Circa 400 huisvrouwen hielden gewestelijke dag te Hoorn Bijna de helft der gezinnen ontvangt kinderbijslag Het scheidsrechterscorps moet noodzakelijk worden uitgebreid Enorme organisatie voor een goed kloppende vliegdienst Parijs zonder taxi's Officiële ontvangst ten stadhuize Geslaagd samenzijn NIEUW FINS KABINET SAMENGESTELD Amerika zal voortaan op kracht vertrouwen Vertegenwoordiger vergokte dertigduizend gulden Relletjes aan sectorgrens te West-Berlijn GLIMLACHJE Invaliden defileerden voor de Koningin OEES waarschuwt tegen dividendbeperkingen Sneller herstel van de vrije invoer in Duitsland BANKIERS HANDHAVEN HUN BEZWAREN Het Ambonezenincident leidde tot arrestatie Loonvoorwaarden in de Hessische staking Nieuwe cursus gaat straks beginnen KERKELIJK NIEUWS Paspoortenkeuringen en gevoeligheden Radar-installatie thans bijna gereed Vliegende televisie-brigades van Philips Amerikaanse geleerde wordt vermist Belgische oorlogsslachtoffers VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1051 De afd. Hoorn van de Ncd. Vereniging voor Huisvrouwen was gisteren de gast- vrouwe van circa vierhonderd dames, die tezamen de leden van de twaalf af delingen van Noord-Holland vormden. Deze gewestelijke dag, die na Bergen en Amsterdam nu in de hoofd- en koop stad van West-Friesland werd gehou den, betekende een grote eer voor de Hoornse afdeling, daar zij in verhou ding tot verschillende andere afdelin gen klein is. Er zijn daarom gedurende lange tijd veel voorbereidingen getrof fen, zonder welke het onmogelijk was geweest, dat deze dag op een dergelijke wijze slaagde. Voordat de gewestelijke dag in groot verband begon, had een officiële ont vangst van de vertegenwoordigsters van de twaalf afdelingen op het stad huis plaats. Burgemeester Canneman roemde de huisvrouw, omdat zij in ve lerlei opzicht zo belangrijk is. De gewestelijke presidente, mevrouw Swanenburg de Veye-Mulder uit Alk maar stelde het zeer op prijs, dat de huisvrouwen deze ontvangst te beurt viel, omdat zij daarin een officiële waar dering zag voor de plaats, welke de vrouw in de loop der jaren in het maatschappelijke leven heeft ingeno men. In het Winston-Theater, waar de sa menkomst werd gehouden, heette de presidente van de Hoornse afdeling, mevr. Boersma-Freerkstra, in het bi zonder de ere-presidente van die afde ling, mevr. Canneman, het hoofdbe stuurslid, mevr. Groenier en de andere aanwezigen welkom. De zang van het Huisvrouwenkoor, onder leiding van mevr. Van Berkel Van der Oord, die hierop volgde, werd zozeer door de aanwezigen gewaardeerd dat het koor er niet onder uitkwam één der nummers te biseren. Huisvrouwen staat pal! Mevr. Swanenburg bracht de taak van de huisvrouw in verband met Hoorn, dat de moeilijke opdracht heeft zijn stedeschoon aan oude gebouwen te behouden. „Wij moeten pal staan voor het behoud van oude tradities in het gezin, die wij steeds opnieuw moeten bezielen", aldus spreekster. Het bewa ren van de schatten alleen is niet vol doende, want dat leidt tot verstarring en tot doodsheid. De huisvrouw moet in maatschappelijk verband nieuwe banen zoeken om het gezin door de moeilijke tijden te helpen, want daardoor wordt de geest verrijkt en verfrist. Mevr. Groenier zette in korte be woordingen het werk van het hoofdbe stuur uiteen, waarbij zij opmerkte,, dat de leden van dat bestuur o.m. zitting hebben in de commissies voor melksa- nering, volkshuisvesting, winkelslui ting en emigratie. Voorts ging spreek