Fancy-fair „Het door wethouder bruine monster" Luyekx geopend - --- «w De Bruinvissen-dames behaalden het kampioenschap Vierdaagse-wandelaars viel zeer hartelijke begroeting ten deel Staten van Suriname critiseren zending detachement mariniers Geslaagde school-zwemwedstrijd in qemeentebad achter de Djj|^ HRC-ers schiepen vermaak-centrum Opbrengst bestemd voor het Trainingsfonds Vierdaagse en militaire show Zal K. Geus wederom de „Houten Koning" winnen? Scholen 5 en 7 eersten in de estafettes Ons postduivennieuws Burgemeester reikte medailles uit Dertien maal startte de heer Willemse Frans koor in de cantine Genoegelijkheidsvoetbal Tussen Haaks en Kuifje De Nederlandse regering pleegde geen overleg Heren-zeventallen niet zo goed op dreef IN HET KORT BESOMMINGEN IJMUIDEN In Juni trokken 32.000 toeristen naar Texel Burgerlijke stand Petten Flinke deelname aan de V.V.V.-duinwandeling Urk Julianadorp Laagste klassen School hadden prettig uitstapje Ouden van dagen op stap Landbouwscholieren maakten leerzame excursie Warmenhuizer fanfarecorps komt concert geven JVC-veteranen tegen de Helderse melkslijters MAANDAG 80 JULI 1951 Ingeleid door de voorzitter van liet Trainingsrond», de heer K. van der Vliet, de moest mededelen, dat de burgemeester was verhinderd, heeft wet houder P. Th. Luyekx Zaterdagavond H.R.C.'» fancy-fair „Het bruine mon ster" officieel geopend. De heer Luyekx kweet zich bijzonder enthousiast van zjjn taak, waarbjj hjj wees op de hoge kosten van de meeste verenigingen, die op de één of andere wijze genoodzaakt zijn, te zorgen, dat zij wat extra geld in de kas krijgen. Onder de aanwezigen die z(j toespraak volgden, merkten wij mevrouw Rehorst op, die vooral aandacht had voor de stand van de damesvereniging „H.H.H." De heer Luyekx wees dan op de financiële nood, die in vele gevallen blijft bestaan, al wordt een vereniging nog zo goed geleid. Langs andere we gen moet getracht worden wat ver lichting te brengen, en H.R.C. heeft dat gedaan met een fancy-fair die tot en met Zondag 5 Augustus geopend sul zijn. De wethoudu stipje nog even aan, dat de organiserende vere.ii- ging wederom het risico had genomen om de fancy-fair in de open lucht te houden. Daarom achtte hij het zo ver heugend, dat het op het moment van de opening goed weer was. „Wat de werkers van H.R.C. hebben bereikt", aldus de heer Luyekx, „kunt u hier zelf aanschouwen. Ik spreek thans de wens uit, dat het vele werk van de laatste maanden beloond zal worden met een massaal bezoek. En tot hen die deze isney-fair willen be zoeken zou ik willen zeggend „Vergeet uw portemonnaie niet. Ik feliciteer u met de geslaagde opzet van „Het bruine monster", en ik hoop, dat deze fancy-fair aan de verwachtingen zal beantwoorden". Gezelligheid Het „Stedelijk Muziekkorps" zette hierop onmiddellijk een pittige mars in. Deze werd mede beluisterd door een aantal jeugdspelertjes van H.R.C die tezamen met het corps tevoren een rondgang door de stad hadden ge maakt. Zij stonden er keurig bij in hun rode shirts en witte broeken, waarin zij later wellicht voor het eerste elftal van hun vereniging zullen mogen uitkomen. Of zij dat zullen berei ken, hangt van henzelf af, maar ook van het werk van de trainer, de man, die in geen enkele belangrijke ver eniging mag ontbreken. En juist daar. om is