Stad en Omgeving W im Geus, jeugdschaakkampioen Zeilsloep „Hathi" zou naar Londen maar liep vast op de Haaksgronden Rooms Katholieke jeugd in 't Zand had een uitstekend geslaagde sportdag De gloriedag van het Texelse schaap Sport voor Zondag Van onder de toren Tweeo'e zege op Staal Aanrijding in Keizerstraat Alkmaarse chauffeur dook onder met bromfiets IN HET KORT Bouw van fwee gelijkrichter- stations Tussen Haaks en Kuifje Tiendaagse vacaniieirip mei incidenten Vannacht om twaa'f uur behouden in Nieuwediep Nog verder van huis.... Nog een staartje.... Verzetsster Oost-Azie voor commandant „Soemba" Bedrijf svoei bal Marmag heeft de leiding in de competitie Jeugdige winkeldiefjes Inkomsten verzwegen Jubilarissen op de Werf PREDIKBEURTEN Veel be angsielhng Urk De Schager markt Besommingen IJmuiden Jaarlijkse fokdag op Texel Tuinconcert door Engelse huzaren Wieringen IJmuiden Sloep van de „Caro" binnen* gebracht Zeker van de iitel, nog voor driekamp is beëindigd Na een enigszins sensationele partij legde gisteravond om half negen de jeug dige AmMMdenuoer i. ijjn wille koning om, ten teken dat hy in de Nieuvvedispcr W'.nl zijn r.ic:.- v e erkende. Op dat moment was de 17-jarige Geus zeker iu j"U4d<Msha»kkiuu;«i<» eneeiiap ven Nederland voor het jaar 1951. Hij z*l nu mogen v;t!:omen in liet eerstdaags te houden tournooi om het wereldscljaskkaaiptoonschap, waaromtrent de Wereldschaakbond binnenkort nadere mededelingen zal doen. In het Amsterdamse Schaakhuis deed Staal gisteravond om half zes de ope ningszet in zijn tweede partij tegen Wim Geus. Staal, die Maandagmiddag de eerste partij in deze besiissingsdrie- kamp van Geus had verloten, trachtte nu met het Staunton-gambiet revan che te nemen. Hij dwong de Nieuwe- dieper tot een hardnekkige verdedi ging van de gamblct-pion. Dat ging Geus verdienstelijk af, maar op een gegeven moment maakte hij een lelijke blunder. Hij wilde een pion verzetten, maar greep bij vergissing een andere pion. Hierdoor werd zijn stelling heel anders dan hij bedoelde en Geus moest zelfs in de verdediging gaan. Voortva rend opende Staal een aanval op de zwarte koningsvleugel. Hij deed hier bij een tikje roekeloos, waardoor Geus' positie weer iet» sterker werd. De MSC-speler kon op zijn beurt 'n koningsaanval openen. Hij veroverde hierbij een paard, wat voor Staal een onherstelbare verzwakking betekende. Het was precies half negen, toen wit na de vier en twintigste zet de partij opgaf. Hiermee had Geus zijn derde punt in de driekamp binnen. Staal noch Van Bemmelen kunnen hem nu meer inhalen, zodat Geus zich reeds jeugdkampioen mag noemen. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond, d« heer ir. H. J. van Steeni». bood Geus met dit succes zijn harteRlke gelukwensen aan. De driekamp zal uiteraard worden uit- Doordat bij de winkel van C. Ja- min in de Keizerstraat een vracht auto met aanhangwagen links gepar keerd was, terwijl aan de rechterzijde van de straat een bestelwagen van V. en D. stond, was de rijweg ter plaatse aanmerkelijk versmald. De heer P. K. uit Hippolytushoef wilde met een vrachtauto de nauwe doorgang pas seren en raakte daarbij met een aan de achterzijde van zijn auto gemon teerde gereedschapskast de rechter flank van de aanhangwagen. De scha de was niet groot maar het incident bewees dat, enerzijds de situatie ter plaatse te wensen overliet en dat an derzijds het manoeuvreren door nau we passages met