f 45.- Stad en Omgeving Het horloge Clubkampioenschappen van de Bruinvissen achter de rug Franse koorzang schiep feestelijke stemming in Marinecantine Nieuws uit Anna Paulowna Nieuws uit Wieringen mA coeur joie" op vacaniietrip naar Nieuwediep Abbé Bos was Den Helder nog niet vergeten Goede tijd van P. Verra te Amsterdam Losgesprongen ketting trof arbeider in de maag dat U nooit teleurstelt vanaf Fa. Beemsterboer Hr. Ms. „Van Speijk" Dondermiddag thuis Minder deelnemers dan verleden jaar Zonneschijn deed de spieren geen goed Ons postduivennieuws laat weer doorlichten Bedrijfsunie Bouwbedrijf IN HET KORT jubileumviering „M.S.C." in voorbereiding Zonder strafpunten door de Beneluxronde „Winnubst" concerteert in het Julianapark Burgerlijk* Stand Morgen weer avondwijding in de Lutherse kerk Het lag voor het grijpen.... Tussen Haaks en Kuitj® Middenstansexamens te Schagen VMTO-cursus voortaan ondtr Ambachtsschoolbestuur Komen en gaan De Wieringer kermis is weer ten einde Hinderlijke obstakels langs de wegen Wieringers namen deel aan de Vierdaagse Burgerlijke Stand Het Z.A.P.-juniorentournooi slaagde uitstekend besommingen ijmuiden DINSDAG 31 JUI I 1951 De verstandhouding tussen de volkeren dezer aarde zou toch zo goed kunnen zUn, als alles in het groot evenzeer door het geluk was aangeraakt als gisteravond in het klein in de Marinecantine het geval was. Een stukje FrankrUk en een stukje Nederland ontmoetten daar elkander met een blij hart. „A coeur joie" heet het studentenkoor uit Marseille, dat inderdaad naar hartelust voor een paar honderd dankbare Nieuwediepers heeft gezongen. De leider van het gezel schap, abbé Louis Bos, verstond geen woord Nederlands, maar hij vormde toch een prachtige tussenschakel. Zoals hij zijn koor introduceerde en de werkjes in leidde was in één woord meesterlijk te noemen. Met een enkel simpel gebaar maakte hij zijn vloeiende, melodieuze Frans voor een ieder verstaanbaar. Abbé Bos was tijdens de Wereldjam boree in 1937 al in Den Helder geweest Hij kwam nu terug met een flinke groep leerlingen van de school, waar aan hij verbonden is. De jongelui ma ken een vacantiereis door Nederland en konden ook, dank zij het contact dat Abbé Bos met de VW Den Helder had gelegd, een bezoek aan onze stad bren gen. De VW verzekerde zich van de medewerking van het altijd paraat zijn de bureau O. S. en O. der Koninklijke Marine, en het gemeentebestuur stelde de Zeevaartschool (waarvan de leerlin gen met vacantie zijn) voor het logies beschikbaar. De directeur en de con ciërge wisten zelfs voor de „warme hap" te zorgen. Al voor het koor in Nederland aan kwam, was het programma gereed. Een kleine suggestie in één der laatste brie ven van het secretariaat der VW was voldoende, om het koor onmiddellijk bereid te vinden een uitvoering in de Marinecantine te geven. Het was pret tig, dat voor dit optreden zo'n grote be langstelling bleek te bestaan. Het Hel ders Mannenkoor was vrijwel voltallig aanwezig en verder zagen wij vele be langstellenden uit de kring der Konink lijke Marine. De luitenant ter zee der eerste kasse L. D. de Kroon, stafofficier O. S. en O-, opende de avond en richtte zich met een vlotte Franse speech tot Abbé Bos en zijn koorleden, die onmiddellijk daarop een bijzonder aardig program ma, hoofdzakelijk uit Zuid-Franse volksliederen bestaande, uitvoerden. Het