De belastingontwerpen in veiligheid Eerste parlementaire conferentie voor een wereldregering De heerschappij van King Soccer nadert met rasse schreden Gl?!Lle^.derheid Eerste Kamer Van de 10 Nederlanders kregen 6 geen sexuele voorlichting TINCK BOEKT SUCCESSEN l ls zij niet in staat het Geen controle op invoer en investeringen Nieuwe ambassadeur Zuid-Afrika in Den Haag STRAALJAGER IN HET KANAAL GESTORT? Weer leerling-vliegers naar Amerika Bureau Zuid-Molukken onder andere leiding Koppt >ensnellers in Assam in actie Bevrijdt U Regeringsbemiddelaar doet laatste poging Grote landbouwscHuur door brand vernield Man dood achter het stuur gevonden Hei programma van de eerste klassers is reeds vastgesteld De ronde van hef Westen De Robben in Engeland Profesf tegen uitnodiging van Duitsers voor Os!o Eén gedragslijn bij tarieven overeenkomst „Van Galen" reeds in actie Communistische documenten in Brazilië gevonden Fisca'e Stra(a)tegie WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1951 Minister Lieftinck heeft gistermiddag ook smaakt, zUn belastingontwerpen met ruime mepnter'k jKamM het Kenoe«en ge- ZUn begroting werd zonder meer aanvaard ™e"derhe,d aangenomen te zien. ken. Hetzelfde gold voor het merendeel van *Hif k'i u'tKebreid over gespro- kwam het aleen over het ontwerp-wöziging ink ast,ngwetjes. Tot stemming lastlng en over het ontwerp-verhogfng vennont^v!T„ t"? '°°n" en vermogensbe den kwesties van het gehele complex H^t eer»thapsbelastmg, de meest omstre- R ««en 12 stemmen, waarbij de leden van de ARaT» aangenomen met stemden. Het tweede, met 36 tegen 2 stemmen PvdA en de CPN tegen- streden door de KVP-leden Kraayvanger en Eegout "°g S'echts be" land heeft een bepaald minimum be ft genoemd, dat beslist nodig is. De regering is reeds met de uitvoering van Woüi0?!31? be8°nnen. Wordt zij te- verder uit te voeren. i voorgen°men maatregelen ter verbetering van de betalingsbalans zul- ten volle moeten worden uitge voerd. Zo nodig zal men ook verder moe en gaan. Controle op investerin- gen, herrantsoenering enz. zijn niet bij voorbaat verworpen. De regering wacht echter af, of de toestand ook zonder dat beter wordt. Aangezien er nog een behoorlijke de viezenreserve voorhanden is, acht de regering het voorlopig beter, niet tot afschaffing van het vrije handelsver- Het debat begon 's morgens met een red« van de heer Van de Kieft, een partijgenoot van de minister, die be toogde, dat het economische leven in de knoop zit. Men zoekt hiervoor een zondebok. Wie kan daarvoor beter die nen dan de bewindsman? Spr. achtte physieke controle op de invoer en de investeringen onontkoombaar. Gevaar voor de werkgelegenheid vloeit hieruit niet direct voort. Nadat de heer Van Santen tot besluit van de morgenverga dering had betoogd, dat de regering net geld moet halen bij de makers van de oorlogswinsten en niet bij de arbeiders, heeft in de middagzitting de minister de sprekers beantwoord. Prof. Lieftinck heeft nadrukkelijk ont kend, dat er inflatoire tendenzen in onze staatshuishouding zouden werke.i Sinds 1949 is dat niet meer het geval De staatsschuld is aanzienlijk gedaald, vlottende schuld is naar behoren ge consolideerd. De periode-Korea heeft grote moeilijkheden veroorzaakt door een sterke stijging van het tekort op onze betalingsbalans te doen ontstaan, maar er is een kentering merkbaar. Over de dekking van de militaire uitgaven heeft spr. medegedeeld, dat wijzelf een deel van de hiervoor uitge trokken anderhalf milliard zullen moe ten opbrengen. Ook mogen wij reke nen op buitenlandse hulp. Veel hiervaa is nog afhankelijk van de goedkeuring van het Amerikaanse Congres. Neder- keer over te gaan. Daarom is ook phy sieke investeringscontróle voorlopig niet noodzakelijk. Van het bedrag van anderhalf mil liard zal niets worden bestreden uit d; tegenwaarde van de Marshallhulp. Spr. achtte