Egyptische MANTELS Voor al Uw Slad en Omgeving Knobbeltocht van de Sectie Jeugd werd een groot succes Vacantie- aanbieding Zomer japon Prestaties der Bruinvissen in de afgelopen competitie ZOMERJAPONNEN Wim Geus in de eindstrijd om het jeugd-schaakkampioenschap Marine-autoriteiten brachten bezoek aan NJV-zeekamp te Medemblik Driehonderdvijftig kinderen in de strijd Klaas Mennenga won toch tweede prijs Zondag: de Texeltocht voor zwemmers Fa. J. N. Querelle Na toepassing Sonnenborn Bergen systeem Momenteel vijfde plaats in de finale Vandaag met de sloepen naar Den Helder Dames gaven heren het voorbeeld Komst werd draadloos aangekondigd De Nutsspaarbank in Juli N.V.V.-kindermiddagen op de Speelweide Zeeschilders exposeren in Militair Tehuis Mijnenvegers naar Zeebrugge Nieuws van de „H.A.V." Marine werkt mee aan R0<j, Kruisoefening in IJmuidey In het kort Adelborst won 110 m horden Tussen Haaks en Kuitje Scheepvaartberichten PRINSES BEATRIX IN NljMEGEN DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1951 Ongeveer driehonderdvüftig jongens en meisjes hebben gisteren aan de met co veel zorg door de Sectie Jeugd van de Helderse Gemeenschap georganiseerde Knobbeltochten deelgenomen. Dit respectabele aantal kinderen heeft een buiten gewoon prettige en ook leerzame dag gehad. De op papier gestelde opdrachten waren door de Sectie-leden met smaak gekozen. Eenvoudig waren de meeste vragen evenwel zeker niet te beantwoorden, vooral niet voor de jongens en meis jes van elf jaar en ouder, die met een groen kaartje op de borst naar buiten trok ken. Natuurlek waren zij op de fiets, want deze tocht reikte tot Schagen. Vele kinderen kwamen dan ook nog ver na half zes binnen. Z(j meldden zich af in het gebouwtje van de Speeltuin aan de Kemphaanstraat, waar een aantal dames •n heren Ijverig en met rode potloden gewapend aan het corrigeren was. De •lemming was daar best, want behalve een notitieboekje en een paar zuurtjes kregen alle deelnemers een heerlijk verfrissend flesje Coca-Cola. twintig vragen verzameld. Wij zullen er enkele noemen: „Waar staat de tele fooncentrale van 't Zand?" „Bij wel ke gemeente behoort het dorpje Ter- diek?" „Hoeveel leden telt de raad Over de samenstelling van de tochten vernamen de organisatoren niets dan goeds. Voor de kinderen die per rijwiel Nieuwediep verlieten, waren vijf-en- Juist voor deze maand heeft de BIJENKORF weer van die prachtige aanbiedingen. Welke vrouw wil er niet leuk uitsien, zonder direct twintig gulden of meer voor een mooie te moeten betalen? Voor die prijs krijgt U er nu drie en U krijgt nog geld terug Prachtige veelkleurige van linella, met door geweven douppiondraad Vlot model, maten 38 tot 44 6.90 Effen japonnen van zijden linella of splendid silk, keurig model, wit en gekleurd, maten 38 tot 44 8.75 Ook in grote maten slaagt U zeer voordelig van hoogglanzende popeline. Aan beide kanten van de zelfde stof met kameelhaar verwerkt. Fabriekspartij van 69.75 nu 39." Het Is maar een weet, dat de Bijenkort U beter kleedt (Advertentie, lng. Med.) van Callantsoog?". Naarstig speurend gingen de deelnemers hun gang, aan vankelijk vergezeld van een warm zon netje, later in de stromende regen. Tal van malen moesten de kinderen