waren melodietjes met een fijn zinnige sfeer, uiterst beschaafd en met zeer veel muzikaliteit uitgevoerd. Een groepje heren uit het koor tracht de zaal in enthousiasme met enkele ne ger-spirituals en een paar geestige chansons, waarin de zangers zich halve acteurs toonden. Het was allemaal :n hoge mate fris en gezellig, niet in de laatste plaats door de charmante wijze waarop Abbé Bos „confereerde". De jongelui hadden er zelf kennelijk ple zier in, dit programma voor een Hol lands auditorium uit te voeren. De woorden van dank, die de heer De Kroon en even later ook de secretaris van de VW, de heer C. M. Schneiders, tot Abbé Bos en zijn „Coeur Joie" richtte, waren uit het blijde hart van iedere toehoorder gegrepen. Het was Zondag organiseerde de athletiek- vereniging „De Volewijckers" op het Mosveld te Amsterdam regionale at- hletiekwedstrijden, waaraan ook weer door een ploegje leden van de H.A.V. werd deelgenomen. Paul Verra boekte een prachtig succes. Na een zeer span nende strijd wist hij op de 3000 meter op de tweede plaats beslag te leggen. Zijn tijd was goed en bedroeg 9.27.2 Met deze prestatie verbeterde hij niet alleen het H.A.V.-clubrecord (sinds 13-8-44 op naam van Cor Roos), maar hij promoveerde bovendien naar de A.-klasse. Verra verkeert momenteel blijkbaar in uitstekende vorm, en wij zijn dan ook zeer benieuwd naar zijn verrichtingen in de Noordhollandse kampioenschappen. Van de Wal weerde zich geducht op het nummer polstokhoogspringen. Hij behaalde de eerste prijs met een sprong van rond drie meter. Was het springmateriaal van beter gehalte ge weest, dan zou hij ongetwijfeld hoger zijn gekomen. Wiedenhoff sukkelde met een zware verkoudheid. Hij bracht het tot de vierde plaats in zijn 100 m.-serie (11.9). Op de 3000 meter eindigde als negende -S. Roos. die na lange afwezigheid weer eens aan de start verscheen. Het zou beter zijn. hem eerst nog enige tijd in de C-klasse te laten uitkomen. Toen dezer dagen nabij het Kuitje een verankerde baggermolen moest worden verhaald, deed zich een onge val voor, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. Men klemde een stalen ket ting tussen de stuurboordbolders van de baggerbak om hem zo te versle pen. Langs stuurboorzijde stond zuig- baas M. V. uit Sliedrecht, die zag aan komen dat op de ketting grote span ning kwam te staan. Hij waarschuwde P v. d. R. uit Den Helder, dat hij opzij moest gaan, doch dit heeft v. d. R. waarschijnlijk niet gehoord. De anker ketting sprong op een gegeven mo ment tussen de bolders vandaan, en trof de arbeider v. d. R. in de maag. Het slachtoffer viel achterover in de twee en een halve meter diepe bagger bak. Zijn val werd gelukkig gebroken door een hoeveelheid water, maar hij moest toch naar het gemeente-zieken huis „Parkzicht" worden gebracht. Hij klaagde over hevige pijn in de maag streek. Nochtans bleek zijn toestand bij aankomst in het ziekenhuis niet zorgwekkend te zijn. een buitengewoon sympathieke geste van Abbé Bos om de fraaie bloemen, die het koor werden aangeboden, te be stemmen als versiering van een protes tants en een R.K. kerkgebouw en voor het brengen van een eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van de gevalle nen uit de tweede wereldoorlog. Het zangprogramma werd op treffende wij ze besloten met de volksliederen der beide landen. Op voostel van Abbé Bos zongen eerst de dames en heren in de zaal ons Wilhelmus, waarop het koor antwoordde met de „Marseillaise". Toen volgde een korte pauze, want men ging na de uitvoering van het koorprogramma nog niet niet uitéén. De „verbroedering" werd voortgezet tij dens een ongedwongen samenzijn, waarin menige Nieuwedieper zijn Frans kon opfrissen en waarin bij de muziek van de „Musical Ramblers" o.l.v. Jaap Kwak een gezellig dansje werd ge maakt. 