tTmae r Over een kwart eeuw naar de maan De baard van de Fourier mim Puzzle-rubriek Nieuw gewaad voor ambtenaren van de Burgerlijke Stand Kind en dier 1TB I i I i m n i ■m a m IS ft Onze Schaakrubriek m m IIÉÉ is f m m naar vaste grond De preek was heel goed Decorum in Ede werd verhoogd B.è m Jules Verne achiige voorspellingen op wetenschappelijk congres in Londen Plannen voor kunst planeten in studie Record cnelwandelen werd verbeterd NATIONALE LEVENSVERZEKERING BANK N.ï. ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 ONS WEKELIJKS KORT VERHAAL Er was nu letterlijk niemand in de gehele kazerne, die zou durven ont kennen, dat fourier Bijtjes een indruk wekkend heerschap was. Zelfs de koks maat, Hond, die tegen iedere meerdere een grote mond had, sprak de fourier bedeesd aan en zei uit hoogst eigener beweging „U" tegen hem. En dat wilde voor koksmaat Hond heel wat zeggen! Volgens de fourier zelve lag zijn over wicht vooral in zijn ogen. ,.Ik hoef mijn cliëntele maar sterk aan te kij ken", placht hij te zeggen, „of ze sid deren al voor me!" Inderdaad had Bijt jes een vorsende blik, hoewel deze tegen een uur of acht 's avonds, als hij aan zijn vierde borreltje bezig was, ietwat omfloerst werd en gedachten- associaties aan een zeezieke herders hond opriep. Toch kon hij op zulke momenten nog respect inboezemen. De cantinebaas, een man, die eerder uit zijn kerkge nootschap zou treden dan iemand op de pof een borreltje te schenken, was zelfs steeds genegen te tappen, op Bijt jes' enkele belofte, dat „de cente wel zouwe komen!" Ondanks die waterige blik. Neen, wist iedereen in de kazerne in stilte, de kracht *van de fourier lag in zijn baard, een oud-testamentisch aangroeisel onder het gelaat. Het was een grijs-zwart en gekruld geval, door lopend tot de oren, waar het onge merkt overging in een reeds grijzende haardos. Hoe Bijtjes het gepresteerd had een baard te kweken, regelrecht tegen alle kazerne-orders in, was iedereen een raadsel. Het meest voor de hand lig gend was, dat de commandant had overwogen, dat Bijtjes' uiterlijk zón der baard demoraliserend op de troe pen zou werken. Ook was het moge lijk, dat hij in de stille beslotenheid van zijn fouriershok de baard had ge kweekt en pas te voorschijn was geko men toen de baard volwassen was en het dus bleek, dat het zonde zou zijn een dergelijk krijgshaftig geval te amputeren. Hoe het zij, die baard was er nu eenmaal en ik kan u zeggen, dat hij meer belangstelling ondervond dan welke dagorder van welke generaal dan ook. Men zwoer letterlijk en fi guurlijk bij de baard van Bijtjes, en lang niet alleen om de mooie alittera- tie. Menige jonge vaandrig streek zich langs de donzige wangen, bij het aan schouwen van des fouriers gelaat en dacht stiekum: „Och. ooit zo'n baard te bezitten!" Ongetwijfeld zou Bijtjes' baard tot pp de huidige dag ontzag hebben inge boezemd, als niet de verwarmende producten uit het schone Schiedam een scheermes in de beharing hadden ge stoken. Het ging als volgt. Het was die (Advertentie, Ing. Med.) Puzzle 205. Piet moet weer geholpen worden. (Opl.) Piet moest een getal zoeken van 10 verschillende cijfers, dat deelbaar was door elk der getallen van 2 tot en met 18. Het kleinste gemene veelvoud van de getallen van 2 tot en met 18 is 12252240. Om een getal van 10 cijfers te krijgen moet men dit getal met 82 ver menigvuldigen. Dat wordt 1004683680. Dat is dus het kleinste getal van tien cijfers, dat deelbaar is door de getal ten 2 tot en met 18. Maar alle cijfers zijn nog niet verschillend. Door er nu telkens 12252240 bij te tellen »n de verkregen getallen na te gaan, kan men zien, wanneer men een getal krijgt van tien verschillende cijfers. Men vindt dan 243819 5 76 0. Tweemaal dit getal geeft een nieuw antwoord. Andere mogelijkheden zijn nog 3 7 8 5 0 42160 en 475386912 0. Na loting onder de inzenders van een goede oplossing is de wekelijkse prijs van f 5.