anja Prinses Margaret morgen meerderjarig Pim. Pam en Pon in Afrika D Nieuwe arrestaties in Indonesië J1MMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Ambonezen slaags in het kamp Lunetten te Vught „Roodland" contra „Blauwland" Levenslusiige koningsdochter won de harten van het volk bij Drie doden scheepsramp „Opgewekter dan haar zuster'' KOOPT ZO N FLES HEERLIJKE OR-FABRIEKEN Wereldjeugdfestival is ten einde Streng opireden tegen ongezonde critiek"in pers Joodse Nederlanders en de belastingen Prol. Liettinck betreurt de aanduiding J Ontsnapte gevangenen zonden kleding terug Proces tegen complot- teurs begonnen Extra boot voor knaap die te veel at Drie zwaar gewonden Spoedig grootscheepse manoeuvres in Duitsland Egyptenaren weigerden Kanaalrace-prijzen Het Radioprogramma i i i I lli lin klassieke muziek, zijn evenvele on- yOOR Prinses Margaret, de jongste dochter van Koning Georgc VI is het Dinsdag een belangrijke dag, als zjj temidden van de koninklijke familie en de vele goede kennissen haar 21ste verjaardag viert. Toen zij op 21 Augustus 1930 In het kasteel Glamis, het voor-ouderlük huis van haar moeder, werd geboren, scheen het, alsof zij in het leven aan het Hof een ondergeschikte rol zou vervullen, maar het lot bepaalde anders. Haar oom, Edward VIII, deed afstand van de troon en daardoor kreeg het leven, ook voor Prinses Margaret een andere bestemming. sommige hoogwaardigheidsbekleders, parodieert doen in Groot-Brittannië de ronde. De vrouwen bewonderen haar om de persoonlijke smaak, die zq met haar kleding aan de dag legt. Haar waardering van populair to neel, radio-artisten en filmsterren, haar plezier in „hot-jazz". maar ook Zy verliet met haar ouders en haar zuster Prinses Elizabeth het huis op Piccadilly no. 145. Hun thuis zou voortaan Buckingham Palace zijn, met een wacht in uniform voor het hek en de Koninklijke Standaard op het dak. Prinses Elizabeth was nu de troonopvolgster en dat hield tevens in, dat ook Margaret zwaardere plich ten te wachten stonden. Tussen de muziek- en zanglessen door leerde zij de betekenis van de wereldgebeurte nissen, die in haar nog korte leven elkaar in hevigheid opvolgden: de strijd in Abessynië, de Spaanse bur geroorlog, en tenslotte de tweede wereldbrand, die de Prinsessen eerst naar Schotland en later naar Wind- sor Castle deed verhuizen. Na de oorlog begon Prinses Marga ret haar openbare plichten en het Britse volk leerde haar kennen als een vrolijk, levenslustig meisje, dat. een jonge vrouw, door haar eenvoud en charme steeds meer de weg naar aller harten vond. Zij liet schepen te water, bezocht bijeenkomsten van jeugdorganisaties en ging met groep jes jonge vrienden naar paardenren nen en schouwburgen, woonde film premières bij en danste in deftige restaurants. Prinses Margaret werd een bekende figuur. ,,Zij is levenslus tiger en opgewekter dan Prinses Eli zabeth", zeggen de Britten en vele verhalen over de wijze, waarop zij. met haar groot gevoel voor humor. (Advertentie, Ing. Med.) (Vervolg van pag. 1) Uitgeput en vermoeid kwamen de heren Bok en Sollewijn bij de vuur toren aan. Hier werden zij door de vuurtorenwachter, de heer Snippe van droge kleren voorzien en onderwijl werd de politie te Enkhuizen gealar meerd. Dit geschiedde op zeer primitie ve wijze, daar de vuurtorenwachter verstoken is van een telefonische aan sluiting. Twee jongens moesten per rij- rijwiel de boodschap overbrengen. On geveer een kostbaar half uur tijd ging hiermee verloren. (Onnodig te zeggen dat na dit dramatisch gebeuren hierin direct verbetering dient te worden ge bracht. Uit de overweging van bezui niging werd indertijd door het Rijk deze telefoonaansluiting opgeheven. Red). QNMIDDET .LIJK na het vernemen van de droevige tijding zijn de do