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. (Advertentie, Ing. Med.j Hr. Ms. kanonneerboot „Van Speijk", die onderweg is van Curaqao naar Ne derland, wordt morgen in de loop van de avond op de rede verwacht. De oorlogsbodem zal echter eerst Donder dagmiddag om drie uur de haven bin nenlopen. De jaarlijkse wedstrijden om de clubkampioenschappen van de Helderse Bruinvissen zijn weer achter de rug. Zaterdagavond werd in Wieringerwaard het tweede en tevens laatste gedeelte verzwommen, waardoor meteen de clubkampioenen 1951 bekend zijn geworden. Het waren wederom aardige wedstrijden, met weliswaar niet zoveel deelnemers als verleden jaar. Over het algemeen waren de tijden, die Zaterdagavond gemaakt werden niet zo goed als die van de eerste wed strijden op 23 Juni. Waarschijnlijk zit de vacantie de jongens en meisjes een beetje in armen en benen, en heeft de zonneschijn van de afgelopen dagen de spieren geen goed gedaan. Hoe 't zij, de tijden van de eerste keer wijzen uit, dat toen de clubkampioenen tevoor schijn gekomen zijn. Het nummer 100 m. schoolslag heren blijkt hard achter uit te gaan. De beste tijd die dit jaar werd gemaakt was 1 min. 30.4 en dat nog wel door de „oudgediende" Van de Water. De uitslagen van Zaterdagavond wa ren: 50 m. rugslag meisjes: 1 M. Schutten- helm 43 sec., 2 G. Petrus 43.5 sec. *50 m. rugslag heren: 1 P. Jongepier 37.8 sec., 2 L. Davidse 41 sec. 50 m. schoolslag meisjes: 1 C. Tim mermans 47.8, 2 C 't Hart 48.2. 50 m. schoolslag jongens: 1 H. Varke- visser 45.2, 2 C. van Emmerik 49.5. 50 m. borstcrawl dames: 1 G. Petrus 38.3, 2 A. Oudijk 40. 100 m. schoolslag heren: 1 H. v. d. Water 1.30.4, 2 C. van Strijen 1.35.2. 50 m. borstcrawl jongens: 1 H. Var- kevisser 37.8. 50 m. rugslag jongens: 1 H. Varke- visser 54.6. 50 m. borstcrawl meisjes: 1 G. Pe trus 37, 2 M. Schuttenhelm 41.4. De jubileumvlucht op Neufvilles van de postduivenvereniging van Zaterdag vliegers „Nieuwediep" leverde de vol gende uitslag op: J. Woort 115; R. van Bastelaere 2417; L. v. d. Wertf 3—24; Rietveld 5; J. Kater 6—31; H. Koopman en Zn. 7812222736; H. J. Holtz 9—11—29; P Beukers 10: v. d. Aa 1316; J. Boon 18; M. Klaas- sen 19—26—34; H. Prins 20—32; P. T. Bakker 21; K. Bak 23; L. Petrus 25; J. Steinman 28; R. Ruiten 30; Coppoolse 33; D, Trijsburg 35; G. Schotting 37; P. Bontes 38. De eerste duif arriveerde om 15.25.37 uur. de laatste prijswin naar om 15.41.33 uur. De junioren be haalden het volgende resultaat: Post 1; De Wit 2—3. Donderdag inkorven voor Mons. Vrij dagavond tussen zeven en acht uur klokken zetten. „V.O.P." hield met jonge duiven een wedvlucht vanaf Duffel. De eerste duif bereikte haar hok om 10.11.50 uur, de laatste om 10.32.40 uur. De uitslag was: M. Mastemaker 1, 2, 5. 