GERRIT SCHULTE KON IN MILAAN GEEN ROEM OOGSTEN Engeland kan defensielast dragen Koblet ie machtig voor Bosschenaar Vluchtvan Burgess en Maclean Italianen laten oog vallen op Van Melis Engeland doetgeen nieuwe voorstellen Speelclub dagvaardde de Slaat De s werelds snelste amateur achtervolger Derksen „sneuvelde" tegen Nielsen Piet Knijnenburg werd eerste te Oostmalle Voorlopig Oranje-elftal tegen Middlesex W. Mareeh Hassan Hamed ving duizend Egyptische ponden Dodenrit door de straten der residentie Harriman bezocht Britse ministerraad Reeds 15.000 werklozen in Zuid-Perzie DE ENGELSE LEAGUE Europees kampioenschap zeilen (Caneton-klasse) Verkiezingsmanifest van de Labour Partij Een oorlog zal niet onvermijdelijk zijn Politie ontmaskert een roversbende in Djakarta Zaterdag gedeeltelijke zonsverduistering De V.S. maken per jaar 250 atoombommen Afschuwe'ijke overval V-raad bestudeert een Egyptische resolutie Optreden justitie en politie zou onrechtmatig zijn Meer bromfietsen dan personenauto's Wervelstorm teistert gebied in de Belgische Congo Staking legt Amerikaanse koper-industrie lam KERKELIJK NIEUWS (Van een speciale verslaggever) verdwenen, gisSen^roemloos uit de rslagen. Van L nf,?. "nZe. ^"^achtervolger, WAD AT ZONDAG ONZE SPRINTFR« M verdwenen, zjjn gisteren nu, 1 roemlo°s uit de strüd om de wereldtitel verslagen. Van Jan Dcrksen moehi ero®PsachtervolKers op overtuigende wijze eigenlijk van Schulte ook niet meer"^? gr0te verwachtinKen hebben en In de kwartfinale tegen het 7wif«„r -^aS Immers hekend, dat de Bossenaar knm» nLtu-™ u5I _het Zw,tse«e wielerfenomeen komen. Niettemin had men nor«Tvü ®'e"enomeen Koblet moest u*- reputatie van deze machtige Heiver) dat -blonde Gerrit" zelfs de ook als eens eerder afgerekend met k°n rÜdCn' 8chuUe toch had HUGO KOBLET snelste tijd Koblet is sterker dan een Cooni "in" „Ü.ÜL C°PP' zijn beste dagen' Maar' of machtige achtervolger van weleer Het n V°it™j °f Schulte 13 niet meer de bliek keek muisstil toe hoe Gerrit Schuit? ™moerige Italiaanse van een renner, die ongetwijfeld een van de^rontlf er,aag kreee toebedeeld een van de grootste coureurs van de wereld is. In de derde ronde nam Koblet, die aanvankelijk had achter gelegen, de leiding over en in elke nieuwe ronde vergrootte de Zwitser zijn voorsprong, welke in de laatste ronde zeker 70 meter bedroeg. De tijd van Koblet 6 min. 22 sec., was de beste, welke tot nu toe in deze wereldkampioenschap pen op de 5 km is gemaakt. Voor Schulte werd 6 min. 26.8 sec. afgedrukt. Gillen reed voortreffelijk tegen de Belg De Beuckelaer en no teerde een tijd van 6.22.4, dat is 0,4 sec. boven de tijd van Koblet. Bevilacqua haalde Mateoli in en tenslotte verloor ook Derksen, die de taaie en rustig rijdende Deen Nielsen tot tegenstander had. Derksen begon evenals Zondag in de rit tegen Bevi lacqua zeer snel, maar na drie ronden lagen beide achtervolgers weer gelijk. In de resterende 9 ronden liep Nielsen steeds meer uit om met circa 80 meter- voorsprong te winnen. De tijd van Nielsen bedroeg 6 min. 28.3 sec., die van Derksen 6 min. 34.8 sec. Moeilijkheden commissarissen voor de baanwed- strijden zaten op de derde dag met een moeilijk probleem. Volgens de reglementen zou voor de halve eind strijden in de achtervolging der ama teurs de renner met de snelste tijd uit de kwart-finale (Glorieux) geplaatst moeten worden tegenover de renner- met de slechtste tijd (zijn landgenoot