Schout bij nacht C. S. Slot beëdigde nieuwe officieren OUDE PRIJZEN Fa, i, N. QUERELLE voortzetting koopjesmaand „DE BIJENKORF Rotterdams gemeentebestuur ontving zijn gasten in de Burgerzaal COUPONS SLOPEN Predikbeurten Stadgenoten voor de Politierechter Belgische rupsauto reed in de Singel Nog sieeds: man tegen man In aanwezigheid van Staatssecretaris Moorman Blijde dag voor de ouders en voogden Vier maanden geëist wegens wederspannigheid Onrechtmatige steun trekkers HBC '45 bridget weer Hermes naar Amstelveen Volleyballers starten op Woensdag 19 September Morgen arriveert de Belfast Citadel Band Tussen Haaks en Kuifje Met de Blauwe Zeeridders naar de Maasstad Welkomstrede van burgemeester Oud M.V.Z. hield inspectie van de „Nieuw-Amsterdam" BESTE GRASLINNEN 798 GEBORDUURDE 195 IN HET KORT HAV-dames spelen haar eerste wedstrijd thuis Dansschool SIE BE LI NG TAKI) CURSUS De beëdiging van een aantal „afgestudeerde" Adelborsten heeft ook dit jaar grote belangstelling getrokken. Tal van familieleden waren naar Den Helder gekomen om deze voor twee en vüftig Adelborsten zo heuglijke dag door hun aanwezigheid nog meer kleur te geven. De plechtigheid zelve geschiedde door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bü nacht C. W. Slot, die in ge zelschap van de Staatssecretaris van Marine, vice-admiraal H. C. W. Moorman, »p Jiet Ankerparkterrein arriveerde. Daar hadden zich inmiddels opgesteld een aantal burgerlijke en militaire autoriteiten, officieren, onder-officieren, manschappen en de Marinierskapel, onder leiding van de kapitein der Mari niers Gijsbert Nieuwland. Onder de autoriteiten zagen wij de adjudant van prias Bernhard, de luitenant ter zee der eerste klasse, A. F. Eibers, de burge- me-ster van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, en de Commandant Maritieme Middelen, de kapitein ter zee K. van Dongen. pens zijn immers niets waard zonder de mensen die er mee moeten omgaan. De oorlog is nog steeds een gevecht van man tegen man. Daarentegen is de man niets waard, wanneer hij geestelijk en lichamelijk niet voor zijn taak geschikt zou zijn. In uw handen ligt een taak van opbouw en handhaving van het moreel. Het is een zware, maar mooie taak". Hierna ging de Commandant Zee macht Nederland tot de beëdiging over Het dreigende wolkendek vermocht slechts nu en dan een regenbuitje op te brengen, dat weinig om het lijf had. Nadat schout bij nacht Slot de voor naamste autoriteiten met enkele woor den had welkom geheten, richtte hij zich tot de ouders en voogden van de te beëdigen officieren. „Het doet mij genoegen", aldus de schout bij nacht, „dat gijallen de moeite hebt genomen naar Den Helder te komen. Eigenlijk voor het eerst zullen uw kinderen op eigen benen komen te staan. Hun op voeding heeft vele jaren in beslag ge nomen, en de laatste drie jaren heeft d» Koninklijke Marine deze opvoeding min of meer van u overgenomen. Met Gods hulp en wanneer zij zich ten vol le geven, zullen zij nu goede officieren kunnen worden. Het is voor u een dag var. trots en voldoening, omdat zij me de dank zij uw hulp dit hebben bereikt. Het betekent evenwel niet, dat zij uw belangstelling, uw medeleven en uw goede raad kunnen ontberen. Uw rij pere levenservaring kan voor hen nog een grote steun zijn". Hierna was het ogenblik aangebro ken, waarop schout bij nacht Slot de overige autoriteiten begroette. In het bijzonder de aanwezigheid van burge meester Rehorst. als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur en de burge rij van de Marinebasis, werd zeer op prijs gesteld. Tot de op