15, 16 en 20: J. Vlaming 3, 6 en 22; Hengsdljlc—v. d. Gies- sen 4 en 30; J. Stam 7, 14 en 28; A. Age- ma 8; J. Bruin 9, 13, 19, 21 en 29; O. Boon 10; W. Frltz 11, 17 en 25; R. Ottenvanger 12 en 24: J. van Dam 18; J. Bambach 23 31 en 32; R. de Boer 26; B. de Boer 27. Tevens werd een vlucht gehouden met oude duiven van Orleans. Hier werden de prijzen als volgt behaald: Hengsdijkv. d. Glessen 1, 2, 3 en 6; M. Mastemaker 4, 7, 8 en 12; M. Luider 5; O. Boon 9 en 11; W. Boon 10; W. Fritz 13. De eerste duif arriveerde om 17.22.10 uu, de laatste om 20.40.16 uur. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelsregister werd de vol gende wijziging opgenomen: Garage Naastepad, Anna-Paulowna, Molenvaart 259. Uittredend eigenaar H, J. Naastepad. Nieuwe eigenaar: H. P. Dekker onder eigen naam. (Over name verboden). 100 m. schoolslag dames: 1 A. Oudijk 1.43.2, 2 T. Baas 1.51.3. 100 m. borstcrawl heren: 1 L. David se 1.12.8, 2 P. Jongepier 1.14.4. 100 m. borstcrawl dames: 1 G. Pe ters 1.25.2, 2 M. Schuttenhelm 1.39.2. Clubkampien 1951 zijn geworden: 50 m. rugslag meisjes M. B. Schut tenhelm 42 sec., 50 m. rugslag heren P. Jongepier 37.4, 50 m. schoolslag meisjes G. Petrus 47.5, 50 m. schoolslag jongens H. Slotboom 40.5, 50 m. borstcrawl da mes G. Petrus 38.3, 100 m. schoolslag heren H. v. d. Water 1.30.4, 200 rn. schoolslag heren G. Brouwer 3.23.5, 60 meter borstcrawl jongens J. Ko ning 33.4, 50 m. borstcrawl meisjes G. Petrus 36.8, 100 m. schoolslag dames A. Oudijk 1.40. 100 m. borstcrawl heren L. Davidse 1.12.8, 50 m. rugslag jongens H, Varkevisser 54.6, 100 m. borstcrawl dames G. Petrus 1.25.2. De drie vakorganisaties (Algemene Nederlandse Bouwvakarbeiders Bond, R.K. Bouwvakarbeiders Bond „St,. Jozeph, Nederlandse Christelijke Bouwarbeiders Bond), vertegenwoor digend de Bedrijfsunie te Den' Helder, hebben middels een circulaire hun leden aangeraden zich, ter bestrijding van de t.b.c., wederom te laten door lichten. In 1950 werd deze doorlich ting voor leden en hun gezinsleden een groot succes. Wil men evenwel tot een doeltreffende behandeling komen, dan dient men zich elk jaar aan een dergelijke proef te onderwerpen. Nu is het de bedoeling van de Bedrijfs unie om in samenwerking met het ge meente-ziekenhuis „Parkzicht" dit jaar weer een controle te houden op de ge zondheid van de aangeslotenen. De kosten behoeven slechts fl.per per soon te bedragen. Het secretariaat van de Bedrijfsunie Bouwbedrijf te Den Helder is gevestigd: A. Lienos, Fazan tenstraat 36. De dames L. van Roon en G. Brakhoven, de hoofden der beide Christelijke Fröbelscholen hier ter ste de zijn geslaagd voor het diploma Mu zikale opvoeding op de kleuterschool; zij werden opgeleid door het Wardln- stituut te Roermond. Vanavond van zeven uur tot half negen is de schooltuin achter de Nuts- fröbelschool aan de Narcisstraat ter be zichtiging opengesteld voor het publiek. In de „Sportkroniek" lazen wij de volgende ingekomen verzoeken om overschrijving: A. J. Romijn van Zee macht naar D.F.C., T. Hessels van H.R.C. naar R.C.H. Zoals men wellicht weet, viert de Helderse schaakvereniging „M.S.C." op 19 November 1952 haar vijftigjarig be staan. Onlangs werd reeds een feest commissie in het leven geroepen, met het doel. de viering van het jubileum voor te bereiden. Het is al bekend, dat behalve een feestavond en een tour- nooi een reünie van1 oud-leden zal wor den gehouden. De gehele jubileum-viering zal uiter aard grote kosten met zich meebrengen. Om niet in financiële moeilijkheden