GOOIT HEERENVEEN HET ROER OM? Pam en Pom in Afrika JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Kunsi-maan ZlCappie ^Spookóteen m hef De wagen Kloosterbos Radioprogramma voor dit week-end surPnse-kans in eerste klasse V.S. V. D. O. S.,een open vraag Het daghet in het Oosten Scheepvaartbenchten Baron v. Lijnden benoemd tot adjudant der Koningin Waarheid of Bedrog? Haal ae spons er overl ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 HET zou tc boud gesnrokpn .1 Mekka, gingen beweren, dat er reeL definUiertefc81?^?*®" het voetbal" ls. Dkarvoor is het nog wat te vroor Tont i, s 1,1 de strÜd gekomen catielUn af, welke bij de aanvang van het «l Z'C reCdS f'aUW een demar" wordt, doch morgen weer zal worden aangedikT™"0^?' k?"* geschonden tonder verliespunten, en als morgenmiddag h J-Ü ®te klasse« «Un nog maal het fluitje aan de mond breneeiT Hit scheidsrechters voor de laatste worden z(jn. Er staat ons een zeer in'ier d,t aantal wel beduidend kleiner ge- van verrassende mogelijkheden. ressan programma te wachten met tal nE doelman van AGOVV, die met zijn collegae van VVV en NOAD nog geen bal uit het net heeft gehaald en wiens voorhoede reeds zes maal tot scoren kwam, ziet zich tegenover de aanvals- linie van DWS geplaatst, een quintet, dat het zich tot een eer zal rekenen de Apeldoornse goalie voor de eerste maal te passeren. Zo op het oog lijkt ons AGOW In staat DWS in toom te hou den, maar ons hoofd zouden wij er niet onder durven verwedden. Hetzelfde is het geval met Enschedese Boys—Go Ahead. De Boys hebben op hun debet een fraaie zege op Heerenveen en Go Ahead kan zich op een prima ver dediging beroemen. Ook hier geven wij de thuisclub een iets grotere kans. Haarlem gaat tegen het toch wel zwakke Volewijckers zijn derde zege tegemoet. Het ziet er voor de Amster dammers niet rooskleurig uit, temeer waar Velocitas en Theole de mogelijk heid hebben één of meer punten te ver werven. Velocitas zou dat in een thuis wedstrijd tegen Frisia kunnen doen en Theole tegen Elinkwijk. Vooral het re sultaat van de strijd tussen de debu- tantjes zien wij met interesse tege moet. Heerenveen gaat voor de tweede maal een volle dag op reis om in het Westen te voetballen. Ditmaal krijgt 't Gooi het kasstuk, dat onverbrekelijk met Abe's komst verbonden is. De pen ningmeester zal dus lachen, doch of de •upportersschare zijn vreugde zal delen? QVER VSV kan men allerminst tevre den zijn. Twee nederlagen en tien doelpunten tegen, een aantal, dat slechts door Longa wordt geëvenaard en wel licht nog duidelijker taal spreekt dan de nul in het vijfde kolommetje van de competitiestand. Morgen komt DOS •p „Schoonenbeek", het team, dat met •en 32 nederlaag tegen Ajax begon •n in de tweede wedstrijd het eminent gestarte Leeuwarden op regelmatige Wijze met 41 versloeg. Alzo nog lang geen lichte kost. Van het leidende drietal (Wagenin- gen, Ajax en RCH) heeft Ajax tegen Achilles de beste papieren voor de vol le winst. De mannen van de berg spelen hun eerste thuiswedstrijd tegen En schedé en RCH zoekt zijn geluk in Sneek. Het enige houvast biedt hier de zege, die Sneek vorige week op En schedé behaalde. Blauw Wit zal, wil zij niet te ver achter raken, van Be Quick moeten winnen. Vitesse wordt beter geacht dan Oosterparkers en Leeuwarden krijgt een kans om zich tegen de Zwolse Boys, die nog trots zijn op het gelijke spel tegen BI. Wit, te rehabiliteren. J-JET zal iedere sportvriend en vrien din niet te vergeten deugd doen, dat Feyenoord, dat vele roemrijke blad zijden in het geschiedenisboek van de KNVB schreef, een melodieuze ouver ture gecomponeerd heeft. Twee over winningen en met BVy en NAC aan de kop Het kon minder. DHC, dat het zoet der overwinning nog niet smaakte, moet Zondag het slachtoffer worden, temeer daar de