te hopen, dat de fancy-fair druk zal worden bezocht, want de opbrengst komt ten goede aan het Trainings fonds Het ziet er gezellig uit, op en rond fcet tegelveld op het terrein aan de Sportlaan. Wanneer de duisternis in treedt, wórdt het geheel beschenen door honderden lampjes Er zijn tal van tentjes opgezet, die Zaterdagavond reeds behoorlijke zaken moeten hebben gedaan. Want wie wil niet eens recht vernielzuchtig enige ravage aanrich ten in de „Vrolijke keuken"? Met hou ten ballen gaat men de flessen te lijf, en door het gerinkel van het brekende glas moet men in de cabarettent goed bij oor zijn, wil men daar de grappen verstaan van het Westfriese boertje (Pie Rol) Ja, er wordt ook weer ca baret gegeven. Kostelijk is de beroem de doelverdediger ..Jan Duik 'm er uit", die in zijn eentje een gewonnen wedstrijd ten beste geeft Winning goal En zo valt er veel te genieten op deze fancy-fair. Men kan schieten, Haagse Leen doen verschijnen. Zeer attractief is de „Race for the winning goal". Op een houten baan staan vier voetballertjes, één van Watervogels, een van Helder, een van W.G.W. en één van H.R.C. Wie het snelst een slin ger weet rond te draaien, brengt zijn speler het eerst bij een miniatuur-doel aan het eind van de baan. De rivali teit is groot, want elke deelnemer kiest het spelertje dat zijn vereniging vertegenwoordigt. En die moet natuur lijk winnen! Er zijn tal van grote poppen tenten, winnen. Men kan Wethouder Luyekx kreeg zo'n pop van de heer Van der Vliet, nadat hij de fancy-fair voor geopend had verklaard. En er is ook een gezellig zitje, met er naast een dansgelegenheid, waai van een druk gebruik wordt gemaakt. De muzien wordt verzorgd door de installatie van MertMnkU»'. grabbelen. sjoelen el ;i'.K™ÜSrbto" een kleedje kopen bij de H.H.H.-dames Er zijn loten verkrijgbaar. De hoofd prijs is een ameublement, de tweede prijs een prachtige bromfiets. Men kan er met dubbeltjes pakjes sigaretten „gooien", en goede „mikkers" kunnen met twee ballen voor een dubbeltje Helderse sportwereld je. Gedurende een week zal men elke avond op de fancy-fair terecht kun nen. Wie van wat drukte en plezier houdt, en bovendien het Trainings fonds van H.R.C. wil steunen, moet eens een kijkje gaan nemen P)e Nijmeegse Vierdaagse telde dit jaar een snel wandelaar. Hij werd be wonderd en uitgelachen en hij kreeg geen kruis. Want hij Wtts uit de strijdgenomen. Deze sportleraar liep te hard. terwijl bovendien het shirt, dat hij droeg, zijn oksels vrij liet. Hij was dus min of meer naakt, en dat stelden majoor Breunese en de zijnen niet op prijs. Maar die soort leraar liep zijn Vier daagse uit, want de weg was vrij, en hij torste de laatste kilometers zelfs een flinke bos bloemen. Men vergat hem dus niet. £Je grote heren van d< Vierdaagse verklaar den, dat de afstandmars geen snelwandelvjedstrijd moest worden. Dat is de bedoeling niet van deze gehele onderneming. Men krijgt een bepaalde tijd, en in die tijd moet elke dag het parcours worden afgelegd. Men kan rustig lopen-en- on derweg uitrusten. Wij hebben Helderse tippe laars gesproken, die er gens langs de weg een dikke twee uur gingen liggen. Daarna vervolg den zij hun weg, al lopend en zingend, ook nog wat van de natuur genieten. Dat nu, dat. kalmpjes-aan is de Vier daagse, die dit jaar een record-aantal