ster over tot een meer huishoudelijk praatje betreffende inzameling van af valstoffen, welke veel deviezen voor ons land opleveren. Zij ried de aanwe zigen daarom aan, vooral het papier en de lompen niet te verbranden, doch bij de erkende opkopers in te leveren. Dinsdag j.l. werd dit 3 jaar oude weeskind Monika Heissleraan de trein in Stockholm opgewacht door de zoon van Zweden's koning die met zijn echtgenote besloten heeft het kind te adopteren en mede met hun zoontje te doen op groeien in hun villa te Saltsjeba- den, 13 k.m. van Stockholm. De leider der Finse agrarische par tij, Urho Kekkonen, heeft een nieuwe coalitieregering gevormd. De volksde mocraten (een fusie van communisten en linkse socialisten) hebben in het nieuwe kabinet geen zitting. Voor en kele portefeuilles zijn een tweede en derde minister opgenomen, vermoede lijk om de getalsterkte van sociaal democraten en agrariërs in het kabi net te handhaven. Het kabinet telt ze ven agrariërs, zeven sociaal-democra ten, een vertegenwoordiger van de Zweedse volkspartij en een partijloze. Een minister moet nog worden aan gewezen. In het Rijn-Hernekanaal bij Gelsen- kirchen is de 33-jarige Nederlandse schipper J. van S. van het Rotterdam se schip „Damco 4" verdronken. Hij viel bij het bevestigen van een meer touw in het water. Mevr. Van Schoten-Oosterchrist wis selde het prozaische gedeelte met de clamatie af. Haar voordrachten werden zeer gewaardeerd, vooral die gedeelten, waarin de vrouw een spiegel werd voorgehouden. De enige heer, die op het toneel verscheen, was de secretaris V4in „Oud-Hoorn", die een kort over zicht gaf van de historie van Hoorn, hetgeen de inleiding betekende voor de VW-film, die vervolgens werd ver toond. Die film was een goede leidraad voor de wandeling, die de dames na de koffiemaaltijd onder leiding van enke le VVV-gidsen door Hoorn maakten. De dames waren zeer opgetogen over al hetgeen zij te zien kregen, wat on getwijfeld zijn vruchten over geheel Noord-Holland zal afwerpen. De mid dag werd besloten met een bezoek aan de veiling te Blokker, waar de heer Boot. voorzitter van de kring Noord- Hóll #d van de Ned. Fruittelersorgani satie een causerie hield, waarna het gebouw werd bezichtigd. Truman verklaart: Truman heeft op zijn persconferentie bevestigend geantwoord op de vraag van een journalist, of de Verenigde Sta ten voortaan in hun betrekkingen met de Sowjet-Unie meer op kracht dan op diplomatie zouden vertrouwen. De pre sident meende, dat dit noodzakelijk is, hoewel hij er niet mee op heeft. Tevo ren had hij doen uitkomen, dat Ameri ka niettemin overeenkomsten met Rus land zal blijven nastreven, omdat deze zullen worden nagekomen, wanneer de V.S. in de gelegenheid zijn, aan zulke accoorden met kracht de hand te hou den. Dit noemde de president de reden voor het defensieprogramma. Voor de Rotterdamse rechtbank stond gistermiddag terecht de 35-jarige ver tegenwoordiger H. M. v. V. uit Rot terdam, aan wie verduistering van der tigduizend gulden was ten laste gelegd. In de periode van 1945 tot 1951 had hij in dienst van een kledingmagazijn een groot aantal geldbedragen, die hij van klanten had ontvangen, in zijn eigen zak gestoken en later in verschillende speelzalen verspeeld. De officier van justitie eiste tegen verdachte een ge vangenisstraf van één jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest. Uitspraak volgt over veertien dagen. Donderdagavond hebben leden van de Oostduitse Volkspolitie