Het horloge f 49.75 Stad en Omgeving De Helderse Bruinvissen wonnen eigen tournooi en beker Hoe de duiven ditmaal vlogen Nieuws uit Wieringen De feestelijkheden te Den Oever Dames belandden op de laaisie plaats Goed polo in het bad aan de Dijk IN HET KORT Jongen maakte ernstige val van bunker Helder's Fanfarecorps geeft zomerconcert Het lag voor het grijpen MSC begint seizoen met ugekende Ppr"!^eerrvaan simultaan-sèance de HAV'er Paul Verra Burgerlijke Stand Het gebeurde in Nieuwediep Zaak-Fonteijn uitgesteld Getuige Reilingh afwezig Uit hef zakenleven Fa. Beemsterboer Tafeltennissers speelden in Bergen voor de dag Nieuwediep afgesloten Koningin Wilheltrcinafonds heeff Helderse afdeling Motorrijder had matroos aangereden Dansschool SIEBELING Javastraat 116 Dagelijks inschrijving Ere-directeur van OKK onderscheiden Scheepsmakers verloren van de uitslag. Toen de jury gereed was Tussen Haaks en Kuitje B. en W siellen Raad voor Douchebaden bij nieuwe ULO- en VGLO-school DINSDAG 11 SEYTF.MBER 1951 Het polotournooi, dat de Helderse Bruinvissen Zondag aan de Dijk hadden georganiseerd, is een groot succes geworden. Gelukkig had de wind zich iets gematigd, waardoor de golfslag in het zwembad niet zo hevig was, dat de spelers er veel hinder van hadden, hoewel het vooral na de middag niet veel weg had van een rustig binnenbad. Doch de gasten namen dit voor lief, even als de zere ogen die zij kregen van het zoute water, waaraan zij natuurlijk niet gewend zjjn. Reeds vroeg op de dag drongen vro lijke klanken de dijk vanaf de stad in, en menigeen besloot eens een kijkje te nemen om te zien hoe het in het bad toe ging. Er moesten een hele serie wedstrijden worden gespeeld. In de herenafdeling speelden vier ploegen 'n halve competitie. Bij de dames vochten drie zevental len om de eer. De uitgenodigde zeventallen kwamen van de Kroosduikers uit Westzaan, Neptunus en VZV hadden een verte genwoordigend dameszevental gezon den. Om half twaalf werd een aanvang gemaakt met de eerste wedstrijd, waar bij de Bruinvissen betrokken waren Zij moesten tegen de Kroosduikers spe len. Wonder boven wonder wonnen on ze stadgenoten, misschien kwam het omdat de Kroosduikers met twee inval Iers te water kwamen, misschien om dat de Bruinvissen ditmaal wel goed op dreef waren. Vóór de rust kwam direct al de gang er in en de tweede helft begon met een 2—0 voorsprong voor de Bruinvissen. Zij zorgden er voor dat deze voor sprong niet ongedaan werd gemaakt. Toch zagen de Kroosduikers kans een tegenpunt te scoren. Hier bleef het bij en de Bruinvissen hadden de eerste winstpunten binnen. De volgende he renwedstrijd ging tussen Neptunus en VZV. Deze leverde een 30 overwin ning voor de Zaankanters op. De wed strijd Neptunus—Kroosduikers eindig de in een 2—2 gelijk spel. Gelijk spel. De tweede wedstrijd die de Bruin vissen kregen te verwerken ging tegen VZV. dat niet zo sterk bleek te zijn als de Nieuwediepers aanvankelijk gedacht hadden. De wedstrijd had een nogal sensationeel verloop. Vele goede, zelfs zeer goede kansen gingen voor de Bruinvissen verloren, daar zij onmo gelijk het doel schenen te kunnen vin den. Onophoudelijk stuitten hun vaak keiharde schoten af op de lat of tegen de palen. Zij bleven echter op hun hoede en konden tegenover de twee doelpunten van de Velsenaren ook twee goals stellen. Vlak hierop moesten de Nieuwedie pers nogmaals te water voor hun laat ste wedstrijd, die tegen Neptunus