het middenveld opgestelde Adelborsten zei de schout bij nacht onder meer: „Het is mij een voor recht u straks de eed van belofte te mogen afnemen. Deze eed moet in al uw daden steeds terug te vinden zijn, ter zee, in de lucht of aan de wal. Het zij in vrede of oorlog. In de eerste --plaats moet ge ten volle beseffen de be tekenis van de eed van trouw, trouw aan de Koningin, trouw aan de wetten der regering. In de tweede plaats zult ge gehoorzaam moeten zijn aan de wet ten, een voorbeeld voor uw onderge schikten en ook voor de burgerij. En dan zult ge u moeten onderwerpen aan de krijgstucht. Het aantal onderge schikte militairen neemt steeds toe, en daarmede uw verantwoordelijkheid. Uw optreden heeft voor uw ondergeschik ten geen waarde, wanneer ge niet zelf het goede voorbeeld geeft. Ge zult een g-ote dosis mensenkennis opdoen, en ervaren dat zij alle mensen zijn met goede en slechte eigenschappen. Wijdt u aan hen, aan hun vorming en hun be langen. Zware, mooie taak Men is dikwijls geneigd te denken, dat de wijze van oorlogvoeren is ver anderd, doch niets is minder waar. De machines, de instrumenten en de wa- ZONDAG 16 SEPTEMBER DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur de heer Wanders; Huis duinen 19 uur ds. Borghardt Geref. kerk. Bethelkerk 9 uur ds. Hamming, 10 45 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen; Rehobothkerk 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming. Geref. gem., Janzendwarsstrnat, 10 en 16 uur lees- dienst; Donderdag ds. M. Blok van Rot terdam. Chr. Geref. kerk. Steengracht 10 en 17 uur leesdienst. Oud Geref. kerk Hoogstraat, 10 en 17 uur de heer Groenewegen. Geref. kerk (art. 31), Weststraat. 8.45 en Ï7 uur ds. F. Tolle naar. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen Weststr 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Evang gem., 10 uur ds. Rijkhoek. 12 uur Zon dagsschool, 17.30 uur ds Rijkhoek; Maandagavond godsdienstonderwijs (7 uur), belijdeniscatechisatie (8 uur). Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs; Dinsdag 19.30 uur gemeente avond. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. Evangelisatie Vij zelstraat, 10 en 19.30 uur de heer I. Kuyper. evangelist, 12 en 1430 uur Zondagsschool: Woensdag 20 uur bij- belkring: Donderdag 19.30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst (Visbuurt), 21 uur bid stond. Leger des Heils, Spoorgracht. 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur openluchtsamenkomst Spoorstraat, 20 uur verlossingssamenkomst. JULÏANADORP: Ned. Herv. gem.. 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref. kerk 9 30 uur leesdienst. 14.15 uur ds. Swen. „Bethel", 10 en 19.30 uur de heer Sanders, 14.45 uur Zondaggschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; Woens dag 20 uur bidstond; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst Julianadorp. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds. H. J. Trommel. Niettemin was het een grappig gezicht, wanneer de dames en heren telkens bij de eerste druppels paraplu's opstaken en regenjassen aantrokken. Enkele ogenbliken later gingen de jassen en mantels weer uit, omdat de regen de plechtigheid toch blijkbaar niet in het water wilde doen vallen. Begin van loopbaan Eén voor één legden de Adelborsten intussen de eed af in handen van schout bij nacht Slot, die vervolgens een felicitatie-toespraak hield, waarin hij de nieuwe Adelborsten eerste klasse nogmaals op hun plichten wees. „Ook gedurende de oorlog heeft de Ko ninklijke Marine de traditie in eerbied gehouden. Kijkt u thans