schuilen, waardoor velen later dan was verwacht bij de finish arriveerden. Oevr 't alge meen werden de vragen behoorlijk be antwoord. Veel bewondering had men voor de prestatie van de dertienjarige Klaas Mennenga uit de Ooievaarstraat, die onderweg met pech te kampen kreeg. Hij verloor een trapper van zijn fiets, en was genoodzaakt van Schagen naar Den Helder terug te lopen. Daar door was hij niet in staat, het stempel te bemachtigen van het Noordelijkste klooster in Noord-Holland, dat in Nieuwe Niedorp is gelegen. Klaas had slechts één vraag niet goed beantwoord. Hij kreeg in zijn groep de tweede prijs. In onze stad waren twee groeien aan het werk, lopend. Daar waren kin deren van acht tot twaalf jaar met rode kaartjes en kinderen van twaalf jaar en ouder met blauwe kaartjes. Zij moesten in totaal vijftig vragen be antwoorden, enook lang geen ge makkelijke: „Hoeveel klokken heeft het carillon van het Zeeheldenmonu ment?" „Wanneer werd de Molen- brug gebouwd?" „Waar is de Kik- kertstraat?" „Waar staat de bana- nenrijperij?" „Op welke kerk staat een zwaan?" „Wat is het hoogste nummer van de Sluisdijkstraat?" „Wanneer werd de Vakschool voor Meisjes gebouwd?" Getuige de belangstelling van vele ouders, kan gerust worden gezegd, dat dit initiatief van de Sectie Jeugd zeer werd gewaardeerd. 'Moeders en vaders stonden hun kroost met raad en daad bij toen de wedstrijd een aanvang ging nemen, en in de middag waren deze ouders wederom present, nieuwsgierig naar de resultaten van hun kinderen. Deze zelf wisten de „verandering van spijs" in hun vacantie al evenzeer naar waarde te schatten. In het totaal waren honderdvijftig prijzen beschikbaar. De uitreiking ge schiedde in tegenwoordigheid van wet houder P. S. van der Vaart, de voor zitter van de „Speeltuinvereniging Den Helder". Van de drie groepen laten wij thans de belangrijkste prijswinnaars volgen: Rood: le prijs Hannie Spaans; 2e prijs Hannie Zalmstra; 3e prijs Corrie Boon; 4e prijs Hennie Eek; 5e prijs Barend Kalter. Blauw: le prijs Thea Grollee; 2e prijs Nel Prins; 3e prijs Gina Sipsma; 4e prijs Sonje Swart; 5e prijs Wim Run- nenburg. Groen: le prijs Kees Uil; 2e prijs Klaas Mennenga; 3e prijs Chris Snij ders; 4e prijs Tinie Schoenmaker; 5e prijs Henk Siersma. „Het weer doet ons thans zulke mooie verwachtingen koesteren, dat wy het er op wagen. Zondag de jaarlijkse Texel-tocht te organseren!", aldus de organisatoren van dit zwcm-evenment. Verleden jaar kon de tocht geen door gang vinden, daar het weer niet gun stig genoeg was. Onvoorziene omstan digheden voorbehouden, zal thans op Zondag 12 Augustus worden gestart. Men gaat te water bij het clubgebouw der HZV „Het Marsdiep" aan de Dijk, waar de deelnemers ook worden terug verwacht. Het tijdstip van vertrek werd, in verband met het tij, vastge steld op half negen. Dit vroege uur zal de zwemliefhebbers er ongetwijfeld niet van weerhouden, deel te nemen of te gaan kijken. Personen boven de zestien jaar kun nen de overtocht „wagen". De organi satoren behouden zich het recht voor, door hen ongeschikt geachte deelne mers, het starten te verbieden. De zwemmers en zwemsters zullen weer door diverse bootjes worden be geleid. De tocht wordt in groepen ge maakt, zodat geen uit elkaar liggend veld wordt verkregen. Men kan zich voor deelneming opgeven tot en met Zaterdagmiddag half drie in het club gebouw aan de Dijk, tegen betaling van f 1 per persoon. Verleent het weer geen medewer king, dan wordt tijdig bekend gemaakt of deze zwemwedstrijd al dan niet doorgang zal vinden. GESLAAGD. Voor het eamen tekenen M. O., slaagde de heer C. F. van Neerijen te den Helder. KOFFERS LEDERWAREN HANDSCHOENEN PARAPLUIES NAAR BREEWATERSTR. 