8 &ppie JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN 3C iSpookót De wagen in het Kloosterbos Müis Pam en Pom in Afrika een I Een puzzle vol verrassingen Het Radioprogramma Wie bij iedere hap eten al bij voorbaat dat zuurbranden op de maag voelt... Ml J Df als timmerman j TWEE VLIEGEN IN ÉÉN KLAP KoeuKKRA KG T GXKEfi E HXK 0E XlrkKtrt KG koXU 5 L KM AÓXU p N KEMSKEOO Kg EAKZEZ KE I f1%T E N XDEOXE va KateKec h Kn v eXr 0 E KresKNNN KdokKtte KELnKOWL 69. Wanneer Pepi eenmaal in woede la ontstoken, gelijkt hij precies op zijn vader, Koning Samba en net als deze heer, is hij dan ook niet meer tot be daren te brengen. Hij is er niet tevre den mee, om de twee boeven uit de hut van Pirrt, Pam en Pom te jagen. Oh nee! Hij achtervolgt hen over het gehele dek met zijn gebroken stoel. Maar Billie en Kareltje zijn niet van plan om zich te laten pakken. Zij heb ben al een paar klappen van de stoel poot beet en voelen niets voor een herhaling. „Lopen", hijgt Billie tegen zijn vriend Kareltje. „Die oude vrouw is plotseling krankzinnig geworden. Daar kunnen we niets tegen beginnen". Maar Pepi wordt hoe langer hoe woe dender, wanneer hij bemerkt dat hij de twee dierenvangers niet te pakken kan krijgen en plotseling gooit hij met een geweldige zwaai het gebroken stoel tje naar het hoofd van Billie! Maar Billie springt juist op tijd opzij en het stoeltje vliegt met een geweldige klap tegen het hoofd van de kapitein, die net van de brug is afgedaald, om eens poolshoogte te nemen. en de 15. De maat probeerde het gesidder in zijn benen een beetje te bedwingen en na een paar keren diep ademhalen lukte dat een beetje. Zijn natrillende handen omvatten het stuurrad weer. „Zo", zei Kappie, „nu een beetje Noord-Noord-West aanhouden tot we weer de goede koers hebben en dan zal het wel weer gaan, wanneer dat rare mens tenminste niet weer verschijnt met haar gekakel. Het onweer worcjt ook al minder, jong!" Had Kappie dat nu maar afgeklopt, want het volgende ogenblik schoot een felle bliksemstraal pijlsnel door de donkere lucht.recht op de „Kraak" af. Er volgde een he vige, korte, knetterende slag, die de maat minstens een meter deed opsprin gen. „De bliksem is in de antenne gesla gen!" schreeuwde Kappie, terwijl hij het trapje afholde. Hij rende zijn hut bin nen, want daar stond immers zijn radio. Hij verwachtte dat het ding totaal ver nield zou zijn, maar daarin vergiste hij zich. Van de brandkast was niets meer over en aan zijn radiotoestel mankeer e niets. Het kistje, dat de steen bevatt» lag midden in de hut op de gr011rt „Hoe kan dat!" mompelde Kappie te wijl hij vermoeid .naar zijn hoofd green „Waarom is die brandkast vernield de radio niet.ik snap er ja niets mee? van..." aiW WOENSDAG 3 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Koraal zang. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Spiegels der Ziel", hoorspel. 11.55 Gram. muziek. 12.00 Alt en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.40 Kerkdienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestans Interker kelijk Thuisfront. 13.20 Amusements muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest en soliste. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Meisjeskoor. 17.20 Orgelspel. 17.45 Regeringsuitzending: J. W. Jansz: „Postzegels verzamelen in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Zigeuner kwintet. 18.30 R.V.U.: Dr. H. Groot: „Mo dern maanonderzoek". 19.00 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Ver enigingsleven", causerie. 19.15 Boek bespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Omroep orkest en solist. 21.20 „Hier is Rome", causerie. 21.40 Blokfluit-ensemble. 22.00 Koorzang. 22.30 Internationaal Evange lisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 6.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gram.muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voor de kinderen. 12.15 Orgelspel. 