schoten af gevuurd op een menigte, die aan de gjens tussen de Franse en de Russische sector protesteerde tegen het sluiten van de meeste verbindingswegen tus sen Oost- en West-Berlijn. Bij deze demonstraties werden de Oostduitse pclitie-agenten uitgejouwd en met stenen bekogeld. De Westberlijnse po litie verspreidde de menigte. Tegen middernacht was alles weer rustig. Het comité voor lichamelijk gebrek- kigen te Rotterdam heeft Donderdag een autotocht georganiseerd naar Zeist. Met de ongeveer 100 auto's werd ook een bezoek gebracht aan paleis Soestdijk, waar gedefileerd werd voor de Koningin. öR^GF- fZ De weerspannige kurketrekker In een advies over de wijze, waarop investeringen van het ene Europese land in het andere aangemoedigd kun nen worden, waarschuwt de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king tegen beperking van de dividend uitkeringen. Volgens de OEES is de noodzaak, om dergelijke „inter-Euro- pese" investeringen te stimuleren, de laatste maanden groter geworden. Waarschijnlijk zal er minder Ameri kaans kapitaal voor belegging in Euro pa beschikbaar komen wegens de ka pitaalbehoefte voor de Amerikaanse defensieproductie. Gezaghebbende Amerikaanse kringen te Bonn hebben zich uitgesproken voor een sneller herstel van de liberalisatie van de Westduitse invoerhandel. Men is in deze kringen op grond van de on verwacht gunstige ontwikkeling van de Duitse betalingsbalans en van de we zenlijke verbetering van Duitslands po sitie in de Europese betalingsunie tot de overtuiging gekomen, dat het mo gelijk zal zijn eerder tot herstel van de liberalisatie over te gaan ,dan op 1 Januari 1952, het tijdstip, dat in dit verband door de bondsregering is ge noemd. De elfduizend Parjjse taxi-chauffeurs zÜn gister voor 24 uur in staking ge gaan. Er waren vrijwel geen taxi's in Parüs te bekennen. De oorzaak der staking is de onlangs door de Parijse politie-leiding uitge vaardigde bepaling dat de taxi-chauf feurs medisch gekeurd moeten worden. Chauffeurs, jonger dan 45 jaar moeten elke drie jaar, die tussen de 45 en 50 om de twee jaar en bestuurders van boven de vijftig elk jaar worden ge keurd. De taxichauffeurs, die bevreesd zijn op oudere leeftijd hun betrekking te zullen verliezen, eisen nu dat hun in geval van afkeuring ander werk zal worden gewaarborgd. De door de minister van financiën aangebrachte wijzigingen in de essen- tiele punten van het wetsontwerp toe zicht credietwezen hebben het Neder landse bankwezen geenszins bevredigd, zodat de principiële bezwaren in deze kringen onverkort gehandhaafd blijven. Zulks blijkt uit een adres, door de Ne derlandse Bankiersvereniging en de bedrijfsgroep Landbouwcredietbanken, naar aanleiding van het verschijnen van de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp, tot de Tweede Ka mer der Staten Generaal gericht. Een Ambonees inwoner van het woonoord „Lunetten" te Vught is als verdacht van zware mishandeling, ge pleegd tijdens het incident op 19 Aug. j.l., voorlopig in hechtenis genomen. De Ambonees is op last van de rechter commissaris ter observatie opgenomen in een psychiatrische inrichting te Vught. De verdachte zou reeds in Indo nesië in een inrichting verpleegd zijn geweest. Verder zijn er processen-ver- baal opgemaakt tegen acht Ambonezen, die er van worden verdacht deel te heb ben genomen aan de vechtpartij. De volgende bijeenkomst van de Noordatlantische Raad te Rome zal door de Canadese minister van buiten landse