Vele noviteiten op de Najaarsbeurs Piin, Pan en Pom in Afrika Militairen repeteren voor grote intergeallieerde oefening Van potlood met kalender tot de gaskachel die zelf uitgaat Uit zes en twintig landen DE Najaarsbeurs, die dit jaar van 11 tot 20 September in Utrecht wordt gehouden, belooft zeer uitgebreid en belangrijk te worden. Onder de pro ducten uit 26 landen, die er tentoongesteld zullen worden, zal men een kleine 200 noviteiten aantreffen van de meest uiteenlopende aard. Minstens vier landen zullen een officiële stand inrichten: Belgie, Indonesië, Tunis en Hon garije en er bestaat een kans, dat ook West-Duitsland officieel vertegen woordigd zal zijn. Vooral de agrarische afdeling zal zeer belangrijk zijn. Aan het Nederlandse landbouw- en tuinbouwproduct zal deze keer vooral in verband met onze exportmoeilijkheden een zeer ruime plaats worden in geruimd, terwijl ook de Nederlandse industrie van landbouwmachines en werktuigen goed voor de dag zal komen. Er wordt tijdens de jaarbeurs een speciale landbouwdag gehouden, die o.a. In het teken zal staan van het 25-jarig bestaan van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Nieuwste snufjes bij de landbouwmachines Drenkelingen klemden zich aan redder vast JIMMY BHOWN TEKUGHN DE DIERJ^IU'N Leergierige soldaten Vijfhonderd Nederlanders keren uit Korea terug Door gas bedwelmd Kerensky voert talrijke besprekingen in Beieren VI bUjfV opgewekt en onvermoeibaar mcV de heerlijk „erlna*"4' j De wagen in het kloosterbos Scheepvaartberichten Het Radioprogramma VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1951 (Van onze speciale verslaggever). De hark-keerder, een van de nieuwe uitvindingen, die op de Najaarsbeurs valt te bewonderen. yiOORTS zal een speciale tabak-dag worden georganiseerd. In verband met het wereldcongres van de tabak, dat ongeveer terzelfder tijd in Am sterdam wordt gehouden, wordt op deze jaarbeurs veel aandacht besteed aan machines voor de tabak-verwer- lcende industrieën en aan alles wat met roken te maken heeft. Grote afdelingen zullen verder ge vormd worden door de machines voor de graphische vakken en de meubelen. Ook de schoenen zijn weer terugge keerd. De schoenenindustrie had zich n.1. van de jaarbeurs teruggetrokken, omdat er plannen bestonden voor een eigen beurs in het Zuiden van het land, maar zij is nu tot de jaarbeurs teruggekeerd en exposeert op de par terre in het tweede gebouw. Nieuwe snufjes. De noviteiten waarover wij spraken zal men over bijna alle 45 artikelen- groepen verdeeld vinden, maar de meesten toch wel in de agrarische af deling, bij de machines en materialen voor de graphische industrie, de zui velindustrie, de metaalindustrie en bij de transportmiddelen. De nieuwe artikelen zijn van zo uit eenlopende aard, dat het ondoenlijk is een enigszins volledige opsomming te geven. De huisvrouw zal wellicht ge ïnteresseerd zijn in een nieuwe afwas- kwast (kleine stukjes viscose-spons aan een ijzeren stangetje, „veerkrach tiger, hygiënischer en sterker"), in een washandje vervaardigd van een nieuw Japans vezel, of in een plumeau (blijkbaar nog niet uit de tijd) ver vaardigd van zachte wol, „die het stof niet verplaatst, doch opneemt, die te gelijkertijd poetst, niet krast, gemak kelijk uit te schudden en afwasbaar is." De pijproker zal getroffen worden door een nieuwe tabakspot, die dank zij een geheel nieuwe sluiting (V-slui ting) hem in staat stelt zijn tabak zelf te aromatiseren. Twee meisjes, die Woensdag inSche- veningen aan het baden waren, zijn ternauwernood aan de verdrinkings dood ontsnapt. Ook hun redder, de heer Polak, wist slechts met moeite het strand te bereiken doordat de twee drenkelingen, de dertien-jarige W. P. W. en haar vriendinnetje J. F. R, zich in hun doodsangst aan hem vast klemden. De badmeester en twee bad knechten van het Volkszeebad bega