ging, Commissaris A. Hensums, die gis teravond kennis heeft gemaakt met de resdeve-politie, zal hedenavond de gast zijn van de brandweer. Vanavond beginnen in de Marine- cantine weer de danslessen voor het Helderse Marine-personeel. Het Tivoli-theater vertoont van heden- tot en met Donderdagavond „Tokio Joe" met Humphrey Bogart. In de Witte gaat op dezelfde avonden „Winchester 73" met James Stewart. dat precies dezelfde papieren had als de gastheren, één gewonnen wedstrijd en één gelijk spel. Het werd de Helderse verdediging menig maal lastig gemaakt, doch de moeilijkheden konden steeds uit de weg worden geruimd. Het slot was. dat da Bruinvissen als winnaar uit de strijd kwamen, zij het met gering verschil, 21. Maar de winst was er en de eer ste plaats was voor de eerste keer in dit seizoen voor de Helderse spelers. De laatste wedstrijd Kroosduikers VZV werd een 31 overwinning voor de Kroosduikers. De stand was toen: Bruinvissen 3 2 1 0 5 64 Neptunus 3 1113 6—4 Kroosduikers 3 1113 6—:5 VZ!V 0 1 2 2 3—8 En de dames? De dames brachten het er deze keer niet zo goed af, wat trouwens niet te verwonderen was, daar de ploegen van VZV en Neptunus over zeer behoor lijke krachten beschikken. De dames van Neptunus bleken in de eerste wedstrijd tegen de Helderse ver tegenwoordigers over meer schotvaar digheid te bezitten. De Bruinvissen deden het aardig; zij beginnen verdienstelijk te combineren en aarzelen niet om hun tegenstanders fel aan te vallen. Doch nog steeds is het gemis aan een goede „schutter" voelbaar. De wedstrijd eindigde in een 10 overwinning voor de dames van Neptunus, die op hun beurt de wed strijd tegen de VZV dames met 3—1 cadeau moesten geven. De Helderse meisjes hielden het be ter tegen de VZV-strs, die over het algemeen een veel zwaardere ploeg in het veld brachten. Een eervol 11 ge lijkspel was de beloning voor de Bruin vissen. Neptunus eindigde hier als nummer één. VZV werd tweede. Zondagmiddag waren twee broertjes aan het spelen op een bunker nabij het Wierhoofd. Op een gegeven moment viel de zevenjarige W. V. uit de Bree- waterstraat van de vier meter hoge bunker op de keien van de dijk. Met een hersenschudding en een bloeduit storting in het achterhoofd werd het jongetje in het Lidwina-ziekenhuis op genomen. De toestand van het knaapje was zeer ernstig, naar men ons gister morgen mededeelde. Onder leiding van de heer F. Alleman geefi het Helders Fanfare Corps op Donderdag 13 September van kwart over acht tot kwart voor tien een zo merconcert in het Julianapark. Het volgende programma zal worden uit gevoerd: 1. Blaze Away (mars van A. Holzman); 2. Fête Provencale (ouver ture Popy); 3. Féerie Ballet (Alyre Delhaye); 4. Death or Glory (mars R. B. Hall)5. Theresen - Wals C. Faust) 6. Een schone Meimorgen (P. B. Bisse- link); 7. Banier-mars (Alb. Meijns Wzn.). Gevonden: Autoped, armband, motor- bril, schoolboekjes, kist bieten, blikken bus, capuchon, dop van kinderwagenwiel, duif. hondje, koperdraad op haspel, pols horloge, regenjas, jurken, kinderjasje, halsketting, zilverbons, oorbel, portemon- naie. portefeuille, pop. mes. rijwiel, doos sigaren, sigarettenkoker, schoen, tasje, ballpointpen. ijzeren stang. Verloren: armbandje, alpinomuts. auto ped, bankbiljetten, broche, bril, oliebroek, loon- en vacantieboekje R.W., ceintuur, vuilnisemmer, handschoen, hoofddoek, armbandhorloge. Tegenjas. nylon-sokken, legitimatiebewijs, oorbel, portefeuille met inhoud, portmeonnaie met inhoud, pop, rol kaftpapier. kinder-driewieler, schuif- maat, shawl, sleutels, damestasje, vislijn /nylon), vulpenhouder, wegenbelasting- kaart (Solex), hondenpenning. Als enige H.A.V.