r JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Pim. hm pii Pnm in Hrika Nederlands productie moet met tien procent omhoog Viva{(ftl SPECIAAL AUCAUVRU VOOR ZIJDE Ue wagen WEK DE GAL IN UW LEVER OP n De R31s!e R' Gevechts9r°ep op mars Papagos eist aftreden van liberale regering Dit jaar minder suiker van eigen bodem hen B^arS-WaS in dlt °Pzicht voor hen een prima leerschool. Japans herstelbetaling aan Indonesië Tien jaar geëist wegens roofoverval te Dussen Moeder vergat haar kind Dr. Schacht brengt eind September rapport uit Bond inwendige zending besiaat 50 jaar Koningin Juliana woonde de Uitspraken „Eén-Nul" V.S. vormen piloofloos bombardementsescadrille I WMÊl'LI*Y3^iÊÊÈzÊÊ%m Anders blijven we achter bij overig Europa Doel moet in twee jaar worden bereikt België nam beslissende puntenvoorsprong in het kloosterbos Het Radioprogramma Ja" Duihe 9rens bij VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1951 (Van onze speciale verslaggever) De zon stond nog hoog aan de hemel toen <le gemotoriseerde colonnes van de 31e Regiments Gevechtsgroep Dinsdagmiddag het legeringsgebied nabij Oldenzaal binnenreden om daar bet bivak op te slaan. Uit alle windstreken en uit alle garnizoenen waren die dag de onder delen van deze Gevechtsgroep naar de zogenaamde „voor concentratie gebieden" te Oldenzaal en Nijmegen gedirigeerd. De infanterie uit Steen- wijk, Arnhem en Den Bosch, de cava lerie uit Amersfoort, de artillerie uit Ede en Harderwijk, de geneeskundige troepen uit Amersfoort, de pioniers uit Den Bosch. Uit Arnhem vertrok ken omstreeks elf uur twee colonnes: de infanterie (een bataljon Grena diers en Jagers) uit de Saxen Wei- markazerne, de Stafcompagnie uit de Menno van Coehoornkazerne. Bij deze laatste sloten zich ook aan de onge veer twintig in militair uniform ge stoken journalisten, wier taak het zal zijn, het vaderlandse publiek op de hoogte te houden met het wel en wee van de Regiments Gevechtsgroep. Langs Rheden, Dieren, Zutphen, en vervolgens dwars door Overijssel naar Hengelo reed onze colonne en het zal de meeste militairen goed gedaan hebben dat ze overal langs de weg hartelijk toegejuicht werden. Niet alleen door de jeugd en de lieve jon ge meiskes. Neen, ook de ouderen lieten het werk even in de steek en zwaaiden naar de mannen van de lichting 1950 II die Neerlands vlag hoog gaan houden in intergeallieerd verband. Bij het vertrek te Arnhem, op de hoek van Huygenslaan en Velperweg, zagen wij langs de weg' de comman dant van de Gevechtsgroep, de Kolo nel B. M. P. van Griethuyzen, die on opgemerkt de mannen van zijn staf voorbij zich liet trekken. Hij zal on getwijfeld een goede indruk hebben gekregen, want alles liep op rolletjes en keurig op tijd kwam de colonne in beweging. Omstreeks drie uur reden wij Hen gelo binnen. Van hier ging het langs allerlei secundaire wegen naar de om geving van Weerselo, nabij Olden zaal, waar het bivak werd opgeslagen. Het was merkwaardig te zien, hoe zonder veel geroep of geschreeuw, zonder onnodig gecommandeer, ieder snel aan het werk ging. De tentjes werden opgeslagen, de koks begonnen meteen aan de avondmaaltijd, de ad ministrateurs gingen verder met de uitdeling van het plasticgeld, voor zover zjj daarmee des morgens niet gereed gekomen waren, chauffeurs reden de wagens dicht achter elkaar onder de beschuttende camouflage van het geboomte. De Griekse kabinetscrisis De „Griekse concentratie" van maar schalk Alexander Papagos, die als sterkste partij uit de verkiezingen te voorschijn is gekomen, heeft gisteren het onmiddellijk aftreden van de hui dige liberale regering geëist, omdat vijf van haar ministers bij de verkiezingen zijn verslagen. De einduitslag van de Zondag gehou den verkiezingen is nog niet bekend, maar