de ronde van Duitsland, van Karlsruhe naar Wald- shut, een afstand over 238 km, werd gewonnen door de Duitser Schwarzen- berg in 7 uur en 18 min; 2. Impanis (België); 3. Schaer (Zwitserl.); 4. De Santis (Italië); 5. Gyselynck (Belg.); 6. Kirchen (Lux.), allen in dezelfde tijd als Schwarzenberg. Onze landgenoot Lambrichs bezette de elfde plaats met een cijd van 7 uur 26 min. en 26 sec. en Harm Smits kwam als 21e binnen in 7 uur 34 min. en 55 sec. Het algemeen klassement na de zesde etappe: 1. Impanis (België) 41 uur 47 min. 20,8 sec.; 2. De Santis (Italië) 41.49.42,1; 3. Schaer (Zwits.) 41.52.12,5; 4. Kirchen (Lux.) 41.54.46,1; 5. Peeters (Belg.) 41.55.30,1; 17. Harm Smits (Nederland) 42.09.05; 25. Lam brichs (Nederland) 42.36.47,5. De Premier van Pakistan, Liaquat Ali Khan, heeft de Indische Premier. Pandit Nehroe uitgenodigd voor een bespreking van de kwestie-Kasjmir. Liaquat Ali Khan heeft een vredesplan van vijf punten opgesteld, dienende „tot herstel van een vreedzame atmos feer en de vestiging van vriendschap pelijke betrekkingen op permanente basis". Eerst echter moet India zijn troepen uit het grensgebied terugtrek ken. Deledda (OZO) z.t.; 10. Coppi (It.) zt. 11. een groep van achttien renners met o.a. Magni (It), Lucien Lazarides (Fr.), Koblet (Zw.), Geminiani (Fr.), Bia- gioni (It.), Barbotin (Fr.), alle in de zelfde tijd als Ockers. Ploegenklassément: 1. Frankrijk (Gauthier, Lucien Lazarides, Barbotin) ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemeen klassement luidt: 1. Koblet (Zwits.) 123.24.06; 2. Ge miniani (Fr.) 123.33.08; 3. Lucien Lazarides (Fr.) 123.36.49; 4. Bar tali (It.) 123.44.10; 5. Ockers (B.) 123.49.34; 6. Barbotin (Frankrijk) 123.54.47; 7. B. Ruiz (Sp.) 123.55.54; 8. Bauvin (O. Z. O.) 123.56.49; 9. Magni (It.) 123.58.47; 10. Coppi (It.) 124.02.29; 20. Bobet (Fr.) 124.34.27. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 369.38.55; 2. België 370.29.24; 3. Italië 370.59.14; 4. O. Z. O. 371.29.44; 5. W. Z. W. 371.39.48; 6. Zwitserland 372.20.39; 7. Spanje 373.52.26; 8. He de France 374.31.07; 9. Parijs 375.01.45. 20.30.34; 2. West Zuid West 20.30.54; 3. Oost Zuid Oost 20.31.09; 4. Italië 20.35.46; 5 Belgie 20.36.06; 6. Zwitserland 20.41.02; 7. Spanje 20.46.06; 8. Parijs 20.48.46; 9. Ile de France 21.23.14. Bergklassement: 1. Geminiani (Fr.) 60 pnt.; 2. Bartali (It.) 56 pnt.; 3. Coppi (It.) en Koblet (Zwits.) 41 pnt.; 5. B. Ruiz (Spanje) 39 pnt.; 6. Lucien Laza rides (Fr.) 37 pnt. 7. Robic (Parijs) 23 pnt.; 8. Gauthier (Fr), en Dotto (Oost Zuid Oost) 22 pnt. Onder uitstekende weersomstandig heden werd de derde dag der Vier daagse gelopen. De ommekeer in het koude en vochtige weer veroorzaakte een opleving in de gelederen der wandelaars, die dan ook niet in zulk hoog tempo liepen als de voorafgaande dagen, toen de vochtige grond aller minst tot een zitje noodde. Op deze Donderdag zag men weer de bekende vierdaagse tafereeltjes van lo pers, die langs de kant van de weg zich met welbehagen in het gras hadden uit gestrekt en in genoeglijk samenzijn de dag rekten. Een en ander had ten ge volge, dat het aantal uitvallers van die dag slechts 32 was, hetgeen in verge lijking met andere jaren gunstig af steekt. De derde dag is altijd zeer zwaar, van het parcours dat zich ten Zuiden van Nijmegen uitstrekt, is vooral het heuvelige landschap van het land van Cuyk bij de „Vierdagers" be rucht. Het aantal deelnemers stond Donder dagavond op 8837, waarbij meegere kend de 50 lopers, die des ochtends niet aan de start waren verchenen. Ook al laag in vergelijking met de tweede dag, toen er in de ochtenduren 81 verstek lieten gaan). In totaal zijn er in de eerste