Bevelhebber der Zeestrijdkrachten zijn taak over droeg Vluchtige notities uit Nieuwediep 800 Vacantie- aanbieding Honderddertig NJ.V.-ers dit jaar in zeekamp te Medemblik t Winnaars »an E.C.A,radiophjs,raa, op excursie nwH^uw^ep Plechiig moment op Karei Doorman Dankbaar voor heigeen ik mochi doen Jhr. E. J. van Holthe begroet vice-admiraal A. de Booij „Opstand der Gauchos" in het Tivoli-theater Jan Klaassen en Katrijn bij „Het bruine monster" Kaiser in conflict met maritieme station-car Levering van persgas op kleine schaal begonnen Groie medewerking van de Koninklijke Marine Ook Den Helder zal met bezoek worden vereerd Strijd om kampioenschap jeugd-schaken Aanbesteding IN HET KORT Examens Tussen Haaks en Kuitje Passagierslijst „Bantam" Julianadorp 2 onderwijzers namen afscheid van School 1 Wales anihraciet bij een hittegolf Kolenprijzen en verhitte gemoederen Economie en politiek slecht voor het brein „Burgemeester Komaan zat in moeilijkheden prijzenvan8 90tot 16.50 popeline gebloemde meisjes jurken Regenmantels Urk DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1951 y^AN boord van Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", dat aan de werf van Wilton-Feyenoord te Rotterdam ll|t, heeft de bevelhebber der Zee- etiiidkrachtcn en chef Marinestaf, jhr. E. J. van Holthe, het bevel gister morgen overgedragen aan zyn opvolger, vice-admiraal A. de Booij. Op het vliegdek van het schip stonden alle commandanten van Hr. Ms. schepen en van de inrichtingen Zeemacht aangetreden, alsmede alle te Rotterdam ge plaatste officieren en detachementen van Hr. Ms. schepen en de Inrichtingen Zeemacht, bestaande uit een officier, twee onderofficieren en drie manschap pen. Verder waren o.a. aanwezig de plaatsvervangend chef Marinestaf, com mandeur G. Koudjjs, de chef geneeskundige dienst der zeemacht, schout-by- nacht P. C. Brockhoff, de hoofdvlootaalmoezenler J. M. de Saln en de hoofd- legerpredikant ds. G. H. Sillevls Smit. DIJ het aan boord gaan van de bevel- hebber der zeestrijdkrachten en chef marniestaf, jhr. E. J. van Holthe en zijn opvolger, vice-admiraal A. de Booij, werden de vlaggen van de commandant zeemacht en die van de bevelhebber der zeestrijdkrachten verwisseld, waar na de gebruikelijke eerbewijzen volg den. De hoge functionarissen inspec teerden hierna de erewacht en begroet ten de officieren en de detachementen. Ook de marinierskapel van de Konink lijke Marine stond op het dek van de „Karei Doorman" opgesteld. In een toespraak gaf de scheidende bevelhebber der zeestrijdkrachten, jhr. Van Holthe, uiting aan een overheer send gevoel van dankbaarheid voor de diensten, die hij aan de marine, de Koningin en het vaderland heeft mo gen bewijzen. Hij was ervan doordron gen, de bijzondere arbeid, verbonden aan het bevelhebberschap, niet te heb ben kunnen volbrengen zonder de vol ledige steun van het personeel van de Koninklijke Marine, een steun, waaraan het niet heeft ontbroken. Het was altijd sprekers streven geweest de schepen van de marine, zoveel als het mogelijk was, te laten varen en de vliegtuigen zoveel mogelijk in de lucht te houden. De inzet waard. Door de zorgeiyke wereldsituatie, zo vervolgde jhr. Van Holthe, beleeft de marine moeiiyko jaren. Het is van grote waarde te weten, dat er sinds enige tyd gewerkt wordt aan een vast omiynd opbouwplan. Door de toewy- ding van ieder en de liefde voor Konin gin en vaderland kan de Nederlandse marine internationaal respect afdwin