Pronk in grootse vorm, was Olympisch Stadion klasse in het apart Economische samenwerking is dringend noodzakelijk Goede reclame is van viiaal belang voor onze export N.-Hollandse trekpaarden behaalden in Den Bosch enkele goede prijzen Vijftig lange kilometers moest hij de aanvallen van Lesueur, Lohman en Schorn afslaan WATu.Z°m "ET' di° w*dstr*id van te voren bekokstoofd" wist een ras- Fraaie zege in zeer snelle tijd guldens Kunstmatige maan Millioenen guldens en vele kansen verloren Zevende zitting van de Noordatlantische Raad WIM IBO na tournee in ons land terug Bouw militaire bases rond Rusland goedgekeurd Rotterdam krijgt in 1954 een nieuw D.P. Malans partij vergroot haar meerderheid De Wesieuropese landbouw Marktorganisatie is van groot belang Mr. Sudiman bestrijdt Nederlands standpunt Maar hei Zuiden blijti nog aan de kop VRACHTAUTO DOOR TRAM GEGREPEN Drie personen gewond Radio-Peking keurt antwoord van Joy af Gasleid'ng door Schelde voor de helft gereed Slechts één warme dag in Noord-Holland Loterij ten bate van VVV-propaganda Prof. Lieftinck en dr Holtrop naar Amerika Jongeman dreigde met een imitatie-pistool Dodelijk ongeval in N.O.P. eCh^M,?k,Tmer;P T 1 te/ertene" aa" iedereen die het horen wilde. pe man had het over de stayerwedstryd welke gisteravond in het Olympisch Stadion als revanche van de wereldkampioenschappen werd gereden. Misschien dal die „goed ingelichte Amsterdammer slechte ervaringen heeft met bekok stoofde" en dat z«n wetenschap daarop steunde. Als hy echter zyn ogen'de kost had gegeven zou hU gezien hebben dat Lesueur minstens zes maal van rol werd gereden, dat de sterke Duitser Lohman enkele malen met al zyn felheid heeft geprobeerd Jan Pronk naar het tweede plan te verwyzen, dat zyn landgenoot Schorn hem daarin dapper heeft terzyde gestaan, dat de vinnige Belg Leliart na iedere inzinking als een duveltje uit een doosje te voorschyn kwam en met de moed der wanhoop trachtte voorkomen dat hy een ronde achterstand kreeg. Last but not least heeft die Amsterdammer verzuimd om op de tijd van de glorieuze overwinnaar Jan Pronk te letten. Wereldkampioen Pronk behaalde zyn fraaie zege in de tüd van 1 uur 20.5 sec. Dat is anderhalve minuut sneller dan de tyd die voor hem op de veel snellere Vigorellibaan werd afgedrukt. Zou het niet een beetje gek zyn van die stayers dat zy zich, als de wedstryd van te voren toch al was geregeld, zo uitermate hebben ingespannen? Neen, er is gevochten, hard en fel. Vooral door de samengebundelde krachten van de beide Duitsers die er maar wat op belust waren om Pronk voor eigen publiek in een uitverkocht Olympisch Stadion zyn kroon van het hoofd te nemen. VOORDAT de wedstrijden een aan vang konden nemen werden Pronk, Wiersma, Bakker en De Graaf hartelijk door de directeur van het Stadion, de heer Van Bessem, toegesproken. Ook piantaz, die bij de wegwedstrijd voor amateurs een eervolle derde plaats had bezet, mocht in de hulde delen. Voor pronk klonk nog eenmaal het Wilhel mus en Reg Harris werd hulde gebracht met het behalen van zijn derde wereld titel, door het spelen van het „God save the Ring". Op deze revanchewedstry- den van het wereldkampioenschap heb ben wij slechts twee kampioenen mo gen aanschouwen en het aantal finalis ten was, behalve die van de stayerwed strijd, maar uiterst gering. De profes sional sprinters waren nog het beste vertegenwoordigd. Harris en Bellenger, een en twee te Milaan, moesten het opnemen tegen Van, Vliet en Derksen. De Woerdenaar bewees nog steeds in tel te zijn door winnaar te worden voor Derksen en Harris. De laatste manche won Arie zelfs in de zeer goe de tijd van 11.2 sec. Op dit nummer voor amateurs konden wij geen enkele finalist ontdekken. Dat Hyzelendoorn winnaar werd voor Maspes (Italië), Schotman en Piantaz zegt dan ook niet veel. Schulte zagen wij een overwinning behalen op Patterson in de slechte tijd van 6 min. 40.4 sec. Die wedstrijden waren allemaal wel erg genoegelijk, maar met revanchewedstrijden hadden zij eigenlijk maar weinig te maken. An ders was dat met de stayerwedstrijd. De enige finalist die hier ontbrak was de Fransman Lemoine. Zijn plaats werd ingenomen door de Nederlander De Best, die het voor zijn doen goed heeft gedaan. Te midden van het geweld der groten kreeg hij slechts tweemaal een „lap".' Pronk spaarde zyn krachten. LOHMAN, die in tweede positie ach ter De Best vertrok, mocht reeds na tien ronden tegen de ruggen van Pronk en Bakker opkijken. Leliart, die zag dat het zo gemakkelijk ging wilde ook zijn kans beproeven en in een vinnige sprint rukte hij op naar de tweede plaats. Pronk en Bakker waren kenne lijk niet van zin hun krachten reeds zo spoedig te ontplooien en toen Lesueur eens in de voorste regionen wilde gaan kijken ondervond de Fransman al even min veel strijd van onze landgenoten. Intussen had Leliart De Beet van de kop verdrongen en toen Bakker wat onrustig werd van al dat rumoer om hem heen verhuisde Pronk al spoedig naar de laatste plaats. De duizenden Noordhollanders die speciaal voor de stayerwedstrijd naar Amsterdam wa ren gekomen in de hoop dat zij nu eens van nabij een overwinning van de Alk maarder mochten meemaken, keken sip Het zag er in het begin niet naar uit. want aan de felle strijd om kop nam Pronk aanvankelijk geen deel. Na ongeveer 25 km had Lesueur weer de leiding genomen. De jeugdige Leliart meende ook aanspraken op de leiden de positie te kunnen maken. Hij krom de zijn rug om een aanval te lanceren, maar het antwoord van de taaie Frans man was zo fel dat de Belg volkomen los raakte en meters terug zakte. Voor Lohman was dat het sein om een kans je te wagen. Een felle demarrage bracht hem naast en zelfs even voorbij Lesu eur. De ex-wereldkampioen gaf zich echter nipt. zonder mper vewonnen. En kele ronden lang lagen de beide riva len boven elkaar maar 't was Lohman die moest capituleren. Met zijn hoofd tussen zijn schouders draaide hii ais een geslagen hond enkele ronden mee. De Best, Pronk. Leliart en Bakker liet hn zonder slag of stoot passeren en eerst toen zijn landgenoot Schorn aanstalten begon te maken om de laatste plaats te verlaten, veerde hij omhoog Toch zou Schorn 'komen. Wel zo onverwacht» dat hii zich binnen tien ronden op de tweede plaats kon nestelen, achter Lesueur. Hiermede was S"horn nog niet tevreden Ook de Fransman moest er aan geloven, maar dit duel kostte beiden zoveel energie dat zij spoedig De Best en Pronk moesten laten passeren. Nu pas begon Pronk mee te tellen. He tvas precies op de helft van de wed strijd toen hii de eerste plaats ging in nemen. een plaats die hem naar later Mu blijken volkomen toekwam. HIJ ZAT echter geenszins op rozen. Ditmaal had hy geen Bakker achter zich die de eerste stoten op kon van gen. Bakker had genoeg aan zich zelf. Het hoge tempo dwong hem om zich volkomen op zijn eigen rijden te con centreren en bovendien reden de Ne derlanders in deze wedstrijd volkomen voor zich zelf en dat was begrijpelijk ook. Lesueur, Lohman en Schorn trok ken om beurten tegen Pronk van leer. Geen van drieën kregen zij echter ook maar een schijn van kans. Steeds als Wiersma een motor hoorde naderen draaide hij de gaskraan langzaam aan open en het gebeurde vele malen dat de aanvallers, nog voordat zij Pronk had den bereikt, los van de rol raakten Lesueur geraakte zelfs zo uitgeput dat hij met nog 25 km te rijden geen rol meer van betekenis kon spelen. Inte gendeel. Pronk werd zo hard opgejaagd door Lohman en Schorn, dat de Frans man al zijn krachten moest inspannen