Jochums). Derhalve zouden ook de beide Italianen De Rossi en Messina in de andere halve eindstrijd tegen elkaar moeten rijden. Het directorium van de UCI nam evenwel een ander besluit en week bewust af van de reglementen. Op grond van „sportieve" overwegingen werd besloten in beide halve eindstrij den een Italiaan tegenover een Belg te plaatsen en na loting kwam het tot het volgende resultaat: Glorieux tegen Messina en Jochums tegen Rossi. Het behoeft geen betoog dat deze beslissing, ingegeven door vrees voor het wat warmbloedige Ita liaanse publiek, in goede smaak viel. Maar men had geen rekening gehouden met de Belgen, immers de officials van de Belgische équipe wensten aanvanke lijk Glorieux niet fe laten rijden. De omroeper moest driemaal een waar schuwende oproep laten horen, alvo rens Glorieux eindelijk onder snerpend gefluit van afkeuring, aan de start ver scheen. Waarom inderdaad van het reg lement werd afgeweken, heeft geen enkele objectieve toeschouwer begre pen. Want waren Coppi en Bevilaqua in 1948 te Amsterdam in de halve eind strijd ook niet tegen elkaar uitgekomen op grond van dezelfde overwegingen? Hoe het ook zij, Glorieux draaide er een „glorieuze" overwinning uit tegen Messina. Van het begin af nam de Belg de leiding en zegevierde met duidelijke voorsprong in 5 min. 4 sec. over de 4 km. In de andere halve eindstrijd sloeg De Rossi met grote moeite Jochums in de tijd van 5 min. 8,8 sec., een slechtere tijd dan Messina maakte (Vervolg van pag. 1) £EN op hoop van zegen door ons ge nomen plons in het Londense tele foonboek verstrekte de informatie, dat de bedoelde mevrouw X inderdaad in Noord-West Londen woont. De identi teit klopte volkomen. Haar Engelse naam staat in de nieuwste editie van het telefoonboek, met haar Duitse voor naam voluit erbij. Het woord achter haar naam wekte echter onze speciale belangstelling. Dit luidde: fotograaf. Voor iemand die, volgens de bewuste Nederlandse berichten, een expert op het gebied van microfilms is, en ver momd als kellnerin de Engelse kustver dediging fotografeert ten behoeve van het Krcmlin, lijkt het beroep „foto graaf" inderdaad practischer dan bij voorbeeld het modiste-vak. Mevrouw X woont in een klein, eigen huis. Het staat in een bescheiden zij straat van een district, dat al vóór de oorlog bekend was om zijn vele Duitse emigranten. Op haar huis staat geen enkele aanduiding, dat zij fotografe van beroep is. Deze inlichtingen kan men alleen in het telefoonboek vinden. Me vrouw X woont niet alleen in haar huis. Zij verhuurt een aantal kamers aan buitenlandse kostgangers, hoofdza kelijk Duitsers. Haar echtgenoot woont in Noord-Engeland. De buren kunnen geen touw vastknopen aan de myste rieuze mevrouw X. „Zij verdwijnt dik wijls wekenlang en reist veel naar het continent" wordt er in haar straat ge zegd. „Ze laat het huis dan zolang in handen van de huurders. Wij vinden het maar vreemd", zei een der Engelse buurvrouwen. De buurvrouw zou wellicht nog vreemder opkijken indien zij zou horen dat mevrouw X zich tijdens de ver dwijning van de diplomaten inderdaad „met vacantie" heeft bevonden in Pa rijs, Metz, Brussel en Den Haag. In Den Haag was zij op 2 Juni, dus ruim een week na de verwijning uit Londen van de diplomaten (25 Mei). Deze mysterieuze vrouw werkt, tus sen haar buitenlandse reizen door, ook inderdaad 's zomers als kellnerin in badplaatsen aan de Zuidkust van Enge land. Er zijn vele