NOORDERE, pllilfl Stad en Omgeving A.M.P. tevreden, maar niet voldaan over nieuwe toeslagregeling Kantonrechter strafte zwaar v00r schoolverzuim Ledenvergadering in restaurantFormosa" Tentoonstelling werk van zeeschilders Zaterdag collecte voor de kankerbestrijding Maranatha-conferentie Postzegelverzamelaars behaalden prijzen Vanavond spelen Helder en de Marine-kampioen Bromfietsenwedstrijd alleen Vrijdagavond Beiaardconcert „Saigon" met Alan Ladd in de Witte-bioscoop IN HET KORT Muziek op verjaardag van Prinses Wilhelmina Huiselijke moeilijkheden de oorzaak «5; riW» Moeder ziek, de dochter aan het werk Marmag-nederlaag bracht weer spanning in de bedrijfscompetitie Medewerkers gevraagd voor opvoering van revue HavenMarsdiep-wedstrijd op Zaterdag 8 September Het gebeurde in Nieuwediep Uren van openstelling xwembad aan de Dijkweg Doopsgezinde gemeentedag In de grote zaal van „Formosa" werd gisteravond een drukbezochte huishou delijke ledenvergadering gehouden van de Algemene Militaire Pensioenbond, afdeling Den Helder. De deputatie, die in Juli het AMP-congres te Utrecht bijwoonde, bracht bij monde van de heren J. H. Moeser (voorzitter) en G. Hol lander (secretaris) verslag uit van de toen gevoerde besprekingen. Zij deelde o.m. mede, dat aan de onlangs afgetreden president van het hoofdbestuur, de heer W. Klooster, namens alle leden van de bond een spaarbankboekje was aangeboden, met als eerste inleg het door alle afdelingen voor dit doel bijeen gebrachte bedrag. De ere-voorzitter van de afdeling Den Helder, het hoofdbestuurslid J. Lub, heeft vervolgens een toelichting gegeven bij de nieuwe toeslagregeling, met betrekking tot de van Rijkswege gepensionneerden. Daags voor het in Utrecht gehouden congres was het des betreffende wetsontwerp door de Twee de Kamer aanvaard en inmiddels is het reeds in het Staatsblad gepubli ceerd. De derhalve wettelijk geworden regeling wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1951. De AMP is over deze regeling, die inderdaad een niet onbelangrijke ver betering van de positie der gepension neerden inhoudt, wel tevreden maar niet voldaan. Nog altijd staan immers de gepensionneerden zo'n 75 procent ten achter in vergelijking met de zo sterk gestegen levensstandaard. In de kring van de AMP werd het bijzonder op prijs gesteld, dat het Ge organiseerd Overleg Zeemacht de me ning van het bondsbestuur heeft ge vraagd, toen het wetsontwerp door het G.O. werd behandeld. In dit opzicht Dinsdagavond 7 uur opening In de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis wordt thans de expo sitieruimte in gereedheid gebracht voor de tentoonstelling van werken van zeeschilders, die onder auspiciën van de Marinevoorlichtingsdienst in ver schillende plaatsen van ons land wordt gehouden. De tentoonstelling wordt op Dins dagavond 4 September om zeven uur officieel geopend door de Commandant Maritieme Middelen Willemsoord, de kapitein ter zee K. van Dongen. Daar bij zullen verschillende militaire en burgerlijke autoriteiten tegenwoordig zijn. Na deze officiële opening is de tentoonstelling tot 's avonds tien uur voor het publiek ^aankelijk. De expositie wordt in Den Helder gehouden van 4 tot en mef 14 Septem ber. De openingsuren zijn: dagelijks van zeven tot tien uur, Zaterdags van twee tot tien uur. Op Zondag 9 Sep tember is de expositieruimte gesloten. Zoals reeds gemeld zal men daar een tachtigtal werken aantreffen van de schilders Cees Bolding, Hendrik van Rottenburg, Jan Dijker, Flip Hamers, J. Meine