om geen ronde achterstand te krijgen. Bakker, de Best en Leliart waren min der gelukkig. Zy kregen alle drie een lap en De Best kort voor het einde zelfs zijn tweede. Alle aanvallen van Loh man en Schorn ten spijt kon Pronk zich schitterend aan de kop handha ven. De felle demarrages van zijn con currenten liepen steeds weer stuk op het hoge tempo dat Pronk in no-time uit zijn pedalen wist te drukken. Het was duidelijk dat hier een stayer reed van een klasse, een wereldkampioen waardig. Het is geen wonder dat daar in Milaan, toen Bakker bovendien nog een dappere steun was, niemand te gen hem was opgewassen. Toch moet men bewondering hebben voor de ve teraan Lohman. In de laatste tien kilo meter heeft hij zeker wel acht aanval len gelanceerd en zelfs in de laatste ronde heeft hij nog getracht Pronk voorbij te schuiven. Het is hem niet gelukt, het kon hem niet gelukken omdat Pronk op het ogenblik een klas se beter is. De uitslag van deze spannende wed- strijd luidt: Stayers 100 k.m. (200 ronden) 1. Pronk (Ned.) achter Wiersma 1 uur 20 min. 0.4 sec.; 2. Lohmann (Duitsl.) ach ter Groslimond op 20 meter; 3. Schorn (Duitsl.) achter Merkens op 50 meter; 4 Lesueur (Fr.) achter Querin op 485 meter: 5. Leliart (België) achter Van den Bosch op 700 meter; 6. Bakker Ned.) achter De Graaf op 970 meter; 7. De Best (Ned.) achter Zentveld op 1250 meter. om op te knappen! (Advertentie, Ing. Med.) De Britse atoomgeleerde Shep- herd heeft verklaard, dat men met de raketvoortdrijving zover is gekomen, dat het met een be trekkelijk geringe vooruitgang van de techniek mogelijk wordt, een bemande aardsatelliet te ver vaardigen ter voorbereiding van een interplanetaire vlucht. Het zou niet al te moeilijk blijken, de satelliet, die zich in een kring om de aarde zou bewegen, een hoog te te geven van vijfhonderd kilo meter boven het oppervlak van de aarde. Het centraal instituut ter bevordering van de buitenlandse handel heeft een brochure, getiteld „Millioenen guldens gaan verloren", het licht doen zien, waarin de aandacht wordt gevestigd op het grote belang van deskundig doordacht en uitgevoerd reclamemate riaal als ondersteuning van de zo nood zakelijke export. Van 15 tot en met 20 September zal te Ottawa de zevende zitting van de Noordatlantische Raad worden gehou den. De Nederlandse delegatie, die naar deze bijeenkomst wordt afgevaar digd, is onder meer samengesteld uit mr. D. U. Stikker, minister van Bui tenlandse Zaken, (leider)prof. mr. P. Lieftinck, minister van Financiën; prof. dr. J. R. M. v. d. Brink, minister van Economische Zaken; ir. C. Staf, minis ter van Oorlog en Marine; jhr. E. J. v. Holthe, voorzitter van het comité van de verenigde chefs van staven en jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Nederlands vertegenwoor diger in de raad van plaatsvervangers van de Noordatlantische verdrags organisatie. „Een fantastische tijd" Gistermorgen is Wim lbo na een trip van drie maanden door Canada en de Verenigde Staten per Stratocruiser in Nederland teruggekeerd. „He t is een fantatische tijd geweest", was zyn samenvatting van de opgedane indruk ken. Hij toonde zich zeer enthousiast over de mogelijkheden, die er voor de kleinkunst in Canada liggen. De bouw van Amerikaanse militaire bases rond Sowjet-Rusland en de Oost- Europese landen is door de Ameri kaanse senaat goedgekeurd. Het plan zal 5.8 milliard dollar kosten. Momen teel worden onderhandelingen gevoerd over een aantal steunpunten in Noord- Afrika en Frankrijk. In 1954 zal een begin worden ge maakt met de bouw van het nieuwe station D. P. en het Zuidelyke deel van het hierbij behorende emplace ment. Dit werd door burgemeester Oud medegedeeld in de vergadering van de gemeenteraad. Volgens deze brochure is de geringe