-vertegenwoordiger De schaakvereniging MSC hield gis- startte 1'aul Verra Zateulag teravond in de bovenzaal van café athletiekwedstnjden 'ónoo me- „Postbrug" haar najaarsvergadering, te Werve" te Ryswy °P 1 ter. Voor dit nummer waren niet min der dan acht en twintig deelnemers. Bevallen: M. van der VlietRuiten, z.\ M. J. Bouchier—Korver, z.; M. van Kleij Liebe, d.; F. Willemse—Adriaanse, d.; H. Rijkers—Krooss, z.; G. C. M. Bruin— Ranzijn, d.; M. Broeke—Markus, d.; R. A. van LooJellema, d.i C. M. Verbeek Wakker, d.; M. P. de Graaf—Krijgsman, d.: J. Boldingh—De Klerk, z.; N. Wijnstra —Wever, z.; A. T. M. Bakker—Schoorl- emmer. z.; G. W. HoekAppelman, d. Ondertrouwd: B. Roozendaal en G. Buurmeester. Gehuwd: J. C. de Beurs en W. Paans; I. Mark en A. Grootjans; T. Kraak en N. de Kloe; J. van Bale en A. Jeninga: B. Jager en F. M. Noë; E. G. Tosses en J. Gode. Overleden: D. Kwast, m., 78 jaar: A. Regter, m., 86 jaar; M. C. Willemse, vr„ 72 jaar; L. W. Buck, wed. van C. Ze- wald, 78 jaar; N. Hoebe, m., 77 jaar. De jeugd speelt dikwijls heel ge vaarlijke spelletjes. Dat is dezer dagen weer eens gebleken, toen een jongen het negenjarige meisje H. G. uit de Fazantenstraat met een pijl in een oog schoot. Gelukkig liep alles af met een kleine bloeduitstorting, maar hoe licht had het voor het meisje niet erger kun nen zijn. In de Koningstraat raakte de op legger van een truck los, toen de kop peling brak. Het gevaarte schoof het trottoir op, waar mej. H. H. zich nog net in veiligheid kon brengen door in. een portiek te springen. Zij kwam daarbij weliswaar te vallen, doch wera slechts licht gewond. Met een kraan wagen werd de oplegger weggesleept. Onderweg werd nog de glazen kap van een straatlantaarn vernield. Alle scha de werd onderling geregeld. Zekere J. G. Z. uit Den Helder deed bij de politie aangifte, dat hij onder Anna Paulowna, rijdend op zijn solex, was aangereden door een luxe wagen. De bestuurder van de auto was doorgereden. Z. liep een lichte hersen schudding op en een paar gekneusde ribben. Uit de gemeentelijke tuin achter de hrandweergarage werden twintig rotanstokken ontvreemd. Gistermiddag zou voor het Amster damse Gerechtshof in hoger beroep worden behandeld de zaak tegen de gewezen konstabel der Koninklijke Marine, de 51-jarige A. H. F. Fonsteijn, dje in 1933 (in de naweeën der Zeven- Provinciën-affaire) uit de marinedienst werd ontslagen, omdat hij lijdende zou zijn aan asthma. Later bleek hij in een brochure als zijn overtuiging uitge sproken, dat dé betrokken marine-art sen hem ten onrechte hadden afge keurd. Tegen Fonteijn is toen een pro ces aanhangig gemaakt wegens smaad schrift ten aanzien van de artsen W. H. H. Krul en W. Reilingh. Hij werd deswege op 26 April van dit jaar ver oordeeld tot twee maanden voorwaar delijk, plus een boete van f 100 subs 10 dagen hechtenis. Voor de zitting in hoger beroep was als enige getuige gedagvaard de Hel derse arts W. Reilingh. Voor de behan deling van de zaak deelde de advocaat- generaal, mr. F. C. Kist, mede, dat het Hof schriftelijk bericht van verhinde ring had ontvangen. Getuige vertoef de buitenslands. De president van het Amsterdamse Gerechtshof besloot daar op, de zaak te verdagen tot