JUTTERTJES ALBERTHEIJN Cöop. „Helder" SINTELBAANRACES In huurkoop OP REIS Abonneert II op dit blad LAMSVLEES JONGE MEISJES DAMES ANT. BANDTenZn. 250 gram allerfijnste AMANDEL SPECULAAS HAARDEN en KACHELS Debo hield een hengeliournooi Kuntkes en Haak buiten dienst Brandweer De Haukes blijft in stand* 2repena20ct!s40ct voor 10 ct. BAKFIETS Dansschool Siebeling OPEIVINGSBAL Gerard met zijn gedresseerde vis won eerste prijs De nieuwe koffiebon Beiaardbespelingen Urk Scheepvaartberichten Bollenkwekers maakten een best jaar Twee daders meiden zich bij de politie Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: Ruilen: Personeel: Diversen: een tractatie bij de beroemde boffie-koffie macaroni vermicelli witte bloem bakmeel BITTERKOEKJESGRIES cacao poeder limonade-siroop calif. makreel bessensap smalsko Verdubbelt a.h. thee Extra geurig 100 gram 76-72-68- borstplaat engelse toffee's pralines cinderella-repen hazelnootrepen biscuits toiletpapier meer dan ooit voor Uw dure geïdT^^^ MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! Wieringer gemeenteraad contra B en W PRIMA DRIEWIELER OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 500 c.c. KERMIS- IN HET SPORTPARK TE ALKMAAR ABERNETTY - DICK CURTISS - HOWDIE BYFORD TEKEN- ETALAGESCHOOL REC - FREDERIKSPLEIN 55 Meubelen Ledikanten Bedden Dekens Overgordijnstoffen Vitrage Karpetten enz. enz. Op 6 Sept. naar Amsterdam REVANCHE-wedstrijden WERELDKAMPIOEN-wedstrijden Dinsdag 11 September MOOIE TOCHT door FRIESLAND Dinsdag 18 September OPENING STATEN-GENERAAL METWORST als PALING! onze VLEESSALADE UeJi%e&Mt U tegen koude! Fa. h. K. v. KALSBEEK Konsenateliers Den Helder r\E personeelsvereniging r\E personeelsvereniging van Drukkerij De Boer telt onder haar te- den enige verwoede hen gelsportliefhebbers, en een van de prominenten onder hen achtte zich geroepen een wedstrijd uit te schrijven, waar voor grote belangstelling bleek te bestaan. Gisteravond stonden er tenminste welgeteld 18 Debo-lieden te vissen langs het Noordhollands Kanaal even voorbij het Shell-depót, terwijl een minstens even groot aan tal supporters de stille strijd met het dobbertje stond gade te slaan. Maar nu is dan toch weer goed goed uitge maakt wie de beste D.E.- B .O.-hengelaar van dit seizoen is. Dat is reken meester Van Balen Blan ken, in de wandelng Ge- rard genaamd, die in lut tele tibee uur kans zag om 18 vissen op het droge te krijgen. Hij werd kam pioen met een voorsprong van tien op nummer twee, Aris de Vries, die acht maal een vis wist te verschalken, terwijl Theo Bok derde werd met een vangst van drie. Van de overige dames en heren wisten er zes één maal met succes op te halen, terwijl de res terende negen voor spek en bonen meededen en met jaloerse blikken naar Van Balen Blanken ke ken, die steeds maar weer met een sierlijke zwaai zijn zilverglinsterende buit op het gras wist te brengen. Het kon niet anders of daar moest commentaar op volgen. Eerst werd er geïnformeerd, welke bak ker het brood had gele verd, daarna of het deeg wellicht in geestrijk vocht gedoopt 'was. Maar ten slotte waren allen het er wel over eens dat onze vriend Gerard met ge dresseerde vissen werk te. Want iedere keer als hij goed „beet" had gooide hij het visje on middellijk weer in het water, en prompt vijf of tien minuten later had hij weer beet, en altijd maar van die kleine vis jes. En zo'n vis, die on der water toch wel niet zo goed kan zien, heeft zeker vijf tien minuten nodig om het aas te zoeken. Niettemin ging de kam pioen met zijn welver diende eerste prijs een hengel en een siga ren aansteker naar huis, terwijl nummer twee een fraai peper- en zoutstelletje koos en de derde prijswinnaar een doosje sigaretten in zijn zak kon steken. Vervolgens kreeg de enige dame die een vis had gevangen een prijs toegezegd, en de vanger van de grootste vis een „knaap" van 22 cm mocht ook nog een prijs uitzoeken. Het was een gezellige Wedstrijd, met een echt genoegelijke DEBO- sfeer. Het is jammer dat het al weer zo vroeg donker begint te wor den. anders zou er bin nenkort nog wel eens een wedstrijd „vervist" worden. Voor het tijdvak van 31 Aug. tot en met 15 Sept. zijn de volgende koffiebonnen aangewezen, die recht geven op het kopen van 125 gram koffie; 507 algemeen A- en B-kaarten; 515 algemeen D-kaar- ten. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, verzorgt op Vrijdag 31 Augustus, de verjaardag van prinses Wilhelmina, een viertal carillonbespelingen op het klokkenspel van het Monument Neder lands Reddingwezen. De volgende pro gramma's zullen worden uitgevoerd: 88.30 uur: Wilhelmus (Valerius), Vlaggelied Smits), Wij leven vrij, wij leven blij (J. W. Wilms), Een liedje van de zee (mr. J. J. Viotta), Wien Neêr- lands bloed (J. W. Wilms). 12—12.30 uur; Wilhelmus, Kent gij het land (mr. J. J. Viotta), Merck toch hoe sterck (Valerius), Wilt heden nu treden (Valerius), Bede voor het va derland (Valerius), Naar zee (mr. J. J. Viotta), Wien Neêrlands bloed. 1616.30 uur: Wilhelmus, Grosmüt- terchen (G. Lange), Valse lente aus dem Ballet Coppelis (Leo Delibes), Varia, Wien Neêrlands bloed. 2020.30 uur: Wilhelmus, Voor gou den klanken uit bronzen monden (Tj. Joh. Dito), De reddingboot (mr. J. J. Viotta), De zilvervloot (W. H. de Groot), Hollandsvlag (J. P. J. Wier,s). Théma uit het eerste pianoconcert (Tschaikowski), Andante Cantabilé (Jef Denijn), Varia, Allegro (Schap pers), Wien Neêrlands bloed. Het is morgen hoog water om 6.55 en 19.40 uur, en laag water om 0.55 en 13.45 uur. De temperatuur van het zee water was 17.3 graden Celsius. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING Met ingang van 22 Aug. 1951 is in werking getreden de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting in de gemeente Urk. Voortaan zullen dus de diverse uitvoeringen onderwor pen zijn aan deze heffing. NAAR ARGENTINIË Op 17 September zullen de 17 Urker vissers, die gecontracteerd hebben voor het uitoefenen van de visserij in Argentinië, naar dat land vertrekken. Arnedijk, R'dam—Golfhavens, 28-8 v. Ant- *7 Amsteldiep, 28-8 v. Baltimore naar Nederland - Beverwijk, 28-8 v. Sagunto te Ï2 o" ^Ben?kalis» Tandjong Priok-A'dam, P' 5L Gibraltar - Celebes, A'dam-Indo- nesie, 28-8 v. Napels naar Port Said Cro- nenburgh, 28-8 v. R'dam naar Bilbao Cïshila (t), 28-8 v. Curagao naar Abadan Drente Pac.kust-Bombay, .25-8 te Singapore Gaasterland, A'dam-Buenos Aires 28-8 v. Rio de Janeiro