- ditmaal ten deel gevallen aan de Heer A. Codé, Grote Houtweg 12, Beverwijk. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. Puzzle 206. De ridder en zijn bruid, (vervolg). Wij willen onze puzzelaars weer enige regels van het beroemde gedicht laten zoeken en wel de 5e en 6e regel. Deze zijn te vinden uit de volgende aandui dingen. (De letters van de vijfde en Zesde regel zijn achter elkaar geschre ven en genummerd van 1 tot 591. Hier volgen nu een aantal aanwijzi- gingen. Een 11-915504164454 is een bekende huiskamerplant. 354135257103121 is een hoofdstad. 55—21—2—49—23—10—47—50—13—51— 2656 is een bekend spel. 27—40—49—36—43—18—48—6—8 geeft velen een bestaan. 5—48—20—36—21—58—29—27 zijn op standelingen. De woorden 1826172852 en 51 19—26—43—55 horen bij elkaar. 12—51—49—16—43—1—3—2—24 hoort bij de winter. 47—2—56—51—25—41 is een bekende naam in ons land. Een rijpaard is meestal 1129—392 .59—29—21—38. 412—553853—54 brengt niet altijd geluk. 7—33—242241 keren het water De zee noemt men wel het 394537— 19—22 nat. Welke zijn de hierboven bedoeld? woorden en hoe luiden de vijfde en zesde regel van het gedicht? Oplossingen (per briefkaart) aan de Redactie van dit blad, tot en met 20 September (Donderdag). Onder de inzenders van een correcte oplossing wordt weer een prijs van f 5.- verloot. dag si» oenen inruilen geweest. De brave fourier had acht warme uren lar^ niets anders om zich, onder zich, naaot zich en boven zich, gezien, dan schoenen, grote maten, kleine maten, met kapotte hakken, met losse zolen, met of zonder veters. Kortom een ge heel onderdeel op oorlogsformatie, maar dan van onderen gezien.... Het moet vreselijk geweest zijn. Het is Bijt jes dus te vergeven, dat hij die bewuste avond aan de tapkast in de cantine neerstortte en bromde: ,.'n Kleintje recht op-en neer". De cantinebaas. die een beweging van „aftikken" maakte, negeerde hij volkomen, zoals gebrui kelijk. Toen het vurige kelkje niet gauw genoeg op de toonbank kwam. herhaalde hij zijn bevel. Toen sprak de cantinebaas: „Eerst betalen, fourier. Je staat nog voor zes gulden in het krijt"! Kennelijk speculeerde de man op Bijtjes' vermoeide geest. Het werd stil aan de toonbank, toen deze om wraak roepende woorden hadden ge klonken. Maar er gebeurde niets. Groot was de verbazing toen Bijtjes kalm op stond en met lome tred naar een tafel tje ging, waar enkele andere landsver dedigers een luidruchtig gesprek met de heer Lucas Bols hadden. De fourier viel aan die tafel neer en zei mat: „Mijn hele magazijn voor een borrel!" Ook hier viel een stilte, als had Jupi- ter gesproken. Na 'n tijdje zei iemand: ,Heb je zo'n dorst, fourier?" Bijtjes gromde. Het was weer stil. De cantine baas keek uit de verte toe en zei tegen een klant: „Nou staat-ie mijn zwart te maken!" Plotseling piepte de magerste van het stel aan de tafel: „Ik geef je vijf borrels, fouriervoor je baard!" Bijtjes schoot recht. „Voor m'n baard!" Hij werd bleek. „Ja, voor je baard", piepte de magere weer. En lokkend als een werfagent van de Waffen S.S. zei hij: „Vijf borrelsvijf heerlijke borrelsDe fourier scheen na fë denken. „Oké!", zei hij ten slotte. „Komop met die borrels". Binnen vijf minuten was de baard eigendom van de magere geworden, want de fourier v/as een getrainde drinker. De eerste dagen gebeurde er niets, maar de Zaterdag vóór de troep met verlof zou gaan, verscheen de fourier op het appèl met een halve baard. De eigenaar van het sieraad had hem be volen de linkerhelft van de baard af te scheren. De fourier was razend ge weest. maar er restte hem niets anders dan het bcel te gehoorzamen. De Maandag na deze gedenkwaardige dag was de baard plotseling voor de helft wit geworden, aangezien