beide zuidelijke rivalen (BW tegen RBC en NAC contra Julia- na) hoge ogen zullen gooien. De wes telijke clubs in deze afdeling doen het verder maar matig. ADO en SW heb ben nog geen opvallende prestatie ver richt en van het zwakke debuut van DHC vertelden wij reeds. In Den Haag zullen ADO en SVV thans uitmaken, wie zich voorlopig in de middenmoot zal nestelen. Een open strijd. Het schot- vaardige Eindhoven kan zich op het eerste plan handhaven als van Sittar- dia gewonnen wordt en hetzelfde geldt voor MVV tegen Willem II. Daar de Eindhov.enaren en de Maastrichtenaren nog slechts één wedstrijd speelden dient eerst afgewacht te worden, of hun eerste zege geen uitschieter was. yVV en Limburgia zijn de kanspaard- jes in 1 D. In gestrekte 'draf namen zij a bout portant twee hindernissen van betekenis, doch moeten oppassen voor PSV, dat zich herstelde van een misstap en zich nog wel eens kan ko men aandienen. Zondagmiddag, na de uitslag van XerxesPSV, weten wij op dit terrein reeds iets méér. VVV krijgt het thuis tegen Longa niet zo lastig ais Limburgia tegen Maurits. In laatstge noemde mijn-derby spreekt de onder linge rivaliteit van de „kompels" nog een woordje mee. Wij betwijfelen of NEC kans ziet de Sparta-veste te ver overen en daar Brabantia en Chevre- mont elkander ontmoeten, zien wij de Nijmegenaren een plaatsje zakken. Overigens behoeven zij nog niet het noodsein te hijsen. Er zijn hier meerde re zwakke zusjes. Bij EmmaNOAD en HermesHBS kan het terreinvoor deel de balans ten gunste van de thuisclubs doen doorslaan. Aagtekerk, Japan—R'dam, 13-9 van Colombo Mar Aden - Alnati, R'dam-Buenos Aires, pass. 13-9 Madeira - Altair, Porto Alegre- R'dam, 13-9 te Santos - Alwaki, Buenos Aires —New York, 13-9 van Bahia - Albireo, Buenos Aires—R'dam, 13-9 van Montevideo naar Las Palmaj - Algenib, R'dam-Porto Alegre, 11-9 Recife - Amstelpark, 15-9 van A'dam te fhiladelphia verwacht - Arkeldijk, 13-9 van R'dam naar New York Alblasserdijk, R - dam—Golfhavens, pass. 14-9 Vlissingen van Antwerpen Aardijk, R'dam—Golthavens, 12-9 te Corpus Christi - Amedijk, R'dam-Golf- havena, 12-9 te New Orleans - Baarn, A'dam- Chili, 13-9 te Curapao - Bali, A'dam-Hollan- dia, 13-9 van Makassar naar Singapore - Breda, A'dam-Peru, 13-9 van Cerroazul naar Huaclio Cronenburgh, 13-9 van R dam naar Bilbao Esso Amsterdam, 14-9 van Vado te Aruba verwacht Edam, 13-9 te Baltimore Bintang, 13-9 van Penang naar Singapore - Blitar Tandjong Priok-R'dam, pass. 13-9 Perim Bonaire, A'dam-Georgetown, 13-9 te Fun- ohal - Elina, A'dam-W.-Afrika, 13-9 van Monrovia naar Takoradi Gaasterkerk, A - dam-Beira, 13-9 van East Londen naar Dur- ban - Groots Kerk, A'dam-Beira, 13-9 van Teneriffe naar Kaapstad - Hersilia, A'dam- Ecuador, 14-9 van Buenaventura te Esmeral- das verwacht - Jagersfontein, Beira-A'dam, 13-9 van Kaapstad naar Teneriffe - Kedoe, R'dam—Indonesië, 14-9 te Cheribon verwacht -Langkoeas, R'dam-Hollandia, 13-9 te Sura- baja - Lawak, Perzische Golf-Pac. Kust, 13-9 van Singapore naar Zamboanga Leer dam, verm. 14-9 van Perzische Golf te R'dam Lievevrouwekerk, 13-9 van Perzische Golf te R'dam Loosdrecht, Calcutta—R'dam, pass 13-9 Dondrahead - Lutterkerk, Calcutta-R'- dam 13-9 van Kopenhagen naar R'dam - Maasland, 13-9 van Buenos Aires te A'dam - Manto, A'dam—Genua, 13-9 van R'dam - Ma- riekerk, 13-9 van R'dam naar Sydney - Maas- kerk, W.-Afrika—A'dam, 13-9 van Takoradi naar Monrovia - Malvina (t), Singapore-Buenos Aires, 14-9 te Kaapstad verwacht - Mapia, Tandjong Priok-A'dam, pass. 13-9 Sabang - Markelo, O.-Afrika-A'dam, pass. 13-9 Bizerta naar Bordeaux - Muiderkerk, R'dam-Calcutta 13-9 van Port Said naar Bombay - Nieuw- Amsterdam, vertr. 