de nodige omzichtig heid dient te geschieden. Een maand geleden verhuurde de heer V. uit de Keizerstraat een brom fiets aan de 38-jarige chauffeur Ti- motheus van V. uit Alkmaar. De chauffeur kwam het karretje echter niet terugbrengen. Zijn familie kon geen nadere inlichtingen verschaffen, daar De V. al enige weken niet thuis was geweest. Hij verkoos een zwer vend leven boven de zorg voor zijn vrouw en vier kinderen. Het bleef niet alleen bij zwerven, want de po litie te Leiden, Katwijk, Delft en Sas van Gent zocht hem voor diverse diefstallen en verduisteringen. De V. werd tenslotte aangehouden in Nijme gen, waar hij de bromfiets voor f 250 bleek te hebben verkocht. Het ge huurde vaertuig is in beslag genomen en De V. werd naar het Huis van Be waring t« Alkmaar overgebracht. gespeeld. Vandaag ontmoeten Staal en Van Bemmelen elkaar voor de tweede maal en morgenavond om half zes moet Geus nog eenmaal tegen Van Bemmelen spelen. Na afloop van deze laatste partij vindt de prijsuitreiking, eveneens in het Amsterdamse Schaak huis. plaats. Onderlinge vierkamp Naar wij vernemen, bestaat de mo gelijkheid, dat Wim Geus binnenkort aan een vriendschappelijke vierkamp zal deelnemen, met als rivalen de pro minente schakers Van Scheltinga, O'Kelly (de Belgische kampioen) en een nog niet bij name genoemde vierde speler. Deze cracks zijn zelf zeer be nieuwd naar de resultaten van deze krachtmeting met de kampioen uit de jongere schakers-generatie. Vanavond om zeven uur worden in het zwembad van „Marsdiep" aan de Dijk de zwemproeven voor de hogere KNZB-diploma's afgenomen. In de Tivoli-bioscoop wordt van heden- tot en met Maandagavond „De gele hel" vertoond; in de Witte bios coop draait deze avonden de tweede Tom Mixfilm, „De razende ruiter". Van rijkswege is te Den Haag aan besteding gehouden van; A. Het bouwen van een Trafoge- lijkrichterstation op een terrein aan de Buitenhaven. Laagste inschrijver. J. v. d. Wal te Amsterdam met f59.300 B. Het bouwen van een Trafoge- lijkrichterstation op een terrein aan de Spoorhaven. Laagste inschrijvers: Gebr. Smit, alhier met f 56.360. Hr. Ms korvet „Batjan" kwam gis teren van de werf en is later op de dag naar Zeebrugge vertrokken. Hr .Ms. fregat „Van Speyk" Is gis teren voor groot onderhoud naar de Rijkswerf gegaan. Het is morgen hoog water om 8.30 en 21.20, en laag water om 2.30 en 15.25 uur fDe temperatuur -van het zeewater was 16,9 graden Celsius. Gisteravond tegen twaalven bracht de marinesleepboot Hr. Ms. „A 868" een Duitse zeilsloep naar Nieuwediep. Bet scheepje, „Hathi" genaamd, was met vier personen aan boord op Zaterdag II Augustus uit Bremen vertrokken om een vacantietrip naar Londen te maken. Het is een reis met hindernissen geworden, die bijna een ontijdig einde had gevonden in een schipbreuk op de Haaksgronden. werd de bemiddeling van de Konink lijke Marine ingeroepen. Schipper De Vries trok er op uit met de sleepboot Hr. Ms. „A 868", die een vlet op sleep touw namen voor het eventueel over brengen van een tros. De „Hathi" was inmiddels tengevolge van de eb vaster komen te zitten, maar tegen elven slaagde de sleepbpot er in, het scheepje vlot te brengen. Een uur later lag de „Hathi" behouden gemeerd in Nieuwe diep. Al is de vacantie van de heer Oele- rich en zijn jongens niet bepaald „vol gens de plannen" verlopen, het heeft hun toch niet aan avontuurlijke erva ringen ontbroken. Zij willen vandaag de reis