Stad en Omgeving Vierde Ronde van Den Helder door Voorting gewonnen „Bruinvissen" goed op dreef in afstandswedstrijd te Harlingen Alkmaar en Den Helder eindigden gelijk in kringenwedstrijden H.R.C. wederom winnaar van het Kaasstadtournooi Het Zijper elftal bleef gehavend Schagen weer de baas (1-2) Athletiekploeg West-Friesland nam op klinkende wijze revanche op H.A.V. Eelsing eersie bij de nieuwelingen Ondanks de regenbuien een spannende strijd Elf W.S.O.V.-zwemmers bereikten Texel Uitstekende prestatie van Riet Schuttenhelm Negentien Nieuwediepers haalden de finish Spannende tenniskamp op ,,Anino'-banen Tussen Haaks en Kuitje Incident veroorzaakte een gespannen verhouding tijdens ,,friendly game" „Helder" ontvangt Woens dag marinierselftal uit Doorn De derby Z.A.P.—B.K.Q Gelijk spel met vele gemiste kansen De nieuwe dienstregeling voor het stadsverkeer Strijd zonder actie Ondanks minder gunstig weer geslaagde middag Siem Bobeldijk geklopt Urk burgerlijke stand Zijpe Burgerlijke Stand MAAN IMG 27 AUGUSTUS IWól Evenals de voorgaande ronden is ook de vierde Ronde v»n Den Helder een groot succes geworden voor de organiserende vereniging D.O.K. Jammer ge- genocg werkte het weer niet erg mee. Het was echter opmerkelijk dat ondanks de regen niemand van de toeschouwers het wedstrijdterrein verliet. Daarvoor was de wedstrijd te spannend. Bij de nieuwelingen werd meer strijd geleverd dan bij de amateurs. Dit was ook niet te verwonderen, want bij laatstgenoemde categorie wist Voorting met een paar makkers uit te lopen. Dit gebeurde reeds na de vierde ronde. Toen moesten er nog 76 ronden worden afgelegd. Zij gaven hun voorsprong niet meer prijs, alhoewel Bakker de laatste 8 ronden aardig in liep. en Pafort. Op een halve ronde Rakker, die een ongelofelijke achtervolging in zette. Het peloton bestond toen nog maar uit zes renners, t.w. Timmerman. Post, Pranger, Jun, Douwes en Brug- geman. Bij het ingaan van de laatste ronde zette Voorting alles op alles. Hij sprak zijn laatste reserves aan en met een machtige eindspurt vloog hij als eerste over de eindstreep. Zijn tijd was 2 uur 29 minuten en 36 sec. Tweede werd op ongeveer 100 meter Ottenbros en 3 Pafort. Pranger kwam als negende binnen en Bruggekamp sloot als tiende de rij. De laatste ronde reed Voorting in de tijd van 1.47. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in „Musis Sa- crum." Voorzitter Zwaneveld van DOK loste bij de nieuwelingen het startschot voor de 50 ronden of 60 km. Van de 75 ren ners hadden er 16 verstek laten gaan In het begin verkenden de renners het parcours, maar na 6 ronden begon er leven in de brouwerij te komen. Bellis, Fok en Bes gingen er tussen uit. Zij liepen ongeveer een kwart ronde op het peloton uit. Na verloop van tijd wist Kayer zich bij dit kopgroepje te plaatsen. Dit ging zo 27 ronden door. Daarna begon het peloton onder aan voering van Eelsing te jagen en toen was er geen kopgroep meer. Deze was opgelost in het peloton. Ronde na ronde verliep zonder dat er iets van betekenis voorviel. Niemand waagde een uitlooppoging. Het tempo van het peloton was zo hoog dat een uitloop poging bij voorbaat al tot mislukking was gedoemd. De Helderse renners Post en Koning, de enige overgebleve nen van DOK, hielden prachtig vol. Met nog 8 ronden te rijden waren er slechts 21 renners over. Hofland, ge steund door Pauw en Kayer probeer de het nog eens. Het peloton gaf echter niets toe en duldde geen uitlopers. De winnaar moest dus uit een sprint ko men. Ongeveer 400 meter voor de finish