14-9 van R'dam naar New York Kota Agoeng, New Orleans- land jong Priok, 14-9 te Aden - Ovula (t), Balik Papan—R'dam, pass. 13-9 Finisterre, 16-9 n.m. te R'dam verwacht - Prins Frederik Willem, Chicago—R'dam, 15-9 n.m. te Antwerpen ver wacht - Prins Willem van Oranje, Chicago- R'dam, 13-9 van Hamburg naar Antwerpen - Papendrecht (t), Stockholm-Trinidad, pass. 13-9 Barbados, 14-9 te Trinidad verwacht - Rempang, Balik Papan-A'dam, 13-9 van Aden Ridderkerk, Sydney-R'dam, 13-9 van Port Said - Rondo, 13-9 van A'dam naar Balik Papan Saparoea, R'dam—Calcutta, 13-9 van Bombay naar Colombo - Schie, 13-9 van Pa ramaribo te A'dam - Stad Arnhem. 14-9 van Casablanca te A'dam - Straat Soenda, Rec.fe- Knbe 11-9 te Manilla - Tjisadane, Kobe- Rio de Janeiro, 11-9 te Yokohama - Tamo, R'dam-Buenos Aires, 13-9 dwars Madera - Taiakan 13-9 van A'dam naar Surabata - Toniini, Tandjong Priok-R'dam, pass. 13-9 Gi braltar - Veendam. v.rtr.14-9 van New lork naar R'dam - Weltevreden, New York-Jaya. 14-9 te Alexandrie - Westerdam, New lork- R'dam 17-9 (10 uur) te Hoek van Holland verwacht - Zaan, 14-9 (15 uur) van Kalix te Zaandam verwacht. 55. Tot hun grote opluchting hebben Pim, Pam en Pom gezien, dat de ra derboot aan de kade ligt. Maar het is avond en het is de vraag of het schip nog vertrekken zal. Wanneer zij nader bij komen bevestigt een slaperige wachtman hun vermoeden. „Nee he ren, vannacht varen we niet meer. Mor genochtend vroeg vertrekt de „Bebop" naar Palma." „Ja, ja, dat begrijp ik", antwoordt Pim, „maar m'n vriend hier, had nog hoop dat er eerder een boot zou varen." „Het spijt me heren, maar andere boten varen er niet op Palma," verzekert de wachtsman. „U zult dus moeten wachten." Pepi zet een wanho pig gezicht. „Oh, daar had ik helemaal niet op gerekend." „Nu, u kunt wel in de rooksalon blijven zitten," zegt de wachtsman vriendelijk. Als u daar ge noegen mee wilt nemen. Het is binnen beter dan buiteh met al die muskieten." De hondjes nemen zijn aanbod dank baar aan en Pim geeft d. wachtman een fooi. „Dank u beleefd heren," zegt de wachtman, aan zijn petje tikkend. ,,U steekt het licht maar op hoor." En dan verwijdert hij zich snel, terwijl de hondjes en Pepi de rooksalon binnen stappen. Pom heeft het lichtknopje al gevonden, maar juist als hij het licht aan wil steken hoort hij buiten voet stappen en opgewonden stemmen. En Pom besluit om het licht nog maar even uit telaten. 45. Maar op een Zaterdagavond kre gen zij dan toch eindelijk haar kans. Sijmen Sabbel- ging. toen hij het voed sel voor de twee ai va had neergezet even op een tak van de klauterboom zitten en begon een gezellig praatje. Hij zei, dat hij in alle opzichten met zijn nieuwe baantje tevreden was en dat dat heel wat beter was dan hetgeen hij vroeger had gedaan. „Ik ben jarenlang pontjesbaas geweest", zei hij, „en dat is voor iemand die niet van een schom melend bestaan houdt een afschuwelijke betrekking". Trien en Toos beaamden dat. En terwijl Trien op het onderwerp diep inging en Sijmen Sabbel allerlei dingen vroeg over het beroep van pont jesbaas, ging Toos heel vertrouwelijk naast Sijmen op de tak zitten. Zjj legde voorzichtig haar rechterhand op de sleutelbos en schoof doodvoorzichtig de sleutel van het apenhok van de ring. Dat was niet zo héél gemakkelijk, maar het gelukte toch. Omzichtig schoof zij het ding onder zich en ging er op zit ten, vol spanning wachtend op wat er nu zou gebeuren Lied van de week Laat ie glimen, Dames, Hereni De geleerde lui beweren, Dat wij kunnen emigreren Naar de hoogst gelegen sferen Die een mens maar kan begeren, Zogezegd een nieuwe maan. Wie dus vindt dat 't hier te duur is. Te vervelend en te zuur is, Het klimaat steeds veel te guur is, Onze wereld zonder stuur is En dat 't knudde met de huur is. Kan daar rustig henen gaan! Doch het blijkt wel, mederkrukken. Dat 't niet zó maar zal gelukken Naar die kunstmaan op