aandacht voor de verzorging van het propagandamateriaal, folders en pros pectussen een van de belemmerende factoren voor de uitbreiding van de export. Volgens deskundigen wordt de helft van de 350 millioen gulden, die per jaar naar ruwe schatting in Ne derland aan reclame worden uitgege ven, onzorgvuldig besteed. Aan recla me-materiaal ter ondersteuning van onze export worden van dit grote be drag slechts enkele procenten besteed, maar met de deskundige besteding van deze enkele millioenen staat niet al leen de goede naam van het product, maar ook de goede naam van ons land op het spel. Millioenen guldens gaan dus niet alleen verloren aan de kosten van onvoldoende doordacht reclame materiaal, maar Nederland mist in concrete gevallen ook kansen, aldus wordt in de brochure opgemerkt. De partij van de Zuidafrikaanse pre mier, dr. Daniël Malan heeft bij een tussentijdse verkiezing voor een zetel in de provinciale raad van Transvaal haar meerderheid, die zij in 1949 be haalde, vergroot. De candidaat van de nationalistische party kreeg 4.663 stemmen en de andere partij 2.558. De Ifap-Marshallcommissie, welke be staat uit afgevaardigden van de cen trale landbouworganisaties uit Frank rijk, Engeland, Italië, West-Duitsland, België, Denemarken en Nederland, is tijdens een conferentie te Den Haag ten aanzien van de integratie van de West- Europese landbouw en van de opvoe ring van de agrarische productie met ECA-hulp tot resultaten gekomen, wel ke in een aantal resoluties zyn vastge legd. De commissie is van mening, dat on verwijld beslissingen moeten worden genomen over Europese economische samenwerking op landbouwgebied, waarbij de marktorganisatie van groot belang zal zijn. Verder zal aandacht worden gevraagd voor de factor, dat de landbouw niet slechts een economi sche werkzaamheid is, doch tevens een levenswijze en een vorm van bescha ving behelst. De commissie acht een voorshands soepele organisatie, waarin de nationale landbouworganisaties ver tegenwoordigd zijn, noodzakelyk, zo lang naar overeenstemming en de juis- Het Uniehot De regeringsadvocaat voor Indonesië, mr. Sudiman, heeft Donderdag ter zit ting van het Uniehof het standpunt van zijn regering geteld tegenover het Nederlandse. Hij meende, dat Indone sië krachtens de souvereiniteitsover- dracht het recht heeft, de wetten aan gaande de algemene oorlogsongeval- lenregeling en de rehabilitatieregeling te wijzigen en de uitkeringen, die aan wijsbaar zijn geworden na 1 Januari 1910, buiten haar aansprakelijkheid te stellen. Wanneer we spreken over de fokkery van het Nederlandse trekpaard dan betreden we daarmee een gebied, waarop het Zuiden van ons ilTIl zeglijk verder is gevorderd dan het Noorden en het Oosten. De eerste pril-" zen uit alle rubrieken blyven zo goed als geheel in het Zuiden. Er wordt veel meer gefokt, men heeft er de beschikking over een aantal uitstekende dieren met prima vererving, kortom de omstandigheden zyn er gunstiger. Dit alles neemt echter niet weg, dat dier werd echter naar het Zuiden ver- ook in Noord-Holland de fokkery van het Nederlandse trekpaard serieus door een aantal mensen wordt bednven. En aangezien het trekpaard het meest tot zijn recht komt bij de akkerbouw is het niet verwonderlijk te kunnen vast stellen, dat de Noordhollandse fokkers worden gevonden in de Wieringermeer, o'e Anna-Paulownapolder, de Haarlem*- mermeer. Hoewel dus de omstandigheden hier moeilyker zijn, hebben onze Noordhol landse fokkers enkele fraaie successen weten te behalen. Het meest sprekende daarvan is dat van de heer D. Knibbe te Middenmeer. Door hem werd gefokt de hengst Eduard van Koppushoek, die weliswaar werd verkocht naar Noord-Brabant, maar die in de rubriek I. oudere heng sten grote maat no. 1 werd