deelnemers boekte. En men kan het rustigjes aan doen, want de mars is waarlijk zwaar genoeg. \%}at ons ditmaal zo op viel. was de militaire deelneming. Wij Weten niet precies, hoeveel mili tairen van land-, zee- en luchtmacht hebben mce- getippeld, maar het wa ren er verscheidene dui zenden. En zij overheer sten. ondanks het respec tabele aantal burger deelnemers. De mannen liepen kranig, dar is tenor. Wij schreven daar over reeds, en wij prezen de discipline en de u >jze van marcheren, en noem den in dit verband met eerbied de mariniers van Volkel. Vrijdagmiddag hebben wij a1 die mili tairen bij de Wedren" zien -binnen komen. Kwiek nog stampten de zware schoenen op de straatstenen, de armen zwaaiden krachtig langs de lichamen, en de mari niers van Volkel demon streerden zelfs nog voortgezette handgrepen met hun geweren. Wet. was een aardig ge zicht. De militairen werden binnen gebracht door muziekkorpsen of drum-bands met tam boers en pijpers. En zo merkten velen op: „De hele Nedrlandse strijd macht is op de been''. Wel, zo was het nu ook weer niet. Maar wij za- wel, dat deze intocht eigenlijk één grote mili taire show was, waarbij de burger-groepjes op de achtergrond geraak ten. Want één burger of een groep burgers kan niet op tegen een gedril de afdeling krachtige, jonge soldaten, die stoer en rechtop, marcherend op de maat van tromge roffel, de laatste kilo meters verslinden. Zelfs de politie-detachementen vermochten deze kracht niet op te brengen. JTn hoe goed al dezi militairen hebben ge lopen, en hoe ,af" deze grote show van „concur- referende" legeronder delen ook was, wij kun nen niet geloven, dat majoor Breunese en de zijnen in vroeger jaren naar zo een imposante bedoening hebben ge streefd: zo min het de bedoeling is geweest, een snelwandelaar toe te laten. De strijd om de „Houten Koning de inzet van MSC's zomertournooi, is bijna ten einde. De kampioen van Den Helder speelde verleden week twee partijen, die van grote invloed waren. Eerst was daar J. van Brederode, die Bommel een half puntje wist af te dwingen. Bommel maakte in de opening een fout, die evenwel niet doorslagge vend mocht zijn. Later lanceerde Bom mel een offer, waarop Van Brederode aantoonde, dat dit bij goed tegenspel incorrect was. Men verzeilde in een tijd- noodphase, tot Van Brederode remise voorstelde. Zijn tegenstander ging daarmede onmiddellijk accoord daar Van Bredorede niet zonder succes op winst had kunnen dorspelcn. Zaterdag werd Bommel uitgescha keld door zijn grote rivaal K. Geus, die hem geen kans gaf het aanvalsspel het grote wapen van Bommel te ontplooien. Geus speelde volgens plan geheel op remise, Bommel daarentegen op winst. Dank zij goed uitgedacht po sitiespel kwam Geus iets in het voor deel. Een grove blunder deed Bommel echter reeds direct verliezen. Geus be zet nu de eerste plaats. De partij R. MolK. Geus moet de beslissing bren gen. Laatstgenoemde heeft dan aan re mise voldoende om andermaal in het bezit te komen van de „Houten Ko ning". De stand is: K. Geus 22; J. P. Bommel 3—li/.; J. van Brederode 2— R. Mol 10. Zaterdagmiddag wa, het - „Uk, waar door de georganiseerd. Vele jeugdige Vereniging schoolweditrU w(.