drie dagen 267 uitgeval len, daaronder bevinden zich slechts enkele buitenlanders. Van de Engelse, Belgische en Luxemburgse militairen is er geen enkele uitgevallen. De „pa rel" van de derde dag van de vier daagse was volgens traditie Groesbeek, waar men het vertrouwde beeld van een vlaggende en juichende bevolking aantrof. Langs de hoofdstraat stonden de mensen rijen dik geschaard. Voor de grote roomskatholieke kerk nam het gemeentebestuur en enkele andere of ficiële persoonlijkheden het défilé af. Ook de luchtmachtkapel was weer present. JONG EN OUD IN DE VIERDAAGSE Over het algemeen waren de weers omstandigheden in Mei en Juni gunstig voor de ontwikkeling van de bloem bollen. De gewassen staan er zonder uitzondering goed voor, terwijl ook de oogstvooruitzichten tot tevredenheid stemmen. Behalve wellicht voor nar cissen, waarvan de stand naar verhou ding wat minder goed is dan die van de overige gewassen, kan een opbrengst worden verwacht, die behoudens on voorziene omstandigheden vermoede lijk minstens even groot zal zijn als de productie van het vorige jaar. Beschadigingen aan de gewassen door vorst en hagel komen nagenoeg niet voor. Ook de waterschade valt zeer mee, behalve in een aantal bedrij ven in Obdam, waar deze ernstig wordt genoemd. De schade door ziekte kan over het algemeen onbeduidend worden ge noemd. Ook het optreden van zwart- rand bij hyacinthen, dat zich aanvanke lijk ernstig liet aanzien, is binnen rede lijke perken gejileven; gemiddeld is de aantasting matig. Emir Talal, de oudste zoon van wij len koning Abdoellah van Jordanië be vindt zich nog steeds in een kliniek te Genève voor het ondergaan van een medische behandeling. Zijn Britse ge neesheer is zeer tevreden over de voor uitgang in zijn gezondheidstoestand, maar de emir zal nog zeer lang in Ge nève moeten blijven. Hij ontvangt het nieuws uit de buitenwereld alleen via zijn arts. Deze beoordeelt, welke be richten hij zonder gevaar kan verne men. Op het Deense hospitaalschip „Jut landia", dat met gewonden uit Korea op weg is naar Europa, bevinden zich ook Nederlandse patiënten. Het schip zal alle landen aandoen, waarvan zich patiënten aan boord bevinden. Mocht een staakt het vuren worden afgekon digd, voor het schip Rotterdam bereikt, dan zal het vaartuig zijn weg naar Ko penhagen zo mogelijk voortzetten, zon der Rotterdam aan te doen. Het stoffelijk overschot van de vroe gere Duitse kroonprins, Wilhelm van Pruisen, is Donderdagmorgen in de kapel van het familieslot te Hechingen ter aarde besteld. Er was grote belang stelling voor deze plechtigheid. Velen zijn langs de graftombe in de kapel ge trokken en hebben er bloemen en kransen neergelegd. De R.A.F. zal binnenkort beginnen met proefnemingen voor conservatie van vliegtuigen, het z.g.n. „inspinnen". Men wil de toestellen bedekken met een plastic cocon, waardoor ze jaren lang in de buitenlucht, water-, lucht en temperatuurdicht kunnen worden bewaard. Speciaal zal men aandacht schenken aan het inkapselen van transportvliegtuigen, hoewel de komen de experimenten eerst kleinere toestel len betreffen. Enkele proeven in war me en koude klimaatgebieden hadden een goed resultaat. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Ernst, Goedereede, Hoog- blokland en te Meliszand: E. J. Schim mel, cand. te Barneveld; te Wemeldinge A. Makkenze te Tienhoven. Ds. J. Jebbing, emeritus predikant en bijzonder hulpprediker te Terheijden, heeft bedankt voor de benoeming als geestelijk verzorger van het rusthuis De Klokkenbelt te Almelo. Geref. Kerken. Aangenomen naar Overveen: D. Ring- nolda te Makassar. Beroepbaarstelling: de heer A. W. Meeder te Overschie, cand. aan de Vrije Universiteit, stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken onderh. art. 31 k.o. Beroepen te Kapelle a. d. IJsel: W. Boessenkool te Middelstum. Remonstrantse Broederschap. Aangenomen naar Amersfoort: dr. L. J. v. d. Lof te Nijmegen. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Middelburg: L. Rijksen te Leiden. Egeland heeft voorgesteld, Helgoland niet langer te gebruiken als oefenter rein voor de RAF en in plaats daarvan een zandbank voor de kust van Slees wijk-Holstein of Neder-Saksen te ne men. De Bondsregering heeft geant woord, dat zij het terrein bij Sleeswijk- Holstein minder geschikt acht, doch over het andere bereid is te spreken. INVALIDEN MOGEN BELASTINGVRIJ PASSAGIER MEENEMEN Het Koninklijk Besluit van 22 Juni 1948, waarbij onder bepaalde voorwaar den vrijstelling van motorrijtuigenbe lasting aan invaliden werd verleend, is met ingang van 1 Augustus 1951 ge wijzigd. De eis, dat een invalide zijn motorrijtuig uitsluitend voor zijn per soonlijk vervoer moet gebruiken, is vervallen. ook nu een prachtige aanblik. De spie gel van het hoge dak, op de hoeken afgekant met kepers van stro, glanst en blikkert in de zomerse dag. Als ge over het rustieke buitbrugge tje en het klinkerpad de boerderij be treedt, is het een vreugde rond te wa- K LS een miniatuur Nederland volmaakt in zijn folkloristische verscheiden- ren door de ruime vertrekken met de heid ligt even ten Noorden van de Gelderse hoofdstad op de Waterberg in fraaie bedsteden, de rijk betegelde een schitterende bosrijke omgeving het nationale Openluchtmuseum, een insti- schouw, de artistiek bewerkte kaaspers tuut, dat in ons land enig in zijn soort is. Het doet de vacantieganger deugd om en de eeuwenoude hangklok, hier op een mooie zomerse dag een lange wandeling te maken, een wandeling, jn de Zaanse j,uurt die u wellicht de ganse dag gaat kosten, maar waarbij u zich in alle streken van ons vaderland zult wanen: in West-Friesland, in Zuid-Limburg, in de Zaanstreek 0^ ,,v® e®n ,0J? of in de provincie der hunnebedden. Nu eens vindt ge uzelf in een „los hoes" uit brug uit Ouderkerk a. d. Amstel, met de balans rustende op het hameigebint, het Twentseland der midwinterblazers, dan weer staat u tegenover een Tjasker watermolen uit de streek van de Friese meren. U betreedt er een Achterhoekse keivloer, verlucht met talrijke eeuwenoude initialen en aanschouwt er een be jaarde paltrok houtzaagmolen, een onderkruier uit het gebied tussen Biesbosch cn Alblasserwaard. door een groen gazon, waarop twee geiten grazen. Deze statige boerderij met haar monumentale pyramidevor- mige kap, welke dient om er het hooi onder op te slaan, stamt uit Zuid- aan het meedogenloze Scharwoude, waar zij in 1745 door de QNTVLUCH1 tempo van de moderne maatschappij, waar zij allengs overbodig werden ge acht en zich niet meer op hun plaats voelden zijn talrijke bouwkundige erf stukken der vaderlandse historie in de loop van de laatste twintig jaar naar dit openluchtmuseum verhuisd. Steen voor steen en balk voor balk werd hier alles onveranderd weer opgebouwd. Geen begraafplaats der vergetenen, doch een tehuis voor ouden van dagen met een uitnemende staat van dienst, die, wel verzorgd, nog lange jaren zul. len leven en tot leringhe ende ver- maeck zijn voor de mens van deze eeuw. Als ge op uw wandeling over het uit- ri/ke herenboer Jan van Twuyver werd een gedenkstuk van oud-vaderlandse waterbouwkunde, dat hier over een imitatie-Zaan ligt, waarin grote goud vissen zwemmen, komt ge plotseling in de Zaanse buurt te staan. Hier aangekomen, verwacht u niet anders, of u zult de voorbijgangers in de Zaanse tongval horen spreken, zo „echt" doet het hier aan. Aan de rech terzijde van een smalle beklinkerde straat bevindt zich een aanzienlijk koopmanshuis, links staat een drietal gebouwd. Eerst de vorige zomer werd kleinere woningen, Alle zijn afkomstig deze stelphoeve in haar geheel naar de uit de oude Dubbele Buurt te Koog aan Waterberg overgebracht en ligt daar de Zaan en vormen met hun helder nu als een lust voor het oog. groene houten gevels, welke met wit Westfriese glorie snijwerk zijn afgezet en bekroond, te- was een schoon feest de vorige zamen een harmonieus en intiem ge- |_JET zomer, toen de zwierige boerendan- sers uit Wijdenes en Stompetoren ter gelegenheid van de plechtige herope ning van de boerderij bij de zoete klan ken van twee violen en een basviool op het ruime grasveld hun ten beste gaven, de jonge mannen naar oude trant stemmig in zwart met de witte bef, de vrouwen in hun fleurige Zondagsdracht met de zilveren beugel- heel. Dit groepje huizen geeft een ge trouw beeld van de Zaanse bouwkunst in de tweede helft van de achttiende eeuw, die getuigt van de daar toen heersende welvaart. In een huisje naast boerenschots een oude uit Krommenie stammende herberg met een buitengewoon mooie gevel, bevindt zieh de volledige oor spronkelijke inventaris van de tabak en snuif, annex koffie- en thee-winkel „Het Wapen van Londen", anno 1791, van de familie Köhne aan de Dam te gestrekte museumterrein dwars door tas en het bloedkoralen halssnoer met een zestal provincies zijt getrokken, de gouden sluiting, staat ge ten slotte voor een oude majes- In het zonlicht biedt de oude hoeve Zaandam, waar eertijds alle rokers van tueuze Westfriese stelphoeve, omgeven als representant van Westfriese glorie deze stad hun tabakswaren betrokken. /YP uw verdere wandeling door dit unieke museum bereikt u dan via een oude Marker visserswoning en een pal- trok houtzaagmolen (een geheel Ne derlandse uitvinding van de Uitgeester Cornelis Cornelisz. in het jaar 1592; er zijn nog slechts twee van dergelijke molens in bedrijf, beide in Zaandam) een Kennemer blekerij, waar geduren de bijna vierhonderd jaar door nijvere handen de spreekwoordelijke Hollandse reinheid werd hooggehouden. Op zijn schilderijen heeft Jacob van Ruysdael vastgelegd, hoe de schitterende garens en lijnwaden destijds op de uitgestrekte groene bleekvelden, waar zich thans de bollenvelden bevinden, helderwit wer den gebleekt. Deze Kennemer blekerij werd in later jaren gewijzigd in een ■"•asserij, waar op vrij primitieve wijze de was in weekkuipen werd ingeweekt, om vervolgens in drie houten stamp- kuipen gekneed te worden. De stam pers werden hierbij door een rondlo pend paard in beweging gebracht. Ver volgens werd het wasgoed in de broei- ketel met zemelenwater gekookt om na een uitvoerige verders behandeling in de bennen te worden teruggezonden. Grutten en gruttemeel. ALS ge u dan na dit verhelderende schouwspel volkomen gereinigd voelt, komt u aan een oude grutters- rosmolen uit Wormerveer, van om streeks 1700, waar van boekweit grutten en gruttemeel gemaakt werden een grutterij, welke zoals zo vele andere kleine bedrijven het onderspit moest delven in de strijd tegen de moderne groot-industrie. Inmiddels is het echter reeds laat ge worden en tijd om op zoek te gaan naar de uitgang, waar ge uiteindelijk be landt na een wandeling langs een Ve- luwse scheprad-papiermolen, een Vo- lendammer vissershut en een meer dan vierhonderd jaar oude Brabantse bier brouwerij uit St. Oedenrode, die ten onder ging voordat de leuze „Het bier is weer best!" opgeld deed. Dit is ook het moment, waarop ge bemerkt dat lange tochten dorstig maken.... En dan staat u weer uit dit wonder lijke