te rukken. Doch dat mag de pret niet drukken, Als we maar ééns vruchten plukken Van dit zo verheven plan. Laat het nog een tiental jaren Duren eer een hele schare Naar die maan gaat spélevaren. Hier is alles tóch maar naar en Vol gevaar en halve garen, Dus daar is toch óók niets an. Maar die maan is nog niet alles, ('t Blijkt ook hier, dat niets te mal is) Want weet u wat het geval is? Als men daar eenmaal aan wal is Vindt men, net als hier, de dólles! En.... gaat men op mars naar Mars. Dus om Mars hier te- ontvluchten, De gevreesde en geduchte Met zijn moord en brand-geruchten En zijn klachten en z'n zuchten Gaan wij in de lucht wat luchten. En wie is daarvan nu wars? 't Is geen wonder, dat reeds stromen Brieven daag'lijks binnen komen Om te worden mee genomen Als ze naar de maan toe stomen Per raket en met atomen. Heus, dat laat zich wel verstaan. Want 't is hier toch alle dagen Zuchten, mopperen en klagen Op fiscale moordaanslagen, Die bijkans niet zijn te dragen. En op deze wijze jagen Ze ons straks tóch naar de maan. JABSON. Met ingang van 1 September is de majoor J. J. L. Baron van Lijnden, voorheen werkzaam bij de generale staf, benoemd tot adpudant van Hare Ma jesteit de Koningin. Zo'n Siets, die lichter loopt! (Advertentie, Ing. Med.) ZONDAG 16 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenberichten. 8.15 Vrouwenkoor. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Gram.muziek. 9.12 Sportmededelingen en post duivenberichten. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Kinderkoor. 10.25 „Met en zonder omslag". 10.50 ïnstru- mentraal trio. 11.20 Voordracht. 11.35 Lichte muziek. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws en weer berichten. 13.05 „Decorum rond Prinjesdag", cruserie. 13.15 Lichte muziek. 13.50 „Even af rekenen, heren!". 14.00 Gram.muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Gram.muziek. 14.50 Re sidentie-Orkest en solist. (Pl.m. 15.30—15.45 Filmpraatjè-.) 16.30 Sportrevue. 17.00 Accor deon-orkest. 17.20 „De vermiste rechtsbuiten", hoorspel. 17.40 Gram.muziek. 18.00 Sportcom- mentaar. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Ned. Hervormde kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.40 „Het lezen in de Bijbel", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en solist. 20.55 Avro-allerlei. 21.00 ,,Twee zilve ren schalen", hoorspel. 21.30 Lichte muziek. 22.00 Actualiteiten. 22.10 Operette-muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.45—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Omroep orkest. 10.00 Vrije Evang. Kerkdenist. 11.30 Gewijde muziek. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. muziek. 12.40 Amusementsmuziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en Ka tholiek nieuws. 13.10 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 15.00 Clavi- chord-recital. 15.25 Kamermuziek. 16.10 Ka tholiek Thuisfront overal. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Jeugddienst. 18.00 Zangdienst. 19.00 Gram.muziek. 19.15 „Bezwaren tegen de Bijbel", causerie. 19.30 Nieuws, sportuit slagen en weerberichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone ma zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd prr gramma. 