Papagos kan op minstens 115 van de 250 parlementszetels rekenen. Maarschalk Papagos zei, dat koning Paul hem met de vorming van een nieuwe regering diende te belasten. In dien dit gebeurt, wil hij koning Paul adviseren het nieuwgekozen parlement te ontbinden, waarna er nieuwe ver kiezingen volgéns het meerderheidsstel sel zouden moeten worden gehouden. Geen reden voor zorg Naar het zich laat aanzien zal de op brengst van suikerbieten dit jaar tien tot twintig procent lager zijn dan ver leden jaar. Het is nu de vraag of Ne derland wel, als de voorgaande jaren, geheel in eigen behoefte aan suiker voor huishouding en industrie zal kun nen voldoen. Dat hangt trouwens ook af van de verbruikscijfers die men pas in 1952 zal kennen. Zonodig zal een hoeveelheid suiker moeten worden in gevoerd. Het staat nog allerminst vast, dat hieruit een prijsstijging of zelfs her stel van de distributie zal voortvloeien. De loon- en prijspolitiek zal men niet willen doorbreken en het opzetten van een distributiestelsel zou te veel tijd, geld en moeite kosten. Er is volgens de mening van Den Haag dan ook geen reden voor ongerustheid. U zult 'h morgens „kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal id uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. N®®m Je plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen •tromen. Eist Carter s Leverpilletje*. (Advertentie, Ing. Med.) Zo ontstond in een recordtijd op de ken ïrr k0" «"«Uk me,- bh H?' i l mannen dit alles eerder nL vr g6had hadden" De oefe- hiiHivi avondmaaltijd zochten velen bijtijds hun wolletje op. Voor de mees ten was het een tamelijk lange dag g weest, vooral voor de van ver ko mende groepen. Bovendien: bij een oefening als deze weet men nooit, hoe mat het de volgende dag reveille zal zijn. n,uf a,IS ,!lekend' trekken wij morgen Duitsland in. Wij zijn allen benieuwd oe daar de ontvangst zal zijn. Zeker met zo hartelijk als in de Nederlandse steden en dorpen, wier bevolking zich deze dag wel van haar hartelijkste kant heeft doen zien. 164 millioen roep/ah Naar uit te Djakarta ontvangen rap porten blijkt, zal Japan aan Indonesië de bezittingen vergoeden, die tijdens de bezetting in beslag zijn genomen. De waarde hiervan beloopt 72 mil lioen roepiah. Voorts zullen Japanse eigendommen ter waarde van 92 mil lioen roepiah verbeurd worden ver klaard. Voorts zal Indonesië aan Japan grondstoffen leveren voor de vervaar diging van belangrijke consumptiegoe deren, terwijl Japanse deskundigen hulp zullen verlenen bij de opbouw van Indonesië. Ook is Japan de vis vangst in een deel der Indonesische wateren verboden. Japan zal voortaan rechtstreeks mo gen onderhandelen met die landen, die een vertegenwoordiging in Tokio heb ben. Overeenkomsten moeten door de geallieerden worden goedgekeurd. Op 5 December van het vorige jaar is een bejaarde landbouwer te Dussen (N. Br.) in zijn woning vermoord en beroofd van een portefeuille met ze venduizend gulden. De dader, een jonge landbouwer uit Werkendam, hoorde gisteren voor de Bossche rechtbank tien jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. De man, die hem er toe had aan gezet, een gevaarlijke psychopaath, zal. als de rechtbank accoord gaat met de eis van de officier van justitie, in een krankzinnigengesticht worden opgeslo ten. Drie jaar werd geëist tegen een chauffeur, die de nodige inlichtingen had verstrekt. ...om op t« knappenJ (Advertentie, Ing/ Med.) Dat alleen vrouwen hun tijd kunnen verpraten, zouden we niet gaarne beweren. De Amsterdamse dame, die gisteravond na een familiebezoek in Zaandam, met haar dochtertje naar de hoofdstad wilde terug keren, gaf echter wel een heel slecht voorbeeld. Toen de 'trein voor Alkmaar net binnenkwam, was zij zo druk