sprintte Eelsing uit IJmuiden weg met aan zijn wiel de Utrechter Pauw en de DOK'er Post. In deze volg orde kwamen zij ook over de eind streep. Vierde werd Hofland en num mer 5 Kayer. De tijd van Eelsing was I uur en 34 min. Amateurs Bij de strijd voor de amateurs was het parcours ingekort tot 80 ronden of 96 kilometer. Oorspronkelijk moesten er 100 ronden gereden worden, maar doordat men over het tijdschema was, besloot men het parcours 20 ronden in te korten. Het startschot werd hier ge lost door wethouder Van de Vaart. Na ongeveer 4 ronden werd al een uit looppoging gewaagd door Adr. Voor ting. Hij trok Van Leeuwen mee en deze twee wisten een behoorlijke voor sprong op het peloton te verkrijgen. Ronde na ronde legden zij af. Het par cours van 1200 meter lang. Hun snel heid was bij de 16de ronde 1 min. 50. In het peloton kwam langzamerhand ook wat strijd. Pafort, Ottenbros en Visser begonnen de jacht op de kop groep in te zetten. Visser viel af door het hoge tempo. Na 47 ronden was de situatie zo, dat Voorting, Pafort en Ot tenbros de kopgroep voimden en daar achter het peloton, dat voortdurend aangevoerd werd door de DOK'er Pranger. Deze renner heeft een keurig parcours gereden. Jammer was het dat hij de laatste 5 ronden een inzinking kreeg. Hij zakte toen af en kon zich ternauwernood in de achterhoede handhaven. Op een ronde achterstand volgden Duijf en Douwes en op lVa ronde Bruggekamp en Kooistra. Vele renners staakten toen de strijd, o.a. Trompetter, die na de 20ste ronde 'al los zat. Ook Koeman uit Krommenie moest opgeven. Met nog zes ronden te rijden was het beeld van de strijd zo, dat aan Kop zaten Voorting, Ottenbros Onder auspiciën van de Werfsport- en Ontspanningsvereniging is Zondag morgen een zwemtocht naar Texel ge organiseerd, waarvoor zestien YV.B O. v,-leden hadden -ngeschreven. D deelt, emers startten om 8.20 uur bU het clubgebouw der zwemvereniging „Het Marsdiep" aan de Dijk. Volgens de organisatoren is dit we} één van de zv/aarste tochten geworden. Aan de wal leek het nog wel aardig, doch vooral onder de Texelse wal was de branding hevig, waardoor de volg boten zelfs niet op het strand konden komen. Voor vijf van de deelnemers bleek de tocht te zwaar en zij moesten vroeg tijdig het water verlaten. De elf door zetters leverden een prima prestatie door het ruwe water te trotseren. De eerste stond na 1 uur en 5 minuten aan de overkant, maar de elfde had eerst na anderhalf uur grond onder de voeten. Een motorbarkas en enkele roeisloe- pen, waaronder die van hopman Met selaar met zijn padvinders, zorgden voor de communicatie en het terug brengen der deelnemers, die na afloop door de voorzitter der WS.O.V., de heer P. Selier, een diploma en een berinneringsspeldje kregen aangeboden BLOKKER, 25 Aug. Gr. blw. 13— 23; Ontario 14—27; Reine Claude 20— 32; Reine Vic. 24—31; Fr. Suiker 12— 19; Precose 2541. De Bruinvissen-bus die Zaterdagmiddag naar Harlingen vertrok was afgela den. Ten eerste waren er twintig deelnemers voor de afstandswedstrijd over 2 km, georganiseerd door de Viking, terwijl verder nog een groot aantal suppor ters meeging om hun favorieten aan te moedigen. Na de Robben uit Hilversum was Den Helder met de grootste ploeg vertegenwoordigd. Deze heeft over bet algemeen genomen geen slecht figuur geslagen. In Harlingen zelf was het een enor me drukte. Er bestond een grote be langstelling voor deze, voor de vijfde maal georganiseerde, tocht, zowel van de zijde der deelnemers als die dèr toeschouwers. de 33e plaats, direct achter Gode