gen. „Gy jongeren, die met Idealen uw loopbaan by de marine zyt begonnen, houdt uw idealen vast. Laat u niet ont moedigen, want uw streven het kry- gen van een doeltreffende marine is uw inzet waard". De film die vanavond voor het laatst in de Tivoli-bioscoop op het witte doek wordt gebracht, werd gemaakt naar de roman „La Guerra Gaucha" van Leo- pold Lugenos. Bovendien is het de eer ste Argentijnse film, die in ons land werd uitgebracht. Voegen wij hieraan onmiddellijk toe, dat wij met belang stelling nieuwe producten van deze kwaliteit tegemoet zien. In een prachtig wild landschap in Zuid-Amerika werd een episode ver filmd uit de heldhaftige strijd van de verdrukte Gauchos voor de vrijheid van hun land. Vrouwen, kinderen, grijsaards, alle mensen, gebruiken elk denkbaar wapen tegen de legers van de Spaanse koning. Het is een verwoede strijd, die hopeloos schijnt, maar door dapper stand houden in alle ellende een keerpunt krijgt, wanneer de troe pen van generaal Guëmes a3n de hori zon opdoemen. Opnieuw vallen de Gau chos aan. De vrijheid daagt. De Argentijnen beschikken over uit stekend materiaal. Hun film „Opstand der Gauchos" werd met vakmanschap vervaardigd, onder zeer kundige regie van Lucas Demare, van wie men hier wellicht nooit heeft gehoord. De voor naamste hoofdrolbezetters zijn Sebas- tiaan Chiola, Fransico Petrone en An gel Mangana. Evenzeer onbekende na men. Niettemin behoren zij toe aan ac teurs en actrices van formaat, die een bezoek aan Tivoli volledig rechtvaar digen. Tot groot vermaak van verscheidene bezoekers der H.R.C.-fancy fair ver schenen gistermiddag om drie uur Jan Klaassen en Katrijn op het terrein waar deze week „Het bruine monster" hoogtij viert. De lezer zal begrijpen, dat als extra attractie een poppenkastver* toning werd geboden, met als man achter-de-schermen de heer C. J. van Straaten. Gezien het succes, dat men gistermiddag met de poppenkast had, werd besloten de voorstelling Zater dag middag om drie uur te herhalen. Gistermiddag om kwart voor vijf kwam op het hoekpunt Balistraat-Mid- denweg een nieuwe Kaiser-personen- auto van garage B. in botsing met een station-car van de Koninklijke Marine. De luxe wagen kwam uit de Balistraat en had voorrang moeten verlenen aan de marine-auto. Beide wagens werden aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. De inzittenden bleven ongedeerd. Ten slotte verklaarde hij het bevel over de Nederlandse zeestrijdkrachten te hebben overgedragen. De toespraak van jhr. Van Holthe werd enkele malen onderbroken door het overvliegen van formaties vliegtui gen van de Marine Luchtvaartdienst. In de houding staande luisterde ieder naar de vijftien schoten, die aan boord van de op stroom liggende Hr. Ms. „Kortenaer" werden afgevuurd. De taak aanvaard. Vice-admiraal A. de Booij, onder schreef in een toespraak ten volle de woorden door zijn voorganger gespro ken en hij meende, dat zij door de ge hele marine zullen worden gewaar deerd. Na op de verdienste van de scheidende bevelhebber te hebben ge wezen, merkte de vice-admiraal op, dat thans internationaal, nationaal en bond genootschappelijk verplichtingen zyn opgelegd, die nog verzwaard worden door de nieuwe schepen, die bij de vloot zullen worden gevoegd. Ten slotte verklaarde hij het bevel van de zee strijdkrachten te hebben aanvaard. Wederom klonken vijftien schoten over het water. Aan het slot van de plechtigheid overhandigde schout-bij nacht C. W. Slot aan