ven zich op het hulpgeroep van de heer Polak terstond te water en met behulp van de „duck" werden redders en drenkelingen uit zee gereden. Kinderen komen er niet zo veel op de jaarbeurs, anders zouden zij zeker niet weg te slaan zijn bij de poppen, die van een nieuw soort rubber ge maakt zijn, bij de radiospeelgoedauto of bij de nieuwe Duitse kinderfiets, die door wippen wordt voortbewogen. Als we het goed begrepen hebben, dan kun je op deze fiets fietsen, steppen en paardrijden tegelijkertijd! Zij vinden er ook nog de nieuwste snufjes op het gebied van kinderballons. Kalender-potlood, te zeggen van het kalenderpot lood, dat hier voor het eerst te zien zal zijn? Door één keer per maand het potlood te verstellen, kan men iedere dag zien de hoeveelste wt leven. Het potlood heeft n.1. zeven vlakken en op ieder vlak staan de data waarop de da gen in de' betrokken maand vallen. Wat ze al niet verzinnen! Het zal in ieder geval wel wat goed koper zijn dan het nieuwe roterende kaartsysteem dat Frankrijk op de markt brengt en dat ook op de Jaar beurs zal prijken. Het is een grote in gebouwde trommel, waarin ieder be staand kaartsysteem kan worden inge zet en die roteren kan, zodat men rus tig zittende alles vinden kan wat men nodig heeft. Dat de boel er niet uitvalt is natuurlijk het geheim van de smid. Voor de huisvrouw met een dikke portemonnaie is er een nieuwe (Duit se) gaskachel met pyr-o-maat en thermostaat, wat zoveel zeggen wil dat het gas vanzelf aan gaat als men de kraan opendraait en dat acht ver schillende temperaturen automatisch geregeld kunnen worden. Als het vlees j nog doorgebraden moet worden, maar u wilt uit, dan kunt u de gaskachel zo instellen dat zij een uurtje later ook uitgaat. En zo is er nog veel meer. Er is een nieuwe neonreclame met verwisselbare letters, een Deventer kruidkoek die volgens nieuwe methode wordt gebak ken, een nieuwe bandafnemer (helaas alleen voor erg grote banden), een an ti-slip installatie (helaas 'alleen voor erg grote auto's en tractoren), nieuwe langegeluidsgolventrilagregaten (zou die naam uit het Duits vertaald zijn-') waar alleen laboratoria wat aan heb ben, een nieuw soort patates-frites- kachel, een tetrablusser, geschikt voor het gebruik in auto's en voor de da mes: nylon haak- en breigarens. Regen kanonnen. Van groter en be'"-1 "rijker allure zijn de noviteiten op -t gebied van de landbouwmachines. Daar zijn ver schillende nieuwe regenmachines e»i regenkanonnen voor het veroorzaken van kunstmatige regens, daar is een zelfrijdende spuitmachine en een zich zelf heffende ploeg. De meeste dezer artikelen zijn van Nederlands fabri kaat en dat is ook de gecombineerde harkkeerder, die volgens de fabrikan ten technisch af is. Het is een machine voor éénmanshediening met ongekend grote capaciteit. Met één paard, een tractor of jeep en één man kunnen er letterlijk bergen verzet worden, bergen gras, hooilucer- ne of stro. De machine kan zowel wierscn als keren en dank zij de grote borden, de kogel- en rollagers en het ontbreken van enige tandwielover brenging, heeft zij een bijna onbeperk te werksnelheid. De zitplaats is verend en geeft de bestuurder volledig zicht op de werking van de machine en op de gereedgekomen akker. JS ltTÖJL 20. Even vóór de duisternis viel, wandelde Jimmy die avond naar het nachthok van wijlen Alie de Olifant Hij had een kan met drinkwater bij zich en een stuk oudbakken rogge brood. Meneer Van Knullenburgh hacl Jimmy nog niet ontdekt, of hij begon reeds te razen en te tieren. „Als je niij niet onmiddellijk uit dit smerige kot vrij laat", schreeuwde hij met van drift overslaande stem, „dan loop ik dadelijk naar de politie en dan zul je eens zien wat er met jou gebeurt. Weet je wel, dat je je aan wederrech telijke vrijheidsberoving schuldig maakt' door mij hier als een m.sdad.