Matige Nederlandse prestaties in Europees volleybalkampioenschap Amandelspeculaasjes Speculaasjes WOLLEN JAPONSTOF Stad en Omgeving Fa Gebr. Pronk Nutsspaarbank noteerde in een jaar vijf millioen aan inlagen 49 49" SPORTBRIEVEN UIT PARIJS Dames kunnen op vijfde plaats komen Vanonderde oren 4.95 Terugbefalingen echter f 650.000 hoger Drieduizend spaarbusjes in omloop ®Le Madeïen v-atten... d&htApJtMexlinx} aan./ ÏÏUmte£i 68 $apoi nneti 53'° san De volieybalcompetitie Inzamelingsactie voor de reclassering Schoorsteen zat nog vol met roet: brand! Het gebeurde in Nieuwediep PREDIKBEURTEN BANKETBAKKERIJ Russen demonstreren prachtig spel Britse oorlogsbodems krijgen „new look' HCSC ontvangt morgen Couwzee Boys 1 Tussen Haaks en Kuitje Texel Meer dan 600 honden Urk Concurrentie van Deense paling PREDIKBEURTEN Wieringen Petten Wat „Petten" Zondag doel De Stoffenhaven Vit 't verslag over het 108ste boekjaar van de Nutsspaarbank te Den Helder blijkt, dat in een jaar tijd voor een bedrag van ruimvijf millioen gulden werd ingelegd. Daar tegenover stond echter een totaal van bijna 5.700.000 aan terug betalingen, zodat het aan de inleggers verschuldigde tegoed met circa 650.000 daalde. Een merkwaardige omstandigheid daarbij ia, dat het aantal spaarders met 700 toenam en dat ook het aantal posten van inlage een niet onbelangrijke stij ging onderging. De directie van de Nutsspaarbank trekt hieruit o.i. terecht de conclusie, dat in het algemeen gesproken de be hoefte om te sparen is toegenomen, maar dat men individueel minder op zij heeft kunnen leggen dan voorheen. Eén van de oorzaken daarvan is het uit breken van het conflict in Korea, ten gevolge waarvan de prijzen van veile goederen sterk omhoog zijn gegaan. De vrees, dat de prijsstijging nog zou toe nemen en dat verschillende artikelen schaars zouden worden, deden het pu bliek besluiten, reeds in toekomstige behoeften te voorzien, waartoe vrijwel algemeen het spaartegoed werd aange sproken. Juist nu is het tijd om de na jaarscollectie van de BIJENKORF te gaan zien. Deze collectie is niet alleen iets bijzonders door haar samen stelling, maar brengt ook de nieuwste modesnufjes zoals FRAAIE MODETINTEN VLOTTE KRAGEN PRIMA COUPE Prijzen zullen U erg meevallen Mooie VELOURS FAN TASIE SWAGGER 75 Velours en duvetine mantels, mooie bewerkte modellen, ook met bont, 110.—, 98.—, 85.— OOK HELE GROTE MATEN De collectie 00 munt uit door de mooie model len en de aparte garneringen. RUIME KEUZE VOORDELIGE PRIJZEN MODERNE KLEUREN Komt altijd eerst de collectie van de BIJENKORF zien. WOLLEN JAPONNEN, gebor duurd, leuk model, ook grote maten, 19.95 1 8.70 3 JAPONNEN, zuiver wol, mooie geklede modellen, ook hele grote maten. Prijzen als 54.—, 46.75, 36.50 2975 De bekende DELANA japonnen en deuxpièces, vele kleuren en modellen al vanaf VELOURS meisjes mantels met en zonder capuchon ^950 45.—, 39.50 FALCON mantels, dubbel popeline of tweeds, o.a. Z Q75 85— Speciale aanbieding dames REGENMANTELS, Egyptische mantels, dubb. popeline ZIJDEN VOLINE regenman tels, de grote mode, in zwart en vele mooie kleuren, Q75 maten 38 tot 48 Volgt het voorbeeld van al Uw kennissen. Doet Uw inkopen in Den Helder's grootste mode centrum in CE In het boekjaar werden 39.090 (v.j. 34.515) posten van inlage genoteerd, te gen 32.608 (v.j. 29.334) posten van terug betaling. Aan de inleggers werd een bedrag van ruim 183.000 aan rente vergoed, over een totaal verschuldigd kapitaal van circa negen millioen gul den. Het aantal spaarders was aan het einde van het boekjaar 21.853 (v. j. 21.163). De kosteloze tussenkomst van s de spaarbank tot inning van salarissen, pensioenen en ouderdomspensioenen, ter plaatsing op spaarrekening, werd door