mysterieuze dingen rondom de figuur van mevrouw X. Zo als bijvoorbeeld het feit, dat zij een stuk grond bezit te New Milton, een dorp aan de Zuidkust van Engeland, op 20 mijl ten Westen van Southampton. Op zichzelf zou dit misschien niet zo vreemd zijn. Vele lieden bezitten week end bungalows aan de Zuidkust. De 50 ontbrekende mijlen MEVROUW X heeft echter geen woon gelegenheid op haar stuk land te New Milton. Er staat alleen een garage op. Dit stuk land zou de oplossing kun nen zvjn van het mysterie van de vijftig „ontbrekende" mijlen op de kilometer teller van de huurauto (zonder chauf feur) waarmede de diplomaten hals over kop van Londen naar Southamp ton reden, alvorens zij daar scheep gin gen aan boord van de Kanaalboot. De directe afstand Londen-Southamp- ton is 80 mijl. De meter van de huur auto wees uit, dat zij 130 mijl gereden hadden. Zij moesten dus een omweg ge maakt hebben van 50 mijl. Indien de diplomaten eerst om de een of andere reden nog heen en weer naar New Mil ton moesten rijden bijvoorbeeld voor het ophalen van eventuele microfilms uit de garage van mevrouw X zouden deze „50 ontbrekende mijlen" verklaard kunnen zijn. De afstand Southampton- New Milton is twintig spoormijlen, maar per auto is dit wegens omlopende en bochtige wegens precies vijf en twintig mijl, of wel vijftig mijl retour vanaf Southampton. De belangstelling van de buitenland se voetbalscouts voor Nederlandse pro minente spelers blijkt nog steeds niet af te nemen. Zo is thans de aandacht op onze nationale midvoor Noud van Melis, van de voetbalvereniging „Eind hoven" gevallen. Een vertegenwoordi ger van Torino uit Milaan heeft Van Melis de laatste weken meermalen be zocht en hem gepolst over een verbin tenis met deze Italiaanse vereniging. Officiële afspraken zijn nog niet ge maakt,. evenmin zijn aanlokkelijke aan biedingen gedaan. Van Italiaanse zijde heeft men van Melis wel gevraagd om eens een kijkje te komen nemen in Mi laan om pas daarna tot overeenstem ming te komen. Van Melis zelf heeft in dezen nog geen enkele beslissing je- nomen. Hij zei ons: „Ik weet wel, wat ik nu heb. m„ar moet maar afwachten wat ik zal krijgen. Het lijkt allemaal erg mooi.... neen, ik weet het heus nog niet...." Te Oostmalle werden internationale wedstrijden gehouden, waaraan Ne derlandse coureurs deelnamen. Onze landgenoot Piet Knijnenburg werd met BMW in de 500 cc eerste in 25 min. 39. sec., met een gemiddelde snelheid van 137.056 km per uur. Mathews werd met Voi^tte twee de. J.JET is begrijpelijk dat de Belg dan ook als favoriet, hoewel niet van het Italiaanse publiek, aan de start ver scheen. Waarschijnlijk echter heeft Glorieux in zijn verontwaardiging over de houding van de chauvinistische Ita lianen te veel gegeven in de rit tegen Messina en misschien ook had De Ros si niet zo veel moeite met Jochums als men wel dacht. In ieder geval draaide De Rossi drie seconden sneller dan in de halve finale en kon Glorieux zijn uitstekende tijd van 5.04.0 zelfs niet meer benaderen. De Belg werd met bij na tien seconden verschil kansloos ge klopt. Dat het Milanese Stadion bijna werd afgebroken tijdens de ovaties welke De Rossi ten deel vielen, behoeft geen be toog. De uitslag van de herkansingsrit voor het stayerkampioenschap, die zeer laat eindigde, luidt: 1 Lemoine (Fr.) 1 uur 22 min. 3.6 sec. (gem. snelheid 72.706 km per uur); 2 Michaux (B.) op 20 meter; 3 Heimann (Zwits.) op 40 meter; 