- ger op te sluiten? Ik gelast je mij op staande voet in vrijheid te stellen en zo niet dandan.... zal ik ie"" Meneer Van Knullenburgh kon nie. meer. Hij stikte bijna van woede. „Ik wil u met het grootste genoegen uw vrijheid teruggeven", zei Jimmy heel kalm, „maar dan kunt u er tevens op rekenen, dat ik bij de politie eens een boekje over open zal doen, want waaraan u zich hebt schuld W gemaakt Colonne va" 28 kilomeier Voor de eerste maal zullen in September Nederlandse troepen, tezamen met het eerste Engelse leger en Noorse, Deense en Belgische legeronderdelen deel nemen aan grote manoeuvres in de Britse zone van YVest-Duitsland. Het Neder landse onderdeel bestaat uit de, zesduizend man sterke, 31ste regimcntsgevechts groep, gevormd uit dienstplichtigen van de lichting 1950 II, die niet verder dan tot bataljonsverband zjjn geoefend. Dit is de reden, waarom de legerleiding besloten heeft de gevechtsgroep aan een generale repetitie te onderwerpen. Als zodanig fungeert de oefening „Mars", die Maandag in Noord-Bra bant is begonnen en tien dagen zal duren. Als alle 6000 militairen in de 1200 hun ten dienste staande auto's gereed zjjn om te vertrekken heeft de colonne een lengte van maar liefst 28 kilometer. Een generale repetitie met deze lintworm van voertuigen mag dus geenszins als een overbodige luxe wor den besehouwd. De strijd bewoog zich Donderdag om het dorpje Grave. Prins Bernhard woonde de oefening bij in zijn kwaliteit van inspecteur- generaal van de Koninklijke land macht. Verwacht wordt, dat de oefe ning op 23 Augustus in de omgeving 30. De begroeting tussen Pim, Pam en Pom en de apen is allerhartelijkst. De hondjes worden bijna platgedrukt in de omhelzing van de sterke apenar- men, zo blij zijn de onderdanen van koning Samba om Pim, Pam en Pom weer te zien. Ook de negers krijgen hun deel van de hartelijke begroeting, maar ik geloof niet, dat zij het zo erg leuk vinden, tenminste als je naar hun ge zichten kijkt. En alles wat de reizigers bij zich hebben, wordt door de apen aan een grondig onderzoek onderwor pen. Eén van hen heeft al gauw een mooi nieuw geweer te pakken en kijkt eens in de loop, totdat Pom het afpakt. „Pas toch op, het is geladen!" Maar dat vindt de aap helemaal niet erg. „Ik kan toch niet schieten", zegt hij. Gelukkig hebben de andere apen zich van minder gevaarlijke dingen meester gemaakt. De spuitwaterfles krijgt ook meteen een goede beurt. Een dorstige klant drinkt hem meteen maar helemaal leeg. Mik- kie vindt dat het tijd is om afscheid te nemen. „Ikke nu afscheid nemen", zegt hij tegen Pim. „Ik u onbeschadigd heb afgeleverd. Groot genoegen. Hoop u weer te zien". ,,Nu, dat hopen wij ook", zeggen de broertjes alle drie. „Anders waren wij nooit heelhuids dit oerwoud doorgekomen". Deiachemeni verliet het front Het Nederlandse detachement in Ko rea treft voorbereidingen om de te rugreis naar het vaderland aan te vangen. Op 6 Augustus hebben dè mannen de voorste linies verlaten Vijfhonderd manschappen, die in Oc- tober zijn uitgezonden, zullen zich bin nenkort inschepen, nadat zij op het ereveld der Verenigde Naties afscheid hebben genomen van hun gesneuvelde wapenbroeders. De 83-jarige heer S. en zijn 79-jarige echtgenote zijn Donderdagmorgen be wusteloos in bed aangetroffen door enkele omwonenden, die zich, toen zij een scherpe gaslucht roken, onmiddel lijk toegang tot de woning verschaf ten. Het bleek, dat de gaskraan in de keuken was blijven open staan. Voor het leven van de heer S. wordt ge vreesd. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ms Oranje (21 Aug.); Nieuw Guinea: ms Telemachus (29 Aug.); Ned. Antillen: ss Baarn (21 Aug.); Suriname: ms Stentor (28 Aug.); Canada: ss Nieuw Amsterdam (22 Aug.); Australië: via Engeland (25 Aug.); Nieuw Zeeland: ss Zuiderkruis (23 Aug.). van Veghel zal eindigen, waar de mi litairen zullen defileren. Kolonel R. L. Hawkins, een van de drie Amerikaan se officieren, die in het kader van de Amerikaanse hulpverlening optreden als adviseur van het Nederlandse le ger, zeide, dat hij nog nooit mensen had ontmoet, die leergieriger waren dan de Nederlandse militairen. De eerste premier van de voorlopige regering van de Russische republiek in 1917, Alexander Kerensky, die momen teel in Beieren vertoeft, heeft gisteren een lang onderhoud gehad met de Ame rikaanse commissaris voor Beieren, dr. George Shuster. Bovendien voert hij onderhandelingen met vooraanstaande Russische emigranten in West-Duits land. Kerensky verklaarde als particu lier naar Europa te zijn gekomen en niet als vertegenwoordiger van een or ganisatie of regering. De negen-jarige B. P. K. uit 's-Gravenhage is bij het vissen in de Laakkade te water geraakt en ver dronken. (Advertentie, Ing. Med.) V.y Dese redactrice van een damesblad weet et al lei van. Alkalivrij betekent vooral niets Geschikt voor allee en nog wat Veilig watt V indien U speciaal alkalivrij wast. Speciaal alkalivrij voor wol Is Echfalon en speciaal alkalivrg voor egde is Vwalon. (Advertentie, Ing, Med.) DOOR MARJORIE VERNON 14) „Hij is helemaal niet zoals ik had verwacht", sprak ze ten slotte lang zaam. „Dat betekent dat ik mijn me ning moet herzien. En we zullen voor zichtig moeten navigeren, moeder. Ik kan het niet goed uitleggen, maar ik had heel iets anders verwacht, iemand die niet zulke goede manieren had, maar vrij ruw was. Neville Heritage heeft iets kieskeurigs en gevoeligs over zich, we bewijzen hem geen eer door hem in ons midden op te nemen en als hij ook maar in de verte onze plan nen kon bevroeden zou hijervan walgen. Om je waarheid te zeggen had ik vanmorgen het gevoel dat de kaar ten ons tegenzaten. We verwachtten iemand te zullen zien, die we onder onze hoede zouden kunnen nemen, een ordinaire parvenu, zelfs al was hij dan in de verte familie van de Heritages, maar in plaats daarvan o, ik weet het niet, maar ik had het gevoel dat we in een ongunstige positie verkeer den. We hadden die opzichtige kleren aangedaan, die totaal ongeschikt wa ren voor een morgenbezoekje, alleen maar om hem te imponeren; we zijn naar hem toegerend om toch vooral de eersten te zijn en de situatie te ver kennen, hoewel we drommels goed wisten wat we van plan waren. Eer lijk gezegdvoelde ik me wat be schaamd. „Mijn lieve kind!" Mevrouw Darley keek haar dochter in ontstelde verba zing aan. Peta was een „onbekende grootheid", als je er zeker van was dat ze een bepaald doel in het oog had, was ze er heel goed toe in staat bij een zijweg af te slaan en iets geheel anders te doen. Het zou verschrikke lijk zijn als ze per slot van rekening in haar koppigheid besloot om toch niet met de erfgenaam te trouwen. „Mijn lieve kind, wat is er nu met je aan de hand? Ik zou hebben ge dacht dat je enthousiast was over het feit dat meneer Heritage zo'n sympa thieke aardige jonge man is ieder meisje zou daar enthousiast over zijn! En hij was erg verrukt van je, dat kon je dadelijk zien. En nu zeg je de gek ste dingen. Ik wou dat je niet altijd zo toegaf aan die vreemde denkbeelden." Ze sprak ademloos en draafde pijn lijk op haar te nauwe hooggehakte schoenen, die totaal ongeschikt waren voor een wandeling op het grove grind, naast Peta voort. „Peta, galoppeer toch niet zo als een jong veulen. Ik kan je werkelijk niet bijhouden". „Neem me niet kwalijk, moeder". Pe ta hield haar lange lenige passen wat in en trachtte ze aan te passen aan de korte dribbelpasjes van haar moeder, maar haar ogen waren met een afwe zige, peinzende blik, die ongewoon was bij haar, op de zon-overgoten heuvels in de verte gericht. „Peta, hoor je wat ik zeg? Het zou belachelijk, ja misdadig zijn om een kans als deze te verzuimen, vooral in onze omstandigheden". „Maak je geen zorgen, moeder". Pe ta's