geplaatst. V' geloven hier te mogen spreken van een groot succes van de Noordholland se paardenfol kerij. In dezelfde rubriek werd 2b geplaatst de hengst Klaas van W.eringermeer, gefokt door de heer J. P. Dieieman te Middenmeer J:t Ook dit kocht en staat thans te Biervliet in Zeeland. We geven hieronder de lijst van be kroningen van paarden uit de provin cie Noord-Holland. Rubriek IV, hengsten van 4 en 5 jaar, kleine maat: 4de prijs Paul van Vul lingshoeve, eig. Hengstenver. Hollands Noorderkwartier te Anna Paulowna. Rubriek VI, hengsten van 3 jaar, klei ne maat: 5b prijs Frits, eig. Hengsten ver. Hollands Noorderkwartier. Rubriek IX, merriën van 9 jaar en ouder, grote maat: 2b prijs Reingold van den Hoek, eig. Wed. H. Granne- man, Haarl.meer; 5e prys Alma van 't Paviljoen, eig. E. Bruins, Middenmeer. Rubriek X, merriën 9 jaar en ouder, kleine maat: 3c prijs Alida van Wie ringermeer, eig. A. v. d. Heijden, Sloot- dorp; 4d prys Claironne II van den Ho: k, eig. A. Haartsen, Halfweg. Rubriek XI, merriën van 68 jaar, grote maat: 3b prijs Hahlia van den Hoek, eig. Wed. Granneman, Haarlem mermeer; 6a prijs Alida van de Vol harding, eig. Jb. Geerlings, Anna Pau lowna; 6b prijs Excellentie van den Hoek, eig. Wed. Granneman, Haarlem mermeer. Rubriek XII, merriën van 68 jaar, kleine maat: 4d prys Tado van de La- gekwel, A. P. de Milliano, Wieringer- werf; 5i prijs Ada van de Oosterterp, eig. A. van Strein, Wieringerwerf. Rubriek XIV, merriën van 4 en 5 jaar, kleine maat: 3b prijs Grafientje van de Stern, eig. H. Hakvoort, Sloot- dorp; 6a prijs Juliana, eig. E. Bruins, Middenmeer; 5c prijs Cora, eig. R. C. Vermunt, Middenmeer. Rubriek XV, 4-jarige merriën met zuigende veulens, grote maat: 5d prys, Azalia van den Hoek, eig. J. W. Gehrels, Vyfhuizen; 5e prys, Viktoria van den Hoek, eig. Wed. Granneman, Haarlemmermeer. Rubriek XVII, 3-jarige merriën, gro te maat: 5i prijs, Gonda van de Lage- kwel, eig. A. de Milliano, W'werf; 6b prijs Elza van Brutus, eig. A. v. d. Heij den. Slootdorp. Rubriek XVIII. 3-jarige merriën, klei ne maat: 6d prijs Frida van den Hoek, eig. Ph. Vos. Halfweg. Rubriek XIX, 2-jarige merriën, grote maat: 2b prijs Trees van 't Vlaander- hof, eig. W. de Feijter, Middenmeer; 6j prijs Dahlia van de Lente, eig. M. Im- mink, Nieuw-Vennep; 6o prijs Astrid van de Lindeboom, eig. A. Haartsen, Halfweg. Ten slotte zij nog vermeld de fraaie 2b prijs voor Wed. H. Granneman uit Badhoevedorp-Haarlemmermeer met 4 merriën in de fokgroep van één eige naar. Sir William Slim, die in Oostenrijk met vacantie is, woonde de wachts- wisseling bij op het geallieerde hoofdkwartier te Wenen. Gen. Fitts, U.S., schudt de hand met Gen. Borejke, commandant van de Russische troepen in de Weense sector, na de plechtigheid van de wachtswisseling. Donderdag is op de Haagweg onder Voorschoten een vrachtauto van de firma Van der Lans uit Sassenheim in botsing gekomen met een tramwagen van de HTM. De bestuurder, de heer Van der Lans Jr., werd uit de auto ge slingerd en ernstig gewond. Zijn va der kreeg een shock. De trambestuur der kreeg lichte verwondingen. te wyze van het vormen van de vrye markt wordt gezocht. Voorts meent de commissie, dat het noodzakelyk is, de ECA-hulpprogram ma's voor de technische vooruitgang in ie landbouw af te stemmen op ver hoging en verbetering van de produc tie. Deze hulp zou onder meer moeten inhouden: snelle ontwikkeling van de electrificatie, watervoorziening, her verkaveling van landbouwgronden, herstel en geregeld onderhoud van plattelandswegen, bevloeiing etc. Aan de boeren dient directe hulp te worden verleend, in het bijzonder door middel van zo breed mogelijk ontwikkeld cre- diet ten behoeve van de verbetering van het machinepark der boeren. Radio-Peking heeft het