menige inlegger gewaardeerd. Aan pensioenen werd op deze wijze in de loop van het boekjaar voor rond 350.000 geïncasseerd, aan salarissen voor rond 25.000 en aan ouderdoms pensioenen voor rond 7000. Ook de gelegenheid, die de Nuts spaarbank biedt tot het huren van safe loketten en het beschikbaar stellen van de kofferkluis, werd door velen op prijs gesteld. Op 31 December 1950 waren 136 loketten verhuurd. Eén der beproefde middelen ter ver groting van het aantal spaarders, is het gratis beschikbaar stellen van spaar bankboekjes voor nieuwe wereldbur gers. Een kleine 2500 van dergelijke boekjes, waarop de Nutsspaarbank de eerste inleg van een gulden plaatst, zijn in omloop. Ook door het beschiKbaar stellen van spaarbusjes wordt net spa ren bevorderd. Van deze busjes zijn circa drieduizend exemplaren in ge bruik. En dan het schoolsparen. Blijkens het jaarverslag is voor een bedrag van bijna 23.000 bijeengebracht door de leerlin gen van de openbare lagere scholen nr. 2, 4, 5, 6, 7, 8, 10 en 14, de scholen Bankastraat en Tuindorp, het Centraal 7e leerjaar, de Comeniusschool, de Groen van Prinstererschool, de Chr. school te Koegras en de Vakschool voor Meisjes. In totaal zijn hierbij zo'n 2500 scholieren betrokken, die gemiddeld per jaar bijna tien gulden sparen. Het aan tal deelnemers aan het bedrijfssparen bedraagt omstreeks vijfhonderd. H t betreft hier personeelleden van de Rijkswerf, de gemeente, de N.V. Druk kerij v.h. C. de Bow Jr. en de kousen ateliers van Hm. Halen i^ij ten slotte uit het jaarver slag aan, dat het bestuur van de Nuts spaarbank in de loop van het boekjaar geen wijzigingen onderging en dus bij de aanvang het nieuwe boekjaar be stond uit de heren: Jb. J. Verfaille (voorzitter), J. B. F. Meyer (vice-voor- zitter), Y. Lunshof (secretaris), A. M. Engelmann, W. H. Kingma, A. Smit, J. N. E. Teune en J. Wessel. Voor de Helderse volieybalcompeti tie werden deze week de volgende wedstrijden gespeeld: Gem. Dienst HKV 2 15—0, 15—0; WSOV 2—RGD 15—12, 15—17, 15—13; Pro Patria— WSOV 14—16, 6—15; HAV—HKV 15- 13, 152; Openbare WerkenHCSC 13—15, 12—15. Speldjesdag op 6 October De Nationale Reclasseringsdag valt dit jaar op Zaterdag 6 October, maar reeds op 24 September zal een begin worden gemaakt met de huis-aan-huis inzameling. Wij twijfelen er niet aan, of ook de Helderse bevolking zal naar vermogen bijdragen. De actie in Den Helder kan echter pas tenvolle slagen, wanneer voldoen de collectanten en collectrices hun me dewerking verlenen, Men kan zich als zodanig opgeven bij de heren H. J. Ma- rinus (Ruyghweg 21. telefoon 2412), C. J. Bijlsma (Singel 150, telefoon 2955), St. van Amesfoort (Van Galenstraat 112, telefoon 2530), J. J. Vermeulen (Jan in 't Veltstraat 152. telefoon 2297) en J. Ham (Weststraat 85). Vanavond om acht uur komt het plaatselijk comi té bijeen in de consistorie van de Nieuwe kerk aan de Weststraat, waar ds. C. J. Rasch de collectanten en col lectrices voor zover nodig op de hoogte zal stellen van het werk der reclasse- ringsinstellingen. Er is een comité van aanbeveling ge vormd, waarin zitting hebben: burge meester mr. G. D. Rehorst, wethouder P. Th. Luijckx, kapitein ter zee (T) S. G. Barendregt, deken A. H. Harst, ds. W. J. de Hoest, ds. J. Borghardt, ds. M. Hamming, pastoor A. Wijker, kapi tein J. Nieuwland. commissaris A. Hensums, deurwaarder S. Prins, oud wethouder C. Steenlage, mr. J. Mulder en de heer G. J. Grobben. ,,Gemeenschap"-agenda op I October uit Naar wij vernemen, zal de agenda van de Helderse Gemeenschap 1951— 1952 op 1 October in boekvorm ver schijnen. Alle gegevens, die het agen dabureau (Erasmusstraat 14 of telefoon 2141. toestel 007) uiterlijk Maandag morgen vóór half tien nog