de magere had bepaald, dat een deel van zijn eigendom met waterstof moest wor den gebleekt. De volgende dag zaten er rode strikjes in de baard en 's Woensdags verscheen de fourier in het geheel niet op 't appèl, aangezien de magere hem had opgedragen de baard met leukoplast te bedekken.... Weinig was er overgebleven van Bijtjes. Hii kwam bijna niet meer in de cantine en begaf zich slechts bui ten zijn domein als de nachtelijke duis ternis zijn schande wat camoufleerde. Toen brak deze trotse figuur. Het ein de van een baardige fourier, zou men haast zeggen. Op een avond had hij de magere verzocht zijn baard terug te mogen kopen.... Voor tien borrels. En zo is geschied Burgemeester geeft de mode aan (Van onze speciale verslaggever) j£EN nieuwe mode wordt meestal niet door een man en zeker niet door een burgemeester gelanceerd. Zelfs voor een dam-? tenzij ze als mannequin op treedt is er een zekere durf voor nodig om als allereerste met iets geheel nieuws voor de dag te komen. Zo bezien, is het van de burgemeester van Ede, de heer J. J. G. Boot een moedige daad geweest om dezer dagen, toen hjj het huwelijk voltrok tussen ds. G. Visser uit Avereest en mej. R. Haffmans uit Ede, te verschijnen in een prachtige toga van staal-blauw croisé en zodoende een nieuwe dracht te lanceren voor de ambtenaren van de Burgerlijke Stand. STERKE VRIJPION Wit: Kf8, pi e6. Zwart: Ka7, Le2, pi g6. 3 W?'y jm PM mm W>,I m. f® te wmZl'. vvv/; Wit aan zet remise Beide partijen hebben een vrijpion, doch zwart bezit bovendien nog een lo per. De witte pion is evenwel verder opgerukt dan de zwarte en daardoor in 't algemeen van hogere waarde. Hierdoor zal zwart een tempo met de loper moeten verspelen om de witte pion te stoppen. Van deze gelegenheid moet wit gebruik maken om in 't vier kant van de zwarte g-pion te komen We komen dan tot de volgende voort zetting. 1 Kf8e7! g6g5 2 Ke7d6 g5g4 3 e6e7 Le2—b5 4 Kd6c5! het beslissende tempo Lb5—e8 5 Kc5—d4 de ko ning treedt in 't vier kant en daarmee is remise verzekerd. 5 6 Kd4e3 7 Ke3—f2 8 e7—e8 D 9 Kf2xg2. VOOR BEGINNERS Wit: Kcl, Df6, Tdl, Thl, Pd5, Pg5, pi a2, b2, c2, e5, g2, h4. Zwart: Ke8, Da5, Ta7, Th7, Le6, Pc5, Pf8, pi a6, b4, f7, h5. Wit geeft mat in 2 zetten. g4—g3 g3g2 Le8c6 Lc6xe8 In de vacantietijd stromen elke dag karavanen van moeders en kinderen onze dierenparken binnen. Wij weten precies hoe deze excursie afloopt: De ouders dood,-op met een gezicht van: dat-was-een^-maar-nooitijiteer, de kin deren te opgewonden om nog ver moeidheid te kunnen gevoelen. En da By het uitgaan van een kerk, 0f kort daarna, zijn soms de wonderlyk- ste opmerkingen te horen, soms van gen later zullen zij weer vertellen over j dien aard dat men zich afvraagt ho? de dikke olifant en de panter, ofschoon iedereen weet, dat zij het mooist van alles de huiskat gevonden hebben, die altijd bij het hok van dé neushoorn rondhangt, of de doodgewone eenden in de vijver. Toch is een bezöek aan de dierentuin voor de kinderen een geweldige ge beurtenis. Zij ondergaan een ketting reactie van emoties: de aanwezigheid van zovele andere, opgewonden kinde ren, de nabijheid yan levende wezens, die zij alleen uit de boekjes kennen en vooral ook de overdracht van de angst gevoelens van de ouderen voor de roofdieren op de kinderen. Dat is juist iets, wat men diende tegen te gaan. Wie bij de grote dieren staat, de leeuwen en tijgers, de sluipende pan ters, de rusteloze hyena's, hoort ieder ogenblik een oudere zeggen: „wat een griezel", of een onnodig geschreeuwde waarschuwing van „pas op, kom er niet bij!" De grootte van een dier zal een kind nimmer verontrusten; de dik huiden beschouwt hij als uitstekende kameraden, en ook staat hij volkomen onbevangen tegenover de roofdieren. Zelfs het gebrul van een leeuw veront rust hem niet; hij is er