Maandag 15 October te 14 uur. In het handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgeno men: Mevr. D. DijkstraGeervliet (eig. Den Helder, Spoorstraat 112. Kleinhan del in dameshoeden. E. A. Tailor's In- stallatiebureu, Den Helder, Schagen straat 65. Electrotechnisch installateurs- bedrijf. D. A. van Loon, (eig.), Den Helder, Middenweg 197. Fotografisch bedrijf. Onderstaande inschrijvingen werden gewijzigd: Ijsfabriek en koelcellen Gebr. Blom en Co N.V., Texel. Oudeschild, Singel 356. Handelsnaam gewijzigd in: Gebrs Blom en Co., N.V. Bedrijf uitgebreid met een drogerij. Fa. T. Borst en Zoon, Callantsoog, Helmweg 18. Benoemd vennoot. K, Borst. Handelsnaam gewijzigd in: Fa T. Borst en Zonen. De volgende zaak werd opgeheven: H. Stellingwerff, Anna Paulowna Molenvaart 63. Kleermakerij. waarin de plannen voor het nieuwe seizoen werden besproken. i - - Ter opening van het schaakseizocn zal Gedurende de eerste duizend me t op Maandagavond 17 September in het Verra op de één en twintigste p a< -• Militair Tehuis aan de Kanaalweg een Toen nog ongeveer elfhonden me simultaan-séance worden gehouden. Del was te lopen, was hij tot de veertiend, schaakkampioen van Den Helder, J. P. plaats gevorderd. Met nog 800 me ei Bommel, en de jeugdkampioen van Ne- voor de boeg had hij de vierde plaa s derland, W. J. Geus, zullen die avond ingenomen. In de laatste ronde ge- hun krachten meten met naar schatting beurde het. Drie lopers, onder wie zestig a vijf en zestig tegenstanders. Verra, kwamen de laatste bocht uit Aan deze wedstrijd kan ook door niet- Mars van Zaanland (Zaandam), dl leden van MSC worden deelgenomen, nog nummer twee lag, deed een aan Op Maandagavond 24 September volgt vaj 0p nummer één en wist deze ook een gongwedstrijd, waaraan eveneens pasaeren. Verra ging echter goed door leden en niet-leden kan worden mee en wjs(. ^en meter voor de finish deelgenomen. Zo mogelijk zal aan alle ze[fS Mars nog voorbij te komen. In deelnemers een prijs worden aangebo- de g0ede tijd van 9.16.4 ging Verra den. ajg eerste over de eindstreep, waar- De voorzitter, de heer A. Coppens, had door hy naar de A.uiasse promoveer een schema opgemaakt voor de inde- de Tevens verbeterde hjj het HAV- üng der MSC-tientallen in de a.s. com- redord op deze afStand. Dat stond se- petitie. Wanneer de Noordhollandse dert 2g JuU 1951 zyn eigen naam Schaakbond met deze indeling accoord g 27 2 gaat, betekent dat voor MSC een flinke besparing aan reiskosten. Met algemene stemmen werd beslo-1 ten, de contributie te verhogen van f 1.25 tot f 1.30 per maand of f 0.30 per week. Van de vorige punten van bespreking kunnen wij nog noemen de samenstel ling van het eerste tiental. De MSC- kleuren zullen in het nieuwe seizoen in de overgangsklasse van de NHSB wor den verdedigd door de heren J. P. Bom mel, K. Geus, W. J. Geus, J. van der Kuijl, A. H. Verschuur, Joh. van Bre- derode, A. H. Herderschee, J. M. Ko ning, K. Lengers en J. Smit. Voor de H.A.V. en Verra was deze prestatie dus een wel zeer goed be sluit van het baanseizoen 1951. dat U nooit te eurstelt 2 Jaar gratis^verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk beschadiging. vanaf Alleenv erkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. (Advertentie. ,nR Med.; Aan het door „de Merletten" te Ber gen georganiseerde tafeltennistournooi werd Zondag ook door enkele vereni- C/Qra /(0mf Uitstekend rrincrpn int T-TpIHot- dooltfonmon Tn I