te geraken, worden thans reeds zogenaam de tombola-wedstrijden gespeeld. De beide spelers betalen aan de penning meester van de feestcommissie ieder een kwartje, waarvoor zij een lot krij gen. Dat lot is dan voor de winnaar van de partij, die daarop onmiddellijk een prijsje in ontvangst mag nemen. Voor het kampioenschap van Den Helder werd gisteravond in de hoofd klasse de partij J. SmitJ. van Brede- rode gespeeld. Deze eindigde in remise. In de eerste klasse speelde dr. Brou wer nog remise tegen D. de Lange. Deze partijen waren niet meer van be lang. In de vierkampen werden slechts drie partijen gespeeld. Groep 3: D. Dokter H. A. Herderschee 01; groep 4: P. Kel derG. J. Brandhoff 01, P. Kroon Joh. van Amesfoort 10. Onze stadgenoot, de heer A. Bakker, heeft verleden week meegereden in de tweede Benelux Ronde, die onder auspiciën van de F.I.M., de K.N.M.V., de K.N.A.C. en de R.A.C:-Zuid aoor de M.A.C. „Scheldegouwe" te Middel burg werd georganiseerd. De Fiat 1400 van de heer Bakker startte Vrijdag middag om kwart over drie te Bergen op Zoom, en bereikte Zaterdagavond om kwart over negen te Middelburg de finish. De moeilijkheden lagen voor de bestuurder, -die het twaalf honderd kilometer lange traject ge heel zelf moest chaufferen, voorname- in de Ardennen en het heuvelach tige terrein van Luxemburg. In het geheel namen 157 auto's aan deze zware rit deel, waarvan onge veer vijftien procent onderweg de strijd moest staken. Een tweetal on gevallen bewezen, dat diverse ge vaarlijke hindernissen moesten wor den overwonnen. De heer Bakker was keurig op tijd binnen, en had boven dien geen strafpunten opgelopen. Hij werd daarvoor beloond met een prach tige plaquette. Dezelfde onderschei ding viel ten deel aan de heren W. Groot (kaartlezer) en P. in 't Veld (monteur), die bij de heer Bakker, de enige deelnemer uit Den Helder, in de Fiat waren gezeten. Morgenavond geeft de harmonieka pel „Winnubst", onder leiding van de heer H. B. Schenkels, van half negen tot tien uur een concert in het Julia- napark. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: Martiriel, mars (P. B. Bisselink). Een morgen, middag en avond in Wenen (Fr. von Suppé), Es- pana, Suite de valses (Em. Waldteufel), Finlandia, Tondichtung (J. Sibelius. Ungarische Tanze no. 5 en 6 (Joh. Brahms), Suite Oriëntale, 1. Mars Arabe, 2 1'Oasis, 3 Cantique du Muez zin, 4 Dans des Almèês (F. Bicknese). Selection De Vogelkoopman, operette van C. Zeiler (arr. S. P. van Leeuwen), Finale, mars (Komzak). van 23 t. m. 28 Juli 1951. Bevallen: M. J. KoUter-Baadgers, —van un HaasDienaar, z.; A. Duun, z.; A. de c Lastdra- Zandbergen Ruiter, d.. G. d gerBlok, z.; C; Boehdermjei-üx, P. M. J. Hmjskens-LUjens, BandsmaPostma, d., P Ondertrouwd: P. van Dijk Flens; D. Bot en A. J. v|n D der Grijp; C. Breen en E. de Bo Groet en M J. van Houten; M. Hitz en J. Bakker. Wes- Gehuwd: W. Kramer en M. C. wee sel'M Stevenson en H. Boenderma ker; D. Berreboom en J. E. van doorn; L. den Broeder en J. C. vanK ken- P J. Van en A. Kok; R. Smit en N. Conijn; J. J. Hillen en N. H. Kooger. Overleden: H. J. J. Ligteringen, m. 72 jr„ M. F. van den Breevaart, echtgen. v J. Boon, 52 jr. Zoals men weet, wordt om de veer tien dagen op Woensdagavond in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat een korte avondwjjding gehouden. Het aantal bezoekers aan