stem klonk heel rustig toen ze ant woordde, maar er klonk een ondefi nieerbare toon in, die maakte dat haar moeder haar scherp aankeek. „Ik ben van plan met meneer Heritage te trou wen". Mevrouw Darley slaakte een zucht van verlichting. „Heel verstandig van je, lieveling. Ik ben ervan overtuigd, dat je niets beters zou kunnen doen". In de Hall at Neville Heritage zijn lunch in eenzame plechtstatigheid, zijn gedachten nog geheel van zijn bezoe kers vervuld. Wat een zeldzaam mooi meisje was dat! Hij had nooit iemand gezien op wie het woord „betoverend" zo goed paste, ze was haast exotisch met dat kastan jebruine golvende haar op schouder lengte, die ongelooflijk grote dichtbe- wimperde ogen, die volmaakte huid en die uitdagende verlokkende mond. En dan te bedenken hoe vriendelijk ze voor hem was geweest het was ver bazingwekkend en niet te geloven! Ne ville voelde zich haast verdoofd door de schok van Peta's schoonheid volgend op de emotievolle gebeurtenissen van de laatste vier en twintig uur. Het was prettig te weten dat ze buren waren hij had 't gevoel daar een goede vrien din te hebben; en die gedachte ver warmde hem en gaf hem zelfvertrou wen Dat ouwe mens was natuurlijk nogal vervelend, maar ze scheen wel goedhartig en je kon iemand met zo'n dochter tenslotte veel vergeven We zullen het zeker gezellig hebben" sa men herinnerde Neville zich met vol doening en toen dacht hij aan de ver meende kwetsuur en kreunde hardop. Hij zou bang zijn om al te energiek te tennissen en te dansen uit vrees het spel te verraden; maar als hij had be- het" snel i 'Vnietvk0n paardr«den, zou het spel toch ook verloren zijn ee- HIML WiSt6n dat Bruce kon r«den. Hij had zonder twijfel op een pony ge reden, toen hij hier alg kind was en in ieder geval konden ze het weten het soort leven dat hij in CannH» Australië had geleid. Canada en (Wordt vervolgd) is heel wat erger dan wat ik gedaan heb. U is de grootste dierenbeul, die er op twee benen ooit heeft rond ge. lopen en ik schat de straf, welke u te wachten staat op minstens twee jaar gevangenis. Als het niet méér is! ft zou, als ik u was, maar gauw een toontje lager zingen. Dat lijkt m(j veel verstandiger". En zonder verder iets te zeggen, zette Jimmy de kruik met wa- ter neer en wierp hij het stuk rogge, brood in het hok. „Ik heb geen tijd ge. had bloemkool met sausijsjes voor u klaar te maken", zei hij spottend. Aagtedijk, 15-8 te Boston Aagtekerk, Japan—R'dam, 16-8 te Hongkong - Aalsdijk, R'dam-Golf havens, 15-8 te Houston - blasserdijk, Houston—R'dam, 15-8 te Gravesend Almkerk, R'dam—Kobe, 16-8 te Hongkong Aludra, Newport News-R'dam, 18-8 (3 uur) te Hoek van Holland verwacht - Arendsdijk, Buenos Aires—New York, 14-8 van Paranagua Alchiba, Buenos Aires-R'dam, 15-8 van Ri0 de Janeiro naar Las Palm as Alcyone, R'. dam—Sydney, pass. 14-8 Kaap Leeuwin - Almkerk, R'dam—Kobe, 16-8 v.m. te Hongkong verwacht Altair, R'dam-Porto Alegre, 15-8 van San Francisco do Sul te Rio Grande - Alderamin, 15-8 van R'dam naar Hampton Koads Annenkerk, 15-8 van R'dam naar Hamburg. - Bantam, Djakarta-New York 15-8 (7 uur) van Belawan Bloemfontein, A'dam Beira, 16-8 te East Londen verwacht Bois- sevain, Rio de Janeiro—Kobe, 13-8 van Yoko- hama Caltex Delft (t), 15-8 n.m. van Sidon naar R'dam Celebes, 15-8 van A'dam naar Indonesië Diemerdijk, 15-8 te New West minster Eemdijk, Golfhavens-R'dam, 15-8 van Galveston Enggano, Perzische Golf- R'dam, 15-8 n.m. te Suez Farmsum, 15-8 van Norfolk naar IJmuiden Graveland, A' dam—Buenos Aires, 16-8 te Santos verwacht Kedoe, R'dam—Djakarta, 12-8 te Belawan Kota Agoeng, 12-8 te New Orleans - Kiel. drecht, Japan—R'dam, 15-8 van Colombo naar Aden Kota Baroe, Djakarta—R'dam, 15-8 bij Kaap Guardafui Lemsterkerk, R'dam- Perzische Golf, 16-8 te Basrah verwacht - Lindekerk, R'dam—Basrah, 15-8 van Mantilla naar Genua