5 b. d. Spoorstr. (Van onze speciale correspondent) De Noordhollandse vertegenwoordiger in de strijd om het jeugd s< a pioenschap van Nederland, de M.S.C.'er Wim Geus uit Den Helder, gezien de finale te bereiken. Te Hillegersberg speelde hU gisteren in e v ronde remise tegen Smallegange uit Biezelingc, waaraan h(j, na toepass het Sonnenborn-Bcrgen-systeem, juist voldoende had om kunnen doen. de volgende stap te (Advertentie, lng. Med.) In de A-groep verzekerden Van der Poel (Boekelo), Van1 der Wolk (Eind hoven) en De Ruiter (Utrecht) zich van een plaats in de finale. Tilstra zorgde in deze groep voor een verras sende overwinning op Harms uit Nieuwolde. Van der Wolk versloeg De Ruiter, terwijl Van der Poel en Van Minnen (Noordwolde) remise behaal den. De stand was hier na de laatste (vijfde) ronde: 1. Van der Wolk 4% pnt., 2. Van der Poel en De Ruiter 3 pret., 3. Van Minnen 2 pnt., 4. Harms lji^ pnt., 5. Tilstra (Leeuwarden) 1 pnt. In de B.-groep ging Van Bemmelen met 3y punt zonder meer over naar de finale. De tweede plaats werd hier evenwel gedeeld door Versnel (Rotter dam), Staal (Amsterdam) en Geus (Den Helder) met drie punten. Door toepas sing van het bovengenoemde systeem bereikten Staal en Geus de eindstrijd. De kampioen van Rotterdam, Versnel, viel dus af. De resultaten in de B.- groep waren gisteeren: Van Bemme len—Staal yty Geus Smallegange y,y2VersnelBeurskens 10. Al met al hebben de toeschouwers Woensdag weinig te genieten gekregen, want er werden korte partijen ge speeld, die weinig voldoening konden schenken. Zo besloten Van Bemmelen (Leiden) en Staal na twaalf zetten reeds tot remise. In de finale werd al een stand ver kregen, daar de door de finalisten in de voorwedstrijden tegen elkaar be haalde resultaten gehandhaafd bleven. De drie finalisten van elke groep ko men dus alleen nog in actie tegen het drietal uit de andere groep. Behalve tot de schout bij nacht Slot kon de kampcommandant, de heer A. Th. Schiebergen, een woord van wel kom richten tot de kapitein-luitenant ter zee P. A. Riedel (adjunct-directeur der Rijkswerf), de kapitein-luitenant ter zee R. M. Crommelin (hoofd van het bureau Opleidingen bij het Minis terie van Marine), de majoor der mari niers G. H. van der Spek (stafofficier Militaire Zaken), de luitenant ter zee der eerste klasse F. H. Buné (staf officier Transport), de luitenant ter zee der eerste klasse V. R. IJ. Winkel man (stafofficier Verbindingsdienst), Allerwegen wordt druk vacantie gehouden en in verband hiermede beginnen de waterpolowedstrljden voor de competitie altijd reeds vroeg in het seizoen, zodat de diverse verenigingen zo min mogelUk last van uitvallers hebben in ver band met uitstedigheid en dergelijke. Nu dus alle wedstrijden gespeeld zijn, zijn wij ook