in gesprek, dat zij niet in de gaten had, dat zij de tegenovergestelde richting uit moest. De kleuter werd alvast in de trein gezet, maar moeder bleef nog op het perron wat staan praten. Zelfs het gierende fluitje van de stationschef deed haar niet opzien. Toen de elec- trische trein een behoorlijke vaart had, herinnerde zij zich, dat zij bij haar kind moest zijn. Maar toen was het te laat. Dank zij een telefoontje van de stationschef kon de kleuter te Koog-Bloem- wijk in de trein voor Amsterdam worden overgezet. Na een half uur kreeg de Amsterdamse moe der te Zaandam haar dochtertje weer terug, maar toen stond zij nog te praten over het reisavon tuur van haar kleuter, die in de verkeerde trein was gezet.... Dr. Hjalmar Schacht zal eind Sep tember aan de Indonesische regering rapport uitbrengen over zijn bevin dingen inzake de financiële en mone taire situatie in Indonesië. In dat rap port zal ook het bankwezen worden behandeld. Na zijn vertrek uit Indo nesië zal dr. Schacht achtereenvolgens een bezoek brengen aan India, Iran en Egypte. herdenking bij Vergezeld van haar particuliere se cretaresse heeft Koningin Juliana gis termiddag de herdenkingsbijeenkomst bijgewoond, die de Centraal Bond voor Inwendige Zending en Christelijk Maat schappelijk Werk ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan in de Nieuwe Kerk in Amsterdam had belegd. De voorzitter van de Centraal Bond, dr. Ph. J. Idenburg sprak een rede uit. waarin hij zeide, dat de Bond, hoewel zijn werk in het kader der kerk be gonnen en voortgezet is, steeds wijzi gingen heeft moeten brengen in de te volgen werkwijze. De maatschappelijke en geestelijke ontwikkeling heeft het terrein van de nood aanzienlijk be perkt. De minister van Justitie mr. H. Mul- derije vestigde in zijn rede de aan dacht op de figuur van dr. J. Th. ie Visser, onder wiens leiding in het be gin van deze eeuw de eerste coördina tie van christelijk pjhilantropisch werk werd verwezenlijkt. Opnieuw twee weken voor hoofdagent uit Krommenie De kantonrechter te Rotterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen de voetbalprijsvraag Een-nul. De 48-jarige W. van der L. uit Den Haag werd veroordeeld tot een hech tenis van drie weken, de 50-jarige jour nalist-uitgever C. H. G. uit Amsterdam tot een boete van f 250 subsidiair twee weken, alsmede een voorwaardelijke hechtenis van een maand met een proeftijd van twee jaar en de 38-jarige M. A. van der A. uit Loosduinen, de door de, ambtenaar O.M. genoemde „keizer der voetbalpools" tot drie we ken hechtenis. De 46-jarige vertegenwoordiger W. de J. uit Krommenie, die ook in de zaak van de „Sportfavoriet" terecht heeft gestaan, werd veroordeeld tot een hech tenis van twee weken. De overige verdachten werden ver oordeeld tot geldboeten variërend van f 3500 tot t 30 met voorwaardelijke straffen. De Amerikaanse luchtmacht is bezig met de oprichting van het eerste ge leide bombardementsescadrille, dat uit pilootloze bommenwerpers zal bestaan, „blijkbaar bedoeld voor een tactische luchtoorlog". Het wordt gevormd in het centrum voor geleide projectielen te Cocoa in Florida 44. Met een raffinement dat twoe volleerde courtisanes hen niet verbe terd zouden hebben, bleven Toos en Trien de nieuwe oppasser inspinnen. Zij behandelden hem als ware hij me neer de directeur zelf. Hij moest het ene complimentje na het andere aan horen en op den duur bleek Sijmen Sab bel daar tóch gevoelig voor. Hij had ir, zijn leven van sappelen en zwoegen nooit veel lof gekregen en nu er twee wezens waren al waren het dan ook maar apen die hem met de grootst mogelijke onderscheiding behandelden, deed hem dat toch echt goed. Zijn eigen vrouw noemde hem meestal lummel of sufferd en nu hij voor en na met „lieve