Jansen, Will Kalshoven, A. R. Mauve en Arend van der Pol. die allen gedurende één of meer zeereizen de gast van de Kon. Marine zijn ge weest. Als bijzonderheid kunnen wij nog mededelen, dat de hal en het trappor taal van het Militair Tehuis voor deze gelegenheid worden opgesierd met doeken en zeegezichten, die door en kele ingezetenen van Den Helder wel willend voor dit doel beschikbaar zijn gesteiS. Reeds thans werd ons verzocht, mel ding te maken van de collecte, die Za terdag in Den Helder zal worden ge houden ten bate van het Koningin Wil- helminafonds, dat zich zo dapper te weer stelt tegen de kanker. Wanneer men zich er rekenschap van geeft, dat van alle zes sterfgevallen er één op kanker berust en dat in ons land elk jaar veertienduizend mensen aan deze ziekte overlijden, dan kan het niet anders of deze collecte moet wederom een suCcés worden. Natuurlijk is een groot aantal per sonen nodig, die daadwerkelijk aan deze actie willen medewerken. Ieder die daartoe in de gelegenheid is, kan zich Zaterdag van 's morgens negen uur af op »het gemeentehuis vervoegen voor het in ontvangst nemen van een collectebus. Door de Vrij-Evangelische gemeente te Den Helder wordt een Maranatha- conferentie voorbereid, die van Dins dag 4 tot en met Donderdag 6 Septem ber zal worden gehouden in het ver gaderlokaal van genoemde gemeente. Hoogstraat 65. Als sprekers zullen op treden ds. Mietes van Amsterdam, ds. Veldkamp van Hilversum en ds. Van Wijck van Gouda. Het onderwerp voor de middagbijeenkomsten zal zijn „Ko mende gebeurtenissen", dat voor de avondbijeenkomsten „Genade van God zo rijk en vrij". Voorafgaande aan de bijeenkomsten (van half drie tot drie uur en van half acht tot acht Uur) zullen zangdiensten worden gehouden. Twee Helderse postzegelverzame laars, de heren G. H. van Grunningen en J. G. J. Polling, hebben op de Na tionale Postzegeltentoonstelling in de Houtrusthallen te Den Haag een twee de prijs behaald. kon men zich trouwens reeds gelukkig prijzen met de goede samenwerking met het hoofdbestuur der V.B.Z., de militaire belangenvereniging van be roepsschepelingen bij de zeemacht, welke wel in het G.O is vertegenwoor digd. Uiteraard zag de A.M.P. zich gaarne meer rechtstreeks bij het G.O. betrokken. Wellicht, dat voor een af vaardiging van deze bond in de toe komst ook een plaats in het G.O. kan worden ingeruimd. Vanavond om kwart over zes spelen het kampioenselftal van de Marine (de mariniers uit Doorn) en de plaatselijke tweede klasser Helder op het Anker- parkterrein een vriendschappelijke wedstrijd ten bate van de Marine-sport vereniging „Zeemacht". Het Marine elftal werd als volgt samengesteld: doel: Peters (NEC); achter: Royak- kers (De Spechten) en Van der Water (Flux); midden: Boonenkamp rits), Hendriks (Vitesse) en Rood (KFC); voor: Vermunt (RBC), Ger ritsen (Eendracht), Remmens (CDN), Holster (Zeeburgia) en Van Rhee (Roermond). Zoals men ziet is dus ook de populaire spil Hendriks van de par tij. Tegen dit sterke elftal brengt Hel der oen proef-elftal in het veld. Het ziet er als volgt uit: doel: Boekei; achter: Himpers en Bal; mijlden: Beekhoven, Puhl en Mos; voor: Rottier, Heyster, Schouwenaars. Van der Meulen en Leibbrand. De liefhebbers van een pittige voet balwedstrijd staat vanavond ongetwij feld iets goeds te wachten. Van het bestuur der Sluisdijkstraat- winkeliersvereniging vernamen wij, dat de voor hedenavond vastgestelde behendigheidswedstrijd voor bromfiet sen in verband met de ongunstige weersomstandigheden