en Ham die resp. als 29e en 30e arriveer den; dit was in de herenafdeling no. s 19 en 20. Jongepier, Brouwer en Koning kwa men hier onmiddellijk achteraan. De rest der Helderse deelnemers tikte la ter aan de finish aan. De laatste was nummer 120, dus precies in het mid t oko den, zodat de Nieuwediepers niemand Liefst 250 deelnemers hadden zich hadden die in de achterhoede huisde_ opgegeven, waarvan slechts 10 onder weg moesten opgeven, onder wie slechts 1 Nieuwedieper. De deelnemers waren gesplitst in twee groepen. De eerste groep, geheel bestaande uit KNZB lden, waren wed strijdzwemmers, terwijl de anderen er een tourtocht van maakten. In verband met het getij startten beide groepen gelijktijdig, zodat men een zeer uitge strekt veld te zien kreeg. Het water was vrij vlak en er stond weinig stroom althans aanzienlijk minder dan bij ons het geval is. De marine had een mo torboot ter beveiliging gestuurd, ter wijl het ook in Nieuwediep bekende watervliegtuig, de Sea-Otter en een vliegtuig van het vliegveld Leeuwar den over het parcours cirkelden, wat een aardig cachet aan het geheel gaf. De Robben hebben het er ook deze keer, zoals wel te verwachten was, het beste afgebracht en konden wederom met verscheidene prijzen naar huis gaan. De Bruinvissen hielden zich trouwens ook prima en het wilde ons voorkomen dat zjj na de Robben in 'n eventueel ploegenklassement op de tweede plaats gekomen zouden zijn. Wij kunnen wel zeggen dat mej Schuttenhelm de beste Helderse pres tatie heeft geleverd. Zij kwam als elf de dame in een sterke bezetting bin nen, wij noemen Annie Veldhuyzen, Willie Willemse, Elly Wielema e.a. Riet deed er 2'4 minuut langer over dan nummer drie en arriveerde slechts 3 min. 51.8 sec. achter de winnares. In het totaalklassement kwam zij op Op de banen van „Animo" op het terrein der Rijkswerf te Den Helder werden Zaterdagmiddag en gisteren voor het eerst na veie jaren weer de vriendschappe lijke Kringenwedstrijden van de K.N.L.T.B. gehouden. Tot de laatste minuut bleef de spanning groot, daar de vertegenwoordigende teams van Alkmaar en Ilen Helder tot het einde toe gelijk op bleven gaan. I)c wedstrijdcommissie zal door het optellen van de sets, die door beide teams werden gewonnen, moeten uitmaken, wie van de twee uiteindelijk winnaar is. mes, dan hadden zij voor hun ploeg de leiding veroverd. De eerste set moest de Zaan gewonnen geven, zodat Alk maar het 15e punt had volgemaakt. De tweede set werd in een steeds hin derlijker wordende schemering ge speeld, zodat men er al over d«iht lichtgevende ballen en lijnen te laten aanrukken. De umpire had de grootste moeite, het spelverloop te volgen, zo dat de wedstrijdcommissie overwoog de partjj niet te laten uitspelen. Toen stond de Zaan echter met 4-1 voor, terwijl Alkmaar nog een kansje wilde wagen op de uitslag 4-6 of desnoods 5-6. De Zaandamse dames lieten het nog 5-2 worden, maar toen was het weldra met hun Alkmaarse rivalen ge daan. De tweede set eindige met 6-2, zodat Alkmaar en de Zaan elk een halve punt uit het laatste damesdou- ble hadden behaald. De eindstand, die gisteravond om half negen bekend wqs, luidde; Alkmaar 27 gesp. 15 gew. 15 pnt. Den Helder 27 gesp. 15 gew. 15 «it. Zaandam 27 gesp. 14 gew 14 pnt. Hoorn 27 gesp. 10 gew. 10 pnt. De kringenwedstrijden werden be sloten door de KNLTB-official, mr. D. Buiskool uit Hoorn, die de officieren tennisclub „Animo" bedankte voor de verleende gastvrijheid. Aan deze kringwedstrijden werd deel genomen door vertegenwoordigende ploegen R- en C-spelers