12.30 Land- Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole- Orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gespro ken portret. 14.15 Gram.muziek. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianovoordracht. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Lichte muziek. 19.00 „Gelijkstelling ook bij het nijverheidsonderwijs?", discussie. 19.20 Gram.muziek. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Koninklijke Militaire Kapel. 20.45 Aetherforum. 21.25 Radio Phllharmonlsch Orkest en soliste. 22.20 „Problemen rond de kinderverlamming", causerie. 22.35 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. DOOR MARIORIE VERNON 53) „En hoe zou ik dan moeten ontwaken?" vroeg Peta tenslotte en haar stem had haar spottende klank verloren. „Door de liefde". Ze keerde zich snel om en hun ogen vonden elkaar. „Ja, ik geloof dat je geweldig zou zijn in de liefde. Peta". Iets in zijn diepe stem deed haar hart kloppen alsof het zou bar sten, ze merkte dat ze een dieprode blos kreeg, haar pols joeg en ze moest naar adem happen alsof ze op het randje van volslagen vervoering stond. ,,Je zou branden van vuur en hartstocht, je zou zoveel eisen en zoveel kunnen geven. O, je zou niet lauw zijn in de liefde, Peta, je hebt geen karnemelk in je aderen. Je zou heerlijk zijn om te ver overen en trots en uitdagend en strijd lustig. en je overgave zou volledig zijn". Hij stond op en trok haar naast zich omhoog. Hij keek op haar neer, niet slechts in haar ogen, maar in haar hart en ziel, zoals Peta plotseling besefte en zij had het gevoel geheel weerloos voor hem te staan. „Peta". Zijn stem was zacht, maar het klonk als een bevel. „Neen!" riep ze ademloos. Maar haar ogen werden door de zijne vastgehouden door die diepe autoritaire, bevelende blik, die haar van haar kracht om weer stand te bieden, scheen te beroven. Ze wankelde en deinsde achteruit in een 59. Zo snel ze konden brachten Trien en Toos hun buit naar het apenhok, waar zij de sleutels zo goed mogelijk verborgen onder wat vers stro. „En nu terug", beval Toos, „we moeten alles proberen om de rest van de sleutels in één keer over te brengen, want als wij nóg eens terug moeten, heb je alle kans, dat wij op het laatste ogenblik nog te gen de lamp lopen". Wéér slopen de twee chimpansees naar het opzichters kantoortje; zij duwden de deur open. grepen zoveel sleutels als ze maar kon den en met hun armen vol verdwenen zij zo snel mogelijk. Er bleef er niet één achter.Blazend en steunend van inspanning droegen zij alles naar hun hok, waar zij met een zucht van ver lichting de sleutels bij de andere voeg den. „Ziezo", zei Toos tevreden, „dat zit er tenminste op! Ik had niet ge dacht, dat het ons zo gemakkelijk zou vallen om„Zwijg nou maar". antwoordde Trien, ,,'t grote werk gaat nu pas beginnen, want, waar denk jij, dat Piet de leeuw al die sleutels voor nodig heeft? Toch zeker niet om er mee te gaan zitten kienenIk heb er wel een vermoeden van...." Toos keek haar vriendin met grote ogen aan. „Denk jij dat hijdat hij.... met die sleutelszei ze aarzelend Maar ze durfde het grote woord niet te spreken. wanhopige poging zichzelf te hervinden, maar Heritage trok haar in zijn armen naar zich toe, drukte haar wild tegen zich aan en kuste haar zo hard en mee dogenloos op haar lippen, dat elke weerstand uit .haar werd verdreven, en ze zijn kussen even vurig beant woordde. „Zie je wel?" Er klonk iets triomfan telijks in zijn stem toen hij haar einde lijk node losliet. „Ik heb je wel gezegd dat je kon liefhebben. Lijkt je nu het plan om uitsluitend voor geld te trou wen nog zo aantrekkelijk?" Peta stond hem aan te staren met grote ogen en haar gezichtje was bleek en vlekkerig. „Nou?" drong hij aan. „Wat heb je te zeggen? Kun je je nederlaag niet be kennen of wil je niet eens één keei de waarheid reggen en bekennen dat je van me houdt?" „O neen!" riep Peta op angstige wilde toon. „Neen, neen, neen." Ze draaide zich om en vloog als een wanhopige door het bosje zonder op de bramen te