deze bijeen komsten neemt toe, waaruit mag wor den geconcludeerd, dat er een flinke belangstelling voor bestaat. Deze wij dingen duren een half uur; de orde van de vesperdienst wordt gevolgd, waarbij de dienst der gebeden een be langrijke plaats inneemt. Ook is er steeds solistische medewerking. In de morgenavond om acht uur aanvangen- devesper verleent mevrouw G. Man Ploog, sopraan, medewerking. Het or gel wordt ditmaal bespeeld door me vrouw A. van Hoek—Kiljan. Gevonden. Twee autopeds, armband, twee badpakken, twee bro ches, gewicht, jasje, ketting, paar sok jes, muntbiljet, fietspomp, drie porte- monnaies, jongensrijwiel, viel sleutels, schoentje, ballpoint, hond, kinderpet. Verloren: Twee armbanden, baddoek, ceintuur, vier jassen, twee kettinkjes, vier portemonnaies, vijf sleutels, vier tasjes, vulpen, twee zwembroekjes, portefeuille. Aan de gemeentelijke visafsw Den Helder werd verleden week gevoerd: 206 kg bot, 1157 kg garn&i».' 231 kg kaan, 462 kg kabeljauw 7 makreel, 9 kg muleta, 25 kg rok kg schar. 10.689 kg schol, 711 kg Bi terman, 68 kg poon, 1593 kg tarbw 10,730 kg tong, 161 kg wijting, 28 haai, 1 kreeft. Hr. Ms. „Kortenaer" heeft onze h>v, gistermorgen weer verlaten. Hr. Ms. „Soemba" ging na4r Werf. Het ls morgen hoog water om «m en 19.13 uur en laag water om 025 13.15 uur. De temperatuur van het ««u,? ter was 17.7 graden Celalus. w*" Tijdens de eerste dag van de midden, standsexamens te Schagen slaagden gisteren drieenzestig van de één en tachtig candidaten. Uit onze stad en omgeving waren dat: P. Boogaard, Den Helder; mej. q a Bruul, Wieringen; mej. A. M. Doedens 't Zand; G. J. Dorrestijn, Breezand. A. Ellen, Oudeschild; F. Fclkers, Den Helder; mej. A. N. K. Geervliet, Bree. zand; mej. L. B. Glelis, Hippolytushoef. C. de Groot, Den Helder; mej. M. g Huiberts, Anna Paulowna; W. J. Ver! bruggen. Breezand; N. Johannes, 't Zand; A. de Jong, Anna Paulowna'; a. Kaastra, Den Helder; J. Kaesor, Texel' mej. E. Kater, Anna Paulowna; J. Ka^ ter, Breezand; mej. C. H. I. A. Koop. man, Breezand; C. Koorn, Texel; F. Kortenhoeven, Den Burg; mej. m! M. Liefting Anna Paulowna; mevrouw M. v. d. Linden-Boekei, 't Zand; d. a. van Loon en H. Luider, Den Heider. Een paar jaar geleden werd te Den Helder op particulier initiatief een op. leiding ingesteld, welke de cursisten voorbereidde op het Middelbaar Tech nisch Onderwijs. Met ingang van de nieuwe cursus zal deze VMTO-cursus, welke in een behoefte bleek te voor zien, ressorteren onder het bestuur van de vereniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken". Dit zal voor de cursisten een financieel voor deel betekenen, daar zij dan hun op. leiding genieten bij een gesubsidieerd» instelling. Ingekomen personen: K. L, Mels en gezin van Wieringerwaard; Jac. M. J. Roozen van Heemstede; mej. L. M. de Clerq van Kemsieke (België); Th. Snoek van Alkmaar; mej. E. M. H. van den Eertwegh van Weert; mej. A. A. H. Dobbe; mej. L. M. van Kimmenaede van Nieuwveen; J. H. de Boer van Edam; mej. Joh. E. G. van Loon van Den Helder; P. J. RoozenMoskers van Den Helder; C. J. Blokdijk en gezin van Harenkarspel; W. J. A. van Hooije en gezin van St. Jansteen; L. A Kapi- teijn van Medemblik; J. Nieuwenburg van Harlingen. Vertrokken personen: H. van Wezel naar Leiden; wed. A. de Smit-Zomer dijk en kind naar Wieringen; mej. M. J. Welp naar Wormer; Joh. P. Kuijs