lit.ieboot RP 74 en de reddingboot K. F Sluys ter hulpverlening uitgevaren, terwijl ook schipper Balk een redding poging ondernam. Burgemeester Ad miraal en de commandant der Rijks politie te Enkhuizen, de heer W. Mid- delhoek. bezochten terzelfder tijd Je schipbreukelingen in de vuurtoren. De schipper van de Rob TI", die kort na het dramatische gebeuren toch weer in de richting van het vergane jacht voer wierp op de plaats waar het jacht ten onderging een boei uit Terwijl schip- per Ralk en zijn mannen trachtten het gezonken jacht waarvan een klein ge deelte van de mast boven water uit stak te lichten, zochten de bemann'n gen van redding- en «.-''««Kont t.e wiide omgeving af Slechts een leren jas en een haak werden gevonden Hierna werd nog met vereende krom ten getracht het schip te lichten in welke poging mén niet slaagde Tn de mast hing een pantalon en een shirt waarvan een der mannen zich nog had weten te ontdoen Er bestaat grote kans dat het lacht dat ze°r gevaarlijs- voor de vissers ligt nog vandaag ge licht zal worden, waarna men de oor zaak van deze ramp kan vaststellen. .Meerderjarig in klassieke muziek, zijn evenvele on derwerpen van gesprek. Wie de slanke Prinses met haar warme, vaak spottende glimlach eens zal trouwen is een voortdurende bron van speculaties. Zodra zij met een nieuwe vriend verschijnt gonst het van Inverness tot Land's End van geruchten, maar over één ding is men het unaniem eens: de man, die haar trouwt zal tenminste over ge lijke kwaliteiten moeten beschikken als haar zwager, de Hertog van Edinburgh, met wie Margaret's zus ter zulk een rustig en gelukkig huwe lijksleven leidt. Deelnemers beloven te strijden voor de vrede Het Communistische Wereldjeugd festival in Oost-Beriyn is Zondagavond gesloten met een enorme demonstratie in de Lustgarten. Namens de twee mil- 1 lioen deelnemers hebben de aanwezigen de eed afgelegd, alle krachten in dienst van de strijd voor de vrede te stellen. De premier van Oost-Duitsland, Gro tewohl, verklaarde in een rede, dat de j Duitse jeugd iedere militaire dienst j voor het Amerikaanse imperialisme I zal weigeren. Tijdens de demonstratie dwarrelden honderden pamfletten op de 1 betogers neer, afkomstig van ballons, die in de Westelijke sectoren waren op gelaten. Het tweede slachtoffer van het motorongeluk, dat enkele dagen gele den in Apeldoorn gebeurde, is aan zijn verwondingen overleden. Het is de 21-jarige bestuurder J. M. N. uit Arnhem. Zijn duopassagier was op slag dood. Zaterdag heeft op Java wederom een aantal arrestaties plaatsgevonden. Op last van de regering werden in Oost- Java 26 personen aangehouden, onder wie de hoofdredacteur van de Java- post, G. O. Tjing Hok, de hoofdredac teur van de „Trompet" Masjaraket-, de hoofdredacteur van „Thay Khong", Siang Po, alsmede drie redacteuren van dit laatste blad en een redacteur van het weekblad „Demokrasie". Bo vendien zijn gearresteerd de plaatse lijke voorzitter van dé Partai Komunis Indonesia te Surabaia, Hutapa, en de voorzitster van de vrouwenorganisatie „Gerwis", mevrouw Parjani Ilham. Het Tweede Kamerlid, de heer Suur- hoff (Arb.), heeft indertijd aan minis ter Lieftinck zijn bezwaren kenbaar ge maakt over het feit, dat voor de verre kening van belastingaanslagen aan Joodse Nederlanders formulieren met de letter J zijn uitgereikt. Prof. Lieftinck heeft medegedeeld, dat hij deze bezwaren volkomen deelt. Het feit heeft zich voorgedaan aan het ontvangkantoor der directe belastingen te Amsterdam, waar men tijdens de oorlog bedragen, die wegens te veel be taalde belasting aan Joodse Nederlan ders moesten worden uitgekeerd, voor lopig in bewaring heeft genomen. Deze werden geboekt op een journaal, dat ter onderscheiding van andere de letter J droeg. Op de formulieren en