Als zijn men de keuken, de cantine en bed weet, is men ingeburgerd Pim. Pani en Pom in Afrika E Saaie zijn plaats Piet" heeft weer ingenomen PIJNEN ön^t &cwtku/bue& JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Chefarine „4" doet wonderen De „Hap van Jan" weer compleet (4) Een schoenmaker als verloskundige Scheepvaartberichten Smaldeel 5 naar Malta .uirtVft ZWITSALETTEN RANGEERLOCOMOTIEF TE COES AAN DE HAAL KERKELIJK NIEUWS Op de bromfiets in herfst en winter Woonhuis afgebrand De wagen in het kloosterbos Cirruszal luchtmacht op de proef stellen Veehouder weigerde lid te worden van gezondheidsdienst KIESPIJN? <- Het Radioprogramma WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1951. 1/ I IV. Zeg tegen een Nederlands militair „Artillerie" en hjj zal onmiddellijk ant woorden „Oidenbroek". De mannen, wier vaandel gesierd wordt door de beel tenis van Sint Barbara, werden namelijk sinds zeventig jaar opgeleid in de legerplaats te Oidenbroek; een ruim en mooi gebouwd kamp, ergens op de Veluwe. Elke goede artillerist is tenminste éénmaal in zjjn leven in dat kamp geweest, hjj kent de schiethei, de militaire tehuizen, de stationschef en de discipline van Oidenbroek. Men zag daarom tekenen van argwaan op de gezichten van de manschappen, die dezer dagen voor herhalingsoefeningen op het landelijke stationnetje van de legerplaats arriveerden. „Hier houdt het mensdom op!" zei een dikke soldaat eerste klas op gedragen toon. „Achter Oidenbroek is de wereld dichtgeplakt met krantenpapier". En een ander onderwijl worstelend met allerlei koffers en zakken: „De stationschef pffvrat een jaar geledenpffzjjn eigen schoonmoeder op!" ,,Kjjk uit, lange," klonk het achter hem, „je bent hier ln Oidenbroek en dat betekent: dienst! Vooruit, zet je gezicht zoals bedoeld wordt onder punt veer tien van het algemeen reglement!" Waarop de met „lange" aangesprokene een doodbiddersgelaat trekt en ernstig zegt: „Welkom in Oidenbroek, kinde ren en denk om het afstappie!" de demobilisatie hebben hen maar wei nig veranderd. En is dat verwonder lijk? Verschillende van deze reeds baardige knapen stonden in Indonesië met elkaar voor de vreemdste situaties, die ze al heel gauw als volkomen nor maal gingen accepteren. Is het dan vreemd, als je na een korte periode van burger-zijn, plotseling weer tus sen je oude maatjes terecht komt? „Het kan een leuke tijd worden," zeg gen ze bijna allemaal. En het begint al goed, de eerste avond, als ze bij elkaar zitten in één van de twee militaire tehuizen. Er speelt Iemand op de gammele Franse piano en ongearticuleerd zingt ieder een met de piano mee: „Wie ze vader heb vermoord en ze moeder heb ver- geve: die is nog veuls te goed voor het soldate-leve!" Hoe tragisch de tekst en melodie van dit schone lied ook zijn, de gezichten staan vrolijk. Af en toe klinken er luide schreeuwen door het militaire tehuis, want dan signaleert men weer een kennis. De favorieten van vroeger staan nu weer in het middelpunt, en helaas de orga nieke „Saaie Piet", wordt alsof er niets gebeurd was weer door ieder een in jiet ootje genomen. De „Hap van Jan" is nu werkelijk compleet. Nauwelijks enkele uren ge leden staken deze soldaten zich ln het uniform of in de restanten daarvan en besloten: „Me gaan 't weer 's pro- bere!" In de treinen, die deze mensen naar hun bestemming hebben ver voerd, zal men vaak verwonderd zijn geweest Over het weinig imponerende uiterlijk van onze landsverdedigers-in- herhaling. Geen van hen glom bepaald van