geïmponeerd door zonder angst te gevoelen. Houdt daarom de onbevangenheid van het kind tegenover het dier in ere. Leer hem niet bang te zijn, want de verhouding van kind tot dier is van nature uitstekend. E\E drie belangrijkste gebeurtenissen in een mensenleven zijn ongetwij feld: geboren worden, trouwen en dood gaan. Met alle drie heeft de Burgerlijke Stand te maken en daarom zijn de amb tenaren van de Burgerlijke Stand be langrijke functionarissen. Belangrijke functionarissen hebben een zeker de corum van node. Vooral als het om een huwelijk gaat want dat is per slot van rekening de enige van de drie ge noemde gebeurtenissen, die de mens bewust beleeft mag van de ambte naar van de Burgerlijke Stand ver wacht worden, dat hij het zijne bij draagt om het decorum van de plech tigheid te verhogen, althans dat hij niet uit de toon zal vallen. Bij voorkeur steekt hij zich daarom in deftig vlek keloos zwart. Laten we eerlijk zijn: daar mankeer de de laatste jaren wel eens wat aan. Zwarte kleding is schreeuwend duur; niet alleen was het zwart daardoor niet altijd vlekkeloos, maar menig paartje is de laatste jaren getrouwd door een ambtenaar in een licht colbertje. De ambtenaren zelf vonden dat allerminst prettig en het is dan ook de Vereniging van Ambtenaren van de Burgerlijke Stand geweest, die het eerst op het idee is gekomen om een nieuw soort ambtskleding te doen ontwerpen, welke op het stadhuis bewaard zou kunnen worden en door iedere ambtenaar zou kunnen worden gebruikt. Zij heeft zich in verbinding gesteld met de heer C. Jörg Sr. een bekend togamaker te Utrecht. Deze heeft de nieuwe toga, die als eerste door burge meester Boot is gedragen, ontworpen. D toga is dus iets geheel nieuws en niet gebaseerd op een of andere tra ditie. Hot gewaad is van blauw-grijs croisé (een soort laken) met zwart fluweel voor de kraag, de voorkant en de mou wen, met ruim vallende rug, versierd met het in goud en blauw geborduurde gemeentewapen." Nu maar afwachten of het voorbeeld van burgemeester Boot navolging zal vinden en of men dan naar uniformi teit zal streven. Ook de smaak van ambtenaren is verschillend en men zou het kunnen beleven, dat er nu plotse ling allerlei fantastische gewaden gaan verschijnen. Dat zou misschien wel in teressant zijn, doch het mag verwhcht worden, dat mén dit zal vermijden.' Het ware wellicht te wensen, dat het nieu we gewaad zo dit de goedkeuring van de overheden kan wegdragen een officiële sanctie zal verkrijgen. CU.ife m. '*db '/jfïöxr Links burgemeester J. J. G. Boot van Ede en rechts de ontwerper C. Jörg Sr. uit Utrecht, beiden gehuld in de nieuwe toga voor ambtenaren van de Burgerlijke Stand. Wij zouden er eerlijk gezegd graag een soort bef in hebben. Ook ambtenaren dragen soms heel merkwaardige dassen..,. (Van onze correspondent te Londen) „QVER tien jaar zal het mogelyk zyn om op 300 myl hoogte kunstmatige satel lieten rondom de aarde te „bouwen", die de eerste interplanetaire landings stations zullen worden in het toekomstige raketverkeer tussen de aarde en de maan. Over vijf en twintig jaar zal men vanaf de aarde per raketluchtschip een reis rondom de maan kunnen maken. Dit zijn wel de hoogtepunten van de vele verrassende theorieën, die in Londen naar voren gebracht zyn op het internationale congres van astronauten. Zy zijn afkomstig van dr. Werner von Braun, de „vader" van de Duitse V-2. Dr. Von Braun, die thans in Amerika werkzaam is als raketdeskundige bij de Amerikaanse regering, was verhinderd zelf naar Londen te komen, maar zyn theorieën werden voorgelezen en uiteen gezet door een 34-jarige raketdeskundige van de Amerikaanse marine, lieuté- nant-commander E. C. Durant, uit New Jersey. kenen. Deze „kunstplaneten" zouden in de toekomst gebruikt kunnen wor den als tankstations, waar raketlucht schepen