jhr. Van Holthe een kistje, dat de vlag van de schei dende bevelhebber bevatte. Gisteravond om half zeven werd voor het eerst persgas aangevoerd door de hoge-drnkleiding, die van Alkmaar naar Den Helder is gelegd. Tevoren was de leiding, die dezer dagen gereed is gekomen, van Alkmaar uit „schoonge- blazen". Vandaar het fluitende geluid, dat de omwonenden van de gasfabriek gistermiddag hoorden. De persinstallatie werkt nog niet op volle capaciteit. Ongeveer één derde van de hoeveelheid, die wordt ver bruikt, wordt sinds gisteravond aange voerd door de persleiding, die van de Hoogovens via Alkmaar het gas naar Den Helder transporteert. Op het ogen blik bestaat dus het gas, dat de afne mers in Den Helder verbruiken, nog voor circa tweederde uit gas, dat hier wordt gefabriceerd. Telkenjare organiseert het Nationaal Jongeren Verbond een zeekamp, met het doel de jeugd te interesseren voor de zee en alles wat daarmee samenhangt. Verleden jaar werd dit zeekamp te Hellevoetsluls gehouden, ditmaal viel de keuze op Medemblik. Daar zullen honderddertig jongens van Vrydag 3 Augustus tot en met Dinsdag 14 Augustus worden ondergebracht in het kasteel Radboud. De Koninkiyke Marine heeft by de organisatie van dit zeekamp weer alle mede werking verleend. Zo staan de jongelui tien modelsloe pen ter beschikking, die prachtig dienst kunnen doen bij de tochten op het IJselmeer, de Waddenzee en het Mars diep, die op het programma staan. Ver der zorgde de Koninklijke Marine voor een radiowagen en vijftien handy-tal- kies, zodat de scheepjes in draadloos contact met elkaar kunnen blijven. De jongens slapen in kasteel Radboud op matrassen van de marine, en ook de kribben, tafels, banken en de keuken uitrusting werden van marinezijde be schikbaar gesteld. Zelfs werd gezorgd voor een sleepboot, Hr. Ms. ,,A 852", zodat de NJV-ers over de medewerking van de Koninklijke Marine geenszins te klagen hebben. Schipper H. van Dijk zal een oogje in het zeil houden en korporaal-kok L. Bergsma zal ervoor zorgen, dat de jonge magen op gezette tijden van een stevige vulling worden voorzien. Kranslegging. Met hun eigen vloot komen de NJV- ers op Donderdag 9 Augustus naar Den Helder, waar de tien sloepen 's mid dags om half drie worden verwacht. De luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, die in opdracht van de Commandant Zeemacht Nederland de organisatoren van het zeekamp met raad en daad bijstaat, heeft voor het bezoek aan Den Helder een program ma ontworpen, waarop natuurlijk een •ccursie langs verschillende marine- instellingen en een filmvoorstelling in de Marinecantine niet ontbreken. Voor het eerst in de Nederlandse schaakgeschiedenis organiseert de Ko ninklijke Nederlandse Schaakbond een tournooi, waaraan alleen spelers tot negentien jaar mogen deelnemen. Van 6 tot en met 10 Augustus vindt dit evenement plaats in de grote zaal van Lommerrijk te Hillegersberg bij Rot terdam. Voor dit tournooi werden de twaalf districtskampioenen uitgeno digd, met als inzet de titel jeugdkam pioen van Nederland. Onder hen be vindt zich de zeventienjarige MSC'er uit Den Helder Wim Geus, die, zoals men zich misschien herinnert, enige tyd geleden het jeugdkampioenschap van Noord-Holland op zyn naam wist te brengen. Geus kan zich te Hille gersberg van een eervolle plaats ver zekeren. Wanneer hy zich volledig weet te concentreren is wellicht zelfs een zeer byzonder resultaat mogelijk. Zijn tegenstanders zijn echter niet te