niet te ver vooruit, maar maakt er Van wat er van te maken is. Gaat de moeilijkheden niet uit de weg, weest critisch jegens uzelf en erkent uw fouten. Weest u er boven dien van bewust, dat ge pas staat aan het begin van uw loopbaan. Ge moet goede officieren zijn voor uw onder- oficieren en manschappen, mensen la ger in rang doch met meer ervaring waarvan u weer leren kunt. U kunt re kenen op de steun, de kameraadschap en de genegenheid van de overige offi cieren". Tot besluit van de beëdiging werd een driewerf hoezee uitgebracht op de Koningin. Met een défilé voor de nieu we officieren, vice-admiraal Moorman en schout bij nacht Slot was de plech tigheid toen ten einde. Voor de Alkmaarse politierechter, mr. J. A. Markus, stonden gistermiddag verschillende stadgenoten terecht, die zich voor verschillende misdrijven had- de.. te verantwoorden. Daar was allereerst verdachte W. W., die verzet had gepleegd tegen een agent van politie, toen deze W. in de recht matige uitoefening van zijn beroep uit een café trachtte te verwijderen. Er was getracht een reclasseringsrapport over hem samen te stellen, maar de ambtenaar, die hiermede was belast, zag geen kans verdachte voor een persoon lijk gesprek te pakken te krijgen, om dat hij zich hieraan telkens wist te onttrekken. De straflijst van verdachte wees een legio straffen aan terzake van dronkenschap en de politierechter meende dan ook, dat verdachte maar eens flink aangepakt moest worden. De officier van Justitie, mr. dr. J. M Vellinga, vond de overtreding van ver dachte eveneens zeer ernstig en achtte het zeer afkeurenswaard, dat hij zich bovendien nog aan de reclassering had onttrokken. Hij meende een zeer zware gevangenisstraf te moeten opleggen en eiste vier maanden onvoorwaardelijk. De politierechter was wel zeer mild in zijn vonnis, toer hij verdachte nog een maal de kans bood om met de reclas sering in contact te treden, welk aan bod W. met beide handen aannam. Onrechtmatige steuntrekkers Vervolgens stond een andere inwoner terecht terzake van valsheid in ge schrifte. Verdachte had aan het ge meentelijk bureau voor Maatschappe lijk Hulpbetoon foutieve inlichtingen verstrekt door de formulieren van dit bureau betreffende de gezinsinkomsten verkeerd in te vullen. Hij verdedigde zich door aan te voeren, dat hij in grote financiële moeilijkheden was geraakt. De officier van Justitie merkte op, dat bij verdachte het schuldbesef van zijn overtreding volkomen afwezig was en dit vond hij zeer ernstig. Verdachte had verschillende perioden bijverdiensten gehad, doch dit op genoemde formulie ren verzwegen, waardoor hij evengoed steun bleef trekken en hiermede de ge meenschap benadeelde. De officier eiste deswege drie maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk. Ook de politierechter was van de ernst van het feit doordron gen en veroordeelde de man tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van zes weken. H. C. G„ eveneens uit Den Helder, had zich voor een zelfde feit te ver antwoorden, doch het betrof hier een veel geringere overtreding. De officie: van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, meende echter, dat het invullen van formulieren immer een vertrouwens kwestie is en dat dit op deze manier volkomen stuk zou lopen: Hij eiste daarom twee weken onvoorwaardelijk. De politierechter wilde echter rekening houden met de omstandigheden waar in verdachte verkeert en het feit, dat hij zijn fout inziet en vonniste met f 30 of 15 dagen en twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Vervolgens kwam de zaak van