tussentijds ladingen zouden kunnen maken in hun verkeer tussen de aarde en de maan en andere plane ten. Het idee op zichzelf is niet nieuw. Wel verrassend was echter de onthulling, dat deze plannen binnen afzienbare tijd technisch uitvoerbaar zullen zijn. Duitse geleerden hadden reeds vele jaren aan deze theorie gewerkt. Hun oorspronkelijke plan was om dergelij ke kunstmatige planeten als startplaat sen voor hun V 2 te gebruiken, zodat men deze projectielen dan naar elk doelpunt op de aarde zou kunnen af schieten, zonder dat daartegen verdedi ging mogelijk zou zijn. In December 1948 maakte wijlen Ja mes Forrester, oud-minister van De fensie van de Verenigde Staten, bekend dat Amerikaanse geleerden uit stra tegische oogpunten de mogelijkheid be studeren om dergelijke „kunstplaneten" te gaan maken. Er zou ook nog een an der gebruik gemaakt kunnen worden van de toekomstige „kunstplaneten". Een der geleerden wees erop, dat men ze ook zou kunnen benutten voor het weerkaatsen van ultrakorte radiogolven waardoor men bijvoorbeeld over de ge hele aarde televisieprogramma's zou kunnen projecteren. De 40-jarige Duitse geleerde, dr. Ire ne Bredt, erkend als een van 's we relds grootste experts op het gebied van raketten, is van mening, dat het over enkele tientallen jaren niet alleen mo gelijk zal zijn om per raketschip naar de maan te vliegen, maar tevens naar de planeten Venus en Mars. VOLGENS dr. Von Braun's theorie zal men reeds over tien jaar kunstma tige planeten in het heelal kunnen af schieten door middel van raketten. De ze door mensenhanden vervaardigde satellieten zouden dan permanent in het heelal blijven rondcirkelen op plaatsen die men van tevoren zou kunnen bere- het mogelyk is dat niet alle predi kers, van welk geloof of „richting" zc ook mogen zyn, in arren moede de lier aan de wilgen hangen. Want zelden of nooit hebben de beoordelingen van het door hen ge sprokene betrekking op de inhoud van wat er is gezegd. De preek wordt „mooi", of, nog erger, „goed' gevon den, alsof het een schoolrapport be trof waarvoor cijfers worden uitge deeld. Dit mooi of goed of niet goed slaat dan meestal op de wy- ze van voordracht, op dc beelden die werden gebruikt, op het al of niet uit het hoofd preken, of op de mate waarop de gemeenteleden werden ont roerd. Wij plegen allen het Evangelie zelf zo lang mogelyk van ons af te houden. Zolang we nog over „goede preken" kunnen praten, over de stem, de uitspraak of de diepzinnig heid van de prediker, zullen we dat doen; immers zolang blijven we zelf nog buiten schot. Mooie vondsten, een verrassende uitleg „hoe haalt hij het eruit!" desnoods bulde rende boetpredikaties, of stichtelijke overdenkingen met een edele strek king, alles verdragen we, alles grypen we dankbaar aan, als we het Evan gelie zelf maar omzeilen kunnen. Hoe zuiverder dat Evangelie werd verkon digd, des te meer zullen we speuren naar bijkomstigheden en uiterlijke dingen, om toch maar niet genood zaakt te worden persoonlijke conse quenties te trekken uit het gehoorde. Voor de predikers kunnen derge lijke gesprekken-na-de-kerk enige maatstaf zijn in hoeverre zij hun dienst naar behoren hebben vervuld, al kan de schuld natuurlijk ook bij de gemeente liggen, en al wordt lang niet alles geuit wat gedurende de kerkdienst werd ervaren (het beste juist waarschijnlijk niet, want daar over spreekt een mens niet zo vlot). Maar in grove trekken zouden zjj zich toch kunnen richten naar de weerklank van hun verkondiging zoals die in de gesprekken der ge meenteleden tot uiting komt. Wan neer de persoon van de prediker in die critieken en lofprijzingen in het middelpunt staat, dus wanneer er nog gesproken wordt van „een heel goede preek" of van „hij was dit keer weer geweldig op dreef hè!" of „wat kan hij het toch mooi zeggen, 't is of je de personen