onderschatten hoofdklassers. Een seri euze candidaat is Jan van de Pol uit Boekelo, die onlangs algeheel kam pioen werd van Twente. Voorts zijn daar P. Beurzakens uit Tegelen (jeugdkampioen van Limburg), H. Harms uit Winschoten (jeugdkampioen van Groningen en Drente), T. J. Min nen uit Leeuwarden (jeugdkampioen van Friesland), E. van de Walk uit Eindhoven (jeugdkampioen van Noord- Brabant), P. M. van Bemmelen uit Leiden en twee sterke spelers uit Am sterdam en Den Haag. Het zal een ieder ongetwijfeld benieuwen, wat onze stadgenoot er in dit sterke geze. schap van terecht brengt. De jongelui overnachten in de On- derzeedienstkazerne aan de Buitenha ven, welke dan juist door de cursisten van de Koopvaardij-opleiding zal zijn verlaten. Op Vrijdagmorgen 10 Augustus om tien uur zal namens de NJV een krans worden gelegd bij het monument „Voor hen die vielen", op het Havenplein. Wij vernamen nog, dat ook enkele Zweedse, Engelse, Duitse en Belgische jongelui zullen verblüven in het zee kamp, dat morgen wordt geopend. Voor het bouwen van een woning met wei-gebouw namens het bestuur van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vol harding" te Wieringerwaard, werd bij onderhandse aanbesteding als volgt in geschreven: N. Eriks en G. J. Schenk te Wieringerwaard en Barsingerhorn f 48.805; fa. A. van Eekeren en Zonen, Keinsmerbrug f 48.472; R. Noppert, Den Helder f 43.893;; A. A. Schouten, Anna Paulowna f 42.931; begroting f 43.116. Het werk, dat wordt uitgevoerd on der architectuur van de heer P. Baard te Den Helder, werd aan de laagste in schrijver gegund. Op Donderdag 23 Augustus zullen b. en W. van Den Helder ten raadhulze «en- besteden het uitvoeren van bestratings- en herbestratingswerkzaimheden ln het plan „Oud Den Helder". De heer Jb. van Bodegraven te Juliana- dorp ls geslaagd voor het practlsch ge deelte van het examen voor hulpmon teur. De accordeonclub „De Wioka's" uit Julianadorp neemt op Zondag S Augustus deel aan een concours te Made te Noord- Brabant. Een voetbalwedstrijd tussen de JVC- veteranen en een elftal van de Helderse melksiyters eindigde in een 43-over- winning voor de Julianadorpcrs. Onze stadgenoten, de heren H. Windsma en J. Uipkes, zyn te Leeuwar den geslaagd voor het einddiploma der Middelbaar Technische School, resp. voor Weg- en Waterbouwkunde en Electrotechniek. Bij de te Alkmaar gehouden exa mens, afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens, slaagden: Voor moderne bedrijfsadministratie: de heren N. J. Wagemaker en A. F. van Slikkelerus te Anna Paulowna en de heer P. J. Verstraate te Den Helder; Voor boekhouden: de heer T. Bier- Steker. Voor de te Den Helder gehouden examens slaagden: Voor boekhouden: de heren T. Bier steker, J. Z. Bouma, C. A. van Drim- melen en J. Visser; Voor Nederlandse handelscorrecpon- dentie: de heer J. M. de Munk. Bij het te Alkmaar gehouden examen stenografie slaagde voor het Practijk- diploma Nederlands mej. L. J. Zagt. Voor het te Den Helder gehouden examen machineschrijven, afgenomen door de Vereniging van Leraren in stenografie en machineschrijven, slaag den: mej. W. v.d. Beek en de heren J. M. Hoppe, H. Joustra en J. Moll te Den Helder en te heer A. Schaafsma van Wieringen. By het te Alkmaar gehouden mid denstandsexamen handelskennis slaag den mej. B. Schilder en de heer A. v. d. Knyff; bij het te Schagen afgeno men middenstandsexamen slaagden de dames N. Muys en S. Taylor-Ufkes uit Den Helder, mevr. R. W. U. Smiers- Braam