algehele wijziging van het belastingstelsel minder gewenst, al wordt wel in Beneluxverband gestreefd naar geleidelijke hervorming. Ook ver klaarde hij zich tegen korting op be lasting voor snelle betaling. Bij de replieken heeft de heer Regout (KVP) nog bezwaar gemaakt tegen het ontwerp verhoging vennootschapsbe lasting. Hij drong aan op indiening van het ontwerp in zijn oorspronkelijke le zing. Minister Lieftinck weigerde dit zeer nadrukkelijk, omdat dat zou neer komen op ondermijning van een essen tieel element van het regeringspro gram. Ook zou er aanmerkelijke vertra ging door ontstaan. Op een vraag van de heer Molenaar (VVD) zei hij toe, dat de extra verhoging van deze belasting het eerst zou verdwijnen, indien de ba ten van het gehele program mochten, meevallen. Daarmee had de bewinds man zijn ontwerpen in veilige haven geloodst. De Kamer is na de stemming opreces gegaan. Regering verleent agreement Agreement is verleend voor de be noeming van kolonel P. I. Hoogenhout, thans administrateur van Zuidwest- Afrika, tot ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, tot ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika in Nederland. De heer Hoogenhout, een vooraanstaan de persoonlijkheid in de Zuidafrikaanse onderwijswereld, werd door veldmaar schalk Smuts in zijn huidige functie van administrateur van Zuidwest-Af- rika benoemd. Hij had een voornaam aandeel in de Taalstrijd in Zuid-Afrika en stamt uit een bekende familie van Nederlandse afkomst. Op een bericht, dat een vliegtuig, waarschijnlijk een straaljager, in het Kanaal zou zijn gestort ter hoogte van Angmering in Sussex aan de Engelse Zuidkust, is gistermiddag de redding boot van Shoreham uitgevaren en zijn tevens twee meteoor-straaljagers naar de aangegeven plaats gedirigeerd. Ook de sloep van de RAF te Newhaven voer uit. Er werd tot dusver echter geen spoor van een vliegtuig gevonden. Het Britse ministerie van Luchtvaart maak te gisteravond bekend, dat geen me teor-straaljager wordt vermist. Opnieuw zal een groep Nederlandse leerling-vliegers, groot 35 man, in de Verenigde Staten een opleiding ont vangen. Vijf en twintig man zijn al ver trokken. De overigen volgen Donder dag. Deze militairen zullen worden ver deeld over de vliegbasis Bartow (Flori- da), Spence Field (Georgia). Malden (Mississippi), Columbus (Mississippi) Greenville (Mississippi), Hondo (Texas), Bainbridge (Georgia). Het Nederlandse Instituut voor de Publieke Opinie heeft aan een represen tatieve „doorsnee" van het Nederlandse publiek de vraag gesteld: „Op welke leeftijd ontving u sexuele voorlichting?" Zes op de tien volwassenen verklaarden nooit sexuele voorlichting te hebben gehad en dit percentage van meer dan vijftig procent treft het NIPO aan onder alle geledingen van het volk: onder armen en rijken, onder man nen en vrouwen. Het percentage, dat nimmer voorlichting op dit terrein ontving, ligt bij de mannen, die het middelbaar of hoger onderwijs genoten hebben, iets lager, namelijk drie en dertig procent. „Van wie ontving u de voorlichting?" vroeg het NIPO verder. De antwoor den luidden: van ouders (12 procent), van moeder (10 pet.) van vader (3 pet.) Zeven procent „kreeg 't vanzelf" of „al opgroeiend", dan wel „in omgang met vriendjes", twee procent „tijdens de verlovingstijd" en „in het huwelijk" en één procent „op kantoor" of „het werk". De geestelijke en de schoolleraar worden door resp. vier en twee procent van het publiek genoemd als voor lichters. Drie op de vijf personen vonden de door hen ontvangen voorlichting goed, de overigen daarentegen matig en niet goed. De gemiddelde volwassenen waren van mening, dat de meisjes op veertien jarige en de jongens op vijftien-jarige leeftijd sexuele voorlichting moeten ontvangen. Zeven en vijftig procent achtten de voorlichting door onderwijzer of onderwijzeres minder