naar Vitoria - Gróote Beer, A dam-Australie, 28-8 350 m. O. Curagao naar Balboa Haulerwijk, 28-8 v. R'dam naar Hampton Roads Hydra, Guayaquil—A'dam, 28-8 v. Curagao naar Laguaira - Japara KRL, Fi'dam—Makassar, 28-8 v. Belawan naar Tand jong Priok - Lawak Seattle-Perz. Golf, 29-8 te Mena el Ahmadi verw. Loenerkerk R dam-Calcutta 28-8 v. Bombay-Colombo. Langleescot A'dam-O. Afrika p. 26-8 Gi braltar. - Leopoldskerk 28-8 v. R'dam-Perz. Golf. Meerkerk 27-8 te Mombassa. Maas land, Buenos Aires-A'dam, p. 28-8 Fernando Noronha n. Las Palmas Meliskerk, Calcutta- R'dam 28-8 v. Port Said n. Genua. Oranje A'dam-Tandjong Priok p. 28-8 Kaap Bon. - Oranjefontein Beira-A'dam 28-8 v. Southamp- ton n. Antwerpen. Poseidon, Cienfuegos-Enge- land p. 28-8 Santiago (Cuba). - Prins Wil lem III 29-8 te R'dam van Chicago. Poly- dcrus New York-Java p. 28-8 Malta. Su- matra, Vancouver-Calcutta, 28-8 v. Cebu naar Balikpapan.— Sommelsdijk R'cftim-Golfha- vens 28-8 v. Mobile. Straat Makassar 29-8 te R'dam v. Bremen. Tamo 29-8 te R'dam v. Philadelphia. Teiresias A'dam-Indonesië 28-8 v. Port Said. Teucer New York-Java 25-8 te Singapore. Tjimenteng Japan- Kaapstad 27-8 te East Londen Tosari Tand jong Priok-R'dam 28-8 v. Padang n. Belawan De bloembollenkwekers en -expor. teurs hebben in 1951 goede zaken ge maakt, doordat de vraag naar bollen enorm groot is, zo groot zelfs, dat de uitstekende oogsten niet voldoende wa- De Veiser Affaire Naar het Vrije Volk verneemt heeft het gerechtelijke onderzoek naar de z.g. Velser-affaire geleid tot het buiten dienst stellen van twee politiemannen, wier namen in verband met deze zaak bij herhaling zijn genoemd. Het zijn de inspecteur van politie Kuntkes en de brigadier Haak, beiden uit Velsen Zoals men weet heeft de minister van binnenlandse zaken korte tijd geleden de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, verzocht, enkele politiemannen te schorsen. De burgemeester legde dit verzoek naast zich neer. Thans is het onderzoek blijkbaar zover gevorderd, dat het buiten dienst stellen van deze twee politiemannen verantwoord werd geacht. De overval ie Rotterdam Gisterochtend hebben twee van de drie mannen ,die betrokken waren bij de aanslag op de Rotterdamse caféhouder Bécude, zich bij de politie te Rotter dam gemeld. Het waren de 32-jarige opkoper L. T. en zijn collega, de 31-jarige Z. J„ beiden uit Rotterdam. T. vertelde, dat. hij het schot had gelost. Voordat de mannen, naar het café waren gegaan om hun plan tot uitvoering te bren gen, hadden zij zich eerst moed inge dronken. Het was niet hun bedoeling geweest, zo verklaarde hij, om de kastelein te doden. Maar toen de zaak in het café fout begon te lopen, was T. zijn zenuwen niet meer meester en loste hij het fatale schot. Dinsdagmor gen hoorden zij wat het resultaat van de schietpartij was geweest en omdat zij er van overtuigd waren, dat zij toch niet aan een arrestatie zouden kunnen ontkomen, hebben zij zich maar ge meld. De politie zoekt nu nog naar de derde man. De derde man, de schilder F. de J., is later door de politie gegrepen in zijn woning in Rotterdam-Noord. Ook is de 70-jarige opkoper G.W.K. gearresteerd. Deze had de mannen in strijd met de wettelijke voorschriften