antwoord van vice-admiraal Joy van 4 Septem ber „absoluut onbevredigend" ge noemd. Admiraal Joy zond op 4 Sep tember drie korte boodschappen aan de communisten te Kaesong gezonden. Daarin herhaalde hij zyn vroegere verklaringen, dat de verbondenen e's te maken hadden met de door de communisten gemelde neutraliteits schendingen op 19, 29 en 30 Augustus. Resi over enige weken In drie dagen tijds is, geiheel volgens schema, het eerste deel van de drie voudige gasleiding tussen Zeeuws- Vlaanderen en Zuid-Beveland gelegd. Drie stukken stalen buis van ieder 2,5 kilometer liggen thans aan de Baar- landse dijk en op een zandplaat in het midden van de Schelde verankerd. Het trekken van de buizen van Zeeuws- Vlaanderen uit zal over enige weken plaats vinden. Het werk met de „noordelijke" bui zen werd door goed weer begunstigd. Het trekken van het eerste buisseg ment vergde Dinsdag ruim anderhalf uur. Het laatste stuk van 1250 meter, waarmee men Donderdagavond om zes uur begon te slepen, lag reed$ veer tien minuten later op zijn plaats. In drie zomermaanden (Van onze weerkundige medewerker) De achter ons liggende drie zomer maanden Juni, Juli en Augustus heb ben nog wel wat te wensen overgela ten. Het aantal zomerse dagen (dagen met een maximum temperatuur boven de 25 gr. C) was abnormaal klein. In Noord-Holland kwam alleen de 21e Ju li, welke dag in het gehele land de warmste van de zomer was, boven de ze grens. Normaal komen er in Den Helder 4 en in Hoorn 9 zomerse dagen voor. In De Bilt werden er 9 geno teerd tegen normaal 18. Sedert 1907 is een dergelijk klein aantal niet weer voorgekomen. De gemiddelde etmaal- temperatuur bedroeg in De Bilt 16.0 tegen 16,2 gr. C. Ook het aantal uren waarop in De Bilt de zon scheen bleef onder het normale peil; in De Bilt to taal 583 uren (normaal 610 uren). De Augustusmaand was niet alleen de nat ste van de drie, maar ook de minst zonnigste, n.1. 149 uren zon (normaal 190 uren). Juni was de droogste en ook de zonnigste maand, Juli was ook in Noord-Holland droog. In De Bilt viel deze zomer 200 mm regen (nor maal 22 mm) in Den Helder 203 mm (normaal 182 mm). Op totaal 37 dagen werd er onweer waargenomen tegen normaal op 46 dagen. Voor de land- en tuinbouw was de afgelopen zomer minder ongunstig dan voor de vacan- tiegangers en voor de badplaatsen. In Augustus viel er in. Den Helder 119 mm regen, In' Juni slechts 27 mm. Ter ondersteuning van de propa gandamiddelen, die de Federatie van WV's in Noord-Holland aanwendt om de vreemdelingen naar dit gewest te trekken, wordt er een lotery gehouden, waarvoor verschillende grote prijzen beschikbaar zijn gesteld, o.a. een va- cantiereis ter waarde van f 3000, of 20 Texelse schapen, een maand gemeubi leerd wonen ter waarde van f 400 of een bromfiets en 40 weken logies voor echtpaar of individuelen. Prof. Lieftinck is gisteravond met een Constellation van de K.L.M. naar New York vertrokken, waar hij de vergadering van het Internationale Monetaire Fonds zal bijwonen. Ander half uur later, om half twaalf, vertrok de directeur van de Nederlandse Bank, dr. M. W. Holtrop, eveneens naar New York. Een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden was de eis tegen de 23- jarige E. F. V. uit Rotterdam, die uit het postkantoor aan de Dordtschelaan te Rotterdam f 32.had geroofd onder bedreiging van een imitatie-pistool, dat later een sigarettenkoker bleek te zyn. Gisteren is in de Noordoostpolder een dodelijk ongeluk gebeurd, toen de 27-jarige wielrijder A. J. K. van zyn fiets werd gesleurd, doordat een hem achteroprijdende auto een onderdeel van een landbouwmachine greep, dat K. met zich meevoerde. Hij kwam on der het achterwiel terecht en was op slag dood.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5