zijn afgelast. De verwachtingen zijn niet van dien aard, dat men ook voor morgenavond een aantrekkelijke en succesvolle strijd te gemoet kan zien. Het zou niet aardig zijn, de deelnemers kamp te laten le veren voor een minimaal publiek. Daarom werd besloten, deze behen digheidswedstrijden alleen Vrijdagavond te houden en dan in een zo vlot tempo af te werken, dat alle deelnemers aan de beurt komen. Voor de toeschouwers betekent dat tevens, dat men voortdu rend getuige kan zijn van een onge twijfeld aantrekkelijke strijd. Voor de wekelijkse carillonbespeling, die morgenavond van acht tot negen uur op het Helden dé't- Zeeplein wordt gegeven, stelde de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, het volgende pro gramma samen: 1. De reddingboot (W. H. de Groot), 2. Versöhnung (Max Reger), 3. Für Elise (Beethoven), 4. Varia, 5. Gavotte (J. Ph. Rangen). Leslie Fenton maakte de film „Sai gon", die tot en met Donderdagavond in de Witte-bioscoop wordt vertoond. Drie afgezwaaide piloten beleven een raadselachtig avontuur, wanneer zij besluiten een vreemde opdracht te aanvaarden. Kapitein Mike Perry (Douglas Dick) heeft, hoewel hij het zelf niet weet, nog slechts enkele maanden te leven. Zijn vrienden willen hem gedurende deze korte periode een „heerlijk" leventje bezorgen. Daarvoor is geld nodig, vindt de leider van het driemanschap, majoor Larry Briggs (Alan Ladd), die daarom de opdracht (Mau- accepteert. Dat is het begin van een interes sante en avontuurlijke geschiedenis, waarin behalve sergeant Pete Rocco (Walley Cassell) ook de bekoorlijke Susan Cleaver (Veronica Lake) een hartig woordje meespreekt. Want de zaak blijkt niet „rond" te zitten, en Susan staat lange tijd aan de verkeer de kant.. Larry weet Susan, onder be dreiging met de politie, te bewegen aardig te zijn voor Mike Perry, die liefde voor haar heeft opgevat. Span nend zijn vooral de verwikkelingen, wanneer een gewetenloze schurk het geld komt opeisen dat zijn secretaresse (Susan) in bewaring heeft gekregen. Het slot is verrassend. Bijna bevredi gend zelfs, als de sympathieke ser geant Rocco het leven maar niet had behoeven te verliezen. Alan Ladd imponeert in deze rol prent. Men moet in het bijzonder deze acteur bewonderen. Jammer overigens, dat de beelden op het doek vóór de pauze zo slecht te onderscheiden zijn. Tivoli brengt tot en met Donderdag „Hoe ik Amerika ontdekte", een film met een luchtiger inslag. Vrijdagavond wordt in de ver sierde zaal van de Marinecantine aan de Buitenhaven een „Oranjebal" ge geven ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De muziek bij dit bal. dat alleen toe gankelijk is voor militairen in uni form met hun introducé's, wordt ge speeld door Johnny Polanen en zijn Musetta's. De dames C. Brinksma (Den Hel der, T. Hoogerwerf (Den Helderen M. Bakker (Texel), leerlingen van de modevakschool „Mova" aan de Eerste Vroonstraat, zijn geslaagd voor het di ploma coupeuse. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina zullen de plaatselijke muziekverenigingen Vrijdagavond op verschillende punten van de stad een populair concertpro gramma ten gehore brengen. Het muziekcorps van het Leger des Heils speelt om half negen in de muziek tent in het Julianapark. Terzelfder tijd begint bij het Dorus Rijkershofje het programma van „Winnubst", op de hoek FazantenstraatOoievaarstraat het pro gramma van het Helders Fanfarecorps en bij het kerkje te Huisduinen het programma van de Oranje-harmonie kapel. Het StecViik Muziekcorps, dat speelt bij de Tuindorp-school, begint reeds om acht uur. li unntonrcchter te Den Helder, de heer M. C. Sc De P'aatsv®^an^e^ J?j|n^""y£j'1piet de eisen die de ambtenaar vroeg^!