de revolver verkocht. ren om aan iedere bestelling te vol doen. De export van gladiolen is be langrijk toegenomen. De bloem is in het buitenland een goed handelsartikel en het gladiolen-plantgoed heeft dien tengevolge een ruim afzetgebied. Door deze toenemende export zijn ook de prijzen op de binnenlandse markt de hoogte in' gegaan. Er wordt soms zelfs gesproken van fantastische prijzen, vooral wat betreft de hyacinthen, die nog nooit zo'n hoge prijs hebben ge maakt als dit jaar. D© adressen Bureau enz. uitslui tend 's middags na vier uur Jonge boxer (reu) pl.m. acht weken oud. H. Treubstraat 69. Badgeyser en 2-pers. ledikant met spiraal. H. Treubstraat 7. Wegens vertrek een theemeubel en dressoir. Goversstraat 63. Een kinderledikantje met hemel Begoniastraat 33. Te koop: padvindstersjurk lft 12 jaar. Beukenkampstraat 44. Goed onderhouden kinderwagen en hondenmand. Adres: Bur. van dit blad. Vijf-lamps versterker Garrard- motor, pick-up en luidspreker in koffers en een nieuwe electr. in- str. profiel vijlmachine compleet met vijlen en motor (220 V.). H. de Grootstraat 30. Bakfiets. Na 6 uur: Lelie straat 28. Een nieuw herenrijwiel, geheel compleet, f 100,—. Adres: Bur. van dit blad. Guitaar. Br. met prijsopgaaf onder n. 86, Bur. van dit blad. Vaste wastafel en zuinige haardkachel. Prijsopgave onder nr 87, Bur. van dit blad. Goed© slagguitaar. Adres: Boer- haavestraat 46. Aangeboden mooie flinke wo ning in de Van Hogendorpstraat. f 6,85, voor woning met ruim witzich*. Br. onder nr 89, Bureau van dit blad. Klein huisje voor groter huis, liefst omtrek Rijkswerf. R. Baan- stra, Diaconiestraat 11. Huis Parallelweg, huur f 6,85, voor nieuw huis; geen kamerkeu ken. Br. onder nr 88, Bur. van dit blad. Terstond gevraagd: zelfstandige schoenmakersknecht. Schoenmakerij Joh. Post, Weverstraat 88, Den Burg (Texel). Vullen van alle soorten ball points. Deyman, Ceramstraat 5. Engels, Frans, Spaans, Zweeds, Italiaans, in 4—5 maanden een voudige omgangstaal, spreken en lezen. Clubleasen V/t uur per week a f 3,75 per maand peT persoon. Buitenhaven 23, hoek Ankerpark. Tel. 2113. Net persoon, 50 jaar (Rijks werkman), vraagt net rustig dege lijk kosthuis. Br. onder nr 8j, Bureau van dit blad. Besteedt Uw bon voor de beste Koffie, de beroemde Boffie-Koffie, de krachtigste en de geurigste. Als een dubbele tractatie van Donderdag 30 Augustus t/m Zaterdag 8 September a.s., bij aankoop van boodschappen waaronder Koffie of Thee van 65 voor M~ ct Elleboog 250 gram Juiste kooklengte 250 gram Prima 500 gram Zelfrijzend, pak 500 gram m. «cht. Bltt.rko.SJel 200 gr. Prima kwaliteit 250 gram 4 smaken p. Hes 130-110- De ECHTE Calif. groot blik Grote Hes Uw kofflerentsoen per bus Bijzonder fijn 100 gram De echte, in origineel blikje CKoc.m. heerlijke vulling 1 00 gr. Melk en puur. zware reep p. stuk Nu 66k m.t pl.atj. zware reep Zaanse Molen 200 gram Per rol College zal de Kroon om vernietiging besluit vragen Bij de Woensdagavond gehouden vol tallige raadsvergadering gepresideerd door de loco-burgemeester, wethouder Bontkes stuitten burgemeester en wet houders bij de Raad op een hardnekkig verzet tegen de door haar voorgestelde opheffing van de brandweergroep De