naar Bremen voortzetten, in de hoop dat zij voor verdere verrassingen gespaard zullen blijven. Vol goede moed had de leraar F. Oelerich uit Stuttgart zich, vergezeld van drie scholieren, met de „Hathi" naar zee begeven, maar de harde Zuid westelijke wind speelde de zeilsloep al spoedig parten. Het scheepje werd in de richting van de Doggersbank gedre ven, waar het tussen een aantal vis sersschepen verzeild geraakte. De Bel gische kotter „Ostende 539", die juist op het punt stond om thuis te varen, nam de „Hathi" op sleeptouw. Onder weg werd de sleep overgenomen door de Hollandse kotter „Zeemansblik". die de „Hathi" op haar beurt overdroeg aan de Urker botter „Neeltje". Schip per v. d. Berg van de „Neeltje" bracht de zeilsloep naar IJmuiden, waar de sleep Woensdag aankwam. Dezelfde dag koos de „Hathi" weer zee, met be stemming Bremen, oirvjat de tien va- cantiedagen nu toch al grotendeels op gesnoept waren. De Noordwestelijke wind deed de sloep niet snel vorderen, zodat schipper Oelerich gistermiddag omstreeks vier uur besloot, op de rede van Texel te gaan bijleggen. Hij wilde door het Molengat naar binnen steve nen, maar hier speelden de gronden hem parten. Tegen vijf uur liep de Hathi" vast op een zandplaat. De Kustwacht constateerde, dat de zeilsloep aan de grond was gelopen en waarschuwde de Commissaris van het Loodswezen. Aangezien' de redding boot „Dorus Rijkers" op de helling lag. Een surveillerende agent van politie wilde Woensdagavond op de Jan Ver- feilleweg een wielrijder aanhouden, die zonder licht fietste. De man reed echter door en trachtte in Tour de France-stijl aan de sterke arm te ont komen. De politieman vertegenwoor digde echter niet alleen de sterke arm, maar had ook sterke benen en slaagde er in, de vluchteling ter hoog te van de Sportlaan te achterhalen. In plaats van één „bonnetje" kreeg de wielrijder er toen twee, omdat men in een geordende samenleving nu een maal verplicht is te blijven staan, wanneer men daartoe door een agent van politie wordt gesommeerd. De tweede overtreding zal de man waar schijnlijk zwaarder worden aangere kend dan het fietsen zonder licht. Men zal zich herinneren, dat de po litie enige weken geleden een 24-jari- ge jongedame, De L. genaamd, heeft aangehouden wegens het plegen van ettelijke oplichtingen en dergelijke. Eerst thans is aan het licht gekomen, dat zij ten nadele van de fa. T. in de Keizerstraat een koffergramofoon heeft verduisterd. Zij had dit appa raat gehuurd en prompt (op 13 Juli) bij een opkoper van de hand gedaan, Laatstgenoemde handelde te goeder trouw. De commandant van Hr. Ms. radar- instructieschip „Soemba", de luitenant ter zee der eerste klasse N. J. Jonge- waard, is bij Koninklijk Besluit begif tigd met de „Verzetsster Oost-Azie 1942—1945". Ernstigste rivaal uitgeschakeld Nu de Bedrijfsvoetbalcompetitie '51 weer op zijn eind gaat lopen, zullen we de stand van zaken in deze tak van sport eens onder de loupe nemen. Het elftal van de Marinemagazijnen maakt een mooie kans op het kam pioenschap. De ernstige rivaal van Marmag was de club der Werfwerklieden. Beide ploegen ontmoetten elkaar deze week. Het werd een spannende wedstrijd, die in een 21 overwinning voor Marmag eindigde. Daardoor verhuis den de Werfwerklieden naar de vijfde plaats van de ranglijst. Mocht Marmag nog een „misstap" begaan, dan maken de Werfwerklieden nog een kansje, evenals het elftal van het Raadhuis. Scheepsmakers