letten die hun klauwen uit sloegen om aan haar dunne jurk te trekken, maar zich duidelijk bewust van die lange gestalte die zonder te trachten haar te weerhouden, haar daar stond na te kijken met spottende ogen en een vreemde raadselachtige glimlach om zijn lippen, alsof hij wist dat ze, hoe hard. ze ook lie toch niet werkelijk kon ontkomen. HOOFDSTUK VII „Wat een mooi uitzicht is dat van hieruit". Neville Grant sprak traag, op de lome toon van iemand, die volmaakt tevreden is. Hij lag op het gras uitgestrekt met zijn armen onder zijn hoofd en naast hem zat Nan Sylvester met haar ar men om haar knieën geslagen. Vanaf de top van de Crowswing-Heuvel kon den ze de vallei onder hen zien liggen, (Wordt vervolgd) moet nodig Rennles nemen. Digestif B. nie pastilles blussen brandend maagzuu binnen enkele minuten. Vandaar, dat s» met een paar Rennles op zak, eigcniiju overal altijd alles eten kunt, waar u lust in hebt en de omstandigheden bieden Rennles kunt U zonder bezwaar, onop. gemerkt, overal innemen, want water of iets anders komt er niet aan te pas. Sim pelweg Uw Rennies laten smelten op dë tong dat is alles. En Rennies zijn nog lekker ook(Adv. Xng. Med.) OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. kapoen, 6. balkon, 12, mode, 14. eend, 16. eb, 18. Seminarie, 19.. me, 20. vete, 22. laar, 24. are, 25.' aar, 26. Aken, 27. anno, 28. mat, 29. gal, 32. aard, 34. sire, 36. rad, 37. nel, 38. bles' 43. egel 44. O.T., 45. landvoogd, 48. pa[ 49. raad, 50. dier, 52. bakker, 53. ballet, Verticaal: 2. A.M., 3. pose, 4. ode, 5, Eems, 7. Aera, 8. lei, 9. knel, 10. o.d. 11. gevaar, 13. ent, 15. perron, 17. berk| 19. maan, 21. teelaarde, 23. aanhaling' 30. carbol, 31. fellah, 33. aalt, 35. reep' 39. slak, 40. ende, 41. Eva, 42. soda, 43! edel, 46. aak, 47. gil. 49. ra, 51. re. Magisch vlechtwerk: 1. dekameter, 2. margarine, 3. verrijking, 4. Mennoë nlst. HERSENGYMNASTIEK - ANTWOORDEN 1. Saskia van Uylenburg. 2. Voor het schaakbord. 3. Een vogel, het z.g. woud kopje. 4. Neen; een levensboom is een sierboom (Thuja) uit N.-Amerika en 0- Azie; een stamboom ls een lijst, waarop afstamming en ontwikkeling van geslach. ten afgelezen wordt. 5. Jacob van Cam- pen. 6. 0.000.000.002 m. per sec. 7. 81 maal. 8. Papierformaat, 62 x 85 cm. 9, Papiamento. 10. Juliana van Stolberg. (Advertentie, log. Med.) Pf Deze week hebben we een echt leuke opgave voor jul lie. Op het eerste gezicht Hjkt het misschien nog wel wat ingewikkeld, maar als Je even goed leest wat je allemaal moet doen, valt het best mee. Hij heette Willem Klad en, hoewel je het aan zijn naam niet zou zeggen, hij was een verbazend goed schilder. Geen huis-, tuin- of keukenschilder, nee, een kunstschilder met een grote K. Willem Klad pakte op zekere morgen zijn schil dersezel, zocht zijn verf en Denselen bij elkaar en stapte de straat op. „Het wordt me ie benauwd in huis!", mom pelde hij. „Ik heb nu lang genoeg tomaten, tinnen va zen en andere stillevens ge schilderd. Ik ga de bergen in. Ik wil woeste rotsen en opgestapelde wolken op mijn „Bah", knort Miesje ontevreden, „Wat een nare stoel is dat! Altijd staat ie maar te wieb'len, 'k Heb nog nooit zo'n stoel gehad!" ,,'k Weet wel wat er aan de hajid is, Een der poten is te kort, Wacht, ik pak een zaag en zorg dan, Dat die stoel weer prima wordt!" Hierby staan twee teke ningen. In de eerste staan allemaal vakjes en ln de tweede allemaal letters. Bekijk nu de eerste teke ning eens goed. Er staan steeds zes vakjes op een ry. In deze vakjes moet je twee maal drie letters invullen. Boven de linker drie vakjes staat een L. (links) en bo ven de rechtervakjes een R. (rechts). Daarnaast is iedere regel van boven naar bene den genummerd van 1 tot 15 Welke letters moeten jul lie nu invullen. Ky-k maar eens naar de tweede tekening. Bovenaan staat: L/6. OEIJ. Dit bete kent dat je aan de linker (L.) kant op de 6de regel de letters O. E. IJ. moet in vullen. Daaronder staat L/10. (Linkerkant regel 10.) G. T. G. Daarna