In een bonte mengeling van frisse Zaterdagmiddag werden de feestelijkheden te Den Oever begonnen met een rondgang door de Harmonie „Apollo". In de tentoonstellingstent aangekomen werd de expositie door de voorzitter, de heer C. Tijsen Mz., met een korte rede voor geopend verklaard. In deze rede sprak de voorzitter de hoop uit, dat de bloemententoonstelling veel belangstelling zou trekken en hij dankte de middenstanders van Den Oever voor de spontane medewerking ook dit jaar weer verleend. Deze bloemenshow is het zeker waard om met veel aandacht tc worden bekeken. De leden van „Flora" zijn weer uitstekend voor de dag gekomen. Gistermiddag omstreeks drie uur is de dijk, waarmee het Nieuwediep aan de Zuidzijde wordt afgesloten, gedicht. Sinds enige tijd is ook in Den Hel der een afdeling gevestigd van de ver eniging „Koningin Wilhelmina Fonds", het bekende instituut ter bestrijding van de kanker. Als afdelingssecretaris treedt op de heer H. Hijma, Visstraat 53c. Men kan zich bij hem, tegen beta ling van een minimum-contributie van een rijksdaalder per jaar, als lid van de afdeling Den Helder opgeven. Op de rijbaan van de R.K. begraaf plaats vond men verleden week zekere S. W. van de Jan Verfailleweg, die daar naast zijn motor lag. Later is komen vast te staan, dat hij een wandelende matroos, M. K., had aangereden. Ten gevolge daarvan heeft hij een val ge maakt, die aanvankelijk in het geheel niet ernstig scheen. Later moet hij het bewustzijn hebben verloren. Het slacht offer wist zelf niet meer wat hem pre cies was overkomen. Enkele getuigen brachten opheldering. Alles was nog vrij goed afgelopen, en zelfs de matroos mankeerde bijna niets. De postduivenvereniging van Zaterdag vliegers „Nieuwediep" hield Zaterdag een wedvlucht van Vilvoorde in Belgie af. De prijswinnaars waren: Van de Pruik 1; S. Koorn 2, 8, 17; P. Bontes 3; Bakker 4; Erasmus 5; M. Klaassen 6, 21, 30; Petrus 9; H. Holtz 10. 25, 26, 29; M. de Boer 11; J. Dienaar 12, 22, 24; G. E. Koopman 13, 16, 18, 19, 20; Copolse 14; P. Wit 15, 23; Zondervan 7, 27; Scheer 28; Rab 31; Buurmeester 32. Adspiranten: Van Straten 1, 2; Swart 3. Donderdag inkorven voor Neufville tussen half zes en zeven uur. Vrijdag van zeven tot acht uur klokken zetten. „Hollands Noordpunt" vloog zijn derde vlucht met oude en jonge duiven van Duffel (Belgie). De afstand bedroeg 208 km. De vogels werden met NO.-wind om kwart voor negen in vrijheid gesteld. De vlucht had een traag verloop door de tegenwind met hier en daar mistbanken. In concours waren 98 duiven, waarvan de eerste om 12.30.22 arriveerde. De prijzen werden als volgt behaald: R. Mulder 1, 2: J. Zoon 3. 4, 8. 10, 12; B. Schreuder 5; J. Borst 6. 11, 15; mevr. Jolen 7; P. Mallee 9, 14: H. Brons 13: A. Felkers 16, 17; H. G. Leverink 18, 20; D. van Reek 19. De postduivenvereniging „Het Noorden" hield Zondag de tweede wed vlucht voor oude en jonge duiven van Roosendaal af (158 km.) In concours waren 236 vogels, die om tien over negen met WZW-wind werden gelost. De eerste duif werd getoond om 11.45.40 uur. De uitslag was: G. Buys 1, 3, 13, 17, 22. 