^'' ging gistermiddag volledigasoo „„geoorloofd de school deden ver'u !,,en dochter bij elkaar ongeveer twee rn Zijn vrouw een Deze straffen waren geëist, omdat hij z«n d«^£.ge --ja, Ma Ook H. K. uit Julianadorp zat met huiselijke moeilijkheden. Zijn dochter Ida Maria moest toen maar niet naar school. Maar ook in dit geval was geen toestemming gevraagd aan het school hoofd. Het aantal verzuimde dagen was niet zo groot, zodat de rechter kon volstaan met f 15 of 5 da gen. Ook J. W. S. uit Den Helder had een zieke vrouw. Hij zag maar één op lossing: zijn dochter thuis te houden. Conform de eis kwam de kantonrech ter tot f 15 of 5 dagen. F. van der W. uit Den Helder kwam er af met f 7.50 of 3 dagen, omdat zijn dochter Antje Elizabeth de school slechts enkele c' en verzuimde. En wederom op onv "ttige wijze. Wellicht za! deze strengheid van de heren achter de groene tafel er toe bij dragen, dat, althans in Den Helder, het schoolverzuim tot een minimum zal worden beperkt. Verboden duin. Er waren voorts enkele verdachten, die door een politieman op verboden duingrond waren aangetroffen. De radiomonteur H. P. K. was al eerder voor een dergelijke overtreding vóór geweest. Hij deed het voor het natuur schoon. Zijn straf luidde f 25 of 10 da tal zal voegen. Donderdagavond wordt B™jet mej H H H van K. uit Bree zand was het ook iets moois. Zij had f3!'6 nXndinthdt huishoeudingdeD«s "werd het meisje met diverse hn^ werkzaamheden beiast. Maai ten slotte conform dc cis veroordeeld. „Maar. u was al eens vaker dr ken", merkte de kantonrechter °B' „was u toen ook niet goed?". üe daehte was in het geheel niet ond'" de indruk; erkende ruiterlijk dat M De genoeglijkheidscompetitie voo-- bedrijfsvoetballers krijgt een zeer span nend karakter. Maandagavond -heeft Marmag, dat voor het kampioenschap voldoende had aan een gelijk spel na melijk met 43 het onderspit moeten delven tegen de Helderse Melkcent^ale. Momenteel staan Marmag en het elftal van drukkerij De Boer samen aan de kop. Nu bestaat nog de mogelijkheid, dat een derde elftal zich bij dat twee de belangrijke wedstrijd Raadhuis—- Scheepsmakers gespeeld. De winnaar van deze ontmoeting zal dus tezamen met Marmag en Debo in beslissings wedstrijden moeten uitmaken wie be- drijfskampioen 1951 wordt. Momenteel is de stand in de kop groep: Marmag 12 6 2 4 14 Debo 12 5 4 3 14 Raadhuis 11 6 0 5 12 Scheepsmakers 11 4 4 3 12 Vermelden wij in dit verband, dat de Werfwerklieden die ook een beste kans hadden op de titel, zich door werk zaamheden uit de competitie moesten terugtrekken. boven op een duin gezeten, wist niet dat zij daar niet mocht vertoeven, om dat het énige bordje dat zij had gepas seerd, bedekt was door een dweil. „En, niet waar, meneer, je gaat niet boven op een duin zitten als het je op het strand niets kost!" Zij kwam er met f 5 af. Nóg een andere duinbezoeker, P. M. de B„ kreeg f 7.50 boete. Dronken op straat. G. H. M. was weer eens dronken ge weest. Hij was toen niet erg lekker, waarom hij besloot twee borrels te ge bruiken. Of hij beter werd? Integen deel, de borrels deden hem geen goed. dronken was geweest. De straf f 15 of 5 dagen, ,,'k Ken het niet h tale", was het antwoord. Maar a had hij eerder moeten bedenken p een volgende keer zal een herlito„*n straf volgen. W. R. M. te Huisduinen had h drankwet overtreden. In