de militaire geest. Ze praatten niet over hun militaire „vak", zoals men recruten hoort doen. Ze vlogen op de perrons niet in de houding voor even tueel aanwezige meerderen. Integen deel, het waren meer gezellig keuve lende groepjes, soms wat erg geest driftig b(j het ophalen van oude herin neringen of het doen van voorspellin gen over hetgeen hen in 't opleidings kamp zou Wachten. Het was nu ln de volstrekte zin van het woord: de Hap van Jan, en min of meer zoals het in Indie was. Altijd klaar om, als het nodig was, de handen uit de mouwen te steken: kankerend, nogal ongebon den, maar betrouwbaar voor de volle honderd procent. „Wie z'n vader heb vermoord..." En zo zjjn ze nu nog. De maanden na Alderamin, 7-9 van R'dam te Newport News Aludra, 8-9 van R'dam te Baltimore Aag- tekerk, Japan—R'dam, 11-9 te Colombo An- nenkerk, R'dam—Sydney, 11-9 te Port Said Andijk, 10-9 te New Orleans - Averdijk, R' dam—New York, pass. 10-9 Scillys Amstêl- land, 9-9 té Buenos Airés Chama (t), 11-9 van Aruba té Spezia verwacht Cheshire, tandjong Priók—A'dam, 8-9 van Port Said, 17-9 te A'dam verwacht Delfland, A'dam— Buenos Aires, 8-9 te Santos Friesland (K11L), R'dam—Tandjong Priok, 10-9 van Genua Gaasterland, Buenos Aires—A'dam, 10-9 van Gabedello naar Las Palmas Groote Beer, A'dam—Australië, 10-9 600 mijl noordoost van Tahiti Hoogkerk, R'dam—Yokohama, 10-9 van Hongkong naar Manilla Katwijk, Setubal —Gent, pass. 10-9 Finisterre Lekkerkerk, R'dam-Calcutta, 10-9 van Marseille Laer- tes, R'dam—Balik Papan, pass. 11-9 v.m. Mini- kor naar Penang Lawak, Perzische Golf— Pac. Kust, pass. 10-9 Sabang naar Singapore - Lmdekerk, R'dam- Perzische Golf, 10-9 te Damman Lombok, Pac. Kust—Calcutta, 10-9 van Manilla naar Gebu Maasland, 13-9 n.m. van Buenos Aires te IJmuiden verwacht Marken, 7-9 (6 uur) van Newport News naar Nederland Mêrwede, 8-9 van Houston naar Gatvestón Niéuw-Amsterdam, New York— 11'dam, 11-9 v.tn. te Southattipton Oranje, A'dam—Tandjong Priok, 10-9 van rede Belawan naar Singapore Prins Willem II, 7-9 van R'dam te Montreal Prins Willem IV, Chicago -R'dam, 5-9 van Chicago naar Hamburg - K:ouw, Makassar—A'dam, 10-9 van Tandjong Priok naar Aden Ruys, Yokohama—Rio de Jaireiro, 10-9 van Kaapstad naar Buenos Aires - Stad Alkmaar, 10-9 van Narvik naar Vlaur- dii.gen Straat Soenda, Recife—Kobe, 11-9 van Singapore te Manilla verwacht Soest- dijk, 9-9 van New Orleans te Lake Charles Stad Breda, 1-9 van New Castte naar Hampton Kuads (V O) (niet naar R'dam) Stad Maas- tucht, 13-9 v.m. van Slax te Vlaardingen ver- Wacht Stad Vlaardingen, 11-9 van Narvik te Einden Tibia (t), 10-9 van R'dam te Lmswarden Tjipanas, Buenos Aires—Yoko hama, 10-9 van Mirt naar Mombasa Tegel berg, Rio de Janeiro—Kobe, 7-9 te Durban Tcmate, R'dam-Balik Papan, 8-9 van Sura- buja naar Makassar - Tomini, Tandjong Priok -R'dam, pass. 10-9 (13 uur) Kaap Bon - To- sari, Tandjong Priok—R'dam, 10-9 van Singa pore Veendam, 11-9 van R'dam te New York verwacht Willem Ruys, 11-9 van Tand jong Priok te R'dam Willemstad, Cristobal —A'dam, 10-9 van Trinidad naar Barbados Zuiderkruis, A'dam—Nieuvv-Zeel and, 10-9 275 mijl noord-noordoost van Galapagos naar 1'apeete. Dese student» hoorde hel van haar moeder. Alkalivrij betekent vooral iu«.