bereiken, zullen worden opgenomen. Wat hierna binnenkomt zal niet meer in het boekje kunnen worden geplaatst. Dan zal men moeten wachten op het eerste nummer van het Mededelingen- en aanvullings blad. De agenda zal aan de plaatse lijke verenigingen worden toegezonden. Gisteren, kort na het middaguur, werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje aan de Bassingracht. De oorzaak was niet moeilijk te vinden. De bewoner, C. E. U„ woonde pas zes weken in het perceel Bassingracht 125, toen hij de keukenkachel plaatste, zon der zich er van te overtuigen of de schoorsteen wel schoon was. Daarin had zich een dikke laag roet vastgezet, die was gaan branden en veel rook ontwikkelde. De brandweer heeft het roet verwijderd. Er was vrijwel geen schade. Een stadgenote kwam zich bij een brigadier van politie beklagen, omdat een hond haar in het linkerbeen had gebeten. De politieman, in het bezit zijnde van het EHBO-diploma. deed wat in dit geval het beste was: hij haastte zich, het gewonde been te ver binden. Een scholier op de fiets, die aan het eind van de Koningstraat linksaf wilde slaan, verleende geen voorrang aan een van rechts door de Spoorstraat komende wielrijdster. Een kleine bot sing was het gevolg, waarbij gelukkig slechts geringe schade werd aange richt. VOOR ZONDAG 23 SEPTEMBER DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat 10 uur ds. Borg hardt, 19 uur de heer Wanders; Huis duinen 19 uur ds. De Hoest. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hartkamp, 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Hamming. Rehobothkerk 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Hartkamp. Chris telijk Gereformeerde kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur leesdienst. Oud geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur de heer Groenenwegen. Geref. kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Luth. kerk, Wezen straat, 10.30 uur ds. J. A. Stellwag. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. Baptisten gem., Spoor straat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur student Kieviet; Dinsdag 20 uur vrou wenver., Janzenstraat 34. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openluchtsa menkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. JULIANADORP. Ned. herv. gem 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Ham ming. „Bethel" 10 en 19.30 uur de heer Sanders, 14.45 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; Vrijdag 20 uur bidstond; Zaterdagavond open luchtsamenkomst te Julianadorp. CALLANTSOOG: Ned. herv. gem., 19.30 uur ds. H. J. Trommel. 65 ct 250 gram 50 ct 250 gram Dagelijks vers KEIZERSTRAAT (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, Ing. MeU.y Van de heer F. van den Heuvel Rjjnders van de Nederlandse Volleybal Bond ontvingen wij een vijftal sportbrieven over de Europese volleybalkampioen schappen, die momenteel te Parijs worden gehouden. Zoals was te verwachten, hebben de Nederlandse dames- en herenploegen geen grootse resultaten kunnen boeken. Wij zullen de brieven van de heer Van den Heuvel Rjjnders echter op de voet volgen, opdat onze lezers een goed beeld kunnen krijgen van deze spor tieve krachtmeting. Het was uiteraard een teleurstelling, dat de Tsjechoslowaak- se teams wegens reismoeilijkheden niet konden verschijnen. Aanvankelijk bleef men ook in onzekerheid over de komst van de Bulgaren, doch dit bleek later ongegrond te zijn. het Parijse gemeentebestuur in dienst gesteld. De kampioenschappen werden geopend met de dames-ontmoeting Po lenJoegoslavië. De Poolse meisjes verloren de eerste game, maar door uitstekend smashen en sterk verdedi gend spel wonnen zij ten slotte toch met 31. Keurige