geschikt. De grootste tegenkanting voor de behan deling van het sexuele vraagstuk door de leraren trof het NIPO aan onde* de Gereformeerden, van wie zeventig procent het idee afkeurden. Onder de Katholieken waren er negen en vijftig procent tegen en vier en dertig pro cent voor, onder de Ned.. Hervormden waren acht en dertig procent voor en negen en vijftig procent tegen. In September te Londen: Volgens een verklaring van de ver tegenwoordiger van de republiek Zuid- Molukken, dr. J. P Nikijuluw, heeft deze „een betrouwbare en geschikte Ambonees bereid gevonden om zijn taak over te nemen en is de heer Lebe- Iauw in zijn plaats belast met de lei ding van het bureau Zuid-Molukken. Dr. Nikijuluw gaat zich geheel aan 2ijn taak als arts wijden. De regering van Assam (Nrd.-Birma) heeft soldaten en voorraden gezonden naar een dorp in het grensgebied van Birma waar een negentigtal inwoners ten offer is gevallen aan een bende Koppensnellers van de Naga-stam. De hende stichtte ook brand in de voed- Se'Pakhuizen en plunderde de wonin gen, alvorens met de hoofden van de phtoffers te verdwijnen. Een dergelijk ernstig geval van kop- Pensnellerij is in die streek in geen er jaar voorgekomen De Naga's wo- en in het woeste bergland aan de 8*ens. Tijdens de oorlog vochten zij •hee tegen de Japannezen. „Nederland moet zich interesseren voor een wereldregering", zeide het Britse Lagerhuislid Julian Snow giste ren in Amsterdam, waar hij voor een kort verblijf vertoeft. Julian Snow, die lid is van de „parlementaire groep voor een wereldregering" en mede-organisa- tor van de eerste parlementaire confe rentie voor een wereldregering, welke van 24 tot 29 September te Londen zal worden gehouden, is naar Nederland gekomen teneinde te trachten alsnog enige Nederlandse parlementsleden en andere belangrijke personen te bewegen naar de Londense conferentie te komen. Tot het deelnemen aan de conferentie zijn namelijk uitnodigingen gericht aan tal van leden van volksvertegenwoordi gingen en andere invloedrijke personen over de gehele wereld, met uitzonde ring van Rusland en zijn satellietstaten. Van velen was de vorige maand reeds een gunstig antwoord ontvangen. Het antwoord van de Nederlande genodig den heeft de organisatoren echter te leurgesteld. De heer Snow zeide van oordeel r.e zijn, dat permanente vrede slechts moet en kan worden bereikt door een boven- partijdige wereldfederale regering. Er zullen - zo zeide hij - met wereld autoriteit beklede controle-apparaten moeten komen voor de bewapening, voor de atoomenergie en voor voedsel en grondstoffen. Bovendien moet er een wereldpolitiemacht worden ingesteld. Op de Londense conferentie zullen voornamelijk worden behandeld een resolutie over ..de beginselen en de be voegdheden van een wereldregering er. Geheimzinnige kouseband Toen koning Edward lil van Enge- land de kousebandopraaptedie Lady Salisbury op een bal in het jaar 1344 verloor, redde hij haar van de bT Volgens61 het historische verhaal raapte de koning de gevallen kouse hand op deed he n om zijn eigen been en sprak de historische woorden: „Hom soit (jut mal y pense". Aan dit voorval is het ontstaan van de hoogste ridder orde in Engeland te danken. Dr Margaret Murray, een Egypto loog trekt de historische juistheid van het verhaal in twijfel. „Waarom droeg lady Salisbury kousebanden, honderd War voordat men kende" zegt_ rii Haar verklaring is, dat de „kouse band" in werkelijkheid een geheim Lenteken was van een heks. Indien, aldus dr. Murray, de hovelingen op alaus bnJden dat Lady droeg zou zij verwezen zijn. Murray, de c het bal ontdekt hadden dat Lady Sa lisbury zo'n kenteken naar de brandstapel Zodoende redde koning Edward door -iin snel en tactvol optreden het le ren van de legendarisch schone Lady Salisbury. een resolutie over „vrijheid van ge brek". Ten slotte zal worden gedebat teerd over een motie tot instelling van een wereldraad van parlementsleden van de wereldregeringsgroep. President van de „parlementaire groep voor een wereldregering" is lord Boyd Orr, win naar van de Nobelprijs voor de vrede 1949. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor regelmatig Togal, het middel bij uitnemendheid dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08, f 7.94. {Advertentie. Ing. Med.! De staking op Aruba Mariniers in Oran/esiad De staking bjj de Lago op Aruba, na de raffinaderijen te Abadan de grootste ter wereld, duurt nog voort De perso neelscommissie, die tot dusverre na mens de stakers heeft onderhandeld, schijnt niet meei te functionneren. Naar verluidt is zij door de werknemers üe- desavoueerd. Gezien de grote interna tionale betekenis van het bedrijf doen de Antilliaanse autoriteiten al het mo gelijke. het conflict tot een oplossing te brengen. De regeringsbcmiddelaar, mr Piantz, heeft, bijgestaan door een com missie van advies. Maandagavond lang durig met vertegenwoordigers van de Lago onderhandeld. Men noemde dit de laatste poging, om tot een vreedzame regeling te komen. Bij bekendmaking van de gezagheb ber van Aruba is het verboden in groe pen van meer dan vijf personen oo straat samen te scholen. Wederom pa trouilleren mariniers door Oranjestad De onrust onder de stakers neemt toe. Reeds geruime tijd was er tussen de employé's en de bedrijfsleiding een ver schil van mening omtrent de noodzaak van een loonsverhoging. De personeels- commisie had aanvankelijk vijf pro cent verhoging gevraagd. De directie wenste eerst een onderzoek in te stellen naar de kosten van levensonderhoud. Het resultaat was, dat de deskundige een verhoging van ruim vijftig procent nodig achtte. De commissie vroeg deze vijftig procent de Lago bood vijf cent per uur. Daarom werd de looneis teruggebracht tot twintig procent en nog later tot 26 procent voor de lagere en 18 procent voor de hogere werk nemers. Dat was het laatste voorstel van de commissie. Vliegtuigen van de Ver. Staten vormen een kruis boven het missie-huis San Barbera in Californie, een van de vele huizen die gesticht zijn door de Spagnse priester Father Junipero Serra. Deze priester had zijn werk hoofdzakelijk tussen de Indianen van de Ver. Staten. S randweerman werd gewond Een felle brand vermoedelijk ontstaan door hooibroei, heeft Dinsdagmiddag te IJselmonde een grote schuur met hooi en landbouwwerktuigen van de heer A. Velthoen veranderd in 'n trieste puinhoop. Ook andere opstallen gingen verloren, maar het woonhuis kon wor den gered. Het kreeg echter veel wa terschade. Een PTT-man, die hoog in een telefoonpaal bezig was met de re visie van de buitenleiding, ontdekte het vuur en alarmeerde via zijn „lijn tje" direct de brandweer Door dit snel le optreden bleef het woonhuis behou den. Bij het blussingswerk viel de 23- jarige brievenbesteller, die als lid van de vrijwillige brandweer op het dak van de boerderij was geklommen, naar beneden en werd vrij ernstig gewond. 3500 KIPPEN AFGEMAAKT. Op een pluimveebedrijf te Woudea- berg, waar pseudo-vogelpest werd ont dekt, zijn 3500 kippen afgemaakt. Een auto in het bos Enkele dagjesmensen, die bjj Huizen door de bossen wandelden, hebben in de nabijheid van het kindersanatorium een lugubere ontdekking gedaan. Zij bespeurden plotseling terzijde van de weg en half verborgen door het struik gewas een personenauto, waarin zich het stoffelijk overschot bevond van een ongeveer 40-jarige man. Naar later bleek was de dode automobilist de Amsterdamse accountant K. de G. Hoe deze, ver van de weg, in het bos de dood heeft gevonden is voorshands een raadsel. De man was nog in het bezit van zijn portefeuille en sieraden, zodat van beroving geen sprake kan zijn. Hij was fnet zijn echtgenote uit Belgie gekomen, doch omdat De G. vreselijk hard reed