zaken Pearson worden geleid. Het werkgeversverbond in de me taal-industrie in Hessen heeft besloten het bemiddelingsvoorstel van de rege ring te aanvaarden. Op grond daarvan zullen de lonen der metaalarbeiders met terugwerkende kracht tot 1 Sep tember gemiddeld met drie pfennig per uur worden verhoogd en een gezinstoe slag alsmede een som ineens worden betaald. De vakbond moet nog over het voorstel stemmen. De staking duurt al vier weken. .Krijgt u kinderbijslag of niet?" vroegen de enquêteurs en enquêtrices van het Nederlands Instituut voor de Publieke opinie onlangs aan de Neder landse bevolking. Het blijkt, dat 43 van alle gezinnen kinderbijslag krijgt. Van de groep met de laagste inkomens krijgt meer dan de helft, n.1. 52 kinderbijslag. Van de welgestelden ontving 19 kinderbijslag. „Waar gebruikt u die kinderbijslag voor?" vroegen de enquêteurs en enquêtrices aan die vaders en moeders, die kinderbijslag krijgen. 21 gebruikte dit voor het kopen van dure artikelen, en wel: 13 voor kleding, 2 voor schoenen, 2 voor brandstoffen, 4 voor andere doel einden. 18 heeft geen speciale bestemming voor de kinderbijslag en gebruikt deze voor de gewone dagelijkse gezinsuitgaven. 6 gebruikt het speciaal voor de kinderen en wel: 4 om artikelen te kopen, die de kinderen hard nodig hebben; 1 voor studie van de kin deren, 1 zet het op het spaarbankboekje van de kinderen. 3 gaf nog andere antwoorden. 48 antwoordde in totaal. Sommige ondervraagden noemden dus meer dan één bestedingswijze. Ongeveer de helft van de gezinnen, die kinderbijslag krijgen, besteden deze bijslag dus voor het kopen van dure artikelen, hoofdzakelijk voor kleding. Maar in ongeveer vier van de tien gezinnen wordt de kinderbijslag ge woon met het andere inkomen tegelijk besteed. Als de competiticleider van de afd. Noord-Holland een volledig voetbal- programma uitschrijft en de weergo den zijn hem gunstig, zullen ongeveer tweehonderd wedstrijden zonder scheidsrechter gespeeld moeten wor den. Met andere woorden: nog meer dan andere jaren bestaat er een schreeuwend tekort aan scheidsrech ters, die onmisbare figuren op een voetbalveld. De scheidsrsechterscommissie afdeling Alkmaar ziet zich dan ook haast voor een onmogelijke opgave geplaatst. Ieder, jaar worden cursussen georga niseerd en steeds weer wordt het scheidsrechtercorps met enthousiaste fluitisten versterkt. Door ouderdom en promotie naar de K.N.V.B ziet men geen kans het aantal scheidsrechters gelijke tred te laten houden met het aantal elftallen dat ieder jaar weer groter wordt. Het is daarom dat wij de cursus die over enkele weken zal aanvangen, zo warm aanbevelen. Het is namelijk zo dat op het ogen blik de adspiranten-elftallen reeds zon der scheidsrechter spelen. Men is aan gewezen op de jeugdleiders van vereni gingen en helaas zijn deze mensen niet altijd objectief en soms zelfs niet capa- GER. GEMEENTEN Tweetal te Katwijk aan Zee: T. Dm- resteyn te Opheusden en M. Heerschap te Wageningen, waarvan ds. T. Dorre- steyn te Opheusden is beroepen. Beroepen te Kalamazo (USA) A. Vergunst te Zeist. DE SYNODE DER GEREF. KERK (ART. 31) De generale synode te Kampen van de Geref. Kerken (art. 31 K.O.) heef' Donderdag langdurig gesproken over een van de z.g. grote stukken: het rap port van de depufaten van de synode van Amersfoort over de samenspreking- met de deputaten van de Chr. Geref. Kerk. In dit rapport kwamen, behalve een sterk verlangen naar samengaan, diepgaande verschillen