in staat de standen van de diverse afdelingen, waarin Bruinvissen speelden, op te nemen. Allereerst willen wij dan een pluim op de hoed van de Helderse dames zet ten, die kans hebben gezien om de eer ste de beste keer dat zij aan de com petitie deelnamen, reeds kampioen te worden; geroutinerde clubs als DAW en Neptunus een lesje gevend. Bruinvissen 4 2 1 1 5 67 DAW 4 2 0 2 4 17— 7 Nereus 3 4 1 1 2 3 6—15 Ook de jongens van het tweede heb ben het er niet gek afgebracht; zij za gen kans als nummer drie de compe titie af te sluiten, nadat zij zich gedu rende het .seizoen van hun beste zijde hadden ldten zien en getoond hadden een zevental met pit te zijn. Neptunus 2 8 6 0 2 12 3311 Nereus 4 8 5 2 1 12 22—16 Bruinvissen 2 8 4 0 4 8 21 21 Kroosduikers 28 3 2 3 8 22—22 Het eerste herenzevental heeft het er deze maal niet zo gunstig afge bracht. Na een zeer slecht begin heb ben zij geen kans gezien de achterstand nog in te lopen en wisten zij In het ge heel slechts drie winstpunten te boe ken. Kroosduikers, dat de op één na onderste plaats bezet, zag toch altijd nog kans om drie wedstrijden te win nen en zodoende zes punten te verga ren. Gistermorgen heeft de Commandant Zeemacht Nederland, de schout-bij-nacht C. W. Slot, persoonlijk blijk gegeven van zijn belangstelling voor het zeekamp van het Nationaal Jongeren Verbond, dat thans in Medemblik wordt gehouden. De Commandant Zeemacht en een aantal officieren van zijn staf konden zich overtuigen van het nut, dat de belangrijke materiële steun van de Koninklijke Marine bU de organisatie van het zeekamp heeft afgeworpen. de luitenant ter zee der eerste klasse L. .D Kroon (stafofficier O. S. en O.), de luitenant ter zee der eerste klasse jhr. J. A. Feith (vertegenwoordiger van de Commandant Maritieme Mid delen Willemsoord), de luitenant ter zee der eerste klasse F. E. Kruimink (vertegenwoordiger van de Comman dant van het Koninklijk Instituut) en de senaat van het Korps Adelborsten. De kampleiding was de marine-auto riteiten zeer dankbaar voor de ver leende medewerking, zonder welke dit zeekemp tot mislukking zou zijn ge- doenmd. De goede banden tussen de Koninklijke Marine en het N.J.V. da teren trouwens niet van vandaag of gisteren, want de huidige luitenant admiraal b.d. C. E. L. Helfrich heeft in IS36 de oprichting van het Natio naal Jongeren Verbond krachtig gesti muleerd. Verscheidene officieren zijn oud-N J.V.-ers. Eén der leidende figu ren in het zeekamp 1951 is de luite nant ter zee der tweede klasse H. Dan- kelman, die bekendheid verwierf door zijn patrouilletochten met Hr. Ms. „RP 133" in de Indonesische wateren. De organisatoren van het zeekamp kunnen er van overtuigd zijn, dat de Commandant Zeemacht en de officie ren van zijn staf een uitstekende in druk van het geheel hebben gekregen. De heer Schiebergen zal zeker niet aan dovemansoren kloppen, wanneer hij voor het volgende zeekamp weer de medewerking van de marine-auto riteiten nodig heeft. Naar Nieuwediep Vanmorgen zijn de jongens uit het zeekamp met de tien modelsloepen der Koninklijke Marine uit Medemblik vertrokken om naar Nieuwediep te zeilen. Zij kunnen om hald drie bin nen zijn. Daarna volgt een excursie naar de marinebasis en vanavond om acht