(|st,y<len opgegeven en we enthousiasten hadden werk. Luide aangemoedigd 2" üeggen, de commissie had «eI «r water. I)(, af8t tlng als /.U het einde hadden bereikt. De postduivenvereniging „Hel Noor den" hield Zondag haar tweede wed vlucht voor jonge duiven van Roosen daal af (159 km). De 294 vogels werden om kwart vóór tien met ZO-wind ge lost. De eerste duif arriveerde om!2.0.31 uur, de laatste om 12.17.39 uur. De prij zen werden als volgt behaald: G. J. Wittenberg 1-40-42-48; C. Bontes 2-11- 50-57: J. van Vooren 3-12; J. Flurie 4- 37; G. J. de Wit 5-6-7-36-46; Gebr. Buis 8-9-10-21-27-29-34-52-53-58; A. Rietveld 13-59; G. Buis 14-23-41-54; J. C. van Reek 15; W. Pluijmers 16-28-30-43; P. Dirks 17-38 L. Schoonhoven 18-25- 1- 45-55-56; J. Los 19-20; C. Kos 22; B. Dirks 24; P. Manshanden 26-49; A. Geus 31; Gebr. Ramler 32-47; J. Manshanden 33 A. Kooger 35 C. Post 39-51. Vrijdag tussen half zes en half zeven inkorven voor Vilvoorde. Natuurlijk ontbraken ook de zelfver zekerden niet, die te water doken als waren zij wereldkampioenen. Aan ae vreugde deed dit alles echter niets af en ieder zwom voor wat hij waarc was. Starter Bandt had de wind er on der en hij zag kans om in twee en een half uur tijd het lijvige programma ai te werken. Als sluitstuk werden de es tafettes voor de diverse lagere scholen verzwommen, wat natuurlijk de nodige spanning onder de jeugdige menigte te weeg bracht. Bij de meisjes was het uiteindelijk school 5, die met de eer ging strijken en bij de jongens sleepte school 7 de zegepalm uit het vuur Aan het einde van de middag werden met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. De uitslagen wjiren: 20 m schoolslag meisjes 11—12 jaar: 1 Ella Witkop 18.9 sec; 2 Hylke Issak son 19 sec; 3 Greetje Tijdemdn 19 sec. 20 m schoolslag jongens 1112 jaar: 1 Hans Slieker 19.8 sec; 2 Peter Baars 20 sec; 3 Wim van Laar 20 sec. 20 m schoolslag meisjes boven 12 jaar: 1 Mia Moleman 17.6 sec; 2 Rietje Striet 18.2 sec; 3 Wiesje Smit 20.4 séc. 20 m schoolslag jongens boven 12 jaar: 1 Huib Broeke 16.3 sec; 2 Martin Krauth 17.7 sec; 3 rie v.d. Berg 17.7 sec. 20 m vrije slag meisjes 1112 jaar: 1 Tini Visser 18.7 sec; 2 Andra Meert 19.4 sec; 3 Andrina Mooser 19.5 sec. 20 m vrije slag jongens 1112 jaar; 1 Bas Grootjan.» 13.5 sec; 2 Maarten Visser 14 sec; 3 Bob Braakman 14.4 sec. 20 m vrije slag meisjes boven 12 jaar: 1 Mia Moleman 18 sec; 2 Ans Dissel 18.2 sec; 3 Rietje Striet 19.3 sec. 20 m vrije slag jongens boven 12 jaar: 1 Frank van Duim 14 sec; 2 Jacob Mal- lie 14.8 sec; 3 Martin Krauth 15 sec. De dames van D.A.W. hebben er uiteindeiyk voor gezorgd, dat het dames- waterpoloteam van de Bruinvissen voor de eerste keer, dat zy in competitie verband uitkwamen, kampioen werd. De Alkmaarse meisjes, die er gun stiger voor stonden dan de onzen, verloren hun laatste wedstryd tegen de dames van Nereus III uit Zaandam waardoor Den Helder met één punt meer het kampioenschap in de wacht sleepte. Een mooi begin van het waterpolo voor damès in Den Helder. Den Helder heeft zjjn burger Vierdaagse-lopers Zaterdagmiddag op waar dige wijze ontvangen. De begroeting geschiedde op het Stationsplein, waar het Helders Fanfare Corps voor wat pittige muziek zorgde in afwachting van de trein van 16.57 uur. Een belangrijk aantal deelnemers aan deze 35ste Vier daagse was evenwel reeds eerder gearriveerd, per bus of met de trein. Om vijf uur w-as het gezelschap evenwel bijna compleet