4 Martino (It.)5 Besson (Zwits.); 6 Verschueren (B.). Lemoine heeft zich hiermede in de finale geplaatst welke hedenavond wordt verreden. Naar wij vernemen zal het voorlopig Nederlands elftal op Woensdag 17 October in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen de bekende Engelse amateurs de Middlesex Wanderers spe len. Deze ontmoeting is bedoeld als oefenwedstrijd voor de Iandenwed- strijd tegen Finland, welke op 27 Octo ber te Rotterdam is vastgesteld. Schadeloos gesteld De Egyptische regering heeft beslo ten een beloning van 1000 Egyptische pdn (ruim f 10.000) toe te kennen aan Mareeh Hassan Hamad, de winnaar van de Kanaalovertocht van de Daily Mail. Verder werden beloningen toege kend van 250 Egyptische pdn aan Has san Abdel Rehim, die als derde eindig de en Sayed el Arabi, die vierde werd. Fuad Serag el Din Pasha, de minister van binnenlandse zaken en financiën heeft zijn waardering uitgesproken over de ioffèlijke houding van déze zwemmers, die de door de Daily Mail beschikbaar gestelde prijzen niet heb ben aanvaard. Geen „heer in 't verkeer De Haagse politie heeft de 48-jarige koopman J. W. B. uit het Westeinde aangehouden, wegens poging tot dood slag, subs. poging tot zware mishande ling. Zaterdag reed B. met zijn auto in de Fultontraat. Voor hem reed een andere auto, bestuurd door een zekere Den B. B. wilde passeren maar „sneed" daarbij de wagen van Den B., die door krach tig remmen een aanrijding wist te voorkomen. Even later sneed B. voor de tweede maal de wagen van Den B. Den B. stapte toen uit, ging voor de auto van B. staan en vroeg wat er aan de hand was. B. reageerde daarop door gas te geven en Den B. kon door ijlings op zij te springen voorkomen, dat hij overreden werd. Hij greep zich vast aan de kruk van het portier van B.'s auto en werd een 150 meter meege sleurd. Ondertussen probeerde B. nog de man kwijt te raken door vlak langs een tegenligger te scheren. Den B. slaagde er in om B.'s auto tot stilstand te brengen, waarna de politie zich over de gevaarlijke rijder ontfermde. In de Westduitse staat Hessen zi.jn gisteren ongeveer vijftigduizend arbeiders uit de metaalindustrie in staking gegaan voor hogere lonen. Harriman heeft gisteren het tweede deel van de beraadslagingen van de Britse ministerraad bijgewoond. Hij sprak gedurende vijf kwartier met premier Attlee, minister Stokes en vier andere ministers. Volgens ministers, die de bijeenkomst hebben bijgewoond, werd met algemene stemmen besloten dat Engeland gécn nieuwe voorstellen zal doen om de impasse in de onder handelingen over het Perzische oliege schil te doorbreken. De Britse rege ring is van mening, dat de Perzen thans nieuwe voorstellen behoren te doen. Ook Harriman zou dit voor het heden de beste politiek achten. Britse strijdkrachten staan klaar om, als de Perzen een dreigende houding aan gaan nemen, de Brit ten in Abadan te beschermen. Commandanten hebben orders om naar goeddunken te handelen en de oorlogsschepen in de nabijheid van Abadan zijn gereed om alle verzoeken uit te voeren. Landings vaartuigen van de „Dieppe", aan het patrouilleren langs de rivier te Basra, 40 mijl stoomopwaarts van Abadan. Volgens de Perzische minister van landbouw, dr. Zia Farmand, zijn thans ongeveer 15.000 arbeiders in de zui delijke olieprovincie Choezistan werk loos. De minister verwacht, dat dit aantal binnenkort, tengevolge van de evacuatie van het Britse personeel van