uit Anna Paulowna, de heren F. Felkers, C. de Groot, A. Kaastra, L. Schotmans, J. D. v.d. Veer en P, Wit; en voor het te Amsterdam afge nomen examen slaagde de heer E. N. H. Koopen. Alle geslaagden waren leerlingen van het instituut „Mercu- rius" te Den Helder. Hr. Ms. fregat „Van Speijk" is gisteren tegen het middaguur op de re de ten anker gegaan. Vanmiddag om twjte uur komt het schip in de haven, waar het wórdt afgemeerd voor de Atjehloods. Hr. Ms. onderzeeboot „Q 27" arri veerde gistermiddag uit Rotterdam in Nieuwediep. Het is morgen hoogt water om 7.50 en 20.35 uur, en laag water om I.50 en 14.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 18,5 graden Celsius. Het motorschip „Bantam", vertrok ken van Djakarta op 26 Juli, zal op 31 Augustus te Marseille aankomen. Alle passagiers zullen daar ontschepen. De overlandreis nar Nederland zal per aansluitende trein worden gemaakt. Bij het passage-agentschap van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, Ko ningstraat 36, ligt de passagierslijst van de „Bantam" ter inzage. Dinsdag 31 Juli was voor de kinderen en het personeel van School 1 te Juliana dorp een bijzondere dag, niet alleen om dat de vacantle zou beginnen, maar voor al omdat twee leerkrachten afscheid na men van de school. Voor de heer L. Tigchelaar kwam we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd het einde van een ruim veertigjarige periode in dienst van het onderwijs te Julianadorp en voor de heer 1. van Soest brak het tijdstip van af- scheidnemen aan in verband met zijn be noeming te Hilversum. Na het beëindigen van de schooltijd kwamen het personeel en de oudercom missie bij elkaar. De scheidende leer krachten werden hartelijk toegesproken door het hoofd der school, de heer H. Kaptein. en de voorzitter der oudercom missie, de heer D. Visser. De heren Tig chelaar en Van Soest mochten beide een boekwerk in ontvangst nemen. In de loop van de dag had de heer Tig chelaar in het Helderse raadhuis reeds of ficieel afscheid genomen van het college van B. en w. JJE MENSELIJKE HERSENEN werken met dit warme weer minder soepel en nauwkeurig dan normaal. We moeten het dus elkaar maar niet kwaiyk nemen, wanneer subtiele symptoompjes van een verminderde toerekeningsvatbaarheid zich voordoen. Over kleine dwaasheden moeten we ons niet boos maken (anders krygen we het nog benauwder). Veel beter is het, een glimlach te plooien in ons (met parelende druppeltjes beplekte )aangelaat. Zo kwam dezer dagen een pas getrouwd vrouwtje op haar gemaal af, juichende: „Mannle, we zyn vandaag honderd gulden ryker geworden. Want wist je dat onze stofzuiger op 't ogenblik een tientje duurder is, dan toen wy hem kochten? En ook de wasmachine staat hoger geprysd en ons gasfornuis. Als we die spulletjes vandaag nog moesten kopen, zouden we honderd gulden meer nodig hebben". Waarop mannie voor stelde, de zo gemakkeiyk verdiende honderd gulden meteen maar uit te geven en voor het vrouwtje een mantelpakje (met bybehoren) tegen een „comedie- prys" te gaan kopen. Het zat echter niet zo rustig met die honderd gulden, want toen de echtelieden botje ?