op de correspondentie over deze zaak is deze letter onnadenkend overgeno men. Dit zal niet meer gebeuren. De directeur van het Huis van Be waring aan de Amstelveenseweg te Amsterdam werd Zaterdag verrast met een postpakketje, waarvan aanvanke lijk niet vaststond wie het had ver zonden. Toen hij het echter geopend had werd het hem volkomen duide lijk. Het pak. bevatte namelijk de ge vangeniskleding van de twee Utrech ters. die een dag of veertien geleden een koene sprong over de muur namen! Van de gearresteerde parlementsle den zijn er inmiddels weer twee op vrije voeten gesteld. Door de aanhou ding van veertien parlementsleden kan het quorum bij een parlementszitting in gevaar komen. Het quorum be draagt 110, terwijl er gewoonlijk 120 leden aanwezig zijn. De vice-voorzitter van het parlement, mr. Tambunan, heeft er derhalve bij de procureur-ge neraal Suprapto, op aangedrongen spoedig een onderzoek naar deze kwes tie in te stellen. Bovendien is te Surabaia door de marine-politie e<?n Nederlanders gearres teerd, T. genaamd, een gedemobiliseerd KNIL-man. De procureur-generaal heeft gewaar schuwd, dat de regering niet zal schro men strenge maatregelen te nemen tegen alle publicaties in de pers, die het karakter dragen van „ongezonde critiek" en het land kunnen benade len. i. uj-jiffTl mijl rlfrr aftHMs 22. Twee weken lang werd er in de dierentuin van Kuitendam met een koortsachtige haast gewerkt. De zeven man eigenlijk waren het er acht. want Jimmy werkte even hard mee zwoegden van de vroege ochtend tot de late avond om de tuin weer in een toonbare staat te brengen. Reeds na een week stonden zij zelf versteld van hetgeen zij bereikten. Een vei-waarloos- de asbelt werd omgetoverd in een lust hof. Alles werd keurig opgeschilderd en verschillende hokken, welke bepaald te klein waren, werden uitgebreid. Ook de tuin zelf kreeg een grote beurt. De bakken met viooltjes en geraniums werden met grote vrachtwagens aange voerd en overal werden jonge heesters en boompjes neergezet. De mannen de den zingend hun werk, want elke avona als zij in de directiekamer hun loon kwamen halen, zat er in hun geldzakje een extraatje. En al die tijd bekommer de niemand zich om meneer Van Knul - lenburgh, die nog steeds zijn dagen sleet in het nachthok van de overleden olifant. „U hebt veertien dagen zwaar arrest", had Jimmy tegen hem gezegd, „en als 't u soms niet bevalt, dan zegt u het maar; dan zal ik bij de Dierenbe scherming eens een boekje over u open doen en dan zullen wij eens zien wat de kranten daar over schrijven". Me- neer Van Knullenburgh had nog wel even tegengestribbeld, maar ten slotte koos hij de wijste partij en berustte in zijn lot. De moord op koninq Abdoellah Te Abadali bij Amman is Zaterdag het proces begonnen tegen tien perso nen, die ervan worden beschuldigd, de aanslag op koning Abdoellah van Jordanië te hebben beraamd. Twee hunner worden bij verstek berecht. Vier verdachten verklaarden onschul dig te zijn, de andere vier ontkenden een deel van het 1fcn laste gelegde. De „Dokter Wagemaker", het bekende schip van de bootlijn TexelDen Helder, heeft dezer dagen een extra reis gemaakt ten behoeve van een patiënt, die naar een ziekenhuis te Den Helder moest worden vervoerd Naar de Texelse Crt. meldt, vertelde de patiënt (een jongen uit het CJ MV-kamp bij de Pelikaan), die aan hevige maagkrampen leed, in het ziekenhuis, dat hij met een vriendje een weddenschap had aangegaan, wie de meeste boterhammen wist te verorberen. Hij had er op één dag 24 soldaat gemaakt. Bovendien had zijn maag nog een warme maaltijd te verwerken gekregen en door deze overmatige voeding waren hevige pijnen opgetreden. In het woonoord Lunetten te Vught, waarin een groot aantal Ambonese gezinnen, in totaal ongeveer drie