uur wordt in de Marinecantine aan de Buitenhaven een filmvoorstelling gegeven. De NJV-ers overnachten in de Onderzeedienstkazerne aan de Bui tenhaven. Morgenochtend om tien uur wordt een krans gelegd bij het monu ment „Voor hen die vielen", waarna de sloepen weer zee kiezen met bestem ming Medemblik. DAW 8 De Ham 8 Neptunus 8 Kroosduikers 8 Bruinvissen 8 16 8 7 6 3 50— 8 16—32 21—18 20—27 9—31 In de maand Juli werd op de Nuts spaarbank te Den Helder op spaarbank boekjes ingelegd f 353.182.95 (vorig jaar f 398.619.61) en terugbetaald f 469.272.61 (vorig jaar f 600.855.36). Er werd der halve meer terugbetaald dan ingelegd f 116.109.66 (vorig jaar f 202.235.75). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van 't jaar f 8.853.560.40, bedraagt nu f 8.005.68050 (vorig jaar f 9.150.239.48). Het aantal posten van inleg bedroeg 4910 (4393), en dat van terugbetaling 3361 (3118). In Juli werden uitgegeven 122 (137) nieuwe boekjes, terwijl werden inge trokken 127 (84) boekjes. In omloop zijn thans 22084 exemplaren. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 22 (21) boekjes voor pasgeborenen, waarop de Spaarbank een eerste inleg van f 1 plaatst. De lediging van 238 spaarbusjes leverde een bedrag van f 4.027.45 aan kleine besparingen op. Bijkantoor Den Burg. Op het bijkantoor van de Nutsspaar bank te Den Burg op Texel werd inge legd f 494.58 en terugbetaald f 506.30. Het aantal posten van inleg bedroeg 19, dat van terugbetaling 13. In Juli wer den vijf nieuw» boekjes uitgegeven. De Vrouwenbond van het NVV orga niseert voor de kinderen van NW- leden een viertal vacantiemiddagen, die onder leiding op de speelweide in het Timorpark en in de Donkere Duinen worden gehouden. Ongeveer honderd vijftig kinderen trokken Disdag in optocht en voorzien van NW-vlagge- tjes voor hun eerste speelmiddag naar het Timorpark. Er werden spelletjes gedaan, en er was voor tractaties ge zorgd. Hat geheel sliagde uitstekend. De stand is nu: 1. Van der PoeiA,. lu- 2. Staal 2—1X; 3. Van der Wolk 2—1 y - 4. Van Bemmelen 2—1; 5. Geus 2-i/. 6- De Ruiter 2-6. Wil Geus van zich'doen spreken, dan zal hij de drie resterende partijen moeten winnen. Een wel zeer zware opgave. Van 4 tot en met 14 September zal in de bovenzaal van het Christelijk Mili tair Tehuis aan de Kanaalweg een ex positie worden gehouden van de doe ken en tekeningen, gemaakt door Ne derlandse kunstschilders tyaens toch ten met oorlogsbodems van de Ko ninklijke Marine. Onder auspiciën van de Marine-voor lichtingsdienst is de uit circa tachtig exemplaren bestaande collectie reeds in verschillende plaatsen van ons land geëxposeerd. Over enige weken zal Nieuwediep kennis kunnen maken met hetgeen Nederlandse kunstenaars tot stand brachten, dank zij de inspireren de medewerking van de Koninklijke Marine. De bezoekers van de expositie zullen dan tevens kunnen zien, op welke wijze de stafofficier O. S. en O. en Marvo, de luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, het interieur van het Mi litair Tehuis heeft verfraaid door het in zijn (schaarse) vrije tijd aanbrengen van een serie vlotte en artistieke wand tekeningen, die alle op het maritieme leven betrekking hebben. Zeven Nederlandse mijnenvegers zul len van 