-geschikt voor alles en nog wal. Veilig toost 1/ indien U speeiaal alkalivri) toast. Speciaal alkalivrij voor wol is Echfalon en speciaal alkalivrg woor syde is Vivalon. (Advertentie, Ing. Med.) Promotie voor „papkind". Sommige van die vroegere doetjes hebben promotie gemaakt in Indone sië, louter door hun houding. Ze heb ben hun militaire pose gevonden en zijn gevat geworden en strijdvaardig. Een ietwat hobbezakkige soldaat, eer tijds „Papkind" genoemd, is zelfs tot de hoogte van afdelings-clown geste gen. Toch is het lot van de gewone nar hem niet beschoren. In dienst is 't namelijk gebruikelijk, dat de groot ste gek van het onderdeel ook aller speelpop is. Maar Papkind wordt toch algemeen gerespecteerd. Men had hem in Indie tot hospitaalsoldaat (afgekort: hos pik) gebombardeerd, hoewel h(j in het burgerleven schoenmaker was. Op een kleine post ergens in West Java, trad de volgeling van Chrispijn zelfs op als plaatselijk arts. Met een kwink slag en een joviale klap op een blote bruine, schouder werkte hij dagelijks zestig tot zeventig Indonesische pa tiënten af. In totaal viermaal werd z|jn assistentie bjj een geboorte ingeroe pen. De schoenmaker-verloskundige trad dan meteen op als paedagoog, want hij leerde de jonge moedertjes, dat je kinderen nu eenmaal aan orde en regelmaat moet wennen en ze be paald niet alles moet toegeven.„Het was knap wat beter dan schoenen ver zolen," zei hjj, toen er oude herinne ringen werden opgehaald. En bjj zijn bed staat ook een foto van een donker- ogig Javaans joggie dat door bemid deling van deze schoenmaker ter we reld kwam. Dagen tellen x Interessant is het om te zien hoe de officieren en onderofficieren (even als de militairen voor herhaling onder de wapenen) zich gedragen. Voor de meesten van hen is het weer een vol komen nieuwe gewaarwording voor een troep soldaten te moeten staan. Ze zjjn daarom 'nogal zenuwachtig en druk. Ze groeten elkaar wat opval lend veel en lopen opmerkelijk vaak zonder een bepaald doel te wandelen. Een genoegelijke melkboer uit Vlis- singen ziet zich plotseling belast met de functie van wachtmeester van de week. In plaats van pakjes marga rine, een half litertje melk en twee eie ren, neemt h(j nu appèls af, maakt dagrapporten en belast zich met het vei'delen van wachtdetachementen. In plaats van „goeiemorgen mevrouw", moet hjj nu de sfeer van „alles pre sent" en „batterij staat aangetreden" weer leren aanvoelen. Iedereen heeft nu eenmaal enige tijd nodig om te acclimatiseren, hoewel dit égenschjjnljjk de soldaten het beste af gaat. Men is slechts enkele uren wer kelijk „vreemd", maar als men dan een paar oude maatjes gevonden heeft, als men de plaats van de keuken, de can tine en het tampatje weet, is alles in orde. Het was een merkwaardig soort overplaatsing voor de meesten. Men verkeert nu in een stemming van af wachten en dagen tellen". En wat die dagen zullen brengen zullen we met tertijd wel zien..,..." Het oefensmaldeel 5 der Koninklijke Marine, onder bevel van commandeur F. T. Burghard en bestaande uit Hr. Ms. lichte kruiser „Tromp", Hr. Ms. fre gatten „Dubois", „De Zeeuw" en „Van Zijll" en Hr. Ms. onderzeeboten „Tij- gerhaai" en „Zeehond" zal binnenkort vertrekken voor een oefenreis naar de Middellandse Zee, die tot eind October zal duren. Het ligt in de bedoeling de havens van Malta, Aneps en Tunis aan te doen. DB ANTI-PIJN TABLETTEN 2 (Advertentie, Ing. Med.) Een diesel-rangeerlocomotief, die Maandagmiddag tijdens het rangeren op het Goese spooremplacement plot seling zonder bestuurder aan het rij den ging, is op de lijn tussen Goes en Kapeile—Biezelinge, kort voorbij het viaduct, in botsing gekomen met een locomotief. Er was aanzienlijke mate riële schade, doch persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. NED. HERV. KERK Beroepen te Berkenwoude P. E. C. Blom, cand. te Hilversum, te Corri- mal J. B. Groenewegen te Utrecht; te Wemeldinge A. P. Plomp te Maurik; te Middelburg P. Roest te Nooddorp; te Neerlangbroek H. N. van Hensber- gen te Schalkwijk; door de classis Lei den (als secretaris van de raad voor de zending) Dr. P. G. H. Logher te Scheveningen, voorheen predikant in Indonesië; te Oude en Nieuwe Nie- dorp; dr. A. de Wilde te Leek; te Oostzaan H. Cramer te Renesse. GER. KERKEN Beroepen te Ter Aar W. G. Boven- dorp te Vleuten—De Meere; te Baren- drecht L. J. Boeyenga te Fijnaert, die bedankte voor IJsselmonde. Bedankt voor Emmen W. Feenstra te Dokkum; voor Dokkum E. de Vries te Dwinge- lo. CHR. GER. KERKEN Beroepen te Nieuwpoort N. de Jong te Middelharnis. OUD GEREF. GEM. Beroepen te Schiedam dr. J. C. Hooykaas, laatstelijk Ned. Herv. Pred. te Arnemuiden, thans woonachtig te Scheveningen. In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 111 (van E. Bois- sinst). I iü i wt. Stand. Zw. 11 sch. op: 9, 10, 12, 13, 20, 22, 25, 31, 35, 36, 37. W. 11 sch. op: 23, 29, 34, 38, 39, 40, 43, 44, 46, 47, 48. Opl. 1. 47-41 (36x47), 2. 48-42 (37 x 48), 3. 46-41 (47 x 24). 4. 41-37 (31x42), 5. 43-38 (42x33), 6. 39x30 (35x24), 7. 40-35 (48x30), 8. 23-19 (24x13), 9. 35 x 4en zwart is verloren. En nu nog even het volgende standje: Zw. 10 sch. op: 4, 5, 7, 8, 10, 13, 14, 15, 20, 36. Wit 10 sch. op: 21, 23, 24, 29, 30, 34, 35, 42, 47, 48. Wit aan zet kan hier aardig winnen door: 1. 47-41 (36x38), 2. 48-43 (38 x 49), 3. 30-25! (49x16), 4. 23-18 (13x22), 5. 24-19 (14x23), 6. 29x27 (16x30), 7. 25x14!! (10x19), 8. 35x11 en de dam die wit op ruit 1 haalt, houdt de drie zwarte stukken tegen. Ter oplossing voor ditmaal: Probleem 112 van B. P. A. Kloos (zie diagram) Wit speelt en wint. Naamsverandering departement Ingaande 15 September zal de naam van het departement van sociale zaken gewijzigd worden in die van: departe ment van sociale zaken en volksge zondheid. 52. De directeur is dolblij dat hij van Pepi af is. „Tjonge, dat scheelde eén haar of ik was te gronde gegaan door zo'n zieke aap. Gelukkig dat die dok ter hoe heet-ie ook weer. toevallig hier was. Dat is allemaal nog best af gelopen." Nu en dat vindt Pepi ook e schelm is natuurlijk helemaal niet ziek en nauwelijks is hij buiten of hu klopt het poeder van zijn snuit en kijtct de hondjes dankbaar aan. „Bedankt jongens, ik wist wel. dat jullie me me in de steek zoudep laten, maar fk had toch niet gedacht, dat het allemaal zo gemakkelijk zou gaan. De directeur dwong jullie gewoon om mij mee te nemen?" „Dus je vindt wel, dat W( onze rollen goed gespeeld hebben?" vraagt Pim, terwijl hij zijn gekled» pakje weer gauw uittrekt. „Pim, ik maak je mijn compliment." zegt pepi bewonderend. „De manier, waarop jjj er al die geleerde termen uitgooidel Ik had moeite om me goed te houden, vooral toen je over die apo-colo be- gon." „Ja, je bent dokter of je bent het niet", lachte Pim, „maar kom jon. gens, we hebben geen tijd te verliezen. Vooruit laten we deze tram pakken. Hoe eerder we hier uit de buurt zyn, hoe beter!" Kleding moei een afdoende bescherming bieden tfranneer men zich niet behoorlijk dicht kleedt, kan het berijden van een bromfiets in herfst en winter aanlei ding geven tot ziektegevallen. Met het oog daarop heeft de ANWB nog eens een waarschuwing laten horen. De kle ding zal winddicht en warm moeten zijn, wil men moeilijkheden voorkomen. Nu voldoet zelfs