en Debo werden prac- tisch uitgeschakeld door het enigszins verrassende gelijke spel tegen resp. H.M.C. (11) en Fiscus (00). De stand, bijgewerkt tot en met 15 Augustus, is: Marmag 10 6 1 3 13 Raadhuis 10 6 0 4 12 Debo 11 4 4 3 12 Scheepsmakers 11 4 4 3 12 Werfwerklieden 9 4 1 4 9 Held. Melkcentrale 10 2 4 4 8 Fiscus 9 1 2 6 4 Op aanwijzing van de heer Z. uit de Keizerstraat werden twee Helderse jongens, van acht en negen jaar oud, aangehouden, omdat zij uit de win kel van de fa. Z. een paar speelgoed auto's ontvreemd zouden hebben. De jongens gaven dat toe en bekenden bo vendien enkele van dergelijke wagen tjes bij Van W. in de Koningstraat t,e hebben gestolen. De adspirantgarage- houders hadden inmiddels kans gezien, enkele exemplaren zo te beschadigen dat zij niet meer verkocht kunnen worden. De schade zal uit de ouder lijke portemonnaie moeten worden vergoed. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen twee stadgenoten, die valsheid in geschrifte hadden ge pleegd. Bij het invullen van steun aanvragen, resp. bij de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken en het bu reau voor Maatschappelijk Hulpbe toon .hadden zij bepaalde gezinsin komsten verzwegen, teneinde voor een hoger steunbedrag in aanmerking te komen. De heren D. Launspach (koperslager), A. J. Hofland (machinebankwerker) en C. Geervliet (ketelmaker) waren op 14 Augustus veertig jaar in dienst der Rijkswerf. Zij werden bij die gelegen heid door de directeur, de kapitein ter zee van de technische dienst S. G. Ba- rendregt, ontvangen. De directeur wenste de jubilarissen geluk en bood, behalve een gratificatie met oorkonde de traditionele jubileumtegen aan. ZONDAG 19 AUGUSTUS 1951 DEN HELDER. Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk. Weststraat, 10.30 uur dr. W. J. de Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. J. Borghardt; 19 uur H. AHuis duinen, ds. Ph. W. Bergkotte, van Oosterbeek. Geref. Kerk, Bethel- kerk, 9 uur ds. G. Th Rothuizen, 10.45 uur ds. M. Hamming, 17 uur ds. G. van Andel, van Dieren; Rehoboth- kerk, 10 uur ds. G. van Andel, 17 uur ds. M Hamming. Geref. kerk art. 31, Nieuwe kerk. Weststraat. 8.45 en 17 uur ds. F. de Haan, van Olden- hove. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur leesdienst. Geref. gemeente, Janzendwarsstraat, 10 uur en 16 uur leesdienst Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stell- wag. Oud-geref. kerk, Hoogstraat, 10 uur en 17 uur ds. Groenenwegen. Doopsgezinde gemeente, Kerkgracht, 10.30 uur ds. J J. J. van Sluijs. Kerk van Jezus Christus van de hei ligen der laatste dagen, Weststraat 67, 10.30 en 17 uur dienst. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur sa menkomst, 12 uur en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur Bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen* krans; Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst Visbuurt, 21 uur bid stond. JULLANADORP. Ned. herv gem., 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref. kerk, Pniël, 9 uur ds. M. Hamming, 14.15 uur ds. G. van Andel. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19.30 uur ds. H. J. Trommel. P. SlUkeiman 13.2 sec. Hoogspringen. Onder uitstellende weer.omsUndishede.. heeft de Room» Katholieke jeugd IIn t Zand op het terrein van Geel Zwart goed geslaagde sportdag «ehoudtM heerste op het terrein een «eI"'ls* d te, waartoe de mu.iek, verzorgd door de firma Kossen uit Schagchrug, niet we n g firma Kossen uit Schagerbrug, niet wein g dag medewerking. Nadat kapelaan Van 't Hart het woord had gevoerd en de wens u'tsrpraK. aat c O a stevige band zou ontstaan bc jongeren uit 't Zand en Anna au. en do heer Van Tript de Kapelaan had ge anUvoord, werd het programms P wüze uitgevoerd. De uitslag.n ware Jongens van 14 en 15 jaar, 80 m llarl' lopen: 1. KI. de Vries; 2. D. de G™ot 3 L. Verrezen. Hoogspringen: K. de vries 1,30 m; G. Buineveld 1.25 m; J' Huib®r 1,20 m. Verspringen: KI. de Vries 4.08 m; J. Hutberts 4.06 m; L. van den Berg 16'jaar en ouder, 100 meter hardlopen P. Roozen 13 sec.: G. Koomen 13.1 sec., DURE VACANTIE: GOUDEN RING IN DE HAVEN Een oud-plaatsgenoot, zekere J. K. uit Zaan dam, vertoefde met vacantie op Urk. Tijdens deze vacantie vormde natuurlijk de paling voor hem een lekkernij. Bij het wegwerpen van het visafval in de haven, verloor hij echter zijn gouden ring, waardoor dit maaltje vis hem duur kwam te staan. VAN VISROKERIJ TOT WERF De oude visrokerij van D. Gnodde is geheel omgebouwd tot een werkplaats voor de werf Hakvoort. Ook dit bedrijf past zich geheel aan bij de veranderde omstandigheden. DIENSTEN TLIJDENS DE RESTAURATIE DER GEREF. ZUIDERKERK Tijdens de duur van de restauratie van de Geref. Zuiderkerk zullen des morgens om 11 uur en des middags om 2.30 uur diensten worden gehouden in de Chr. Geref. kerk. NIEUWE ROKERIJ IN TIMMERSCHUUR Aangezien de visrokerijen, welke zich aan de ingang van het dorp bevinden, per 01 December moeten verdwijnen, wordt door de rokers gezocht naar een ander terrein. Zo zal de pas gebouwde timmerschuur van J. K. ge heel worden verbouwd tot een moderne vis rokerij. In dit nieuwe pand zal dan de rokerij worden gevestigd van J. Baarssen, die te samen met de heer J. K. dit bedrijf zal uitoefenen. VISSERIJBERICHT Door 102 vaartuig'en werd op 15 Augustus aangevoerd: 12.130 pond kuilpaling 0,90- 1,18, 39 pond lijnaal 1,40, 923 pond snoek baars 0,75 en 403 pond rode baars 0,80 per pond: 903 bak nest 3,05 per bak. Er was deze week een belangrijk gro ter aanvoer van vette koeien dan oo vorige max'kten het geval was. Wij zagen verscheidene vreemde slagers en gros siers. De handel was goed en er werd vlijtig verkocht. De hoogste notering liep tot f 1025' en het slachtgewicht liep van f 2,50 tot f 2.70 voor de kwaliteits koeien. Worstkoeien gingen van f 2,30 tot f 2.40. De handel in melkkoeien was aan de matige kant, terwijl de najaars- kalfkoeien graag en duur werden ver kocht. Ook voor de gelde koeien voor de weiderij was goede belangstelling. De hoogste notering was hier f 725. De nuchtere kalveren konden de prijzen van voorgaande weken niet halen, hoe wel de handel stug was toch nog een vrij goede prijs. De aanvoer wordt steeds minder, zoals dat om deze tijd gewoonlijk is. Handel in paarden was goed. Rijtuigpaarden golden tot f 1150. werkpaarden tot f 900. slachtpaarden tot f 850. Vette schapen waren duur met goede handel. Hoogste prijs f 130 Magere schapen golden tot f 110. Hier was de handel redelijk. Lammeren voor het leven golden tot f 77,50; voor de dood tot f 90. De handel was hier iets beter dan vorige week. Biggen ea schrammen waren prijshoudend, handel in zeugen kalm. terwijl hetzelfde het geval was op de kippen- en konijnen- markt. De prijzen waren: 5 paarden 500— 1150, 14 gelde koeien 650—725. 