25, 41, 46; J. van Doorn 2, 5, 24; C. Post 4; G. J. Wittenberg 6, 8, 27, 28, 42; P. Dirks 7, 11, 44; W. Pluymers 9, 23, 29, 33; D. Blokker 10, 15, 40; J. Manshanden 12, 35; C. Kos 14, 26, 30, 32; G. J. de Wit 16, 34; A. Kooger 18, 19; Gebr. Ramler 20; J. van Voren 21, 47; J. van Hoek 31; A. Rietveld 36, 37, 38, 39; J. Flun 43, 48; R. Ran 45. Vrijdag tussen half zes en half ze ven inkorven voor Vilvoorde. „Victoria" vloog Zondag voor de derde maal met oude en jonge duiven vanaf Duffel. De vogels werden met kalme NO-wind om kwart vóór negen in vrijheid gesteld. De eerste duif werd geklokt om 12.26.54 uur. De prijzen werden als volgt verdiend; J. A van Stejjn 1, 28, 32, 36, 44; L Bak 2, 32, 34, 38, 40; C. Bregman 3, 8, 39; J. Riemers 4, 30, 35, 38, 43, 45; P. Tijdeman 5, 11, 16, 20, 27; A. J. Hu- bergtsen 6; B. C. de Boer 7, 15, 33; P. J. Bruinink 9, 17, 22; D. Makelaar 10, 25; S. Riewers 12, 18, 21; L. Ver- bokken 13; J. Troost 14; J. W. Pluy mers 19, 42; J. C. Duinker 23; H. Slijterman 24; C van Spelden 26, 31; W. Keyzer 29. Van de nationale vlucht op Parke- ston kwam In Den Helder Zondag geen enkele duif binnen. Vrijdagavond tus sen half zes en half zeven moet wor den ingekorfd voor de vlucht op Mons Zaterdag tussen zes en zeven uur klokken zetten. gingen uit Den Helder deelgenmen. In de eerste klasse heren-enkel zagen wij de IVA'er P. Blank de derde prijs be halen. In de derde klasse speelden G. Oosterbeek (IVA) en Lamers (Disnie, I kleuren prijkten de vele bloeiende Hoorn) een prachtige partij, die door planten in de vele perken waarin de laatstgenoemde eerst in de derde game tentoonstellingsruimte verdeeld was met 2118 werd gewonnen. De heren Het geheel bood een fraaie aanblik Keyser en Greiner van IVA legden in welke indruk nog versterkt werd door de heren-dubbel tweede klasse beslag de aardige waterpartij (compleet met op de eerste prijs. De heer Keyser won, goudvissen en fontein) door het bloe tezamen met mej. Ofman, nog een menmagazijn N. Houwing-De Wit te tweede prijs in het gemengd-dubbel Den Oever ingericht. Van de onder de tweede en derde klasse. leden uitgezette planten hebben vooral Ook vijf leden van de Helderse po- de Primula's het uitstekend gedaan litie hebben in 't tournooi meegespeeld. maar ook in de afdelingen Coleus en Het waren de heren H. Heeringa, H. Chrysanthemum waren vele fraaie Aberson, L. Backer, E. Holtj es en J. G. exemplaren te bewonderen. Alleen de Schipdam. De vier eerstgenoemden Cloxinia's waren minder goed tot haar speelden verdienstelijk, doch wisten recht gekomen; slechts enkele planten niet de finale te bereiken. De heer stonden in bloei. Niettemin heeft de Schipdam (tevens lid van Blanco) won jury ongetwijfeld een zware taak ge- echter in de vierde klasse de tweede had bij het bepalen van de prijswin- prijs. naars (essen). De volgende inzenders Behalve Blanco, IVA en Politie kwa- zjjn voor de prijzen in aanmerking ge- men in de wedstrijden te Bergen nog komen: Primula: 1 C. Koorn Vz., Gesterweg, 2 P. Bakker, 3 P. Hermans, 4 J. C uit leden van WGW en Elgawa. Van „Blanco" wist mevrouw Sinje- wel op drie eerste prijzen beslag te leg-1 Koorn, 5 Jb. Kaleveld, 6 J. Molenaar, gen. In het enkelspel won zij na res- he bestuursprijs P. Klein, Smerp, 2e pectievelijk de dames Crone, H. Krab p. poel, 3e J. Bakker Jr. en Ofman te hebben verslagen de wis- 'coleus: 1 Blom, 2 D. IJpma, 3 S. Zo- selbeker. Met M. Oosterbeek won zij de merdijk, 4 M, Tijsen Cz., 5 S. Poel, 6 eerste prijs gemengd dubbel. De part- q ont Jbzn. Ie bestuursprijs Jo Bak- ner van mevrouw Smjewel toonde, dat keri 2e j Bakker M Johzn 3 K v Qs hij het komende seizoen m de eerste Chrysanthemum: 1 C. Bays, 2 P. klasse zijn partijtje wel zal kunnen Bakker> 3 j Metselaar, Zeestr., 4 D. He