dui zend personen, is ondergebracht, is het Zondag tot een hevige vechtpartij gekomen, waarbij drie personen zwaar letsel hebben opgelopen en naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. Een aantal anderen werd min der zwaar gewond. Een aantal onruststokers uit andere woonoorden was er in geslaagd, op zg. verlofpassen het kamp binnen te ko men. Zij veroorzaakten door hun pro paganda beroering onder de bewoners. De goedwillenden onder hen waren hiervan echter niet gediend en beslo ten, op eigen gelegenheid een eind aan de opstokerij te maken. Het gevolg was een hevige vechtpartij, die onge veer een half uur duurde. De gemeen tepolitie uit Vught, versterkt met ma rechaussee en rijkspolitie, maakte een eind aan de strijd en arresteerde een aantal raddraaiers. Anderen hadden echter weten te ontsnappen en naar hen wordt nog gezocht. De hoofdman had zich met een pistool in een barak verschanst en gaf zich na sommatie over. Bij onderzoek van de barakken werden er nog een aantal wapenen ge vonden. Een aantal personen en gezin nen, dat aanleiding zouden kunnen ge- Van 14 tot 23 Sept. zullen in Noord- Duitsland geallieerde manoeuvres ge houden worden o. I. v. leger en lucht macht van Engeland. Dit zullen de 32. Koning oair.ba ontvangt zijn gasten uit Dierendorp nog diezelfde middag. „Jullie kunt je voorstellen, hoe blij ik ben, dat je die lange reis hebt gemaakt om mij te komen helpen", zegt hij met ontroerde stem. „Het is on een eer en genoegen, majesteit", zegt Pim en springt in de houding. Ja, Pim weet wel hoe hij zich gedragen moet. „Ik hoop. beste jongens, dat jul lie mij helpen kunt. Ik weet het niet. Soms twijfel ik eraan en denk ik, dat mijn zoon voor altijd verloren is." „Kom, niet zo somber, majesteit", pro beert Pim te troosten. „Vertelt u ons eens precies, wat er gebeurd is". „Dat is het 'm juist'zucht de koning „Er is niets gebeurd. Pepi is zomaar ver dwenen. Sporloos. Eneerlijk ge zegd verdenk ik die Panko-negers er van. Zoals je weet, staan wij met die stam op een niet al te beste voet. Maarhet hoofd van de Panko's zweert, dat hij er niets mee te maken heeft". „Majesteit", roept Pim weer en steekt zijn hand uit. „We zullen Maar verder komt hij niet. Want met een wilde kreet heeft Koning Samba zijn hand gegrepen en staart gefasci neerd naar de ring, die aan Pim's hand schittert. grootste en belangrijkste geallieerde oefeningen worden sinds de oorlog. Sterke strijdkrachten van de Ver. Sta ten, Frankrijk, Belgie, Nederland, De nemarken en Noorwegen zullen met drie uitgekozen Britse divisies in Duits land mobiele operaties uitvoeren op een breed front. De naam van deze operaties luidt „Counterthrust" („tegenstoot"). Men wil hiermee onder meer de grootst mo gelijke samenwerking bereiken tussen de landstrijdkrachten en de Britse be zettingsluchtstrijdkrachten. De deelne mende strijdkrachten zullen over twee kampen worden verdeeld: „Roodland" en „Blauwland". De grenzen tussen Roodland „een machtig land, dat de laatste jaren een politiek van aggres- sieye expansie heeft gevoerd" en „Blauwland lopen ongeveer tussen de Noordduitse havens Hamburg en Bre- men, De strijdkrachten van Roodland worden gevormd door de Britse tweede infanteriedivisie en Amerikaanse, Franse en Deense contingenten, bijge staan door een tactische groep van de RAF. De strijdkrachten van Blauwland, „die een mogelijke inval van de zijde van Roodland verwachten", zullen wor den samengesteld uit Engelse pantser divisies en troepen van Nederland, Belgie en Noorwegen, ondersteund door verschillende andere legeronderdelen, vliegtuigen van de RAF en straalvlieg tuigen. RUSSISCHE PROTESTNOTA AAN TURKIJE De Russische regering heeft de Turk se regering een protestnota overhan digd. waarin geprotesteerd wordt tegen