motorkleding niet al tijd, omdat de motorrijder de panden van zijn leren jas tussen knieën en benzinetank klemt en op die wijze een goede afsluiting tot stand brengt. Op de bromfiets ontbreekt deze mogelijk heid en zo kan het opwaaien van de jas bij regen en wind de bromfietser die zich immers niet door trappen warm houdt heel wat narigheid be zorgen. Dames hebben dit probleem wel opgelost, door een van een oude regenjas vervaardigd voorschoot over haar mantel te binden. Ook houdt da industrie zich momenteel met de op lossing van dit vraag vraagstuk bezig. Dinsdag is te Groesbeek door onbe kende oorzaak een woonhuis afgebrand. Van de inboedel kon niets worden ge red. De drie kinderen, die nog sliepen konden tijdig uit het brandende huis worden gehaald. De vrouw des huizes liep hierbij brandwonden op aan de linkerhand. 42. Toen Trien en Toos de nieuwe oppasser voor de eerste maal mochten aanschouwen, sprong hun hart open van verrukking. Zij zagen een klein, dik knulletje met een lorgnetje op z'n mopsneus, van wie je niet behoefde te verwachten, dat hij het buskruit had uitgevonden. Hij heette Sijmen Sabbel en zag er zo erbarmelijk dom uit, dat Trien en Toos er bijna een giechelbui van zouden hebben gekregen als zij zich niet heilig hadden voorgenomen de nieuwe oppasser met de grootst moge lijke eerbied te bejegenen. Maar toen hij hun avondmaaltijd was komen bren gen en daarna met een vriendelijk lachje weer was verdwenen, keken de twee chimpansees elkaar veelbeteke nend aan. „Als we deze trottel de sleu tel niet kunnen ontfutselen", zei Trien tot Toos, „zijn we zelf geen knip voor onze neus waard. Goeie grutjes, hoe groeien ze zo. Een dommer mansper soon ben ik nog nooit van m'n leven tegengekomen. Heb je gezien op wat voor manier hij z'n mond laat open hangen Ik had zin er een flinke klap tegen te geven". „Als je dat maar laat", zei Toos verschrikt. „Dit is iemand die je op een heel speciale manier moet oe- handelen. Ik zou zeggen, laat d&t nou maar eens aan mij over". MARJORIE VERNON 36) Nadat ze haar kop thee had leegge dronken herinnerde ze zich haar be sluit om de vreemdeling eruit te laten gooien en ging op weg naar de telefoon. Maar halverwege bleef ze staan. Neen. ze zou Neville toch morgenavond zien, Het was verstandiger om het hem dan te vragen dan nu per telefoon. Als hij wilde weten hoe de kerel haar had be ledigd en wat hij had gezegd, zou ze heel voorzichtig met haar antwoord moeten zijn. Ze kon hem toch de waar heid niet vertellen! Met tegenzin keerde Peta terug. Ze was al onrustig geweest voordat ze uit ging, maar het was nu nog duizend maal erger. Ze ging naar beneden en dwaalde door de tuin, waar de schaduwen al langer werden op het gras. Het zou weer zo'n volmaakte avond worden, een avond met stil. geurend maanlicht en Junirozen, een avond van schoon heid die allerlei onbestemde verlangens zou opwekken. Een avond vol roman tiek, met zacht gefluister in de scha duwen. i Peta zuchtte diep, voor het eerst van haar leven voelde ze iets warms en hartstochtelijks in zich kloppen; met een plotseling verlangen stelde ze zich zelf voor in de armen van een man op deze geurende maanavond, en voelde bijna zijn harde, krachtige kus op haar mond. Het was merkwaardig, dat in deze verwarrende gevoelens en verlangens niet de eigenaar van Lynford degene was die haar het hof maakte, maar een arrogante, slordige woonwagenbewoner met spottende ogen, die ze in haar ge dachten vol verachting een vagebond had genoemd! HOOFDSTUK