uit Alkmaar, Hoorn, Zaandam en Den Helder. Aan vankelijk zou iedere ploeg bestaan uit één heren doublé, twee mixed doublés, één herensingle en één damessingle. Door het uitvallen van Beverwijk moest tot wijziging worden besloten. De wedstrijden werden uitgebreid met twee heren doublés, één mixed doublé en een dames doublé, zodat in totaal 54 partijen moesten worden gespeeld in plaats van dertig. Teneinde het pro gramma iets te bekorten zou iedere partij uit twee sets bestaan. De Hoornse ploeg kwam al spoedig onderaan het lijstje te staan, maar Alkmaar, Den Helder en de Zaan hiel den elkaar aardig in evenwicht Ten slotte ging de strijd om de leiding lus sen Alkmaar én Den Helder, waarbij eerstgenoemde ploeg theoretisch een iets grotere kans had. De score van Den Helder na 27 gespeelde partijen was 15, terwijl Alkmaar 14tj Punt u}t 26 partijen had behaald. Het hing dus af van het damesdouble tussen de Zaan en Alkmaar. Wonnen de Alkmaarse da- 's Avonds was er een feestelijke prijs uitreiking, waarbij de Bruinvissenploeg nog een uurtje bleef om daarna welge moed de terugweg te aanvaarden, met in het middelpunt onderstaande leden, die de tocht tot een goed einde hadden gebracht, t.w. de dames; M. B. Schut tenhelm, J. G. Oudijk, C. Timmermans, G. Petrus en K. Dito; en de heren: P. F. Gode, P. Ham, P. Jongepier, G. J. Brouwer, J. C. kf. Koning, B. Weem- hoff. H. Varkevisser, A. Scholte, P. Scholte, C. van Emmerik, H. Slot boom, H. Zoon en H. van Es en R. Steeman. Het is morgen hoog v/ater om 3.55 en 16.50 uur, en laag water om 10.25 en 22.55 uur. Het door de Alkmaarse Boys georganiseerde Kaasstadtournooi werd gisteren besloten met een verliezersronde tussen de derde klassers Watergraafsmeer en T.Q.G. en de ontmoeting om de eerste prijs tussen de Alkmaarse Boy# en Rac ng. I11 de finale H.R.C.-AIkm. Boys, wist Racing's rechtshalf De Werker in de twee e TA minuut van de verlenging doelman Kramer te passeren toen deze het uit zicht werd belemmerd. Dit doelpunt maakte Racing andermaal tot winnaar van het Kaasstadtournooi, zodat de massief zilveren berrie met de kaasdragers we derom voor één jaar naar Den Helder verhuisden. De roodjakken ontvingen ieder een draagmedailie en een kaasje, terwijl de Boys in het bezit kwamen van een fraaie beker. De prijzen werden met enkele hartelijke woorden uitgereikt door de voorzitter der AI km. Boys, de heer J. Goudsblom. doch Kramer stompte de bal uit zijn TOGWatergraafsmeer. Deze beide Amsterdamse ploegen ga- Yen elkaar practisclj niets toe. Bij TOG traden de drie gebroeders Kars- semeyer op de voorgrond, die een moeilijk te passeren hindernis voor de Meerbewoners vormden. Van beide zijden werd het spel goed opengehouden terwijl ook het tempo vrij snel bleef. Nog onverwacht nam W'mëèr de leiding toen hun uiterst be weeglijke middenvoor een hard schot inzond, dat van de paal vja het hoofd vqn de uitgevallen TOG-doelman ip het net sprong. Door windvoordeel gesteund scheen Watergraafsmeer aanvankelijk iets sterker en moest de prima TOG-keeper herhaaldelijk optreden- Na de rust toen Watergraafsmeer geleidelijk in het defensief werd ge drongen maakte de TOG-rechtsbinnen al spoedig gelijk. Toch wist Water graafsmeer een half uur vóór tijd de leiding te heroveren doch een kwartier later bracht de TOG-jniddenvoor de partijen weer op gelijke voèt. Weinige minuten vóór het einde ver oorzaakte rechtsback Karssemeyer een strafschop doch doelman Hoeben wist de bal te stoppen. Zoals vermeld, wist Watergraafs meer zich in de verlenging door