naar Warmond; mej. C. Wonder naar Winkel; mej. J. A. van de Poel naar Duitsland; J. Drijfhout naar Benne- broek; G. R. Coevert en gezin naar Wieingermeer, Slootdorp; C. Brandse- ma en gezin naar Wieringermeer, Slootdorp; Jac. de Reus en gezin naar Australië; H. J. Mosk naar Den Helder; Joh. J. van den Berg naar Weesper- karspel; Jac. Assenberg van Eijsden naar Rockanje; J. de Dreu en gezin naar Wieringermeer, Slootdorp; Th. J. Commandeur-Blom naar Venhuizen; mej. A. Groos naar Hemelumer Olde- phaert; L. de Schra naar De Rijp; mej. M. Th. Smakman naar Alkmaar. VERLOTING „DOOR WEER EN WIND". De wandelsportvereniging „Dor Weer en Wind" zorgt ervoor, dat ook buiten het wandelseizoen, dus in de winter maanden, de band tussen de leden blijft bestaan. Zij organiseert daarvoor o.m. een huisvlijtcursus en kreeg van B. en W. vergunning, ter dekking van de onkosten, een. verloting te houden. De Wieringer kermis 1951 behoort weer tot het verleden. Na een vijftal dagen binnen Wirons veste te hebben gepleisterd zijn de kermisvermakelijk heden en kramen weer verdwenen en is het Hippolytushoef weer als van ouds, alleen waarschijnlijk een beetje armer. De kermisopbouw is bij uistek een evenement voor de jongeren, die dan ook niet ontbraken. De zweefmolen van Ooms, welke met kabels extra verste vigd was wegens de grote alom ver maarde zweeflust der Wieringers, was een der eersten, die de masten omhoog wierp. Toen echter het begin er was, verrezen de tenten en kramen alsmede de verschillende attracties als padde stoelen uit de grond. Het begin van de kermisroes, die over het dorp viel. Hoewel het de eerste dagen niet zeer druk op de kermis was, beleefde deze de laatste dagen een hoogtepunt. Zater dag en Zondag, doch ook nog Maandag was het een drukte van belang. Cine ma de Haan opende het aantrekkelijke kermisprogramma met een uitvoering vn Faveur. De vele bezoekers hebben ongetwijfeld genoten van het mooie ge varieerde programma. Toch heb ben we veel gemist, o.a. de standwer kers. Geen kooplieden, geen vuurvre ters, geen waarzegsters of andere bij zonderheden welke voorgaande jaren op de kermis aanwezig waren. Dit jaar ook geen Klaas, de vodden koopman uit Alkmaar, die reeds meer dan dertig jaar het publiek met de trekharmonica voor enkele centen het eerste deuntje liet horen. Vele jongeren waren de kermis ont vlucht en brachten deze woelige dagen in andere streken door. De adspiranten van de v. v. Succes gingen naar Belgie, het Bosvolk en Vrije Vogels kampeer den een week in Gaasterland. De overigen bleven niet thuis, maar begaven zich naar de kermis waar de bloemetjes buiten werden gezet en al de rompslomp van elk dag vergeten. Een week waarin niet werd geroddeld, doch de gedachten door de kermis wer den bezig gehouden. In de balgelegen heden trof men weer de al oude ge moedelijkheid aan, waarvan F. Allan in de vorige eeuw reeds gewag maakte. De kermis is weer achter de rug. GESLAAGD Te Amsterdam behaalde dezer dagen onze plaatsgenote mej. Tiny Snooy, on derwijzeres aan de O. L. school te Wcsterland, de acte Engels L.O. Zij ontving haar opleiding van de heer A. L. J. van IJzendoom, alhier. De bij de verschillende veehouders geplaatste melkbusopzetten zijn zodanig aangebracht, dat sommige een gevaar voor het verkeer vormen. Hoewel deze opzetten ten zeerste het werk der melkrijders