zijn lokalit mocht hij alcoholvrije dranken verk pen. Maar in een andere kamer in huis ontdekte men bij controle vijf v'8 ten met flesjes bier. Tegen de verbal)" sant had verdachte gezegd, dat d honderddertien flesjes voor eigen g bruik waren. De kantonrechter zei ni«t of hij het geloofde, maar in elk gev-1 was M. in overtreding. Hot vonni luidde f 10 of 5 dagen met verbeurd verklaring van de in beslag flesjes. genomen Luxe-bestelwagen P. H. K. uit Schoorl vervoerde ei-en goederen in een luxe wagen: veertin dozen margarine. Maar een luxe wagen is geen bestelwagen, dus volgde een proces-verbaal Conform de eis werd K. veroordeeld tot f 10 of 5 dagen r Due,i0ni?enS' G A' W Z- J. van L„ hadden in Anna Paulowna op de onenbare weg met een buks geschoten ..Wisten jullie niet, dat dat niet mocht?", vroeg de kantonrechter ft wel!", wierp de jongste „boosdoener» in het midden. Zijn vriendjes wist»* het echter niet. omdat hij het niet had verteld. De jongste kwam vrij met een berisping. De beide andere verdachten kregen ieder f 10 of 5 dagen. De zes- tienjarige Vap L„ nog te jong voor een veroordeling, zal zijn oom nu moeten vertellen, dat diens windbuks werd verbeurd verklaard. TERUG. Qpgeruimd weergekeerd uit vacantie-sferen heeft deze Gradus thans volijve rig zijn werkzaamheden hervat. Volkomen los van zijn gedachten en arbeids terrein heeft hij twee we ken de regen getrotseerd, louter en alleen met de be doeling, de veertien dagen zo genoeglijk mogelijk op te consumeren Het was een lichte taak, die hem op de ze wijze op de schouders werd gelegd De veertien dagen vlogen om, hoewel toch geen gevoelige bxiiten- landse reizen op het pro gramma konden worden op genomen. Maar dat hebben zijn lezers ook wel eens, meent hij. En zo in Nieuwediep te rug, ervoer hij, dat nog steeds beslommeringen en verdrietigheden bestaan. Af gezien nog van de leut, die ook niets aan waarde heeft ingeboet. Komt daar meteen al de tijding, dat een achtja rig meisje haar poesje kwijt is. Zo'n klein dotje wol, weet u wel, waarmee je zo aardig kunt spelen. Het diertje heeft zijn lieve mees teres blijkbaar ondankbaar de jolige staart toegekeerd, teneinde elders nieuïDe speelterreinen te gaan ont dekken. Goed, misschien overaadt deze Gradus het poesje met te veel onderne mingsgeest en is het alleen maar onder de arm gesla gen door een dierenvriend, die het dotje wol ergens op straat toevallig ontmoette. Dat kan toch gebeuren, niet waar? Intussen behoeft niet te worden verteld hoeveel hartzeer het verlies van het poesje bij het meisje teweeg heeft gebracht. Kom vin der, laat ons het haar terug geven op het adres Singel 119. Maar nog meer heeft Gra dus getroffen, sinds het ogenblik, waarop het trein tje van Alkmaar naar Den Helder stopte om een uitge rust mens uit te laten en weer in uw midden te voe ren. Hier zit hij achter zijn machine, vervuld van de wetenschap, dat het vol gende nieuwtje u allen in het hart zal treffen. Helder, de witjakken-club, heeft maatregelen moeten nemen. Zo zal de voetbalminnende mens, die gaarne een dak boven het hoofd weet, in het vervolg op de overdek te tribune vijftien cent meer moeten betalen. Van vijf en tachtig cent werd de prijs namelijk op één gulden gebracht. De andere prijzen blijven gelijk. Tot aller vreugde. OPGELET. HET is mogelijk, dat wij Zaterdag een gedeeltelijke zonsverduistering beleven. Om 13.49 uur is het nieuwe maan, en de maan zal zich dan juist tussen de zon en de aarde bevinden. Omdat Zaterdag de maan slechts