het benutten van één der 5 strafschoppen als 3e te classificeren. Alkm. BoysHRC. Direct na de aanvang bleek dat 1e Boys energiek aanpakten en zich snel ler dan de roodjakken toonden. Ook in hun spel deden zij geenszins voor de Racers onder. Doelman Lingbeek moest dan ook menigmaal ingrijpen, maar ook zijn collega Kramer moest meer dan eens ingrijpen. Na 25 minuten spelen scheen 'een schot van de onvermoeiba re Toon Indrj doel te treffen, Lingbeek was reeds geslagen doch Zwart trapte het juist op de doellijn rollende leer weer het veld in. Vlak daarop miste de Boys-spil de Ley de bal, die door Racing's linksbul- ten Rijkers werd voorgezet en door van Knijf in een doelpunt omgezet. Een kwartier voor het einde der eerste helft, ontstond een betreurens waardig incident toen Racing's midden voor G. de Vries in botsing kwam met de rechtshalf van de Boys Bart, die met een hersenschudding van het veï3 werd gedragen en per ambulance auto naar zijn woning vervoerd. De gemoederen waren door dit voor val aanvankelijk danig verhit. Zo liet doelman Kramer zich bij het afslaan van een aanval tot een felle charge op G. de Vries verleiden, waarvoor de scheidsrechter een strafschop toekende. Nieuwstad zou het vonnis voltrekken doel. Een en ander was halaas oorzaak, dat de sportieve sfeer eerst tegen het einde van de wedstrijd zou terugkeren. Nadat de Boys-ploeg door de jeug dige, doch goed spelende Corrie Snij ders was gecompleteerd, oefende zij vooral in de tweede helft soms zware druk uit op de Racing-defensie, waar in meermalen 9 man opereerden. De geblokten kwamen steeds terug doch hun schoten weren vrij slecht ge richt terwijl ook Racing's verdediging, waarin Lingbeek uitblonk een groot struikelblok bleek. Toen er nog een kwartier moest worden gespeeld plaat ste de Boys-midvoor Pater de bal van af de rand van het veld naar Jan Indri, die het leer over Lingbeek heen In kopte en de partijen op gelijke voet bracht. Direct na de verlenging werd de Knljf voor het Boys-doel vastgehou den doch de door G. de Vries genomen vrije trap werd dóór Toon Indri uit het doei getrapt. Na de wisseling was de Werker ge lukkiger, die met een hard schot de sterk gehandicapte Kramer wist te passeren. Heel Racing trok zich toen in de verdediging terug, waar de Boys rechtsbuiten nog een kans kreeg doch met de cijfers 12 wist Racing stand te houden. Oji het Ankerparkterrein wordt Woen; dagavond om kwart over zes een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Hel ler 1 en het kampioenselftal van de Koninklijke Marine, het team van de Afdeling Mariniers uit Doorn. De baten van deze wedstrijd zijn voor de marinesportvereniging „Zeemacht", onder welker auspiciën deze vriend schappelijke ontmoeting plaats heeft. De derby tussen ZAP en BKC, welk# ten bate van de trainlngsfundeen vnn beide verenigingen werd gespeeld, ts een wedstrijd van gemiste kansen ge. worden. De uitslag 8—3 gaf de krachts- verhouding uitstekend weer. Vóór de rust kon ZAP driemaal scoren dank zij het feit dat de backs en de doel- man van BKC elkaar soms verkeerd begrepen. Hiervan werd reeds na zeven minuten door Van der Berg geprofi- teerd en even later was het dezelfde speler die het doel achter IJsselstein kon vinden. Ifel derde ZAP-doelpunt kw#m doordat Van Teulingen in duel met Neyens te onbesuisd op IJsselstein terugspeelde en eerst v-d. Berg, daarna Smiers inschoten. Neyens' schot was ten slotte te veel voor IJsselstein. Kort vóór de rust betekende een strafschop op Kuys' doel wegens te hardhandig aanvallen van