vergemakkelijken, mag toch anderzijds het verkeer hiervan geen moeilijkheden ondervinden Het is daarom verstandig zodanig deze op zetten te plaatsen, dat moeilijkheden vermeden kunnen worden. Waarschijn- lijk kunnen deze aangebracht worden op eigen terrein of erven doch niet od wegbermen. Aan de vierdaagse afstandsmarsen, welke te Nijmegen werden gehouden, namen ook enkele leden van het Wie ringer politiecorps deel. De wachtmees ters H. Salman en P. Terpstra, beiden te Hippolytushoef, liepen het parcours uit. Zij marcheerden mee in het de- tachment van de districtsgroep Alk maar der Rijkspolitie. De heer Terp stra ontving het bronzen kruis, terwijl de heer Salman de kroon werd over handigd, daar dit zijn tweede „Vier daagse" was. Geboren: Cornelia C. W. A., d. y. C. L. van der Klooster en A. Houkema; Johanna A., d. v. C. G. Brink en E. A. Weijers; Meinardus L., z. v. L. N. Buren en M. G. Gouwenberg; Gerard, z. v. C, J. van Dijke en H. Hoogeveen; Lolkj» K., d. v. A. van Duin en B. de Kroon; Klaziena, d. v. H. Ottens en P. Koorn- stra; Elisabeth M J., d. v. W. H. Steen- voorden en P. M. Scholten; Mijnie, d. v. S. Kapitein en M. van Dalen; Hejsel S. J., z. v. S. Rolsma en M. C. van der Werf; Petrus J., z. v. B. B. van Kessel en A. G. P. Weesie; Adriana M. T„ d. v. P. L. G. Warmendam en M. A. M. van den Berg. Ondertrouwd: W. C. Philipsen en A. M. van Trappen; P. A. Droge en M. C. Kuijs; L. Oudshoorn en G. van 'I Oever. Getrouwd: C. G. Commandeur en Th. J. Blom; G. Keppel en T. Bakker; G. P. van Kempen en M. J. Halfschepel! Overleden: mej. A. de Jong, oud 73 jaar; C. Koopman, oud 85 jaar; wed, S. Kommer-Hansen. oud 67 jaar; wed. M. C. Wiggers-Van IJzendoorn, oud 72 jaar; H. Stellingwerf!, oud 73 jaar; A. de Leeuw-Bakker. Voor het door de v.v. ZAP georga niseerde jeugd-tournooi bestond eéfl vrij aardige belangstelling. Sommige malen werd er goed voetbal vertoond, wel in het bijzonder door de HSV-ju- nioren die dan ook de eerste prijs be haalden. De uitslagen waren als volgt: Geel zwart a—HSV a 0—2, ZAP a—BKC t 10. In de verliezersronde won Geel zwart van BKC a met 6—0, in de win<- naarsronde toonde HSV zich sterker dan ZAP en versloeg de withemden met 3—0. Zo verkreeg HSV dan de eerste prijs in de vorm van een beker, ZAP won de medaille en Geel-Zwart keerde naar huis met een lauwertak. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer N. Wage- maker, werkzaam op het kantoor van de C.I.V., „Anna Paulowna" te Scha gen, slaagde voor examen Moderne Be drijfsadministratie, uitgaande van de Ned. Associaties voor Practijkexamen»' De heer R. Noorman, het vorige hoofd van School I te Kleine Sluie, thans leraar aan de HBS te Zwolle, ls geslaagd voor de acte Middelbaar Ne derlands B. De besommingen van Maandag wa ren: trawlers: IJM 39 f 11.400, 2 traw lers met gezamenlijk f 31.600; logge1* RO 1 f 2660, 2 f 2210, IJM 129 f 403°' KW 114 f 2930, 104 f 2660, 65 f 2750, 25 t 1730, 122 f 1680, 124 f 400. 45 f 920, 88 f 310, 108 f 2050, 169 f 3340, 84 f 3320, 51 f 2620, 17 f 2880, 155 f 3300, 10' f 2900, 166 f 2930, 89 f 4480, 125 f 3440, 28 f 3110, 59 f 2000, 170 f 3150. 69 2130, kotters: IJM 276 f 1770, 52 f 2290, 229 f 1000, 228 1560, BU 33 f 2460, KW 31 I 800, 53 f 2310, 30 f 2000 210 f 2620, 94 I 2600, 77 f 2920, 34 f 3720, HD 87 f 8640.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2