voor je ogen ziet!" dan kan de prediker er ze ker van zijn dat er van het Evangelie zelf nog niet veel is overgekomen, door wiens schuld dan ook. Dan hangt hij zijn toga of priesterkleed beschaamd aan de kapstok, en bidt zijn hemelse Werkgever dat Hij hem een volgend keer er toch voor moge ,.Dr. Sanger en ik hebben destijds behoeden om met zijn persoon tussen de eerste plannen ontworpen voor een cle gemeente en het Evangelie te De 22-jarige athleet Bruno Yoenk verbeterde tijdens wedstrijden te Charkov het wereldrecord 15 km snel wandelen door deze afstand af te leg gen in 1 uur 8 minuten 8 sec. Het re cord stond op naam van de Roemeen D. Parachivescu met 1 uur 8 min. 28 sec. gemaakt op 20 Maart 1949 te Boe karest. DAMPO keert en weert elke verkoudheid en pijn INI in spier en gewricht (Advertentie. Ing. Med.) Dr. Bredt is reeds sinds 1936 bezig met de studie van raketten en was tij dens de oorlog met dr. Eugen Sanger werkzaam in het proeflaboratorium van de Luftwaffe te Trauen. Thans werkt zij, evenals dr. Sanger, in Frankrijk, waar beiden sinds 1946 in dienst zyn van het Franse ministerie van lucht vaart. raketvliegtuig, de Messerschmidt 162", vertelde dr. Bredt. „Daarna begon dr. Sanger aan het ontwerp van een bom menwerper met raket-aandrijving. De bedoeling was, dat dit vliegtuig op een hoogte zou vliegen, die buiten de aan trekkingsatmosfeer van de aarde lag, waardoor het in vier uur tijds om dc wereld zou kunnen vliegen. „Onze werkzaamheden bij het Fran se ministerie van luchtvaart houden ons wel erg druk bezig, maar alle vrije tijd, die we hebben, besteden dr. Sanger en ik aan het project van de eerste vlucht naar de maan. De beginstap zal het vestigen van een landingsstation in het heelal zijn. Daartoe zal dan eerst een raket moeten worden afgeschoten, die op een hoogte van 300 mijl gewoon „in de ruimte" zal blijven hangen, daar de aantrekkingskracht van de aarde er daar geen vat meer op heeft. Om dezelf de reden zullen mensen gekleed in speciale atmosfeerpakken dan ge woon uit hun raketluchtschepen kun nen stappen en zomaar in het lucht ruim kunnen staan. De bouwkosten van een dergelijke kunstmatige landingspla neet zullen natuurlijk astronomisch hoog zijn" voegde dr. Bredt er aan toe, „maar van een zuiver technisch oog punt bezien, naderen wij thans de dag. waarop men de eerste stappen zul kun nen ondernemen om deze plannen tc verwezenlijken". staan. Werkelijk goed is het pas in dien er in de kerkdienst ogenblikken zijn waarin niemand meer denkt aan de pastoor of de dominee, maar wan neer diens hele verschijning als het ware vervluchtigt en dwars door hem heen alleen nog maar het Christus woord doorklinkt, het eeuwigheids woord van oordeel, ontferming, ver geving en verlossing. Heeft een prediker werkelijk zé gepredikt, en de kerkgangers weten er nóg niets anders over te zeggen en mee te doen dan dat het een heel goede preek was, dan klinkt die pre diker in de oren wat God tot Eze- chiël sprak: „Gij zyt voor hen als een minnezanger, die een mooie stem heeft en goed speelt: zij luisteren naar uw woorden, maar ze betrach ten, dat doen zij niet. Doch wanneer het komt en zie, het komt! zul len zij weten dat een profeet onder hen is geweest". I s een christenprediker dan soms geen minnezanger? Ja, natuurlijk is hij dat! Hij doet niet anders dan zin gen van en vanuit de grootst® minne die de aarde ooit ten viel. Maar iedere liefde vraagt nu eenmaal wederliefde, geen vrijblij vende, welwillende toeschouwers. De toekomst ran Utt> kind wordt veilig gesteld door het ideali seren van Uw bij onze Bank lopende kapitaalverzekering. Een ,,ideaalrtnte" wordt bijgesloten tegen een lage premie! Inlichtingen bij de: Schiekide 1)0, ROTTERDAM. Tel. 82700 - h.„ »ene,en.oord.g«„ (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 8