A. H. K„ die aan de schade-enquête-commis sie te Utrecht opgave had gedaan, dat hij een oorlogsschade had aan zijn in ventaris van f 1685 en aan textielgoe- deren van f 2000. Deze opgave bleek bij nader onderzoek echter volkomen on juist te zijn met het gevolg, dat er thans een gevangenisstraf van drie weken onvoorwaardelijk tegen hern werd geëist. De politierechter meende de zaak echter te moeten aanhouden voor een nader onderzoek. Kleine zondaren Tot slot stond J B. uit Wieringen te recht, omdat hij zonder vergunning acht varkens had gekocht en verkocht, waarvoor hij werd veroordeeld tot een boete van f 45 of 20 dagen. G. B. uit Breezand had zich te ver antwoorden voor het feit, dat hij zich wederrechtelijk verschillende inventa risstukken uit een slaapkamer had toe geëigend. Dit was echter min of meer onopzettelijk geschied en daar de ver houdingen tussen de verdachte en be nadeelde alweer goed zijn en de offi cier de omstandigheden ten tijde von het plegen van het misdrijf wilde in acht nemen, vroeg hij f 60 of 20 dagen. De politierechter maakte er f 40 of 20 dagen van. De Helderse Bridge Club 1945 heeft zich gedurende de vacantiemaanden be zig gehouden met ontspanningswed strijden. Maar vanavond zal met de eer ste competitie voor het seizoen 1951—- 1952 worden begonnen. De competitie is verdeeld over negen weken, waarvan zes achtereenvolgende drives tellen. Er zal in drie lijnen worden gespeeld. Negen militairen kwamen vrij met een nat pak Omstreeks half drie gistermiddag is op de Singel, net vóór de brug tegen over de Lombokstraat, een Belgische militaire rupsauto te water geraakt, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting. Ook een zwaar stuk luchtdoelgeschut, dat aan de 18- tons truck was gekoppeld, kwam in de Singel terecht. De bestuurder, L. B. S. van een Belgisch artillerie-regiment, zou het gehele gevaarte, dat juist aan oefeningen had deelgenomen, naar het spoorweg-emplacement brengen, waarna de thuisreis naar Beigenland kon wor den aanvaard. Het defect aan de stuurinrichting had tot gevolg, dat S. de macht over het enorme voertuig verloor. Met het 9-tons kanon achter zich aan reed het gevaar te plotseling rechtsaf, vernielde het ijzeren hek en plonsde, na nog een boom te hebben ontworteld in het don kere water. Deze manoeuvre verwekte uiteraard heel wat consternatie, omdat zich, behalve de chauffeur, nog acht mi litairen in de truck bevonden. Op on geveer veertig centimeter na verdween de wagen onder water, doch wonder boven wonder deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. De soldaten wis ten zich spoedig te redden en kwamen met de schrik en een nat pak vrij. Met enkele andere rupsauto's en een kraanwagen poogden de Belgen de ver ongelukte wagen op het droge te bren gen. Hoe moeilijk dit was zal men be grijpen, wanneer men weet dat een stevige stalen kabel als een stukje touw afbrak. Ongeveer vijf uur na het onge val kreeg men de wagen, met behulp van een grote kraanwagen van de Ko ninklijke Marine, op de wal. Omtrent de juiste oorzaak van dit onverwachte bad was gisteravond nog niets positiefs bekend. De schade die er het gevolg van was. is stellig aan zienlijk. Behalve de beschoeiing, het hek en de berm werd het trottoir ge deeltelijk vernield. Terwijl men bezig was de rupswagen uit zijn vreemde houding te bevrijden regelde de politie in samenwerking met de militaire politie en de marechaus- sée het verkeer. Het eerste heren-elftal van de hockey club „Hermes" neemt Zondag te Am stelveen op de terreinen van R.K.H.V. en H.I.C. deel aan een hockeydag. Om