90 vet'* koeien 8001025, 6 melkkoeien 700 850, 2 kalfvaarzen 800, 4 kalfkoeien 740 925, 24 nuchter kalveren 3575. 12 magere schapen 90—110, 30 vette scha pen 110—130, 67 lammeren 5590. 6 magere varkens 5465, 5 zeugen 200— 400, 56 biggen 42.50—52,50. 19 konijnen 0,504, 58 kippen 23, 20 eenden 0,50 —0,75. De besommingen van Donderdag wa ren: trawlers IJm. 42 22.700; loggers HD 79 8.750; KW 151 380; 162 7.180; 29 940; kotters IJM 52 600; SCH 17 310; IJM 227 370; KW 66 400 35 600; 128 I 330. Prijzen per kg; heilbot 2,801,70; gr. tong 4.054,25; grm. tosg 2,802,10; kim. tong 1,97—1,69; kl. tong I 1,67—1,42; II 1,23—0,99; tadbot I 2,55—2,22. Prijzen per 50 kg: tongschar 6664; schartong 38; gr. schol 6966, grm., schol 7459. kim. schol 6956, kl. schol I 4742. II 368; schar 33—14; bot 23—20; v. haring 16— 10,30; makreel 21,50—18; g» schelvis 102 92; grm. schelvis 9896; kim. schelvis 7674. kl. schelvis I 5854, II 3520; wij ting 28—16; gr. gul 71—46; mldd. gul 36— 34,50; kl. gul 30—22; kl. leng 23; kl. haai 38; ham 54. Prijzen per 125 kg 280—146; gr. koolvis zw. 73; gr. leng 80. De totale aanvoer bedroeg 3.000 kisten. Een van de hoogtijdagen op Texel is ieder jaar de schapenfokdag, die daar steeds in het najaar wordt gehouden. Texel is het moeder land van het schaap, dat zijn naam aan het eiland ontleend: het Texelse schaap. In Neder land is dit ras hèt ras geworden, maar dat Texel zelf bij het fokken nog steeds de lei ding heeft, bleek vorig jaar op de grote te 's-Hertogenbosch gehouden tentoonstelling, waar het merendeel van de prijzen werd ge wonnen door dieren, direct afkomstig van het eiland. Hoezeer echter ook buiten ons land dit Texelse schapenras wordt gewaardeerd, blijkt uit het feit, dat bij voorbeeld Frankrijk er een eigen Texels schapenstamboek op na houdt. De eerstkomende schapenfokdag op Texel is vastgesteld op 4 September. Deze keuring belooft in alle opzichten een gebeurtenis van gewicht te worden. Het aantal inzendingen zal een recordhoogte bereiken: 268 inzendingen met in totaal 625 dieren. In 1950 vAren er 177 inzendingen met 455 dieren. Over de verschillende klassen verdeeld, zul len ter keuring komen: 1-jarige rammen: 41 (15); 2-jarige rammen: 21 (4); oudere ram men: 7 (10); schapen met 1 ramlam: 58 (45); schapen met 1 ooi- en 1 ramlam: 61 (51). schapen met 2 ramlammercn: 36 (24); scha pen met 2 ooilammeren: 15 (9); 4-tallen ooi lammeren van één vaderdier: 10 (5); 4-tallen 1-farige schapen van één vaderdier: 10 (9); viertallen oudere fokschapen: 6 (4). Daarnaast bevat het programma oog een verkoopklasse. De cijfers tussen haakjes zijn die van verleden jaar. Dat de belangstelling zo groot is, spruit ten dele voort uit het feit, dat de kwaliteit van de schapen dit jaar buitengewoon goed is. Daarnaast is echter de belangstelling uit andere Dit is de nieuwste aanwinst van de gemeentelijke Dienst van Ovenbare Werken, afdeling Plantsoenen. Chauffeur H. Winter moet de tractor ge- 'urende 25 uur inrijden, alvorens hij in gebruik kan worden gesteld. Het is een David Brown tractor met een 35 pk oliemotor provinciën ten gevolge van het succes, dat verleden jaar te 's-Hertogenbosch werd be haald, aanzienlijk groter dan gewoonlijk. Er zijn geregeld schapen naar andere delen van het land verkocht en het ziet er naar uit, dat de toeloop van buiten zeer groot zal zijn. Deze laatste omstandigheid is weer oorzaak geweest, dat de Texelse fokkers hun uiterste best Hebben gedaan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. En