mijnheer Sabbel" werd aangesproken, raakte hij daar tegen wil en dank van in zijn humeur. Hij vond die twee chim pansees echte aardige dieren voor wie hij op zijn beurt óók wat over had. Hij bracht voor hen allerlei lekkere hapjes mee, die hij hen stilletjes toestopte. Trien en Toos waren daar heel blij mee, maar in alle opzichten tevreden toen weer niet, want het was haar om de sleutel begonnen en niet om in de sui kerpot gedoopte bananen, hoe heerlijk zij die zich ook lieten smaken. De textielfabrikant zegt: alkalivry betekent nietgeschikt voor alles en nog wat. Neem een sopje van speciaal alkalivrije Vivalon-vlokken voor ruisende zij en prachtige kleuren. (Advertentie, Ing. Med.) 54. Inmiddels zijn de drie hondjes en Pepi op de kade van Hal-Es-Asem aangekomen. „Als we eerst maar op de boot zitten," zegt Pepi, „dan zal ik ge rust zijn. Ik ben als de dood dat de di recteur er achter komt, dat wij hem beetgenomen hebben." „Ach maak je toch geen zorgen," roept Pim vrolijk. „Alles is goed gegaan tot nu toe. We hebben onze sporen allemaal uitgewist. Als de directeur mijn hotel opbelt, krijgt hij te horen, dat dokter Pim- pampo plotseling is vertrokken. En je kunt me geloven als ik zeg, dat ik niet het juiste adres heb opgegeven. Nee, geen mens zal ons hier zoeken!" Maar Pim weet niet, dat Billie de Spinner en Kareltje Kat zojuist ontdekt hebben dat de hondjes hen vóór zijn geweest. En Billie de Spinner is lang niet dom. ..Die speurhonden, die „.stillen", wil len natuurlijk zelf de beloning in hun zak steken," bromt hij tot Kareltje. „Maar dan kennen ze Billie nog niet. Wij moeten die aap in handen, zien te krijgen. Dan krijgen wij die duizend gulden beloning." Maar Pim, Pam en Pom zijn zich nog van geen gevaar be wust. Gelukkig zien ze de raderboot al in de verte aan de kade liggen. WMBBUnBBBBSBEB^^ïSÊSUÈBB&ËmwmWnlaÊtüiKmm (Advertentie, Ing. Med.) Minister Albrechts te Hilversum Alleen wanneer Nederland ln een periode van twee jaar een extra produc- tiviteitstoeneming van 10% weet te bereiken om het betalings-balanstekort van ongeveer een milliard gulden te overbruggen, zal ons land gelijke tred kunnen houden met de voorgenomen productie-uitbreidingsplannen van andere O.E.E.S.- landen, waarover minister Stikker onlangs te Parijs een verklaring heeft af gelegd. Dit verklaarde gisteravond de minister voor de productieverhoging, prof. dr. A. H. M. Albregts, tijdens een diner te Hilversum, dat ter gelegen heid van het bezoek van Eerste en Tweede Kamerleden door Amsterdamse industriëlen te Hilversum werd aangeboden. Het conflict in Korea, dat een vooral voor Nederland zo noodlottig proces van prijsstijgingen -deed ontstaan, en de grotere defensieuitgaven, die thans meer en meer het economisch leven gaan beheersen, hebben wel een bijzon der grote ruilvoetverslechtering en een enorm betalingsbalanstekort bewerk- Drielandentournooi Reeds na de tweede dag heeft Belgie op de helft van het drielandentournooi, waarmede de Nederlandse biljartbond zijn 40-jarig bestaan viert, een vrijwel beslissende puntenvoorsprong op Ne derland en Frankrijk behaald. De stand na twee dagen luidt: 1. Belgie 16 punten uit 8 wedstrijden; 2. Nederland 6 punten uit 8 wedstrijden; 3. Frankrijk 2 punten uit 8 wedstrijden. Anker 47/2: Delforge (Fr,) 92 16 5.75 22 Gabriejs (Belg.) 400 16 25.00 278 Galmiche (Fr.) 34 10 3.40 12 De Ruyter (Ned.) 400 10 40.00 102 Delforge (Fr.) 115 14 8.02 38 Van Hassel (Belg.) 400 14 28.56 107 Gabriels (Belg.) 400 10 40.00 171 Van de Pol (Ned.) 189 10 18.90 116 Driebanden: Dessart (België) 50 41 1.219 6 Sweering (Ned.) 16 41 0.390 3 Siguret (Fr.) 44 77 0.571 7 De Kok (Ned.) 50 77 0.648 9 stelligd. Deze ontwikkeling moest lel den tot een vermindering der beste dingen, die zich