één uur spelen onze stadgenoten tegen HIC I. Om drie uur ontmoet daarna de winnaar Hurley I. Op het Meeuwenveld worden Zondag de volgende wedstrijden gespeeld: Om tien uur ontvangt Hermes 3 het tweede elftal van de Adelborsten, terwijl Her mes a tegen Hermes b (dames) speelt. Om elf uur beginnen dan nog de ont moetingen: Hermes 2Adelborsten I en Hermes 3Hermes junioren a (dames). Nu de zomer bijna ten einde is, gaa ook de volleybalcompetitie weer d aandacht vragen. Er is veel belangstel ling voor, hetgeen blijkt uit het aantal nieuwe ploegen dat zich voor de co petitie heeft aangemeld Het is nog niet mogelijk de definitieve indelrn,, bekend tc maken, daar enkele veieni gingen nog overwegen mee te doen. Verenigingen, die hun niet voor de competitie hebben opg.- geven, kunnen dit nog doen tot uiter lijk 23 September. Na deze datum zul len geen ploegen meer worden aange De heren gaan Woensdagavond 19 September aan de slag in de gymnas tiekzaal van het Koninklijk Instituu de dames starten op 5 October in clo sportschool op de werf. De dames zu len Vrijdag om de veertien dagen me len. en enkele malen op Woensdag avond zullen zij de gasten zijn van de Zeemachtdames. Het programma voor 19 September luidt: 18.30 uur Gemeen telijke DienstHKV 2. 10.10 WSCV 2 RGD, 19.50 Pro PatriaWSOV, 20 30 HAV—HKV. 21.10 HCSCOpenbare Werken Het programma voor 26 Sep tember ziet er als volgt uit: 18.30 uiu Fiscus 1—HCSC 2, 19.10 WSOV 4— Debo, 19.50 Zeemacht—Adelborsten, 20.30 Adelborsten 2—Oranje Blauw 2.10 Zeemacht 2WSOV 3. Morgen, Zaterdag 15 September, ar riveert de Legers des Heils Belfast Citadel Band in Den Helder. Om hal' vier zal het orkest op het Stations plein worden begroet door het Stede lijk Muziekkorps. Daarna zullen de Ierse muzikanten op het gemeentehuis officieel door het college van B. en W. worden ontvangen. Om half acht begint dan het concert in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. De Belfast Citadel Band kan bogen op een interessant en veelbewogen verleden, dat teruggaat tot het jaar 1882, toen het nog maar bestond uit de bespelers van een concertina en een grote trom. Drie jaar later had kapel meester John Wiison reeds de grond slagen gelegd van dit korps, dat thans in Belfast grote populariteit geniet. De huidige dirigent, John Young, nam in 1914 de dirigeerstok over en voerde het korps op tot nieuwe hoogten. Het genoot de eer te mogen spelen als solo-band in het Alexandèr Palace en concerteerde voorts voor de B.B.C. De vele liefh /bers van harmonie- en fanfarekorpsen biedt het uitgebreide programma van gewijde muziek onge twijfeld een prachtige avond. Gisteravond liep de kuster „Wal- traud" met machineschade de haven van Den Helder binnen. Het scheepje was van Rotterdam op weg naar Ros- tock. Het is morgen hoog water om 7.20 en 20.10 uur en laag water om 1.30 en 14.20 uur. De temperatuur van het zee water was 18,3 graden Celsius. pE VROUWEN konden dit jaar niet mee, en dat vonden de oude redders toch wel spijtig. Nog levendig herinnerden zij zich het reisje van vorig jaar, toen het zwakke geslacht zo sterk was gebleken in het scheppen van een gezellige sfeer. Maar... de kas van Moed, Volharding, Zelfopoffering liet geen al te grote uitgaven toe. En zo togen gistermorgen om zeven uur zo'n zestig leden van MVZ met twee touringcars van de fa. Van Koningsbruggen naar Rotterdam. Zij wer den uitgeleide gedaan door burgemeester mr. G. D. Rehorst, die evenals de bur gemeester van Texel door ambtsbezigheden was verhinderd de reis mee te maken. Wel bevond de burgemeester van