men zou zich er al ovér moeten ver wonderen, wanneer niet menig dier ter keu ring wordt verkocht om straks te verhuizen naar het vaste land van Nederland. Onder auspiciën van de WV traden Woensdagavond in de muzieknis te Den Burg de Engelse huzaren, de Kings Own Hussars, op. Het concert mocht zich in de belangstelling van ongeveer 2500 personen verheugen. Vooraf werd een mars gemaakt door Den Burg, waarbij het Texels Fanfarecorps voorop liep. Het was een zeer kleurrijk schouwspel: vuurrode petten, donkere broeken met brede gele biezen. Het concert werd geopend met trompet spel door 24 muzikanten. Ook werd nog uit het gezelschap een koor gevormd, dat enkele liederen van Chopin zong. Een en ander was zeer verdienstelijk. Dit concert was de laatste grote stunt van de WV Texel. RAADSVERGADERING Maandag wordt een spoedvergadering van de gemeenteraad gehouden. Ter tafel komt slechts één voorstel, n.1. het aangaan van een geldlening van f 21.250 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag. Deze geldle ning is bestemd voor dekking van de bouwkoster, van twee woningwetwo ningen. HOUT EN BANANEN ALS STRANDGOED De laatste dagen spoelt op het Noord zeestrand van Texel heel wat nieuw hout aan. Het zijn echter losse delen zonder tot een drift te behoren. Ten Noorden van De Koog is een hoeveel* bananen, weliswaar enigszins groen, aangespoeld. EIERENVEILING In de week van 8 tot 11 Aug. werden aan de eierveihng te Den Burg 64 546 eieren aangevoerd, welke een gemid delde kiloprijs opbrachten van f 2.40, MARKTBERICHT DEN BURG, 13 Aug. Aangevoerd werden 190 lammeren f 58—f 75. nn schapen 85—100; 3 koeien f 700—f '900 8 pinken f 380—f 425; 16 biggen f 40 f 65; 7 nuchtere kalveren f 45—f 65. CONSULAAT A.N.W.n. Dolder H. Schalkwijk ia afgetreden .1 sul vaa dc A.N.W.B. "«den al, Con- p. SHjkennan iJ.z 5ec Hoogspring,,,,. G. Verezen 1.45; G. van Geebergen 1,45, A. Slijkerman 1.40 m. Jongens 12 en 13 Jaar, 80 m hardlopen. J Visser, Th. dc Wit en K. Bilder, mit in 9.9 sec. -Verspringen: N. Mul 3.90. M. van den Berg 3,68 en J. Visser ze' (u afstand - Hoogspringen: M. van den Berg en L. de Haas 1,20 m; Th. de Wit 1,15 m. 16 Jaar en ouder, verspringen; H. va» Geebergen 4.69 m; A. Slijkerman 4,59 m. j Kooinen 4.48 m. Hordenloop: 1. van Geebergen; 2. L. Koomen; 3. W. Wit Jz. - 1500 meter harllopen: P. r00. zen 5 min. 56 sec.; J. Verrezen 5.58 sec F Huiberts 6 min. De heer P. Roozfc werd mermee winnaar van de beker. Tussen en tweetal groepen van Z.A.p en een tweetal groepen van 't Zand werd hierna nog touwtrekken gehouden. 's Avonds werd de wielerronde van t Zand verreden, waarvoor eveneens grot, belangstelling bestond. De heer G Visser werd winnaar van deze ronde en verover de daarmede de beker terwijl hem eet» bouquet bloemen werd aangeboden en hij een ererondje door 't Zand maakte. De volgende aankomenden waren: H. van Geebergen. A. Slijkerman, P. Klaver en G. Verreien. Des avonds werden tn bet Jeugdhule door kapelaan Van 't Hart dc prijzen uit- gereikt. Het moet voor de vele Inwoner, van 't Zand een prettige gedachte zijn dat deze dag. die gehouden werd ter er» van het eenjarig bestaan van het clubhuis zo uitstekend geslaagd ls. De opstelling van het elftal van Geel Zwart, dat deelneemt aan het tournooi van WGW is als volgt: Zomerdijk, Huibers. Huibers. Slijkerman, Van dei- Linde, Hertogh, Baltus, Baltus, Deute* kom. Broerse en