en interessante miniatuur-Neder land op de licht omboste Schelmseweg. welke u naar Arnhem terugvoert. On getwijfeld zult ge u na dit bezoek nog wel eens bezinnen op de schone verwor venheden van onze oude vaderlandse cultuur. Bij de plechtigheden zag men de tra ditionele parade-uniformen van het oude Duitse keizerlijke leger, de kleu rige toga's van universiteitsfaculteiten en het studentencorps. Leden van de hofhouding droegen kussens, waarop de onderscheidingen van de overleden prins waren neergelegd. De kist werd gedragen door acht boswachters in de uniform van de keizerlijke landgoede ren. Toen de kist in de groeve neerdaal de, losten leden van de plaatselijke burgerwacht in hun typische unifor men het eresalvo. Vervolgens heeft prins Friedrich, een van de zoons van ex-kroonprins Wilhelm, een urn met de as van prins Hubertus, verleden jaar in Zuid-Afrika gestorven, naast de kist van zijn vader geplaatst. Kransen van regerende vorstenhui zen dekten de baar, alsmede kransen van de vereniging van soldaten, die In de eerste wereldoorlog onder bevel van prins Wilhelm hebben gestaan. Reeds elf arrestaties Het Amerikaanse Departement van Justitie heeft gisteren een nieuwe op sporingsactie ingezet tegen communis tische partijleiders te Los Angeles, San Francisco en New-York. Er zijn reeds elf arrestaties verricht. Alle gearresteerden worden ervan ver dacht te streven naar gewelddadige omverwerping van de regering. De recherche te Enschede heeft de 21-jarige B. N. gearresteerd, die bekend heeft in de afgelopen maanden drie branden te hebben gesticht, namelijk twee in de fabriek van de handels onderneming Echfa, ten gevolge waar van eigendommen ter waarde van f 225.000.verloren gingen en vorige week in zijn eigen woning. De man is naar het Huis van Bewaring te Almelo overgebracht. Blijkens een mededeling van de Britse minister van financiën, Hugh Gaitskell, zal de Engelse regering in het komende najaar een dividendstop instellen. Maatschappijen met een brutowinst van meer dan 10.000 pond sterling mogen geen hoger dividend uitkeren dan het gemiddelde over de jaren 1949 en 1950. Daardoor zal een stijging van de dividenden in de drie jaren van het herbewapeningsprogram worden voorkomen. Gaitskell deed een beroep op de arbeiders, om bij het eisen van loonsverhoging zichzelf een rede lijke beperking op te leggen. Waarnemers beschouwen de divi dendstop als een maatregel met meer politieke dan practische betekenis, ter tegemoetkoming aan de acht millioen georganiseerde arbeiders in Engeland, die geen beperking van hun looneisen kunnen aanvaarden, wanneer het ar beidsloze inkomen niet wordt beperkt. De Veiligheidsraad heeft gisteravond een begin gemaakt met de behandeling van de Israëlische klacht tegen Egypte, dat schepen van eerstgenoemd land be let, van het Suezkanaal gebruik te ma ken. Abba Eban en Mahmoed Fawzi Bey zetten achtereenvolgens het stand punt van Israël en Egypte uiteen, waar na de zitting werd verdaagd tot vol gende week Woensdag. Bij het uitvoeren van werkzaamhe den op een zes meter hoge stellage op het terrein van de Provinciale Noord- Brabantse Electriciteits Maatschappij nabij Eindhoven, is een 53-jarige mon teur door onbekende oorzaak gisteren plotseling komen te vallen. De man was vrijwel op slag dood. Het 19-jarige Duitse meisje, Traude Elsenborn, vluchtte uit Oost-Berlijn. Zij was uitverkoren door de com munisten een hoofdrol in een pro pagandafilm te spelen. Zodra zij echter het werkelijke doel van haar superieuren begreep vluchtte zijn naar West-Berlijn, waar zij in een vluchtelingen-kamp haar we dervaren vertelde.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5