R/3. (rech- doek zetten. Ik wil Iets groots gaan maken!" Willem moest lang zoeken voordat hü een mooi onder werp had gevonden. Op het laatst zette hij zijn ezeltje toch neer en keek in ver rukking naar het schitteren, de landschap. Vlak voor hem waren twee kleine rots punten en daar tussendoor zag hy twee hoge bergen die hun toppen in de wolken verborgen. Willem Klad kwam vol vuur. Hij draaide zyn penseel door de verf en begon te schilderen. Een uur zowat was hy be zig toen een deftige wande laar met een hoge hoed op hem passeerde en achteloos tegen een van de rotspunten aan ging leunen om van het berglandschap te genieten. „Wel verdikkie", bromde Willem. „Weet die man nu geen ander plekje?" Hy wil de opstaan om hem te vra gen of hij weg wilde gaan, maar ineens bedacht hjj zich en schilderde de wandelaar op zyn doek. Willem was er verrukt van. „Goed getrof fen!" lacht hij. „Die man staat er sprekend op." Wie beschreef echter zijn verba zing toen hp, opkijkend, tot de ontdekking kwam dat de wandelaar was verdwenen en dat nu een sportieve En gelsman met een pet op te gen de andere rotspunt ge leund stond. Willem Klad bedacht zich niet lang en een kwartier later stond ook deze man aan de andere kant van zyn schilderij. Nog de zelfde avond prpkte het kunstwerk voor het raam van zyn huis. De Engelsman kwam toevallig voorbij en bleef verwonderd staan. „Héé!" riep hy uit. „Dat ben ik!! Dat is verbazend knap geschilderd, dat schil- dery wil ik kopen!" Hy stap. Zagen-zagen-zagen-zagen Van ied're poot een stukje af. „Zo", lacht Mies. „Nu maar eens kijken Of die zagerij iets gaf." Maar, oh hemel, nog véél erger Zakt het stoeltje nu opzij. „Tjasses", roept ons muisje spijtig, „Dat is echt weer iets voor mij!" terkant, derde regel) N.E.N Zo vullen jullie alles ln. Denk er om, steeds goed nadenken by links en rechts Als je het goed gedaan hebt, kun je in de vakjes drie zinnen lezen. Je begint links bovenaan (by de pijl en volgt dan steeds de let ters die tussen de twee dik ke ïynen instaan. Als je drie puntjes tegenkomt, bete kent dit: Einde van een woord. Kom je aan drie strepen overdwars dan be tekent dit: Einde van een zin. Tenslotte staan er op de regels 3-8 en 13 nog •voorden die betrekking hebben op een haven. Doe je best. Dit ls een puzzle vol verrassingen. te naar binnen en vroeg aan Willem wat hy voor zyn meesterwerk moest hebben. Dat was een buitenkansje voor de schilder. „Vijf hon derd gulden!" zei hy. „Goed!", lachte de Engels man, „laat U het schilderij eens van dichtby zien." Willem ging naar het raam toe, pakte het schil- dery vast enineens stapte ook de deftige wan delaar naar binnen. „U heeft my voortreffelijk geschilderd!!" lachte hy. „Ik wil dat schilderü direct ko pen!" „Mmaar", hak kelde Willem: „Die meneer daar wil het óók hebben!" „Ik geef vijf honderd gul den!" zei de Engelsman. „Ik ook", sprak de wandelaar. „Dan geef ik zeven hon derd!" bromde de Engels man. Ik ook", lachte de wandelaar. Willem Klad wist werke- ïyk niet wat hem gebeurde. Op het laatst wilden de bei. de mannen ieder duizend gulden geven voor het schil- dery. „Wat moet ik doen!", kreunde hy. „Straks vliegen ze elkaar nog in de haren en dan heb ik helemaal niets!" Ineens kreeg hy het idee van zyn leven. „Heeft U er ieder duizend gulden voor over!", sprak hy. „Ja", zei de Engelsman „Ja", zei de wandelaar. Toen pakte Wil lem een schaar, knipte het doek precies ln tweeën en gaf ieder zyn eigen portret. Verheugd over deze oplos sing verlieten de belde heren de schilder. Maar het meest van alles was toch wel Wil lem Klad in zyn schik. Hy stapte meteen naar de her berg en liet een heeriyk maal aanrukken. „Maar vooruit, niets aan te doen hoor, Zó is dat ding voor mij een straf!" En dus zaagt ons kleine muisje, Van ae poten weer iets af. Eind'lijk is de stoel in orde. „Goed gedaan!", lacht onze guit Maarnu komt ze met haar neusje Net niet boven tafel uit.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6