indruk 's Avonds kwamen de Nederlands meisjes uit tegen Frankrijk. In deze wedstrijd konden onze landgenoten maar niet tot haar gewone spel komen. Frankrijk won met 15—5, 156, 15—11. Niettemin deed het prettig aan, dat onze dames een sportieve en keurige indruk konden achterlaten. Eén van onze meisjes werd zelfs populair door haar prachtige spel. De uitslagen wa ren verder: dames: Polen—Joegoslavië 1—3, heren: Frankrijk—Israël 3—0; Bel giëItalië 30; PortugalJoegoslavië 0—3. De tweede dag bracht zowel de Ne derlandse dames als de heren in het veld. Hoewel geen successen werden behaald, kan toch worden gezegd, dat zij behoorlijk tegenstand hebben ge boden. De heren wonnen de eerste ga- In de Cité Universitaire vond de lo ting plaats, die voor de dames aldus uitviel: Poule 1: Rusland, Frankrijk en Nederland; Poule 2: Polen, Bulgarije, Italië en Joegoslavië. De heren verna men de volgende indeling: Poule 1: Rusland, Belgie en Italië; Poule 2: Bul garije, Portugal, Joegoslavië en Neder land; Poule 3: Roemenie, Israël en Frankrijk. Alvorens Zaterdag de eerste wedstrij den werden gespeeld werd Vrijdagmid dag bij het graf van de onbekende sol daat onder de Are de Triomphe namens alle deelnemers aan de kampioenschap pen een krans gelegd. Bij de opmars in sporttenue opende de Nederlandse groep, in keurige lichtblauwe trainings pakken gestoken, de stoet. In 't Stade Pierre de Coubertin kwa men Zaterdag de eerste ploegen in ac tie. De volleybalorganisatie had de eer, als eerste in dit nieuwe stadion uit te komen, en het werd dan ook dezelfde dag door een vertegenwoordiger van me tegen Portugal met 15-11, en met een klein beetje geluk hadden zij ook de tweede op hun naam kunnen bren gen. Het werd evenwel 15-12 voor de Portugezen, en daarna zegevierden die met 16-14 en 15-6. De dames kwamen tegen de Russinnen uit. De Nederlandse meisjes werden verslagen met 15-4, 15-3 en 15-9. De overige uitslagen wa ren: Dames: PolenItalië 30., Heren: RoemenieFrankrijk 31; Bulgarije Joegoslavië 31; RuslandItalië 30. De wedstrijd RoemenieFrankrijk was bijzonder spannend en nam in het ge heel twee uur in beslag. Straaljager Van Joegoslavië verloren de Neder landse heren eervol met 153, 158, 1512. De Rusische dames en heren demonstreerden hun superioriteit door met grote cijfers te winnen van res pectievelijk Frankrijk en Belgie. Eén van de Franse kranten vergeleek de capaciteiten van de Russische met de Westerse landen met de kracht van een straaljager tegenover een autobus. De uitslag enwaren: Dames: Joegosla viëItalië 30; RuslandFrankrijk 3—0. Heren: Rusland—Belgie 30; Joe goslaviëNederland 30; Roemenie Israël 3—0; Bulgarije—Portugal 30. De laatste wedstrijd van de voorron den ging tussen Nederland en Bulga rije. De cijfers waren 15—3, 15—2 en 15—5. Bij de dames bereikten Rusland, Frankrijk, Joegoslavië en Polen de winnaarspoule. In de verliezersronde spelen Italië—Israël, Nederland en Por tugal. De eerste resultaten van deze competitie luidden: Dames: Rusland- menie 03; Rusland—Joegoslavië 3—0; Joegoslavië 3—0. Heren: Belgie—Roe- Bulgarije—Frankrijk 2—3. Minister Attlee (links) die met z«n verklaring de verkiezingsstnjd in Engeland weer in het brnndpun van de belangstelling zette. Oud minister Churchill trad in oveTle° met de consenmtieve parttj-leide Lord Woolton om de eerstkomende stappen voor de verkiezwgsstryd van zijn partij te bespreken. „Releniless" heelt primeur De Britse marine is thans doende haar schepen een „New Look te geven, in overeenstemming met de vereisten voor verdediging tegen aanvallen me atomlsche wapens. Zowel onderzeeboten als oppervlakte schepen worden in behandeling geno-« men. De essentie van de veranderingen is wel hierin gelegen, dat