het vliegen boven Russisch grondge bied door drie Turkse vliegtuigen E WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJORIE VERNON 16) „Mevrouw Darley, van Lynford Ma- nor en haar dochter Peta. Kerel, wat een mooi eisje! Ik heb nog nooit zo iets gezien, zelfs niet op de film!" Heritage trok zijn donkere wenk brauwen op en een geamuseerd glim lachje plooide zijn vas' :raden mond. at? Ben ie nu al verliefd? Jij laat er ook geen gras over groeien!" „Neen, maar Grant bloosde en tekende figuri in de zachte donkere aarde met de punt van zijn bruine schoen. Heritapi lachte ,Het lijkt er toch wel op!" „Nou ja. ze is zo beeldig mooi, Bruce. en ze was zo gezellig en aardig tegen mij, de doodgewone Neville Grant, klerk op een kantoor in de stad". H- hield plotseling op alsof Herita- ge's gedachten tot hem waren doorge drongen en hij staarde op een wonder lijk verbouwereerde manier naar de oudere man. „Maar je bent de doodgewone Nevil le Grant niet je bent Neville Heri- tage, eigenaar van een aanzienlijk for tuin, voor zover zij weet", hielp Bruce hem zachtjes herineren. „Wat heb ik je gezegd over koppelende moeders met eerzuchtige dichters? Hemel, die heb ben er ook geen gras over laten groeien voor ze aan het werk gingen. Wat ben ik dankbaar dat het mij niet aangaat!" „Dat geloof ik niet", zei Neville, maar zijn toon was onzeker en hij kleurde onder zijn bruingebrande huid. „Daar daar ziet ze niet naar uit, dat meisje bedoel ik. Ze lijkt zo eerlijk en oprecht, helemaal geen man nen jaagster: Jij bent in ieder gevrl ee hopeloze cynieus. Waarom zouden de mensen niet vriendelijk kunnen zijn zonder daar nu direct een bedoeling mee te hebben? Ik vind het een afschu welijk idee om iedereen die aardig tegen je is, van bij-bedoelingen te moeten verdenken. Ik geloof er niets van". „Mij best, dat is ook de reden, waar om jij je gelukkiger in je rol zult voe len dan ik", antwoordde Heritage. „Hoe ziet de bezittting er uit? Is al les goed onderhouden?" „Het is gewoon schitterend", ant woordde Neville met groot enthou siasme" „Je moest de hall eens zien met zijn grote open haard en eikenhouten be timmering en een reusachtig gebrand schilderd raam dat een stroom van zacht blauw en purper licht over gepo litoerd eikenhout laat vloeien; de bibliotheek met boeken van onder tot boven, waarond' - zeer zeldzame uitga ven; de ontbijtkamer, een zonnig vu trek met lichte meubelen en vrolijke cretonnes Hij hteld een ogenblik op, en er blonk iets van verlegenheid in zijn bruine ogen toen hij de geamuseer de blik in de grijze ogen van Bruce zag. „Het is of mijn droom werkelijk heid is geworden, Heritage, ik ben je daar erg dankbaar voor. Maar als je besloten hebt om het zaakje over te nemen, zeg het dan maar en ik ver- dwijn. Misschien is dat wel verstandi ger, vóór we er te diep in verstrikl raken." „Onzin", antwoordde Heritage ruw „Ik ben volkomen tevreden, dank je wel. Je moest mijn kleine bezitting eens zien." Hij moest ineens lachen toen hij Grants uitdrukking zag. Ik he' zeldzaam geboft, Neville - ik ben er in geslaagd een woonwagen te huren en hij staat hier verscholen in dit bosie Is dat niet enig?" „Als je het zo bekijkt." gaf Grant langzaam toe. „Maar het ,s toch wel e. beetje wonderlijk dat ik daar op de Ha I zetel en me in weelde - jouw weelde - baad terwij] jij in een ,,0on wagen kampeert." (wordt vervolgd' ven tot nieuwe moeilijkheden, is naar andere kampen overgebracht. De toestand van de drie zwaar gewonden was gisteravond nog levensgevaarlijk. Volgens latere berichten waren de invallers bewoners van de Kei-eilan den, die over het algemeen een min der vooruitstrevende politiek aanhan gen dan de Ambonezen over het alge meen. De toch al vrij felle politieke tegenstellingen leidden tot de