slaan. De titel damesdubbel won mevr. geman_ 5 j. Bakker Dz le Sinjewel in samenwerking met mej. Kl Kui 2e A Poel Az Pie van de Merletten. Ongetwijfeld mooie successen voor onze Helderse ta feltennissers (sters) (Advertentie, Ing. Med.) Koningin Juliana heeft aan de heer J. F. van Loo, ere-directeur van de scherm- en gymnastiekvereniging Oefening kweekt kunst", toegekend de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Den Heidei, mr. G. D. Rehorst, heeft de grijze gymnastiekleraar gisteren de onder scheiding uitgereikt. Cloxinia: le pr. P. Klein, Smerp, 2 Wed. W. Snooy. Best.pr. J. Metselaar. Groepen cacteeën: 1 S. Bakker S, Szn. 2 A. Tijsen Nd. Mooiste plant: 1 J. Metselaar, 2 J. Schilderman, 3 P. Klein, Smerp, 4 S. Bakker Szn., 5. J. Zomerdijk, 6. C Tijsen Czn„ 7 Idem, 8 J. Metselaar, 9 A. v. Sakken. Bouquetten van schoolkinderen; 1 Corrie Tijsen, 2 Gerie Koorn, 3 Trienie Lont, 4 Anne-Marie Tijsen, 5 Annie Lont Dd., le bestuursprijs J. Klein (molen), 2e Marga Visser, 3e Hilda Cornelissen. Groepen planten: 1 M. Tijsen-Wieg- man, 2 S. Zomerdijk, 3 G. Boersen- Hermans, 4 C. Cornelissen, le bestuurs prijs J. Klein (molen), 2e C. M. Tijsen (O'land), 3e B. Trap. Groepen snijbloemen: 1 J. C. Koorn, 2 M. Tijsen Czn. De Solex-bloemenrit Ter ere van het 20-jarig bestaan van zijn bedrijf had de heer J. de Krijger voor de Zaterdagmiddag een Solx-bloe- menrit uitgeschreven, die meteen een onderdeel vormde van het Flora-pro gramma. Een dertigtal bromfietsers verscheen aan de start voor deze be- trouwbaarheidsrit, waarvoor een par cours van 31 km. totaal was uitgezet door Wieringen's dreven. Voor geen der deelnemers (-sters) bleek de puzzle binnen de vastgestelde tijd op te los sen. Ze kwamen er dan ook niet zon der kleerscheuren, in de vorm van strafpunten af. Vanaf 16.10 uur kwa men de Solex-rijders in kleinere en grotere groepen weer op het uitgangs punt terug. In de werkplaats van de heer De Krijger werden ze op een fris se dronk en op koek onthaald, in af- wachting van het bekend maken van Deho" met het vasfcstellen van de uitslag (dit was nog een extra-puzzle!), was er ge- Zaterdagmiddag hebben de elftallen legenheid tot het uitspreken van ge- van Debo en de Scheepsmakers hun lukwensen. Hiervan werd allereerst eerste beslissingswedstrijd gespeeld De gebruik gemaakt door de heer Js Bos- yoelbalif rs van drukkerij De Boer ze- ker Jr. te H'hoef namens het Solex- gevierden met 32. Zaterdagmiddag station Bosker en Meyering te Sloot- om half vier wordt aan de Jao Ver- dorp. Daarna volgden de voorzitter failleweg de strijd voortgezet met de van „Flora", de heer C. Tijse i Mz en ontmoeting Scheepsmakers-Marmag. de heer C. J. Bosker namens de Miu- Zoals men weet, waren deze drie denstandsvereniging „Wieringen", waar ploegen gelijk geëindigd in de genoeg- van de heer De Krijger een actief me lijkheidscompetitie voor bedrijfsvoetbal- delid is. Allen boden hun felicitaties Iers. De winnaar komt ten slotte in het aan en wensten de fam De Kriiee- bezit van een Wissel beker. ook in de toekomst veel geluk - Gistermorgen is Hr. Ms. „Zeefak kel" van de Hydrografische dienst naar Harlingen vertrokken. - Hr. Ms. „Ceram" is gistermorgen van de Rijkswerf gekomen en ligt thans in de Buitenhaven. Het is morgen hoog water om 4.25 en 17.30 uur en laag water om 11.05 en 23.