van inzicht naar voren. In de discussies over het rapport bleken eveneens zeer uiteenlopende opvattingen. De commissie, die over het rapport had vergaderd, kwam tot de conclusie, dat de besprekingen dien den te worden voortgezet en dat er middelen moes*ien worden beraamd, om tot kerkelijk samenleven te komen. Hiermee was een deel van de sprekers ter synode het niet eens. Het kwam dan ook tot een tegenvoorstel, om geen deputaten te benoemen en de ont wikkeling eerst eens af te wachten. De zitting werd verdaagd. DS. A. VERHAGEN Ds. A. Verhagen, predikant bij de gereformeerde gemeente te Kampen, die gisteravond een prachtige nieuwe kerk met 1100 zitplaatsen in gebruik nam, is ter gelegenheid daarvan Be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester H. M. Oldenhof, te Kampen deed daarvan mededeling en speldde ds. Verhagen de Koninklijke onderscheiding op de borst waarna de duizendkoppige menigte staande twee coupletten van het Wilhelmus zong. Op de loslijn van de Nederlandse Spoorwegen voor de veiling te Kapelie- Biezelinge is de 53-jarige fruitkweker C. H. tussen een stootblok en een goederenwagen bekneld geraakt en on middellijk gedood. Achter de schermen op Schiphol (Van onze speciale verslaggever). UET LIJKT alles nogal eenvoudig. Er moet een aantal mensen naar Parijs, de K.L.M. houdt een toestel gereed, men stapt in en vliegt naar de Franse hoofdstad. Zo gemakkelijk gaat het echter niet. Als men een kijkje achter de schermen op Schiphol heeft mogen nemen, weet men wel beter. Er lopen daar mannen rond met klinkende namen; voor een deel zijn zij „vergrijsd" in de vliegdienst; zü zijn uit het goede hout gesneden, ontplooien de voor een zo vitaal bedrijf als de K.L.M. zo nodige energie; het zijn mannen met initiatief, doorzettingsvermogen, moed en vooral verantwoordelijkheidsgevoel. Z(j geven leiding aan al die onderdelen van het in de loop der jaren zeer gecompliceerd geworden bedrijf en zorgen tezamen, dat de zilveren K.L.M.-vogels naar alje windstreken over de gehele wereld kunnen uitzwermen. OCHTPHOL is niet enkel meer een stationsgebouw; het is bijkans een gehele stad van gebouwen en gebouw tjes, waarin het hart van de K-L.M. klopt. Men krijgt enigszins een indruk van wat er >mt kijken als men, zoals wij, de piloot kan volgen, wiens kist over een uurtje gaat vertrekken. Van stationsdienst, restauratie, rondleidin gen, diensten van stewards en stewar dessen, van bevrachtingskwesties, van passage, enz. spreken wij niet eens. Paspoortenbureau. De eerste gang van een vlieger vóór zijn vertrek is naar het paspoorten bureau, waar niet alleen telkenmale weer zijn paspoort, maar ook zijn ge zondheidspapieren en zijn vliegbe- voegdheid gecontroleerd worden, waar ook zijn paspoort in orde gemaakt wordt. Elke vlieger beschikt over twee paspoorten daarmede vormt Neder land een uitzondering zodat er een klaargemaakt kan worden als hij het andere mee op reis heeft. Want het voorzien van de nodige visa kost de nodige tijd en vaakveel geld. Voor een visum voor Syrië moet men zich in Brussel en voor Irak in Londen vervoegen, aangezien deze landen hier geen consulaat hebben. Vliegers, die zonder geldig paspoort Amerika zou den binnenkomen, lopen de kans o1 een boete van 10.000 dollar. Indones; vraagt voor een visum voor een N< derlandse vlieger f 75 en bovendien f 5 keuringskosten. India verlangt slechts f 0.80 van de Nederlander, doch f 22.50 van de in dienst van de KLM zijnde Indonesiër