en kon de huldiging plaats hebben. Met het Fanfarecorps voorop maakten de tippelaars nog een marsje van een paar kilometer door het centrum, gadegeslagen door duizen den stadgenoten. meester had nog een persoonlijk woord voor de heer Willemse van „De Jutter", die de Vierdaagse thans voor de der tiende maal heeft gelopen. De heer Veldman (De Jutter) ontving zijn twaalfde beloning. En toen was het moment aangebro ken, waarop de burgemeester de be langrijkste onderscheidingen zou uit reiken. Dat waren het Gouden Kruis (tien maal Vierdaagse) en het Zilveren Kruis (vijf maal Vierdaagse), die hij een zestal dames en heren namens de N.B.V.L.O. op de borst, mocht spelden. De heren G. Does, D. Kooyman en Spaans (De Jutter) kregen het Gouden Kruis. Het zilveren Kruis was voor de dames Stadig en Himpers-Visser van „De Zilvermeeuw" en de heer Wijma van „De Jutter". Spoedig daarop ging het gezelschap uiteen, om in eigen kring bewonderd te worden en een welverdiende rust te genieten. In restaurant „Formosa" werden de wandelaars toegesproken door de voor zitter van de Helderse Sportraad, de heer H. A. Enklaar Jr„ die veel respect had voor de prestaties van de Helderse Vierdaagse-lopers, die zonder uitvallers in de Marine-stad terugkeerden. Zeer verheugd toonde de heer Enklaar zich over de belangstelling, die enkele mi nuten geleden bij het station was on dervonden, daar de wandelsport toch nog altijd een bescheiden plaats heeft veroverd in verhouding tot de meeste andere sporten. De spreker betrok voorts de grote lichamelijke waarde van de wandelsport in zijn toespraak. De training die aan een grote afstands mars vooraf dient te gaan wenste hij niet verwaarloosd te zien. „Deze sport heeft nóg een grote waarde", aldus de heer Enklaar. „want eerst na de Vier daagse konden de lopers bejubeld wor den. Bij de vele trainingsmarsen was echter niemand aanwezig, om hen aan te moedigen tot volhouden. Daarom was de prestatie te Nijmegen zo be langrijk. Er waren moeilijkheden, elke dag weer, maar zij werden overwon nen, omdat de tippelaar heeft geleerd op eigen kracht een inzinking te bo ven te komen". De burgemeester, mr. G. D. Rehorst, betrad hierna 't podium. Ook deze spr. feliciteerde de Helderse wandelaars, die zich in de Keizer Karelstad zulke prettige en niet te onderschatten wan del-enthousiasten hebben getoond. „Het was een prachtige prestatie", zo zei de heer Rehorst, „en uw sport is een mooie sport, waaraan iedereen kan meedoen. U kunt er dan ook van over tuigd zijn, dat de bevolking uw ver richtingen middels de krant met be langstelling heeft gevolgd". De burge- Het Franse studentenkoor, dat op zijn vacantietournée door Nederland vandaag en morgen Den Helder be zoekt, verzorgt vanavond in de Ma- rinecantine aan de Buitenhaven een programma van liederen uit de Pro- vence. Na afloop kan een dansje wor den gemaakt, bij de muziek van Jaap Kwiak's „Musical Ramblers". Belang stellenden kunnen aan de zaal, voor zover de voorraad strekt, gratis kaar ten krijgen. In de genoegelijkheidscompetitie voor bedrijfsvoetballers heeft de ploeg van Openbare Werken zich terug getrok ken. Hierdoor kwamen1 alle tegen dit elftal gespeelde wedstrijden te verval len. De open gekomen data kunnen nu worden benut om uitgestelde ont moetingen te spelen. De stand (per 26 Juli) is; Marmag 7 4 1 Werfwerkers 6 3 1 Scheepsm. 