Rezelman het eerste geel-zwarte tegenpunt. Na de hervat ting waren de BKCers overwegend sterker, doch hun voorhoede slaagde er voorlopig niet In te doelpunten, on danks pogingen van Van Teulingen, Bunlng en Rezelman. Eerst na een hqlf uur spelen kwam, na vele scrlmmages voor het ZAP-doel het tweede tegen punt van de voet van Bunlng. Het der de BKC-doelpunt werd in buitenspel- positie gescoord, maar een „kogel" van Van Teulingen, kort voor het «Inde, werd door Timmer van rtghtlng ver anderd, zodat het ten slotte toch nog een dr8w werd- Tengevolge van het verkeerd plaat sen van een correctieregel is de nieu we dienstregeling voor de stadsbus sen die op Zondag 2 September in- gaat. verminkt opgenomen in ons nummer vsn Zaterdag. De volgende vertrektijden zullen gelden: Van het Station om 7.30 (werkdagen), 9.00 (Zon- en feestdagen), 10.15 (dagelijks), 11.00 'Zon- en feestdagen), 12.10 (da gelijks), 14'0 (dagelijks), 15.00 (dage lijks), 16.15 (dagelijks), 17.15 (dage lijks), 19.18 (dagelijks), 22.10 (dage- lijks)van Nieuwstad om 7.55 (Zon- en feestdagen), 8.10 (werkdagen), 9.19 (Zor>- en feestdagen), 10.40 (dagelijks), 11.40 (Zon- én feestdagen), 13.25 (da gelijks), 14.40 (dagelijks), 15.40 (dage lijks)17.00 (dagelijks), 18.45 (dage lijks), 21.40 (dagelijks). Evenals vorig Jaar in Sehagerbrug heeft het Züper elftal ook dit jaar yan Schagen gewonnen. Maar we kunnen het er over eens zijn, dat de vertoning van gistermiddag van heel wat minder kaliber was dan vorig jaar: een matte wedstrijd, die geen ogenblik kon boeien. Dreigende wolken en een ongunstig weerbericht deden vele athleten, jury leden en organisatoren van de gisteren te Hoorn op het Hollandia-terrein ge houden duaimeet tussen de Helderse Athletiekvereniging en de Westfriese ploeg, die uit de clubs, die bU de West- friese Atliietiekraad zijn aangesloten wtrd samengesteld, des morgens be denkelijk kijken. Zoals later bleek viel het geheel bijzonder mee, "'aar- om deze dag alleszins geslaagd mag he ten. Vorig jaar werd deze ontmoeting in Den Helder gehouden, waar West- Friesland met slechts een verschil van twaalf punten ten onder ging. Ditmaal werd het een overtuigende en klinken de zege voor West-Friesland. Daarom moest H.A.V. de beker aan W.A.R. af staan.. Ofschoon de omstandigheden piet ideaal waren voor deze sport, werd er ondanks alles volop strijd gegeven, waarbij de tijden niet noemenswaard door de stevige bries werden beïnvloed. Ofschoon het nagenoeg de gehele mid dag droog was gebleven, werden de lopers van de Zweedse estafette-heren door een slagregen overvallen. Zeer opmerkelijk was (Je prestatie van Jie- renestafetteploeg van West-Friesland, daarvan de Hollandia-heren D. Wit, J. Schrickx, B. Schoof en J. Swierstra deel uitmaakten, die een tijd maakte van 45,3, waarmede het Westfriese re cord ver werd overschreden. Eveneens leverde P. Verra van HAV een gewel dige prestatie door de MFC-er Slem Bobeldijk in een monster-race over 3000 meter te kloppen. Deze nederlaag van Bobeldijk is waarschijnlijk te wij ten aan het feit, dat hij zich momenteel speciaal op het nummer cross-county traint, waardoor hij de training voor baanwedstrijden verwaarloost. Op ve le nummers bleek, dat de ploeg van West-Friesland sterker was, wat veel voor de toekomst belooft, indien er meer van dergelijke wedstrijden In W A,R.-verband zullen worden georga niseerd. Het slot van deze middag na de estafette-nummer? werd ge vormd door speerwerpen, welk num mer een genoeglijk karakter droeg, doordat talrijke juryleden buiten me dedinging meededen. Voor wat de spanning betreft, zijn de ifitslagep de beste getuigen. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn in „De Wit te Engel", waar de prijsuitreiking pjaats had. Jongens, B 80 meter; R. Brouwer, WF, 10,4; P. Deyrnan. HAV, 10.4; P. Winkel WF, 10.5; H. Wiedenhoff, HAV, 10,6. Kogelstoten heren; J. Hessink, HAV, 11,24; M. R. van Essen, HAV, 10,64; W. Nijboer, WF, 10,26; P. Breed, WF, 0,50. 400 meter heren: J. C. C. Swierstra, WF 55,7; G. Sehckkerman, WF. 57:; H. C. de Graaft. WF, 57,5; P. Verra, HAV. 57,5. 80 meter meisjes A: R. Ifeddes. WF, 11,4; D. Spanger, WF, 11,4; G. de Goede, WF 11.6; M. Brouwer, HAV, 12. 100 meter dames: R. J. Wijnia, WF, 14,2; C. Beer. F, 14.4; T. de Bont. HAV, 14.7; R. J. van Veen, WF, 14,8; H. Koek-van Straten, HAV; A. Monsma. 100 meter heren: D. Wit, WF. 12.2; L. Wiedenhoff. HAV, 12,2; F Warnlk, WF, j2^2: A Schoof, WF, 12,8: H. Wiedenhoff, HAV; A. K. v. d. Wal, HAV. Vcrsnringen heren: H. J. Avis, WF. 5,72; L. Wiedenhoff, HAV. 6,60; D. Wit, WF. 5,56; M. R. van Essen. HAV, 5.50. Meisjes 11 80 meter: W. Knol, WF, 12: IVf. Bronder, HAV. 1?,1; A. Fillerup, HAV. 12,1; A. Lieshout, WF, 12,2. Verspringen dames: T. de Bont, HAV, 4,72; C. Beer, WF, 4.50; T. de Vries, WF, 4,82; .A. Speets, WF. 4,23. Hiogspringen Jongens A: H. de Vries, WF. 1.50; P. Masereeuw, WF, 1.50; P. Dey- man, HAV, 1,54 K, 150; H. Visser, HAV 1.44'/2. 1.40. 100 meter jongens A: G. A. Brouwer. WF, 13.3; W. Biezen, WF. j3,4; J. Man tel, WF, 13,4; W. K. Erfmann. HAV. 13,5. Hoogspringen Meisjes B: A. Lieshout. Wf. 1.30: L Fillerup, HAV. 1.30; B. de Craaff, WF. 1.20; A. Wiedenhoff RAV 1,20. Kogelstoten dames: A. Wormsbcchcr, WF. D.i4; R. J. van Veen. WF. 0.11: K Bol HAV. ?,70; A. v. Bruinesse. RAV, 8.47. 3000 meter heren: P. Verre HAV. 9.48.8; S. Bobeldijk. WF. 9.51,4; P. Rood. WF. 10.3; R, Roek. WF. to.4. Uitslag vrije,nummers: 60 meter jongens C: 1. De Rooy, Hol iandia, 9.4: S. Waal, Holiandia 9.6: J. de Koning, Holiandia, 10,3: E. van Petegem, Holiandia. 10.4. 80 meter meisje» B: 1. M. van Tiende ren. WAC, 12,0; 2. G. Smit. Holiandia. 13,2; 3. G. Bossen, WAC, 13,8; 4. J. Boersma, WAC. 80 meter meisjes A: 1. G .Nijboer, Hol iandia, 12; 2. R. Biezen, Forward, 12,1; 3 M. v. d. Bel, MFC,; 4. f. Vos, WAC- 100 meter dames D: 1. M- Spanger, Hol iandia, 14,8; 2. N. Koppes, Forward, 15.3; 3. A. Hoek, Forward. 16,8; 4. C. v. d. Zpl— Zoeteman. Rollandia, 16,2. 60 meter meisjes C: 1. A. Lieshout, For ward, 9,2; 2. G. Klopper, Flevo 9,6; 3. L. Nieuenhuis, Holiandia, 9,8; 4. T. Sandstfa, Flevo, 9,8. 80 meter jongens A-B: l. G. Schoof, Forward, 11; 2. W. van Dam, Holiandia, 11,2. 100 n»eter C: 1. M. Broers—v. d. Gracht, Rollandia, 14,3; 2. T. v. d. Veen, Holiandia 14,6; 3. A. M. de Vries, Flevo, 14,5. 800 meter C: 1. A. Vondrach, Holiandia, 2,12; 2. L. Lamers, Hillandia, J,16, 800 meter beren I): 1. Q. Droste, Hol iandia, 2,19; 2. P. Hoffer, F°rward. 2,19; 3. D. Bruin, WAC, 2,21; 4. G. Vós, WAC. 2,25; 5. J, de Qreeuw, Holiandia, 2,26. Disucswerpen dames: K. Bot, HAV. 29,16; R. J. van Veen, WF, 27,05; A. Speets WF. 26,90; G. Posthumius, WF, 21,90. Verspringen mejsjes Ai W- Knol. WF. 4,51; R. Hoddes, WF, 4,49; J. Kwast, RAV, 4,36; D Spanger. WF, 4,27. Kogelstoten meisjes A: 5J. J. Nijboer, WF. 9,46; H. Steyn, HAV, 9.00; M. v. d. Bel. WF, 8.25; G. Ton, WF, 7.97; J. Kwast. HAV; A. E. v. Essen, HAV. Hoogspringen Heren: Chr. Zandbergep, WF, 1.68; L. Peetoom, WF, J.57: W. R. Huitinga, HAV, 157; N. Breed, WF. 1.52. 4 x 100 meter lieren: 1 Wést Friesland 45.3; Den Helder 49.2. 