ge deeltelijk de zon bedekt, zal er een gedeeltelijke zoneclips te zien zijn, bij heldere he mel althans. De verduistering zal zich voltrekken tussen 12.36 en 13.48 uur, zo las Gradus in zijn eigen krant. Gaat men er gewoon met het blote oog naar staan staren, dan kan dit natuurverschijn sel zeer nadelige gevolgen hebben voor onze kijkers. Daarom raadt deze Gradus u aan (hij hoorde het van dokter Van Waveren), alléén te kijken door een stuk ven sterglas, dat eerst flink bo ven een petroleumlamp is zwart-gewalmd. Dan kan men het schouwspel rustig gadeslaan. Doet dat dan ook mensen, want zelfs een zon nebril is niet afdoende. LEED. NOG meer leed. Nog meer ellende. Heeft daar een zoon tje een prachtige leren voet bal verloren. Om acht uur 's avonds werd het ding per ongeluk in het Werfkanaal geschopt. Men kon toen geen toegang meer krijgen tot het Werfterrein, en de volgende morgen was de bal verdwe nen. Een knikker van twintig gulden! En nu vraagt men zich af waar de bal zich momenteel bevindt. Eh voort, of het „bruine monster" weer tot de rechtmatige eigenaar zal weerkeren. Mag Gradus hier aan toevoegen één zin uit 'n ouderlijke brief: „Nee, vin der. wees thans sportief en laat die bal aan de kinderen komen; breng hem op het kantoor van de krant, en al het kinderleed is weer gele den, en het heerlijke spel kan voor hen opnieuw be ginnen". Vooruit, zegt Gradus. Deze ene zin doet 't hem. Brengt het leder bij Gradus, die na tuurlijk onmiddellijk het eigenaartje van de vondst in kennis zal brengen. WORST. DE etalagewedstrijd, ver bonden aan de Sport- en Volksfeesten te Julianadorp, heeft de heer C. van Bode graven (haarden en kachels) de eerste prijs opgeleverd. Aldus werd door de jury be slist. Maar ook het publiek mocht zijn mening kenbaar maken. En deze machtige in stantie nu, vond dat de heer A. Blaauboer de publieks prijs toekwam. Gradus vraagt zich in armoede af, of wellicht de fijne vleeswaren (de hartige hap) van de heer Blaauboer hierin de doorslag hebben gegeven. Haarden kun je immers niet eten? Een paar jongelui hebben daarover Zondagnacht mis schien ook zo gedacht. Zij gingen naar slager Blaau boer, omdat ze trek hadden in een stukje worst. De sla ger en zijn vrouw waren niet thuis, maar de voordeur was los, en de jongste zoon toon- Wmmïï. de zich bereid de heren even te helpen. Misschien behoef den de gasten ter bestrijding van alcoholische invloeden werkelijk een hartig hapje. Zij vernielden tenminste een marmeren opstand en deden voorts een glasplaat sneuve len. Waarop zij heen gingen. Gradus wil maar zeggen, dat de worst en het vlees vaak onze voorkeur genie ten. FLESSEN. En dan nog het volgende. Een „strandjutter" schreef, dat hij in deze krant het stukje „Brengen scherven geluk?" had gelezen. Hij commentarieerde: „U schreef daarin, dat de strandbezoe- kers de lege flessen liever tegen de stenen kapot gooien dan dat zij ze mee naar huis nemen. Maar dat geloof ik nu niet. Ik kom zelf veel op het strand, al is het dan niet om te baden, maar om te jut ten, en ik kan u wel vertel len, dat er heel wat lege fles sen op het strand aanspoe len wanneer de zee een beet je ruw is. Meestal worden die door de jeugd stuk ge gooid. Ik heb al verschillen de jongens gewaarschuwd en een standje gegeven, en één zelfs een zacht pak slaag, omdat hij toch dóórging. Zou dit niet iets voor een op koper zijn? De flessen heb ben toch ook waarde?" En Gradus meent: mis schien hebben ze voor een opkoper inderdaad waarde, gij eerlijke briefschrijver. Jut