>U botje hadden gelegd, kwamen zy nog niet aan de twintig gulden toe. „Waar biyf je nou met je winst", smaalde mannle en hy oogstte het mispryzen van zyn gade. monnaie, en ja, zy zouden een gulden tje kunnen verdienen door gauw nog wat kolen „voor de oude prys" te be stellen. Zy, wier portemonnaie minder welgevuld was, slaakten alleen de ver zuchting, dat het stoken van de winter alwéér duurder zou worden. Zy bestel den echter geen kolen en konden dus ook niet „des duivels" worden toen de handelaar „op zyn vooraad wilde biy- ven zitten". Dergelijke verwyten hebben wy in de afgelopen dagen beluisterd. De ko lenhandelaren wilden een lekker centje extra verdienen, door nu geen mudje meer af te leveren en straks de voor oude, prys ingekochte brandstof te verkopen voor de nieuwe prijs. Verder werd niet gedacht. Het was trouwens in deze hitte al behoorlijk ver. Met in spanning van alle krachten hebben wy onze denkoefening nog even voortgezet en gedachtig aan dat jonge vrouwtje, dat zomaar met nietsdoen honderd gulden verdiende. En wij realiseerden ons, dat de kolenhandelaar voor ieder mudje, dat hij verkoopt, een nieuw mudje zal moeten inkopen, en dat in ieder geval j~)ERGELIJKE dingen kunnen zich voordoen, wanneer economische kwesties worden behandeld als waren het optel- en aftreksommetjes uit de derde klas van de lagere school. Het is onze ervaring, dat men op het gebied van de economie zo mogelijk nog voor zichtiger met zyn dan op het terrein van de politiek. En dat het zeker van belang is, tijdens de hondsdagen geen diepzinnige beschouwingen over econo mie of politiek te houden, aangezien men zuinig moet zyn op het waarde volle hersenweefsel. Maar toch werden wy de laatste da gen, door allerlei gemurmureer om ons heen, in de hoek der economie gedron gen. Ondanks de hitte waren de brandstoffen het onderwerp. Werd me daar bekend, dat de kolen met ingang van 1 Augustus een paar dubbeltjes per mud duurder zouden wordenKe ken sommige stadgenoten in hun porte- voor de „nieuwe" prijs. Hij zou er al leen beter van kunnen worden, wan neer hij nog gauw kans zou zien, voor de „oude" prijs een hoeveelheid brand stof in te kopen. Dat gaat echter niet, en dat is ook niet gebeurd, omdat de brandstoffenhandelaren elke maand een bepaalde portie toegewezen kry gen. De lezer, die daaraan behoefte heeft, moet in deze richting nog maar een poosje verder piekeren. Hij zal tot de conclusie komen, dat er maar één ding verkeerd is: het enige dagen van te voren aankondigen van een prijsver hoging. Wanneer een dergelijke maat regel één dag van te voren wordt ge publiceerd, blijft allerlei onredelijk ge- murmureer achterwege. Het komt ons voor, dat de regering verplicht is, maarregelen te nemen ter voorkoming van het ontydig uitlekken van ontwor pen prysfluctuaties. J-JET ïykt ons goed, na een breinfolte ring op economisch gebied een fris se duik te nemen in het zilte Noord- zeenat. Voor wie aan het strand ligt te braden in een weelderig zonnetje is Wales anthraciet een artikel uit een on- waarschyniyk ver verleden of uit een onmogeiyk verre toekomst. Is dat niet het geval, dan deugt er iets niet aan de mentaliteit van de zonnebader. Het is per sé uit de boze, al bruin-bakkend of water-spattend te piekeren over za ken uit een andere wereld. Elke dag heeft genoeg aan zyn eigen kwaal. Er moet veel meer gezwommen worden en veel minder gemopperd. Daarvoor is nu de gelegenheid. Over een paar weken vallen de blaren alweer geel van de bomen. Dan kunnen we weer moppe ren, dat ons rantsoentje zomer voorbij is. Laten we ervoor zorgen, dat we onszelf niet kunnen verwijten, de zon Enige tyd geleden werd.