4 X 100 meter Jongens: Den Helder 52.2: West Frieslancj 5H (gedisk Zweedse estafette Heren: West Fries land 164; Hen Helder 19.7. Hinkstapspronk Héren i L. peetoom, WF. 11.58; R. J. de Boer, HAV, 11.30; H. Langius, WF, 11.27; W. R, Rultlnga, HAV, il.lll. Hoogspringen dames: R. Wjipla. WF, 1.35; A. Wpnnsbechcr. WF. 1.20; T. dé Bont. HAV, 1,3(1; van Éssen, RAV, 1.30; O Posthumius, WF. 1.30. 800 meter Jongens A: J, v. Trierum. RAV. 2.16.5; R. Weenink, HAV. 2 20 8 *'P Masereeuw. WF. 2.22.4: C. Rood WF 2 26 Verspringen Jongen, Bp. Deyman. RAV. 659; f. Wjnkel, Wf, 5.159; fl Brou wer. WF. 4.70: M. Visser. RAV, 4 69 Discuswerpen Heren: R A. Enklaar HAV. 31.71;'H J Avis, WF. 3<f.~: WTli^' boer. WF, 28.05; Biersteker. HAV, 27 82 4 X 100 meter Barnes: wést Friesland 55.—; Den Helder 57.Ö. 1 8,1 ""rt" Meisje,: We»t Frltsland 45.1; Den Helder 4JJ.7. Speerwerpen Heren: F. Breed WF 30.36: w. H. Huitinga, RAV. 27.31;' L. D* 69 HAV'2810: J' AV>8' W, Totaal puntennltstag: H.A.V., Den H«l, der, 2West friesland 305'/t. Schggen kwam met een deerlijk ge havende ploeg tussen de lijnen. Er stond bijna niemand meer op z'n plaats eb dat maakte, dat er geen stootkracht van de voorhoede en geen rust van de verdediging uitging. Individueel konden de geel-zwarten wel tegen hun tegen standers op én zij hadden dan ook vrij wel steeds een licht overwicht. Het grote struikelblok was echter Pettens Spil Geense, die keer op keer de aan vallen onderbrak. Ook van de rood witte Zijpers ging niet veel uit, al za ten dg gasten veel feller op de bal. Vóór de rust ging het nog wel, waren er althans nog momenten, dat van voet bal kon worden gesproken. Zijpe nam reeds na tien minuten de leiding door een misverstand in de geel-zwarte ach terhoede. Toen Slikker zijn doel verla ten had om spil Molenaar te hulp te komen, kreeg Quak (Petten) de bal voor de voeten en kogelde onhoudbaar voor Kater in. Die 1—0 bleef tot de rust. Na de hervatting maakte Schagen zeer snel gelijk: een freai doelpunt. Een voorzet vgn rechtsbuiten De Nijs werd dgor Wit volmaakt Riet het hoofd af gewerkt. Wie meende, dat Schagen daarna het heft geheel in handen zou nemen, kwam bedrogen uit. Even later vergaten Kater c.s. Quak de weg naar het doe} te versperren en daaruit kwam een enorme kogel voort, wèaraan Slik ker niet kon doem Vanaf dat ogenblik was er geen aardigheid meer aan. Slik ker niets kon doen. Vanaf dat ogenblik kwam er in, terwijl Dick Schoorl mocht proberen de voorhoede nieuw le ven in te blazen, 't Lukte hem niet en zonder veel moeite hield Zijpe de 2—1 vast tot het einde. Dat kwam als een verademing. Geboren: Albert, zv A. van Veen en Z. Hakvoort; Emma, dv W. Foppen en E. Ernst; Arie, *v a. C. Vonk en S. Ras; Jan F., zv A. Pasterkamp en J- Post; Albert, zv J. de Boer en W. Ras; Jan. zv F. Koffeman «n H. Korf; Jacob, zv K. Wakker en W. Baarssen; Trijntje, dv K. Koffeman en M. Nentjes; Lub- hertje, zv D. Weerstand en W. v. Veen; Cornelia, dv A. Romkes en A. Veen; Riektlt, zv M. Post en A. Visser; Trijn tje, dv D. Weerstand en V. v. Veen. Overleden; T. Snoek, 79 jr., wed. yan K. Visser. Ondertrouwd: J. Koffeman ?n Z- Visser; J. Bos en G. Bakker. VIS SERI JBERICHT URK. 24 Aug. 1961. "V- Doof 120 vaartui gen werd aangevoerd: 12.325 pond kuil- 0 70Oti 5?6 pond HJnaal 0.98— Li»; 516 pond snoekbaars 0,7?; 910 poiid rode baars 0,7? per pond en 344 bakken n«st ?,87 per bak. Ondertrouwd: Johannes FrancqU Baart Arnhem» 911 Maartj# Anthopla Wün- gjaijrCJ.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2