die flessen in het vervolg op en probeer wét men er voor over heeft. Bedenk evenwel, dat men niet zo maar een jongen een pak slaag mag toedienen. Zelfs niet een „zacht" pak slaag, 't Is ove rigens maar goed, dat ge niet de fancy-fair van H.R.C. hébt bezocht, want daar was een „Vrolijke keuken" ingericht. Voor één dubbeltje kreeg Je daar drie zware ballen, waar mee je zonder moeite heel wat flessen aan scherven kon helpen. Goed, dat u daarvan niet wist gradus Wij vernamen, dat de heer A. Krijgs- man, de directeur van de zang- en operettevereniging „Ons Genoegen», het plan heeft opgevat, een revue voor te bereiden. In hoofdlijnen is dit plan gereed en ook is de tekst reeds gedeel telijk klaar, maar alvorens verder te gaan wil de heer Krijgsman graag een aantal Helderse amateurs om zich heen verzamelen, die te zijner tijd hun aan deel in de practische uitwerking van het plan willen leveren. Het is begrij pelijk. dat hij niet alle namen en adres sen kent van degenen, die hiervoor in aanmerking komen. Amateurs op het gebied van de zang, het toneel, de dans enz., die iets meer over het plan van de heer Krijgsman willen weten, kun nen zich met hem in verbinding stel len. Zijn adres is Hoogstraat 23. De jaarlijkse HavenMarsdiepzwem- wedstrijd over een afstand van drie én een halve kilometer wordt dit jaar op Zaterdagmiddag 8 September gehou den. De deelnemers zullen om half vier starten van een vlot bij de Koopvaar dersschutsluis. De finish is weer bij het clubgebouw van „Marsdiep" aan de Dijk. Wie aan de start zullen ver schijnen is nog niet definitief bekend, Uiteraard zullen weer verscheidene Bruinvissen van de partij zijn. Ver wacht wordt, dat ook de bekerhouders van verleden jaar. Geertje Wielemaen Hans Kelder, hun tropheeën zullen ko men verdedigen. Een wielrijder, die de bocht Mo lenstraatSpoorstraat te ruim nam, kwam in botsing met een militaire vrachtauto. De man kreeg een lichte hersenschudding en zijn fiets werd ern stig beschadigd. Op de Middenweg werd een drie- wielige bestelwagen aangereden door een personenauto, die uit de Sportlaan kwam. Beide vervoermiddelen liep® schade op. Een paard, dat in de Stakman Bossestraat op hol was gestegen, werd tijdig voor de kruising met de Ruygh' weg door agent Loots tot stilstand ge bracht. Ziet op deze foto links de oude heer ,nKVTUUW H Burger, die Zondag een prachtige dag hebben aehad tn zrj vijf en zestin iaar i,,/>«<>-, Oehad, toen tijd, zij vijf en zestig jaar waren getrouwd. Wat een oordeelde de familie, die tot in vijf nlnernu n.nst rvmn Dnnz j J/CTlCrfltigJ strekt Naast oma Boot staat haar dochter mevrouw Kmni- -Boot, daarnaast haar kleinzoon, de heer M Krant naast haar achter.kleindochter, mevrouw' 9 r' Kraak en ten slotte het achter-achter-kleinkind het getje Remo Kraak aan de hand van j n' lachende schare na een groot feest zyn moeder. Een Op Zaterdag 1 September gaat de volgende „dienstregeling" in voor l>et gemeentebad aan de Dijkweg: Op werkdagen: van 6.30—7.30 uur mannelijke personen, 7.30—8.30 uur vrouwelijke personen, 16.00—17.00 uur houdsters van leskaarten. 17.00—W-09 uur houders van leskaarten, 18.00—* 19.00 uur vrouwelijke personen, 19-00—* 20.00 uur mannelijke personen. Boven dien op Woensdag- en Zaterdagmiddag- y®" 14-0015.00 uur meisjes, 1500> 16.00 uur jongens. De Doopsgezinde gemeenten Den Helder, Wieringen en Texel zuw® 't jaar hun ..Dricgemeentendag' Wieringen houden, en wel op Zondag 2 September.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2