had zijn vrouw hem bewogen haar per trein de reis naar de hoofdstad te laten vervolgen. Zij heeft haar man niet meer teruggezien, want diezelfde middag stierf hij door tot nog toe onbekende oorzaak op de afgelegen plek in het bos. De G. had in Belgie gespeeld en veel verloren. Het weekblad Sportief zal wegens de te sterk gestegen drukkosten niet meer verschijnen. Reeds deze week zullen de lezers hun sportblad moeten missen. JJIJ het lezen van het programma voor de eerste klassers op 2 Sep tember, de eerste voetbalzondag van het nieuwe seizoen, tracht men on willekeurig nu reeds de kansen af te meten van de verschillende clubs. Voetbaiprognose's hebben echter de onhebbelijke gewoonte zelden of nooit uit te komen, laat staan een voorbe schouwing over een geheel seizoen, te meer daar de eerste klassers ook dit maal weer geheel anders zijn inge deeld dan het vorig jaar. Enkele dingen staan echter reeds bij voorbaat vast. Zo is het zeker, dat Heerenveen voor lastiger opgaven komt te staan dan de Friezen de laat ste jaren gewend zijn. Reeds in de eerste wedstrijd van het seizoen brengen de Noordelijke kampioenen op 2 September een bezoek aan EDO. Met DWS, 't Gooi en Haarlem zal de ploeg van Schijvenaar c.s. voor Abe en zijn mannen een moeilijke barrière vormen op de weg naar het kam pioenschap in IA. Ook in 1B is er meer dan een gega digde voor de kampioenstitel. Daartoe mogen wij zonder twijfel Blauw Wit, RCH en de harde ploeg van Wage- ningen rekenen en de mogelijkheid lijkt niet uitgesloten, dat Vitesse, ge zien de formidabele eindrush van de Arnhemmers in de competitie (1950- 1951), voor een verrassing kunnen zorgen. Bovendien mag verwacht wor den dat Ajax en VSV dit seizoen be ter voor de dag zullen komen. De Zuidelijke concurrenten, BW en Willem II, zijn samen ondergebracht in IC, maar het ziet er naar uit, dat deze clubs niet alleen de toon zullen aangeven. Eindhoven. NAC en SVV zullen zich zeker niet zonder meer laten wegschuiven. Het wil ons voorkomen dat PSV in een minder zware afdeling is inge deeld dan de andere afdelingskam pioen van het vorige seizoen. Zeker, Emma, Hermes DVS, en Limburgia mag men niet onderschatten, maar of deze clubs tegen de sterke Philipsploeg zijn opgewassen, moet nog maar wor den afgewacht. In ieder geval kunnen de wed strijden van de 2e September mis schien een antwoord geven op tal van vragen. Het eerste voetbalprogramma van het komende seizoen ziet er als volgt uit: IA: Elinkwijk-Volewijckers, 't Gooi- Haarlem, Theole-Enschedese Boys, EDO-Heerenveen, Go Ahead-Velocitas, GVAVV-AGOW, Frisia-DWS. 1B: Blauw Wit-Leeuwarden, Zwolse Boys-Oosterparkers, Be Quick-Wage- ningen, Vitesse-Sneek, Enschede-Achil- les, RCH-VSV, Ajax-DOS. IC: Bleyerheide-DHC, Feyenoord- Willem II, Quick-ADO, MVV-Eind- hoven, SVV-NAC, Sittardia-RBC, Ju- liana-BVV. 1D: VVV-Chevremont, Brabantia- Maurits, Longa-Hermes DVS, Limbur- gia-Xerxes, HBS-NEC, PSV-Emma, Sparta-NOAD. De achtste etappe van de ronde van het westen, van Brest naar Saint Brieuc over 229 km., werd gewonnen door de Fransman Desbats in 6 uur 4 min 4 sec. Het algemeen klassement na deze etappe ziet er als volgt uit: 1. Van Steenbergen (Belg.) 47 uur 36 min 28 sec. 2. Audaire (Fr.) 47 uur 37 min. 10 sec. 3. Van Kerkhoven (Belg) 47 uur 37 min 14 sec. 4/5/6 exaequo Mahe (Fr.) Mallejac (Fr.) en Pontet (Fr.) 47 uur 37 min. 17 sec. Ook de tweede wedstrija van de tiendaagse tournee, die „De Robben" door Engeland maken, hebben de Hil versummers met een overwinning we ten te beëindigen. Te Hove (Sussex) werd de „Shiverers Hove Swimming Club" met 47 tegen 35 punten versla gen. Op de 100 m. rugslag vestigde Geertje Wielema met een tijd van 1 min. 15.2 sec. een nieuw baanrecord. In een interessante waterpolowedstrijd, die tot slot van de ontmoeting werd gespeeld, sloegen De Robben hun te genstanders met 54. Driemaal