V. „Nan, ik ben zo blij om je te zien! Moeder is naar de Hasley-Coultwaites, dus we kunnen eens gezellig kletsen." Er lag haast nog meer warmte dan gewoonlijk in Peta's begroeting van haar vriendin de volgende middag. De beide meisjes waren samen opgegroeid en er bestond een sterke band tussen hen. Nan ontdekte dan ook dadelijk iets ongewoons, haast iets wanhopigs, in de stem van haar vriendin. Ze keek haar aan en vroeg zich af wat er aan de hand was. Ze dacht dat ze iets van spanning zag op Peta's ge zicht, haar grote ogen schitterden on natuurlijk en ze had rode vlekken op haar wangen. „Peta, wat is ar aan de hend?" vroeg ze impulsief, maar Peta staarde haar aan en schudde toen haar hoofd. „Niets. Wat zou er zijn?" „Ik weet het niet. Je ziet er opge wonden uit". „Natuurlijk niet. Kom maar gauw zitten, de thee is klaar, we kunnen met een beginnen". Nan zonk dankbaar in een diepe stoel neer. Sinds zes uur in de morgen was ze hard aan het werk geweest, op een korte lunchpauze na, en ze was moe. Het regende nu, zo'n zachte motregen en de thee stond klaar in de zitkamer. Voor de haard stond al een tafeltje vol smakelijke sandwiches en lekkere koekjes klaar, een haardvuur, dat vol gens Peta er alles zoveel gezelliger deed uitzien brandde, ook al was het nu niet direct nodig voor de kou. „Ik zag je de oprijlaan opkomen en dacht dat je wel dadelijk zin zou heb ben in een kopje, dus belde ik er di rect om" ging Peta voort. Nan dacht dat ze maar in het wilde weg babbel de en alles zei wat in haar. hoofd op kwam, net alsof ze zenuwachtig was of ergens over ontdaan. Inwendig vroeg Nan zich af of Peta er het land over had dat haar flirtation met Neville misschien niet zo snel of bevredigend verliep als ze had verwacht. Een plot selinge scheut van vreugde schoot door haar eigen hart. maar ze onderdrukte dat gevoel dadelijk en vond het on aardig tegenover Peta. Peta was haar vriendin, ze wilde haar gelukkig zien en gunde haar alles wat haar hartje begeerde. „Ik was gisteren op het punt naar je toe te gaan. maar ik dacht dat je het wel te druk zou hebben om je twee middagen achter elkaar vrij te maken". Peta ratelde maar door. „Hoe gaat het op Broad Paddocks? Heb je er nog nieuwe leerlingen bij gekregen?" Een ogenblik aarzelde ze, en een blos kleurde haar gevoelige gezichtje. „Ja, één" antwoordde ze rustig. „Prachtig. Alle beetjes helpen, is het niet? Ig het een man of een vrouw of een kind?" „Een man". „Hm hm." Peta keek haar vriendin onderzoekend aan, want ze werd door iets in haar toon getroffen. „Boeiend?" informeerde ze. „Heel geschikt. Peta, wat doe jy op het tuinfeest a.s. Zaterdag?" Nan deed een wanhopige poging het onderwerp te wijzigen. Ze voelde zich intens ge meen nu ze haar vriendin zo moest be driegen, maar het was Neville's ge- heim en ze h8d beloofd het aan nie mand te zullen vertellen. Maar ze wou dat Peta haar niet naar haar leerlin gen vroeg, dat maakte de dingen zo veel moeilijker. ,Het bloemenstalletje". Peta trok een vies gezicht. (Advertentie, Ing. Med,) BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET I IE GEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN SF 0JJ (Advertentie, Ing. Med.) Op 28, 29 en 30 September wordt in West-Europa een luchtmachtoefening gehouden, die de vorige oefeningen in omvang ver overtreft. De oefening, waaraan de luchtmachten van alle lan den van het Noordatlantisch Pact deel nemen zal de naam „Cirrus" dragen en is bedoeld om de voortdurend sterker wordende luchtvloten van