als tegenmaatregel voor de hoge kosten, die onze Unie partner vraagt. De heren van het paspoortenbureau moeten ervoor zorgen, dat geen vlie gers naar Cairo gezonden worden, die ook in Syrië komen, want als men in Cairo een Syrisch stempel ziet, is de KLM'er onmiddellijk verdacht en dreigt arrestatie.... Baanbrekend werk Vervolgens wendt de vlieger zijn schreden naar de Meteo, dat is de me teorologische post van de Rijkslucht vaartdienst, waar hij zijn weerkaarten met uitvoerige toelichting ontvangt en waar de route, die hij bijvoorbeeld naar New York moet vliegen, precies is uitgestippeld. Hier heeft de heer De Jonge de we tenschap ontwikkeld, die het de toe stellen mogelijk maakt met de minste tegenwind te vliegen. Daarbij worden soms omwegen gekozen, doch men wint aan tijd, soms zelfs twee uur, hetgeen een voordeel oplevert van vier a vijf duizend gulden! Daarna stapt de piloot naar de cen trale verkeerskamer, waar oud-gezag voerder Frijns de scepter zwaait en het vliegplan voor elk toestel tot in onderdelen geregeld en voorgeschre ven wordt; waar men precies weet, waar elk KLM-toestel zich bevindt, hoeveel benzine het nog aan boord heeft enz. Dan gaat hij zich op een bepaalde afdeling overtuigen, of hij bijzondere vrachten heeft mee te nemen, waar oor dus speciale maatregelen getrof- ien moeten worden en ten slotte con ti eert hij zijn navigatietas, waarin i allerlei internationale voorschrif- i. land- en zeekaarten, sterrenkaar- ti n een sextant en andere hulpmidde len bevinden, die hem door de lucht ide weg moeten wijzen. Een uitgebrei de afdeling doet niet anders dan kaar ten tekenen en bijhouden. Goed toegerust stapt het personeel J in het toestel. Het vertrouwt daar ver der op de gronddiensten, op de radio grafische en radiotelefonische verbin dingen, op de bebakening van de vlieg velden, die vooral bij mist en duister nis van zo groot gewicht is. Over een paar maanden is de radar installatie op Schiphol gereed. Zij is een hulpmiddel te meer om de vlieg tuigen, speciaal bij slecht zicht binnen te loodsen. Men praat zoals men dat noemt de vliegtuigen binnen. Dat geeft de piloten, die geheel op hun instrumenten vliegen, een morele steun, doch van hun bekwaamheid, van hun tegenwoordigheid van geest, van hun besluitvaardigheid en hun nauwkeurigheid blijft veel afhangen. Radar-installatie Als de gezagvoerder 's nachts of bij mist de wielen aan de grond heeft, raast hij nog altijd met een snelheid van 130 mijl per uur voort De aan wijzingen hcuden dan op. Hij snelt een donker gat binnsvi, waarin de landings strip dus wel uitermate goed aange duid moet zijn. Men make zich niet ongerust. De zaken zijn volkomen in orde, maar toch blijft men er op Schip hol en ook op andere vliegvelden naar streven tot een grotere volmaaktheid te komen. Geregeld worden de vliegers getest in de link-trainers en wel gemiddeld twee maal per maand. In die link trainers met een volledig instrumen tarium wordt de werkelijkheid nage- oeg geheel benaderd. Er wordt blind "vlogen, bij storm als het moet en "t slechte radio-verbindingen; de pi nt kan er laten zien wat hij waard cn zich trainen op de moeilijkste si- 'ies, die ook in de practijk voor- en. Een uur oefenen in een Dako- kost f 300.a f 400.in een link- ainer slech's f 15. bel. Het zijn juist deze voetballers in de dop die bekwame leiding zo zeer van node hebben. Spelregelkennis is noodzakelijk om het spel zo goed moge lijk te spelen. Hoe groot het aantal