de olievelden, vermeerderd zal worden door verscheidene duizenden anderen. Behalve door deze werkloos heid wordt Perzie geteisterd door ziek te in de landbouwgewassen in acht- negende deel van het land en droogte in de noordelijke tarwegebieden. De uitslagen van de gisteren gespeel de leaguewedstrijden luiden: Aston Vil laSunderland 2-1, BlackpoolPorts- mouth 0-0. De eerste heat van het Europees kampioenschap in de Caneton-klasse werd gezeild op een zeer woelige zee en een zeer sterke wind, op een parcours in de omgeving van St. Nazaire. AL leen de Nederlandse combinatie F. en A. C. Laagwater startte met volle zei len. Uitslag le heat: 1 Nederland strm. F. Laagwater 8y4 pnt, 2 Gr. Brittannië, Stewart Morriss 7 pnt., 3 Frankrijk, Guilet 6 pnt. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1 Zeelandia; 8 mooi; 9 demi: 11 loos; 12 eik; 14 toss; 16 eel; 17 Kraak; 19 ral; 20 es; 21 rog; 22 tas; 24 ra; 25 mep; 26 netto; 28 mug; 30 ami; 32 deken; 34 dra; 36 er; 38 lid; 39 wat; 40 re; 41 git; 43 temet; 45 pee; 46 enig; 48 rel; 49 mier; 50 geer; 52 mest; 53 Limburgia. Verticaal: 1 zool; 2 Eos; 3 ei; 4 aria; 5 d.d.; 6 iets; 7 Amor; 8 moes; 10 Isar, 11 leeg; 12 erg; 13 kater; 15 slag; 17 kop-, 18 kat; 21 regel; 23 start; 25 mud, 27 oma, 29 leder; 31 zege; 33 kit; 34 dat; 35 keer, 37 ring, 39 wel, 40 reet, 42 Tiel, 44 menu, 45 Pisa, 37 gei, 49 Mei, 51 Rm 52 m.g. De Engelse Labour Party verzet zich in haar manifest, dat zij voor de ko mende verkiezingen heeft uitgegeven, tegen de idee, dat een oorlog onver mijdelijk is en acht het onwaarschijn lijk, dat de Sowjetunie weloverwogen thans een oorlog zal beginnen. Wel ziet de partij in Korea een ernstige waarschuwing, dat Rusland stappen zou kunnen ondernemen, die het ge vaar van een wereldbrand in zich slui ten. Tegen de mening in van de lin kervleugel onder leiding van Anauriö Bevan is het manifest van oordeel, dat de 47 milliard gulden voor bewape ningsdoeleinden zonder te hoge druk door Engelands economie kunnen wor den gedragen. Voor de binnenlandse politiek stelt Labour geen nieuwe nationalisatieplan- m«ni op te knappen.! (Advertentie, Ing. Med.) nen voor. Zij eist een controle op de huren, de voedselsubsidies te handha ven en de „chaos" bij de groenten-, fruit- en visverdeling op te heffen. De winstuitkeringen zullen bij de wet moeten worden geregeld. Beperkingen van vóór Korea dienen te worden ingesteld. De politie van Djakarta heeft Dins dagnacht twee arrestaties verricht in Djatinegara. De arrestanten behoren tot de leiders van een grote rovers bende in Djakarta, die de laatste tijd de stad onveilig maakte. Bij heldere hemel zal men Zaterdag 1 September een gedeeltelijke zon eclips kunnen waarnemen. Om 13.49 uur is het nieuwe maan en de maan zal zich dan juist tussen de zon en de aarde bevinden. Omdat Zaterdag de maan slechts gedeeltelijk de zon be dekt, zal er dus een gedeeltelijke zon eclips te zien zijn. Slechts een tiende deel van de zonmiddellijn zal worden bedekt. De verduistering zal zich vol trekken tussen 12.36 uur en 13.48 uur. Bij heldere hemel kan men met een zwart glas de verduistering het best waarnemen. Grote verbetering in ontwerp De V. S. vormen per jaar een voor raad van ongeveer 250 atoombommen., aldus weet een redacteur van het Amerikaanse weekblad „Look" te mel den. Volgens „redelijke schatting" zou net aantal in voorraad opgeslagen atoom bommen in de komende twee of drie jaar „verdubbeld of verdriedubbeld" worden. Volgens het blad zijn de atoombommen aan de vervaardiging waarvan de V. S. bezig zijn, in ontwerp aanzienlijk ver beterd en belangrijk krachtiger dan die in de tweede wereldoorog werden gebruikt. De bommen werden meer ,.op industriële, dan op laboratorium basis vervaardigd". Een bewoner van de Kelurahan Be- nar bij Delanggu (Indonesië) kreeg de zer dagen bezoek van zes bewapende Grajaks. Zowel hij zelf als zijn vrouw werden zwaar mishandeld toen zij niet goedschiks hun bezittingen wilden af staan. Met een buit van 33.000 rupia aan sieraden en contanten verdwenen de bendeleden. Voor hun vertrek over goten zij de vrouw echter met petro leum en staken haar vervolgens in brand. Hoewel omwonenden het vuur konden blussen, overleed zij de volgen de dag in een ziekenhuis. De Veiligheidsraad heeft gisteren be sloten de behandeling van de door Amerika, Engeland en Frankrijk inge diende resolutie om de vrije vaart door het Suez-kanaal te waarborgen uit te stellen tot morgen. Egypte stelde voor het Internationale Hof van Justitie in Den Haag te laten onderzoeken of Engeland, Frankrijk, V. S. en andere zeemogendheden als belanghebbenen 't recht hebben over de in behandeling zijnde resolutie te stemmen. Daar de Egyptische resolutie door een lid van de Veiligheidsraad gesteund moet worden, verzocht de Chinese af gevaardigde, dr. Tsjiang 48 uur tijd om het Egyptische ontwerp te bestuderen en te besluiten of het door hem zou kunnen worden gesteund of niet. yOOR de president van de Haagse rechtbank diende gisteren in kort geding de zaak, die vier bestuursleden van de Scheveningse speelclub „Aristo" tegen de Staat der Nederlanden aanhangig hebben gemaakt, omdat zij van oordeel zijn, dat het sluiten van hun verenigingsgebouwen, het in beslag nemen van eigendommen van de vereniging en het arresteren van leden door justitie en po litie ongeoorloofde machtsmiddelen zijn, die het clubleven verhinderen. Landsadvocaat: Exploitatie der speelzucht'' J)E procureur van de bestuursleden, mr. S. van Oven, betoogde, dat het optreden van de justitie en politie on rechtmatig is geweest, althans dat mis bruik van de haar gegeven bevoegdhe den is gemaakt. Hij drong er bij de pre sident op aan de maatregelen onge daan te maken, aangezien deze werden genomen zonder het oordeel van de rechter af te wachten. Hij verzocht aan de Staat een dwangsom van f 10.000 op te leggen voor elke dag, dat de Staat in gebreke zou blijven aan de uitspraak van de president gevolg te geven. Omdat dit geding het beleid van de justitie niet zou mogen doorkruisen als buitenstaande instantie, stelde de landsadvocaat, mr. J. J. R. Hoogeweg, dat de president in dezen onbevoegd is. Ter informatie deelde hij mede, dat be langrijke aanwijzingen zouden zijn ge vonden om de genomen maatregelen te handhaven. Het zouden hier maatrege len betreffen ter vervolging van mis drijven, die in de „sfeer van exploitatie der speelzucht" liggen, aldus pleiter. In dezelfde geest luidde een schriftelijke verklaring van de officier van justitie. Over de aard van de misdrijven kon de landsadvocaat nog geen mededelingen verstrekken, omdat de dossiers nog niet klaar zouden zijn. Nadat mr. Van Oven geïnformeerd had naar de gronden, waarop „exploi tatie der speelzucht" strafbaar is ge steld en zich verbaasd had afgevraagd, waarom de arrestanten geen contact met hun advocaten 'hadden kunnen krijgen, bepaalde de president de uitspraak op Zaterdag 1 September. Volgens berekeningen van de KNAC waren op 1 Augustus j.1. de volgende aantallen motorrijtuigen in bedrijf: 160.000 (138.625) personenauto's, 84.000 (71.416) vrachtauto's, 5.900 (5.763) bus sen, 108.000 (95.299) motorrijwielen en 170.000 (55.239) rijwielen met hulp motor. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de door het centraal bureau voor de statistiek verstrekte gegevens per 1 Augustus 1950. Zoals men uit boven staande cijfers ziet waren er op 1 Augustus 1951 reeds 10.000 meer brom fietsen dan personenauto's in gebruik. Het gebied van Bunia, nabij Stanley- ville, in de Belgische Congo. is in het afgelopen weekeinde hevig door een cycloon geteisterd. De bruggen werden door rivieren, die zeer sterk waren ge zwollen tengevolge van de slagregens, waarmede de wervelstorm gepaard ging, weggeslagen en wegen onbegaan baar gemaakt. Vele stuks vee werden door blikseminslag gedood. De electri- citeitsvoorziening is over een groot ge bied gestoord. De president van de Rotary Inter national, Frank E. Spain van Birming- ham (Alabama) in de Verenigde Staten arriveerde met zijn echtgenote in ons land na een bezoek aan de Rotary clubs in enige Europese landen. Gisteren zijn 58.000 arbeiders in de Amerikaanse koper industrie in staking gegaan, waardoor de werkzaamheden in deze strategische industrie werden stopgezet. Men verwacht, dat door de staking binnen 48 uur negentig procent van de Amerikaanse koperaanvoer zal worden afgesneden. De arbeiders eisen hogere lonen en betere voorwaarden. Met ingang van 1 September zal het mogelijk zijn brieftelegrammen naar IJsland te verzenden. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Westbroek: J. Batelaan te Utrecht, predikant in algemene dienst als di recteur van de Geref. Zendingsbond m de Ned. Hervormde Kerk; te Garderen: W. Vroegindewey te Huizen N.H. Aan genomen naar Oostwold-Ten Horn: P. v. d. Veer, cand. en hulpprediker te Wijnjetjerp; naar Edam (Evangelisa tie): G. A. Berger te Zeist. Beroepbaar stelling: candidaat J. C. de Bruine te Hengelo (Ov.) stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken. Beroepen te Wons (Fr.): L. Ringnalda, cand. te Ermelor te IJsselmonde: L. J. Oeijinga te Fijn- aard. Aangenomen naar Dieren: A. J. F. Russaard te Brugterveld. Vrije Evangelische Gemeente. Be dankt voor Rotterdam Zuid: J. I. van Wijck te Gouda. Geref. Kerken art. 31 k.o. Aangeno men naar Haarlemmermeer-Oostzijde: J. F. Wijnhout te Breukelen; naar De venter: J. Faber, cand. te Amsterdam, die bedankte voor Mussel, Oosterbeek- Wolfheze, Schouwerzijl, Zutphen en voor Zwijndrecht-Grote Lindt. Geref. Gemeenten. Beroepen te Aag- terkerke: T. Dorresteyn te Opheusden. Bedankt voor Vlissingen: H. Lichten berg te Rotterdam-West. GENERALE SYNODE GEREF. KERKEN EN ART. 31 K.O. De generale synode der geref. kerken (art. 31 K.O.) heeft Zaterdag te Kampen besloten om over te gaan tot de instel ling van een lectoraat in de Hebreeuw se taal aan de theol. hogeschool dezer kerken aldaar. Zij heeft het curatorium verzocht nog zittende deze synode, met een voordracht ter zake te willen ko men. Voorts besloot de synode het can- didaatsexamen aan de theol. school der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn te er kennen als basis voor de doctorale stu die aan de theol. hogeschool te Kam pen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3