Haukes, waartoe in een vorige vergade ring op advies van de inspecteur van het brandweercorps was besloten. Deze zaak kwam opnieuw aan de orde in verband met een request van een drie honderd ingezetenen van West-Wierin- gen. Na een discussie van vijf kwar tier waarschuwde de voorzitter ten slot te, dat een besluit tot handhaving door hem bij de Kroon om vernietiging zou worden voorgedragen. „Dictatuur", merkte de heer Bodde (C.P.N.) op. Niettemin werd het voorstel van B. en W. met 5 tegen 8 stemmen verworpen. Vóór stemde de fractie van de P. v. d. A. en de heer De Visser (C.H.) De heer Bosker (Wieringer Belang) had betoogd, dat handhaving van het spuitje te Westerland wel vele voorde len bood. Men kan er een eerste stoot mee opvangen. Met aanvulling van wat slangenmateriaal ten bedrage van on geveer f 500 zou de zaak prima in orde zijn. De manschappen daar verlangen geen kleding of helmen, wagens of alarmschellen. De heer Brouwer (P.v. d.A.) gaf daarop een opsomming van de kosten voor een behoorlijke en tech nisch verantwoorde uitrusting, n.1. f 19.540.voor een spuit met trekker en verdere benodigdheden, en f 3636. aan jaarlijks terugkerende kosten van onderhoud. In acht jaar tijd waren er in Westerland slechts drie branden ge weest, in Hippolytushoef twintig. De afstand Hippolytushoef-Westerland kan in drie minuten rijden afgelegd worden. In Zijpe is maar één korps, in Wierin- germeer, acht-en-een-half keer zo groot als Wieringen, drie: in Anna Paulowna evenals op Wieringen twee. Een be hoorlijke bediening van Westerland van uit Hippolytushoef is zeker mogelijk. Spreker achtte het niet verantwoord zo'n grote uitgave te doen,. Drie minuten rijden - fataal. De heer Borgdorff (A. R.) hechtte aan deze feiten weinig waarden. Het blijft een feit, aldus deze spreker, dat Westerland eerder bij een brand kan zijn. Drie minuten rijden kunnen juist fataal zijn. De heer Van der Laan (C. P. N.) vond de vergelijking van de heer Brouwer ten aanzien van de uit gestrekte gemeenten niet juist. West- Wieringen heeft twee bebouwde kom men met brandgevaarlijke huizen, dicht op elkaar. Niet in de eerste plaats dient op de kosten te worden gelet. Burge meester en wethouders mogen de zaak niet zo stellen: f 19.000.- of niets, men kan geleidelijk tot verbetering komen. Slechts enige honderden guldens. Ook de heer Mulder (Wieringer Be lang) vond de brandweer in Wester land zeker bestaanrecht hebben. Met enige honderden guldens zou al veel verbeterd zijn. Wethouder Bontkes (P. v. d. A.) zeide, dat men deze zaak ruimer moet zien. De gemeente kan niet overal spuitjes in stand houden. Westerland mag met een klein beetj» tevreden zijn, B. en W. zijn dat niet. Als men deze brandweer wil handha ven, zal ook de uitrusting goed moeten zijn. B. en W. kunnen het echter niet verantwoorden de daarvoor nodige uit gaven te doen, temeer ook, omdat van technische zijde een andere oplossing wordt voorgestaan nl. opheffing. Nog te vroeg. De heer Engel (K. V. P.) achtte het tijdstip van opheffing wat te vroeg gekozen. Ook Hippolytushoef is -iog niet volledig op peil. Spreker bepleite» een voorlopige handhaving. De hoofdelijke stemming had het reeds genoemde resultaat. De overige