Loosdrecht, Calcutta-R'dam, 15-8 te Chittagong ter rede Lutterkerlc, Calcutta—R'dam, pass. 15-8 Jabal Attair - Laurenskerk, 16-8 van Londen naar R'dam, 17-8 (17 uur) te R'dam verwacht Lieve- vrouwekerk, Perzische Golf—R'dam, 15-8 van Khorramshar Langkoeas, 15-8 van R'dam te Djakarta Leerdam, 15-8 van Philadel- phia te Chester Limburg, Vancouver-Cal- cutta, 12-8 te New Orleans Mariekerk, 16-8 van Brisbane te R'dam Mataram, 15-8 van R'dam naar Liverpool Metula (t), 15-8 van Fhiladelphia naar Bombay Maashaven, R' dam—Philadelphia, pass. 15-8 Lands End - Macuba (t), 15-8 van A'dam naar Cura$ao - Manoeran, Swansea—Sydney, pats. 15-8 Kaap Guardafui naar Melbourne Meliskerk, Cal cutta—R'dam, 15-8 van Djibouti naar Kasseir Poelau Laut, 15-8 te Semarang ter rede - Prins Willem van Oranje, 13-8 van R'dam te Chicago Sarpedon, A'dam—Maracaibo, 16-8 van Porto Cabello te Curagao verwacht - Straat Malakka, Singapore—Rio de Janeiro, 16-8 te Buenos Aires verwacht Straat Soenda, Recife—Kobe, 11-8 van Lorenzo Marquez naar Mombasa Sloterdijk, 16-8 van New York te Djakarta verwacht Soestdijk, 16-8 van Djakarta te New York verwacht Tabian, 15-8 van A'dam naar Antwerpen Tarakan, Balik Papan—A'dam, 16-8 t« Djcddah verwacht Tjikampek, Kaapstad—Kobe, 15-8 van Kaap stad naar Port Elisabeth Volendam, R'dam- Quebec, 15-8 150 mijl oost ten noorden van Anticosti Eilanden, 17-8 te Quebec verwacht Weltevreden. 13-8 van Baltimore te Houston Zeeland (SSM), 15-8 van A'dam naar Gdynia. ZATERDAG 18 AUGUSTUS Hilversum i, 402 m.: 7.00 vara, 10.00 VFRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Gram.platen. (9.30-9.35 Waterstanden.) 10.00 ..Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in 8e continubedrijven. 11.35 Solisten van de English Opera Group. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- Tuinbouwmededelingen. 12.33 Licht» muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-Orkesi en solist, 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor 8e jeugd. 14.20 Roemeense muziek. 14.50 F"" Programma. 15.15 Lichte muziek. 15.45 „Va» de Wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram. muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamer orkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuw'. 18.15 Vara-varia. 18.20 Koorzang. 18.40 ™™'mu7'iek' 19.00 Artistieke Staalkaart. 19-30 „Passepartout"f causerie. 19.40 „Het nde Testament in deze tijd", causerie. 19 1 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Accordconmuziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Hawaiïanmuziek. 22.25 „O* O" de pannen", hoorspel. 22.45 Orgel»* 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 K"°' - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7-30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Li""* jhsche kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht»»' 815 Gram.muziek. 9.00 Voor de buis"0""' 9^35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleutert. 10.15 Philharmonisch Orkest. 11,00 Voor 8» «eken. n.45 Gram.muziek. 12.00 Antf*"' Gram.muziek. (12.30-12.33 Land- I uinbouwmedcdelingcn12.55 Zonnewi)'»»" 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. Amusementsmuziek. 14.00 Pianoduo. 14.20 I»' struni entaal Septet. 14.40 Gram.muziek. IS-0" Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.35 Haf monie-Orkest. 15.55 Gram.muziek. 16.1518»* ,De Schoonheid van het Gregoriaf' ';00, Voor de jeugd. 18.00 Pianospel. 18 Actualiteiten. 18.25 Lichte muziek. J®'"? Nieuw,. 19.15 „Dit i, leven" causerie. V» Actualiteiten. 19.27 Gram.muziek. 19-52 K nnlistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 204 ..Steek eens op. heren!". 21.00 Amusern»"' "jnriek. 21.53 „Wat zou U doen?". Operette muziek. 22.30 „Wij luiden de dag in". 23.00 Nieusvs. 23.15 Nieuws in l>' Peranto. 23.22-24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4