open bruggen worden weggewerkt en dat ook alle in strumenten en bedieningsapparaten van vitaal belang verdekt worden opge steld. Het eerste schip, dat een derge lijke vernieuwingskuur reeds heeft on dergaan, is de torpedobootjager „Re- lentless", waarvan men een snel, ge stroomlijnd antiduikboot-fregat heeft gemaakt. Ook een aantal onderzeebo ten van de S-klasse wordt gestroom lijnd. HCSC 1 krijgt morgenmiddag om vijf uur bezoek van Gouwzee Boys 1 Hoewel de Monnikendammers be'er partij zullen geven dan de beide vorige tegenstanders, verwachten wij toch weer een overwinning voor onze stad genoten. Het vierde elftal van HCSC speelt in Middenmeer tegen Flevo 1, waartegen het weinig kans heeft op succes. Verder worden gespeeld: Hel der bHCSC-jun. (4 uur), Callantsoog a—HCSC a en Helder c—HCSC b (2.45 uur). Het is morgen hoog water om 11.25 en 23.45 uur, en laag water om 5.30 en 17.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.8 graden Celsius. HALF MILLIOEN VOOR BESCHOEIINGEN Op de begroting van Waterstaat Is voor 1951 500.000 uitgetrokken voor voortzet ting van de vernieuwing van beschoeiin gen in de havens van Den Helder, Urk en Terschelling. HET WEST-FRIS IA JELFT AL Zondag, m de wedstrijd tegen Helder, zal West-Frisia met het volgende elftal uitkomen: Ubbels; Belier en Posthumius (a.); Lub, Lan- gedijk en Visser; C. Stelling, S. Stelling, Si- mons, Dangermond en Koopen. BU de onlangs gehouden telling van honden, bij gelegenheid van de verza meling van de gegevens voor de hon denbelasting, bleek, dat er op Texel 623 geregistreerde honden rondlopen. SCHOOLRADIO WINT VELD. Nu drie openbare lagere scholen aan gesloten zijn op het radiodistributienet, teneinde de schoolradiouitzendingen te kunnen beluisteren, overweegt men ook de bijzondere scholen te Den Burg en Oosterend een dergelijke aansluiting te verstrekken. Op deze wijze wordt de radio mede dienstbaar gemaakt aan het onderwijs. BENOEMINGEN. De heer W. Renout, arts te Oos terend, is voor het jaar 1952 weer aan- gewzen als arts belast met de dood- schouw. Tot leden van de plaatselijke bios coopcommissie werden benoemd de heren S. Bakker, hoofd der openbare lagere school te Den Burg en de heer J. Tiessen. directeur van gemeentewer ken. Beiden hadden reeds zitting in de commissie. EIERVEILING. In de week van 10 tot 15 September werden aan de eierveiling te Den Burg 76.642 eieren aangevoerd. De ge middelde kiloprijs was f 2.45. De laatste tijd is de prijs van de pa ling zeer aan de lage kant. Als voor naamste oorzaak hiervan kan gelden do invoer van veel paling uit Denemar ken. Deze invoer schijnt zeer groot te zijn. De Covij heeft nu stappen gedaan bij het Bedrijfschap voor Visserijproducten om in deze zaak verandering te bren gen. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 uur ds. C. J. Lasschuit; Ger. Kerk Noord, 9 uur ds. Doorenbos; 11 uur ds. Jongbloed van Muiden; 2 uur 30 ds. Jongbloed- 17 uur ds. Swen van Den Helder; Gebouw Irene, 9 uur ds. Swen; 11 uur ds. Swen- 2 uur 30 ds. Doorenbos: 17 uur cis Jongbloed; Chr. Ger. Kerk, 10 en 17 uur ds. C. Smits van Driebergen; Ger Kerk art. 31 K.O. 10 en 17 uur ds W H. de Boer. Bevestiging ambtsdragers Ger Bond in Bewaarschool, 10 en 17 uur ds. Severijn van Hoogeveen. CHR. GER. KERK HEEFT KERKTELEFOON. De PTT heeft thans de kabels gelegd voor de kerktelefoon van de Chr Ger Kerk Als binnenkort dus de nieuwe predikant zijn intrede doet, kunnen ook de zieken deze dienst volgen. Bernard spreekt zo nu en dan toneel. mensen, normale wezens zoals u Ik, maar behept met groot enthousiasme voor de planken. Het ts waarlijk interessant deze dames en heren eens aan te horen U weet het allemaal, we hebben op v/it. ringen prima