de West- europese landen op hun waarde in een gezamenlijke operatie te toetsen. Voor- al het controle- en communicatiesys teem zal alle aandacht hebben. Uit geloofsovertuiging had de 72-jari- ge veehouder P. C. van D. uit Woer den pertinent geweigerd zich aan te sluiten bij de provinciale gezondheids dienst voor dieren in Zuid-Holland. De oude baas, die twee koeien bezit, was door de kantonrechter veroordeeld tot vijftien gulden boete en stond gisteren terecht voor de Rotterdamse rechtbank, v/aar hij van de president hoorde, dat de wet het lidmaatschap van de ge zondheidsdienst voorschrijft, als men koeien houdt. „Dan is het een godde loze wet", repliceerde de veehouder. President: „Ik moet de wet toepas sen". Verdachte: „Ook u zult eenmaal voor de rechter moeten verschijnen". De officier vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Uitspraak 23 September. Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Doos45rt (Advertentie, Ing. Med.) DONDERDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VFRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuw». 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuw». 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 8.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 De Ant woordman. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Orkestconcert. 11.45 Wenken voor de tuin. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 „ln 't spion netje'. 12.38 Accordeonmuziek. 18.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13*20 Orgelspel. 13.45 „U kunt het geloven of niet 13.50 Gram.muziek. 14.30 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek, 17.50 Regeringsuitzending: L. Bos—Vergouw: „Kinderspelen in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Lichte muziek. 19.05 Voor burger en militair. 19.15 Fin» Har monie-orkest. 19.40 „Geestelijke weerbaarheid: Om een vrije wereld", causerie. 19.55 Nieuw». 20.00 „Hallo Holland Hallo Engeland", een twee-landen programma. 21.00 Actualiteiten. 2110 Residentie-orkest en solist. 22.30 Gram. muziek. Intermezzo: Gesproken brief uit Lon den. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteitett. 23.30—24.00 Dansmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 KRO, 10-00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7-0® Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Giam.muzick. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Koontang. U.00 Voor de rie ken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30-12.33 Land- en Tuin- bcnwmcdedclingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram- niuzick. 13.35 Zang en piano. 14.00 Pr"me" nudc-orkest en solist». 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.inuzi»k. 15.30 Plano-recital. 10-00 Bijbellezing. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Voo' ue jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.45 Vijftigtal bestaan van de Centrale Bond voor inwendige ending en Chr. Maatschappelijk werk. 18-0 Verzoekprogramma. 18.30 „Sombere lieven", causerie. 18.45 Gram.muziek. 1900 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levensvrag® van allerlei aard en een pastoraal antwoo™; 19.30 Mariniorskapel. 1S.40 Radiokrant. leuws. 20.05 „Unie Avond" van de „Een School met den Bijbel". 21.15 Gram.' muziek. 22.05 Reportage. 22.15 Buitenis»* overzicht. 22.3.5 Gram.muziek. 22.45 Avon* 23.00 Nieuws. 23.lS-24.00 20.00 Unie: overdenking. Gram. muziek i

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4