18—20 Augustus een niet-offi- cieel bezoek brengen aan de Belgische haven Zeebrugge. Het bezoek staat in verband met de feesten, die worden gehouden ter gelegenheid van het her stel van de haven van Zeebrugge, die in de laatste wereldoorlog werd ver woest. De groep mijnenvegers zal wor den gevormd door de volgende sche pen: De zeegaande mijnenveger „Bat jan" onder commando van luitenant ter zee le klasse H. D. Beudekér (het schip doet thans dienst als visserijin- pectievaartuig) en het tweede flottielje mijnenvegers, bestaande uit de kleine motor minesweepers Putten, Ameland, Texel, Beveland, Marken en Terschel ling. Het flottieltje staat onder leiding van luit ter zee tweede klasse J. G. Cornelissen. Zaterdag en Zondag worden op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam de Noordhollandse athle- tiekkampioenschappen georganiseerd. Van de Helderse Athletiek Vereni ging komen in deze wedstrijden Arie van de Wal en Henk Wiedenhoff uit. Eerstgenoemde gaf zich op voor het nummer polstokhoogspringen; Wieden hoff start voor het eerst op de 200 m. Op 26 Augustus trekt HAV met twee autobussen naar Hoorn, waar de dualmeet WARHAV wordt georgani seerd. De wisselbeker is in het bezit van onze stadgenoten. Onlangs meldden wij, dat Paul Verra op de 3.000 meter naar de A- klasse was gepromoveerd. Deze HAV'er blijft evenwel nog B-klasser, daar de promotiegrens inmiddels is gebracht op 9.20 min. Acht colonnes van het Rode-Krui,, korps in Kennemeriand zullen, om leiding van de nieuwe gewestelijk, commandant in Noordholland dr. Jeri| te Bussum, deelnemen aan een op Augustus te IJmuiden te houden Rode, Kruisoefening. Aan deze oefen|nj werkt mede de Koninklijke Marine. De heer Groenenv n te Sch!,. dam heeft het beroep naar de Oud. Gereformeerde kerk te Den Held,, aangenomen. Het Tivoli-theater geeft heden, avond een vertoning van de kleuren, film „Christopher Columbus", met Fre. deric March in de hoofdrol. Bij de te Hilversum gehouden natio. nale militaire athletiek kampioenschap, pen behaalde adelborst Kandau (Kon Inst. Mar. Den Helder) de titel op het nummer 110 meter horden. De eerste banken aan de Zeedijk zijn geplaatst, twee bovenaan de glooi. ing voor de trap bij de Postbrug en twee bij de Windwijzer. Het is morgen hoog water om U.45 uur en laag water om 6.05 en 18.35 uur. Albirco, R'dam-Buenos Aires, 6-8 n.m. vi® Recite naar Montevideo - Alkerk, R'dam-. Kobe, pass. 7-8 Dondrahead naar Singapore Aalsdijk, 11-8 van R'dam te New Orlcans wacht Algenib, 7-8 van R'dam naar Ha*, burg - Alhena, 8-8 van Autwerpen te R'dam - Alphard, R'dam-Porto Alegrt, 7-8 van San Francisco naar Rio Grande do Sul. - AmsteU vaart A'dam-Galveston, pass. 7-8 Bahami Eilanden - Andijk, 7-8 van R'dam naar Golf- havens Bonaire, A'dam-Georgetown, te Demerara verwacht - Bantam, Djakarta- New York, 8-8 van Port Swettenham te Pe- nang verwacht Boissevain, Rio de janeiro-- Kobe, pass. 7-8 Fonnosa naar Yokohama Caltex Leiden (t), 7-8 van R'dam naar Sidon - Caltex Utrecht (t), 7-8 van Sidon naar R' dam - Cirrus, 7-8 van R'dam naar Atl. Oceaan - Dalerdijk, Vancouver-R'dam, 7-8 n.m. van Cristobal naar Antwerpen - Delfland, A'dam- Buenos Aires, pass. 7-8 Ouessant naar Lai Palmas - Elima, W.