tonelisten. Dat blijkt uit a, goede uitvoeringen, dat blijkt uit de re sultaten op concoursen. We herinneren ons het grote succes van „Harmonie" niet „Adieu en au revoir" op het concours te Medemblik; we zien „Villa de Vreugd- van Fabricius voor de geest, een prachtig, diep psychologisch stuk, dat evenwel hier geen waardering kon vinden. We denken aan „De Vrije groep", die zo veel succes behaalde met „In uniform" en aan het historische stuk „Het lied van alle tij. den". Als we daarover horen praten en we vernemen iets van hetgeen achter de schermen moet gebeuren vóór dat het publiek het stuk te zien krijgt, dan begrij. pen wij, dat men wel heel grote enthousi- astellng moet zijn om deze hobby te be oefenen. Een stuk vereist enige maanden studie. Niet iedereen is op de hoogte van de juis te uitspraak en klemtoon, zodat de regis. seurs veel werk moeten verzetten om tot een behoorlijk geheel te komen. En dan de mise-en-scène, het spelen-zonder-boek- je, om dan uiteindelijk de sensatie te on. dergaan van de première. Als dan het scherm rijst, dan staat de speler alleen en moet hij zich verlaten op zijn goede ge heugen, op zijn rolkennis. Nu ja,, dan is daar de souffleur, maar die is er niet om de hele rol voor te zeggen, doch om in te grijpen, wanneer de speler in het nauw mocht geraken. Als de speelavond voorbij is, zijn da tonelisten doodmoe door de spanning. Hat kan dan gebeuren, dat het stuk niet in. sloeg. Drie maanden of langer te ver. geefs gestudeerd. Maar even goed begint men weer met een nieuw stuk. uitgaande van de gedachte, dat het succes ongetwij feld groter zal zijn. Zegt niet een gevleu geld woord, lat het leven kort, doch de Kunst lang is? BERNARD. EREPRIJS VOOR DE HEER J. BLOM Op de veetentoonstelling te Zaandam werd de ereprijs voor de fijnste en bes te gemeste koe (niet afgewisseld) be haald door de heer J. Blom alhier. Het eerste elftal speelt om twee uur thuis tegen Zeemacht in dé volgende opstelling: Raven, Snip, Vriesman, Rens, Geensen, Koopman, Molenaar, J. Vriesman, G. P. Molenaar, Quak en Kossen. Reserve Watertor. Het tweede elftal gaat om kwart voor één naar Winkel, per auto met de volgende spelers: Kooij, De Waard, Kutterink, Rademaker, Van der Vlies, Manneveld, Weijgertse, Zwakman, 1)6 Waard en Kramer. Reserves De Graat en Vorst. Het derde speelt om twaalf uur "P eigen terrein tegen Sint Boys met Wa tertor, Bakker, Vorst. Bregman, Zwaan, Sarapof, Koopman, Bos, Bouwman, De Graaf en Zeeman. Reserves Vos en Rens De A'tjes spelen om half elf tegen St. Boys a met Raven. Molenaar, De Groot, Van der Sluis, Moot, De Beurs, Quak, Eriks, Rampen en Van Rijswijk. Reser ves Schrijver en Groot. De leden worden er aan herinnerd, dat aller opkonjst bij de training in „Het wapen van Petten", welke iedere Donderdag wordt gehouden, zeer ge wenst is. De handbalsters spelen om half tien thuis tegen Ons Genoegen met M. Kui per, R. van der Vlies, I. van Essen, C. Quak, A. Bakker. A. Waiboer, L. Kui per, L. Quak. N. Qauk, A. Klaver en T. Quak. Reserves I. en M. Kutterink e» I. Rademaker. UITSLAG BRIDGEDRIVE De uitslag van de Woensdagavond gehouden bridgedrive was als volgt Mevr. Kuiper—J. Eriks 36i/„ pt. tam- Rademaker 33 pt. J. Geensen—P Wa tertor 31 pt, fam. Geensen 29 pt. Boontjes—J. Vriesman 28 K. pt,C. Vries- manA. van der Vlies 22 pt. TSJECHOSLOWAAKS PROTEST BIJ V.S. Het Tsjechoslowaakse ministerie van buitenlandse zaken heeft een nota aan óe Amerikaanse ambassade te Praag gezonden om te protesteren tegen „h®" in strijd met de wet in hechtenis n®' men van Tsjechoslowaakse burgers i® West-Duitsland". in dlv. kleuren 140 breed SPOORSTRAAT 49 (Advertentie, Ing. M«dJ

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2