Callantsoog, de heer J. Correijé, zich in het gezelschap. Het gemeentebestuur van Den Helder werd vertegenwoordigd door wethouder L. F. van Loo. leden van MVZ hebben gepresteerd. De(j herinneringen, die de heer Oud ophaal de uit de dagen van de „Serbia" zullen de oude blauwe zeeridders uit het hart zijn gegrepen. De vele medailles, waar mee de borsten van de meeste redders waren gesierd, waren voor de Rotter damse burgemeester het bewijs, dat aan deze helden ter zee de openlijke waar dering van de gemeenschap niet was onthouden. Hij eindigde met de wens, dat de MVZ-groep een aangename dag in Rotterdam zou doorbrengen en nood de toen het gezelschap op een kopje koffie. Een klankrijk kerkorgel .talentvol be speeld door de heer C. van Dorp, een der secretarie-ambtenaren, vulde de Burgerzaal met de melodie van het zee mansliedje „Wakk're jongens, Hollands trots", dat de inleiding vormde tot een reeks fatasietjes die alle. op de zee waren geinspireerd. Wij kunnen ver zekeren, dat deze muzikale omlijsting de blauwe zeeridders meer goed heeft gedaan dan men wellicht zou verwach ten. „Wat is dat prachtig, ik word er gewoon koud van," vertrouwde één der veteranen ons toe. Kranslegging In het plantsoen achter het Raadhuis staat het eenvoudige verzetsmonument, waarbij even later door de heer Jan Dok namens MVZ een krans werd ge legd. De voorzitter herdacht daarbij met enkele woorden de gevallenen, waarna burgemeester Oud de Helderse bezoekers dank bracht voor deze zeer gewaardeerde geste. In het Raadhuis bleef als tastbare herinnering aan dit bezoek een schil derstukje achter, vervaardigd door de heer Jaarsma en voorstellende de Hel derse zeedijk met enkele golfbrekers. Ook dit geschenk stelde burgemeester Oud op hoge prijs. Het reisdoel was ver, en daarom werd er een vlot tempo ingezet. De tocht moest gaan via Callantsoog, om dat ook enige Callantsoger MVZ-ers (onder wie wethouder Mooy) meereis den naar de Maasstad. Al was er haast bij, in de schone Heemsteedse dreven werd toch een kwartiertje gepauzeerd. De chauffeurs hadden de zaak goed be rekend, want om precies elf uur op de afgesproken tijd arriveerde het gezelschap bij het fraaie Rotterdamse Raadhuis, waar het in de indrukwek kende Burgerzaal door het gemeente bestuur werd ontvangen. Burgemeester mr. P. J. Oud verwel komde persoonlijk zijn Helderse gas ten en sprak in een sympathieke rede zijn grote bewondering en waardering uit voor het menslievende werk dat de QNDANKS STERK GESTEGEN WEELDEBELASTING handhaven wij nog steeds onze voor LEDERWAREN PARAPLUIE'S HANDSCHOENEN U koopt in Uw voordeel bij: Brcewaterstraat 5, hoek Spoorstraat. (Advertentie, Ing. Med.) De touringcars brachten het gezel schap naar het restaurant „De Kroon" waar een warme lunch wprd gebruikt. Natuurlijk ontbraken daarbij de tafel- speeches niet. De heer Correijé toastte nan ens de gemeentebesturen van Cal lantsoog en Den Helder, en de heer Levy Grunwald namens het Dorus Rij kersfonds en de redactie van „De Stormklok". De Helderse bezoekers kregen en pas sant de Maastunnel te zien, die men immers moest passeren op weg naar het emplacement van de Holland-Amerika- Lijn. De twee machtige schoorstenen van de „Nieuw-Amsterdam" waren al van verre een baken. Woensdag was het mailschip uit Amerika teruggekeerd, vandaag gaat het weer naar New-York vertrekken, maar de directie van de H.A.L. had toch kans gezien een bezoek aan het prachtige schip te organiseren. Het gezelschap werd aan boord rond geleid door de chef van de afdeling Pu bliciteit van de H.A.L., mevrouw De Hoog, die haar gasten