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram-, muziek. en de 1. Alles was rustig in Lutjewier. Aan boord van het goede schip „Kraak" waren de Maat en de Meester druk bezig om alles gereed te maken voor een nieuwe reis en Kappie wachtte in de herberg „Het Wiebelende Vat" on der het genot van een glaasje bier en een blik in de krant op de komst van boer Joukjes, die misschien wel een lading pootaardappelen voor Op- somerslangendiek zou hebben. Opeens sloeg Kappie met de vuist op tafel en riep: „Dat moet ja wel een beschaafd man zijn met een fijne smaak!" En hij stapte met de krant naar de tapkast en las Wiebe, de kaste lein, het bericht voor van een mil- lionnair, die zijn dochter, ter gelegen heid van haar huwelijk met een Ame rikaanse filmster zomaar een oud kroonjuweel ten geschenke ging ge ven. Als bijzonderheid werd erbij vermeld, dat de steen, zonder zetting, een gewicht van acht pond had. Wiebe begon enthousiast te knik ken. „Ja ja", zei hij vol trots, „die ken ik. Dat is Sjoerd Siebinga, hier van de plaats, de varkenskoopman! In de oorlog heeft hij, uit pure mensen liefde met varkensvlees op Holland gevaren en hij komt nog regelmatig een glas bier bij me drinken. Maar", en Wiebe liet zijn stem tot een eer biedig gefluister dalen, „hij moet al tijd een schoon glas hebben, want Sjoerd is een heer, zie Je." DOOR MARIOR1E VERNON 39) „KindliefNeville aarzelde en koos zijn woorden met de uiterse zorg. „dat land is gepacht door boer Grain ger en die woonwagen behoort hem toe. Ik weet werkelijk niet hoe ik daar tussen kan komen. Ik denk niet dat die kerel met opzet zo onhebbelijk tegen je is geweest. Hij is waarschijnlijk nogal ruw in zijn manier van optreden en daar jij zo'n weibeschut leventje hebt geleid tot op heden, heb je je dat veel te erg aangetrokken." Peta's mond werd gemelijk en op standig. Nog iemand, die tegen haar was! Eerst Nan en nu Neville. beiden schenen te denken dat ze overdreef en het hele geval sterk opblies. „Ben je dus niet van plan er iets aan te doen?" vroeg ze. „Hemel, ik weet niet hoe ik zo tyran- niek tegenover Grainger moet optre den. Als de kerel nu had gestolen of je hond een trap had gegeven ten slo'te viel Biil op hem aan of was dat tenminste van plan. Enige onaange name opmerkingen zijn niet zo erg verwonderlijk in die omstadigheden, weet je". „Wat heb je eraan om de grootste grootgrondbezitter uit de hele omge ving te zijn als je nog niet eens zoveel invloed hebt?" daagde Peta hem uit. Maar doe geen moeite. Ik merk wel dat je er geen zin in hebt." „Peta, luister nou eens, dat is 't hele maal niet!" Er klonk werkelijk wan hoop in Neville's stem. Hij reed naar de kant van de weg, liet de wagen stilstaan en wendde zich met oprechte bezorgdheid in zijn bruine ogen tot haar. „Ik., je weet dat ik alles zou willen doen om jou plezier te doen. Peta „Werkelijk. Neville?" De regen was opgehduden en de maan, die door de donzige wolken brak, scheen wit op de glinsterende weg. De ontevredenheid was van Peta's mond verdwenen; ze hief haar grote ogen, die geheimzinnig glans den, naar hem op. Boven haar kost bare bont was haar gezicht een blanke vlek en het verfijnde parfum dat ze gebruikte, wolkte hem bedwelmend tegemoet. Neville keek haar met klop pend hart aan en Peta liet zich naar hem toeglijden met uitnodigende zach te lippen en verleiding in al haar be wegingen. Met een onderdrukte kreet nam Neville haar in zijn armen en zijn mond vond de hare in een hartstochte lijke kus. „Feta, jij mooie lieveling!" riep hij ten slotte hees, toen hij haar eindelijk, met tegenzin losliet. Peta glimlachte hem uitdagend toe en trok haar bontkraag hoog om haar gezicht. „Zullen we nu naar huis gaan?" stelde ze voor. Ze zou zeker niet zo dom zijn om de zaken te overhaastenhet zou ver keerd zijn om zich nu aan hem vast te klampen of te doen of ze verloofd wa ren alleen omdat hij haar had ge kust, waarschuwde haar instinct. De hele geschiedenis verliep zeer naar wens; ze hoefde alleen de situatie maar voorzichtig te hanteren en alles zou in orde komen. Maar met een man van het type Neville zou een poli tiek van reserve en zwijgzaamheid haar het beste dienen, daar was ze zeker van. Zonder een woord startte Neville de motor en binnen zeer korte tijd waren ze op de Manor terug. „Wel te rusten, Neville. Neen, kom er niet