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.5 graden Cel sius. Daarna werd de uitslag van de bloe- menrit bekend gemaakt. Deze luidde als volgt: le prijs (o.a. medaille door „Flora" beschikbaar gesteld): mej. G. Grijzen, W'land (3 strafpunten); 2 mw! M. Kooy-v. Savoyen, H'hoef, 3 strafp, 3 dhr Mt. Kooy, idem, 4 dhr W. Rasch idem, 5 mw. Koorn-Scheltus, idem, 6 mw. Koster, Slootdorp, idem, 7 dh^ C, v. d. Kreeke, O'land, 9 strafp., 8 dhr G. Hulsebos, Den Oever, 13 strafp., 9 mw. Zon, H'hoef, 13 strafp., 10 dhr H. Zon, idem, 11 dhr J. de Vries, H'hoef, 14 strafp., 12 dhr P. Omis, Hollebalg, idem, 13 mw W. Kat, H'hoef, 17 strafp., 14 dhr S. Post, Den Oever, idem, 15 P. de Waard, Den Oever, 21 strafp. Namens de fam. De Krijger sprak de heer Js. Bosker enige dankwoorden tot allen, die in de een of andere vorm van hun belangstelling voor dit jubi leum blijk hadden gegeven. In de loop van de middag werd ook nog een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen Wiron en Vios uit Warmenhuizen, De gasten wonnen met 2—1. De tweede da; Begunstigd door prachtig zomerweer had Zondagmiddag een hemdenrace plaats voor boerenpaarden. Er waren 10 deelnemers. Het talrijke publiek kon van enkele spannende ritten genieten. Niet alle boerenpaarden bleken even wel renpaarden en de hemden vormden soms een grote handicap. „Apollo" zorgde tijdens de wedstrijden voor vro lijke marsmuziek. De einduitslag van de hemdenrace was: le prijs (f 40,—): D. Lont Jbzn., Stroe; 2e prijs (f 20,—): S. Koorn Vzn., Den Oever; 3e prijs (1 10,T. Lont Nanzn., Oosterklief. Na afloop trokken de bezoekers naar het feestterrein, waar het nog lange tijd gezellig druk was. Evenals Zater dag trok ook de tentoonstelling veel publiek. In de Vrijdagavond te houden ge meenteraadsvergadering zullen 15. en W. machtiging vragen tot het doen op maken van een plan voor de stichting van een schoolgebouw annex douche- bad-inrichting en een onderwijzerswo ning op het voormalige wielcrbaanter- rein. De opdracht voor het plan willen B. en W. verstrekt zien aan de plaatse lijke architct. de heer B. G. Zanstra. B. en W. spreken in hun toelichting de verwachting uit, dat de bouw van een ULO- en VGLO-school te Hippoly- tushoef waarschijnlijk door hogere in stanties zal worden goedgekeurd. Van deze schoolstichting zal worden gebruik gemaakt om een douche-bad in te lick- ten. Het schoolgebouw wordt voorzien van een centrale verwarmingsinstallatie die gebruikt kan worden om een bad inrichting van warm water te voorzien. Na de jarenlange pogingen van parti culiere zyde om tot de stichting van een dergelijke inrichting te Hippolytus- hoef te geraken doet zich thans, aldus het college, de gelegenheid voor om op de voordeligste wijze een school en een badinrichting te stichten. Wijziging politieverordening De Prov. Ver. v. Vreemdelingenver keer „Noord-Holland" en de Stichting Geestelijke Volksgezondheid in Noord- Holland vragen de raad om subsidie. B. en W. stellen voor deze verenigingen tesp. f io en 20 ct. per inwoner voor 1952 toe tc kennen. Voorts bevelen B. en W. een aanvul- hng van de politieverordening aan om het gebruik van geluidsversterkers op de weg te verbieden, behoudens toe stemming van de burgemeester. Voor de benoeming van de commissie woonruimtewet is de volgende aanbe velingslijst aangboden: D. Oden (aftre dend) of Joh. Visser; H. Bodde (aftr' °f T. v. d. Laan; C. Borsen (aftr.) Engel; j, \y Boer (aftr.) of A. 31ag' boom; N. Mulder Dz. (aftr.) of C .Roos-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2