tot de consumptieve sector zal behoren te beperken, daar vermindering van investeringen binnen verantwoorde grenzen dient te blijven. Anderzijds zal een verbetering van de organisatie op het gehele terrein van de productie en van de arbeids prestaties alsmede een gezonde concur rentie en bevordering van prestatiebe loning met behoud van de loonbeheer- sing zeker de vereiste opvoering van de productiviteit kunnen tot stand brengen. Temeer daar de gemeenschao- pelijke verantwoordelijkheid van de bedrijfsgenoten sterk blijkt te zijn ge vestigd. De minister sprak dan ook de verwachting uit, dat dwingende voor schriften tot het instellen van próduc- tiviteitscommissies achterwege zullen blijven. Binnen enkele weken hoopte minister Albregts nader op de bereik baarheid van zijn verwachting in te gaan. 38) DOOR MARJOR1E VERNON Nan herinnerde zich dat ze Blake Holdcroft niet meer had gezien sinds ze Nevilie rijlessen gaf. „Zo hebben we elkaar ontmoet." Hij is een gevaar voor de samen leving!" verklaarde Peta op heftige oon. „Je mag wel oppassen, Nan, an ders heeft hij j« binnenkort nog te Daar geloof ik niets van. Hij is zeer mannelijk en misschien nogal onbarm hartig, maar ik vond hem toch heel aardig cn aantrekkelijk. Peta keek haar vriendin van achter de rook van haar sigaret opmerkzaam ran een denkbeeld had haar plotse- hng getroffen. Was Blake Holdcroft de .nieuwe leerling" waar Nan zo ge heimzinnig over had gedaan. Was er «-ts tussen hen? Peta had op onverklaarbare wijze ■iet land. Ze had verwacht dat Nan verontwaardigd zou zijn en medege voel zou tonen bij haar verhaal, maar •n plaats daarvan bekende ze dat ze de ellendeling aardig vond en dacht blijkbaar dat zij, Peta, zijn onbeleefd heid gisteren zwaar overdreef! Gedurende de rest van Nan's bezoek praatten ze over het aanstaande tuin feest en andere onpersoonlijke dingen en toen Nan om een uur of vijf ver trok, merkte Peta, dat ze nog maar amper de tijd zou hebben om zich te verkleden vóór Nevilie haar zou komen zich te laten maken. Neviliede gedachte aan hem was als olie op de golven. De weten schap, dat ze samen de avond zouden doorbrengen kalmeerde haar en maak te haar wat rustiger. Hij zou wel hel pen om haar zelfrespect en zelfvertrou wen weer terug te krijgen, dacht ze. Ze nam een bad, kleedde zich met zorg en deed lang over haar make-up. Nevilie verscheen Keurig op tijd en toen ze naar de wachtende auto lie pen, keerde er iets van Peta's vroegere tevredenheid terug. Ze was gek ge weest om de dwaze woorden van een onbeschofte vagebond zo'n indruk op haar te laten maken. Nevilie was zeer attent en galant voor haar en toen de wagen onder zijn smal le bekwame handen voortgleed, leunde Peta ontspannen achterover. Het regen de nog steeds, maar ze zag dat de wol ken minder dicht waren en er kans zou zijn op een terugrit in de mane schijn. Ze aten in de ..Vederbos", het enige goede hotel in Haverton en Ne vilie voelde zich trots toen hij de be wonderende blikken ontwaarde, die op zijn metgezellin werden geslagen. Hij had nooit gedroomd dat hij nog eens een avond uit dineren zou gaan met zo'n filmster, dacht hij en was Heritage dankbaar. Ze praatten over van alles en nog wat gedurende de maaltijd en gingen daarna naar de bioscoop: en op óe te rugweg, in de duistere intimiteit van de auto, besloot Peta het onderwerp aan te roeren dat de hele avond in haar gedachten was geweest. „Nevilie, ken je het Kloosterbos?" Nevilie schrok en de wagen slingerde een ogenblik over de weg voordat hij hem weer meester was. „Het Kloosterbos?" Hij hield zijn stem zorgvuldig in bedwang. Wat ging er nu komen? „Ja, waarom, Peta?" „Een afschuwelijke kerel heeft daar een woonwagen gehuurd." Nevilie klemde zijn handen vast om het