8 3 3 DEBO 8 3 3 H.M.C. 7 2 3 Raadhuis 7 3 0 Fiscus 7 11 20—15 17—12 16—12 19—17 14—14 14—17 8—21 Hr. Ms. „Marnix", Hr. Ms. „Ce- ram" en Hr. Ms. „Batjan" zijn Zater dagmorgen naar de werf gegaan. Het is morgen hoog vsater om 5.50 en 18.20 uur, en laag water om 12.10 uur. De temperatuur van het zee water was 17,7 graden Celsius. De Staten van Suriname hebben een afkcurlngsmotie aangenomen jegens de Nederlandse regering over haar optreden inzake de vervanging van een onderdeel van de Koninkijjke Landmacht door een detachement Mariniers. Zy verklaren, dat deze maatregel onaanvaardbaar is en dringen met de meeste klem aan op terugroeping van de Marinier» en handhaving van ge noemd deel van de landmacht. De motie, die werd ingediend door de heren Findlay, Pengel en Kolader van de Nationale Party, werd met 20 vóór en 0 stemmen tegen aangenomen, nadat de Htndostaanse fractie had voorgesteld de term „eisen terugroeping" te veranderen in „dringen aan op terugroe ping". De heer J. Pengel verklaarde, dat indien Nederland de gemaakte fout van geen overleg niet ruiteriyk z.ou erkennen, hjj een strjjd vreest, „waarvan de gevolgen niet zjjn te overzien". Premier Bulskool merkte op, dat de defi nitieve vervanging volgen» de woorden van minister Staf nog In overleg met Suriname zullen worden geregeld. De landsregering is overigens van mening, dat overleg volgens de interlmregellng was voorgeschreven. Het eerste en het tweede herenzeven tal hebben het er Vrijdagavond tegen de Kroosduikers in Westzaan weer niet zo gunstig afgebracht. Beiden leden een nederlaag. Het eerste zag zich met 43 ten onder gaan, nadat de rust met een 31 achterstand was ingegaan Het Helderse spel liet weer behoorlijk wat te wensen over, terwijl de Kroos duikers ook thans weer een „wilde" partij ten beste gaven, tenslotte gevolgd door de Bruinvissen, die koste wat kost toch graag een zo gunstig mogelijk resultaat wilden boeken. De scheids rechter bleek het spel niet geheel meer in handen te kunnen houden, en zijn beslissingen brachten vreemde situaties teweeg. Daar de Ham onlangs van Nep- tunus heeft gewonnen, is het nu wel zeker dat het eerste op de onderste plaats moet eindigen in deze competi tie, waarvan nog twee wedstrijden ge speeld moeten worden. Ook het tweede liet het er dit keer lelijk bij zitten, hoewel ook thans toch lang niet onverdienstelijk werd ge speeld. Zij bleken op de duur toch niet opgewassen tegen de zwaardere Kroos- duikerspelers. Wel waren zij steeds fel op de bal, doch dit kon niet verhinde ren, dat keeper Varkevisser drie maal werd gepasseerd, tegen de vijandelijke doelverdediger slechts één keer. De heer J. van Es te Den Helder is dezer dagen te Haarlem geslaagd voor de hoofdakte onderwijzer. Onze stadgenote, mevrouw D Dijkstra-Geervliet, behaalde te Amster dam het diploma Vakbekwaamheid in zake detailhandel in dameshoeden. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werd Ingeschre ven: J. de Graaf, Den Helder. Californle- «traat 41, kleinhandel" in melk- en zuivel producten. Gewijzigd werden de volgende inschrij vingen: C. Schoen, Zijpe, Schagerbrug, ei genaar uitgetreden, nieuwe eigenaar: M. van Wieringen, onder eigen naam en verplaatst naar Anna Paulowna, Veert- weg 12. Radio Scheltis, Den Helder, Keizerstraat 115. Bedrijf uitgebreid met: groothandel in decoratieve boardproducten, wand- en plafondbekleding, graniet- cn marmer- r.aam- en reclameplaten, straatnaam- en verkeersborden. De besommingen van Zaterdag zijn: trawlers IJM. 20 ƒ15.200; IJM. 39 ƒ4600; een trawler met ƒ16.600; log gers RO 9 ƒ3120; KW 7 ƒ4240; 24 ƒ2080; 16 ƒ2080; 85 ƒ1320; 48 ƒ3220; kotters TX 32 ƒ2420; 19 ƒ1750; KW 10 ƒ1770; 35 ƒ1280; 12 ƒ1050; WR 67 ƒ1890; IJM. 11 ƒ1290; IJM. 277 ƒ21.100; 227 ƒ740; KW 189 ƒ860; 133 ƒ2560; 92 ƒ1770; 128 580; IJM. 213 ƒ500. Gelukkig voor de Heideree dames, dat zij de competitie achter de rug had den, want de vriendschappelijke wed strijd, die zij tegen de Kroosduiker- dames moesten spelen, verloren zij met 10. In de maand Juni vervoerden de bo ten van de N.V. Teso 32.412 personen (vorig jaar 32.846), 2174 auto's en 9004 fietsen. Hieruit blijkt dus, dat de trek «aar het eiland Texel ook dit jaar weer enorm groot is. Op Zaterdag 14 Juli alleen al staken 3000 bezoekers het Marsdiep over. Nu de schoolva- canties alle zijn begonnen zal het aan tal toeristen belangrijk toenemen. Het gevolg daarvan is, dat de Dokter Wa- gemaker en de Marsdiep meermalen een retourvaart moeten ondernemen. Geboren; Annelies, dochter van Adriaan P. Bakker en Hendrina P. Keijser. Henderikus P. F„ zoon van Gerhard P. v. d. Berg en Hermanna C. Boon. Frouwien M„ dochter van Abraham Wubbenhorst en Feijtje Dek ker. Robbert, zoon van Wilhelm v. d. Bongard en Gerarda Steenhart. Adriana Th. dochter van Willem H. Bakker en van Johanna M. van Heer- waarden. Roelof, zoon van Douwe Terpstra en Jannetje Maat. Ada C., dochter van Dirk Brans en Diderika M. Mantje. Ondertrouwd: Dirk Beumkes en Cor- nelia H. Haasnoot. - Getrouwd: Hendrik Willemsen Catharina Slegtenhorst. 20 m rugslag meisjes 11-12 1 Marietje Jongepier 21.5 sec; 2 Griet'1 Tijdeman 22.4 sec; 3 Ria Tijdemati jjj! sec. 20 m rugsiag jongens 1112 j. j Bas Grootjans 18.4 sec; 2 Piet v Oord 19.7 sec: 3 Maarten Visser 20.1 'J 20 ra. rugslag meisjes boven 12 ja.C; 1 Rietje Striet 25.2 sec. 2 Ria v.d. Hel* 27.4 sec. 20 m rugslag jongens boven 12 jaa 1 Henk Bos 17.6 sec; 2 Frank van Duin 20.5 sec; 3 Martin Krauth 21 sec. Estafette meisjes: School 5 in 1 mill 19.7 sec. Estafette jongens; School 7 in 1 mw 8.3 sec. en De telkenjare door de V.V.V. geor ganiseerde duinwandelingen onder de beproefde leiding van boswachter Bouwen mogen zich in een steeds stij gende belangstelling verheugen. Dit maal bedroeg het aantal deelnemers aan de tocht ruim tachtig. Men toonde zich uiterst voldaan over de wijze waarop een en ander geregeld was- Hoewel de meeste wandelaars na beëindiging van de excursie wel wat vermoeid waren (men had dan ook drie uur gelopen), was men algemeen van mening een leerzame en welbeste de morgen te hebben gehad. De datum van een volgende excursie zal nog wor den vastgesteld. STUDIEREIS De burgemeester en enkele Urkcr vis sers hebben een studiereis gemaakt ten einde de mogelijkheden van de visserij in Argentinië nader te onderzoeken Over de resultaten van deze reis ls nog niets naders bekend. Vrijdag hebben de laagste drie klas. sen van School I hun schoolreisje ge. had. Met drie autobussen vertrok men 's morgens van het schoolplein, uitge- leide gedaan door tal van belangstel, •lende moeders en vergezeld door