op de meest in teressante bijzonderheden van het im posante stoomschip wees. Niet in de laatste plaats trokken de grote motor reddingboten de aandacht, elk bestemd voor negen en negentig personen Wel iets anders dan de roei vletten, waarin de blauwe zeeridders er in hun gloriedagen op uit trokken om kostbare mensenlevens te redden van wrakgesla- gen schepen. Wandelend over de ruime dekken en door de kolossale s.dons konden zelfs deze geroutineerde zeelui zich nauwelijks voorstellen, op een schip te zijn. Kapitein Stegema van de „Nieuw-Amsterdam" had even tijd ge vonden om het gezelschap op de brug te verwelkomen. Voorzitter Van Dok overhandigde hem een toepasselijk sou venir, ook een zeegezicht van de heer Jaarsma, die de „Nieuw-Amsterdam" op het ruime sop had afgebeeld. In de cantine van de H.A.L. werd het gezelschap een kop thee en een roker tje aangeboden, waarna langzamerhand de tijd aanbrak om de terugreis te aanvaarden. Op het programma stond nog een bezoek aan het Panorama Mes dag in Den Haag, maar wegens het ver gevorderde uur moest daarvan worden afgezien. In plaats daarvan werd de reis in Haarlem onderbroken, waar in het restaurant „Suisse" een half uurtje v/erd gepauzeerd. Om kwart vóór tien keerden de blauwe zeeridders behouden in hun bakermat terug, vol aangename herinneringen aan een interessante reis. in M Er bestaan geen echte 2-persoons edele graslwnen lakens, die voor minder dan 1 8.50 verkocht kunnen worden. Dat klopt, wij hadden ze ook niet en konden ze evenmin krijgen. Maar wel hebben wij de hand kunnen leggen op een partij coupons, oorspronkelijk bestemd voor export, voor brede print» kwaliteit grasbnnen lakens. U kunt ze nu kopen voor prijzen, die 30% LAGER liggen dan de noiinalc 2-persoons breedte, flink lang, 160 x 225, van 8.75 nu U= 180x235, van 11.50 nu Heeft U zelf geen naaimachine, wij knnnen ze voor U zomen. ZEER FRAAIE FIJNE waarvan de lakens uit verkocht zijn. Oude prijs 4.65 en 4.15, nu door elkaar (Advertentie. Ing. Med.) Het Tivoli-theater brengt van he den- tot en met Maandagavond „Het meisje van de zonde". In de Witte wordt op deze avonden vertoond: „Mal lemolen" met Lucille Ball. Bij mevrouw Kos, Koningstraat 60, zijn wederom Nederlandse Staats loten verkrijgbaar. Aan boord van Hr. Ms. mijnen veger „Ternate", die vermoedelijk op 18 September uit Nieuw Guinea in Nieuwediep arriveert, bevinden zich onze stadgenoten sergeant-machinist D. van der Linde, Kemphaanstraat 26. en kwartiermeester J. Breed, Joubert- straat 12. Toen een wielrijder op de Prins Hendriklaan moest uitwijken voor een achteruitrijdende auto. kwam hij in botsing met een wielrijdster. Haar bril werd in deze het slachtoffer. Zondag speelt het HA V-dameshand balelftal zijn eerste competitiewedtrijd. Om twee usur nemen de HAV-dames het op eigen terrein op tegen Gita. Het voorlopige competitieprogramma luidt: 23 September: Vrone—HAV; 30 Sep tember: Nieuwe Niedorp—HAV: 7 Oc tober: Bato—HAV: 14 October: JHC- HAV; 2i October: Tonegido—HAV: 28 October: HAV—OSS. Op Zondag 30 September houdt de Helderse Athletiek Vereniging haar clubkampioenschappen. Het HAV-bestifvr heeft moeten besluiten dit jaar geen school-athle- tiekwedstrijden te organiseren. DIT 'n verband met terreinmoeilijkheden. Zondag vertrekt hoofdcommis saris L. Cohen van de Amsterdamse politie naar Israël om op uitnodiging van het gemeentebestuur van Tel Avlv de verkeerschaos in deze sterk groei ende stad tot een oplossing te bren gen. Nog plaatt voor dames (Advertentie, Ing. Med-)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2