uit, het begint weer te rege nen". Peta stapte uit zodra de auto de grindweg voor de voordeur was komen oprijden. „Ik vraag je vanavond niet meer om nog even binnen te komen, iR ben erg moe.... Hartelijk dank voor de gezellige avond.' „Best. Wel te rusten, Peta. Be] me morgen even op over de plannen voor Zaterdag, wil je?" Neville wuifde en lachte en gaf gas; en Peta stond het rode achterlicht van de auto na te kijken toeq hij de oprij laan afreed. Een voldaan peinzend glimlachje deed haar mondhoeken krullen. (Wordt vervolgd) MAANDAG 17 SEPTEMBER HILVERSUM 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kinderen. 10.35 Voor de vrouw. 10.50 Voor de zieken. 11.35 Gram.muziek. 12.00 Accordeonorkest en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Roemeens Orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „Het ontstaan van gebergten", causerie. 14.15 Pianorecital. 14.45 Gram.muziek. 15.25 „Georga en Mariiaret", hoorspel. 16.30 Residentie-Or kest. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Militaire reportage. 18.25 Vara-varia. 18.30 Lichte muziek. 18.50 Gram. muziek. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Strijkkwartet. 19.45 Regeringsuitzending: Land- bouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15 „De Brug", declamatorium. 21.15 Gram.muziek. 21.30 „Donkere wolken", cau serie. 21.45 Orgelspel. 22.05 Cabaret. 22,3-5 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Sport. 23.25—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sport uitslagen. 8.20 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Lichte mu ziek. 10.05 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool en piano. 11.25 Lichte muziek, 16.45 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Orgelspel. J.7.45. Regeringsuitzen ding: J. H. van Wieringen: ,sD.e. historie van de mens op Java". 18.00 Vrouwenkoor. 18.15 Sportpraatje. 18.25 Zigeunerkwintet. 18:45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.15 „Volk en Staat", causerie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.15 Salonorkest. 20.45 „Djoeke Hilberts", hoorspel. 22.00 Orgel en viool. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie In uw blad kwam dezer dagen op de voorpagina een foto voor, genomen door een Amerikaanse vliegenier; volgens het onderschrift was bij de afdruk een „Christus-figuur" te voorschijn geko- De eerste indruk die „men" krijgt bij het lezen van een dergelijke verklaring zal zijn: „Hoe is 't mogelijk!". „Vreemd hè"? Of: „Wat zal dat nu te betekenen hebben"? En als „men" dan geen af doend antwoord kan vinden, is de zaak na een dag uit het geheugen verdwenen en denkt „men" er niet verder over na. Maar toch meen ik, dat déze zaak aan heel veel mensen stof tot nadenken heeft gegeven; zóveel stof zelfs, dat er allerwege geïnformeerd zal worden, wat de betekenis hiervan wel kan of mag zijn. Ikzelf kan er geen verklaring voor vinden, waarbij ik dadelijk op de voor grond stel, dat godsdienstig inzicht, in elk geval voldoend godsdienstig in zicht, mij in de steek laat. Maar er zul len mensen zijn, die er over lopen te „piekeren", zoals zovaak een bijbeltekst een onderwerp van diepgaand menings verschil kan uitmaken. Er zijn twee mogelijkheden: Of het hele geval is (misschien onbewust) be drog, óf er moet een bepaalde beteke nis aan worden gehecht, die op gods dienstig of ethisch gebied aanvaardbaar moet kunnen worden verklaard. Velen, die tot oordelen in dit geval competent zijn, en ik denk aan dominé's en geeste lijken in de eerste plaats, zullen hier in misschien, door middel van een In gezonden stuk, wat licht kunnen bren gen. J. VAN HAREN. Stationsstr. 81, Zaandam. Vingerafdrukken... en voetsporen.. van kleine boosdoener..,. (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5