het onderwijzend personeel en de Oudet- commissie. Eerst werd een bezoek ge. bracht aan de speeltuin te Schoorl, waar de kinderen zich naar hartelust konden vermaken. Ook nog even een klimpartij bU het Zandgat en daarna ging het naar Alkmaar, waar in de Muziektuin werd gepauzeerd om ver- volgens een wandeling te maken langs de Hertenkamp, de volières, de marmot jes, maar vooral naar de apenkooi. Hier raakten de kleintjes niet uitgekeken. Vooral dat kleine aapje, dat nog door de moeder werd meegedragen en vast gehouden, vonden ze leuk. Nu ging het naar Duinvermaak in Bergen, waar weer volop geschommeld, gegleden en gedraaid kon worden. Ten slotte werd het weer tijd om de terug reis te aanvaarden en doodmoe, maar hoogst voldaan keerden allen om zes u\ir bij hun ouders terug. Donderdagmiddag kreeg Julianadorp bezoek van een gezelschap ouden van dagen uit Heemskerk. Ruim tweehon derd oudjes in vijf autobussen en tien particuliere auto's gebruikten in café „Prins Hendrik" een koffiemaaltijd, waarbij het vrolijk toeging. Een drietal accordeonnisten wist er de vrolijkheid wel in 'tè brengen. Vele Julianadorpers keken glunderend toe, want aanstaande Donderdag gaan de oudjes van Julianadorp op stap. Om streeks zeventig ouden van dagen uit Koegras zullen dan met twee auto bussen een mooie rit maken langs de duinkant en daarna een bezoek bren gen aan Avifauna. De leerlingen van de Lagere Land bouwschool te Julianadorp maakten onder leiding van de heer J. Henderika een excursie naar het proefbedrijf „De Schothorst" bij Amersfoort van Dr. Grashuis, waar volgens geheel afwij kende methoden wordt gewerkt en ge mest en waar door de jongelui heel wat kon worden opgestoken. Na dit bezoek ging het naar Schip hol, waar voor de jongelui ook veel te zien was. Ook de sluizen te IJmuiden werden bekeken, 't Was jammer, dat het weer niet meewerkte. Toch genoten de jon gelui van al deze bezienswaardigheden en kwamen dan ook voldaan terug. De Harmonievereniging „Kunstzin", ie de vorige Zaterdag een openlucht concert gaf in de muziektent op het Puytpark, zal hetzelfde programma op 1 Augustus uitvoeren te Warmen- tnzen. Het fanfarecorps „Vios" uit Warmenhuizen zal op 15 Augustus een tegenbezoek brengen aan Julianadorp. eide verenigingen staan onder lei ding van de heer J. S. den Das uit Schoorl. Hedenavond om half acht wordt op le JVC-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de veteranen van JVC rv. tr'n, e'fta' van de melkslijters uit T,™ helder. De opstelling van de J vc-veteranen is als volgt: doel: H. J- rommel, achter: P. J. Bakker en P- ms; midden: J. Schouwenaar, M. Zwaneveid en C. Heyblok; voor: P. van Run, D. Hartland, E. Herder, A. Hcy- blok en C. Schoonheden. r-«v, burgerlijke stand Geboren: Jelle, z. v. Andries de Vries van "mmetJe Kramer; Paulina, d. v. R- Kl«o. Meulen en Ruurdje Veldman: Romkes' V' LubbertJe Kramer en Aaltje Gehuwd: Jelle Pasterkamp en Dirkje manmer; A'bert Visscr cn Tr«ntje Looa- ia?nVerl6aen: Gr,etJe Koffeman, oud «2 ten Wa v' Klaas Romkes; Willem Rul' Bakker Jaar' echtgenoot van Jacobje he. ongelukkige val t zoontje van de gemeentewerkman van» am °P straat zo ongelukkig te „en het een dijbeen brak. De jon- ^lewTu6?' worden overgebracht naar het ziekenhuis te Kampen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2