-Afrika-A'dam, 7-8 Fi- nisterre gepass. naar Le Havre Esso Den Haag (t), 9-8 van Aruba te R'dam verwacht - Friesland (SSM), Setubal—Pernis, pass. 7-8 Kanaal Eiland Friesland (KRL), venn. 9-8 van Kopenhagen naar R'dam Hydra, A'dam Ecuador, 7-8 van Talara naar Guayaquil - Heemskerk, R'dam—Sydney, 7-8 in Suczkanaal - Hoogkerk, R'dam-Yokohama, 8-8 te Genui verwacht Japara (KRL), R'dam-Makassar, pass. 7-8 (17 uur) Kaap Bon Langkoeu, R'dam—Djakarta, 7-8 (7 uur) te Bclawan - Lekkerkerk, 8-8 van Calcutta te R'dam - Limburg, Calcutta—Vancouver, 8-8 te Gil- veston Bay verwacht Lucita (t), 8-8 van Heysham te Curafao verwacht Lemsterkerk, R'dam—Perzische Golf, 7-8 te Damman ter rtde Lindekerk, R'dam—Basrah, pass. 7-8 Dungeness naar Marseille Lissekerk, Perzische Golf—R'dam, 8-8 te Genua verwacht Loener- kerk, R'dam-Calcutta, 7-8 van Suez naar Ka- rachi Mitra (t), 7-8 n.m. van Fredericii te Curagao Modjokerto, R'dam-Makassar, 7-8 var. Pladju naar Scmarang Maaskerk, A' dam—W.-Afrika, 7-8 te Takoradi Manoeran, Swansea-Sydney, 8-8 te Port Said Ma- taram, Djakarta—R'dam, pass. 7-8 (10 uur) Kaap Roca Nieuw-Amsterdam, 8-8 van R'dam U New York Noordwijk, 7-8 van Melilla naar R'dam Ovula (t), Balik Papan-R'dam, 7-8 dwars Kaap Selatan Prins Willem V, Cbi- cago—R'dam, 7-8 van Antwerpen naar Ham burg Phrontis, Indonesië—A'dam, pass. 7-8 Perim Prins Johan Willem Friso, Port Alfred —R'dam, pass. 8-8 Hoek van Holland naar Le Havre Prins Willem II, 8-8 van Sorel te R'dam Raki, A'dam—Djakarta, 10-8 te londicherry verwacht Salawati, A'dam- Surabaja, 7-8 te Semarang Saparoea, R' dam—Calcutta^ 7-8 dwars Vigo Sarangan, R'dam—Djakarta, 6-8 van Suez naar Belawan - Sloterdijk, New York-Indonesie, 7-8 n.m. te Penang Stad Arnhem, Huelva—A'dam, pass. 7-8 Beachyhcad Stad Dordrecht, 7-8 van Vlaardingen te Palermo Sibajak, 7-8 van Djakarta te R'dam Sommelsdijk, R'dam Golfhavens, 8-8 te Havanna verwacht Stad Schiedam, 8-8 van Safi te Vlaardingen Ta- rakan, Balik Papan—A'dam, pass. 7-8 ltyr Graadskanaal Tawali, 3-8 van Boston naar New York Tjipanas^ Buenos Aires—Yoko hama, pass. 7-8 Chagos Archipel naar Singa pore Ternate, R'dam—Djakarta, 7-8 te Sin gapore - Tosari, R'dam-Djakarta, 7-8 van Semarang naar Surabaja Utrecht, Pac. Kust- Calcutta, venn. 8-8 van Bombay Vol end am, 7-8 van R'dam naar Quebec Weltevreden, 7-8 (17 uur) van Baltimore naar Houston - Willem Ruys, R'dam-Djakarta, 8-8 te Colombo verwacht Winsum, 7-8 van R'dam naar Pa lermo Woensdrecht (t), Curacao-Piracus, pass. 7-8 Gibraltar Zonnewijk, 7-8 van R' dam naar Keywest. - Zuiderkruis, New York- A'dam, 7-8 200 mijl zuid-zuidwest van Kaap Sable. Prinses Beatrix bracht gisteren in* cognito een onverwacht bezoek aan Nij megen in gezelschap van een hofdame. Zij begaf zich naar het Stevenskerkhof en nam de in aanbouw zijnde Sint Stc- venskerk in ogenschouw. De reddingsboot van Clacton i aan het jacht „St. Heiier" dal met r ™06*1 in allerijl assistentie verlenen en op het Buxley-strand'vastaeinn Mn boord een pleziertocht maakte heden mist men Het zwaar XZl Ti™" zware omstandig Twee vrouwelijke leden van de .ton metende jacht vlot te krijgen. Molenman fm i h Miss Corutable Mflr" UV hu" angstig avontuur.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2