botsing, toen het gerucht werd verspreid, dat een Kei-ees met een revolver gewa pend het kamp zou zijn binnengeko men. (Vervolg van pag. 1) Hij sprak vervolgens de hoop uit, dat ook zou worden gepubliceerd, dat koning Faroek in Egypte even geliefd was door alle lagen var. de samen leving als de Engelse koning in Grool- Brittannie. Namens de Egyptische zwemmers deelde hij hierop mee dat zij uit pro test tegen de „onophoudelijke aanval len op hun koning" de door hen ge wonnen prijzen weigerden te aanvaar den. Ten slotte verklaarde de Egypti sche trainer, dat hij de sportredacteu ren van de Daily Mail als zijn vrien den beschouwde en dat wat bij had gezegd slechts was bestemd voor de redacteuren, die verantwoordelijk zijn voor de andere bladzijden van de Dai ly Mail. Nadat de Egyptische trainer onder doodse stilte zijn redevo.-ing had be ëindigd, nam Stuart Maaeiean, de di recteur van de Daily Mail, het woord. Deze verklaarde het zeer te oetreurpn, dat een sportgebeurtenis werd ge bruikt voor een politiek deel en onder geweldig applaus voegde hij hieraan toe: „Ik drink op de grote sportman Roger Le Morvan". Er vo-gae een ova tie voor de Fransman, die vijf minuten duurde. Hierop werd de ma:,'tijd voort gezet Het verdient nog vermelding, dat de Daily Mail na de Kanaalrace in een artikel heeft geschreven- ,De Egypte naren zwemmen de Kanaalrace voor koning Faroek. Welk lid van de Egyp tische ploeg het eerste arriveert doet er geen piaster toe, als de winnaar maar een goed soldaat is van koning Faroek". DINSDAG 21 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7 15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Orgelconcert. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Idem. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram.muziek. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Schots militair orkest. 12.30 Land- cn Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano-duo, 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Reportage of gram.muziek. 13.30 Orkestconcert. 14.00 Tsjechische volks melodieën. 14.40 Gram.muziek. 15.50 Caba ret. 16.30 Hawaiïanmuziek. 16.50 Amusements muziek. 17.20 Gram.muziek. 17.30 Dans muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 K.V.U.: Dr. J Schouten: „Verlegenheid: Hoe ze beheerst kan en moet worden". 19.00 Fan- ia re-Orkest. 19.25 Musette-Orkest. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Promenade- Orkest, dameskoor en solist. 21.15 De Ant woordman. 21.30 „Het drinklied in de Opera", muzikalo causerie. 22.15 Mezzo-sopraan en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM 11, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Amusementsmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 8.55 Hoogmis. 10.15 Voor de kleuters. 10.30 Gram.muziek. 11-00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 2.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 18.00 Nieuws en katholiek meuws. 13.20 Actualiteiten. 1325 Amusementsmuziek. 14.00 Lichte muziek. 14 53 Aimg en orgel. 15.15 Gram.muziek. 15-30 Hen je zestig?" 16 00 Voor de zieken. 16.30 eukenlot. 17.00 Vooi de jeugd. 17.45 Rege- mgsuitzendlng: J. Curfol: „Het bedrijlsleveo Suriname" 18.00 Filmmuziek. 18.10 Metro- "f'le-Orkcst e„ solist. 18.45 Sportpraatjc. 1854 Dit is leven" causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hle: i, Europa". Vaude ville-programma. 19.52 Politiek overzicht. H 56 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 ■meiorkest en solist tn de paulc: Actuali teiten 21 15 Gram.muziek. 21.35 Pianorecital- 00 Gram.muziek. 22.35 Gesprek met mijn (,on 22 45 Avondgebed en Liturgische ka- endei 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram nuziek. V

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4