is scheepsrecht De start voor de door de Daily Mail uitgeschreven Kanaalovertocht is voor de derde maal uitgesteld. Slechte weersomstandigheden zijn oorzaak, dat Woensdagmorgen niet zal worden ge start. Donderdagmorgen om half zes hoopt men eindelijk te water te gaan voor de wedstrijd. Arne J. Wiik. advocaat en lid van de juridische commissie van het Noorse Sportverbond, is uit die commissie ge treden terwijl hij tevens krachtig gepro testeerd heeft tegen het uitnodigen van Duitsers voor de winterspelen te Oslo In een heden gepubliceerde brief aan het sportverbond beklaagt Wiik zich erover dat de kwestie van het uitnodi gen van Duitsers nooit behandeld is in vergaderingen van het verbond, dat verzuimd is het advies in te winnen van zoveel mogelijk, actieve sportlie den In Noorwegen en dat dezen even min gelpgenheid gekregen hebben om te protesteren. Aangezien hij geen ver antwoordelijkheid op zich wenst te ne men voor de uitnodigingen heeft Wiik voor het lidmaatschap der juridische commissie bedankt. DERKSEN TF KOPFNHAGEN VERSLAGEN De Australische sprinter Sid Patter- (on heeft gisteravond zijn 24ste ver- '"'ardag gevierd met een overwinning op onze landgenoot Jan Derksen Hij reed de laatste 200 meter in 12.7 sec. Vertegenwoordigers van Denemar ken, Zweden, Noorwegen, Belgie en Nederland houden te Kopenhagen in formatieve besprekingen over een alge mene verlaging van de douanetarieven en de gedragslijn, die zij gezamenlijk moeten volgen op de algemene confe rentie voor handel en tarieven, die cp 17 September te Genève begint. De ge noemde landen, die alle lage tarieven hebben verkeren bij onderhandelingen met landen met hoge tarieven steeds in een moeilijke positie. De opperbevelhebber van de vloot der VN heeft bekend gemaakt, dat de Nederlandse torpedobootjager ..Van Galen" zich Maandag bij het eskader heeft gevoegd en heeft deelgenomen aan het beschieten van het gebied van Tsjongdjin aan de Oostkust van Korea. De „Van Galen" opende bet vuur op bruggen, spoorlijnen en troe penconcentraties. Driehonderd zeventig granaten werden afgevuurd. De Braziliaanse politie heeft geheime documenten van de communistische partij in handen gekregen, waarin „sol daten en matrozen worden opgewekt de hoofd-officieren uit de weg te rui men en zich meester van de macht te maken." De documenten waren ondertekend door de communistische leiders Luiz Carlos Prestes en Joao Amazonas. AMERIKA ANS-PHILIPPIJNS VERDRAG VOOR WEDERZIJDSE BIJSTAND? De Verenigde Staten en de Philippij- nen zullen ter gelegenheid van de ko mende besprekingen te San Francisco over een vredesverdrag met Japan een verdrag tot het verlenen van weder zijdse bijstand in geval van nood slui ten. HILVERSUMMER ZOEK De familie van de 21-jarige Cornelis B. uit Hilversum verkeert in de groot ste ongerustheid over het wegblijven van de jongeman, die op 11 April voor net laatst gezien is in een hotel te Dig- ne (Fr.) Hij was liftende naar België en Frankrijk getrokken, maar heeft de laatste vier maanden niets meer van zich laten horen. Een ongeluk wordt gevreesd. In Sleen is de sleur gebroken. De fiscus gaat daar op een bij zondere manier over de tong. In de praat welteverstaan. De Sleense burgers en boeren zijn ietwat onthutst over hun nieuwste aanslagen in de straat belasting. Niet omdat het bedrag der penningen dit jaar bijzonder hoog of laag is, niet omdat het schone lied „wie zal dat beta lenweer actualiteit geniet, maar om een reden, die zelfs sterrewichelaars tot wanhoop brengt. De fiscale dienaren van dit scho ne dorp hebben namelijk wat ■neuws bedacht, wellicht om hun •"narde medeburgers enig respijt an zorgen te gunnen. Deze re kenmeesters bepaalden de twee- 'e vervaldag voor de straatbelas- ing op31 November 1951 Hoe kan men dan betalen? Welk een stra(a)tegie.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3