^°' ®hooljeugd. De vyftien winnaars die prijsvraag uitgeschreven onder de br|oning een excursie maken naar del. uit de bus zyn «Tornen, «OP Uonderdag 9 Augustus v«„. marinebasis Den Helder, ais gesteld. De vüftien jongens en meisjes zultiei hier de bekende service genieten van de Vereniging voor Vre^mdcluigenvc: - keer en het Bureau o.s.o. lijke Marine. Het ligt in de bedoeling, dat van dit bezoek aan Nieuwediep een radio- en filmreportage worden g maakt, welke ook voor de Verenigde Staten bestemd zullen zyn. De prysvraag, waaraan iongelui m,^ succes hebben deelgenomen, had tot U tel „Burgemeester Komaan r°eP om hulp". Deze burgemeester stond aan het hoofd van een klein stadje' d van de bevolking mets meer metde buitenwereld te maken wilde hebben. De wereld was zo slecht en de mense in het stadje vonden zichzelf zo goed, dat zij meenden alleen maar vruchten van een dergelyke afzondering te kun nen plukken. Maar de practijk wees anders uit. Het hele leven m hetstad- je werd ontwricht, waaruit de bewo ners leerden dat de mensen in deze we reld elkaar nodig hebben. Burgemees ter schreef een brief aan de gemeente besturen van omliggende plaatsen, met het verzoek mede te werken aan net herstel van vroegere verhoudingen. De deelnemers aan de prijsvraag moesten een brief ontwerpen, die door burge meester Komaan geschreven zou kun nen ziin. De vijftien brieven, die het meest'aan het doel beantwoordden, kwamen voor bekroning in aanmerking. Zo men ziet, een originele opgave. Ongetwyfeld zullen de inzendingen een interessant beeld hebben gegeven van hetgeen onder onze oudere schooljeugd leeft ten aanzien van verschillende be langrijke vraagstukken, zoals de inter nationale samenwerking, de verhouding tussen indidividu en gemeenschap, en dergelijke. Wellicht kunnen wij te zij ner tijd de brief publiceren, die door de jury als de beste inzending werd be schouwd. prachtige popeline meisjes jurken in de Bijenkort Van eentabriek, waarvan wij in het begin van het seizoen deze prachtige popeline meisjesjurken kochtentegen kochten wij nu de gehele voorraad voor leeftijd 6 tot 13 jaar welke wij in de verkoop brengen tegen zeer speciale prijzen lengte 60 oude prijs 8.90 nu 5.90 lengte 65 oude prijs 9.50 nu 6.40 lengte 70 oude prijs 10 40 nu 6.90 lengte 75 oude prijs 11.50 nu 7.65 lengte 80 oude prijs 13 50 nu 8.50 lengte 85 oude prijs 15 00 nu 9.65 lengte 90 oude prijs 16 50 nu 10.75 Profiteert van deze gelegen heid om Uw dochtertje leuk te kleden Meisjes dubb. stof met gummi en capuchon vanaf S.so Hei is maar een weet, dat de Bijenkorf moeder en dochter beter kleedt (Advertentie, Ing. Med.) aanbesteding restauratie gereformeerde kerk Onder leiding van architect Van der Bon van Amsterdam werd de aanbeste ding gehouden van de Gereformeerds Zuiderkcrk. Voor binnenwerk schreven in: J. en H. Kramer voor 39.800; combi natie voor 39.500; W. Schraal en Zoon Voor 37.685; Gebr. Kramer 37.489; w- de Boer 35.673 en firma wed. R. Kale eO Zoon 33.479. De begroting van de archi tect was 26.000. Schilderwerk: K. Koffcman 9275; A. Koffeman 8.733; wed. Snoek en ZooO 7950 en R. J. Coenen voor f 6435: be groting architect 9.500 Electriciteitswerk: firma Gordijn Amsterdam voor 23.968; A. van Ur* 23.442 en Jan Oost te Urk voor 23.338. Begroting architect 1 23.000. middenstandsexamen Voor het Middenstandsexamen te ZW®'' wii- - ««uuciisianasexamen neschijn in ons leven met naar waardo c "'"Kden: k. van den Berg, J. de Vries, te hebben geschat. Visser, A. de Wit en Jannie Visser. Af gewezen werden zes candidaten.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2