voorstellen werden zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de behandeling van de ontwerpen wegenverkeersverordening boekte de heer Mulder nog een paar successen. Op zijn voorstel werd het verbod tot het rijden met aangekoppelde l«id- bouwwagen in de bebouwde ko-> uit het ontwerp geschrapt, terwijl hij ook het voorgestelde één-richtingverkeer voor de Mekkentuinweg ongedaan wist te maken. Vele landbouwers maken van deze weg gebruik. Zij zouden bij een verbod het verkeer in het dorp gaan belasten. Bovendien betekent het voor de boeren omrijden. Meer lichtpunten. Bij de rondvraag kon de voorzitter naar aanleiding van een opmerking van de heer Wagemaker toezeggen, dat in Den Oever, Oosterland en Hippolytus hoef op verschillende plaatsen nieuwe lichtpunten zullen komen, o.a. langs de Dijkstraat en Akkerweg. De heer Kooy (PvdA) informeerde naar de scholenbouw. De voorzitter deelde méde, dat de overheid wel vol doende van de urgentie is overtuigd geworden. Het wachten is echter op de financien. Kantoor Prinsenstraat 9 Deze week ontvangen al on ze leden en verbruikers op de tweede bon van hun kor tingskaarten Verkrijgbaar in al onze vier kruidenierswinkels. Koopt in de Coöperatie!! Vraagt onze chefs een kortingskaart. Te koop op beste banden. Minneboo, Visstraat 55. OP ZONDAG 2 SEPTEMBER A.S. Aanvang 2 30 uur nam. (Opening loketten om 1 uur) Deelname van de bekende Engelse Renners Buitengewoon attractief programma Toegangsprijzen ƒ4.ƒ2.75; ƒ2.25; ƒ1.50. Voorverkoop te Alkmaar: C. DE GRAND - Waagplein - tel. 3305. JAC. SMIT - Nieuwesloot 97 - tel. 4813, Amsterdam, Tel 36889. Vraagt prospectus Voor hen, die een vaste be trekking hebben kunnen wij leveren in huurkoop: Brieven met uw naam en adres aan het bureau van dit blad onder no. 90. Ge heimhouding verzekerd. Vertrek 17.30. Prijs 3.50. Opg. bij Lunchroom Lensen. Heel gezellige toeht, er gaan twee muzikanten mee. Vertrek Koningsplein, 8 uur. Prijs 4.75. Opgave bjj Kruisse, Sternstraat 86 Vertrek 7 uur, Koningsplein Terug over Amsterdam. Prijs 5.Opgave bij Kruisse Sternstraat 86 en l»y Johannes, tel. 326. JAVASTRAAT 116 - Telefoon 2681 Leraar N.B.D. 0/3 ZONDAG 2 SEPTEMBER, 20 UUR: Tevens gelegenheid tot inschrijving. Kaartverkoop Zaterdag 1 September VOORKEUR!! Heeft een door de V.E.V. gediplo meerde sterkstroom- of radiomonteur. Electro speciaalopleldlng ook voor ongeschoolden. Ing. P. C. DEKKER, P. H. Laan 3. Inl. tussen 7-8 's avonds. BEHOORL. VERDIENSTMOGEL. In alle plaatsen van N.H. welbespr. colport. trices gevr. Hoge prov. Br. lett, L.S.H. Nijgh v. Ditmar, A'dam-C. vanaf heden weer volop verkrijgbaar. Proeft onze En nu nog iets heel lekkers: verkrijgbaar per 100 gr., heerlijk fris op de boterham. Komt en overtuigt u! KONINGSTRAAT 15 In de modernste typen en van eerste klas fabrieken tegen uiterst lage prijzen vindt u te kust en te keur bjj BINNENHAVEN 2 KACHELPIJPEN EN ELLEBOGEN Door huwelijk, verhuizing of familie-omstandig heden komen regelmatig plaatsen in onze ateliers open. en (15—40 jaar). die een goed betaalde, prettige werkkring zoe ken kunnen zich dagelijks melden aan onze Personeelafdeling, Janzenstraat 1, Den Helder.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5