voetballers is dat niet of slechts gedeel telijk op de hoogte van de regels is, kan bij benadering niet worden ge zegd. Zelfs eerste elftalspelers zondi gen nog vaak onbewust tegen de re gels. Hoe vaak komt het bijvoorbeeld in een wedstrijd niet voor dat een spe ler verschillende malen een bal ver keerd ingooit? Dat zijn dingen die niet mogen gebeuren. Goede leiding bij jeugdwedstrijden kan voorkomen dat deze en soortgelijke overtredingen la ter zullen plaats vinden. De belangrijkste taak van de scheids rechter is echter o.i. de voetballer, (en ook alweer vooral de jeugdige) sporti viteit bij te brengen en er zorg voor te dragen dat de voetbalsport niet ont aardt. Dat is een mooie en een dankba re taak. Wij kunnen ons dan ook voor stellen dat de scheidsrechter die een maal met dit werk is begonnen, slechts door zeer bijzondere omstandigheden (ouderdom of lichamelijke ongeschikt heid) zijn werk aan anderen zal over dragen. Eenvoudige cursus Het is een zeer eenvoudige cursus welke men moet doorlopen om als scheidsrechter te mogen optreden. Zes genoegelijke cursusavonden, onder be kwame leiding zijn reeds voldoende en wij zijn er dan ook van overtuigd dat de heer F. Rentenaar, secretaris van de commissie, vóór 23 September tal van aanvragen om aan de cursus te mogen deelnemen in zijn brievenbus in Corf- straat 47 zal vinden. Hun die wellicht vrezen dat het scheidssrechter zijn fi nanciële offers vraagt, kunnen wij ge rust stellen. Noch de onkosten voor cursus, noch de reis- en verblijfkosten welke gemaakt moeten worden, als men eenmaal is geïnstalleerd, komen ten laste van de scheidsrechter. Gedurende de televisie uitzendingen van Lopik houdt Philips vliegende bri gades gereed, die over het gehele land in actie kunnen komen om eventuele storingen aan de ontvangers te verhel pen. De wagens zijn uitgerust met te- Iescopische antennes waardoor het mo gelijk is snel de ontvangstcondities op een bepaald punt te controleren. Deze auto's beschikken verder over een mo bilofoon zodat de technicus ook onder weg bereikbaar is. Intussen zijii ook cursussen voor de handel georganiseerd, waardoor hande laren en technici een inzicht hebben gekregen in de televisie-techniek en de daarmee verband houdende problemen. De Philipstoestellen en antennes zullen dan ook worden geplaatst en aange sloten door de handelaren, waarna de gehele installatie wordt gecontroleerd door een technicus van Philips. Milton Push, een dertigjarige Ame rikaanse deskundige op electronisch gebied, die aan een fabriek te Bethes- da (Maryland) werkzaam is, waar ge heim werk voor de defensie wordt verricht, wordt sinds Maandagmorgen vermist. De fabriek staat onder leiding van zijn zwager Donald Jacobs. De verliezen van de Belgische burger bevolking in de tweede wereldoorlog worden cp 100.000 mensenlevens geschat. De verliezen onder de militai ren bedroegen 13.335, t.w. 6194 doden in de veldslag van 10 Mei tot 30 Juni 1940, 1810 krijgsgevangenen overleden in Duitsland, 560 militairen vermist, 242 militairen gefusilleerd door de Duitsers, 142 Belgische militairen overleden tij dens hun dienst in de Belgische strijd krachten in Engeland, 812 militairen Een Korea-ervaring rijker, heeft men een nieuw uniform ontwor pen, opdat de U.N.O.-soldaten in Korea beter tegen de droge koude bestand zijn. Links het nieuwe uni form en rechts het uniform dat de laatste winter in Korea gedragen werd.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3