Luiks. De opstelling van het tweede elftal, dat tegen DOSKO 2 uitkomt is; Hen driks. Laan, F. Fluit, Burger, Visser, van Diepen. Schilder, Van der Weij, de Wit, Hartogh en de Vries. De handbalsters gaan Zondag naar de seriewedstrijden van FSA en ver trekken om 12 uur van café De Wit, Mee gaan: L. Dekker. R. Mul, L. Tuin, A. Blijendaal. T. de Wit, D. van der Fluit, N. Blijendaal, R. van Diepen, D. Schilder, T. Burger en T. de Wit. Reserve Ad. Smit. VERLOREN VOORWERPEN. In de onmiddellijke omgeving van 't Zand zijn door een paar slachtoffers verloren een paar beige dameshand schoenen en een roodlederen kinder- portemonnaie. Men wordt verzocht in- dien men deze voorwerpen heeft aan getroffen. deze te willen deponeren bij de Rijkspolitie alhier. Er stonden zéér vele mensen, vooral vrouwen, in de Koningstraat, hetgeen mij deed informeren, wat er aar. d* hand was. Een meiske en een jongen gingen trouwen en zoals wellicht overal elders kunnen de dames dan hun nieuwsgierigheid niet bedwingen. Ik stond daar even tussen die pratende dames en moest heel wat horen. Lelij ke en mooie eigenschappen van het jonge paar. Er werd gekletst over dit huwelijk en men vroeg zich af of ze at een huis hadden. En tussen al dat geroddel door, klonk plots de kreet: daarhèjeze. leder drong naar het hek, want „ze" moeten van zeer nabij be keken worden. Wat draagt ze, hoe is cie bouquet, hoe zijn de schoentjes en ten leste: hoe ziet de man eruit en welke familie is erbij. Natuurlijk krij gen de familieleden ook een dosis cri* tiek te doorstaan. Ik nam de vrijheid om deze „open bare zitting" bij te wonen. Het is daar binnen stil als b\j een begrafenis. Doodstil wordt gewacht op de komst van de ambtenaar. Diens secretaresse zit reeds, gewichtig kijkend in een boek te staren. Daarna verschijnt de heer Oden. Mei heldere stem leest hij enige artikelen uit het Burgerlijk Wetboek. Het gaat over de verplich tingen des huwelijks. Daarna spreekt hy een persoonlijk hartelijk woord tot het paartje. Wanneer hij het huwelijk voor gesloten verklaart, verwacht ik een stevige omhelzing, doch er gebeurt niets. Enfin, wat in een goed vat z»t> niet waar? De secretaresse komt ook nog in actie. Ze moet n.l. de getuigen ondervragen. Men kent elkaar op Wie- ringen allemaal, en dus gaat dit zo gemoedelijk mogelijk, in de geest van: „Wanneer ben jü geboren. Arte?" Mis schien ligt het aan mij, maar naar mijn smaak vind ik het gebruik van de beleefdheidsvormen bij een derge lijke plechtigheid niet overbodig. Naar mijn mening zou het de ernstige sfeer nog verhogen en in overeenstemming doen zijn met de belangrijkheid van het ogenblik. Bernard. Vanmorgen in de vroegte heeft de botter U.K. 161 bij de IJmuidense brul* boei het sloepje „Caro" half onder w»* ter aangetroffen. Het scheepje is naar de Vissershaven gebracht en daar bleek, dat het afkomstig was van het Belgische jacht „Caro", dat in de nacht van Zaterdag op Zondag J.1. het Noorder havenhoofd van Scheve* ningen te pletter is gelopen. Men 7J,l zich herinneren, dat bij dit ongeval oudminister mr. J. A. W. Burger uit Dordrecht was betrokken. W ARMENHUIZEN, 16 Ang. - 67.200 W aardappelen. Schotje muizen 12,20-13.1®. *">v« 10.10-10,30, drielingen 10.20-10.90, Eigenheimer, 10.30- 11.60. Meerlanden. 10.1" nir.tje, 10.30-10.40, Doré 11,50-12,30 S»«k.a 10.10; 900 hg bieten 8-8,50, 600 M «labonen 32-33,90,

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2