stuurwiel. Hij had een baast on bedwingbare lust om te gaan lachen. „Ik kwam er gisteren met Bill, de hond, doorheen en hij was ontzettend onhebbelijk en grof. Het is eigenlijk jouw terrein en ik zou willen dat je hem eruit liet zetten." Nevilie zweeg met een angstig voor gevoel. Wat moest hij zeggen? Hij wil de Peta de eerste de beste gelegenheid dat ze hem iets vroeg niet voor het hoofd stoten. Maar wat moest hij in vredesnaam zeggen? Wat had die stom me Bruce nu toch uitgehaald? Hij was zo wild als.nou ja, als de Wilde He ritage, concludeerde hij geslagen. „Nou?" Peta keek hem strak aan, ge ïrriteerd door zijn zwijgen. „Je bent toch zeker niet van plan me te laten beledigen zonder er iets aan te doen?" „Kindlief" zijn stem klonk oprecht spijtig. Heritage moest toch werkelijk zijn verstand gebruiken en weten wat hij doen en laten kon. „Iknatuur lijk niet. Ik zal.... ik bedoel.... je moet er me eerst eens alles van ver tellen". Hij vochtwanhopig voor tijd en trachtte intussen het beste antwoord te bedenken. Zou het niet beter zijn da delijk te bekennen dat het een vriend van hem was die in die woonwagen woonde? Maar dat zou wel een beetje verdacht schijnen, is het niet? Dan zou ze vragen gaan stellen, lastige vragen. Peta vertelde hem zoveel als ze wil de loslaten en Nevilie verwenste in wendig Heritage voor zijn dwaasneid om zich zo opvallend te gedragen en deze allervervelendste situatie te ver oorzaken. Maar ja, dat was natuurlijk net iets voor de Wilde Heritage! „Ik heb nog nooit in mijn leven zo iets meegemaakt", ging Peta voort. „Ik was zo razend, dat ik je haast direct had opgebeld. Je zult hem er toch uit gooien. is het niet, Nevilie?" (Wordt vervolgd) LUCHTPOST VOOR NIEUW GUINEA Met het vliegtuig, dat op Woensdag 19 September naar Biak vertrekt, kan luchtpostcorrespondentie voor Nieuw Guinea worden verzonden. ZATERDAG 15 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gjam.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.- muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de continu-bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Roemens or kest. 13.00 Nieuws. 13.15 Engelse Amusements muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Postharmonie. 14.50 Sallands pro gramma. 15.15 Luchte muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf". 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Residentie-Orkest. 17.30 Voor de jeugd 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Vrouwenkoor. 18.40 Regerings uitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defen sie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Het album wordt aangeboden". 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20*15 Gevarieerd programma. 21.15 Socialistisch commentaar. 21.30 Weense muziek. 21.55 Onder de pannen", hoorspel. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Dans muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin gen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu- sements-Orkest. 14.00 „Theo Casion", hoor spel. 14.20 Gram.muziek. 14.40 Harmonie- Orkest. 15.00 Kroniek van Letteren en Kun sten. 15.35 Dameskoor. 16.00 Gitaarspel. 16.15 Gram.muziek. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Film programma. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Piano en orgel. 19.27 Gram.muziek. 19.52 Journalis tiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. muziek. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens op, heren 1". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zoudt U doen?". 22.00 Sympho- nette-Orkest en solist. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Sport. 23.27-24.00 Sympho- nie-Orkest en solist.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5